Verwarring in de raad na het staken der stemmen REIS DEVIEZEN Mijne heren, twaalf uur ilijft de hoogste tijd IV APV blijft liggen tot een volgende raadsvergadering RAAD WIL SOEPELE HANTERING VAN ARTIKEL 125b Bouwrijp- maken van Biezenkamp en Groenhouten aanbesteed Meisie met brommer kwam te vallen MANKRACHT POLITIE BELANGRIJK MOTIEF OM SLUITINGSUUR TE HANDHAVEN I'K USD EK KK ANT (Vervolg van de voorpagina) De agrariër en de APV HONDEN AAN DE LIJN Uitslagen schietvereniging ZESDE LEERKRACHT VOOR DE BERNADETTE- SCHOOL Voor reisdeviezen en aile verzekeringen BONDSSPAARBANK al INDERDAG 6 JULI i 972 kilooj tker Burgemeester Van der Post: (namens [meerderheid van college). Tegen vrije jerkoop De heer Ossendrijver (eveneens ;\'P): .Gezien de voorlichting die in ds grotere mate over de sexuali- op school wordt gegeven en waar de jeugd ook veel meer leert over irbehoedsmiddelen. gezien ook het dat onze jeugd regelmatig in gro- steden vertoeft, waar andere normen opvattingen kunnen heersen, lijkt »t mij ook bijzonder raadzaam om pleiten voor vrije verkoop. Ik ben •t dan ook volledig eens met de heren Ijjleveld en Van Dijk" 1 De PvdA maakte haar standpunt reeds irder tijdens de vergadering bekend een ..algemene beschouwing" over APV De heer Kuijpers zei toen .Als door een kat om de hete brij door het college gedurende ruim fee jaren om de vrije verkoop van irbehoedsmiddelen (art. 111) heen- Iraaid In de commissie is dit arti- eveneens niet in behandeling geno- n. Onze fraktie heeft de overtui- ng, dat omtrent dit artikel de menin- ïn de raad nogal verdeeld zullen jn We kunnen ons zelfs niet aan de Iruk onttrekken, dat deze verdeeld- jid ook in uw college heerst, al blijkt niet uit een minderheidsrapport |Het lijkt ons daarom zeer raadzaam, o m over dit artikel, door de raad oerig wordt gediskussieerd en dat ie fracties zich over handhaving san )ikel 111 duidelijk uitspreken Bij Ihaving van artikel 111 in zijn hui- te redactie zal onze fractie haar stem jt aan dit artikel kunnen verbinden. Iers uw motivatie als zouden (ik ir) ..verkoopautomaten, aanwezig besloten ruimten, aanleiding ge it jeugdbaldadigheid, tengevolge i;an ook jongere kindexen in het kunnen komen van bedoelde voor in (bedoeld wordt: condooms)" kant noch wal. Immers juist ;ere mensen, en daarmee bedoelen jonge mensen in hun puberteit, iten juist in het bezit kunnen ko- van ..bedoelde voorwerpen" Wij ten het altijd nog verkieslijker, jong in het bezit is van con- is (en deze ook gebruikt), dan dat jeugdige ongehuwde moeder (of door het leven moet (al zullen ;ehuwde vaders daar minder hin- van ondervinden), dan wel, dat men een verantwoordelijk jonge leef- een gedwongen huwelijk moet ple- met alle gevolgen van dien. [erstandige ouders zullen boven- hun jongere kinderen bijdesexue- loorlichting ook zeker op het ge il van voorbehoedsmiddelen wijzen, it het voor deze kinderen een nor- je zaak is, dat je condooms uit een baat kunt trekken zoals een reep tola of een paar nylons". heer Van Maanen (AR): ,,Ik ben jbeslist niet eens met de opvattin gen van de heer Bijleveld. We leven in Nederland in een gebied van de to tale vrijheid. Gelukkig heeft de rijks overheid bepaald dat de genjeente op het gebied van de verkoop van voorbe hoedsmiddelen beperkingen kan toe staan. Dat is een goed besluit van de rijksoverheid geweest Wij leven nu in een tijd van geestelijk verval Onze Hollandse christelijke natie dwaalt af van God's woord. Ik wil niemand de vrijheid ontnemen, iedereen kan nu voorbehoedsmiddelen kopen Het lijkt mij niet juist, om dat nog extra te gaan aanmoedigen bij de heel kleine jeugd, door het ook via automaten te gaan verkopen Ik ben voor het artikel, zo als het in het ontwerp APV is opge nomen" Ook de heer Van Woudenberg (CHU) was het eens met de argumentering van b en w en sloot zich bij de heer Van Maanen aan De heer Van Tiel sloot zich bij zijn fraktiegenootde heer Bijleveld aan terwijl de rest van de KVP (de heren Huurdeman en Berg) het eens was met de argumentering van b. en w Op dat moment al een stemmenverhouding van 6 voor en 6 tegen. De heer Van Spaendonck (D'66) was wegens vakantie afwezig Aan burgemeester Van der Post de taak om het voorstel van b en w te verdedigen. De burgemeester ..Als op een andere manier dezelfde mensen aan hun trekken kunnen komen, zonder dat we dan indiscreet of kwetsend zijn, dan vind ik dat beter", zo betoogde hij en memoreerde de geschiedenis van de sex door de eeuwen heen en wees er op, dat wat nu normaal wordt ge vonden, over een bepaald aantal jaren wel weer uit de boze kan zijn. zoals ook vroeger herhaaldelijk voorkwam ,,De sexuele vrijheid kan ook zo ver gaan, dat het over de schreef gaat", aldus de heer Van der Post, ..en dan is het heel goed mogelijk, dat er dan een reactie volgt op die al te grote vrijheid. Het is beter om de gulden middenweg te kiezen Het argument van de ..grootst mogelijke minderheid van het college" (bedoeld wordt de heer Bijleveld). om van twee kwaden de minst kwade te kiezen is een zeer zwak punt. Ik zie niet in, dat de vrij heid zover moet gaan, dat condooms als een chocoladereep uit de automaat getrokken kunnen worden" Hij wees De heer Kuijpers (PvdA): Condooms moet men als een chocoladereep uit een automaat kunnen trekken De heer Ossendrijver (KVP): Ik ben het eens met de wethouder een beetje boos Burgemeester Van der Post. ..Dan stellen we de stemming uit tot een volgende vergadering" Wethouder Bijleveld ..Maar dan wel tot de vergadering voltallig is'" De heer Van Maanen (AR) tekende daar bezwaar tegen aan Hij wenste nu een beslissing Burgemeester: ..Als de meerder heid daarmee akkoord gaat" Wethouder Bijleveld Het komt de geloofwaardigheid van de raad niet ten goede, als nu ondanks alles toch over dit artikel wordt beslist Het lijkt me verstandiger het uit te stellen tot dat de raad volledig is" Besloten werd het voorstel van de heer Van Maanen in stemming te bren gen De uitslag zou weer 6-6 zijn ge weest als de heer Meinenia het pa troon niet zou hebben verbroken. Hij stemde tegen het voorstel, omdat hij van mening was, dat ook de heer Van Spaendonck zich over deze materie moet kunnen uitspreken Uitslag stem ming: 7 tegen het voorstel van de heer Van Maanen, vijf voorstemmers Het gevolg van dit besluit is, dat de gehele algemene politie-verordening pas in een volgende vergadering in stemming zal worden gebracht en dan pas op de twintigste dag na vaststel ling in werking zal treden. een zeg inder ?deu oken, Irijl I ïenst ee> r, diel eal :-bekvi| voor d diretff pl; idrieSj laask! >onsfl drieeoi tel jbleenl tebitf ïkhj moi terbeell De heer Van Maanen (AR): We leven in een tijd van geestelijk verval. op de situatie in Japan, waar abortus geheel legaal is. evenals de verkoop van voorbehoedsmiddelen ..Het is ech ter gebleken, dat die vrije verkoop niet heeft bijgedragen tot een vermindering van het aantal abortussen, integendeel het aantal zwangerschapsonderbrekin gen is zelfs toegenomen", De b,qrge-v meester- vond, dat op dit moment rte~ stemming moest uitmaken of het artikel wel dan niet gehandhaafd zal blijven. Na hoofdelijke stemming bleek de stemmenverhouding inderdaad fifty- fifty. De verwarring in de raad was groot, toen bleek, dat men eigenlijk niet goed wist wat er nu moest gaan gebeuren. Was het artikel nu ver worpen of bleef het gehandhaafd"1 Bur gemeester Van der Post wilde de ge hele APV .ophangen" aan dit artikel en de APV instemming brengen Zou de verordening dan zijn goedgekeurd, dan zou artikel 111 eveneens worden gehandhaafd Wethouder Bijleveld te kende daar ernstige bezwaren tegen aan, evenals zijn medestanders ..Als de stemmen worden gestaakt, dan be tekent dat volgens de gemeentewet, dat het voorstel geacht wordt te zijn verworpen", aldus de heer Bijleveld ,,U hangt de APV op aan artikel 111. dat vind ik een bijzonder kwalijke zaak", zei de heer Van Tiel (VVD), De heer Van Dijk (KVP): argumenten van de heer Bijleveld geven bij mij de doorslag (Van de redaktie) LEUSDEN - De agrariër in Leusden zal - meer dan elders het geval zal zijn - in de toekomst te maken krijgen met de algemene politie verordening, als hij zich niet houdt of kan houden aan artikel 125b, dat zegt: ,,In andere gevallen dan bedoeld in de hinderwet is het verboden in de bebouwde kom der gemeente een verzamelplaats van fae- cale of andere stankverspreidende stof fen te ledigen of enige stof welke een hinderlijke stank verspreidt, het water verontreinigt of voor de gezondheid schadelijk kan zijn over de weg te ver voeren tussen 6.00 en 22.00 uur en an ders dan in een zodanig gesloten ton, kar, kruiwagen of vaartuig, dat geen hinderlijke of schadelijke uitdampingen worden verspreid." Tijdens de hearing van de VVD is hierover al het nodige gezegd (o a door de heer Verbeek) Tijdens de raadsvergadering van vorige week ging de heer Ossendrijver (KVP) hier nog eens op in Hij was van mening, dat vooral in een plattelandsgemeente - wat Leusden nog is - de agrariër die dicht bij de bebouwde kom woont wordt ge dupeerd Temeer, omdat die bebouwde kom steeds dichter in de richting van zijn bedrijf komt Anderzijds is het geen zeldzaamheid, dat een agrariër aan de ene kant van het dorp zijn be drijf heeft liggen en aan de andere kant zijn landerijen Betekent dit. dat de man nu alleen 's avonds na tien uur zijn bijv mest mag vervoeren?" De heer Ossendrijver vond dit vooral voor de agrariër een moeilijk te verteren zaak. Burgemeester Van der Post vond, dat de soep niet zo heet wordt gegeten als ze wordt opgediend ,,In de meeste gevallen kan het best overdag als de zaak maar afgesloten is en de bevol king er niet al te veel last van heeft De heer Ossendrijver: ,,Hoe sluit je mest af7" (Van de redaktie) LEUSDEN - De firma G J van Schoonhoven te Veenendaal zal het bouwrijpmaken van de plannen de Bie zenkamp en Groenhouten op zich ne men. De raad besloot vorige week tot onderhandse aanbestedingen van dit werk De firma Van Schoonhoven zal het bouwrijpmaken van het nieuwe win kelcentrum De Biezenkamp uitvoeren tegen een bedrag vanf 193.900,--(excl. btwj. Omdat met de bouw van wonin gen in het plan Groenhouten nog dit jaar moet worden gestart, zal de firma Van Schoonhoven op korte termijn van start kunnen gaan met het leggen van drainage-leidingen in het plan Groen houten voor een bedrag van f309 837,50 (excl. btw) Burgemeester Van der Post: ,,Het is niet zo erg moeilijk Enige afdek king van het vervoerde neemt het strafrechterlijke karakter al weg De heer Van Tiel (VVD): ..We moe ten wel rekening houden met de bij zondere situatie van Leusden. Binnen de bebouwde kom is het voor een aantal agrariërs een bijzonder moei lijk artikel. De bebouwde kom wijzigt zich - door de snelle groei - bijzonder snel Hij drong er bij b. en w op aan om de mogelijkheid open te laten om in bijzondere gevallen ontheffing te verlenen. Burgemeester Van der Post: .Dit artikel heeft ook in de vorige APV gestaan en nooit enige moeilijkheden opgeleverd Het aantal agrariërs neemt steeds af. het hoeft geen enkel pro bleem op te leveren De heer Van Tiel: ,.U onderschat het probleem. Gelukkig zijn de agrariërs er nog De heer Van Woudenberg (CHU, zelf agrariër) Ik moet er ook bij het college op aandringen dit artikel soe pel te hanteren. Het is niet eerlijk om de agrariër beperkingen op te leggen De stad dringt op naar de boeren, de boeren niet naar de stad Het is niet de schuld van de agrariërs, dat zij midden tussen de nieuwbouw kunnen komen te zitten Burgemeester Van der Post: „Ik heb er geen bezwaar tegen, dat er een ont- heffings-clausule aan dit artikel wordt toegevoegd Wat gebeurde. Dit bete kent, dat de agrariërs rond Leusden rekening kunnen houden met een soepel beleid Maar een vergunning is in spe ciale gevallen wel nodig. LEUSDEN - Artikel 126 van de apv zegt „Ieder is verplicht er voor te zorgen, dat een onder zijn hoede staande hond zich niet van uitwerpse len ontdoet op het gedeelte van de weg, dat in het bijzonder is bestemd of mede bestemd voor verkeer van voet gangers, alsmede op kinderspeelplaat sen De raad was van mening, dat dit niet volledig genoeg was. Men ver zocht er het openbare groen in de gemeente bij te voegen. Ook wilde men er de eigendommen van anderen bij zetten. Burgemeester Van der Post: „De eigendommen van anderen vallen er zonder meer onder. Ten aanzien van het openbare groen wordt het wat moeilijker, want dan zouden de bos sen er ook onder vallen. Het college voelt meer voor „openbare plantsoe nen". De raad ging akkoord met deze wijziging ACHTERVELD - Tijdens de laatst gehouden onderlinge wedstrijd van de schietvereniging „Ons Genoegen" schoot B Voskuilen een fraaie serie van 50 punten Hiermede was hij de beste schutter van de avond De ver dere uitslag was als volgt J van Nimwegen 46 pnt. Joh. van de Hengel 45 pnt. H van Nimwegen 45 pnt. K. Jonkman 43 pnt Th van de Koedijk 42 pnt. G. Tolboom 42 pnt Th Vos 36 pnt. LEUSDEN-ZUID - Zaterdag 1 juli kwam het 18-jarige meisje H. uit Leus den-zuid met haar bromfiets te vallen op het punt van de Bavoortseweg. waar de gemeente de situatie heeft gewijzigd, en het rijwielpad overgaat in een trot toir Tot aan het tehuis voor demente bejaarden heeft men hier te doen met een verhoogd voetpad Daar het meisje de aangebrachte trottoirband niet zag reed ze er tegen op, kwam ten val. zodat de bromfiets lichte schade opdeed en zijzelf kleine kneuzingen opliep. Het lijkt de politie raadzaam, als de gemeente de stoep rand wit laat schilderen. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Het school bestuur van de R.K. basisschool „Ber- nadetteschool" te Leusden/Centrum heeft toestemming gekregen voor het aantekken van een zesde leerkracht Dit met ingang van het nieuwe school jaar HOU HET FIJN: HONDEN AAN DE LIJN! voor Midden en Oost Nederland deed U p zod n cirrus' lie T roetel later rote l# schrei di haar „algemene beschouwing" f de APV zei de PvdA bij monde de heer Kuypers reeds bij het van de behandeling het volgen- l de sluiting van horecabedrij- (art 71) betreft, vindt onze frac- sluiting om 24.00 uur te vroeg iet aanvaardbaar. U schrijft, dat bouders van horecabedrijven als (ik citeer) „voorstanders zijn [een sluitingsuur op 24.00 uur", blijkt bezijden de waarheid te als we zien, dat 7 van de 13 *rs van horecabedrijven in een aan B en W en aan de raad vra- ro een later sluitingsuur. Uit de is gebleken, dat bij een door fVD gehouden enquete als resul- Juit de bus kwam, dat zelfs 12 [de 13 houders van horecabedrij- itch vóór een later sluitingsuur reken. volgende motief, dat- „de man- van de politge er niet op af- d is om to 4n de vroege uren Die op de verplichte sluitings- luit te oefenen" mag toch geen J zijn om de café's dus maar [later sluitingsuur toe te staan kasteleins daardoor in een on- Dge concurrentie - positie t.a.v. 'd Amersfoortse bedrijven )£en. Om dezelfde reden zou APV kunnen staan, dat er 24.00 en 06.00 uur niet met u?en op de openbare weg mag gereden, want „de mankracht politie is er niet op afgestemd ^durende deze tijd controle op ing van de verkennersvoor- te houden". Iedereen zou dat ier te dol vinden. Dat er geen nachtbar in Leusden gewenst is, is van het college na tuurlijk een bewijs in het ongerijm de. De wenselijkheid van een nacht- bar wordt n.l. bepaald door voldoende aanloop van klanten. Zou die aanloop niet bestaan, dan zou ook de nacht- bar als een nachtkaars uitgaan. Maar dat moet dan eerst maar bewezen worden. Blijft over de geluidshinder voor omwonenden. Maar daar voorzien de artikelen 79, 80, 81, 82 en 87 van deze APV naar onze mening voldoende in en kan er ingevolge deze artikelen tegen veroorzakers van geluidshin der worden opgetreden. Onze fraktie heeft zich al eerder uitgesproken voor buurtcafé's, maar als we als bestuurders deze buurt café's toestaan moeten we ook gedo gen, dat ze kunnen renderen M.d.V. onze fraktie is voorstander van een later sluitingsuur van b.v. maandag t/m donderdag tot 01.00 uur en de overige dagen tot 2.00 uur, uiteraard met de noodzakelijke ont heffingsmogelijkheden". De PvdA huldigde dus hetzelfde standpunt als de VVD op de enkele dagen tevoren gehouden hearing reeds naar voren had gebracht. De heer Van Tiel (VVD) hield een vurig pleidooi ten gunste van de ho recabedrijven, aie langer geopend wil len zijn. Hij herhaalde in grote trek ken, wat hij reeds tijdens de hearing had gezegd (zie ook ons verslag in het vorige nummer). Hij vond het sluitingsuur niet rea listisch. Het levenspatroon vond hij dusdanig gewijzigd, dat een sluitings tijd van 24 uur niet meer aanvaard baar moet worden geacht „We moe ten van Leusden geen slaapstad ma ken", zo betoogde hij, „we moeten de mensen voor vertier niet wegstu ren". Hij achtte het „enge denken van dit moment" onaanvaardbaar. Puntsgewijs ging hij in op de argu menten van B en W voor handhaving van het bestaande sluitingsuur. Het punt geluidshinder voor om wonenden, zoals B en W steeds weer betoogden, achtte hij niet bewezen, als het college stelt, dat de mankracht van de politie niet is afgesteld op een later sluitingsuur, dan moet ik zeggen, dat het artikel in de APV „Het is ver boden te vloeken in het openbaar" ook niet is afgestemd op de man kracht van de politie. Als u stelt, dat de horecabedrijven zelf een later sluitingsuur niet wensen, dan moet ik toch wel enige vraagtekens plaat sen als blijkt, dat een zevental eige naars van horecabedrijven in Leus den via een brief bij B en W en raad aandringen op een later sluitingsuur, terwijl uit een eigenhandig gehouden onderzoek is gebleken, dat zelfs twaalf van de dertien vóór een later slui tingsuur zijn. Uw argument is dan ook volstrekt onjuist. „De heer Van Tiel stelde voor om het artikel in de ontwerp-APV te wijzigen. „Ik stel voor om het sluitingsuur voor hore cabedrijven van zondag tot en met donderdag te stellen op 01.00 uur en op vrijdag en zaterdag op 02 00 uur. Zoals het artikel er nu ligt is het voor mij onaanvaardbaar. Ook de heer Ossendrijver (KVP) sloot zich bij dit voorstel aan De heer Van Maanen (AR) wilde graag eerst antwoord van B en W heb ben op de vraag, waarom er tegen strijdigheden blijken te zitten in de toelichting van het college. „Waar om klopt dit niet7" wilde hij weten. Burgemeester Van der Post: „Het sluitingsuur van de horecabedrijven hangt samen met de openbare orde en het handhaven daarvan. We zijn het er allemaal mee eens, dat in de APV een bepaald sluitingsuur dient te worden vastgesteld. We verschillen alleen over het tijdstip. De argumen ten van de heer Van Tiel zijn niet erg sterk, ook al lijkt het wel zo. Juist aan de hand van de praktijk is dit artikel samengesteld en aan de visie van deze praktijkmensen moet wel enige zwaarte worden toegekend Voor ons wegen deze argumenten zwaarder dan andere argumenten van verschillende raadsleden in deze raad naar voren gebracht, die op zichzelf bepaald niet geheel onjuist behoeven te zijn. Maar getoetst aan de praktijk zijn deze argumenten door ons toch lichter bevonden. In de praktijk is een regelmatige kontrole op de slui tingstijden een onmisbare zaak, an ders komt ervan het sluitingsuur hele maal niets terecht Als u zegt dat twaalf van de dertien horeca-bedrijven voorstanders vaneen later sluitingsuur zijn, dan geloof ik. dat de waarde van uw onderzoek erg betrekkelijk is, Ik ben ervan over tuigd, dat een deel van de exploitan ten uit solidariteit hebben meegedaan Dat mag u rustig van mij aannemen, dat is gewoon een zeer menselijk as- pekt. Volgens de praktijk en onder zoekingen op langere termijn verdie nen horeca-bedrijven het meest in de vroege avonduren en niet laat op de avond of na middernacht. Uw argu ment, dat de exploitanten een deel van hun inkomsten wordt onthouden, weegt dus licht. Er zal altijd een soepel ontheffings- beleid worden gehanteerd. In vergelij king met Amersfoort sluiten de Leus- dense bedrijven inderdaad vroeg, maar vergelijking met Amersfoort is on rechtvaardig. Qua omvang en karak ter is Amersfoort duidelijk verschil lend met Leusden. Bovendien is vast komen staan, dat het meerendeel van de horeca-bezoekers in Leusden uit Amersfoort afkomstig is. Ik krijg zelf regelmatig klachten binnen van omwonenden van horecabe drijven over de overmatige geluids hinder. Vertrekkende bezoekers gooi en te hard met hun autoportieren, er wordt hard afscheid genomen en de druk op de claxon completeert meest al dat afscheid Het slaan met auto portieren midden in de nacht kan als een kanonschot klinken en dat is bij zonder onaangenaam voor de omwo nenden, die dan juidelijk in hun nacht rust worden gestoord. Het is dan be paald geen genoegen om daar te wo nen. Ik dacht, dat ik wel voldoende ge- informeerd ben over wat de Leusden- se bevolking wel of niet wil. Ons politiekorps is duidelijk onderbezet en maakt al bijzonder veel overuren. Het is dan ook voor dit korps niet gemakkelijk om binnen dit huidige ka der de taken nog redelijk uit te voe ren. Een later sluitingsuur mag be slist niet tot gevolg hebben, dat door de controle op die tijden het werk van de politie er overdag onder te lijden heeft. Een politieman heeft na melijk ook een normaal aantal uren slaap nodig" De heer Van Tiel bestreed de door de burgemeester veronderstelde on juistheid van zijn onderzoek. „In de praktijk is duidelijk gebleken, dat er werkelijk behoefte is aan een later sluitingsuur Er is geen sprake van zogenaamde solidariteit geweest. Ik heb namelijk ook met bezoekers ge praat, en die waren et er unaniem over eens, dat men in Leusden de horecabedrijven wel erg vroeg sloot. We zijn een groeigemeente, een op vang voor bewoners uit de randstad. Daar zijn de leefgewoonten duidelijk anders en aanmerkelijk verschillend met het Leusden van nu. De nieuwe bewoners van Leusden hebben duide lijk een ander leefpatroon en daar moeten we rekening mee houden!" De heer Van Tiel achtte een ver gelijking met omliggende plattelands gemeente niet op haar plaats. „Leus den is bezig een stad te worden", zei hij, „het is daarom niet realistisch als u stelt, dat omliggende plattelands gemeenten ook het sluitingsuur van 24.00 uur handhaven. Als uzegt.dat het meerendeel van de bezoekers uit A- mersfoort komt, dan moet ik dat beslist bestrijden. Het is niet waar. U doelt op één of twee horecabe drijven, maar dat geldt niet voor de rest! De mankracht van de politie zou niet op voldoende peil staan om een later sluitingsuur toe te kunnen staan zegt u. Dat vindt ik een bijzon der zwak argument. Het is immers nuawelijks voor te stellen, dat poli - tie-ambtenaren iedere avond op pad ge stuurd worden om de horecabedrij ven te controleren. Incidentele con trole is ruim voldoende". Burgemeester Van der Post: „De praktijk heeft bewezen, dat incidente le controle beslist niet voldoende is. Ik heb daarover een duidelijk ander standpunt dan u. U had ook de adju dant van politie bij uw onderzoek moe ten betrekken, dan zou het u duidelijk zijn geweest, dat de door mij ge noemde klachten niet uit de lucht zijn gegrepen. Het is overigens niet waar, dat ik heb gezegd, dat de meeste be zoekers uit Amersfoort komen Ik heb gezegd, dat dit voor enkele etabli- sementen geldt. Ik neem aan, dat er sprake is van een veranderd leef patroon, maar of dit ook moet resul teren in een verandering van de slui tingstijd, is voor mij nog niet zeker Ik wil aan de hele zaak niet zonder meer voorbijgaan. In overleg met de politie doe ik dan ook het volgende voorstel. Ik stel voor de sluitings tijden van de Leusdense horecabedrij ven op vrijdag en zaterdag bij ont heffing van een half jaar te wijzigen van 24.00 uur tot 01.00 uur. Hierbij dient in het desbetreffende artikel van de APV wel een sluitingstijd van 24.00 uur te worden aangehouden" De heer Van Tiel trachtte dit voor stel om te buigen. „Ik stel voor de door mij voorgestelde openingstijden vast te stellen met een proeftijd vaneen half jaar. Na deze periode zullen wij wel kunnen bepalen of deze verande ring gunstig of ongunstig is geweest en kunnen we ons- zo nodig - opnieuw beraden over de wenselijkheid van een later sluitingsuur". Burgemeester Van der Post wilde daar niet op in gaan. De heer Kuij pers (PvdA): „Ik ben hetmet de heer Van Tiel eens, dat wat u doet een doek je voor het bloeden is. Daar zijn we er niet mee". De heer Van Woudenberg: (CHU): complimenteerde de heer Van Tiel met zijn goed gebracht pleidooi, maar vond het jammer, dat hij de omwo nenden niet had betrokken in zijn en- qêute. Het voorstel van het college werd in stemming gebracht. De heer Van Tiel (VVD), de PvdA en de heer Ossen drijver (KVP) stemden tegen het voor stel van B en W Het voorstel werd aangenomen.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 5