S.v. Achterveld vierde een STRIJD OM DE A.P.G.M. KERSTENS- uitbundig kampioensfeest BEKER ZONDAG BEGONNEN Van Wiüigenburg werd geklopt Goed werk van Impala- handbal RICHARD OBER JEUGD KAMPIOEN HOU HET FIJN: HONDEN AAN DE LIJN! donderdag 18 mei 1972 LEUSDER KRANT ACHTERVELD - Het afgelopen week einde stond voor de Sportvereniging Achterveld geheel in het teken van het behaalde kampioenschap. Ter ge legenheid van dat kampioenschap werd zaterdag begonnen met een receptie in het clubgebouw op het Kerstens Sport park Een goed bezochte repeptie niet alleen van leden, maar ook van sport verenigingen uit de omtrek en plaat selijke verenigingen. De heer H Legdeur. voorzitter dei- vereniging toonde zich in zijn toe spraak zeer verheugd over het be haalde resultaat ..Het heeft 14 jaar geduurd alvorens dit heugelijke feit heeft plaatsgevonden. Wij hebben de zaken energiek aangepakt Onze trai ner. de heer Ober. heeft met zijn jon gens niet minder energiek gewerkt en ziehier het resultaat Het bestuur is dankbaar en trots. Dankbaar voor de enorme inzet van trainer en spe lers en als deze mentaliteit gehand haafd blijft zal het beslist geen 14 jaar meer duren voor de vlag voor het volgend kampioenschap kan wor den uitgehangen Het Achterveldse team zal bij de aanvang van de competitie in de 2e klasse tot in de puntjes verzorgd uit zien Daarvoor zorgden de heer P van Uhm. die door de selectiespe lers nieuwe trainingsshirts aanbood en de heer A de Loor oud-trainer der vereniging die nieuwe wedstrijd shirts aan zijn oud-pupillen gaf. Ook Roda'46. v v. Hooglanderveen. Veen- se Boys, het Maarnse SVMM, Scher- penzeêl en Kieviten waren aanwezig. Ook zij lieten hun gelukwensen met surprises gepaard gaan. Namens de gemeente Leusden feliciteerde wet houder W A van Zandbrink de kam- pioensploeg Hij was als wethouder van Sportzaken en als voorzitter van de Stichting Sport en Spel uiterdard zeer verheugd over het behaalde resultaat van de Achterveldse Sportvereniging Hij sprak de hoop uit, dat ook in de toekomst het de vereniging steeds goed zal gaan. Ook de plaatselijke vereni gingen waren goed vertegenwoordigd Wij zagen o.a. de Winkeliers vereniging, de A B T B., de Coop. Landbouwvereniging. E.H B.O.. ..Door Wilskracht Sterk", de Tour de Juni or, Avantie. T O P TLC ..Emelaar". en de Dansclub Namens de afdeling Utrecht van de K.N.V.B bood de heer H A de Vries zijn gelukwensen aan en liet deze vergezeld gaan van een fraaie erevaan De gehele middag bleef het gezellig druk in het clubhuis, het bestuur kwam handen te kort om de vele gelukwensen in ontvangst te ne men Als besluit van de festiviteiten werd des avonds in .Ons Gebouw" een feest- Tijdens het kampioensfeest van R K S.V Achterveld werd trainer C Ober op handen gedragen. LEUSDEN/ZUID - Vrij onverwacht werden de dames junioren toch nog opgeroepen om de laatste inhaalwed strijd te spelen. Tegen SDO in Bussum werd er een waardige vertoning van gemaakt Een wedstrijd van zulk een Kwaliteit, wat dit seizoen nog niet be reikt werd. Tegenstander SDO was op oe tweede plaats geëindigd in de veld- competitie en stelde er een eer in om het kampioen Impala danig lastig te ®aken. Impala wilde laten zien niet voor niets kampioen te zijn en daar was dus een zeer goede basis ge schapen voor een spannende wedstrijd. Dit is er inderdaad van gekomen en 31 zou de uitslag, 6-1 voor Impala, het niet doen vermoeden, toch was het geen eenzijdige vertoning. Het verschil zat in het feit dat de verdediging van Impala van geen wijken wist en Engelien Lagerweij in laatste instantie steeds paraat was en de schoten, die op haar afgevuurd werden zo vakkundig stopte dat het voor SDO om moedeloos van te worden was. De aanval draaide uitstekend, maar hoe goed de keepster ook was. tot zesmaal toe moest ze voor volkomen onhoud bare schoten zwichten. Alles bij el kaar een zeer goede en vooral spor tieve wedstrijd die goed als sluit stuk diende voor een goed seizoen van een team dat zich uitstekend gedragen heeft, dat fors maar sportief speelt en als verdiende beloning het kampioen schap van de veldcompetitie in de wacht wist te slepen De meisjes pupillen zetten hun op gaande lijn weer voort en wonnen tegen de pupillen van Amersfoort met 7-1 Ook hier een stel enthousiaste meisjes dat perspectieven inhoudt en hopelijk de sporen van hun grotere zusters gaan volgen. Het bestuur en spelers van R.K S V A ontvangen de felicitaties van de wethouder van sportzaken en voorzitter van de stichting voor L O. en Sport, de heer W A. van Zand brink Voorzitter H J. J. Legdeur (links) ontvangt de felicitaties van zijn col lega P A M Wendel van Roda'46 Namens Roda'46 bood deze een nieuwe wedstrijdbal aan waarmee men het volgend seizoen misschien in de zelfde klasse zal strijden om de hoogste eer Foto Janus Visser avond gegeven En dat was zonder twijfel het hoogtepunt voor de vele leden en donateurs van de vereniging De grote zaal was geheel vol met de grote Achterveldse voetbalfanulie Het is een daverend feest geworden Deak- tiviteitscommissie had alles terdege voorbereid en haar keuze van de band. de ..Free Sense" was een enorm suc ces De voorzitter, de heer H Legdeur opende de avond met een compliment aan het eerste elftal voor hun grote in zet, zowel tijdens de trainingen als de wedstrijden. Ook de trainer.de heer Ober, de man die het heeft gepresteerd om tijdens zijn één-jang ..bewind" tot dit resultaat te komen werd zeer te recht op een voetstuk geplaats ,,Wat U in dat ene jaar hebt gepresteerd is een prestatie van de bovenste plank U kunt daar terecht trots op zijn Het zal voor U ook wel eens moeilijk zijn geweest, maar U kreeg het vertrouwen van de jongens en U wist er steeds weer goed uit te komen Wij zien dan ook vol vertrouwen de volgende com petitie tegemoet", aldus de heer Leg deur. Ook de vele anderen die hebben meegewerkt om de goede sfeer te be reiken, van kantinekommissies tot sup porters werden niet vergeten Wanneer iedereen zich op deze wijze blijft in zetten en interesseren zullen succes sen in de toekomst zeker niet uit blijven", aldus de voorzitter Op deze avond bleek nogmaals dat er velen zijn, die de Sport vereniging Achter veld een warm hart toedragen Van Bekkum's Ijzerhandel stelde 14 com plete trainingspakken ter beschikking voor het kampioenselftal Als klap op de vuurpeil tenslotte zegde het erelid der vereniging, de heer W A M. van Loon toe, het clubhuis van centrale verwarming te zullen voorzien. Beide gestes werden met een enorm applaus beloond Vanzelfsprekend werden ook de spelers van het succesvolle elf tal op deze avond gehuldigd Zij ont vingen elk een fraaie kleurenfoto van 'bet" selbcti'eteam en van~de aanwezig gen een daverend applaus. De Korvet ten, onder leiding van Bert van Wegen hadden uit het kampioenschap muzikale inspiraties gepuurd en brachten dit op deze avond ten gehore Vooral de drie ..nonnen" als afgevaardigden van een nieuw Achtervelds damesteam oogstten veel succes De ..teleac-kursus verkeer".gepre senteerd door Henk Schouten zat vol orginele vondsten, die het publiek uit stekend wist te waarderen. Of alle ..lessen" op deze avond ter haite zijn genomen, valt echter wel te betwijfelen. Na de grote verloting kwam ,,Free Sense" die al eerder op de avond een voorproefje van haar muzikaal kunnen had gegeven, aan bod. De sfeer steeg in korte tijd tot een hoogtepunt. ,,Free Sense" gaf blijk van alle muzikale markten thuis te zijn. Zowel oud als jong heeft zich opperbest vermaakt. Het feest was 'n grandioos besluit van een even zo grandioos voetbalseizoen van de Sportvereniging Achterveld. Het echtpaar Schouten-Verhoef brachten als samenstellers van het Achterveldse kampioenslied veel hul de aan de ware k^mpioonc.a bijgestaan door alle feestvierende leden. Foto Janus Visser LEUSDEN - Na felle strijd om de eerste plaats met Laurens van San ten is Richard Ober de nieuwe jeugd kampioen geworden. Een keurige pres tatie van de 11-jarige Richard, vooral omdat de gemiddelde leeftijd van z'n tegenstanders 13 jaar was. De eindstand werd: 1. Richard Ober 19 pnt. 2. Laurens van Santen 17% pnt. 3. Roland Speklé 14 pnt. 4. t.m. 6. Tonnie Arbon, Kees Bok horst, Ruud Drager 13% pnt. 7. Coen Fischer 12 pnt. 8 Esko Bousema 4% pnt. 9 Wim van den Berg 3% pnt. 10. Frank Arbon 3 pnt. 11 Michiel Spek 2 pnt. 12. Albert Noordkamp 0 nnt. Daar er inmiddels 19 jeugdschakers zijn, zal na de grote vakantie met twee groepen voortgezet worden. De eerste groep zal bestaan uit de acht bestge plaatsten van de afgelopen competitie, aangevuld met de beste nieuwe leden. De tweede groep zal bestaan uit de overige schakers plus nog aan te mel den nieuwe leden Uitslagen huiscompetitie groep 1.: van Santen sr. - Harlaar 1-0; Strui- wig - Lagerweij 1-0; Flentge - van Santen jr 1-0; Mosterd - de Jager 1-0. Groep 2 van Egdom - Bloemendal 1-0; Daatselaar - van der Steeg 1-0; Andrew Tonneman - van Doorn 1-0; Agterberg - de Graaf 0-1. Ladderwedstrijd: Mevr. Hooijer - Horst 0-1; Hr. Hooijer - Schram 0-1. Een spelmoment uit de wedstrijd Ach terveld - Roda '46 om de A P.G.M Kerstensbeker Frans Kerkhof en Rijk Rijnders in een duel om de bal Foto Janus Visser. ACHTERVELD - Zondag jl is op het Kerstens - Sportpark de eerste helft van het tournooi om de A.P.G.M. Kerstensbeker gespeeld. Dit jaarlijks terugkerende tournooi is vorig jaar door de Sportvereniging Achterveld ingesteld als posthuum eerbetoon aan de heer A.P G.M. Kerstens, in leven de grote sportanimator van de ver eniging. De bokaal werd vorig jaar gewonnen door het Leusdense Roda '46. Aan het tournooi werd deelge nomen door Roda '46, Scherpenzeel, Barneveld, Veense Boys, Hooglander veen en het organiserende Achterveld. Het stond al bij voorbaat vast dat het voor Roda een zeer zware taak zou worden, de beker te verdedigen. Het elftal verkeert momenteel duidelijk in een impasse Het Achterveldse team met de feestavond nog in de benen, was er niettemin fel op gebrand, dit jaar de ..eigen" trophee te veroveren. Ook Barneveld en Scherpenzeel zijn niet te onderschatten tegenstanders Maar ondanks feestavond en serieu ze tegenstand wist Achterveld in deze eerste helft van het tournooi alle drie gespeelde wedstrijden te winnen Ach tereenvolgens werden Veense Boys, Hooglanderveen en Roda'46 versla gen. Van de acht doelpunten die wer den gescoord in deze drie wedstrijden nam Jan Kerkhof er zeven voor zijn rekening! Ook de verdediging was uit stekend op dreef, zij liet geen enkel tegendoelpunt toe ACHTERVELD - VEENSE BOYS 2-0 Veense Boys gaf vooral in de begin fase uitstekend partij. Achterveld had de handen vol, maar na een kwartier wist Jan Kerkhof een snelle uitval met een doelpunt te bekronen (1-0) Veense Boys kwam echter zeer snel terug en zag kans Achterveld stevig in de verdediging te drukken, maar keeper Tolboom wist goed in te grijpen. Halverwege de tweede helft plaatste Herman Kerkhof een vrije trap per fect in het doelgebied en Piet Vos schoot fraai in. (2:0) Achterveld kreeg in de resterende tijd nog enkel goede kansen maar er werd niet meer ge scoord. HOOGLANDERVEEN - BARNEVELD 0-1 Hooglanderveen wist zich gerui me tijd te handhaven tegen het ster kere Barneveld Hierin had de kee per een belangrijk aandeel. Barne veld sprong nogal slordig om met de kansen. Zij wist er slechts één te be nutten. Hooglanderveen vocht nog voor de gelijkmaker maar de Barneveldse verdediging liet niets meer toe HOOGLANDERVEEN - ACHTERVELD 0-4. Reeds na vijf minuten zette Jan Kerkhof Achterveld op een 0-1 voor sprong en weer vijf minuten later maakte hij er 0-2 van. Toch gaf Hoog landerveen zich nog niet gewonnen Zij kregen kort voor de rust goede kansen die echter niet werden benut. Toen kort na de hervatting Jan Kerk hof uit een penalty wegens hands in het - strafschopgebied onhoudbaar in- schoot, was de strijd beslist Ach terveld deed het nu wat kalmer aan Een laatste uitval werd nog door Jan Kerkhof meteen doelpunt afgerond 4-0. SCHERPENZEEL - RODA '46 3-2 Roda startte snel en wist door Jan Pouw reeds na vijf minuten de stand op 0-1 te brengen De vreugde was echter van korte duur Twee minuten later maakte de Roda doelman een fout en de stand was weer gelijk 1-1 Het rammelde nogal eens in de Roda defensie en dat wist Scherpenzeel al snel uit te buiten door met 2-1 de lei ding te nemen. Jos van Kooy wist de Scherpenzeelse verdediging, die ook geen sterke indruk maakte, te ver schalken (2-2) Maar kort voor het einde ging de halve winst door een blunder van de doelman weer teloor (3-2). RODA '46 - BARNEVELD 1-0. kreeg vooral in de eerste helft een groot aantal goede kansen Maar er was geen afmaker. Zelfs voor open doel werd gemist. Jan Pouw had pech door keihard tegen de paal te schieten Een voorsprong van drie of vier doel punten tegen het teleurstellende Bar neveld zou geen gekke ruststand zijn geweest Na de rust wogen beide teams beter tegen elkaar op Halverwege de tweede helft boekte Roda dan ein delijk succes Wil Boom verraste de dikwijls veel te ver uitlopende Bar neveldse doelman (1-0) Barneveld vocht nu voor de gelijkmaker Zon der resultaat echter. SCHERPENZEEL-VEENSE BOYS 3-1 Scherpenzeel was duidelijk de betere ploeg in deze wedstrijd Veen se Boys vocht voor wat het waard was maar kon niet verhinderen dat Scherpenzeel al snel de leiding nam De Scherpenzeelse defensie speel de in deze wedstrijd aanmerkelijk beter dan in de eerste. Toch liet zij zich één keer verrassen door de attente Veense Boys mid-voor Maar met nog twee gave treffers dwong het Veense Boys op de knieen en stelde zich hiermede tevens serieus mede kandidaat voor de beker ACHTERVELD - RODA 46 Voor deze wedstrijd bestond de grootste belang stelling van het gehele toernooi Ro da trok direkt na de start fel ten aan val maar vond de Achterveldse ver dediging goed op haar post Het ini tiatief werd snel door Achterveld o- vergenomen maar Jan Kerkhof schoot juist naast Er werd in deze eerste helft snel wisselend en aantrekkelijk ge speeld Niet alleen de beker was in zet voor beide ploegen, voor beide ploegen geldt het als een grote eer van elkaar te winnen De sfeer van vroeger, toen beide ploegen in dezelf de afdeling speelden, herleefde De eerste helft werd afgesloten met een dubbel blanke stand Ook de tweede helft begon pittig, soms fors maar niet onsportief. Ach terveld schiep zich enkele goede kansen maar eenmaal oog in oog met de kee per werd er slordig mee omgespron gen Toen na 13 minuten Herman van Ruitenbeek een hoekschop nam was Jan Kerkhof echter wel op zijn post en schoot beheerst in de uiterste hoek (1-0) Achterveld veroorloofde zich na deze kleine voorsprong nogal eens laconiek spel. De Roda voorhoede kon echter geen vuist meer maken. Drie minuten voor het einde maakte Jan Kerkhof een ein de aan alle onzekerheid door het twee de doelpunt te scoren in deze wed strijd en het achtste van het toernooi te scoren Roda ondernam een laatste stormloop om tenminste de eer te redden maar boekte geen resultaat. Stand na de eerste helft van het tournooi: Achterveld 3 6 Scherpenzeel 2 4 Barneveld 2 2 Roda '46 3 2 Veense Boys 3 2 Hooglanderveen 2 0 De tweede helft van het tournooi wordt gespeeld op 22 mei a s (Twee de Pinksterdag) Het programma is als volgt: 11.30 uur Achterveld - Barneveld Veense Boys - Roda '46 12.35 uur Hooglanderveen-Scherpenz 14.05 uur Scherpenzeel - Achterveld Barneveld - Veense Boj« 15.10 uur Hooglanderveen-Roda '46 16.15 uur Barneveld - Scherpenzeel Donderdag 18 mei a.s. speelt Ach terveld 1 een vrienschappelijke wed strijd tegen SOVA uit Amersfoort Kerstens sportpark Aanvang 19.00 uur AMERSFOORT - Het zat de Ren- en Tourclub .Amers foort" wederom niet mee. Zowel de zomeravondcompetltierit als de rit in de zaterdagmiddagcompetitie troffen het met de weersomstandigheden bij zonder slecht. In die zaterdagmiddag- competitient verschenen daardoor slechts dertien deelnemende renners aan de start, die er van maakten wat er te maken viel. Frits Gerhardt als enige B-jeugd- renner en Wim Dekker Sr. als enige veteraan hadden weinig tegenstand te duchten en maakten er een onderlinge wedstrijd van. Wout Lansing had in de adspiran- tenklasse alleen af te rekenen met Wim Dekker Jr Reeds in de tweede ronde lostte Wout zijn enige rivaal en ging onbedreigd op de zege af Jan Sandbrink trof René van Bra- kel als enige tegenstander, die bo vendien nöfplöör een lekke band ge troffen werd. Jan maakte er dus een traimngsnt van. Jan speelde wel een belangrijke rol in de nieuwelingen- strijd. Dick Willigenburg was al snel naar een voorsprong gereden maar wie niet sterk is moet slim zijn En dit laatste ging op voor Hans Badenbroek Nadat Hans gelost was werd hij achter haald door Jan Sandbrink, Hans ging keurig aan het wiel zitten en Jan Sandbrink bracht Hans Badenbroek weer op gelijke hoogte met Dick Wil ligenburg. In een zeer lange en felle eind spurt moest Dick zowaar zijn meer dere erkennen in Hans Badenbroek die dankbaar gebruik maakte van de voor hem gunstige omstandigheden Uitslag nieuwelingen 1 Hans Baden broek, Amersfoort. 2 Dick Willigen burg, Leusden 3. LeoRoeloffs. Amers foort 4. Harry Brouwer, Hoogland 5. Jan van Hamersveld, Achterveld 6 Henk Jonker, Amersfoort. 7. Theo Nagels. Amersfoort. In de adspirantenronde van Mijdrecht deed Dick van Willigenburg het met een zesde plaats wederom uitstekend. Wim Pater wist in deze amateurronde de spurt van het peloton te winnen en daardoor tweede te worden achter Gerrit den Hartog uit Alphen aan de Rijn. Ook in de Omloop van de Krim- penerwaard bezette Wim Pater een fraaie achtste plaats, en behaalde te Deventer nog eens een zesde plaats in de rangschikking, terwijl Jan Vlastuin in Oldenzaal achtste werd. ZOMERAVONDCOMPETITIE Ook in deze competitierit de weers omstandigheden tegen; dientengevolge slechts veertien renners aan de start. Johan Ossendrijver als enige amateur. Wim Dekker Sr. eenling bij de ve teranen. Mario Rutten bij de A. jeugd en Frits Gerhardt bij de B-jeugd had den zelfs geen enkele tegenstander in hun klasse. De adspiranten Wout Lan sing. Jeroen Groenestein en Wim Dek ker Jr maakten ereen felle rit van. Als eerste moest Wim Dekker afhaken en halverwege de rit was Wout Lansing in staat om ook Jeroen Groenestein los te gooien. En via een solo de over winning binnen te halen. Uitslag adspi ranten: 1. Wout Lansing. Scherpen - zeel 2 Jeroen Groenestein. Amers foort 3 Wim Dekker, Amersfoort. Adspirant Dick Willigenburg die in de clubcompetities in de nieuwelingen klasse uitkomt toonde zich ditmaal weer veel sterker dan zijn ouaere clubgenoten. Dick houdt van een solo en ook nu gooide hij reeds vroeg in wedstrijd al zijn tegenstanders los om zich niet meet te laten achterha len. De tweede plaats liet hij voor de goedspurtende Harry Kok Uitslag: nieuwelingen: 1. Dick Willigenburg, Leusden 2 Harrv Kok, Hoogland. 3 Sipke Broersma, Amersfoort 4 Hans Badenbroek. Amersfoort 5 Theo Na gels. Amersfoort. 6 Rudi van't Kloos ter, Leusden Met drie formidabele slotronden be haalde Arnold Voogt zijn eerste ze ge in een nationale wielerwedstrijd in dit seizoen. En dit gebeurde in de Ronde van Bovenkerk Dick Willigen burg werd daar in de adspirantenron de zesde uit de kopgroep van negen. De Ren- en Tourclub ..Amersfoort" heeft voor de nieuwelingen klassieker Flevotour de volgende renners inge schreven: Harry Brouwer, Hans Ba denbroek, en Henk Jonker Voor de kleine Ronde van Midden-Nederland de nieuwelingen Kees Berkhof, Gert Vink en Harry Kok en voor de ama- teursklassieker de Ronde van Midden- Nederland Kees Bogaard, Jan van de Beek. Joop van Beek. Evert Smit, Jan Sandbrink en Jan Vlastuin Foto: Eén van de soli van Dick Willi genburg in volle gang. i

Leusder Krant | 1972 | | pagina 11