EEN MAAND GRATIS FRANK V. D. HURK RU DE HAAIEN GOED OP DREEF TWINTIG STAPPEN TERUG LOCKHORST HEEFT KAMPIOENSCHAP BINNEN BEREIK VOOR U EEN VIERKLEUREN BALPEN EN DEZE KRANT Kappie en de reis met troeteltje Sterrenhoekje /DONDERDAG 18 MEI 1972 LEUSDER KRANT 10 LEUSDEN/ZUID - Om de kans op het kampioenschap te behouden moest ,"door Lookhorst afgelopen zondag, be slist in Haarlem gewonnen worden van Bredero. Bovendien moest men zich nog revancheren van de 5-3 thuis nederlaag. En ons eerste zondag ten- nisteam heeft duidelijk haar visite- kaartje afgegeven en aangetoond nog beslist mee willen doen in de strijd voor de bovenste plaats Met liefst 6-2 werd Bredero verslagen, waar door men nu met 7 punten uit 5 wed- strijden aan de kop staat. De beslis- sing valt over 14 dagen.wanneer men tegen Nieuw Vennep moet aantreden. 'iDeze ploeg heeft 1 punt minder en ,1 zal dus beslist moeten winnen De resultaten van het eerste team waren als volgt Joop Vos won haar "•single met 3-6, 4-6 evenals Sylvia Has- sing met 6-3, 0-6 4-6 Ook de heren wonnen hun singles Roland Dijkgraaf met 6-8, 3-6 en Hans van Mourik Broekman met 2-6, 3-6. Het dames dubbel werd eveneens een Lockhorst- succes Met 2-6, 4-6 wonnen Joop Vos en Sylvia Hassing. De heren kon den dus ook niet verliezen en inder daad wonnen Roland Dijkgraaf en A- drie Wanrooy hun dubbel met de zelfde cijfers De overwinning was binnen, zodat het verliezen van de beide mixed partijen niet meer van belang waren Beide werden 3-sets nederlagen. Joop Vos en Hans van Mourik Broekman verloren met 8-6, 2-6, 6-4 en Adne Wanrooy en Sylvia Hassing met de cijfers 6-3, 3-6, 6-2 Het tweede zondagteam verloor thuis met 5-3 van Randenbroek 2, zodat men gevaar voor degradatie is ook niet aanwezig, want men heeft reeds een veilige voorsprong van 4 punten op hek- kesluiter Vinkeveen 2 Ondanks het slechte weer van za terdag is er toch nog gespeeld Zo won Lookhorst A met 5-0 van Hoger- heide Ook het eerste jeugdteam doet het uitstekend. Zij wonnen met 3-2 van Griffestein, zodat ze de kans om kam pioen te worden in eigen hand hebben Afdroger voor Soesterberg tegen Roda-2 men zondag jl. deel aan een toernooi van de Soesterberg. Naast de Leusde- naren namen verder aan dit toernooi deel de verenigingen Soest, en KVVA alsmede de organiserende vereniging LEUSDEN - Terwijl diverse andere elftallen elders deelnamen aan toer nooien moest het tweede team van RODA '46 zondagmiddag haar laatste kompe titiewedstrijd spelen. Na de teleur stellende nederlaag op woensdagavond voor Hemelsvaartsdag tegen Baarnhad dit reserve team wat goed te maken On danks dat men met diverse invallers moest spelen hebben ze er geen gras over laten groeien. In 'n goede wedstrijd gaven de rood-zwarten practisch ge durende de volle negentig minuten de toon aan. Dit overwicht resulteerde binnen twintig minuten twee prachti ge doelpunten van Gert van de Water I Nadat in de 30e minuut Soesterberg RODAdoelman Henk van den Berg had weten te passeren wist Ton Valken goed en de goed op dreef zijnde Wim Morkin voor een 4-1 ruststand te zor gen. In de tweede helft van deze wed strijd kon Soesterberg opnieuw niet die fysieke kracht opbrengen om een vuist te maken. Binnen een kwartier had den nu Gerard van 't Klooster en op nieuw Gert van de Water Soesterberg- doelman van Amersfoort het nakijken r gegeven. 6-1 In de slotfase kwam Soesterberg nog wel enigszins terug door nog drie maal te scoren, doch t, dit was niet genoeg daar Ton Valken- 1 goed en Theo Tessels ook tot scoren v kwamen zodat het een 8-4 zege werd o voor de Roda-reserves De andere d reserve-elftallen, RODA 4 en 5 na- Beide teams behaalden uit drie wed strijden drie punten, want er werd een maal gewonnen en verloren en een maal eindigde de strijd gelijk Zon dag 28 mei zullen RODA 2 en 3 even eens naar Soesterberg gaan om te trachten in het tweede gedeelte van dit toernooi de klupkleuren hoog te houden. LEUSDEN/ZUID - Zaterdag 1. werden er in het zwembad te Leusden zwem wedstrijden gehouden, welke door de LZ PC De Haaien" georganiseerd werden. Hieraan namen de volgende verenigingen deel: Aquarijn, Jutphaas Duinkikkers, Soest Flevo, Nijkerk Neptunus, Amersfoort de Haaien A Leusden de Haaien B, Leusden De starter was Wout Gerritse Hieronder volgen de prestaties van de Haaien: 200 m vrije slag dames: 1 Hanneke den Herder 2 44 8 2 Gerda Roest 2 54 0 3. Janice Tonneman 3 00 2 200 m vrije slag heren. 1. Jan Wanrooy 2 34.4 50 m rugslag meisjes onder 10 jaar 3. Jory Gerth 54.7 50 m. rugslag jongens onder 10 jaar 1. Gerard v Gils 47 5 3. Frank Leusink 48.0 Carel Venema 48 0 100 m. vlinderslag meisjes onder 12 jaar 2. Wilma de Wild 1 49 7 100 m. vlinderslag jongens onder 12 jaar 1. Frank v d Hurk 1 39.1 2 Henk v.d. Heuvel 1.45.3 100 m. rugslag meisjes onder 14 jaar 3 Hanneke den Herder 1 30 4 100 m rugslag jongens onder 14 jaar 1 Harry Abbing 1 26.0 2. Gerard Pasker 1.29.1 3 Enk Goedhart 1.30 9 100 m. vlinderslag dames 1 Nicolette v d Heiden 3 26.8 2. Marina v.d Heiden 3 27 5 100 m. vlinderslag heren: 1 Wouter Vrolijk 3 14 6 2 Leon v. Opbergen 3.15 5 3. Peter Rob Bloemendaal 3.25.9 50 m.' schoolslag jongens onder 10 jaar 2. Carel Venema 48 4 Hij bleef met deze tijd 0.6 sec onder de limiet voor de Nat Kampioen schappen 1972. 100 m vrije slag jongens onder 12 jaar: 1. Frank vd Hurk 1.16.7 DIT IS EEN NIEUA CLUBRECORD HET OUDE WAS 1 18 2. Enk Scholten 1 21 0 3 Hans Kroon 1.21.1 100 m. schoolslag meisjes onder 14 jaar 2. Janice Tonneman 1.42.6 100 m. schoolslag jongens onder 14 jaar- 1 Frank v.d Hurk 1 34 8 stelde limiet van 1 36 en dat reeds zo stelde limiet van 1.36 en dat reedszo aan het begin van het seizoen 2. Gerard Pasker 1 42 1 100 m. vrije slag dames: Elke eerste van ieder programma Elke eerste van elke programma kreeg een medaille, terwijl de eerste drie in het ploegenklassement een fraaie standaard kregen Het ploegenklassement was als volgt: 1 Neptunus 85 punten 2. Haaien A 79 3. Aquarijn 59 4 Haaien B 54 5 Flevo 40 6. Duinkikkers 16 wanneer U NU abonnee wordt. Abonnementsgeld: f.9.- per jaar f. 2.50 per kwartaal JA, ik wens ook elke week de Leusder Krant in mijn brievenbus om op de hoogte te blijven van wat er in mijn gemeente gebeurt Noteer mij als abonnee Ik krijg de krant gedurende 1 MAAND GRATIS En een 4-kleuren pen. Naam Adres Plaats Giro Ik betaal niet direkt, maar wacht op uw bericht. Ik betaal per kwartaal per jaar (doorhalen wat niet van toepassing is) U kunt deze bon zonder gebruik van een postzegel (die betalen wij voor u) zenden naar: ADMINISTRATIE LEUSDER KRANT Antwoord nr. 211 LEUSDEN Centrum En dat voor een "vooroorlogs" prijsje in deze tijd van ..onbetaalbaarheid"! Om de grootste planeet van ons zon nestelsel, Jupiter, draaien 12 manen. Door een verrekijker kunt u 4 manen zien. Soms is er één maantje niet te zien doordat hij (van de aarde uit ge zien) achter de planeet is of over de planeet heentrekt of doordat de maan door de schaduwkegel (zie tek 1) van Jupiter gaat, zodoende wordt de maan Fi G i zon Sc H/HOblW KEGEL T t verduisterd Door een telescoop kunt u ook nog de schaduwkegel van een maan over de planeet zien gaan Ter verdui delijking van de lotgevallen van een Jupiter-maan zie fig 2. (Deze figuur komt uit de Sterregids 1971", in dat jaarlijks verschijnend boek staat alles wat u men het blote oog en met een kij ker kan waarnemen). Hieronder de verklaringen van de cijfers in de figuur 1 de maan ver dwijnt achter Jupiter; 2 de maan komt weer te voorschijn, 3 de maan komt in de schaduwkegel van Jupiter 4 ein de van deze verduistering; 5. en 10. de maan staat het verst van de planeet af. 6 de maan gaat over Jupiter heen, 8 de maan komt weer te voorschijn, 7 de schaduwkegel komt op de Jupi- terschijf. 9 de schaduwkegel gaat van de Jupiterschijf af Wanneer er zoiets gebeurt, staat in onderstaand lijstje tijd wat en waar gebeurt het (zie fig 2) welk maantje 21 mei 1 u. 48 min punt 9 II 21 mei 3 u. 21 min. punt: 8 II 21 mei 3 u. 24 min punt 3 I 22 mei 1 u. 20 min punt- 6 1 22 mei 2 u. 49 min punt- 9 I 22 mei 3 u. 35 min punt. 8 I 23 mei 0 u. 51 min punt- 2 I 28 mei 1 u. 40 min. punt: 7 II 28 mei 2 u. 57 min punt: 6 II 29 mei 2 u 28 min punt- 7 I 29 mei 3 u. 06 min punt: 6 1 30 mei 0 u. 03 min. punt: 2 II 30 mei 2 u 36 min punt 2 I 4 juni 3 u. 16 min punt: 2 III 6 juni 1 u. 40 min punt: 3 I 6 juni 2 u 21 min punt: 2 II 7 juni 1 u. 06 min punt 9 I 7 juni 1 u 32 min punt- 8 I 11 juni 2 u. 13 min. punt: 3 III 13 juni 1 u. 14 min. punt: 3 II 13 juni 3 u. 33 min. punt 3 1 14 juni 1 u. 45 min. punt: 7 I 14 juni 1 u. 01 min. punt: 6 1 14 juni 3 u. 00 min. punt: 9 I 14 juni 3 u 16 min. punt: 8 I 14 juni 23 u. 15 min. punt. 8 II 15 juni 0 u. 30 min. punt 2 I 20 juni 3 u. 51 min. punt: 3 II Het vierde maantje (IV of Callista) is verder van Jupiter vandaan dan de andere drie. Met hem gebeurt nog niets Heeft u geen (verre)kijker dan kan u het eens bekijken door de telescoop van Evert Jan Hooyer, tel. 03496-1737 Feuilleton door Frank van Falckenoordt Straks ligt ze weer in mijn armen en kus ik haar goddelijk lijt Veertien dagen kunnen kort en lang duren, dat hangt van de omstandigheden af Voor Bert en Betty vlogen ze om Graag had hij er nog een week aan vastgeknoopt, maar de plicht gebood zijn terugkeer naar Nederland Hoe wel hij wist, dat hij veel aan zijn pro- kuratiehouder kon overlaten, was het toch noodzakelijk, de teugels weer in handen te nemen. Van de zon-overgoten Spaanse kust naar een guur en regenachtig Schiphol. Rillend stapten ze in de wagen, die hen terug zou brengen naar Ooster- beek Binnen twee maanden wist Berts vrouw ik ben in verwachting Voor al le zekerheid ging ze op een dag naar Den Haag om haar vroegere huisarts te consulteren en deze bevestigde, wat ze in feite al wist Natuurlijk had zegeweten, dat ze van af de dag van haar huwelijk met deze mogelijkheid rekening moest houden Maar dat ze zo vlug in verwachting was geraakt, vond ze minder prettig. En ze besloot na haar thuiskomst in Oosterbeek ik zeg niets tegen Bert Op den duur zal hij het wel merken. Doch Bert Galestad, die in de fa briek niets ontging en iedere kleine afwijking terstond bemerkte, had ook onmiddelijk de veranderingen bij zijn vrouw door. Op een avond, toen ze samen uit zouden gaan, zag hij haar, terwijl zij zich verkleedde, voor de toilettafel zitten In de spiegel zag hij de twee brandende plekken op haar ge zicht en viel hem de vermoeide uit drukking op. Met een paar stappen was hij bij haar, legde zijn handen op haar schouders en zijn gezicht op haar haren. ,,Wat is er met jou, darling"1 Je bent geen honderd procent, hè? Zul len we maar liever thuisblijven?" Ze loosde een zware zucht en leunde te gen hem aan ,,Kan dat wel?" Onmid dellijk was hij vastbesloten. ..Tuurlijk, ik bel wel af. Wat is er met jou? Niet erg lekker, hè? Ik zie het aan je ge zicht. Wil je liever naar bed?" De vrouw schudde haar hoofd. ,,Nee, dat is niet nodig. Maar ik kan echt de moed niet opbrengen, Bert, om vana vond nog de deur uit te gaan. ,,Dan blijven wethuis. Helemaal geen probleem. Het viel me de laatste da gen toch al op, dat je er minder goed uitzag Ga morgen eens naar de dok ter. Wie weet, ben je in verwachting Ze draaide zich met een ruk om. ,,En dat zeg je zo maar? Gestel, dat het zo is. zou je het dan niet fijn vinden?" Hij ging rechtop staan en stak een sigaret op. Natuurlijk, darling. Ik hoop minstens op een opvolger in de zaak Maar wat mij betreft, heeft het geen haast hoor. Ze zat nu helemaal gedraaid en keek hem nadenkend aan. ,,Zo, heeft het geen haast. Meneer heeft anders van het begin af behoorlijk zijn best ge daan, om het te bespoedigen Wel. mijn waarde gemaal, ik kan je feliciteren Als alles goed gaat, ben je over een maand of zeven vader Ditmaal zette hij grote ogen op ..Nee je houdt me voor de gek Wenkbrauwfronsend antwoordde ze ,,Met zulke dingen steekt men de gek niet, Bert. Ik ben vorige week in Den Haag bij dokter Vernus geweest. Ik ben twee maanden in verwachting" Hij liep op haar toe. trok de vrouw omhoog en nam haar in zijn armen ..Heerlijk, mijn hartje. Wat fijn Of vind jij het niet ehleuk?" Ze haalde haar schouders op. min of meer geroerd door zijn reaktie. ,,Ik moet er nog aan wennen. Het is dat het eh al zo gauw is" Hij kuste haar bijna eerbiedig. ..Dar ling, je bent nog zo heerlijk jong Je zult een razend knappe vrouw zijn, als we al grote jongens hebben Let eens op je wordt een moedertje om trots op te zijn." Elf maanden na hun huwelijk werd er een zoon geboren, Bert noch Bet ty hielden van buitenissige namen en zo werd het eenvoudig Willem, naar Betty's vader. Bert was trots op zijn zoon en vertelde aan iedereen, die het maar horen wilde, dat hij bij de ge boorte bijna acht pond woog ,,Een knaap van een zoon", was zijn volda ne definitie Was Betty al een knappe vrouw, als jonge moeder bloeide ze helemaal op. Hoewel ze als een berg tegen de be valling had ODgezien, viel het achter af nog mee. Zo'n zwaar kind en binnen een half uur was alles achter de rug. De dokter had haar gecomplimenteerd Geweldig, mevrouw, zoals u hebt mee geholpen. Ik wilde wel, dat alle aan staande moeders zo flink waren als u En dan zo'n prachtige, welgeschapen zoon'" Als het weer het toeliet, maakte ze een wandeling met de kleine Wim in de kinderwagen Dan liep ze naar de bun galow in aanbouw en bekeek de vorde ringen. Het oude herenhuis had ze van de eerste dag af verfoeid. Alleen al, omdat het vreselijk bewerkelijk was. Ze wist het immers van het ouderlijke huis in Den Haag9 Maar hier had ze voldoende personeel, want Bert wilde niet, dat zijn vrouw zich vermoeide met aller lei werk in huis Zwaai jij maar de scepter in de keuken, darling, dat is jou wel toevertrouwd. Maar vermoei je niet met boenen en schrobben en stof afnemen en wat er al zo te doen is in huis. Daarvoor heb je nu je personeel." Toch wist ze. dat ze in de bungalow- minder mensen om zich heen wilde heb ben. Eén dienstmeisje voor hele dagen en een paar keer in de week een werk ster. En dan de tuinman. Meer niet. Je zou niet eens vrij zijn in je eigen huis, als je ook nog een gedienstige hebt voor dag en nacht. Op gezette tijden reden ze met de kleine Wim naar Den Haag, waar de grootouders de jongen bewonderden en verwenden Tot Betty ingreep en zei ..Houd nu. maar eens op, mama, an ders is er over een jaar geen land meer met hem te bezeilen. Nu moet hij naar bed, anders komt hij slaap tekort. De kleine Wim was een jaar. toen Betty wist Ik ben weer in verwach ting Ditmaal vond ze het verschrik kelijk en op een avond huilde ze haar leed uit tegen de borst van haar man ..Stil maar. mijn hartje, als deze opde wereld is, laten we het erbij. En tegen de tijd, dat de tweede baby zich meldt, is de bungalow klaar en kun je hem in een modern, mooi huis be groeten. Bovendien zal ik zorgen voor een kindermeisje, zodat je het wat ge makkelijker krijgt in deze maanden. Nog meer wensen? Zeg het me en ik zal ze vervullen. Ze hief haar betraande gezicht naar hem op en even brak er een glimlach op door Zijn hand grijpend, zei ze: .,Je bent ontzettend lief voor me. Bert. Het is dit overvalt me Ik had er nog met op gerekend, zo spoedig na de kleine Wim Nu moet ik me opnieuw weer veel dingen ontzeggen. Nogmaals zei hij ..We laten het bij deze tweede darling Twee kinderen, die niet te veel in leeftijd verschillen, is beter. Ze voeden elkaar op. Ongelovig keek ze hem aan ..Hoe weet je dat zo?' Hij had altijd weinig over zijn fami lie verteld. Op de een of andere ma nier was zijn getrouwde zuster indertijd te weten gekomen, dat hij in de ge vangenis had gezeten Dat had ze ver schrikkelijk gevonden en sindsdien wil de ze niets meer van hem weten. Hoe wel Bert haar ook bericht had gezon den van zijn verloving en daarna van zijn voorgenomen huwelijk, had ze totaal niet gereageerd Het kon hem ook weinig schelen. Erg familiezwak was hij nooit geweest. Bij zijn huwelijk wa ren een paar tantes en een oom ge weest, alsmede neven en nichten. Ver der was er geen kontakt meer. Hij antwoordde op kalme toon: ..Mijn zus en ik verschillen ook maar an derhalf jaar We groeiden samen op Ze draaide zich half om en leunde met haar elleboog op tafel. ..Wat is er met die zuster van je? Ze is niet bij ons huwelijk geweest, hè? En we hebben ook geen felicitatie gekre gen Ben je met haar gebrouilleerd"1" Knikkend zei hij ,Zo zou je het kunnen noemen. Er was enkele jaren geleden wat tussen ons. Niet zomooi, voegde hij er naar waarheid aan toe ,.Het heeft geen zin, om in bizonder- heden te treden. Sinsdien hebben we elkaar nooit meer ontmoet." .Zo ongeveer als met mijn broer." ,,Ja in grote lijnen wel Zo, mijn hartje, aanvaard het feit. dat je over enkele maanden voor de tweede maal moeder wordt. Morgen plaats ik een advertentie voor een kindermeisje en jij gaat. zo lang als maar mogelijk is, heerlijk genieten van alles en nog wat Volgende maand trekken we er samen een dag of veertien tussenuit Als we een betrouwbaar meisje hebben en we vragen, of je vader en moeder die twee weken in Oosterbeek komen lo geren, kunnen we zonder zorgen met vakantie Ze trok hem heftig naar zich toe ..Zoals jij altijd alles van de mooiste kant beziet Neem me niet kwalijk, Bert, dat ik me even liet gaan. Ik zal proberen, me wat beter tebeheersen. Hij kuste haar rustig. ..Ikben trots op dit lief aanstaand moedertje," fluisterde luj haar in het oor. In een koude decembernacht werd de tweede zoon geboren, die de naam Franciscus kreeg Met als roepnaam Frans. Betty vond het een mooie naam en Bert vond het al lang goed. Mis schien had zijn vrouw ditmaal liever een dochter gehad, zelf was hij verguld met zijn beide ..mannen", zoals hij zijn zoons betitelde. Tegen de tijd, dat ze volwassen zouden zijn. was er on getwijfeld voor beide wel een boter ham in het snel groeiende bedrijf te verdienen. Zakelijk ging het Galestad voor de wind. Hij profiteerde voor honderd pro cent van de conjuncturele opleving en het Wirtschaftswunder in Duitsland had tot gevolg, dat hij zijn zaken uitbreidde en een kantoor stichtte in het Ruhge- bied Daar kwamen al spoedig flinke orders vandaan Naast de fabriek lag nog een strook grond braak Met mede werking van het gemeente-bestuur kreeg hij al spoedig een bouwver gunning en zo snel als mogelijk was liet hij daar een grote montagehal bouwen, zodat hij meer werkkrach ten kon aanstellen en grotere orders sneller uitvoeren. Hij beschikte over voldoende deskundigen, die het groei ende bedrijf geheel volgens zijn wen sen leidden. Maar met de financie ring van een en ander kwam hij in moeilijkheden. Het was in deze tijd, dat de jonge advokaat Van der Voorde in Renkum polste. Deze was bereid om de juridische belangen van zijn bedrijf te behartigen. Met hem besprak Ga lestad de moeilijkheden Via de ac countant werd 'n tussenbalans gemaakt, en deze zag er zo gunstig uit, dat het voor Galestad niet moeilijk was, orn geldschieters te vinden Het oude fami liebedrijf werd omgezet in een naam loze vennootschap, waarvan Galestad zelf het merendeel der aandelen in handen hield. Behalve directeur werd hij ook president-commissaris. Er was nu ruim voldoende geld om de nodige vernieuwingen aan te brengen, machi nes te kopen en grotere voorraden half- materialen en grondstoffen in te slaan Na het eerste jaar als n v. gewerkt te hebben, bracht de accountant het heug lijke nieuws, dat er veertien procent di vidend uitgekeerd kon worden. Een feit, waar de nieuwe aandeelhouders zeer te vreden over waren. In de loop der jaren kreeg het con structiebedrijf ..Oosterbeek" een steeds betere naam Galestad werd ge polst voor een zetel in de Kamer van Koophandel en Fabrieken Hij werd de voorzitter van de pas opgerichte In dustriële Kring en lid van een plaatse lijke sociëteit. Hoewel geen bizonder enthousiast sportman, liet hij zich overhalen en werd beschermheer van een plaatselijke voetbalvereniging Zijn vrouw, die na de tweede bevalling mooier werd dan ooit, werd aangezocht om zitting te nemen indiversecomite's en domineerde in de Arnhemse so- ciety-kringen. Ze had haar rijbewijs gehaald en op haar dertigste verjaardag kreeg ze van Bert een kleine, gemakkelijke wa gen ,,Als het mooi weer is, ga je maar eens een middag lekker toeren met de mannen" Hoewel Betty Galestad wist. dat ze bevoorrecht w as boven honderdduizen den vrouwen, miste ze toch nog iets Ze bewoonden een prachtige bungalow, een eind van de weg af, verscholen tussen sparren en eiken Ze had vol doende personeel twee schatten van jongens, een eigen auto, voldoende geld en mooie kleren Ze bezat een man. die haar nog altijd verafgoodde. Ze trilde van gelukzaligheid, als hij haar in de veilige beslotenheid van hun slaapkamer in zijn armen nam en haar liefkoosde en gaf zich telkens opnieuw geheel Toch ontbrak er nog wat aan haar geluk, maar ze wist niet, wat. Zes jaar wraren Bert en Betty ge trouwd. toen ze plotseling, op een mor gen. nadat ze haar kinderen naar de kleuterschool had gebracht, zich op de terugreis realiseerde, wat het was .Ik wil nog een meisje," prevelde ze. ,,Dat is het. Ik heb twee schatten van jongens, maar die gaan later Bert inde zaak opvolgen. Dan heb ik niets meer Ik wil nog een baby, maar ditmaal een meisje. Bert bemerkte geleidelijk aan de on gedurigheid bij zijn vrouw. En op een avond, op de slaapkamer, vroeg hij. wat er aan de hand was Ze probeerde hem eerst af te wim pelen. „Wat zou er zijn1 Ik heb toch alles, wat ik maar wensen kan? Je verbeeldt het je Hij kneep een oog dicht, terwijl hij zijn boord losmaakte .Ik zal mijn eigen vrouw niet kennen. Er is iets. dat je dwars zit. Vertel op. mijn hartje We hebben afgesproken, dat we geen geheimen voor elkaar zouden hebben „Straks," antwoordde ze met een vreemde stem Die avond spraken ze er lange tijd over Bert was best tevreden met zijn twee ..mannen' .Waarom nog meer, mijn hartje," vroeg hij op kor zelige toon, toen eindelijk het hoge woord er uit was. ..Waarom je mach tig mooie figuurtje opnieuw bederven door een zwangerschap? Met alle zor gen en narigheid daaraan verbonden? Straks opnieuw weer van voren af aan beginnen en wie zegt jou, dat het ditmaal een meisje wordt? Dat moet je ook maar afwachten. ..Ik voel, dat het ditmaal een meisje wordt, Bert Jij hebt twee zoons En wat heb ik?" ..Ook twee zoons." antwoordde hij lakoniek. „Jongens gaan in de regel de weg van hun vader. Als ze van cle middel bare school komen, gaan ze met jou mee naar de fabriek Dan heb ik hele maal niets meer En als ik nog een dochter zou hebben, heb ik iater aan spraak Een moeder kan nu eenmaal beter met een dochter praten dan met een zoon." Ze kwamen er die avond niet uit en boos gingen ze slapen, met de rug gen naar elkaar toe. Maar na enige dagen nagedacht te hebben, moest Bert zijn vrouw gelijk geven. Ik mag niet egoïstisch zijn. Als zij zo graag nog een baby wil, mag ik die haar dan onthouden? Veertien dagen later, op een zater dagmorgen zei hij aan de ontbijttafel „Pak een paar koffers met kleren, voor jou en mij en alles, wat er verder nodig is voor een korte vakantie. Van middag rijden we weg. Hij knikte Betty keek hem verbaasd aan „Ha. ha. zo maar op stel en sprong1" Hij knikte „Ja Het hotel heb ik al besproken Je vader en moeder heb ik gebeld. Samen met Suusje kunnen ze wel voor de mannen zorgen Die laten we thuis. We gaan opnieuw witte broodsweken doorleven." Er begon iets bij haar te scheme ren Enige tijd keek ze hem aan. ter wijl hij zijn ei pelde. Bedoel je. dat „Juist, dat bedoel ik Je krijgt je zin. Misschien heb je wel gelijk Feitelijk ben ik maar een domme egoist Daar om gaan we er samen een week van door. Waarheen zul je wel zien, dat is een verrassing. De jonge vrouw sprong van haar stoel, liep om de tafel heen en legde haar armen om zijn hals. „O, Bert, lieve jongen, wat een schat ben je Ik verhe9g me er al op. Enne "Ze legde haar lippen tegen zijn oor Ik maak me extra mooi voor je. van avond J -27- De maat keek scheel van Kappie naar de circusdirecteur en hij zag rood als een kalkoen van opwinding. „Verkoop dat beest!" zei Kappie „Dan zijn we er meteen vanaf en dan kunnen we tenminste vertrekken' Je krijgt er bovendien een aardig zakcentje voor en zo is het maar net!" „Zakcentje!" kreet de Heer Pideli- woepski, terwijl hij met een stapel bankbiljetten voor de neus van de maat zwaaide. „Noemt u dat een zakcentje? Het is een vermogen! U kunt er een paar auto's voor aanschaffen!" „En een millioen prentbriefkaarten! zei Kappie .Vooruit klont! Sta daar niet alsof je niet tot tien kunt tellen!" Er was een wereld van gedachten ach ter het voorhoofd van de maat. Hij moest beslissen nu of nooit! Hij barstte bijna in snikken uit. toen hij achterom keek naar Troeteltje. Haas tig pakte hij tenslotte het geld aan rende weg met Kappie achter zichaaB Onderweg barstte hij in snikken ur Hij keek nog eens om en Z3g f" verte de circusdirecteur met Troete tje lopen Bulkend liep hij verder Wat heb ik gedaan"' jammerde nij „Wat heb ik gedaan'1 Troeteltje m'n lieve beestje'

Leusder Krant | 1972 | | pagina 10