Boom geveld door storm, bewoners boos op gemeente RAADSEL..... NA WERKZAAMHEDEN IN DE WETERING EN TEN SLOTTE $ffl*AGENDA GEMEENTE LEUSDEN Kerkconcert Leusden/Z. geslaagd Gekantelde giertank veroorzaakt stankoverlast Bromfietser aangereden Bromfiets gestolen V anavond fonduen met NBP Spelmiddag voor de jeugd Wijziging aan vangstij den Fancy Fair Café-houders verbaliseerd Uit verkeer genomen WERKBEZOEK PASPOORTEN VOOR VW- BEZITTERS OGENTEST Aanrijding met schade DONDERDAG 8 JUNI 1972 LEUSDER KRANT 3 (Van de redaktie) LEUSDEN-CENTRUM - Onder het motto: In alle nieuwe bestemmingsplan nen wordt het groen zoveel mogelijk ge handhaafd, is de gemeente Leusden bezig aan de uitbouw van dorp naar stad Een uitstekende gedachte, die bij dc* inwoners van Leusden met instemming werd begroet. Dat er een verschil is lussen woorden en daden, blijkt over duidelijk uit hetgeen vorige week plaats vond aan de Wilgenlaan, aan de rand van- het bestemmingsplan De Wetering j Tussen de ..oude" bebouwing van de Wilgenlaan en de in aanbouw zijnde woningen van het plan de Wetering staat een rij forse bomen De bewo ners van de Wilgenlaan zijn daar bij zonder blij mee. want een stukje na tuur tussen de stenen massa van de huizen is iets. waar men bijzonder zuinig op moet zijn Toen men dan ook begon met het bouwrijp maken van het plan De Wetering, werd door de be woners met nadruk verzocht deze bo menrij te sparen. Volgens medede lingen van de gemeente zou dat be slist gebeuren. Vorige week tijdens de nogal hevige storm, ging één van de bomen echter tegen de vlakte. Niet zo verwonderlijk overigens als men bedenkt dat men bij het bouwrijp maken van De Wetering een fikse gleuf langs de bomenrij had gegraven, waardoor de bomen werden ondermijnd en hun stevigheid voor een deel verloren. Een fikse stormwind deed de rest. De omwonenden aarzelden echter niet, maar belden direkt naar het ge meentehuis met de mededeling, dat de boom omver was gewaaid, maar nog best was te redden. Reaktie van iemand van het gemeentehuis- ..Maakt u zich maar geen zorgen, het komt best voor elkaar Gerustgestelde bewoners. Totdat een fikse bulldozer een re soluut einde maakte aan de illusie Met I een paar fikse knalle werd de boom ge- broken en vernield. De bewoners zijn nu bijzonder boos op de gemeente, om dat deze niet tijdig heeft ingegrepen. Het zo met trots gevoerde motto van het gemeentebestuur tot natuurbehoud heeft nu bij hen een loze klank gekre gen- Zij geloven daar niet meer zo in COMMENTAAR GEMEENTE Op het gemeentehuis van Leusden, waar wij om commentaar vroegen naar aanleiding van bovenstaande, wordt ten stelligste ontkend, dat iemand uit de Wilgenlaan kontakt zou hebben opge nomen met een gemeentedienst. Overigens is men wei op de hoogte van de desbetreffende natuurramp" De heer Polak, de voorlichtingsambte naar van de gemeente Leusden ..Het feit, dat de wilg omgevallen is. is te wijten geweest aan de storm, die kort geleden heeft gewoed en ook tal van bo men in Amersfoort tot slachtoffer maakte" De heer Gerber van de dienst Open bare Werken: ,,Van een telefoontje weten we niets. Het is inderdaad zo, dat de bewuste rij wilgen gespaard zal worden. De bomen staan ech ter langs een droge sloot. Door de storm heeft één van de bomen het niet kunnen houden en is omgewaaid. Pas later zijn op die plaats riolerings gleuven gegraven. Omdat de boom juist op kie plaats was neergestort, is de wilg weggesleept en kleingehakt. Het is wel mogelijk om een boom van een dergelijk formaat te sparen, aangenomen dan, dat de wortels er nog aan zitten Maar dat kan niet zo ge makkelijk in deze tijd van het jaar Als het een paar maanden eerder zou zijn geweest, dan was het mo gelijk geweest de boom te herplan ten, hoewel dit bij een wilg moeilij ker is dan bij andere bomen. Overigens betreuren ook wij het, dat dit gebeurd is. We hadden ook liever een gave rij bomen gezien. Maar er is nu eanmaal niets meer aan te doen Wij handhaven Op de foto: De omgevallen wilg en wat er van overbleef na het werk van de bull dozer. De bomenrij langs de Wilgenlaan heeft nu een fiks ,.gat" gekregen ons motto dat wij alle natuur in de nieuwe bestemmingsplannen zoveel mogelijk willen en zullen sparen Nog niet zo lang geleden hebben wij een aantal wilgen die langs de Wetering stonden verplant Ze staan nu lood recht op de Wetering ongeveer in de buurt van de plaats, waar de nieuwe Bernadetteschool zal worden gebouwd" LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 8 juni: 20 00 uur-Hervormd- centrum, bijeenkomst N.B.P. Zaterdag 10 juni: 13 uur tot 17.30 en van 19.30 uur tot 23 uur Fancy fair ten bate van het ratteneiland, in en bij De Til - ook rommelmarkt LEUSDEN-ZUID - Vrijdagavond 2 juni vond in de Ned. Herv. Kerk aan de Arnhemseweg te Leusden-Zuid het kerkkoncert plaats, waarvan de op brengst ten goede komt aan het nieuw te bouwen wijkcentrum in Leusden- Zuid. Op initiatief van de heer J A op 't Hof werden een aantal koren bereid ge vonden aan dit koncert mede te werken en het programma bood dan ook een gro te variatie Het Hervormde kerkkoor uit Baarn en het gemengd Christelijk zangkoor uit Leusden-zuid o.l v de heer Brinks, en begeleid door de Baarnse harmonie Crescendo", openden gezamenlijk het programma met het vertolken van enige liederen en psalmen. De heer Van Surksum bracht verscheidene orgelsoli ten gehore. De zangklas van de Christelijke Ba sisschool te Leusden-zuid o.l v de heer Van Andel zong enkele psalmen en eindigde met een aantrekkelijke rit mische zetting van ,,Ik ben dicht bij mijn Heiland" Na de pauze konden de liefhebbers van gospels hun muzikaal hart opha len aan de enthousiast spelende en zingende groep jongeren uit Leusden- zuid. De combo- en gospelgroep o.l v de heer J A op 't Hof. Zij besloten hun optreden met ..My Lord, what a morning" en met het spelen en zingen van een echte blues het kerkkoor ..Hamersveld" uit Leusden-centrum o.l v de heer Broe- kema besloot de avond met enkele mooie gezangen, waarvan het Ambro- siaanse lofgezang zeer fraai tot zijn recht kwam. Deze gezamenlijke muzikale inspan ning bracht een bedrag op van maar liefst f500,- ten bate van het nieuw te bouwen wijkcentrum in Leusden-Zuid! Uit de bocht gevlogen: Overigens betekent deze hele af faire wel, dat de burger in het alge meen „natuurbewuster" is geworden Want wie schreeuwde er vroeger moord en brand als er een boom was omge waaid? Zondag 11 juni: Van 10 tot 18 uur: Fancy fair en rommelmarkt in en bij De Til. Zondag 11 juni: 14 00 uur spelmiddag, leeftijd 8 t/m 10 jaar en 11 t/m 13 jaar, terrein bij noorderinslag Bij slecht weer in 't Ros Beyaart ACHTERVELD Zondag 11 juni- Kerstens Sportpark. 9.30 uur Tweede helft K.P J,- voetbaltournooi. Zondag 11 juni: Kerstens Sportpark 14 30 uur. Voetbalwedstrijd ,,Ons Genoegen" - AMBC ..Achterveld" Zondag 11 juni ,,Ons Gebouw" 20.00 uur Dansen K.P J. m.m.v. ,,Coby Collar". Maandag 12 juni: Schoolreisje 4e en 5e klassen R.K Scholen Vertrek om 9.00 uur Zondag 18 juni: Puzzelrit AMBC .Ach terveld Start 14 30 uur Hotel ,,De Roskam" LEUSDEN/ZUID Donderdag 8 juni: Seniorensocieteit U V V 14.00-16 30 uur Gezellige middag voar de oudere inwoners van Leusden-zuid in het Groene Kruisgeboiw Donderdag 8 juni: Bibliotheek ..De Boekenmolen" Uitlening van 14.00-16.30 uur, Arnhemseweg83. Vrijdag 9 juni Bibliotheek ..De Boe kenmolen' Uitlening van 19 00- 20.00 uur. Arnhemseweg 83 Zaterdag 10 juni: Tweede excursie op uitnodiging van ..Knalgroen" in ,,De Boom" Verzamelpunt op de Leusbroekerweg tegenover de Ha- mersveldseweg om 14.00 uur. Maandag 12 juni: Sociëteitsavond VVD- Leusden, 20 00 uur, café-restau rant ..de kof' Vrijdag 16 juni: Algemene ledenver gadering van het Groene Kruis" afd Leusden-Stoutenburg. 19.30 uur in let Groene Kruisgebouw aan de De Roo van Alderwerelt- laan 13 Zondag 18 juni: Jeugddienst m.m.v. combo- ei gospelgroep o.l.v J. A. op 't Ho!. 18.30 uur in de Ned. Herv. Kerk aan de Arnhemseweg. WESTBROEK Expositie schilderijen van mevrouw M Sikkens-Ham uit Leusden-centrum in het Harlekijn Hollandhuis, Kerk dijk 11. Westbroek. Openingstij den: maandag tot en met vrijdag van lO.OOuur tot 16.00uur Zater dags van 13.00 uur tot 16.30 uur. LEUSDEN - Donderdag 1 juni reed de bestuurder van een personanauto DvB. uit Leusden over de Hessen weg te Stoutenburg in de richting van Achterveld J C v. E reed met een tractor met tank eveneens over de Hessenweg richting Achterveld. De be stuurder van de personenauto wilde de tractor inhalen, maar op het moment dat hij naast de tractor reed en deze te passeren, sloeg de bestuurder van de tractor plotseling linksaf Het gevolg was een aanrijding, waarbij de gier tank omver viel en de met-welriekende inhoud zich over de weg verspreidde. Er was materiële schade Er raakten geen personen gewond LEUSDEN-ZUID - Omstreeks 17.30 uur vond donderdag 1 juni op de krui sing Arnhemseweg - Schutterhoeflaan een aanrijding plaats tussen een per sonenauto en een bromfietser De chauffeuse van de personenauto mevr. H H Z uit Amsterdam reed, nadat ze had stilgestaan voor de Arnhemse weg de Arnhemseweg op zonder daar bij voorrang te verlenen aan de bestuur der van een bromfiets A J. uit Maars- bergen. Mevr H H Z moest met lichte verwondingen naar ,,De Lich tenberg worden vervoerd ter observa tie Later op de avond kon zij naar huis teruggaan. Er ontstond lichte ma teriele schade. LEUSDEN - Zondag 4 juni des nachts om 3.45 uur vond een verkeersongeval plaats op de Arnhemseweg ter hoogte van het café-restaurant ,,De Mof-' Het betrof hier een éénzijdig verkeers ongeval: er waren geen andere voer tuigen bij betrokken De bestuurder van een Alfa Romeo verloor de macht over het stuur in de scherpe bocht voor ,,De Mof", en vloog van de weg af. Be stuurder en inzittenden werden licht ge wond Na het ongeval vatte de auto vlam. en brandde totaal uit De brand weer, die spoedig ter plaatse was, kon voorkomen, dat de benzinetank explo deerde. LEUSDEN-CENTRUM - Op donder dag 8 juni, vanavond dus. houdt de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen de laatste bijeenkomst van dit sei zoen, in het Hervormd-centrum te Leusden-centrum. Op deze avond wordt een feestelijke Fondue gehouden. Aan vang 20.00 uur. LEUSDEN - Zoals vorige week reeds werd aangekondigd zal a s. zondag 11 juni een buitenspelmiddag worden ge houden voor de jeugd van ongeveer 8 t/m 13 jaar. Deze wordt gehouden op een terrein gelegen ten zuiden van de Noorderinslag en de gebouwen van de Fa. v. d. Berg Aan deze spelmiddag mag ieder belangstellend kind deel nemen Voor een inschrijfgeld van f0,50 zullen de kinderen 2 keer aan een spelserie kunnen deelnemen. Voorbel de series zijn prijsjes beschikbaar in de leeftijd van 8 t/m 10 jaar en 11 t/m 13 jaar De inschrijving start om 14.00 uur en men hoopt te kunnen starten met de spelletjes om 14.20 uur Er wordt voor deze middag geen entree gevraagd. Naast de deelnemen de kinderen hopen de organisatoren dat vele ouders en andere belangstel lende een kijkje zullen komen nemen Indien de weergesteldheid een buiten- gebeuren niet toestaat zullen de spel letjes binnen worden gehouden in ,,'t Ros Beyaart". Daar geldt een zelfde regeling en ook aanvangtijden zullen gelijk zijn LEUSDEN/ZUID - In tegenstelling tot hetgeen we vorige week schreven, zal de fancy fair bij De Til op zaterdag 10 juni a.s. niet van 13 tot 23 uur zijn, maar van 13 uur tot 17.30 uur en van 19.30 uur tot 23 uur. De aanvangs tijden op zondag blijven, aldus de or ganisatoren. ongewijzigd. De fancy fair is ten bate van de aktie ..Het ratten- eiland." LEUSDEN - Bij de politie te Leusden werd op maandag 5 juni aangifte gedaan van een op die dag bij het zwembad ge stolen bromfiets. LEUSDEN - Tijdens een kontrole op de sluiting der cafe's moest de politie zondagavond 4 juni weer verscheidene café-houders verbaliseren, omdat zij na het sluitingsuur bezoekers in hun établissement hadden toegelaten Zo'n 35 personeelsleden van de ge meente Almelo zijn -onder leiding van burgemeester mr. F J. H. Schneiders- op bezoek geweest in Leusden. Het was een werk-vriendschapsbezoek Sinds het vertrek van de heer Schneiders naar Almelo zijn steeds kontakten tus sen de twee burgemeesters onderhou den. Vanuit Leusden had men reeds een bezoek aan Almelo gebracht in het kader van een personeelsreis. Burge meester Schneiders van Almelo kan Leusden niet vergeten, vandaar ook, dat hij vol belangstelling de uitgewerk te plannen bekeek van de eerste fase, voor zover deze aan hem nog niet be kend waren. Het bezoek van de Alme- loërs verliep heel geanimeerd, onder meer met een gezamenlijke lunch, een diner in het nieuwe restaurant Nieuw Leusden" en een gezellige avond in de kantine van de voetbalvereniging Roda '46 op het burgemeester Buining Sport park. Tussen deze culinaire onderbre kingen in bracht het gezelschap een bezoek aan de nieuwe wijken van Leus den: Rossenberg, Rozendaal en de in aanbouw zijnde bestemmingsplannen De Wetering en Rozenboom. Bovendien werd het enorme Volkswagencomplex van de firma Pon aan de Bavoortse- weg bezichtigd. In de kantine van dit komplex gebruikte men ook de lunch. Al met al een succesvolle ontmoeting. Het ligt in de bedoeling dat de door de heer Schneiders ontstane kontakten tus sen Almelo en Leusden in de toekomst zullen worden gekontinueerd. Pon's Automobielhandel N V. te Leus den, importeur van de Volkswagen, is één dezer dagen met een uitstekend initiatief gekomen. Het is het VW- paspoort. Maar al te vaak hebben Ne derlandse automobilisten het in het buitenland moeilijk wanneer er iets met hun auto aan de hand is. Hoe ver tel je het de garagehouder, is dan de grote vraag. Het gaat meestal met ge stamel van onsamenhangende woorden, die ergens wel overeenkomen met de klanken van de bewuste taal, maar verder meestal totaal geen indruk op de garage-houder maken. In praktisch alle talen wordt in het VW-paspoort een aanbeveling voor snelle hulp gege ven In geval van pech. Het moeilijke gedoe met gebarentaal en de daaruit voortvloeiende misverstanden behoort daarmee tot het verleden, zegt de VW-importeur Het is nu een kwestie van het paspoort afgeven en de VW- dealer in het buitenland leest in zijn eigen taal de aanbeveling die de thuis- dealer meegeeft. Alle Volkswagen- rijders kunnen zo'n paspoort bij hun garage halen. Er zijn 75 000 van deze handige dokumenten gedrukt. LEUSDEN - Zaterdag 3 juni moest de politie 5 bromfietsen uit het ver keer nemen, omdat deze niet vol deden aan de gestelde eisen. Zondag 4 juni moest de politie 2 bromfietsen uit het verkeer nemen, daar deze niet voldeden aan de ge stelde eisen HOU HET FIJN: HONDEN AAN DE LIJNI Slechts in totaal 63 Leusdenaren maakten van de gratis gelegenheid gebruik om hun ogen te laten testen, waartoe Veilig Verkeer Nederland hen op 29 en 30 mei ln de gelegenheid stel de. In Leusden-Zuid kwamen 28 gega digden en in Leusden-Centrum 35. Van de 63 onderzochten werd aan 6 het advies gegeven om naar een oogarts te gaan; dat betekent 10%. Als dit percentage het gemeentelijk gemid delde zou zijn, zou dit betekenen, dat er in Leusden nog zo'n slordige 1000 personen boven de 15 jaar rondlopen, die nodig naar de oogarts moeten. Het is maar dat men weet wat men ge mist heeft. LEUSDEN-ZUID - Op woensdag 31 mei vond er een aanrijding plaats op de kruising van Boetzelaer van Ooster- houtlaan - Nassaulaan. Bestuurder J H W Losser reeds met zijn per sonenauto in de van Boetzelaer van Oosterhoutlaan en verleende bij de kruising met de Nassaulaan geen voor rang aan de van rechts komende be stuurder van een personenauto M. C S. te Leusden Het gevolg was een aanrijding met zware materiele schade. Er kwamen geen persoonlijke onge lukken voof (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De gemeente Leusden is rijk begiftigd met natuur schoon. Het groen is overal. Ook in de dorpskernen. De nieuwe bestemmings plannen worden rijkelijk in de planten en bomen gezet, terwijl het bestaande groen zoveel mogelijk wordt gespaard bij de aanleg van nieuwe wijken. Maar men kan het natuurlijk ook overdrijven: met verbazing en lichte verbijstering troffen we deze week het bovenstaande tafereel aan. Het is groenbeplanting, dat wel. Maar nog veel meer. Wie weet wat het zou moeten zijn, mag het zeg gen. (foto Leusder Krant)

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3