Scherpen zeel winnaar van Kerstens-beker llWINTIG STAPPEN TERUG Kappie en dè reis met troeteltje Dames van „De Haaien" wonnen met grote cijfers Achterveld goede tweede LEUSDER -j HEITJES yjDAG 26 MEI 1972 LEUSDER KRANT ACHTERVELD - De A.P.G.M. Ker- [sleosbeker is gewonnen door Scher- Lozeel. Tijdens de eerste ronde wel- [e vorige week gehouden werd won IScberpeüzeel beide wedstrijden en nu L je tweede ronde wonnen zij weer Lee wedstrijden en speelde een keer Irelljk. - Ook Achterveld was met drie Bewoonen wedstrijden in de eerste jroode een serieuze kandidaat voor beker doch Achterveld wist uit twee wedstrijden van de tweede Lode slechts een punt te behalen. lAcbterveld werd hierdoor naar de tweede plaats verwezen. Ook vorig Jjjjr, toen Roda de beker won, was lAchterveld tweede. Het tournooi werd coder ideale weersomstandigheden af- cewerkt. Er was een behoorlijke be- jDgstelling, vooral van de zijde van iet Achterveldse publiek. Henk Rutte. de tweede voorzitter iin de sportvereniging Achterveld en evens organisator van het A.P.G.M. ierstens toernooi, reikte na afloop Ie prijzen uit. Daaraan voorafgaande ■rak hij zijn tevredenheid uit over t welslagen van het tournooi. ,,Er sportief gespeeld. Het was een «nar tournooi, drie wedstrijden op dag spelen is geen kleinigheid, urom alle hulde aan de spelers het toernooi tot een geslaagd ■venement hebben gemaakt. Ook dankte lllit de wedstrijd Achterveld - Scher- Ipeozeel Doelman Tolboom van Ach terveld onderschept een aanval van Scherpenzeel. Foto Janus Visser. hij de scheidsrechters voor hun bij drage m het slagen van het tournooi Zij ontvingen elk een attentie. Ook het kantinepersoneel en het publiek werd bedankt De A.P.G.M Kerstens- beker werd aan de aanvoerder van Scherpenzeel uitgereikt door mej E Kerstens, de jongste dochter van de heer Kerstens, tot wiens posthuum eerbetoon dit jaarlijkse tournooi werd ingesteld. Achterveld - Barneveld 1-1 Aanvankelijk was de strijd gelijk- opgaand. Achterveld nam halverwege de eerste helft onverwacht de leiding. Jan Boersen zette goed voor en Cor van Marwijk schoot hard in 1-0 Ach terveld kreeg in deze eerste helft nog meerdere goede kansen doch deze werden niet benut. Het niet- meespe len van Jan Kerkhof bleek een geduch te handicap te zijn. In de tweede helft werd uit een corner door Barneveld de gelijkmaker ingekopt, 1-1. De Bar nevelders waren bedreven in het uit zetten van de buitenspelval en daar tippelden de Achtervelders nogal eens in. Toen Herman Kerkhof hard tegen de grasmat werd gewerkt kreeg Ach terveld terecht een penalty toegewe zen. Gerbrand Boersen miste echter De laatste minuten kreeg Achterveld het nog zwaar te verduren, maar de gelijke stand bleef gehandhaafd. Veensche Boys Roda '46 3-2 Roda had in de eerste helft het beste van het spel Dat kwam tot uit drukking door twee doelpunten van Jan Pouw. Veense Boys toonde zich door deze achterstand echter allerminst verslagen, steeds feller kwam men op zetten en dat resulteerde kort voor het einde van de eerste helft in een te gendoelpunt, 1 -2. Dit doelpunt was mede een gevolg van een verkeerd beoor deelde terugspeelbal In de tweede helft kreeg Veense Boys een penalty te nemen. Deze werd benut en de beide ploegen kwamen weer op gelijke hoogte, 2-2 Het leek erop of deze wedstrijd met deze stand zou eindigen maar kort voor het einde werd eendek- kingsfout in de Roda-defensie door Veense Boys afgestraft, 3-2. Roda haalde nog wel even uit, maar lever de geen resultaat op Hooglanderveen - Scherpenzeel 2-2 Scherpenzeel, dat in de eerste ronde beide wedstrijden had gewonnen en zich hierdoor kandidaat had gesteld voor de beker, had toch veel moeite met het op de laatste plaats geklas seerde Hooglanderveen. Scherpenzeel was technisch veruit superieur, maar de enorme vechtlust van Hooglander veen compenseerde dat uitstekend. Bei de ploegen scoorden twee keer in deze wedstrijd Van Hooglanderveen was dat een goede prestatie, met iets meer geluk zouden zij deze wedstrijd zelfs hebben gewonnen. Scherpenzeel - Achterveld 3-0 Deze wedstrijd was de belangrijkste van het tournooi. Hoe de uitslag ook zou zijn, de winnaar mocht zich zo goed als zeker de winnaar van de Ker- stensbeker noemen. Achterveld dat in de eerste wedstrijd ook al teleurstel de, kon ook nu de juiste vorm niet vinden Scherpenzeel daarentegen opende de wedstrijd met flitsende aan vallen en dat resulteerde al snel in een treffer, 1-0 Piet Vos kreeg even later de kans gelijk te maken maar hij schoot recht in de handen van de kee per. Halverwege de eerste helft was de Achterveldse defensie dermate ge deformeerd dat Scherpenzeel de stand op 2-0 kon brengen Kort voor de wisseling kreeg Scherpenzeel een vrije trap te nemen, deze werd heel ge raffineerd genomen en bracht de stand op 3-0 In de tweede helft heeft Ach terveld alles op alles gezet om het verloren terrein te herwinnen, maar zonder resultaat De aanvallen waren te onsamenhangend om de uitstekende Scherpenzeelse verdediging te verras sen. Achterveld had de eer kunnen redden toen zij een penalty kreeg te nemen, maar Cor van Marwijk schoot over Achterveld kon de hoop op de felbegeerde Kerstensbeker la ten varen Barneveld - Veensche Bovs 0-0 Deze beide ploegen speelden een wedstrijd waar in ieder geval de be ker niet op het spel stond Van een uiterste krachtsinspanning was dan ook geen sprake. Wat overigens niet wil zeggen dat er niet serieus gevoetbald werd Maar tot doelpunten kwamen beide partijen niet. Er was ook geen sprake van een bepaald veldoverwicht. De uitslag was de juiste verhouding. H ooglanderveen Roda '46 1-1 Roda nam de leiding door Wim Mor- kin, 0-1 Hooglanderveen dat in het ge hele tournooi een enorme vechtlust ten toon spreidde, was hierdoor geen zins aangeslagen. In de laatste minuut van de eerste helft werd dat doorzet ten beloond met de gelijkmaker, 1-1. Ook in de tweede helft werkte Hooglan derveen hard Zo zelfs dat Roda geen Een bijzonder gelukkige aanvoerder van Scherpenzeel met de welverdien de bekers als winnaar van het A P. G.M Kerstens voetbal-tournooi van Achterveld Foto Janus Visser. vuist meer kon maken. Hooglanderveen schiep zich zelfs nog enige goede kansen, maar er was geen afwerker, zij werden geen van allen benut De tweede helft bleef doelpuntloos zodat 1-1 tevens de eindstand was Scherpenzeel - Barneveld 3-1 Scherpenzeel dat aan een gelijk spel voldoende had om de beker te winnen speelde beheerst en technisch gaaf deze wedstrijd. Barneveld gaf goed par tij maar moest halverwege de eerste helft voor de eerste keer het hoofd buiten, 1-0 Vijf minuten later werd het te ver uitlopen van de Barneveld- keeper door Scherpenzeel genadeloos afgestraft, 2-0 In de tweede helft kwam Barneveld sterker opzetten. Scherpenzeel trok zich terug in de verdediging Toch kon Scherpenzeel niet verhinderen dat acht minuten voor het einde een fraai tegendoelpunt werd gescoord en de stand op 2-1 werd gebracht. Drie minuten voor het ein de maakte Scherpenzeel aan alle on zekerheid een einde. Toen bijna ge heel Barneveld bleef staan voor ver meend buitenspel was het voor de Scherpenzeelse midvoor een kleine moeite om de stand op 3-1 te bren gen. Dit was, ondanks hevig aandringen van Barneveld, tevens de eindstand EINDSTAND: Scherpenzeel 14- 6 5-9 Achterveld 9- 4 5-7 Barneveld 6- 7 5-5 Roda '46 3- 5 5-4 Veense Boys 6- 9 5-3 Hooglanderveen 3-10 5-2 Bel voor vraag, en aan bod, koop en verkoop, huur en verhuur 03496-1495 Advertenties in deze ru brieken kosten 66 cent per regel 4°/o b.t.w Bij geen contante beta ling administratiekos ten 0,75, adres te be vragen bureau en brie ven onder nummer kos ten ƒ1,extra Bewijsnummers (uitslui tend op verzoek) 0,25 extra. LEUSDEN - Het dames - polo - ze vental van ,,De Haaien" is de compe titie begonnen met een overwinning met dubbele cijfers Het zevental van het bezoekende Triton uit Putten werd met een 11-0 nederlaag naar huis gestuurd De overwinning is voor een groot deel het gevolg van een betere conditie en taktisch inzicht. Het zich regelmatig ..loszwemmen" van de tegenstanders bracht even zoveel keer een speelster vrij voor het doel van de tegenpartij wat de nodige doelpunten opleverde. Als de damesploeg met dezelfde inzet en in zicht de competitie zo blijft spelen, ligt een goede plaats op de ranglijst zeker binnen het bereik Feuilleton door Frank van Falekenoordt lis- IAcht dagen verbleven Bert Galestad i zijn vrouw in een klein hotelletje bade Elbe, niet ver vandezonegrens i teleefden ze opnieuw het geluk van Ir. onverzadigbare liefde. Als twee Inlaten jonge mensen maakten ze prd in hand wandelingen langs de ri- ler, o( maakten een boottochtje. Of Vnien in zijn grote mercedes door I omgeving, winkelden in het naburi- pCelle, brachten een halve dag door J Hannover, waar Betty winkelde en |e:t een zakenrelatie opzocht, bij wie s avond gast waren. En kwamen peen week opgeruimd en bruin ver- fjrxi van het verblijf in de buitenlucht Inig in Oosterbeek, waar Betty ka pjes uitpakte voor de beide jon- É&s en en-passant voor haar ouders |ln hel voorjaar van 1957 werd in Galestad een dochter geboren, Vs naam Dorothea kreeg met als J^naam Thea. Terwijl de moeder Ipput m de kussens lag en Bert zich grover boog om haar te kussen, p ze zijn hoofd geheel naar zich en zei ,.Nu mankeert er niets «r aan mijn geluk, lieve jongen fak ]e wel voor deze schattige doch- Llaten we hopen, dat het net zo'n en lief ding wordt, als haar moe- r darling," zei hij lachend HOOFDSTUK 18 Passen 1957 en 1969 breidde Gale- f zijn bedrijf nog meer uit Elk »erd er een flinke winst gemaakt, ^rvan een deel gereserveerd werd jr eventuele slechtere tijden en de onder de aandeelhouders werd En omdat Berts vrouw op |k? van haar huwelijk ook een pak- I* aandelen had gekregen, ontving l(,)k jaarlijks haar portie, dat ze op jPnYé-bankrekening zette Misschien D1 later nodig voor de kinderen, f-; ze in ieder geval geeft het een I*1' gevoel, te weten, dat we wat rer de hand hebben r1!j dit spaarpotje wist Bert niets I1' zou hij erover nagedacht heb- r dan zou het hem weinig of niets raseren. De afspraak was, dat p vrouw van het begin af ook een P'even zou hebben, als ze dat p'®- Daarom had hij in de bunga- f een boudoir voor haar laten re- Perfn. waarin Betty zich terug ''trekken, als ze dat wenste Daar i kar domein, dat hij slechts één I Qad betreden, toen ze het pas *ar zin had ingericht. Hu had Tjswonderd en naar goeae smaax pzen. waarna hij samen met haar J kar gast, zoals ze schertsend |*'t>ee had gedronken. Daarna was l*r nooit meer geweest. Uitgaande T norm ze moet weten, dat het haar absoluut domein is. taboe voor iedereen, haar man incluis Doorgaans zat ze er alleen, wanneer Bert niet thuis was Zodra ze zijn wagen hoorde aankomen, stond ze op en liep naar beneden. Als vrouw behoor ik mijn man te verwelkomen als hij thuis komt, was haar stelregel Na de geboorte van Thea ging Betty geheel op in de opvoeding van haar jongste Zonder haar beide zoons te verwaarlozen, bracht ze al haar overige tijd door met de kleine meid Allerlei toekomstplannen speelden door haar hoofd Ze zal een blijde, zonnige jeugd krijgen en als ze later wil leren, zul len we een geschikte school voor haar uitzoeken. De jongens vinden hun weg va zelf wel. Maar Thea zal mijn spe ciale aandacht hebben. Dat kan men mij als haar moeder niet betwisten Het kon niet anders, of Bert be merkte het. Op een avond, toen het kind, enkele maanden oud, begon te huilen, rende ze de trap op en kwam er even later mee naar beneden Hij maakte er aanmerkingen op Dat deed je vroeger bij de mannen ook niet," Betty Pas op, op deze wijze verwen je haar en wordt het een kleine dwinge land Maar Betty kon er geen kwaad over horen ..Opvoeding kun je niet genera- kind moet je individueel behandelen Een meisje weer anders als een jon gen Thea vereist bijzondere aandacht en die geef ik haar Schouderophalend antwoordde hij Ik waarschuw je enkel Het is voor je bestwil. Betty Ze werd enigszins kwaad. Met het meisje op haar arm keek ze hem aan. ,,Ik heb twee jongens tot nog toe groot gebracht en jij mag zeggen, of ze ver velend of verwend zijn Juist, omdat je de mannen nooit verwend hebt, waarschuw ik je," hield hij hardnekkig vol Bedankt, maar laat dit alsjeblieft aan mij over, wil je? Dit is de taak van een moeder." De konflikten over de opvoeding ble ven. Een jaar oud wilde het meisje niet meer in de box, dus de box verhuisde naar de zolder Het kindermeisje, dat ruim 6 jaar in huize Galestad had ge diend. kreeg op den duur zoveel stand jes. dat ze ontslag nam. Bert mopperde erover ..Stom, Betty Je had zo'n toegewijde kracht aan Suusje Had je niet wat taktischer kun nen zijn?" ,,0. moet ik me soms door het kin dermeisje de les laten lezen? Wier kind is het eigenlijk? Van haar of van mij9' ,,Van ons." verbeterde hij op rus tige toon. ,,In ieder geval doet ze dingen, die ik niet wil hebben." Bijvoorbeeld9" vroeg hij ,,0, dat weet ik niet zo op stel en sprong Wat doet dat er toe? Boven dien wil geen kindermeisje meer. Ze worden op de duur veel te vrij en verbeelden zich dat ze het beter we ten, omdat het hun werk is Ze krijgt een prima getuigschrift mee en vol gende week kan ze gaan. Maar twee dagen later barstte de bom en ging Suusje binnen een half uur weg, bepakt en bezakt. Voor de eerste maal in hun huwe lijk had Bert een hooglopende ruzie met zijn vrouw. Tot ze zich, rood van woede, terugtrok in haar boudoir, met Thea, en de deur op slot draaide Die avond ging Bert de deur uit, bezocht enkele café's, wat hij anders nooit deed en kwam enigszins aangeschoten midden in de nacht thuis Gedurende een aantal dagen spraken ze nauwelijks een woord met elkaar Tot de vrouw op een avond in de slaap kamer tegen Berts borst uithuilde en bezwoor, dat ze er spijt van had. En alles was weer als voorheen Berts voorspelling kwam echter uit. Op driejarige leeftijd was Thea Gale stad een tirannetje in zakformaat, die haar sterke willetje bij haar moeder, broers en het personeel onder alle omstandigheden doordreef, maar bij haar vader de kous op het kopje kreeg De machtige fabrikant, die het lot van bijna honderd man technisch en twin tig man kantoorpersoneel in handen nam, wiens bedrijf een miljoenen omzet behaalde en ieder jaar minstens tien procent dividend uitkeerde, was niet van plan de slaaf te worden van één zijner kinderen, in casu zijn dochter Als het hem begon te vervelen, pakte hij de kleine meid op en gaf haar een paar ferme tikken voor de billen, tot grote verontwaardiging van Betty, die slaan ouderwets vond. Maar boven het gekrijs van zijn dochter uit, schreeuwde Bert, dat hij in zijn jeugd menig pak op zijn don der had gehad en toch tamelijk goed terecht was gekomen in het leven Als het niet zo was, moest Betty het maar zeggen Doorgaans was het lot van deze korte schermutselingen, dat Betty haar brullende dochter meenam naar boven en zich de verdere avond niet meer liet zien Het gevolg was. dat er een zekere verwijdering tussen de echtelieden ont stond. Bij Betty, bij wie de vlam der hartstocht in het begin van haar huwe lijk hoog was opgeslagen, begon een kentering te komen Toen het meubi lair in de slaapkamer aan vernieu wing toe was -althans volgens de vrouw des huizes- stelde ze voor, een lits- jumeaux te kopen. Bert begreep haar Ze begint langzamerhand genoeg van me te krijgen, wist hij. De keren, dat ze nog ouderwets met elkaar dolden, werden steeds schaarser. Sinds Thea geboren was. begon ze hem af te we ren. als hij toenadering zocht Al stond ze noodgedwongen toe. een enke le maal, dat hij haar in zijn armen nam en overal kuste waar hij haar kon raken Tien jaar waren Bert en Betty ge trouwd. toen hij wist ik heb mijn vrouw verloren Ze leeft enkel nog voor de -kleine meid en in de tweede plaats komen de jongens Dan het huis en haar wagentje, haar sociale bezig heden Ondergetekende, haar wettige echtgenoot, is niet meer in tel Het mankeert er nog aan, dat we afzon derlijke slaapkamers hebben Dat zou de verwijdering completeren Deze verwijdering had tot resultaat, dat Bert steeds meer zijn vertier bui tenshuis zocht Hij was lid geworden van een selectie, kleine sociëteit in Arnhem, waar hij de avond doorbracht, babbelend met andere industriëlen of hij speelde een partijtje biljart of legde een kaartje. Om doorgaans mid den in de nacht jn zijn grote wagen naar huis te rijden, waar alles dan in diepe rust was De slaapkamer betre dend, lag Betty te slapen of deed alsof, de rug naar hem toegekeerd. Ze begon preuts te worden en kleedde zich niet meer in zijn bijzijn aan of uit. Daarvoor ging ze naar haar bou doir, wel wetende, dat hij haar daar toch met zou volgen Was hij n keer 's avonds thuis en gingen ze gelijk tijdig naar boven, wat overigens maar zelden gebeurde, «Jan ging ze meteen door naar haar boudoir, treuzelde op zettelijk en luisterde of ze hem in bed hoorde stappen. Dikwijls was hij dan al in slaap, als ze voorzichtig de slaapkamer betrad en zo geruisloos mogelijk in bed stapte. Gelaten accepteerde Bert het feit, dat ze geen enkel lichamelijk kontakt meer met hem weriste Hij probeerde zich op verschillerde manieren af te reageren, werd lid van een sport vereniging en begon aan athletiek te doen. een feit, waarmee Bert zich inde ogen van zijn vroiu enkel belachelijk maakte Hij bleef weekeinden weg, zonder te vertellen, waarheen hij ging. hoewel hij niet verder kwam dan zijn soos en na afloop ïr zijn privékantoor. waar hij een bred? bank had staan, ging slapen. Het was in deze periode, dat Bert Galestad zijn eerste zijsprong in zijn huwelijk maakte. Willy Brandse had na acht jaar trouw? dienst plaats ge maakt voor een jongere kracht, Dient je Bergstra. Hoewel afgesproken was.dat de dolle avond en racht, die Bert voor zijn huwelijk met Willy had beleefd, vergeten zou word?n. bieef er sinds dien een zekere gedwongen houding tus sen beiden bestaar. Misschien had het meisje verwacht, dat ze nog eens de vrouw van de direkteur zou worden. Toen hij zijn verlonng bekend maakte, met de dochter van een oud-industrieel uit Den Haag. wist ze, dat alle illu sies in dit opzicht vervlogen waren. Ze deed nog een paar jaar haar werk. maar had er toen genoeg van Temeer, daar ze zelf ook verkering had gekregen een vrachtautochauf feur, die lange trmsporten reed naar het buitenland. Op haar trouwdag ver raste Bert haar met een waardevol geschenk, was met zijn vrouw een kwartiertje op de receptie en daarmee was het kontakt verbroken In haar plaats kwam Diertje Bergstra, doch ter van een ambtenaar ter provinciale griffie, die over tiploma's en behoor lijke getuigschnftm beschikte, go- paard gaande aaL een uitstekend fi guurtje. dat ze bescheiden naar vo ren bracht. Het fïit dat ze bovendien beschikte over een fantastische talen kennis. had de doirslag gegeven, want zelf sprak hij enlel wat Duits en een mondjevol Spaans Zoals gezegd, was het opdezewijze. dat Berts opgekropte energie óp ver keerde wijze tot uiting kwam Dientje Bergstra bleef opeen maandagmorgen weg. Een telefoontje van haar vader maakte hem duidelijk, dat het meisje ziek was en waarschijnlijk geopereerd moest worden Voorlopig behoefde Ga lestad niet op zijn privésekretaresse te rekenen Er volgden enkele zware dagen, waarin om beurten een der kantoor meisjes de plaats van de zieke Dientje innam, maar Bert stelde bijzonder ho ge eisen aan zijn sekretaresse en geen van deze meisjes had de capaciteiten, om ook maar voor vijftig procent aan zijn verlangens te voldoen Tot luj zich zijn eerstesekretaresse herinnerde. Misschien had ze al kinde ren Maar al zou hij haar maar voor halve dagen terug kunnen krijgen, dat scheelde al heel wat Via de telefoon en het gemeente huis kwam hij haar adres te weten Hij zette de minst on-intelligente jon gedame in zijn kantoor, gaf haar de nodige instructies en stapte buiten in zijn wagen, naar het door het ge meentehuis opgegeven adres rijdend De jonge vrouw keek eerst ver baasd. daarna blij, toen ze haar vroe gere baas voor de deur zag staan ,,Nee maar meneer Galestad' Dat is even een verrassing! Komt u t«xh verder, het is veel te koud om buiten te blij ven staan Enkele ogenblikken later zat Bert in een ruime voorkamer tegenover zijn vroegere sekretaresse. Daar kwam hij binnen enkele minuten te weten, dat haar man twee jaar geleden op een bergtocht in Oostenrijk met zijn vracht-combinatie verongelukt was. Ze slaakte een diepe zucht .En," zo be sloot ze haar relaas, ..zodoende ben ik al twee jaar weduwe, meneer Verschrikkelijk ..Sorry, dat ik het met heb geweten, maar de plaatse lijke gebeurtenissen, in Oosterbeek bedoel ik, volg ik nauwelijks Ik heb nu eenmaal teveel andere dingen aan m'n hoofd. Heb je kinderen"' Ze schudde haar hoofd. ,,A1 had ik er maar één van Jan gehad, me neer, dan zou alles veel gemakkelijker zijn. Maar nu heb ik niets meer Zelfs zijn graf niet Dat is daar ginds ,,Je bent er toch wel eens geweest9" ,,Eén keer Maar de reis erheen is zo duur En ik heb maar een klein inkomen. Weduwenpensioen krijg ik niet, daarvoor ben ik te jong Ik doe part-time werk Ze wees op een schrijfmachine, die in een hoek van het vertrek op een tafeltje stond ..Daarmee verdien ik wat bij Och, ik ben maar alleen, veel heb ik niet nodig. ,,Kind, waarom ben je niet bij mij gekomen om werk? Ik zou je meteen geholpen hebben ..Dat dat durfde ik niet Hij keek haar verbaasd aan. ..Waar om niet9 Was ik dan zo'n boeman voor je?" ,,Nee, natuurlijk niet. Integendeel Maar misschien zou u denken, dat ik ging vragen, omdat wij toen die avondmisschien zou u het zien als een verkapte chantagepoging Hij schudde niet-begrijpend zijn hoofd Meisje, meisje, wat ken je me slecht Nou, m'n sekretaresse, Dientje -je kent haar, want je hebt haar zelf ingewerkt- is ziek en zal voorlopig niet komen. Je kunt zolang haar plaats innemen Achthonderd in de maand En als Dientje beter is, vind ik wel wat anders voor je Ze sprong op en keek hem blij aan. ..Meent u het. meneer?" ,,Kind, je bent gewoon een uitkomst. Doe je het9 Desnoods morgenvroeg als je wilt." Reken maar. meneer Om acht uur ben ik present Zo zat Willy Brandse die volgende morgen weer op de plaats, die ze enke le jaren geleden had verlaten Tij dens het koffieuurtje keken baas en sekretaresse elkaar gelijktijdig aan en beiden begonnen te lachen ,,Net of de tijd heeft stilgestaan, Willv," zei hij ..Ik dacht net hetzelfde, meneer Door de moeilijkheden met de vervangende sekretaressen was er een achterstand in het werk gekomen Zo dat Bert op een avond, tegen slui tingstijd. het meisje vroeg, of ze na het eten nog een paar uurtjes wilde terugkomen. Ze knikte ,,Maar natuurlijk, me neer Ik haal wel wat en eet het hier op Het is niet de moeite om naar huis te gaan Zelf ging Bert naar de Schelmseweg en deelde tijdens de avondmaaltijd mee. dat hij nog enkele uren ging werken ..Dientje is ziek," vertelde hij zijn vrouw, ,.en ik heb Willy tijdelijk te rug ,,Die is toch getrouwd," meende Betty zich te herinneren ,,Ze is weduwe Haar man is twee jaar geleden verongelukt Ze heeft het niet breed en kan deze tijdelijke baan best gebruiken Beter dan die stupide kinderen van kantoor Die werken op m'n zenuwen Ze keek hem onderzoekend aan en vond, dat hij er niet best uitzag ,,Doe het kalm aan. Bert Ik kan niet zeg gen, dat je er momenteel op je voor deligst uitziet." Hij beantwoordde haar blik 0 nee? Vraag jezelf dan maar eens af, wat de oorzaak kan zijn, mijn beste -28- De maat was een gebroken iemand, toen hij achter Kappie aan de loopplank van de .Kraak" opliep ,,We vertrekken onmiddellijk!" zei Kap pie bars. ,,We hebben genoeg tijd ver loren door al dat gedoe met jou' Je gaat je nu eerst wassen en dan kom je meteen op de brug, begrepen?" De maat liep voorover-gebogen naar zijn hut toe en daar gekomen staarde hij lang naar het lege aquarium ,,Het was toch zo'n lief beestje!" mompelde hij droevig. .Waarom moest het zo groot worden en waarom moest die op geblazen circusdirecteur hem kopen" Wat heb ik aan al dat geld wat heb ik er aan om prentebriefkaarten te kunnen kopen? Ik geef er niets meer om ik geef nergens meer wat om heel m'n album kan me gestolen wor den en al m'n koekoeksklokxen er bij, wanneer ik m'n zoete Troeteltje weer had ach, ach Lusteloos stuurde de maat de ..Kraak" even later de haven uit. .Kijk niet zo zuur klont'" zei Kappie ,,Wees blij, dat je zoveel geld voor die monsterlijke draak gekregen hebt Ik heb het maar zo lang in mijn geld kist gedaan Als je het nodig hebt, vraag je het maar aan me'" ,,Waar zou ik dat geld voor nodig heb ben?" vroeg de maat met een lange zucht, terwijl hij zuurder dan ooit keek

Leusder Krant | 1972 | | pagina 7