irTTTI Yan melk winkelt je tot zuivelservice -iHHHNHH Antwoord van B. en w. op de brief van verontruste huisvrouwen huisvrouwen Abonneert u op dit blad spj: i. u.inhnnrrpnrfttHin GOEDE ONTWIK KEI ING IN DE 4e SEKTOR VEERTIG JAAR FA. HEENEKAMP Vroege/"- MEDISCHE DIENSTEN Dansavonden PJGU J. H. Lantink AFWEZIG Haaien op bezoek bij Neptunes Verjongde Haaienploeg verloor le polo-strijd De Disco Dancing ONDERDAG 18 MEI 1912 LEUSDER KRANT 8 noordgevel De noordgevel van het gebouw In totaal ongeveer honderd meter lang. (Van de redaktie) LEUSDEN-CENTRUM - Maandagavond ging de raad van Leusden in een speciale vergadering akkoord met de verkoop van plusm.1.31 10 ha bouw terrein aan de Lankslaan te Leusden-C. ten behoeve van een verpleegkundige academie voor Hoger Beroepsonderwijs, het seminan voor Gezondheidszorg te Utrecht. De grond werd verkocht voor een bedrag van f639 112.50 (excl btw). Er zal zo spoedig mogelijk met de bouw worden begonnen, want men wil in september met de opleidingen in Leusden van start gaan. ..Dit is een staaltje van spoed zoals in de overheidssektor niet vaak vertoond wordt" was de ietwat ironische konklusie van burgemeester Van der Post Dankzij de medewerking van provinciaal bestuur en gemeente zal Leusden binnen drie maanden een enorm schoolcomplex rijker zijn gesitueerd in het werkgelegenheidsgebied van de vierde sektor. ,,En het is nog schone industrie ook'was de konklusie van de heer Kuijpers De buitenkant in ieder geval wel wist burgemeester van der Post aan te vullen Het ontwerp is van het architectenbureau J. Wiedijk NV te Wageningen on der supervisie van het arch, bureau H van Hunnik en J. Lambrechts te Rot terdam. Het gebouw zal in ijltempo worden opgetrokken uit geprefabriceerde onderdelen. Het gebouw heeft twee bouwlagen De totale lengte is ruim honderd meter. De breedte ongeveer vijftig meter. Naast een groot aantal leslokalen stafkamers, vergaderzalen e.d beschikt de school over een gymnastieklo kaal van 20 bij 12.5 m) twee ziekenzalen, een audio-visuele studio, een grote kantine met podium een bibliotheek, diskussie-hoeken en uiteraard een keu ken. Verder diverse direktie- en administratiekantoren met receptie Met de komst van het Seminaire voor Gezondheidszorg is de vierde sektor aanzienlijk uitgebreid Burgemeester van der Post: Door deze belangrijke aan zet is de mogelijkheid niet uitgesloten dat meerdere instellingen naar Leus den worden getrokken. Deze ontwikkeling is nu reeds door ons gekonstateerd Zie de speciale lx>n op pagina 10 (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Burgemees ter en wethouders van de gemeente Leusden hebben kortgeleden het ant woord verzonden op een brief van ver ontruste huisvrouwen in Leusden. Uit deze brief citeren wij de belangrijkste passages: ONNODIG GEBRUIK ELEKTRICITEIT De stelling, dat het in floodlight staande gebouw van Pon's Automo- aielhandel n.v. detonerend zou zijn, cunnen wij helaas niet delen Voor tiet naar uw mening onnodige gebruik van elektriciteit, verwijzen wij u naar Je eigenaresse van het gebouw AANLEG S10 De geplande S10 zal in het interlo cal wegenstelsel naast de S9 een ui- ermate belangrijke functie vervullen Zij zullen tussen Zeist en Barneveld le enige noord-zuid verbinding vor- uen in dat gebied De aanleg van de >10 zal noodzakelijkerwijs enig na- uurschoon doen verdwijnen, dochwan- leer men het zich wil permitteren met J50.000 mensen in de regio te gaan wo- len, zal men deze consequentie moeten tanvaarden. Vanuit Leusden is de aan sluiting in westelijke richting zeer ninimaal. De aansluiting tussen Amersfoort en Leusden en daarbij ook le aansluiting op het woongebied van ..eusden is geconcentreerd op 3 we- jen, te weten de Heiligenbergerweg, die geen aan sluiting geeft op het rijkswegenstel sel (verzorgt alleen de relatie Amersfoort - Leusden); voor de aansluiting op rijksweg 28 blijft alleen nog maar over hetaan- sluitpunt bij de Arnhemseweg, een geprojecteerde weg, welke slechts een aansluiting zal geven in noordelijke richting. De aanleg van de veel besproken S10 zal plaats vinden vanwege de provincie Utrecht In dit verband zult u zich dan ook met het provinciaal bestuur dienen te verstaan, i Overigens wijzen wij u er op. dat 1 dezerzijds contact met het College van Gedeputeerde Staten is opge- 1 nomen. De kans, dat vanwege ge noemd bestuur ter plaatse een open bare hearing zal worden gehouden, achten wij zeergroot. Verwacht mag worden dat de aanleg van de S10 nog geruime tijd op zich zal laten wachten. Met betrekking tot de aanleg van andere verkeer - aantrekkende snelwegen" (zoals door u gesteld), zal met het aanwezige natuurschoon enz. - zoveel als in ons vermogen ligt - rekening worden gehouden. Over tracering en verdere ont- werp-aspecten van de onderhavige verbindingsweg zijn nog geen be sluiten genomen. De destijds ge pleegde inmetingen waren een ge volg van een misverstand bij de technische dienst. GELUIDSHINDER SOESTERBERG De vraag om voortdurend te pro- esteren tegen de grote geluidshinder ls gevolg van de aanwezigheid van et vliegveld Soesterberg, achten wij iet op zijn plaats. Gebruik van het roord hinder" - althans voor de ker en in deze gemeente - is o.i. wat overtrokken. Alleen bij slechte weers omstandigheden wordt namelijk van een aanvliegroute over onze gemeente gebruik gemaakt Overigens gelden hiervoor speciale richtlijnen van het Ministerie van Defensie en van de basis zelf. Deze richtlijnen - welke eventuele 1 overlast zoveel mogelijk beperken - worden stringent nageleefd. VUILNISBAK-ZAKKEN Het al of niet vervangen van de in gebruik zijnde plastic zakken voor huisvuil is in onzerzoek BEPLANTING Uit de aanleg van de vele groen stroken enz. in de kernen en eveneens uit de voor laatste zin van het gestelde onder punt 2 van deze brief, zal u duidelijk zijn, dat ,,het groen enz." onze volle aandacht heeft. Waar het dan ook enigszins mogelijk is, stimu leren wij het planten van bomen enz. ONKRUID BESTRIJDINGSMIDDELEN/ BESPROEIEN BEPLANTING Wanneer u de gang van zaken ter plaatse de laatste jaren heeft gevolgd, kan het u bekend zijn, dat van onkruid bestrijdingsmiddelen steeds minder gebruik wordt gemaakt De situatie is thans zodanig, dat a van onzentwege bij het schonen van sloten geen gebruik meer wordt ge maakt van voornoemde middelen, b. de rozen in gemeentelijke gazons etc. nog wel worden bespoten. - zulks in overeenstemming met de Plantenziektekundige dienst - om dat onderhoud en instandhouding op een andere wijze onmogelijk is Verder vindt - zonodig - alleen bespuiting plaats bij deovergangvan gazons naar trottoir. De trottoirs als zodanig worden geheel niet meer bespoten. Als laatste punt met betrekking tot het gebruik van che mische middelen attenderen wij u er op, dat - in tegenstelling tot enige jaren geleden - wij ons zeer be perken in het gebruik van wegen- zout, terwijl wij ernstig overwegen andere onschadelijke gladheidsbe strijdingsmiddelen toe te passen c. Op uw vraag voortaan alleen in onze biothoop voorkomende gewassen te planten reageren wij bevestigend Wanneer u namelijk de door ons aan gebrachte beplantingen in de nieu we plannen in ogenschouw neemt, zult u zien, dat voornamelijk alleen de door u genoemde gewassen voor komen. Uw instemming aangaande het spa ren van oorspronkelijk bestaande beplanting is ons uit het hart ge grepen. Op meerdere plaatsen kunt u dan ook voorbeelden aantreffen van het sparen van beplanting. Het treft ons dan ook onaangenaam in uw brief de zinsnede ,waar zijn de tamme kastanjes naast het poli tiebureau in Leusden-zuid geble ven?", aan te treffen. Te meer, omdat vele ingezetenen uit zichzelf reeds hebben begre pen, waarom deze kastanjes wel, en de op dezelfde plaats aanwezige eikebomen niet zijn gerooid Wij menen u in dit verband te moeten verwijzen naar ingezonden stukken in de Leusder- en Amers- foortse Courant. Voor het geval u van deze stukken geen kennis heeft genomen herhalen wij, dat de kas tanjes uit veiligheidsoverwegingen (jeugd en verkeer) - op nadrukke lijk verzoek van de politie - ver wijderd zijn. Overigens menen wij er goed aan te doen u er op te attenderen, dat deze kastanjes op particulier eigendom stonden ROKEN TIJDENS VERGADERINGEN Uw verzoek, het presenteren van rookartikelen tijdens vergaderingen - belegd van gemeentewege - testaken. beantwoorden wij negatief. Wij menen namelijk, dat wanneer geen rokerij meer wordt verstrekt, men ei gen sigaren etc zal gaan opsteken Daarmede is uw bezwaar niet opge heven. Het vaststellen van een rook verbod gaat ons beslist te ver OPENBAAR VERVOER Selectief autorijden zou wellicht kun nen lukken bij een goed functionerend openbaar vervoer. Voor de lokale ver- keersrelaties geldt echter, dat het openbaar vervoer - als gevolg van de geringe af te leggen afstanden - nooit echt zal kunnen concurreren met de auto. De ervaring leert n.l dat nagenoeg een ieder voor het doen van de eenvoudige boodschappen gebruik maakt van een auto, om van het gebruik van een tweede auto nog maar te zwijgen. Uit een onderzoek - ingesteld in gro tere en kleinere plaatsen - is geble ken, dat het aantal ritten per openbaar vervoer hooguit 10% van het aantal tot stand gekomen verplaatsingen be draagt. De concurrentie zal hier van de fiets en de bromfiets moeten komen. In de ontwikkelingsplannen voor Leusden- centrum wordt dan ook aandacht aan goede fietsverbindingen geschonken. Periodieke besprekingen met bus-on dernemingenacht u niet voldoende, om het openbaar vervoer te stimuleren. Waar u zegt van mening te zijn, dat dezerzijds zelf initiatieven voor een beter openbaar vervoer moeten wor den genomen, dachten wij, dat het hou den van besprekingen als boven om schreven een eerste - en belangrijke - stap in die richting vormen. Voor de externe verkeersrelaties verkeert het openbaar vervoer in een wat gunstiger positie. Hier is echter sprake van overleg met aangrenzende gemeenten (met name Amersfoort) en hogere overheden. Momenteel moeten de resultaten van dit overleg worden afgewacht Overi gens kan niet worden verwacht, dat - bij goed openbaar vervoer - de aanleg van de S10 overbodig zou wor den, aangezien deze weg een boven- gemeentelijke functie zal gaan vervul len Ten deze merken wij nog op, dat wij openstaan voor kritiek en gaarne aan alle openheid willen meewerken. MILIEUBEHEER Het milieubeheer heeft onze volle aandacht. Tot slot van de brief zeggen b. en w. het zeer op prijs te stellen van de briefschrijfster te vernemen uit hoe veel - en zo mogelijk welke - dames de groep verontruste vrouwen bestaat. LEUSDEN/ZUID - Woensdag 7 juni zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer G. Hienekamp aan de Arnhem seweg 60 een kleine melkzaak open de. Ter gelegenheid van dit heuglijke feit vertelden de heer Hienekamp en zijn zoon Wim met nauwelijks verho len trots de geschiedenis van dit melk - winkeltje, dat over luttele weken zal zijn uitgegroeid en aangesloten bij de grootste zuivelfusie van deze tijd, de SRV. De oude heer Hienekamp komt van 'n kleine Leusdenseboerderij, uit 'nge zin met 2 zoons en 2 dochters. Daar de ze kleine boerderij geen perspektieven bood, ging hij eerst als knecht wer ken op een grote boerderij, maar hij had reeds in zijn achterhoofd dat hij een zaak in zuivel wilde. Op een goede dag liet hij kaarten drukken met de tekst: - Ik open binnenkort een zaak in melk en melkprodukten, mag ik u als klant noteren0 - (in die tijd, het was rond 1930, behoefde je al leen nog maar een vergunning van de gemeente te hebben) Zelf bracht hij huis aan huis in Leusden en Amersfoort de kaarten rond, en praatte hij per soonlijk met al zijn toekomstige klan ten. Spoedig mocht hij hier en daar, op allerlei adressen verspreid door Leusden en geheel Amersfoort, melk komen bezorgen. Hij schafte een hit- tenwagentje aan, zette er een paar bussen melk op, en ventte die zo van de boerderij aan de klanten uit. In 1932 opende hij zijn melkwinkeltje Een jong knechtje moest, hem komen helpen, en ze gingen over op een 2 wielige transportfiets met een plank voorop met de melkbus, en nog een paar busjes bungelend aan het stuur. Het assortiment zuivel werd uitge breid met gortepap en yoghurt: later Weekend 20-21 mei 1972. (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal a s weekend waarnemen dr Boersema, Julianaweg 5, Achter veld, tel 03425-222 (Dienst van vrijdagavond 18 00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur). De wijkverpleging wordt waargeno men door zr Rosa, Hamersveldse- weg 57, Leusden-C ,tel.03496-1271. LEUSDEN/ZUID - De P.J.G U. af deling Leusden deelt het volgende me de over haar eerstvolgende twee dans avonden. Op zaterdagavond 20 mei a s. organiseert de P.J.G.U. een dans avond in café-restaurant ,,De Mof". Aanvang 20 uur. De door velen zéér gewaardeerde band Hamlet" uit Amersfoort zal beatmuziek ten ge hore brengen. „Hamlet" is een groep van 3 jongens en 1 meisje, die als be roepsmusici zijn begonnen, maar nu als amateurs optreden Zaterdagavond 3 juni a s. vindt er weer een dansavond plaats om 20 uur in „De Mof" Op uitnodiging van de P.J.G U. zal dan spelen de bekende groep uit Utrecht „S.O Four" Het belooft weer een zéér gezellige en amusante avond te worden. van donderdagmiddag t.e.m. dinsdagmiddag. Dokter den Toom te Leusden- Zuid neemt waar. Weekenddienst zie hiernaast de 50 meter vrije slag voor jongens onder 12 jaar won in 40,3 sec. De totaal uitslag was: 1 Neptunes 73 punten 2. AZPC 89 3 De Haaien 115 4. Laga 159 LEUSDEN - ZUID - Georganiseerd door de AZC „Neptunus" vonden za terdag j.l. in het zwembad „De Lien- wedstrijden plaats. De deelnemende verenigingen waren: A.Z. P.C., A- mersfoort; De Haaien, Leusden; Laga, Zeist; Neptunus, Amersfoort. In de diverse series werden er door de Haaien vier eerste plaatsen behaald en wel door: Max v. Holst Pellekaan, die de 25 meter schoolslag voor jongens onder 10 jaar won in 27.6 sec. Reinée v. Egmond, die de 25 meter vrije slag voor meisjes onder 10 jaar won in 25,0 sec Moni que v Klompenburg, die de 50 meter schoolslag voor meisjes onder 12 jaar won in 49.1 sec. Arthur Kappers, die LEUSDEN/ZUID - De eerste com petitie wedstrijd van de Haaien wa- terpoloploeg werd gespeeld tegen het sterke Triton uit Putten. In de eerste twee speelperioden kwam de grotere ervarenheid van de Tritonspelers naar voren, wat resulteerde in twee doel punten In de derde speelperiode kwa men de Haaien beter in hun spel, waardoor de strijd verder gelijk op ging. In de vierde speelperiode werden de Haaien zelfs sterker en tijdens een numerieke meerderheid werd het ver diende tegendoelpunt gescoord, waar mee tevens de eindstand werd bereikt. De Haaien, die met een sterk verjong de ploeg speelden kunnen, ondanks deze kleine nederlaag, vol vertrouwen de toekomst tegemoet zien. kwam daar vla bijDe jongen werd tijdens de bezetting opgepikt door de Duitsers en moest in Duitsland wer ken. Daar ook de oude heer Hienekamp de leeftijd had dat de Duitsers be langstelling voor hem konden tonen, werd het te gevaarlijk voor hem op de weg van Leusden naar Amersfoort Hij deed zijn Amersfoortse wijk aan een Amersfoortse melkboer over, en kreeg in Leusden/zuid de alleenver koop van melk. In de oorlog brandde de houten schuur achter het melkwin keltje af Vader Hienekamp zette er 'n nieuwe stenen schuur voor in de plaats Zoon Arie mocht al spoedig met een 3 wielige bakfiets méé de wijk in Na enige jaren ging zoon Wim de ach- terafwonende klanten bedienen. De oude heer Hienekamp had zich inmid dels een paard en wagen aangemeten, en de melk werd van de melkfabriek betrokken. De Keuringsdienst van wa ren eiste een spoellokaal, en dat kwam er ook. De beide zoons kregen een lichte motorbakfiets, en moesten hun rijbewijs halen Bij de eerste proef rit werd zoon Arie schiellijk door een auto ondersteboven gereden, en de nieuwe bakfiets was total loss. Toen het jongenskamp aan de Para- dijsweg hun klant werd. moesten ze een zwaardere motorbakfiets aan schaffen. De zoons haalden in hun a- vonduren een middenstandsdiploma het melkdiploma, en later het krui- deniersvakdiploma. Met de nieuwbouw wijken van Leusden/zuid werd de klan tenkring steeds groter Wim deed nog steeds de buitenaf klanten met een motorbakfiets, Arie kreeg een lichte bestelwagen Tenslotte moest men, om aan ver schillende gezinnen een goed inkomen te verschaffen, tot een rendabeler geheel komen Men moest kiezen tus sen een vestiging in het winkelcen trum en de moderne toer van de win kelwagens. Men koos voor de winkel wagens, en het experiment slaagde volkomen Aanvankelijk reed men met 2 winkelwagens, iets later reeds met 3 Het assortiment werd van melk en melkprodukten uitgebreid tot al lerlei soorten levensmiddelen. Een groter aantal klanten werd in kortere tijd bediend En door de volledige in zet van het rijdend personeel werd de service verhoogd. Vader Hienekamp behield de win kel, die hoewel deze al eens was vergroot doelbewust klein bleef, als een hobby er bij, en hij bedient er graag zijn vaste oude klantjes Toen de winkelwagens werden ge kocht had vader Hienekamp een maga zijn van 20 x 8 m. en een garage van 10 x 8 m. gereed. Momenteel is men klaar gekomen met de bouw van een enorme loods, waar binnenkort de 2 grote winkelwagens van 9 m. lang in zullen komen te staan en de ene se- mi-zelfbedieningswagen voor de bui tenwijken. Vader en zoons Hienekamp zijn overgegaan tot aansluiting bij de SRV; zij besloten rationeel georgani seerd te gaan werken Voor hun zaak komt er nu een goede begeleiding van de zijde van de SRV. De SRV werd zes jaar geleden opgericht: (Sa men Rationeel Verkopen, (tegenwoor dig staat SRV voor- Service). Het is een bundeling van 1800 melkhandelaren en 28 grossierbedrijven. Na Albert Heijn is het de grootste kombinatie. Tussen 1985 en 1990 denkt de SRV zelfs de grootste kombinatie in Nederland te zullen zijn. Tegen die tijd zullen er 3.000 grote winkelwagens van de SRV in heel Nederland rijden. Win Hiene kamp vertelt, dat de SRV hun wagens en magazijnen inrichten Er is pre cies uitgedokterd welk artikel op welke plaats moet worden gepresenteerd voor een stijgende verkoop. Voor het inla den der winkelwagens gaan de zoons Hienekamp en het personeelslid Bo- termans werken met walkie-talkies. De man in het magazijn, die per wal kie-talkie in verbinding staat met de mannen in de wagens, vult voor de twee wagens manden met dezelfde artikelen. In het magazijn staan alle artikelen in dezefde volgorde als in de wagens. Elk rijdend personeelslid kan 90 klan ten méér bedienen in één uur minder tijd dan vroeger. Hoewel het melk- produktenassortiment hoofdzaak blijft verkoopt men een groot assortiment van gangbare melkprodukten. Men gaat ook aardappelen groente en fruit ver kopen, en men beschikt in de wagens over een diepvrieskast. Daar de fami lie Hienekamp in een zekere mate van samenwerking gaat treden met bakker Van Beek zal men ook ei gen gebakken brood van Van Beek gaan verkopen. In de eerste week van juni zul len de wagens arriveren en worden ingericht. Woensdagochtend 7 juni gaat men Leusden/zuid rond om de wagens te showen en de klanten een aardige herinnering aan deze dag aan te bie den. Woensdagmiddag 7 juni zal de burgemeester de officiële opening ver richten. Op 8 juni gaan de zoons Hie nekamp en de heer Botermans er de wijk mee in. De gehele bevolking van Leusden/zuid is hartelijk welkom op de grote receptie, die de familie Hienekamp op woensdag 7 juni aan de Arnhemseweg 60 gaat geven. in Ons Gebouw in Achterveld is in plaats van le Pinksterdag op 2e Pinksterdag 's middags geopend TOT ZIENS

Leusder Krant | 1972 | | pagina 8