?elle stofexplosie in meelfabriek Goed werk van vrijwillige brandweer en EHBO Zeven gewonden en veel materiële schade Geslaagd schoolfeest van „De Rossenberg" EUSDEN/CENTRUM WERD RAMPGEBIED: burgerlijke stand GEMEENTE LEUSDEN Uitslagen Ons Genoegen Puzzelrit geslaagd (Van de redaktie) .EUSDEN/CENTRUM - „Dinsdag- od werd Leusden/Centrum getrof- door een ontploffingsramp. De ]el-silo van de firma J. W. v. d. I aan de Hamersveldseweg raakte in brand na een felle stofexplosie. De zeer snel ter plaatse zijn de brandweer en EHBO wisten de zeven gewonden veilig uit het brandende gebouw te halen. De materiële schade was groot. Het toegestroomde publiek maakte het de brandweer en de EHBO-mensen wel moeilijk. Herhaalde malen moest men de nieuwsgierigen op veilige afstand brengen, omdat verder ontplffingsge- vaar dreigde. De brand, die omstreeks tien minuten over acht 's avonds begon, was omstreeks negen uur vrijwel ge heel geblust. De gewonden zijn door de GGD naar ziekenhuizen in Amersfoort vervoerd. De opgelopen verwondingen liepen uiteen tot been-, hoofdwonden en hersenschudding. Door de zeer ster ke rookontwikkeling in het gebouw, moesten verschillende brandweerman nen gebruik maken van zuurstofmas kers. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Burge meester mr. Van der Post, die snel na het eerste alarm aanwezig was op de plaats van de ramp, toonde zich zeer tevreden over het doeltreffend optre den van zowel brandweer als EHBO." Zo had het krantbericht er uit kunnen zien, als de grootscheepse ge- kombineerde brandweer/EHBO-oefe- ning van dinsdagavond realiteit zou zijn geweest. Hoewel veel toeschou wers dachten, dat het bloedige ernst was, bleef het een oefening, zij het natuurlijk getrouw nagebootst, met veel rook en knallen. Wanneer de toneel verenigingen uit Achterveld en Leusden nieuwe leden zoeken - en dat doen ze - dan kunnen wij hen slechts adviseren eens met de gewonden" te gaan pra ten Hun realistische spel heeft veel bijgedragen tot het welslagen van de oefening Het waren allemaal leden van de EHBO-afdeling Achterveld, ge schminkt door de heer Van Dijk en mevrouw Kleinveld. die er ware kunststukjes" van hadden gemaakt. Brandweercommandant Uppermanen zijn mannen hebben in samenwerking met de EHBO afdeling Leusden in kor te tijd veel en goed werk verricht. Dat was de uiteindelijke konklusie van zowel burgemeester mr A. H. van der Post, die snel na het eerste alarm op het terrein van de brand aanwezig was, en van de heer H Windhouwer uit Amersfoort (van de Amersfoortse GGD), die de EHBO-afdelingen regel matig les geeft en dinsdagavond nauw keurig alle handelingen registreerde, welke door zijn pupillen werden ver richt. Op de komende lesavonden zul len de eventuele fouten nader worden besproken ,,In het algemeen kunnen wij echter wel stellen," aldus de heer Windhouwer, ,,dat er uitstekend werk is verricht en dat men binnen het gestelde schema is gebleven Een com pliment waard Binnen een half uur waren alle gewonden uit het gebouw gehaald, uit de verstikkende rook. ver oorzaakt door professionele rookbom men. Ondanks de snelheid, waarmee al les gebeurde, is het motto- eerst de veiligheid van jezelf, van anderen en dan van de patiënten, gehandhaafd. Om eventuele paniek te voorkomen, had men van tevoren de bewoners van de nabij liggende bejaardenwoningen van de Getrudeshof voor de komende ,,ramp" gewaarschuwd. Mocht Leusden onverhoopt toch met een dergelijke realiteit worden gecon fronteerd, dan ziet het er wel naar uit, dat de vrijwilligers, die dinsdag avond aan het werk waren, weten, wat ze dan moeten doe. Mede dankzij de ze realistisch opgezette ofening, die kon worden gehouden door de bereid willige medewerking van de fa. Van de Berg. LEUSDEN - Geboren: 14 juni Cor nelia Jacoba. d.v. H. Burgstede en J de Jong. Kleinhorst 13. 15 juni Rolan- da Geraldina, d v J van Loenen en A van Hoevelaken, Asschatterweg 12-1, 20 juni IJsbrand Antonius Jacobus, z.v J. Zwanenburg en W A M Mar- kese. Van Oldenbarneveltstraat 70; 20 juni Albertus, z.v. A Blankenstijn en H. E. Ebbers, Dashorst 29; 19 juni Mariska Gabrielle. d v G. J de Zwaan en G. T. W M Viester, Brinkhorst 23. Ondertrouwd: Geen Gehuwd: J Gonlag en G H. M. Evers; W Wegman en E. J. Koene Overleden Geen Brandweermannen met zuurstofmas kers helpen een gewonde naar buiten, nadat deze door de EHBO-ers uit het ..brandende" gebouw was gehaald 1 derdag 22 JUNI 1972 LEUSDER KRANT LEUSDEN - Daar de kosten, ver bonden aan een schoolreisje, telken- jare stijgen, besloot het onderwijzend team van de ..Rossenbergschool", in nauwe samenwerking met de Ouderver eniging van haar school, een nieuwe vorm te zoeken. Al gauw gingen de ge dachten uit naar een schoolfeestdag, te houden in en rond de school, waar plaats zou zijn voor sport en spel. Te zamen met enkele enthousiaste vrijwil ligers werd een programma opgesteld. Na veel werk verzet te hebben was dan eindelijk de grote dag, vrijdag 16 juni, aangebroken. Het weer liet zich in de vroege ochtend somber aanzien, maar alras brak een bleek zonnetje door, als was het vroeg in het voorjaar. Maar zon of geen zon, het enthousi asme waarmee de leerlingen elkaar sportief „te lijf" gingen, was hart verwarmend. 's Morgens voor de pauze waren er voor klas 1-2-3 gezellige spelletjes, zoals zaklopen, poppekle- ren ophangen en bussen gooien. Voor klas 4-5-6 werd er tegelijkertijd een werpbal-competitie gehouden. In tegen stelling tot andere dagen was het veel te vlug .half elf" voorde leerlingen. Maar een traktatie vergoedde veel. Na de pauze was er voor klas 1-2-3 een eenvoudige hindernisbaan en voor de hogere klassen een moeilijker uitge zet. Na de nodige inspanning geleverd en soms nog wel een prijsje in de wacht gesleept te hebben, brak voor allen een welverdiende middagpauze aan Als één grote familie ging ieder een ,,aan tafel". Velen lieten zich het fruit en de chocolademelk goed sma ken. Maar lang was er geen tijd om te rusten Om half één gingen klas 1-2-3 aan een gezellig kwisje mee doen. terwijl daarna klas 4-5-6 hun ACHTERVELD - De resultaten van de onderlinge wedstrijd van de schutters van ,,Ons Genoegen" zijn als volgt- J E. van Hamersveld 48 pnt. J. van Nimwegen 47 pnt. B. Voskuilen 47 pnt. J van Rossum 47 pnt. J. J. van Hamersveld 44 pnt K. Jonkman 43 pnt. P van Nimwegen 43 pnt. Th. Vos 43 pnt. M Pothof 43 pnt W. Wittebrood 42 pnt. G. Tolboom 41 pnt. W. van de Kletersteeg 40 pnt. J van Dijk 40 pnt. G. Schimmel 40 pnt. geluk bij het bingospel beproefden Ge wonnen of niet, vol goede moed gingen de jongens en meisjes uit de hogere klassen op weg om één van de twee puzzelroutes die waren uitgezet, tot een goed einde te brengen Ondertussen werkten de lagere klassen nijver aan kunstwerken op de tegels van de speel plaats. Wat eerder niet mocht, werd vandaag zelfs aangemoedigd, zelf een krijttekening maken op de speelplaats!! Toen er daarna nog eenkoekhapwed- strijd werd gehouden kende het enthou siasme geen grenzen en werd aan de lachspieren geen rust gegund Moe, maar gelukkig en zeer voldaan over de ze eerste sport en speldag, keerden allen om 4 uur, na eerst nog een ijsje gekregen te hebben, huiswaarts. ACHTERVELD - Voor de puzzelrit van de Auto-, Motor- en Bromfiets- club „Achterveld" verschenen zondag jl. ruim 50 deelnemers aan de start bij Hotel ,,De Roskam". De 35kilome ter lange rit was door J. van Hamers veld en W. Meinten uitgezet op het Leusdense wegennet en volgens het K.N.M.V. reglement 1972. De uitzet ters hadden het de deelnemers niet al te gemakkelijk gemaakt. De rijders reden nogal eens in de uitgezette „val len". De winnaar van de A-klasse, de Utrechtenaar D. ten Hoedt had nog 70 strafpunten. Van de wat minder erva ren rijders, die starten in de B-klasse, werd J. Renkema uit Amersfoort win naar Hij kreeg 136 strafpunten geno teerd. Na afloop van de rit werden in „De Roskam" de prijzen uitgereikt door A.M.B.C.-voorzitter W. Meinten. Uitslag A-klasse. D ten Hoedt, Utrecht 70 str G. van Nes, Amstelveen 83 str. G. van Spengen, Leusden 91 str. B. v. Ruitenveek, A'veld 126 str. W. Eggenkamp, Amersfoort 135 str. G Bos, Amersfoort 135 str A. van Eek, Leersum 150 str. H. Smeders, Apeldoorn 157 str. G. W Slagmolen, Haarlem 164 str. H. Pijnenburg, Renkum 191 str. B-klasse: J Renkema, Amersfoort 136 str. H. van Druten, Achterveld 192 str J. Blotenburg, Achterveld 192 str. De eerstvolgende A M B.C.-rit wordt gehouden op 23 juli a.s. Deze rit, de z.g. „Tour de Juniorrit" wordt ver reden volgens eigen reglement. Dat wil zeggen, dat iedereen hieraan kan deel nemen. ft plaats van de ramp: De grote silo van de firma J. W v d Berg aan de Hamersveldseweg ONTTREKKING AAN HET OPENBAAR VERKEER VAN GE DEELTEN VAN DE ASSCHAT TERWEG, DE PLATANENLAAN EN DE POPULIERENLAAN. B en w. der gemeente Leus den maken bekend, dat in ver band met de geprojekteerde uit breiding van het winkelcentrum „De Biezenkamp" en de daar mee samenhangende reconstruc tie en verlegging van een deel van de Asschatterweg, de Platanen- laan en de Populierenlaan te ont trekken aan het openbaar ver keer Op grond van het bepaalde in artikel 10 - 2e lid der Wegen- wet, kunnen belanghebbenden te gen dit voornemen tot 8 juli 1972 schriftelijk bezwaren indienen. De bezwaarschriften moeten zijn gericht aan de gemeenteraad van Leusden. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij de afdeling Al gemene Zaken ter gemeentese cretarie. Leusden, 19 juni 1972. B. en w voornoemd, K.FE. Brouwer, secr. mr. A. H. van der Post, burg HILVERSUM - De aktiviteiten van de Ren- en Tourclub „Amersfoort" vonden ook dit week einde op drie fronten plaats. Aller eerst de zomeravondcompetitie, daar naast de zaterdagmiddagcompetitie en als derde de door de wielervereniging „De Adelaar" georganiseerde rit in de Midden-Nederland competitie. De rit in de zomeravondcompetitie vond gelijktijdig plaats met de Ronde van Zuilen. Desondanks waren er toen nog 24 renners aan de start voor deze competitierit. Uitslag amateurs; 1 Jan Vlastuin, Scherpenzeel; 2 Adrie Spelt, Lunteren; 3. Jan Sandbrink, Amersfoort, 4. Dick Vervloet, Amersfoort; 5. JohanOssen- dnjver, Achterveld; 6 Kees Boogaard, Veenendaal; 7 Gernt Heuveling, Bun schoten. Dick Willigenburg zorgde ook ditmaal voor een ritzege. Dick deed dat weder om via een solo. en liet de tweede plaats aan de goede spurtende Hans Badenbroek. Uitslag nieuwelingen: 1. Dick Willigenburg, Leusden; 2 Hans Badenbroek, Amersfoort; 3 Broers- ma, Amersfoort, 4. Loet van Hamers veld, Achterveld; 5. Harry Kok, Hoog land. Wout Lansing kwam bij de start reeds op rozen te zitten toen Jeroen Groenestein met kettingmoeilijkheden kreeg te kampen en met Wim Dekker had Wout niet al te veel moeilijkheden en zo werd de uitslag der adspiranten 1. Wout Lansing, Scherpenzeel, 2 Je roen Groenestein, Leusden 3 Wim Dekker, Amersfoort Mario Rutten en Frits Gerhardt wa ren de enige deelnemers in respectie velijk A-jeugd en B-jeudklassen JOHAN OSSENDRIJVER WON ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE Door de deelname van vele renners aan de Ronde van Veenendaal versche nen er slechts twaalf renners aan de start voor de zaterdagmiddagcompeti tie. Er viel één lekke band te noteren en van wie kan die anders zijn, dan van Gerrit Heuveling Na gewisseld te heb ben ging Gerrit toch nog door Johan Ossendrijver was vooraan weggespron gen en zou na een korte solo gezel schap krijgen van Harry Kok. Dit twee tal bouwde een flinke voorsprong op en zo stonden de twee winnaars dus bij voorbaat vast. Uitslag amateurs: 1. Johan Ossen drijver, Achterveld, 2. René van Bra- kel, Amersfoort; 3. Gerrit Heuveling, Bunschoten. Nieuwelingen. 1. Harry Kok, Hoogland; 2. Leo Roeloffs, Amersfoort; 3 Harry Brouwer, Amersfoort Adspirant Jeroen Groenestein uit Leusden was de enige deelnemer in zijn klasse en hetzelfde lot was be schoren aan C-jeugdrenner Paul Os sendrijver. B-jeugdrenner Frits Ger hardt en A-jeugdrenner Evert van 't Ha- zeveld Het publiek was in grote getale toegestroomd De simpele oorzaak van de enorme Eén van de „gewonden" op de bran- rookwolken, card. Brandweerlieden in aktie op het dak van de silo.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 5