inkelcentrum ,JDe Biezenkamp" BEZORGDE WINKELIERS: „Wat moet er terecht komen van de pioniers van „De Biezenkamp" upermarkt vordt De Spar Attente hotelier ontdekte brand Inbraak in telefoon centrale ALFA ROMEO WIMEDO NV Zwanger- schapsgym begint weer LEUSDER KRANT Bi] de tekeningen Het nu te realiseren winkel centrum is een uitbreiding van het reeds bestaande winkelcen trum ,,De Biezenkamp". Deze uitbreiding bedraagt 1700 m2. Hiervan is 800 m2 bestemd voor de vestiging van een super markt. De indeling zoals die verder op de tekening is angegeven dient slechts als uitgangspunt en is nog niet definitief Voor de luifelpartijen is een bij zondere vorm gekozen, enerzijds om in maat en schaal aansluiting te vinden bij de bestaande be bouwing, anderzijds om aan het geheel een zekere levendigheid, ook in verschijningsvorm, mee te geven. De konstruktie voor het geheel bestaat uit een skelet van stalen balken en kolommen. De kolom men staan op een stramienmaat van 5,40 meter h.o.h. Het dak wordt gevormd door een 10 cm dikke gasbetonplaat met een iso latie van 2 cm polystyreen en drie lagen dakbedekking De beganegrondvloer bestaat uit een vrijdragende prefab" be- tonvloer. De gevels worden uitge voerd in baksteen. De binnenwanden hebben nergens een dragende funktie, waardoor in zekere mate een vrijheid ont staat in de keuze van de gewens te winkeloppervlakte De winkelpuien zijn gedacht in aluminium. n 9 LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag- vond 29 juni vond een informatieve jeenkost plaats in het Hervormd Cen tura aan de Asschatterweg te Leusden- entrum, georganiseerd door het pro- 'kt-ontwikkelingsbureau Amro-West- nd-Utrecht voor de leden van het ndernemersverbond Leusden. ïij afwezigheid van de voorzitter en vice-voorzitter opende de heer A lisman namens het bestuur van het ndernemersverbond Leusden de bij - inkomst, en stelde de achter de tafel izeten heren aan de aanwezigen voor et waren: van Kuier, afdeling onderzoek en flaties; L P. van der Schaft, bezet- ngsmanager; R. Groot, projekt-mana- er en algemeen technisch leider; Vermeulen, penningmeester Onder- imersverbond Leusden; J. Coenen, ikretaris Ondernemersverbond Leus- de zaal waren aanwezig de heren Bokhorst en H. J. van Leusden inde technische dienst en de afdeling anologie van de gemeente Leusden. Projekt-manager Groot deelde het •lgende mede- Eind augustus 1972 start men met de van de uitbreiding van het be lande winkelcentrum ,.De Biezen- imp" aan de Asschatterweg te iusden-centrum Deze uitbreiding nvat 1 710 m2 bruto-verkoop-opper- akte waarvan 800 m2 wordt gere- rveerd voor een supermarkt. Archi- kt is de heer F. J. van Gooi van het nsterdamse architektenbureau Oye- ar, Stolle en Van Gooi. Naast de Permarkt is er plaats voor zo'n elf finere winkels, die steeds de stra fmaat van 5,40 m x 5.40 m of een plvoud daarvan zullen beslaan. De pels krijgen een prefab beton- pr en verplaatsbare wandjes, zodat [grootte van de winkels kan varie- |n naar gelang van de behoefte. Voorts Int er een ..kiosktoestand" en een Wil* voor de gemeente Het gehele bied wordt voetgangersdomein. Het centrum krijgt een fijne ligging, en er zal veel ruimte voor parkeerplaats zijn. Het geheel zal mogelijk worden -gemaakt-doorcjat de Asschatterweg zal afbuigen naar het zuiden. Voorbij de bejaardenwoningen zal de weg afbuigen naar links, en langs het plan Rozen- boom op de Hamersveldseweg bij de Rozendaallaan uitkomen De verbinding met het oude gedeelte van De Biezen kamp" is op een fraaie, zij het niet goedkope wijze tot stand gebracht, n.l door middel van enorme luifelpartijen met daarop een soort afgeknotte pyra- mides die vrij willekeurig zijn ver deeld over de luifelpartijen Het café- restaurant .Nieuw Leusden" zal in dit nieuwe centrum worden ingepast Aan de zuidzijde van het winkelcentrum is een benzine-service-station geprojek- teerd. dat overigens niet in liet projekt van Amro-Westland-Utrecht is opge nomen." Bezettingsmanager L P. van der Schaft deelde mede. dat liet in de be doeling ligt orn het oude gedeelte van het winkelcentrum .,De Biezenkamp" te verbeteren en aan te vullen, en dat het niet in de lijn ligt om doublures van reeds aanwezige branches toe te staan Het oude winkelcentrum bestaat o a. uit een kapsalon, een schoenen winkel, een doe het zelf winkel, een slager, een groenteman, een horeca bedrijf In het nieuwe gedeelte denkt de heer Van der Schaft onder te bren gen- een supermarkt, een warme bak ker, een radio-en tv zaak, een mode- of textielzaak, een bloemenzaak. een slijterij, een boekhandel, een apotheek en twee kaskantoren. Hiervoor hebben de Amro- en de Bondsspaarbank zich reeds gemeld In de supermarkt zal zich vestigen een filiaal van de zelf standige onderneming ,,De Spar" De winkels zullen kunnen worden gekocht via een lease-kontrakt Ze worden verhuurd gedurende tien jaar, en kun nen dan worden aangekocht. Daar er voor dit winkelcentrum nog geen aan nemer bekend is. werd er een kalkula- tie gemaakt De heer Van der Schaft noemde eenkalkulatieprijsvanf 1.000,- per m2 exklusief BTW. Vermeerderd met 14% BTW zou dit een bedrag worden van f 1.140,--, maar 9% kan hier weer voor de fiskus worden afge trokken, zodat er een bedrag resteert van f1 024.-- Men heeft gedurende 10 jaar het recht deze prijs te beta len, en men heeft na 10 jaar het recht ItZtNKiMP van koop voor 70% van de huidige stichtingskosten Alle lasten zijn voor de huurder als ekonomische eigenaar De volgende vragen werden door de aanwezigen gesteld (Wij publiceren die mede ten behoeve van niet aanwezige ondernemers) Vraag: Moet er niet rekening ge houden worden met 17% BTW? Antwoord Dat is voor de komende jaren zéér wel mogelijk Vraag: Zijn er bij die winkeleen heden ook sanitaire voorzieningen9 Hoe wordt verwarmd9 Antwoord Iedere winkeleenheid krijgt een toilet met doortrekmoge- lijkheid, tegels e.d Bij het dagver blijf zal een ruimte zijn voor even tuele plaatsing van een centrale ver warmingsketel Vraag: Als de textielzaak die men heeft gepland, niet komt. zal men dan om financiële redenen niet snel de voorkeur geven aan een doublure-zaak? Antwoord Neen, ons streven is er juist op gericht geen doublures toe te staan. Vraag- Zou een juwelier b v wel een mogelijkheid tot vestiging hebben in plaats van die textielzaak9 Antwoord Indien de juwelier kan aantonen, dat zijn zaak ter plaatse rendabel is. zal de juwelier wél de mogelijkheid tot vestiging hebben Vraag Blijft de gedachtengang van de doublures kontraktueel vast liggen? Antwoord: Ja, binnen tien jaar mag er geen wijziging in de opzet plaats vinden. Vraag. Wat gaat er met de namen en adressen gebeuren van hen, die zich reeds als reflektant opgaven9 Antwoord: Zodra de aannemer en daarmede de definitieve prijs bekend is, gaat Amro-Westland-Utrecht met deze mensen spreken Vraag: Hoe groot is het verzorgings gebied van dit winkelcentrum? Antwoord: Er is een rapport uitge bracht door het bureau Kwantes. 8 000 a 9 000 inwoners zullen zijn aange wezen op dit winkelcentrum Vraag. Wat is de prognose voor 1975 voor deze gemeente? Antwoord (heer Bokhorst) In 1975 zal de eerste fase van het struktuur- plan zijn voltooid, en dan zullen er 11.000 inwoners zijn in Leusden-cen trum. In 1975 start de tweede fase van het struktuurplan. Deze zal voltooid zijn in 1985, en dan zullen er ongeveer 27.000 inwoners zijn Voor ,,De Bie zenkamp" wordt door de gemeente ge rekend op een blijvend aantal cliënten van 6.000 Vraag. Wie garandeert dit winkel centrum de klandizie van 6 0Ó0 mensen grotere winkelcentra blijvende mensen immers altijd trekken' Antwoord: ,,De Biezenkamp" is na tuurlijk niet te vergelijken met een cen trum in b v. Amersfoort Bij ..De Bie- kamp" haal je een pondje suiker Elders koop je je modieuze zondagse jurk. Verontwaardiging in de zaal Vraag van de slager, gevestigd in het oude gedeelte van .De Biezen kamp", die namens meerdere bezorg de middenstanders uit het oude ge deelte spreekt Wat moet er terecht komen van de pioniers van .De Bie zenkamp", die zulke moeilijke begin jaren achter de rug hebben, en voor wie het de laatste twee jaar pas inte ressant is geworden Zo'n grote super markt met bizonder gunstige parkeer plaatsen is een groot gevaar voor de kleinere zelfstandige gespecialiseerde zaken, en wij maken ons zorgen Antwoord. De klanten concentreren zich altijd op het nieuwe. Er zullen on getwijfeld slachtoffers vallen Verontwaardiging in de zaal Anderen echter halen er voordeel uit. Het is een stuk ontwikkeling, dat je met kunt tegenhouden De uitbreiding van Leusden vraagt nieuwe vormen De konsument bepaalt wat er komt Wie in de supermarkt wil winkelen ging toch al naar een supermarkt b.v in Amersfoort Vraag: Wanneer is de opleverings termijn? Antwoord: Als we eind augustus star ten is het nieuwe gedeelte van ,,De Biezenkamp" met aansluiting gereed in juni 1973 Vraag: Wat is de minimale opper vlakte. die te huur is? Antwoord- 30 m2. Vraag: Geeft u bij de branche-inde ling voorkeur aan de plaatselijke mid denstand, indien iemand, die hier reeds is gevestigd een filiaal in het nieuwe deel wil vestigen om de konkurrentie te weren? Antwoord Indien beide reflektanten van hetzelfde niveau zijn hebben de plaatselijke ondernemers de voorkeur Vraag: Hoeveel precano-rechten worden er geheven? Antwoord Het zal er op neerkomen, dat dit met gesloten beurzen geschiedt Vraag: Voor wie is het onderhoud van de luifel9 Antwoord Voor de coöperatieve ver eniging van eigenaren. Het straten- onderhoud zal bij de gemeente blijven Vraag: Hoe staat het met gas, water en electriciteit? Antwoord Voor aansluiting wordt gezorgd, maar de installatie vanaf de meter is voor de eigenaar Om prak tische redenen is het allemaal zo ,,kaal" Vraag: Wat doet de gemeente in de voor haar geplande ruimte9 Antwoord Er zal waarschijnlijk een dubbel gymnastieklokaal in komen en de overige ruimten zijn bestemd voor diverse verenigingen Vraag. Kun je. als je een winkel huurt, deze binnen de tien jaar kopen9 Antwoord Neen Ongeveer 22 00 uur werd deze infor matieve bijeenkomst gesloten Dealer ivor Amersfoort e.o. Evcrard Mevstcnvej: 54-TcL 03490-18901 Gcldenoiraat 19-Tcl. 03490-31170 ACHTERVELD - Vorige week, in de nacht van vrijdag op zaterdag, ont dekte een plaatselijk hotelier om streeks kwart voor twee een rookont wikkeling aan de oostzijde van het ge bouw van de Coöperatieve Handels vereniging Daar er zijns inziens geen directe reden was voor groot alarm, waarschuwde hij een brandweerman. Deze vond het echter toch wel raadzaam de commandant te waarschuwen. Tezamen met de uit bed gebelde di recteur van de Coöperatieve Handels vereniging, de heer A W van Zand- brink, werd de vuurhaard die op on verklaarbare wijze in het tapiocameel dat zich in de stortkoker van de silo bevond, geblust Door dit vroegtijdig ingrijpen is de schade beperkt geble ven De plaatselijke autoriteiten doen de laatste tijd erg hun best om caféhouders in de gemeente op tijd onder de wol te krijgen, maar een ,,late" hotelier kan toch ook heel nuttig zijn' LEUSDEN - Van maandag 26 opdins- dag 27 juni vond in de telefooncentra le aan de Burgemeester de Beaufort- weg te Leusden-centrum een inbraak plaats. Door middel van een valse sleu tel moeten de inbrekers zich toegang hebben verschaft tot de telefoonruimte, een z.g. relais-station, datdetelefoon- ''.rbindingen in Leusden en omgeving regelt De die.ve pramen voor f 12.000. - aan apparatuur.nieë.i Toen de inbrekers een aantal pane len van de centrale wegnamen trad er een storing op. die het relais-station automatisch meldde aan de P.T.T Het telefoonverkeer met Leusden was 's maandagsnachts 1 45 uur tot dins dagsochtends 8.45 uur gestoord. Twee honderd telefoonabonnees te Leusden waren in die tijd niet bereikbaar Toen de kontrole dienst van de P T T. arri veerde vond men geen spoor meer van de dieven Met welk oogmerk deze mensen telefoonapparatuur hebben ont vreemd is een raadsel, zowel voorde politie als voor de telefoondienst (Van de redaktie) LEUSDEN - Op dinsdag 11 juli, 's morgens oin half tien. begint de nieuwe cursus ..Zwanger- schaps-gymnastiek" in het Wit Gele Kruisgebouw te Leusden/C. (Hamersveldseweg).

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3