206 woningwetwoningen en 342 premie-huurwoningen EERSTE FASE KOMPLEET X Casco-woningen in De Wetering voor zelfbouwers GROENHOUTEN DE WETERING F k m VV' Kontrole op sluitingsuur cafe's Spring- wedstrijden op 2e Pinksterdag DONDERDAG 18 MEI 1972 LEUSDER KRANT (Van de redaktie) LEUSDEN-CENTRUM - Het groot ste plan na Alandsbeek met Rozendaal is het plan Groenhouten, dat gesitu eerd ligt tussen de Noorderinslag in het verlengde van Rossenberg, en de nog aan te leggen Centrumweg. Hier zul len ruim 700 woningen worden gebouwd in de periode tot 1975, wanneer de eerste fase zal zijn afgerond. Hiervan zijn 206 woningwetwoningen en 342 premie-huurwoningen. De rest zijn koopwoningen en bungalows. Het ont werp is wat betreft de woningwetwo- Het plan Goenhouten: een hofje in vogelvlucht. ningen van het architectenbureau W. Hopmans en W. Olthoff uit 's-Herto- genbosch. De premie-huurwoningen worden uitgevoerd door de N.V. Pro- duktiestroom te Naarden. In samenwerking met de stedebouw- kundige van Leusden, de heer Zuider- hoek, heeft men het plan Groenhouten ingepakt in de talrijke houtwallen in dit gebied. Dat betekent, dat hier de natuur niet wijkt voor de nieuwbouw, maar de nieuwbouw wordt aangepast aan de bestaande natuur. De houtwallen en andere groenbeplantingen blijven gehandhaafd en zullen straks mèt de 700 nieuwe woningen, één geheel moeten vormen De vorm waarin in de woningen in Groenhouten zullen worden gegroepeerd heeft iets weg van de carrévorm in het naburige plan Rossenberg, maar er is toch met meer speelsheid gewerkt danig gegroepeerd, dat midden in het plan een behoorlijke ruimte is vrijge- bleven waarin niet alleen de boerderij ,,Ut Spul" zal worden gehandhaafd voor sociaal-culturele doeleinden, maar waar ook ruime plaats is gereserveerd basisscholen, een gymzaal en een sportveld Dit centrum van activiteiten zal uiteraard omgeven worden door groen. Het ligt in de bedoeling, dat juist dit middenstuk een parkachtig karakter krijgt. De woningwetwoningen in het plan Groenhouten krijgen 6 verblijfseen- heden te weten een keuken (7,13 m2), een woonkamer (26,07 m2), vier slaap kamers. waarvan er één op zolder is gesitueerd resp van 13,32 rn2, 8,7 m2, 8,2 m2 en 14,54 m2. Verder op de par terre een berging, op de eerste woon laag een douche en op de zolderver dieping bergruimte met een ruimte voor de centraleverwarmingsketel. De premie-huurwoningen in het plan Groenhouten, gebouwd door Produktie- stroom NV te Naarden (342 stuks), hebben een vrij grote woonkamer die vrijwel de gehele parterre beslaat waarin een keuken in het midden aande zijwand is geprojekteerd gedeeltelijk in open verbinding met de kamer, de hal bevindt zich gedeeltelijk in een uit bouw, waaraan ook een berging is ge bouwd. De slaapverdieping bevat drie slaapkamers en een badkamer met w c. en ligbad De zolderverdieping bevat een grote slaapkamer, twee vrij ruime bergruimtes en de centraleverwar mingsketel (Zie ook de tekeningen). Het ontwerp is van de architekt Bakker uit Schagen De voor- en achtergevel van de wo ningwetwoningen in het plan Groen houten. t£A «ftwLWSkv "PB c 'f'f. Een maquette van het plan Groen- i houten, zoals die werd gemaakt (bij 1 wijze van vrijetijdsbesteding) door de he- r Voogd. Waar nu nog koeien grazen en op de achtergrond het plan Rossenberg zicht baar is, zullen na september van dit jaar de bouwactiviteiten beginnen. Ve len zullen dit een verlies vinden, dat dit stukje rust zal verdwijnen, maar daar staat tegenover, dat veel bewoners van Leusden geholpen zullen kunnen worden aan een hopenlijk betaalbare woning. Bovendien heeft men de woningen dus- worden gehandhaafd. LEUSDEN - Van zaterdag- op zon dagnacht hield de politie te Leusden kontrole op het sluitingsuur van d£ Leusdense café's. Twee café's bleker na het hun toegestane sluitingsuur var 2 uur nog te zijn geopend. <000000000000000000000000 LEUSDEN/ZUID - De Sticht- se Rij- en Jachtvereniging orga niseert op tweede Pinksterdag op het terrein Waterloo te Oud Leusden dressuur-en springwed- stnjden in het kader van de N B.- V.R. promotieregeling. De aan vang is 9 uur. De jury zal bestaan uit de heren Modderman, van Hensbergen, Brouwer en van Vilsteren, ter wijl het parcours gebouwd wordt door de heer Rijks De wedstrij den bestaan o.a. uit een L- Springconcours hoogte 1.10 me ter en een M-Springconcours hoogte 1.20 meter. Verder uit een Jachtspringconcours meteen max. hoogte van 1.30 meter. worden gevolgd. Het gaat hier om een eerste serie zogenaamde ,,zelfafbouw- woningen", huizen waarvan de aan nemer alleen het casco bouwt en waar van de toekomstige bewoners voor de afwerking zorgen Daarmee verdie nen zij de 10 procent eigen geld, wat inhoudt, dat zij voor de koop van zo'n woning geen cent hoeven aan te beta len Bovendien heeft dit huis ook het belangrijke voordeel, dat de kopers zelf het aantal, de grootte, de plaats In het plan De Wetering is men ook begonnen met de bouw van twaalf cas co-woningen. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Tegenover het plan Rozendaal, aan de overzijde van de Asschatterweg is men gestart met het plan De Wetering. Hier zul len 200 woningen verrijzen, deels ge bouwd door het Bouwfonds van Neder landse Gemeente (de zogenaamde cas co-woningen) en de Woningstichting Centraal Nederland te Vreeswijk. Over de woningtypen in het plan De Wete ring hebben we reeds eerder uitge breid geschreven, daarom bepalen we ons in dit artikel tot de casco-wonin gen van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Het betreft een voor Nederland uniek experiment, dat in de bouwwereld on getwijfeld met grote belangstelling zal en de funktie van de vertrekken kun nen bepalen In oktober van dit jaar zullen deze twaalf casco's kunnen wor den opgeleverd Dan is het de beurt aan de kopers, die de holle, niet af gewerkte ruimten nu zelf verder moe- ten afwerken om er een volwaardige woning van te maken. Dat betekent, dat de kopers zelf de vloeren en de wanden af moeten werken, binnen wanden, kozijnen en deuren moeten plaatsen, de keukeninrichting moeten installeren, het sanitair aan moeten brengen en aansluiten, de c v moeten aanleggen, zelf moeten schilderen, beit sen en het straatwerk moeten doen Hier moet men niet te gemakkelijk over denken. Enige kundigheid van de kopers is wel vereist, maar omdat het een experiment betreft, zullen de moedige doe-het-zelvers kunnen re kenen op begeleiding door Bouwfonds- deskundigen In het plan De Wetering zal ook de nieuwe Bernadetteschool komen. Zo als we in ons vorig nummer meldden). Daarnaast is ruimte gereserveerd voor een R K. Kleuterschool Een overzichtstekening van de twaalf casco-woningen in het plan De Wete ring, met een aantal plattegronden van voorbeelden van de inrichting.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 7