Leusden" IK HEB HET PRIMA GEHAD, IEDEREEN WORDT fAN HARTE BEDANKT en Controle-ver. controleur bij de Fok )pper Colegem tijdens afscheids receptie in Leusder raadzaal: Auto uit de bocht Grote stroom lovende woorden en geschenken op drukke receptie Politieman van de oude stempel verlaat op 1 augustus het korps rijkspolitie Weer ongeval op Noorder inslag (Van de redaktie) EUSDEN - De heer W. J. Donse- is vrijdagavond uitbundig gehul- in de bloemetjes gezet en met ï's overladen. Hij werd met veel e woorden toegesproken door tal sprekers en de muziekvereniging na bracht een daverende sere- waardoor de oude grondvesten café-restaurant De Mof te Leusden/ heel wat te verduren kregen. De Donselaar is veertig jaar contro- geweest bij de Fok- en Controle- iging Leusden en Omstreken en heeft hij geweten! De grote zaal Mof was geheel gevuld met le en hun echtgenotes van de fokver- g, vertegenwoordigers van chilleode landbouworganisaties, vrienden en bekenden. Naast tal van cadeau's ontving de heer Donselaar uit handen van de heer Van der Kamp namens de Bond van Melkcontroleurs het gouden bondsinsigne, dat hem onder applaus van de aanwezigen werd opge speld. Voorzitter W van Loenen zei in zijn openingswoord bijzonder verheugd te zijn over de grote opkomst, wat dui delijk een bewijs was, dat de heer Don selaar veel vrienden heeft verworven in de afgelopen veertig jaar. De heer van Loenen kenschetste de heer Donse laar als een opgewekt, plichtsgetrouw en ijverig man, die in de veertig jaar dat hij melkcontroleur is van de ver eniging nog nooit enige aanleiding tot klachten heeft gegeven Integendeel Veertig jaar melkcontroleur Het lijkt zo eenvoudig, maar dat is het be slist niet", aldus de heer van Loenen. die er de nadruk op legde, dat melk- controle onmisbaar is in het boerenbe drijf Daarna bladerde hij enige tijd in het ..levensboek" van de heer Don selaar, die in 1932 bij de vereniging als melkcontroleur werd aangesteld, nadat hij in de winter van 1931/32 daar voor een cursus had gevolgd. ..Voordien was de heer Donselaar enige jaren mon sternemer in Woudenberg. Toen hij bij de fokvereniging Leusden en omstreken werd aangesteld, in 1932, beschikte de vereniging over drie leden Die hadden samen 38 melkkoeien. De heer Donse laar heeft in die tijd heel wat werk moe ten verzetten, want hij moest niet alleen s morgens om drie uur zijn bed al uit om de controle op zich te nemen, maar daarnaast nam hij ook nog mon sters in Woudenberg, Scherpenzeel en Maarsbergen Later kwam daar per boer een kwartje bij en zoals alles steeg, steeg ook het loon van de heer Donselaar De contributie van de ver eniging bedroeg toen f 1,25 per koe. Daarvoor kreeg men dan ook nog niet eens zoveel informatie, voorlichtingen instruktie zoals dat nu het geval is Wat dat betreft zitten we nu op rozen", al dus de heer van Loenen, die de groei De heer Donselaar bekijkt met trots een van de vele prachtige cadeau's. Naast hem zijn vrouw. Foto Janus Visser. van de vereniging tot op dit moment aan de hand van enkele cijfers aantoon de: ,,In 1935 had de vereniging 9 leden met 117 koeien totaal. In 1946 was dit aantal gegroeid tot 19 leden met 259 koeien, in 1950 41 leden en in 1961 -een hoogtepunt- zelfs 88 leden met 1405 koeien Hierna daalde het aantal leden, maar steeg het aantal koeien, waaruit duidelijk is af te leiden, dat in Leusden ook aan de noodzakelijke schaalvergroting werd en wordt ge daan. In 1966 telde de vereniging 75 leden met 1435 koeien. In 1971 waren 1971 koeien behorende tot 62 leden. Mo menteel beschikt de vereniging over 64 leden In 1930 begon de vereniging met drie leden, te weten de heren J. v d Broek, De Greef en R. van Loenen". De heer van Loenen wees erop, dat mede door toedoen van de heer Donse laar de vereniging naar de kwaliteit van vandaag is toegegroeid. Uw werk voor de vereniging is eigenlijk onbe- gNSDAG 12 JULI 1972 LEUSDER KRANT selaar nog vele jaren met zijn gezin toe en overhandigde als dank namens de fok- en controlevereniging de verras te jubilaris enkele prachtige geschen ken: een koelkast, een tafelradio en een transisterradio. Hierna kwamen nog verschillende sprekers aan het woord, vertegenwoor digers van verschillende landbouwor ganisaties, zoals de heer Roelofsen, voorzitter van de Bond van Fokvere- nigingen, Consulent Eijkelenboom, de heer Van der Goot namens het Rund veestamboek, de heer Pardijs namens de Stichting Rundveeverbetering af deling Melkcontrole en de heer v. d Kamp namens de Bond van Melkcon troleurs, die de heer Donselaar namens deze bond het gouden bondsinsigne op speldde Namens het gemeentebestuur sprak wethouder W. A van Zandbrink. die burgemeester mr A H van der Post verving, die met vakantie was. De heer Van Zandbrink had zich afgevraagd of hij misschien niet welkom zou zijn, omdat de gemeente Leusden steeds meer land afknabbelt van de boeren in verband met haar snelle groei Waarop de heer Donselaar ,,Als het te gek wordt, kom ik wel bij u aankloppen om bijstand Wethouder van Zandbrink zag de toekomst van de agrariër inde gemeen te Leusden nog niet zo somber tege moet Gelukkig blijft het grootste deel van de gemeente Leusden agrarisch", zei hij Overigens zei hij onder de in druk te zijn van de lovende woorden van de vertegenwoordigers van landbouw organisaties ten opzichte van de heer Donselaar .Daaruit blijkt overduide lijk", aldus de wethouder, ,,dat uw werkgevers bijzonder tevreden zijn. Bovendien hebt u mede door uw werk, Leusden een bijzonder goede naam ge geven en daarvoor is het gemeentebe stuur u dankbaar Hulde voor dit werk en onze hartelijke gelukwensen met uw jubileum". De muziekvereniging Lisiduna, waar de heer Donselaar penningmeester van is, bracht een werkelijk daverende aubade aan de jubilaris, overigens tot groot genoegen van tal van aanwe zigen, en de jubilaris zelf. Naast het muziekkorps en de drumband was ook het majorette-korps aanwezig Diri gent Reijntjes voldeed graag aan enke le verzoeken van de jubilaris, zodat het optreden van Lisiduna meer dan een half uur duurde. De heer Donselaar, in zijn vrije tijd imker, drijver bij verschillende jachten, tuinier en handige doe-het- zelver, bracht na de grote reeks lo vende woorden van de verschillende sprekers dank voor alle geschenken en blijken van belangstelling, die hij deze avond had ontvangen, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. De redaktie sluit zich graag bij alle gelukwensen aan. Voorzitter v. Loenen feliciteert de heer W Donselaar met 40 jaar trou we dienst aan de fokvereniging Leus den. Foto Janus Visser. ..Een afscheid heeft altijd iets wee moedigs. In uw geval is dat anders U zegt blij te zijn de dienst te kunnen ver laten U bent van oordeel, dat die mo derne ontwikkelingen niet zijn bij te houden en u laat uw werk nu graag aan jongeren over, die wat meer aan die mo derne ontwikkelingen zijn gewend U bent een politieman van de oude stem pel, plichtsgetrouw en gewetensvol Wij hebben begrip voor uw standpunt, onze waardering is er niet minder door" Adjudant Hartman wenste de opper en zijn vrouw nog vele goede jaren en een lang pensioen toe. De heer Kramer, hoofdbestuurslid van de Nederlandse Politie Bond en se cretaris van de afd Driebergen van de bond bood zijn hartelijke gelukwensen aan ter gelegenheid van dit jubileum De heer Kramer wees erop, dat in de afgelopen veertig jaar ontzettend veel is veranderd Ook in het politiekorps. ,,U bent nog een politieman van de oude stempel. Dat is beslist niet ne gatief bedoeld. De jongeren moeten aan vaarden, dat ouderen onder hen -zoals u- het politiekorps hebben gemaakt tot wat het nu is De maatschappij is ver anderd, de politie heeft zich moeten aanpassen en dat betekent een stuk geestelijke taakverzwaring Ik heb er begrip voor, dat u zegt het niet meer bij te kunnen houden Dat die moderne opvattingen en technische ontwikkelin gen u niet liggen Maar dat neemt niet weg. dat we u veel dank zijn ver schuldigd voor al die jaren, dat u plichtsgetrouw uw taak hebt vervuld". Opperwachtmeester v. d. Sluis sprak namens Binding, een vereniging waar in alle collega's in het distrikt zijn samengebundeld om collectief op te treden in gevallen van vreugde en leed. De heer van der Sluis over handigde bloemen en een fles. Opperwachtmeester Colegem: ,,Ik ben met stomheid geslagen" (burge meester Hosang: Nou, dat is dan voor het eerst). Met die stomheid viel het nog wel mee, want opper Colegem hield daarna toch nog een hele toespraak, waarin hij op zijn eigen wijze de dank bracht voor alle lovende woorden. ,,Ik heb nooit een hekel aan mijn werk gehad, u moet dat goed begrijpen. Maar de laatste jaren komt alles als een lawine op me af". Hij ging ook nog Opper Colegem ontvangt hier uit han den van burgemeester Hosang een ge schenk namens de gemeenten Leusden, Woudenberg en Renswoude. even in op een artikel in een regionaal dagblad, waarin hij gezegd zou hebben, dat de jongere agenten tegenwoordig niet met het publiek om kunnen gaan. Hij corrigeerde dat. ,,Het was beslist niet mijn bedoeling mijn jongere col lega's te beledigen", zei hij met nadruk, „wat ik heb willen zeggen is, dat mo menteel de jonge politieagenten op school niet wordt geleerd hoe ze met het publiek om moeten gaan. Daar kun nen zij niets aan doen, dat is de schuld van de school Maar ik maak me overigens beslist geen zorgen. De jon ge knapen zullen het heus wel versieren. Mijn opvolgers zoeken het nu maar uit. Ik hoop dat ik nog lang van mijn vrije tijd mag genieten. Ik heb het prima gehad. Iedereen wordt van harte be dankt". (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De Noorder inslag begint nu al de naam „gevaar lijk" te krijgen, hoewel dit wel hoofd zakelijk te wijten is aan de wegge bruikers zelf. Vrijdag vloog de auto van S. uit Enschede uit de haakse bocht (de overgang van Heiligenber- gerweg naar Noorderinslag) en kwam tegen een lichtmast terecht. De wagen werd behoorlijk beschadigd. S. kwam er zonder kleerscheuren af. Vóórdebocht staat een snelheidsbeperking aange geven van dertig kilometer en dat is beslist geen overbodige luxe, zoals vrijdag ook weer bleek. (Van de. redaktie) .EUSDEN - Vorige week dinsdag - we reven er reeds over in ons vorige imer - nam opperwachtmeester J. H. egem afscheid van het korps rijks- ilie. Hij vierde tevens het feit, dat veertig jaar is verbonden aan het ps rijkspolitie. Een en ander werd ccentueerd met een receptie in de dzaal van het gemeentehuis te Leus- vaar verschillende sprekers de er veel lof toezwaaiden. Op 31 au- lus zal opper Colegem officieel de kspolitie verlaten wegens het be- ;eD van de pensioengerechtigde leef- Dit feit zal nog in bescheiden Dg van de rijkspolitie worden ge- rd. Burgemeester J. A Hosang (Wou- iberg/Renswoude) nam de honneurs t van zijn collega mr A. H. van Post. die wegens vakantie afwezig s. Burgemeester Hosang - voor op- Colegem een oude bekende met wie ook in vroeger jaren regelmatig kontakt kwam - bladerde op de Hem eigen, humoristische wijze, door het ivensboek" van deopperwachtmees- En dat is geen kleinigheid, want valt heel wat te vertellen. Burge ester Hosang vulde het geheel aan Opper Colegem en z'n echtgenote tij dens de talrijke toespraken. een prachtige klok met de wens „dat u nog vele jaren plezier mag heb ben van dit uurwerk, dat echter wel meedogenloos de tijd aangeeft Ik ben ervan overtuigd dat u -met uw hob by's- die tijd goed zult gebruiken Ik hoop, dat u en uw vrouw ruimschoots de tijd zullen krijgen orn samen te ge nieten van het leven" Namens de distnktscommandant van de Rijkspolitie distrikt Utrecht sprak majoor van Twillert. Hij wees er op, dat er niet zo heel veel politie-ambte- naren veertig jaar volmaken en in actie ve dienst na veertig jaar afscheid ne men. Hij noemde opper Colegem een positief en serieus ingesteld man. die overigens niet om een woordje ver legen zit en vaak bijzonder geestig uit de hoek kan komen „U bent een voor beeld voor de jongeren. We zeggen dat graag hier" Hij bracht ook dank aan mevrouw Colegem, die haar man al die jaren heeft bijgestaan en desnoods een handje heeft geholpen als dat zo uit kwam Majoor Twillert overhandigde de heer Colegem een gratificatie, die ge- op eigen herinneringen. „Ik bennner lukkl6 °P VJ<J *as gekomen ™als goed. dat we ^mérin-Hbrlor»?:--'m3}00r metzon?er'rome vertelde „De naar peukjes hebben gezochtf^en .zl>n met ons' wan' hlJ Adjudant Hartman, de groepscom mandant van de rijkspolitie Leusden prees de scheidende opper als een nauwgezet en plichtsgetrouw man. lelde hij, „we waren allebei ver- tfe rokers". )e heer Hosang overhandigde mede nens de gemeente Leusden de opper taalbaar Als we dat zouden moeten be talen, zou de vereniging al lang fail liet zijn geweest. En als we onze dank uitspreken dan moeten we beslist me vrouw Donselaar daarin betrekken, want zij is eigenlijk in al die jaren de tweede controleur geweest, die haar man op alle mogelijke manieren bij stond en hielp. Controleur Donselaar is voor Leusden een begrip geworden in de loop der jaren We hebben in de afgelopen veertig jaar alleen maar lof gehoord - geen enkele klachtVoor zitter van Loenen wenste de heer Don- Ook de muziekvereniging Lisudina bracht hulde aan de jubilaris met een enorme serenade. Foto Janus Visser.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 5