MR. A. GEURTSEN: Het honden- „SELLOTAPE PLAKT OOK... van Leusden AARDIGE KLUIF VOOR BOEIENDE DISKUSSIE r „DAT LEUSDEN GEEN NACHTBAR NODIG ZOU HEBBEN IS EEN VORM VAN PATERNALISME" NOORDERINSLAG VOORRANGSWEG COMMENTAREN EN MENINGEN INGEZONDEN VERVOLG VAN DE VOORPAGINA: VVD VOORZITTER BERGSMA: APV: Nieuwe spel regels voor de burger Algemene Politie-Verordening in RAAD LEUSDEN Wisselend parkeer verbod H. van Vianden straat en Verjaegde Ruyterweg VOORSTEL B EN W Alle grond van ,JDe Wetering- Noord" in bezit van gemeente Aankoop van perceel Asschat terweg 75 Alle grond Groenhouten nu in bezit van gemeente DUIN Ut KL) AU <S3 JUIN1 IVtt IJ IISI)l l< KRANT De heer Geurtsen ..Het vervoer van bovengenoemde zaken kan men niet verbieden Een rolletje sellotape is een erkend plakmiddel en ik heb dat dan wel niet elke dag in mijn zak. maar het komt nog wel eens voor Gelukkig kom ik niet zo vaak door de gemeente Leusden, dat het gevaarlijk voor me wordt Kortom, ik ben niet erg en thousiast over dit artikel Bovendien is hier sprake van omgekeerde be wijslast Het is natuurlijk vreemd dat de aangehouden burger moet be wijzen. dat hij niets kwaads in de zin had en niet de desbetreffende ambte naar Volgens de wet ga je vrijuit, zolang niet is bewezen, dat je iets gedaan hebt. wat strafbaar is Er zijn tal van mensen in Nederland, die mis schien iets kwaads in de zin hebben, maar het om wat voor reden dan ook. niet of nog niet ten uitvoer hebben ge bracht Dat is toch echt geen grond om die mensen een bekeuring te geven of te arresteren Datzelfde geldt voor de bepaling, waarin staat dat het verbo den is 's nachts met mbrekerswerk- tuigen op pad te gaan. Zolang niet be wezen is, dat die werktuigen ook daad werkelijk voor inbraak gebruikt zijn. is de drager ervan niet strafbaar Ik ken een geval van een man in Lim burg, die openlijk verklaard heeft de beste inbreker van Nederland te zijn, waarvan bekend is, dat hij tal van brandkasten heeft gekraakt, die op zijn belastingformulier als beroep ..in breker' heeft gezet, maar die nog nooit kon worden gearresteerd, om dat men er geen enkel bewijs voor heeft, dat hij ook werkelijk heeft inge brokenDe heer Geurten was van mening, dat de gemeentelijke werk gever wat al te gemakkelijk wil pro beren de klandestiene plakker het le ven zuur te maken ..Iemand die mate riaal daarvoor bij zich heeft, kan men niet maar bij voorbaat beschuldigen, was zijn mening Volgens hem kon artikel 14 wel ver vallen ..Alleen bij bewijs kan de op sporingsambtenaar overgaan tot het geven van een bekeuring." KLEUTERKLAS Artikel 25. Over het houden van op tochten werd ook enige tijd gepraat Volgens de APV is het namelijk ver boden optochten e.d te houden zon der voorafgaande kennisgeving aan b en w (en wel 2 x 48 uur voordat dit gaat gebeuren). Vraag ,,Als een kleu terklas een eindje gaat wandelen, is dit dan ook verboden'.'" De heer Geurt sen. ..Een optocht is een aantal men sen dat zich beweegt. Minimum aantal mensen om een optocht te vormen 2 Zoals dit artikel is geformuleerd in de APV is het die kleuterklas inderdaad verboden om een eindje te gaan wande len, want er staan geen uitzonderingen vermeld in dit artikel Overigens be greep de heer Geurtsen niet, waarom er tweemaal 48 uur stond en niet 4 maal 24 uur Bij dit artikel dient overigens wel tewordenopgemerkt.dat ontheffing van de vastgestelde termijn wel mogelijk is. Een spontane optocht kan - na overleg met b en w - dus wel worden gehouden Een van de aanwezigen vreesde namelijk, dat dit niet het geval zou zijn. UITGRAVEN televisie haar uitzendingen heeft ge staakt. verschillende mensen behoefte hebben om er nog even uit te zijn Met een sluitingstijd van 24 00 uur is dit ..uit zijnwel erg beperkt Hij vond dat dit de leefbaarheid van de gemeen te niet ten goede kwam De in ruime mate aanwezige houders van horeca bedrijven konden het hiermee volledig eens zijn, hoewel zij nog een stapje verder wilden gaan en de sluitingstijd helemaal wilden laten vervallen Zoals éen derhoreca-houdersopmerkte ,.We hebben al jarenlang bewezen, dat we echt geen controle of hulp van de po litie nodig hebben Voorzitter Bergsina wees hem en zijn collega's er echter op, dat de slui tingstijd ook gezien moet worden als een bescherming van de middenstander zelf en dat .geldt ook voor de horeca bedrijven Overigens was ook hij de mening toegedaan, dat de sluitingstijd zoals voorgesteld in de APV. veel te vroeg is. Ander argument om dit la ter te zetten In Amersfoort sluiten de horecabedrijven van zondag tot en met donderdag om twee uur. vrijdags en zaterdags om vier uur "s morgens Het gevolg hiervan is, dat men vanuit Leus den naar Amersfoort trekt wanneer men 's avonds na twaalf uur nog enige tijd gezellig ergens wil zitten. Een direkt gevolg daarvan kan zijn, dat de verkeersonveiligheid groter wordt De heer Bergsma vond de argumen tering van b en w ten aanzien van dit artikel wel erg zwak PATERNALISME Dat Leusden nog niet toe zou zijn aan een nachtbar, vond de VVD-voor- zitter een staaltje van zuiver pater nalisme. De horeca-houders waren overigens ook niet zo erg gelukkig met de kantines van de verschillende sport verenigingen in de gemeente Leusden Een niet onbelangrijk deel van de be zoekers wordt onttrokken aan de klan dizie van de horeca-bedrijven, zo was hun mening JUIST OP SCHOOL! Ten aanzien van de verkoop van voorbehoedsmiddelen was de heer Geurtsen van mening, dat het jammer was, dat de wet toestond, dat de ge meenten beperkende maatregelen kon den treffen. Hij was dan ook niet erg gelukkig met artikel 111, waarin het verboden wordt buiten besloten ruim ten op voor publiek toegankelijke plaat sen deze voorbehoedsmiddelen te ver kopen of in een warenautomaat voor handen te hebben. ,,Ook al zullen som mige mensen dit shockerend vinden, ik ben van mening, dat dergelijke automaten juist op de scholen moeten hangen' (applaus van de aanwezigen) ,,De beperkende bevoegdheid van de gemeente zou eigenlijk geschrapt moe ten worden uit de wet We moetende hypocrisie nu eindelijk eens overboord gooien INDISKREET De heer Bergsma: ,,In hun aanbie dingsbrief schrijven b. en w., dat het hun voorkomt, dat verkooppunten langs de openbare weg, dus buiten besloten ruimten, indiskreet zijn. Ik ben ech ter van mening - juist in een plaats als Leusden - dat het juist andersom is In een gemeenschap als Leusden, waar de detaillist nog veel mensen kent, is het veel indiskreter om de voorbehoedsmiddelen in de winkel te kopen. Een automaat is daarentegen veel onpersoonlijker." Dat was ook de mening van wethouder Bijleveld, die tijdens deze bijeenkomst verklaarde, dat hij voor vrije verkoop van voor behoedsmiddelen zal pleiten in de ko mende raadsvergadering, zonder enige beperkingen. HONDEN Artikel 126 Uitwerpselen van hon den Dit is verboden op het gedeelte van de openbare weg, dat in het bij zonder bestemd is voor of mede- bestemd voor het voetgangersverkeer, alsmede op kinderspeelplaatsen De heer Geurtsen Als eigenaar van een hond kan ik daar volledig mee instem men Ik kan me mateloos ergeren aan andere honden-eigenaars, die geen en kele rekening houden met de mede mens en hun dieren op onverschillig welke plaats hun behoeftes laten doen (applaus van het publiek) Vraag ..Als de hond van een buurman z n behoefte in mijn tuin doet. wat kan ik dan doen De heer Geurtsen ..U kunt een klacht indienen en vragen daar proces-verbaal van op te maken.' De lieer Bergsma .Overigens moet men deze zaak niet te eenzijdig be kijken Het zal beslist noodzakelijk zijn. dat verschillende plaatsen wor den aangewezen, waar de honden wèl hun behoeftes kunnen doen Onder de aanwezigen waren verschillende hon den-eigenaars. die het volkomen eens waren met het in bovengenoemd arti kel omschreven verbod Een van hen „Het zal er wel op neer komen, dat we daadwerkelijk met een schepje de uitwerpselen moeten oprapen en depo neren in daarvoor bestemde zakken, door de gemeente geplaatst op ver schillende punten in de gemeente OPSPORING Tenslotte artikel 174 waarin een opsporingsambtenaar zonder machti ging een huis binnen mag gaan om iets te onderzoeken Hij mag. zo bleek tij dens de vergadering, een woning niet wederrechtelijk binnendringen Hijmag ook geen huiszoeking verrichten zon der machtiging en aanwezigheid van gerechtelijke autoriteiten In het alge meen vond men dit geen erg prettige verordening, maar de heer Geurtsen was een andere mening toegedaan ,,Hoe onprettig het ook klinkt, maar een opsporingsambtenaar kan nooit ef- fektief te werk gaan. als deze verorde ning zou komen te vervallen Tot slot van de bijeenkomst bedank te de heer Bergsman de aanwezigen voor hun komst, de medewerkers voor de voortreffelijke voorbereiding en de heer Geurtsen voor zijn deskundige toelichting Hij beloonde dit met een boekenbon GEEN GEMAKKELIJKE ZAAK Vanavond zal de APV in de raad worden behandeld. Naar het zich laat aanzien zal dit geen gemakkelijke zaak blijken te zijn Raadslid Van Tiel wil dan ook voorstellen - zo deelde hij de aanwezigen mee - om de behande ling m twee gedeelten te splitsen. Van avond „algemene beschouwingen" van de frakties over de APV, en in een latere vergadering een artikelsgewijze behandeling. Voor belangstellenden, die om wat voor redenen ook dinsdagavond niet aanwezig konden zijn: vanavond komt de raad om half acht bijeen in de raadszaal van het gemeentehuis. Het lijkt mij een aardige geste ven de redactie van dit onvolprezen week blad om na het wekenlang aanhoren van jeremiades van de kant van II H ers (lees: hondenhaters) nu eens dit stukje te plaatsen van een dierenliefhebber Ei zijn mij ondanks (of misschien juist dankzij.') het vele geschrevene, een paar dingen niet duidelijk. Hoe is het bijvoorbeeld mogelijk dat vele eeuwen lang duizenden kinderen op dui zenden grasvelden, waar evenzovele huisdieren hun icspectievelijke behoef tes deden, wél hebben kunnen spelen, totdat nu ineens in de gemeente Leus den ontdekt wordt dat dat eigenlijk nooit heeft gekund Welk een intelli gente bewoners, die zoiets belangwek kends hebben ontdekt Verder is het mij een raadsel hoe men als eerzaam burger van deze gemeente überhaupt nog een huisdier kan houden, want men mag er de straat noch het bos mee in. of zulks moet aan de lijn LEUSDER KRANT De nieuwe Algemene Politie Veror dening zal vanavond in de raad wor den behandeld. Maandag hield de VVD reeds een hearing over deze APV, waarover elders in dit nummer meer Zonder teveel op de wezenlijke inhoud van deze APV in te gaan (daarover volgende week na de behandeling meer) geloven wij toch, dat het bijzonder nut tig zou zijn, indien de gemeente over zou gaan tot volledige publikatie van deze APV, voor het publiek, in welke vorm dan ook. De algemene politie verordening is gebundeld in een aardig losbladig - rood - boekwerkje. Wil de inhoud ook werkelijk effektief zijn, dan dient men het zoveel mogelijk te verspreiden onder de inwoners van Leusden. De APV is in feite een op somming van de nieuwe spelregels voor de burger. Als de burger de spelre gels niet kent, kan hij zich er ook niet aan houden. Ook al wordt de bur ger geacht de wet te kennen, zonder hulp van de wetgever is dit een onmo gelijkheid. Daarom deze suggestie aan het gemeentebestuur en raad. Laat een uittreksel maken van de meest be langrijke en meest voorkomende re gels en laat dit - in welke vorm dan ook - huis aan huis verspreiden in de gemeente Leusden L. V. Artikel 150. Betreft de beschadi ging van bomen, bloemen, heesters en andere planten, behorende tot het open bare groen. Het is verboden om die te beschadigen. De heer Geurtsen: „Ik vraag me af, of uitgraven van bloe men en planten ook onder beschadigen wordt verstaanDe diskussie- leider was overigens van mening, dat de raad, indien zij deze APV in haar huidige vorm aanvaardt, teveel dele geert aan b. en w. „De raadsleden moe ten niet zoveel uit handen geven," was zijn advies Ook niet bepaald gelukkig was de heer Geurtsen met de bepaling, dat het verboden is zich op openbaar groen te bevinden, dat door b. en w. in het belang van verkeersveiligheid, ter bescherming van het natuurschoon, ter voorkoming van hinder, dan wel om andere redenen is aangewezen als verboden gebied De heer Geurtsen: „Zoiets kan weerstanden oproepen bij de bevolking, als bijvoorbeeld de bur gemeester via dit artikel het voet ballen op een grasveldje voor zijn wo ning gaat verbieden, om maar eens een voorbeeld te noemen. Ik zou de zin snede „dan wel om andere redenen" laten vervallen." BEVOOGDING Artikel 110 en 112 Deze twee arti kelen verbieden het in het openbaar vloeken, het bezigen van ruwe taal e d en het roken door kinderen beneden 14 jaar en het in bezit hebben van rook artikelen, tenzij de ouders opdracht hebben gegeven die rookartikelen te kopen of toestemming daarvoor hebben gegeven. De heer Geurtsen: „Deze twee artikelen behoren tot een stuk bevoogding, niet juist, maar wel te begrijpen Horen niet in de APV thuis." SLUITINGSTIJD Artikel 57/71 Sluitingstijden hore ca-bedrijven. Dit artikel schrijft een sluitingstijd van 24 00 uur voor Een enquête, door de VVD afdeling Leusden onder de in de gemeente gevestigde horeca-houders, heeft duidelijk uitge wezen. dat twaalf van de dertien vóór sluitingstijd zijn na 24 00 uur, met na me voor de zaterdagavond Het VVD- raadslid, de heer Van Tiel deelde de aanwezigen mee. dat hij naar aanlei ding van dit onderzoek de raad zal voorstellen de voorgestelde sluitings tijd te veranderen en wel op de vol gende manier sluitingstijd van zondag tot en met donderdag: 01 00 uur. Vrij dag en zaterdag: 02.00 uur Hij vond een sluitingstijd van 24.00 uur uit de tijd. Hij wees er op, dat juist nadat de (Van de redaktie). LEUSDEN - Vanavond zal de raad van Leusden de nieuwe Algemene Poli- tie-verordening (A. P V.) gaan behan delen. Een aardige kluif voor een boeiende discussie. Een deel van deze APV hebben we reeds gepubliceerd in het kader van de door de VVD maan dag gehouden hearing. In het pre-advies van burgemeester en wethouders staan echter enkele interessante toelich tingen, die wij U niet willen onthouden Het sluitingsuur van horeca-bedrij ven wordt gehandhaafd op 24 uur mid dernacht. De volgende .motieven heb ben hierbij een rol gespeeld: a. de slui tingstijden van horecabedrijven bren gen voor omwonenden steeds geluids hinder met zich mee. b. de mankracht van de politie is er niet op afgestemd, tot in de vroege uren controle op de verplichte sluitingstijd uit te oefenen; houders van horecabedrijven zijn in het algemeen voorstander van een slui tingsuur op 24.00 uur. d. Een nachtbar is in Leusden op dit moment niet ge wenst Incidentele ontheffingen voor het houden van bruiloften, partijen, dans', kaart' en verenigingsavonden en derge lijke worden in principe zonder meer verleend. Het sluitingsuur voor cafetaria's zal worden vastgesteld op 23.00 uur, indien de raad hiermee akkoord gaat Op het gebied van de geluidshinder wordt vrijwel elk overlast bezorgend geluid verboden B en W schrijven hierover een toelichting: Milieubeleid ten aanzien van geluids hinder (artikelen 79, 80 en 81) Het zal u niet ontgaan zijn, dat de laat ste tijd in toenemende mate - zowel in woord als geschrift aandacht wordt geschonken aan het probleem van de geluidshinder Dit vraagstuk manifes teert zich op tal van gebieden. Op som mige daarvan worden thans reeds maat regelen door de centrale overheid ge troffen, terwijl op andere terreinen voor de toekomst nieuwe voorschriften in overweging moeten worden genomen. Het komt ons voor, dat ook de gemeen tebesturen een belangrijke bijdrage kunnen leveren aan de bestrijding van geluidshinder. Zeker waar het betreft het lawaai, veroorzaakt door gemotori seerd verkeer; door toestellen en ge reedschappen, door radio's, transis torradio's of het gebruik van derge lijke apparatuur in openbare vermake lijkheden; door het lawaai- in- en van uit voor bewoning bestemde gebouwen en door lawaai van bedrijven afkomstig Hoewel onze houding ten aanzien van de onderhavige materie objectief moet blijven, zullen wij - waar sprake is van ernstige geluidshinder, die de aan vaardbare minima overschrijdt - ons nooit te tolerant mogen opstellen, Door opneming van onder andere deze ar tikelen in de verordening zal tegen voor het woon- en leefmilieu ontoelaatbare hinder afdoende kunnen worden opge treden. Reeds direkt na dat de verkoop van voorbehoedsmiddelen in 1970 voorver koop in het openbaar werd vrijgegeven schreef het GPV een brief aan alle gemeentebesturen, waarin zij o m aan drongen om in ieder geval deze verkoop buiten gebouwen niet toe te staan Bur gemeester en Wethouders over de ver koop van voorbehoedsmiddelen Verkoop van voorbehoedsmiddelen (ar tikel 111). Door een wijziging in het Wetboek van Strafrecht is ingaande 1 januari 1970 de verkoop van voorbehoedsmid delen zonder artsenvoorschrift vrij gegeven De navolgende overwegingen hebben er bij de regering toe geleid, dat de verkoop van bedoelde middelen - ook aan minderjarigen - vrij dient te zijn: a de ervaring heeft geleerd, dat er een toenemend aantal jeugdige moeders is; b bij jeugdige ongehuwden blijkt vaak abortus provocatus voor te komen; c.een wettelijk verbod met betrekking tot het verstrekken van anti-con- ceptionele middelen - ook aan jeug digen - belemmert de strijd tegen venerische ziekten in ernstige mate Naar het oordeel van de minister van Justitie is van een gezonde voor lichting op het gebied van de gezins verzorging en de jeugdzorg meer te verwachten, dan van een bestrijding langs strafrechterlijke weg op basis van een verwarring scheppende, on doeltreffende en uit medisch oogpunt aanvechtbare strafbepaling Tevens verklaarde de minister he niet verantwoord te vinden, dat er inde nieuwe bepalingen een leeftijdsgrens zou worden gesteld. Een dergelijke bepaling zou naar zijn mening sugge reren, dat de zedelijkheid uitsluitend in het geding is beneden een bepaalde leeftijd In de memorie van antwoord wordt door de Minister vervolgens opgemerkt, dat een dergelijke verbods bepaling gemakkelijk, bij voorbeeld door inschakeling van een ander kan worden ontdoken, terwijl zo'n bepaling bovendien uit medisch oogpunt onge wenst wordt geacht. Teneinde het voor gemeentebesturen mogelijk te maken om. op grond van plaatselijke omstandigheden, de door de wet voorgestane volledige vrij heid enigermate te beperken is aan het Wetsvoorstel een artikel toegevoegd, waarin is bepaald dat bij gemeentelijke verordening uitsluitend bepalingen kun nen worden gesteld die betrekking hebben op de verkoop van of verstrek king van deze middelen voorzover die verkoop of verstrekking plaatsvindt buiten besloten ruimten. Zoals u bekend is. heeft de Gere formeerde Politieke Vereniging Amersfoort verzocht in de Algemene Politie Verordening een dergelijke verbodsbepaling op te nemen Wij te kenen hierbij alleen aan. dat het juri disch niet mogelijk is, de desbetreffen de verkoop door opneming vaneen ver bodsbepaling in de Algemene Politie Verordening te beperken, indien deze verkoop geschiedt in besloten ruimten, ook niet als deze besloten ruimten open baar zijn Na de bovenstaande toelichting komt thans de vraag aan de orde of het ge- geschieden. hetgeen je als dierenvriend niet over je hart kan verkrijgen Het zou voor de H H -ers natuurlijk prettig zijn als je een hond of een zwerfkat kon leren zijn verdere leven in een geïsoleerde kamer te slijten, en aldaar zijn behoeftes te doen, welke maatregel het straatbeeld dan zou verschonen voor irriterende za ken als het door inwoners van Leusden uitgelaten worden van huisdieren Een volgend „uitermate belangrijk" probleem, belangrijkere schijnt onze gemeente er niet te kennen, want nau welijks hoor of lees je wat anders, is de „geluidshinder" Er schijnen mensen de euvele moed te hebben om bij wijze van groet, bij liet weggaan 's avonds op hun klaxon te drukken Dit is natuurlijk een. onvergeeflijk vergrijp tegen de openbare rust en blijkbaar veel erger dan de toeters van de heren bakker, kruidenier en groenteman, die de godganselijke morgen door de straten snerpen en baby's wakker maken, huisvrouwen de zenuwen op het lijf jagen en thuiswer kende mensen uit hun concentratie halen. Laten wij de Leusdense politie twee dingen voorstellen Ten eerste oin op het houden van huisdieren en het kla- xoneren na s avonds half tien een boete van t 1000 gulden te zetten, waarna de ..uitgelaten' honden uit het straatbeeld verdwijnen en mis schien ook wel de zeurstukjes uit de Leusderkrant. Ten tweede om na het oplossen van deze futilistische problemen, eens te gaan kijken op de Eikenlaan, „het circuit" de Eikenlaan, waar tiental len kinderen iedere dag gevaar lopen voor hun leven door het waanzinnig gejakker van de automobilisten, die komend van het eind van de Eikenlaan, richting Zwarte weg, het bestaan van zijwegen, uitutten en garagepaden schijnen te zijn vergeten Hoogachtend J Kuyper Populierenlaan 12 leusden-centrum. ACHTERVELD - De Werkgroep Ver- keersaangelegenheden heeft eenonder^ zoek ingesteld naar de noodzaak vanhei nemen van verkeersmaatregelen m d» woonkern Achterveld. Aan de hand van het advies van de werkgroep zijn b. en w. tot de conclu sie gekomen, dat, hoewel diverse we- gen ter plaatse vrij smal zijn, de ver keersintensiteit niet van dien aardis dat op dit moment onbeperkt maatre gelen moeten worden genomen Voor wat betreft de H van Vianden straat en het daaraan parallel lopend gedeelte van de Verjaegde Ruytemee is de verkeersintensiteit in deze smal' le straten echter wel zodanig, dat he; nemen van een verkeersmaatregel m de vorm van een éénrichtingsverkeer het college verantwoord voorkomt Teneinde een onbelemmerde door gang van het verkeer te verzekeren eo ter voorkoming van gevaarlijke con flictsituaties, alsmede ter bevorderiw van de overzichtelijkheid ten aanzie van ter plaatse spelende kinderen zijn b. en w. van mening, dat het even eens aanbeveling verdient een wisse lend parkeerverbod in te stellen, ge- durende de eerste helft van de maand voor de linkerzijde en gedurende de tweede helft van de maand voor de rechterzijde van genoemde wegen Ten aanzien van de financiële conse quenties merken b en w. voordegoedt orde nog op. dat de aan de maatregeler, verbonden kosten worden geraamd cc, f. 800,-- wenst is, voor de gemeente Leusden een regeling te treffen waarbij de ver koop van anti-conceptiva buiten beslo ten ruimten, derhalve op of langs de openbare weg (automaten, straat- en markthandel) aan bepaalde regels wordt gebonden, geheel wordt vrijgegeven of geheel wordt verboden Wij zijn tot de conclusie gekomen, dat het inderdaad gewenst is deze verkoop te verbie den Het komt ons voor dat bedoelde verkoopmethoden indiscreet zijn Bo vendien kunnen automaten, aanwezig buiten besloten ruimten, aanleiding ge ven tot jeugdbaldadigheid. tengevolge waarvan ook jongere kinderen in het bezit kunnen komen van bedoelde voor werpen Wij hebben bij de bepaling van ons standpunt rekening gehouden met de omstandigheid, dat bedoelde ver koopmethoden niet strikt noodzakelijk zijn. aangezien de verkoop binnen be sloten ruimten vrij mogelijk is en op geen enkele wuze wordt belemmerd Het komt ons voor. dat door opnemen van artikel 111 in de Algemene Politie Verordening aan de door de rijkswet- gever aangevoerde voordelen van vrije verkoop van voorbehoedsmiddelen niet te kort wordt gedaan Bij besprekingen rond de onderha vige aangelegenheid is veelvuldig de noodzakelijkheid van voorlichting ter sprake gebracht. Een ontwikkeling, waarin de vrijheid van het individu en zijn verantwoordelijkheid voor eigen daden meer tot hun recht kunnen ko men, vereist op ruime schaal aan dacht voor de persoonlijkheidsvor ming in het bijzonder van de jonge mens De voorlichting over onderwerpen op de terreinen van sexualiteit en ge boorteregeling mag in vorenbedoelde vorming niet ontbreken Dat ouders en opvoeders, de scholen, de instel lingen voor levens- en gezinsvragen hierbij een belangrijke taak hebben en onze medewerking daarbij verdienen, willen wij ook in dit verband uitdruk kelijk naar voren brengen. Aldus B en W. in hun toelichting op de A. P. V LEUSDEN - „In verband met het feit, dat de Noorderinslag thans voor het verkeer zal worden opengesteld, is een nadere studie gemaakt van de wenselijkheid tot het nemen van enkele verkeersmaatregelen ter plaatse. Na advies van de werkgroep ver- keersaangelegenheden is het college tot de conclusie gekomen dat deze, zo belangrijke hoofdweg het predikaat voorrangsweg verdient Gezien het karakter van deze weg zal het verkeer hem als voorrangsweg er varen en zullen zeker gevaarlijke con flict situaties ontstaan indien de Noor derinslag ten opzichte van de diverse wegen, die daarop uitkomen, gelijk waardig zal bijven Voor de goede orde tekenen wij hierbij aan dat voor het verkeer op de Noorderinslag een ma ximum snelheid van 50 km/uur zal gelden aangezien deze weg middels een daartoe strekkend besluit (recentelijk) van het college van Gedeputeerde Sta ten binnen de bebouwde kom is gele gen", aldus b en w in een raadsvoor stel. Ter bevordering van de veiligheid van het verkeer, met name ter be scherming van voetgangers en wiel rijders, stellen zij de raad eveneens voor enkele verkeersmaatregelen te nemen ter aanzien van wegen, dieopde Noorderinslag uitmonden A. Bavoortseweg. Met name voor de wielrijders, die de Noorderinslag ter hoogte van de Ba voortseweg oversteken, zal op de Noor derinslag door middel van bord 87 als bedoeld in bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de voorwaarschuwing „overstekende fiet sers" worden geplaatst B Verlengde Rossenberglaan. Aangezien het voetgangersverkeer op de Verlengde Rossenberglaan nabij de splitsing met de Noorderinslag vrij frequent is en de intensiteit daarvan zal toenemen komt het b en w. gewenst voor ter plaatse een voetgangersover steekplaats (zebra-pad) te realiseren C Hamersveldseweg. De argumenten hiervoor - onder B ge noemd - gelden ook voor de Hamers veldseweg O de Hamersveldseweg nabij de splitsing met de Noorderinslag stellen b en w de raad voor eveneens een voetgangersoversteekplaats (ze bra-pad) aan te leggen LEUSDEN - „Het verheugt ons u te kunnen mededelen, dat na langdurige onderhandelingen met de heer R. B van Daatselaar, Asschatterweg 121 al hier, overeenstemming is bereikt in zake de eigendomsoverdracht van de hofstede, Asschatterweg 121 met lan derijen. Tevens is met de ouders en zuster van de heer Van Daatselaar overeenstemming bereikt inzake een aan hen toe te kennen schadevergoe ding", aldus b. en w. in een voorstel aan de raad. „Door deze aankoop zal de realisatie van het noordelijk gedeelte van het ontwerp-bestemmingsplan „de Wete ring" mogelijk worden". De commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting alsmede de commis sie voor de financiën gaan met dit voor stel akkoord De gemeente betaalt f. 823 384,-- voor deze grond Hoewel overde Noorderinslag ter hoog te van de Hamersveldseweg een gering voetgangersverkeer zal plaatsvinden overweegt het college de raad eec maatregel voor te stellen, die de voet gangers ter plaatse zal beschermen Een studie hierover kon nog niet wor den afgerond Op korte termijn zal hei college de raad hieromtrent een voor stel doen D Torenakkerweg. Het voetgangersverkeer over de Toren akkerweg, nabij de splitsing overde Noorderinslag, is ook dermate fre quent, dat het realiseren van een voet gangersoversteekplaats (zebra-pad1 ter plaatse verantwoord is LEUSDEN - In het kader van de realisering van het plan „De Wetering" is het noodzakelijk dat de gemeente d? beschikking verkrijgt over het perceel Asschatterweg 75 te Leusden-centmni Eigendom van mevrouw de wed. G Bloemendal-Van Doom en Consorten „Het doet ons genoegen u te kunnen mededelen, dat met de fam. Bloemen dal overeenstemming is bereikt inzake overdracht van hun onroerend goed' aldus b. en w. in een voorstel aan de raad. De commissie ruimtelijke ordening er volkshuisvesting en de commissie financiën hebben ten aanzien van deze aankoop een gunstig advies uitgebrach: De aankoopkosten bedragen f 40 000.-- LEUSDEN - Het verheugt ons u te kunnen meedelen, dat met het RK Armbestuur St. Jozef, Hamersveldse weg te Leusden-centrum overeenstem ming is bereikt inzake de overdracht van onroerend goed gelegen in het ont werp-bestemmingsplan Groenhouten*: in de 2e fase. Door deze aankoop z# alle gronden in het ontwerp-bestem mingsplan Groenhouten aangekocht Voorzover de grond verpacht is zij; onderhandelingen gaande terzake de pachtontbinding, aldus b. en w in een voorstel aan de raad. De aankoop gaat de gemeente een bedrag van f. 302.220,-- kosten. „Had ook niet met hem over po litiek gesproken.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 4