Samenwerkingsorgaan Eemland Van Willigenburg zegevierde in Maartensdijk Ekskursie KNAL GROEN H. Schut 25 jaar bij PTT BEZORGING LEUSDER KRANT NCVB sloot winterseizoen af met bingo-avond ,,Oiis Podium" organiseert nationaal schaaktoernooi HOU HET FIJN: HONDEN AAN DE LIJN! INGEZONDEN Onze medewerkers(sters) Uitslagen Ons Genoegen Moeilijkheden door moedwillig verwijderen van route-punten Na 5 uur: G. Ansink /RIJDAG 26 MEI 1972 LEUSDER KRANT LEUSDEN-CENTRUM - Op woens dag 17 mei hield de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond haar jaarvergadering in het Hervormd centrum te Leusden- centrum Deze feestelijke slotavond van het seizoen werd besloten met bingo. De presidente, mevrouw A J. Potho ven-Brakman opende met gebed en me ditatie. Uit het jaarverslag van depen- ningmeesteresse, mevrouw A. Hagen- doorn-Kooyman, bleek dat de vereni ging een redelijk batig saldo had, hoe wel iets lager dan vorig jaar Het jaarverslag van de secretaresse, mevrouw H. Pilkes-Klein Bennink, gaf een uitgebreid beeld van de activitei ten van het afgelopen verenigingsjaar Aan tal van onderwerpen was aandacht besteed De eerste bijeenkomst stond in het teken van de Suriname-actie. Er volgde een fondueavond verzorgd door het echtpaar Spaans. In novem ber sprak de heer Huis in t Veld over ontwikkelingshulp en in december werd het Kerstfeest met declamatie en zang gevierd Het nieuwe jaar starte met een handwerk demonstratie, die hoog werd gewaardeerd. Ook een bijzonder geslaagde avond was de dia-vertoning door de Chef tuinman van Paleis Soest- dijk Men zag de tafel- en tuin ver sieringen aangebracht ter gelegenheid van de huwelijken van Prinses Bea trix en Prinses Margriet. In maart hield ds Sirag een lezing en in april discussierde men over gezinsproble men. BESTUURSWISSELING Aftredend en niet herkiesbaar was de vice presidente mevrouw I. C. de Op 26 en 27 mei a s. hoopt het Schaak genootschap Amersfoort' voor de 28ste maal het welbekende Nationale BEKERTOERNOOI te organiseren. Het toernooi vindt plaats in ons club gebouw Johanneskerk te Amersfoort, Westsingel 30, tel 03490-17858, circa 10 minuten lopen vanaf het station (richting centrum), ook te bereiken met de bussen van lijn 1 en 2. Voor spelers die per auto komen is er parkeergele genheid bij het gebouw Het programma is als volgt Vrijdag 26 mei 1072. 18.30uuraanmel- ding, 19 00 uur officiële opening, 19.10 uur_eer§te ronde. Zatfrdag 27 mêrl972- 9 00 uur tweede ronde, 14.30 uur derde ronde, 19.00uur prijsuitreiking. Er wordt gespeeld in hoofd-, eerste en tweede klasse. Het speeltempo is 45 zetten per twee uur, in groepen van vier. Men kan zich tot 24 mei opgeven bij de wedstrijdleider per brief, briefkaart of telefoon (03496-1667) met opgaaf van speelsterkte. De winnaar van elke groep ontvangt een fraaie wisselbeker Verder zijn er leuke en leerzame prijzen. "Het inschrijfgeld bedraagt slechts f3,50 per persoon, voor jeugdspelers tot 19 jaar 12,50 U kunt betalen door sorting of overschrijving op postreke ningnummer 3051 van de AMRO-bank te Amersfoort, ten gunste van S G. Amersfoort, of bij aanmelding op de eerste wedstrijddag. Vries-Bruins, als opvolgster werd me vrouw M J van de Lustgraaf-van Soest benoemd In de twee vakatures ontstaan door het overlijden van me vrouw T Buis-van de Belt en het aftreden van mevrouw N H.Schreuder- Lokhorst werd voorzien door de benoe ming van mevrouw L. van de Tang- Oldenhof en mevrouw P. F. Ooster broek van Zomeren. Het bestuur is nu als volgt samen gesteld: Presidente, mevrouw A. J. Pothoven-Brakman, Vice Presidente mevrouw M. J. van de Lustgraaf-van Soest. Eerste secretaresse, mevrouw H. Pilkes-Klein Bennink, tweede secre taresse mevrouw R. van den Burg- Stunnenburg. Eerste penningmeeste- resse mevrouw A. Hagendoorn-Kooy- man, tweede penningmeesteresse me vrouw M. Schneider-Polhoud. Propa gandiste mevrouw L. van de Tang-Ol- denhof en mevrouw P. F. Oosterbroek- van Zomeren. Mevrouw Schreuder en mevrouw de Vries werden verrast met een prachtig boeket bloemen voor het vele werk dat zij jarenlang voor de vrouwenbond had den verricht Na de pauze leidde de heer J. C T Kuijpers op zijn welbekende leuke wij ze het bingo-spel En onder tal van hu moristische uitspraken werd de ge weldige prijzentafel verdeeld onder de aanwezige gelukkige winnaars. LEUSDEN - Zaterdag 27 mei a.s. wordt er een ekskursie gehouden voor natuurvrienden en belangstellenden uit Leusden en omgevind door het prachtige natuurgebied ,,De Boom" Om een juiste indruk te krijgen van de schoonheid en de waarde van dit gebied raden wij u aan met ons mee te lopen. Hoe lang de wan deling zal duren hangt af van het animo van de deelnemers en de weersgesteld heid Knalgroeners en niet-Knalgroe- ners zullen u wijzen op de bijzonder heden in het landgoed en de rampzalige gevolgen van een eventuele aanleg van deS 10. De ekskursie begint om 2 uur 's middags (14 00 u.) bij de ingang aan de Leusbroe- kerweg, recht tegenover de Hamers- veldseweg En dan nog dit: Kom op de fiets, want uw auto kunt u erg moeilijk kwijt op deze plaats. Neem liever geen honden mee. maar wel een verrekijker En tenslotte laat geen rommel achter Wij hopen dat u een fijneen interessan te middag zult hebben. Tot ziens, KNALGROEN SCHERPENZEEL/MAARTENSDIJK- De sterke Dick van Willigenburg heeft zijn eerste overwinning te pakken. In de Maartendijkse acht kreeg Dick van Willigenburg in de nationale wieler ronde voor adspiranten eindelijk loon naar werken. Uit een sterke veld ad- spiranten gelukte het Dick om tien ronden voor het einde na een kei harde demarrage het peloton op ach terstand te zetten en in de beginfa se van zijn solo voldoende uit te lo pen om een kansrijke positie in te nemen in de slotfase. Slechts één adspirant waagde de sprong vanuit het peloton naar Dick van Willigen burg maar deze zou door het te hard door de bocht rijden onder uit gaan Dick van Willigenburg had tien ron den voor de boeg en in de slotfase kwam Dick niet meer in gevaar. De eerste bloemenruiker voor deze har de werker in deze adspirantenwereld. De spurt van het peloton werd gewon nen door Wim van Empelen uit A- mersfoort In de nieuwelingenwedstrijd in dezelfde Maartendijkse Acht deed Harry Kok het uitstekend Voor de eerste maal reed hij zich in de prij zen en wel met een veertiende plaats PECH VOOR ARNOLD VOOGT In de amateurronde kreeg Arnold Voogt zeer snel met pech te kampen. Een dikke spijker doorboorde zijn gloednieuwe tube en Arnold die op dit parcours zeker hoge ogen gegooid zou hebben, stond aan de kant Na veel schermutselingen en tachtig zeer zwa re kilometers ontstond er een kopgroep van twaalf man Onder deze twaalf bevond zich ook Jan Vlastuin. Achter deze groep een tweede peloton waarin zich Jan Sandbrink en Jan van de Beek bevonden. De sterke Jo de Boer, die ook in Olympia's Tour door Nederland van zich deed spreken, maakte hier in de slotfase de dienst uit. Jo de Boer won met voorsprong gevolgd door een afgetekende Anton Werner en Evert Diepeveen. Jan Vlastuin werd tiende, Jan van de Beek vijftiende, Jan Sand brink zestiende Wim Pater kwam hal verwege de wedstrijd te vallenen moest de strijd staken HOU HET FIJN: HONDEN AAN DE LIJN! De redaktie van de Leusder Krant wordt bijgestaan door de volgende medewerkers f-sters) waar u uw berichten kunt afgeven LEUSDEN (CENTRUM) Mevr. T de Wijze. Meidoornhof 29. Tel 03496-1695 Sport-voetbal De heer J. P H v d Berg. Hamersveldseweg 91. telefoon 03496-1580 LEUSDEN ZUID) Mevr. A de Knijff, v H van Lockhorstlaan 30. tel 03490-11415 Sport (zonder voetbal) De heer I Hoogendam, Kon. Julianalaan 89, tel 03490-12464 ACHTERVELD De heer A. M. v d. Berg, de Verjaegde Ruyterweg 10, telefoon 03425-311 (Alg. nieuws en sport.) Berichten kunnen tot en met maandag bij hen wor den ingeleverd (met uitzondering ook nog dinsdag morgen) ZONDAGAVONDCOMPETITIE Er werd ook aog gefietst voor de zomeravondcompetitie van de Ren en Tourclub ..Amersfoort", waarvoor de belangstelling van de renners niet bijster groot was. Veteraan Wim Dek ker, B-jeugdrenner Frits Gerhardt en A Jeugdrenner Mane Rutten hadden in hun klasse geen enkele tegenstand en behoefde zich dus alleen maar te bepalen tot het volbrengen van hun af stand. In de adspiraitenklasse waren vijf deelnemers aanwezig Het zou na veel schermutselingen op een eindspurt uit draaien waarin Loet van Hamersveld de felste en de wjinaar was. Met Wout Lanling als tweede. Uit slag adspiranten: 1 Loet van Hamers veld. Achterveld 2 Wout Lansing, Scherpenzeel 3 Jeroen Groenestein, Leusden 4. Win Dekker jr, Amers foort. 5 Peter Horst, Leusden Het zestal nieuwelingen kwam snel door in twee groepen vai drie. Vooraan Har ry Kok, Hans Bajenbroek en Dick van Willigenburg: enchter Marry Brou wer. Theo NagelJ en de door een lek ke band getroffeni Kees van de Ploeg In deze toestand kwam geen wijziging meer en in de jindspurt werd Dick Willigenburg traqtiegetrouw geklopt, door Hans Badenbjoek. Uitslag nieuwe lingen: 1. Hans Badenbroek, Amers foort 2 Dick Willigenburg, Leusen 3 Harry Kok, Hiogland 4. Harry Brouwer, Amersfcört 5. Theo Nagels, Amersfoort 6. Kees van de Ploeg, Amersfoort. Van de drie gestarte amateurs ging Johan Ossendrijver-op de loop, bouwde een flinke voorsprong op en werd onbetwist winnaar voor Ton Brons en René van Bralel Voor de ama teurronde van Klein Zwitserland", de zondag 28 mei td Amersfoort wordt verreden zijn verschillende goede a- mateurs op de starUijst geschreven we noemen o.a. de gebroeders Hol stege. de sterke heersers van vorig jaar, de gebroeders DepeveenuitBilt- hoven, de Amsterdammer Henk Cor- nelisse, Piet Kettenis.Den Haag, Fred van Lachterop en de stnekrenners Wim Pater, Wim van Middelaar, Hans Mar cus, Jan Sandbrink, Vart-Jan Schu- rink, Arnold Voogt ei Jan Vlastuin. ACHTERVELD - Dezer dagen was het 25 jaar geleden dat de heer H Schut uit Achterveld in dienst kwam bij de P T T. Zelf wilde hij er niet over praten, maar aangezien ze op het hoofdkantoor in Barneveld alles keurig bijhouden, wisten ze daar heus wel wat er aan de hand was en dat zoiets niet in het vergeetboek mocht raken. Zodoende was er toch nog een hele drukte van gaande en komende mensen, die het echtpaar Schut geluk wilden wensen met deze mijlpaal. Zo ook de direkteur van het hoofdkantoor in Bar neveld, de heer Van de Voort, het rayon waar tegenwoordig ook Achter veld onder behoort was aanwezig Hij ik in het meubelbedrijf >n ook nog drie jaar elektromonteur De P T T. leek mij wel iets en toen ic de kans kreeg heb ik die genomen Nee, spijt heb ik er looit van gehad, al viel het soms niet nee in de begin periode om kwart over vier je bed uit om de post te sorterer. Nu is het half zes, wel wat gunstiger. En alles op het fietije, in regen en wind. Soms lag er wel ten halve meter sneeuw, maar de post moest bezorgd worden De heer Schut is ovaral een graag geziene persoonlijkhek, en weet over alle facetten van het leien mee te pra ten. ACHTERVELD - Dt schutters van de schietvereniging „Om Genoegen" be haalden op de onderlnge wedstrijd de navolgende resultaten B. Voskuilen 49 pnt. J van Hamersveld 46 pnt. H. van Nimwegen 46 pnt W. van de Kleterstee? 45 pnt. J van Rossum 44 pnt J J van Hamersvel: 42 pnt J Voorburg Gzn 42 pnt. H. van Ruitenbeek 42 pnt J. van Nimwegen 41 pnt. P van Nimwegen 40 pnt. M Pothof 40 pnt. G. Tolboom 40 pnt. Th. Vos 40 pnt Th van de Koedijk 39 pnt. W. J Lagerwey 38 pnt T van Dijk 37 pnt. K. Jonkman 37 pnt. De vergadering van het Samenwer kingsorgaan besloot op 22 september 1971 tot instelling van deze werk groep, waarin opgenomen het co-ör- dinatieteam van deskundigen, dat een nieuwe structuurstudie zal opstellen. De eerste vergaderingen van deze werkgroep werden gewijd aan het na der uitwerken van de opdracht en de taakstelling voor en door de werkgroep De werkgroep ziet voor het samen werkingsorgaan Eemland als een van de doelstellingen het op- en vaststellen van een structuurplan voor het gebied van alle in het orgaan betrokken ge meenten, waarin de toekomstige ont wikkeling van die gemeenten derhalve van de totale regio wordt aangegeven. Voorlopig zal de werkgroep zich ech ter moeten beperken tot het aandragen van gegevens, die voor een structuur planning op het gebied van de ruim telijke ordening voor de regio van belang zijn. Dat vraagt in de eerste plaats een onzerzoek naar de bestaan de toestand en een inventarisatie van gegevens en visies In dat kader past ook een analyse van wat bij de diver se gemeenten wordt gedacht over po sitie en toekomst van die gemeenten. Het vraagt voorts een inventarisatie en analyse van diverse facetten. Gezien de beschikbare tijd - de wens om op redelijk korte termijn (ca 1/z jaar is genoemd) tot een rapportage te komen - zullen de onderzoeken zo veel mogelijk beperkt moeten blijven. VERKEERS- EN VERVOERS- ONDERZOEK Op 27 januari 1972 werd te Soest de werkgroep voorbereiding verkeers- en vervoersonderzoek door de heer Mr Pinksterrit AM IK, Achterveld ACHTERVELD - De Pinksternt van de Auto-, motor- en bromfietsclub Achterveld is gewonnen door de heer J Wimmers uit Amersfoort. Hij kreeg slechts één strafpunt op zijn deelne merskaart genoteerd. Ook de heer H. Schopping uit Hilversum toonde zich een uitstekend puzzelritter door met slechts 2 strafpunten te eindigen Aan de rit werd door een 50-tal rijders deelgenomen De rit was door de heer W. Meinten uitgezet in de gemeente Barneveld over zoveel mogelijk rustige wegen, om de Pinksterdrukte te ver mijden. Op het laatste moment moest de route echter op last van de gemeente Barne veld nog worden gewijzigd, ook dit in verband met de verwachte Pinkster- drukte Bijzonder veel hinder hebben de rijders ondervonden van de moedwil lige verwijdering of verandering van routepunten en tekens in het parcours Ook de „rekenkamer" werd voor grote problemen geplaatst. Maar men kwam er - en ook nog tot tevredenheid van de deelnemers - tenslotte toch uit. Uitslag. J Wimmers, Amersfoort 1 str p H Schopping, Hilversum 2 str.p. W. Roest, Weesp 61 str.p. G. v. d Bos 63 str.p. P. Donker, Kockengen 72 str.p. W Broer. Utrecht 72 str p C Mulder, Mijdrecht 122 str.p L. Brouwer 126 str.p. B-klasse Mej. Hofland, Leusden 61 str.p. Th. Staal, Soest 223 str.p. J. Blotenburg, Achterveld 245 str.p. S. P. Baron Bentinck geïnstalleerd Deze werkgroep, bestaande uit de ver- keersdeskundigen van de gemeenten, een vertegenwoordiger van rijks- en provinciale waterstaat en twee afge- vaardigen uit de sector van het open baar vervoer, zal advies uitbrengen over het onderzoekprogramma voor een in Eemland in te stellen verkeers- en vervoersonderzoek, en over de kos ten, die aan een dergelijk onderzoek zijn verbonden. Pas daarna zal een definitief besluit over de uitvoering van het verkeers- en vervoersonder zoek worden genomen. In de eerste vergadering van de werkgroep is o m de omvang van het onderzoekgebied aan de orde gekomen. Nagegaan zal moeten worden of het gebied van het Samenwerkingsorgaan correspondeert met de meest gewenste omvang, ge zien uit verkeersoogpunt Ook moet worden nagegaan wat tot heden onder zocht is en of dit bruikbaar is voor het Eemland-onderzoek. Provinciale Waterstaat en Amersfoort zullen te zamen een concept-voorstel voor het te houden onderzoek opstellen, dat in de werkgroep zal worden besproken. MILIEU-HYGIËNE Al voor de instelling van het Samen werkingsorgaan is de zorg voor de milieu-hygiëne als een van de toe komstige taken 'van het orgaan onder kend. Incidenteel heeft de commissie volksgezondheid zich de laatste jaren ook al met de milieu-verontreiniging bezig gehouden Aangezien echter de verontreinigingen van water, bodem en lucht een zo veelzijdig en vaak ook technisch onderwerp is, is besloten een speciale werkgroep milieu-hygiëne op te richten, die de milieu-problemen in studie zal nemen en advies uitbren gen zal over de vragen: a. hoe het begrip „milieu-hygiëne" dient te worden begrensd; b. welke milieu-bedreigende factoren in de regio aanwezig zijn en welke maatregelen daartegen kunnen wor den getroffen Deze werkgroep is 1 maart 1972 ge ïnstalleerd door de heer E. Ph. Veen voorzitter van de commissie volks gezondheid SLACHTHUIZEN EN VLEES KEURINGSKRINGEN Het rapport dat een werkgroep van het Samenwerkingsorgaan over dit onder werp heeft uitgebracht is besproken in de organen vergadering van 1 fe bruari j.l. Het orgaan heeft zich over eenkomstig het voorstel van het dage lijks bestuur in beginsel uitgesproken voor de instelling van één vleeskeu ringskring in de regio Eemland en heeft de werkgroep verzocht daarover nader advies uit te brengen. Evenals bij de commissie volksgezondheid leef de bij verschillende leden van het or- gemeenten in Eemland een overzicht van de bij hem bekende woningbouw plannen voor 1972 Het bleek dat dit overzicht voor enkele gemeenten nog wat moest worden bijgewerkt. Er is een afwijking van de aanvanke lijke prognoses en wel in positieve zin. Over de bouwplannen van de onder Gelderland ressorterende gemeenten Hoevelaken en Nijkerk kon de H I.D. van de Volkshuisvesting in Gelderland weinig meedelen, aangezien er begin januari wat Hoevelaken betreft nog geen aanvragen waren ingediend en wat Nijkerk betreft slechts enkele wo ningen in de particuliere sector zijn gepland. Het blijkt echter, dat zowel Hoevelaken als Nijkerk plannen in voor bereiding hebben, die in 1972 nog i uitvoering zullen worden genomen Door de provinciale directie Volks huisvesting in Utrecht, wordt onder de aandacht gebracht, dat bij de bouw van bejaardenwoningen een extra rijksbij drage slechts worden verleend indien deze woningen door een niet-winstbe- ogende instelling worden gebouwd Wal betreft de klasse-indeling van Hoe velaken en Nijkerk in subsidiërings klasse I deelt de HID. van de pro vinciale directie Volkshuisvesting in Gelderland mee, dat hem is gebleken, dat vooral de grondkosten in Hoeve laken en Nijkerk een herziening van de klasse-indeling in negatieve zin hebben beïnvloed. Hij adviseert te wachten tot dat er meer duidelijkheid is over de grondkosten in de nieuwe plannen van Hoevelaken en Nijkerk en er dan nog eens bii de minister op aan te dringen ook Hoevelaken en Nijkerk in klasse f in te delen In deze vergadering is te vens gesproken over de moeilijkheden om in regionaal verband bouwplannen te verwezenlijken (in een vorige ver gadering toonden de aanwezigen zich in grote lijnen voorstander van meer samenwerking op dit gebied). Er is afgesproken, dat de werkgroep woningvoorziening in overleg met de provinciale directie Volkshuisvesting in Utrecht een overzicht zal maken van de bestemmingsplannen, die in 1973 t/m 1975 in uitvoering komen De werkgroep zal dan tevens moeten on derzoeken hoe de verdeling woningwet- bouw/premiebouw in die plannen is. Daarna zal die werkgroep een aantal aantrekkelijke woningtypen uitzoeken om die aan de vergadering voor te leg gen. DOORSTROMING Bij een onderzoek dat het secretaris- senoverleg heeft ingesteld naar parktische toepassing, die de minis teriële beschikking „Geldelijke steun tot krotontruiming en doorstroming" in de onderscheidende gemeenten heelt gevonden en naar de ervaringen, die daarmee sinds 1969 zijn opgedaan, is gebleken dat die beschikking en de daarop gebaseerde gemeentelijke door stromingsverordeningen vrij algemeen als een ondeugdelijk middel worden ervaren om de doorstroming daadwer- gaan de wens om meer msicht Le krij.- ke,ljjk te bevorderen Knerzijds zijn de crpn in no fininmolo «roi/nlrron nnn Ho Bel bij klachten over de bezorging van deze krant tijdens kantooruren: Barneveldse Drukkerij Uitgeverij N.V. Nieuwstraat 15 - Barneveld telefoon 03420-3141 v inspekteur bezorging telefoon 03420-4679 sprak waarderende woorden tot de jubilaris en overhandigde een cadeau onder couvert, mevr. Schut ontving uit handen van de directeursvrouw een prachtig bloemstuk. Ook de heren Rijke en De Vries waren gekomen om geluk wensen. Namens de personeelsvereniging ontving de heer Schut van de heer De Vries ook een enveloppe met inhoud (P.T.T. werkt graag met enveloppen) Intussen vulden vele bloemstukken en geschenken de kamer aan de Hessen weg, waar de heer en mevr Schut met hun drie getrouwe zoons een heerlijke dag geleefden. „Ja", aldus de jubila ris, „wat zal ik vertellen. In 1947 kwam ik als hulpbesteller in het dorp Achter veld en Rusolphstichting. Voordien was „As het bewolkt wordt, keer je meteen teug. hoor" gen in de financiële gevolgen van de nagestreefde samenwerking. Er is aan de werkgroep gevraagd ook in het bikzonder aan dat aspect aandacht te besteden. FUNCTIONERING VAN HET ORGAAN In de dagelijks bestuursvergaderingen van 14 februari en 9 maart werden de reacties van de gemeentebesturen op de ontworpen wijziging van de gemeen schappelijke regeling van het Samen werkingsorgaan Eemland aan de orde gesteld. Over enige belangrijke onder delen van de wijziging is het dagelijks bestuur thans in principe tot overeen stemming gekomen. Aan het secre- tarissenoverleg en het secretariaat heeft het dagelijks bestuur gevraagd een herzien ontwerp-regeling op te stellen. Hierin zullen de resultaten van de besprekingen van de ontvangen reacties worden verwerkt. Dit her zien ontwerp zal dan t.z.t aan het or gaan worden voorgelegd. Overde voor gestelde verandering in de verdeling van de dagelijkse kosten zal het orgaan in zijn vergadering van 17 april a.s een uitspraak doen. VUILVERWERKING Om een inzicht te krijgen in het pro bleem van de vuilverwerking heeft het dagelijks bestuur besloten een werk groep in te stellen, bestaande uit de directeuren van de reinigingsdiensten in de regio of eventueel andere ambte lijke functionarissen, die het probleem van de vuilverwerking nader zal bestu deren. De werkgroep zal moeten nagaan welke behoeften er in de regio ten aan zien van een centrale aanpak van de vuilverwerking bestaan en welke moge lijkheden er zijn om een centrale vuil verwerking te realiseren. Het dage lijks bestuur is van mening, dat meer samenwerking op dit gebied geboden is om de toenemende hoeveelheid vaste af valstoffen goed te kunnen verwerken. ONDERWIJS De werkgroep „regionalisering school adviesdiensten" heeft haar onderzoek naar een regionalisering van de be staande onderwijsadviesinstanties be ëindigd Eind februari heeft de werk groep haar eindrapport aan het dage lijks bestuur aangeboden Dit rapport zal waarschijnlijk in de orgaanvergade ring van 17 april a.s worden bespro ken. WONINGBOUWAANGELE- GENHEDEN In een op 24 januari 1972 gehouden vergadering - waarbij aanwezig waren portefeuillehouders en ambtelijke medewerkers voor de woningbouw van alle Eemland-gemeenten, vertegen woordigers van in enkele gemeenten werkzame woningbouwcorporaties, le den van de werkgroep woningvoorzie ning, de H I.D van de provinciale directie Volkshuisvesting in Gelder land en een vertegenwoordiger van de provinciale directie Volkshuisvesting in Utrecht - gaf de vertegenwoordiger van de provinciale directie Volkshuis vesting m Utrecht voor de Utrechtse het vooruitzicht gestelde premies veel te laag om de inwoners te laten „doorstromen" Anderzijds zijn de richtlijnen vaak zo ruim, datdepremies ook ten goede komen aan inwoners, die toch al tot verhuizing hebben besloten en graag gebruik maken van de bonus, die hen daarbij van overheidswege wordt verstrekt Het dagelijks bestuur heeft gemeend voorlopig zijn tot uniformering van de bestaaandege- meentelijke doorstromingsverorde ningen te moeten staken, omdat het rendement daarvan zijns inziens in geen enkel opzicht tegen de daaraan te besteden tijd en moeite zal kunnen op wegen. Het Samenwerkingsorgaan heeft in zijn vergadering van 1 februari j 1 besloten de minister van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening in kennis te stellen van de in de regio heer sende bezorgdheid over de realisering van de doorstroming VERKIEZING VAN VERTEGENWOORDIGERS In de orgaanvergadering van 1 fe bruari j 1. zijn vertegenwoordigers van de gemeenten Baarn, Bunschoten, en Eemnes in het dagelijks bestuur geko zen. Tevens zijn de vertegenwoordigers van de gemeenten Baarn, Bunschoten, Eemnes en Nijkerk in de commissies- van het orgaan gekozen. In het voor zitterschap van de diverse commissies hebben enige mutaties plaatsgevonden zodat de verdeling thans is: W Husla- ge. voorzitter commissie ruimtelijke ordening; mr. S P Baron Bentinck, voorzitter commissie verkeer en ver voer; J Hoekstra, voorzitter commis sie onderwijs; mr. J van Haenngen, plv. voorzitter van de commissie volksgezondheid. W H. van der Heide, voorzitter van de commissie actieve en passieve recreatie. AFSCHEID BURGEMEESTER VEEN In de dagelijkse bestuursvergadering van 13 maart j.l. heeft de heer E Pb Veen afscheid genomen als D B.-M in verband met zijn benoeming tot burgemeester van Ermelo. Voor de gemeente Hoevelaken zal voorlopig de heer drs F. van Stigtdevergaderingen van het dagelijks bestuur bijwonen SECRETARIAAT Met ingang van 1 maart 1972 heeft de heer mr. H A. van Malkenhorst zijD functie als plv. secretaris van het Sa menwerkingsorgaan neergelegd in ver band met het aanvaarden van een an dere werkkring Hij is opgevolgd door mevr mr A. M Colijn-Van Drooee Het secretariaat is telefonisch be reikbaar onder het nummer van de gemeente Amersfoort, 03490 - 36214. toestel 329. TOEHOORDERSCHAP WOUDENBERG Op verzoek van de gemeente Wouden berg zal de waarnemend burgemees ter van die gemeente, de heer J A- Hosang, voorlopig als toehoorder de vergaderingen van het dagelijks be stuur bijwonen

Leusder Krant | 1972 | | pagina 6