Behendigheids wed strijden van de Haaien ACHTERVELDSE SCHOOLSPORTDAG HERTRACERING VAN DE ASSCHATTERWEG BEGONNEN UITBREIDING „DE WEGWIJZER" VRU SNEL GEREALISEERD SCHAAKNIEUWS Van Egdom kampioen in groep 2 INGEZONDEN KERKDIENSTEN Speciale jeugddienst Burgerlijke Stand WERELD WINKEL- LEUSDEN Tweede excursie knalgroen Na afloop in Barnevelds zwembad voor iedereen een ijsje.. LEUSDEN - Ook in de huiscompetitie van groep 2 van de schaakvereniging „Leusden" vindt een felle eindstrijd plaats teneinde een plaats hoger te ko men in het klassement. Van Egdom is kampioen geworden en promoveert naar groep 1 Hij verloor slechts één partij (van v. d. Tang)! De tweede plaats gaat tussen Bloemendal, Van der Tang en Daatselaar Eén van deze leden promo veert dus eveneens naar de eerste groep De volledige ranglijst is als volgt: pnt. gesp. 1 H. van Egdom 14% 16 2 B Bloemendal 12% 16 3 J. A v. d. Tang 12' 16 4 A. P Horst 11% 17 5. Daatselaar 11 14 6. Allard Tonneman 10% 17 7 A. van der Steeg 9 16 8 Mevr S. Graafland 7% 15 9 J J. C Schram 7% 16 10 Andrew Tonneman 51/, 8 11 R Broeder 5% 12 12. J. Kuyper 5% 15 13 S. de Ridder 5 14 14 G. J de Graaf 5 14 15. J. Dijkstra 3 9 16. Agterberg 3 12 17. Van Doorn 3 17 18. J Emo 10 Uitslagen huiscompetitie groep 1 Boogaard-Flentge %-%; Harlaar- Lagerweij 0-1, Struiwig-Van Santen jr Vr'A- Ladderwedstrijd: Mevr Hooijer-v. d Tang 0-l.Veenen- daal-v. d Steeg 0-1; Al Tonneman- Hooijer %-%; Bloemendal-Mosterd 0-1. Horst-De Jager 0-1. J. van Santen- Schram 0-1 De Graaf-Wisman 0-1. DATUM 11 juni 1972. ACHTERVELD N.H K zo 9.30 u. ds. Brasser, Voorthuizen R K Kerk: ma. t/m za. 8.00 uur (uitgez. woensdag); woensdag 19 30 u.. Avondmis; vrijdag 19.30 u.: Avondmis; zaterdag 19.00 u Avondmis; zondag 8.00 uur. Om 10.30 uur hoogmis (Ned. tekst); 18.0 u Lof. LEUSDEN/CENTRUM N.H.K 10 00 u ds Willemse, Amersfoort; 19.00 u eerw heer Vos. Leusden/C.jeugddienst. R.K.K.: za. 7.00 uur mm v dames koor; zo 7.30 uur, 9 uur: Lat Hoogmis; 11 00 uur dienst met samenzang; 16.30 uur LEUSDEN/ZUID N.H.K 10.00 u ds. Van Ginkel. 18.30 u ds. Jansen, Voorthuizen R.K.K Huize Don Bosco: za. 19.15 uur. Zo. 10 00 uur: Hoogmis; 11.30 uur LEUSDEN-ZUID - De Hervormde Jeugdraad te Leusden-Zuid deelt mede, dat het thema van de op zondag 18 ju ni a s. (aanvang 18 30 uur) te houden jeugddienst zal zijn Eenzaamheid". Het is de Jeugdraad gebleken, dat de eenzaamheid niet alleen bestaat bij de ouderen, maar ook in steeds toenemen de mate onder de jongeren. Ds Th. M. Loran, Hervormd predikant te Leus den-Zuid zal over dit thema een pre dikatie houden. De gospel- en combo- groep uit Leusden-Zuid o.l.v. de heer J. A. op 't Hof verleent aan deze dienst zijn medewerking. HOU HET FIJN: HONDEN AAN DE LIJN! (van de redaktie) LEUSDEN-CENTRUM - Als eerste aanzet voor het nieuwe winkelplan de Biezenkamp dient de Asschatterweg te worden verlegd. Vorige week is men deze hertracering begonnen vanaf de Hamersveldseweg. De Asschatterweg zal vandaar langs de boerderij van de heer v. d. Hengel vóór de 32 bejaar denwoningen weer op het oude tracé uitkomen. Het gedeelte tot aan de kruising bij het gemeentehuis zal dan voorgoed worden afgesloten voor alle verkeer en zal dienst doen als parkeerplaats en wandelpromennade parkeerplaats en wandelpromenade voor het nieuwe winkelcentrum. Op de foto: werkzaamheden nabij de Hamers veldseweg aan het nieuwe gedeelte van de Asschatterweg. (foto Leusder Krant). WEEKEND 10-11 juni 1972. (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal a.s weekend waarnemen: dr Boer sema, Julianaweg 5, Achterveld, tel. 03425-222 (Dienst van vrijdagavond 18.00 tot maandagmorgen 8.00 uur). De wijkverpleging wordt waarge nomen door zr. Laudy, Burg. de Beaufortweg 4, Leusden-C., tel. 03496-2081 LEUSDEN - Geboren 13 mei Dirk, z.v. D. van Doornik en T van Rootse- laar, Emelaarseweg 3; 15 mei Jacob Anton, z.v A. van de Peut en J Rebel, Arnhemseweg 70. 16 mei Angelique Elisabeth Maria, d.v F E. A. van Erp en C A A van Koeverden, Kon. Wilhelminalaan 28; 17 mei Lennard, z v. M. Kwakern&ak en G C. Scher- penzeel. Kleinhorst 4. 21 mei Wilhel mus Theodorus Jacobus, z.v. H T. Steenkamp en B. M Houtveen, Ans- friduslaan 32; 20 mei Elmar, z.v E. G. M. van Brug en W M M. van Kooij, Hohorstlaan 37. 23 mei Danielle Corne lia, d.v. J. L van Dijk en C G. M. Smink, Hessenweg 305, 23 mei Harofd Sander, z.v G. de Jong en J J. Odijk, Kwintlaan 5, 2G mei Marlon Hermina, d.v. H C. Herder en B A. van 't Klooster Ondertrouwd 12 mei Pieter van der Slikke. oud 22 jaar, wonende te Alk maar. Honthorstlaan 11 en Anna Au- guste Johanna Troost, wonende te Leus den, Oranjelaan 13; 16 mei Gerrit van Dijk, oud 24 jaar. wonende te Leusden, Wiggeruslaan 12 en Minke Wagenaar, oud 23 jaar, wonende te Leusden. Wig geruslaan 12. 19 mei Willem Wegman, oud 59 jaar, Kon. Sophialaan 8 te Leus den en Engelina Johanna Koene, oud 55 jaar, wonende te Amsterdam, Eli Wolffstraat 35-1. 23 mei Hendrik Jaap van Arkel, oud 24 jaar, wonende te Leusden, Palmatië 15 en Beatrix van der meij, oud 21 jaar, wonende te Leusden, Lalrnatië 15 Gehuwd: H Appeldoorn en M M Janssen, A. R. Houwing en B. Stoffer, C. Groeneteld en G. de Lange; E van Doornik en G Schoonbeek, R. van Drie en C. T M van den Hengel; G. van Raaij en J A Timmerman; J J de 3aan en J H. E. Aapkes; F Kraailamp en G. Tonneman, G H. Ebling en M. Sneep; L. Oudshoorn en A. G. Bfkink Overleden Johanna Bakker, oud 93 jaar. PONDERDAG 8 JUNI 1972 LEUSDER KRANT De afgelopen weken hebt U weinig van ons vernomen via deze krant Dit komt doordat wij intern nogal druk bezig zijn In ieder geval zijn wij zaterdag 10 juni aanwezig van één uur 's middags tot acht uur 's avonds voor de Til waar dan de aktie voor 't Ratteneiland ge houden wordt; zondag 11 juni staan we daar weer van tien uur 's morgens tot zes uur 's middags. Wij hopen dat U deze aktie zult steunen door erin ieder geval minstens te komen kijken Tot dan. Zaterdagmiddag 27 mei hadden we een excursie georganiseerd door landgoed ,,De Boom" Met een groepje sterk gemotiveerden hebben we de elemen ten getrotseerd, gelukkig klaarde het later op de middag op. Dankzij het nood weer hebben wij enkele vrij unieke vo gelsoorten horen zingen, bijvoorbeeld de nagtegaal, de wielewaal en de bos- rietzanger, deze vogels zingen name lijk op klaarlichte dag niet. De Boom" is een landgoed dat gelegen is in een sterk variërende streek, het is af wisselen en beslist erg boeiend. Het is niet de bedoeling dat we hier alle plus punten voor U opnoemen, dat moet U zelf ervaren. Daarom wil KNALGROEN 'een tweede excursie organiseren. Een aantal vooraanstaande mensen hebben een persoonlijke uitnodiging ontvangen en U als burgers van de gemeente Leusden willen wij via dit artikeltje bereiken. Tweede excursie KNALgroen: Tijd: zaterdagmiddag om 2 uur op 10 juni. Plaats: Ingang ,,De Boom' opdeLeus- broekerweg (bij de splitsing met de Hamersveldseweg). Wij hopen dat een aantal van U deze gelegenheid aan zal grijpen om zelf te ondervinden hoe uniek en fraai dit stukje natuur is en wat de waarde ervan is voor de gemeente Leusden. KNALgroen, Arnhemseweg 300, AMERSFOORT ACHTERVELD - Onder ideale weersomstandigheden werd ophetKer- stens Sportpark een sportdag gehou den voor de leerlingen van de 2e en 3e klassen van de St. Jozefschool en de school ,,Onze Wereld" Deze sport dag was georganiseerd door de Ou dervereniging in samenwerking met genoemde scholen Er werd door 103 leerlingen aan deze sportdag deelgeno men. Het programma bestond uit de navolgende onderdelen, zaklopen, ver springen. bussen gooien, hindernis- baan. balwerpen, evenwichtsbalk. hoog springen, skippybal, geblinddoekt slin geren, flessen omgooien, blokjeslopen en pijltjes gooien. Om alles overzichtelijk te houden waren de kinderen in elf groepen ver deeld. Dank zij de medewerking van een aantal ouders had het uitgebreide programma een vlot verloop Tussen de spelen door werden de kinderen op limonade en ijs getrakteerd en dat viel natuurlijk goed in de smaak na zoveel inspanning Na de lunchpauze ging het gehele gezelschap per fiets naar Bar- neveld Daar werd een bezoek gebracht aan het fraaie nieuwe zwembad Gedu rende ruim anderhalf uur werd huer met volle teugen genoten. Tegen vijf uur arriveerde men weer in Ach terveld, zowel de kinderen alsdebege- leiders(sters) tevreden met deze ge slaagde sportdag Op het schoolplein ontvingen de kinderen hun diploma" omtrent de geleverde prestaties. De nummers 1. 2 en 3 van elke groep kre gen bovendien een erelint. De uitslag was als volgt Groep 1 1. Bertie van Druten 2. Sonja van de Burgwal 3. Willie van Burgsteden Groep 2 1. Hettie van de Heuvel 2. André Hak 3 Paulien van Druten Groep 3 1. Paul Ossendrijver 2 Gerard van Marwijk 3. Rian van Marwijk Groep 4 1 Hartono Agadimin 2. Ben Huppelschoten 3. Yvonne Horst Groep 5 1 Peter van Middelaar 2. Robbie van Ruitenbeek 3 Rita van Rijnsoever dfv Groep 6 1. Bertie Wouters 2. Femke Wessels 3 Albertine Wijntjes Groep 7 1. Herman van Burgsteden 2. Marcelle van Druten 3 Paula van de Burgwal Groep 8 1. Marius van Burgsteden 2 Piet Hak en Henk Hazelaar (na loting troostprijs Henk Haze laar) 3. Trees Dijkhof Groep 9 1 Freddie van Hamersveld 2. Cornel Noortman 3. Wilma de Jong Groep 10 1. Gerard Vos 2. Adrie van Marwijk 3 Irma Legdeur Groep 11 1 Enk Wissink 2. Ellie Vos 3. Rian Vxskuilen En dan als afsluiting van de spor tieve dag op de fiets terug naar Ach terveld' LEUSDEN/ZUID - De Lustrumvie ring van de LZ PC ..De Haaien" werd zaterdag j.l. voortgezet met be hendigheidswedstrijden. Onder ideale weersomstandigheden hebben ca. 130 deelnemers hun beste krachten gege ven. In 6 ploegen verdeeld, werd onder ling uitgemaakt, wie het snelst, maar ook het handigst zich in het water wist te bewegen. De jongste deelnemers van 6 en 7 jaar beten de spits af en moesten met een vlaggetje in de hand, zo snel mo gelijk naar de andere kant, waarbij on derweg nog een bal moest worden door geprikt Vervolgens de 8- en9-jangen Zij gingen met z'n tweeën in de baan en moesten reddend zwemmen met een bierviltje in de mond van de ..drenke ling" Halverwege werd het bierviltje gewisseld en moest de drenkeling als reddende engel optreden. De Haaitjes van 10 en 11 jaar gingen ook met z'n tweeën te water, waarbij het eerste kind de tweede naar een waslijn moest duwen, die een zak met wasgoed en knij pers boven water moest houden. Bij de waslijn aangekomen moest het wasgoed worden opgehangen en werd het kind dat eerst geduwd werd, duwer. Daarna de kinderen van 12 en 13 jaar. Zij moesten met een plankje tus sen de benen naarde waslijn zwemmen, het wasgoed er af ha lenen de waszak oji de startblokken deponeren Tot slot de groten van 14 jaar en ouder Met een polobal moesten zij op- zwemmen tot ca 4 a 5 nieter v'ooi een autoband en de bal in de band mikken. De deelnemer dook daarna in de band en kwam met bal weer boven en zwom hiermee tot ca 3 meter voor het startblok waar een mand stond opge steld Binnen een bepaalde tijd moesten zij zoveel mogelijk keren de bal in de mand krijgen Bij al deze wedstrijden kreeg de eerstaankomende 6 punten, de volgende 5 enz De deelnemers van de winnende ploeg kregen uit handen van voorzitter Dokter een versnapering aangeboden en tenslotte kregen alle deelnemers een vaantje mee als herinnering aan het eerste lustrum van onzeaktieve zwem vereniging ,,De Haaien" De organisatie was, bijgestaan door vele trouwe helpers en helpsters, weer in de vertrouwde handen van de heer Van Oosten. (Van de redaktie) LEUSDEN-CENTRUM - Het ziet er naar uit, dat de uitbreiding van de openbare basisschool ,,De Wegwijzer" aan de Asschatterweg te Leusden-Cen- trum vóór het nieuwe schooljaar ge reed zal zijn, zodat men er in septem ber gebruik van zal kunnen maken. Bouw en aannemersbedrijf J. Bloemen- daal uit Leusden heeft de uitbreiding dan ook vrij snel kunnen realiseren. De school krijgt een uitbreiding van drie lokalen. De architect is er op een uit stekende manier in geslaagd om de uitbreiding architectonisch aan te pas sen aan het oude gedeelte, zoals de fo to's ook laten zien. (foto's Leusder Krant)

Leusder Krant | 1972 | | pagina 5