10% Nimmerdor hield groot hippisch festijn REIS DEVIEZEN M. van Ravenhorst 10°/o U moet wel betalen Maar het scheelt wel stukken deze weken. Want wij geven het niet weg STOUTENBURG - TEL. 03490-2 0840 Grafschennis Uit de bocht gevlogen Voor reisdeviezen en alle verzekeringen BONDSSPAARBANK Enrico Rupert op eerste tourdag 12 jaar Alles voor de school Boekhandel VOS VAKANTIE G. P. J. Wijntjes Voor bromfiets M. Osnabrugge DONDERDAG 20 JULI 19/2 VERLOREN EN GEVONDEN voor Midden en Oost Nederland LEUSDEN - Op de begraafplaats .Rusthof' is grafschennis gepleegd. Deze week werd van een grafzerk een marmeren boek ontvreemd, dat eigen dom is van W. G. uit Soest. De politie heeft de zaak in onder zoek, doch tot op heden kon men nog niet op het spoor van de dader komen. VERLOREN Step, driewielertje en loop-auto. Me vrouw v d Klies, Lijsterbeslaan 26, Leusden/Centrum. Gemeente Leusden Hoofdlijnen van de gemeentelijke richtlijnen voor nel verlenen van financiële hulp ingevolge de Algemene Bij standswet, geldende vanaf 2 juli 1972. Basis per week a. echtpaar zonder kinderen f116,80 b. echtpaar met 1 kind f 118,85 echtpaar met 2 kinderen f 120,65 echtpaar met 3 kinderen f 122,55 echtpaar met 4 kinderen f123,80 echtpaar met 5 kinderen f125,15 echtpaar met 6 kinderen f126,30 echtpaar met 7 kinderen of meer f129,80 te verhogen met het per week omgerekende bedrag van de kinderbijslag, waarop krachtens de kinder bijslagwetten aanspraak kan worden gemaakt of zou kunnen worden gemaakt, indien deze wetten van toe passing zouden zijn. Bij onvolledige gezinnen (ont breken van één der echtgenoten) worden vermelde bedragen met f 17,50 per week verminderd c. alleenstaanden met eigen huisvesting f 81,75 d alleenstaanden zonder eigen huisvesting f 81,75 Alle liasisbedragen worden verhoogd met de verschul digde ziekenfondspremie Die genoemd onder a t/m c bovendien met woon kosten. In het geval onder d wordt van geval tot geval bezien of toekenning van woonkosten gerechtvaardigd is. Vakantie-uitkering: De berekening van de vakantie-uitkering voor zogenaamde thuisverblijvende personen geschiedt ingevolge Koninklijk Besluit van 23 juni 1971, nr. 7, conform het gestelde in artikel 20b van de Rijksgroepsregeling Werkloze Werk nemers. Studie-toelage: Een bedrag van f2,00 per week per kind per studiejaar, tot een maximum van f8,00 per week per kind. Deze toelage dient te worden beëindigd op het moment dat voor het betrokken kind de dubbele kinderbijslag wordt ongevangen Vermogen: Als bescheiden vermogen buiten beschouwing te laten, a bij periodieke en incidentele bijstand (inclusief bij verblijf in bejaardentehuizen en dergelijke); voor een alleenstaande f3 600.00 en voor een gezin van twee personen f6 000,00, vermeerderd met f 1.200,00 voor ieder minderjarig in het gezin verzorgd kind b bij opname in verpleegtehuizen en dergelijke voor ieder f 1.000,00, exclusief een bedrag voor be grafeniskosten en dergelijke. Zakgeld, kleding en schoeisel voor elders verzorgden: a. toeslag voor personen, die aan het vrije maatschappe lijke verkeer kunnen deelnemen: echtparen f 171,50 per maand; alleenstaanden f98,50 per maand, terwijl bij in loondienst zijnde personen toepassing gegeven zal worden aan het bepaalde in artikel 11a, lid 2, Tijdelijke Rijksgroepsregeling Min- dervaliden; b. toeslag voor personen, waarbij in mindere mate sprake is van deelname aan het maatschappelijk verkeer: als onder a vermeld, c. personen die m het geheel niet aan het maatschappe lijk verkeer kunnen deelnemen een bedrag hetwelk zal dienen te worden vastgesteld in overleg met de leiding van de betrokken instelling met dien verstande, dat de toelage ten minste 10% van de uitkering ingevolge de Algemene Ouderdomswet voor ongehuwden en ten hoogste f98,50 per maand bedraagt. Opgemerkt zij, dat met ingang van 1 juli 1970 voor de elders verzorgden de twee halfjaarlijkse uitkeringen zijn vervangen door één jaarlijkse vakantie-uitkering, welke naar niveau gelijk is aan die ingevolge de Alge mene Ouderdomswet, terwijl degenen, die in loondienst zijn of een uitkering ingevolge de Wet op de Arbeids ongeschiktheidsverzekering ontvangen de door hen als zodanig ontvangen- vakantie-uitkering zullen behouden, doch dat deze uitkering minimaal het bedrag aan vakantie-toeslag ingevolge de Algemene Ouderdoms wet zal bedragen Met deze normen is voldaan aan een verzoek van de staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk om de gemeentelijke normen zo veel mogelijk aan de passen aan de Tijdelijke Rijks groepsregeling Mindervaliden en de Rijksgroeps regeling Werkloze Werknemers, waarbij men is uitgegaan van het wettelijk miniumloon. Bovendien is aandacht geschonken aan het bepaalde in de Tijdelijke Rijksgroepsregeling voor bejaarden in bejaardenoorden Opgemerkt zij nog, dat de gemeentelijke richtlijnen, welke door het college van burgemeester en wethou ders worden vastgesteld en die tot leidraad dienen voor de advisering omtrent bijstandsaanvragen, zijn te beschouwen als een administratief hulpmiddel ter bepaling van de in ieder individueel geval noodzake lijke bijstand Voor wat betreft de verdere uitwerking van de uitke ringsnormen kan men de nodige inlichtingen verkri- gen ten gemeentehuize te Leusden-centrum (tel. 03496-1247, toestel 19) LEUSDEN - Dinsdagmorgen is er ten gevolge van veel te hoge snelheid op de Arnhemseweg ter hoogte van ,,de Mof" een personenauto uit de bocht gevlogen. De wagen werd bestuurd door C R. W. W uit Wageningen De bestuurder reed in de richting Woudenberg, raak te de macht over het stuur kwijt, slingerde van de rechter- naar de linkerzijde van de weg en kwam tegen een boom tot stilstand. De wagen werd totaal vernield. De bestuurder raakte licht gewond. 0 LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag avond organiseerde de Landelijke Rij- vereniging en Ponyclub Nimmerdor" een groots opgezet evenement, waarbij de diverse onderdelen van de edele ruitersport uitvoerig de revue pas seerden. Op een terrein achter de Eurowoningen had parcoursbouwer H v. d. Brink een fraai parcours uitgezet en om half acht gaf de voorzitter E. Oostra het startsein aan dit sportieve gebeuren. Hij verwelkomde het talrijke publiek en in het bijzonder de juryleden, t. w. de heer W. A. Hamoen en de heer en mevr. Ripping en gaf vervolgens de microfoon over aan de heer H. W. Bouwman, wiens deskundig commen taar de diverse nummers begeleidde. Het spektakel was begonnen en ca. 600 toeschouwers konden getuige zijn van een hartverwarmend ruiterfestijn. Als volgend programmaonderdeel kwam het voltige rijden aan de beurt onder leiding van deheerHoogendoorn. Voor de basis-opleiding van ruiter en amazone is dit onderdeel bijzonderge- schikt, daar de eenheid met het paard noodzakelijk is, zodat de gymnastische oefeningen in cadans met de galopbe weging van het paard uitgevoerd wor den Veel aandacht wordt bij Nimmer dor besteed aan de veelzijdigheid, d w z. aan dressuur, springen en cross country, internationaal genoemd de military" Dat nu hier heel jong mee begonnen kan worden lieten o a. Huub, Katinka en Marja zien. tezamen met Bep, Rolijn, Wim en Frans, waarbij vooral de tengere Katinka Gunn de show stal. Het paard Faviola van de heer W. Wernsen gedroeg zich of het wist dat er zoveel ogen op hem gericht waren en deed dan ook zijn uiterste best dit onderdeel te doen slagen. Begonnen werd met de openings parade van paarden en pony's met aan het hoofd de ringmeester, de heer H Hoogendoorn. Om in de stemming te komen kwamen nu een tiental eenspan tuigpaarden open klasse voor de concourswagen opdra ven. Voor dit spektakulaire nummer was als eerste prijs een wisselbeker beschikbaar gesteld De jury had de niet benijdenswaardige taak onder deze zeer fraaie combinaties de pnjzenpot te verdelen, maar uiteindelijk kwam toch als winnaar uit de bus het paard Jereda van de heer J Velthuizen. Na dit zware geschut kwam de jeugd van Nimmerdor aan bod Hetkaroussel rijden op de pony's gaat ze al goed af en het was leuk om te zien hoe deze ruiters en amazones inde dop de grond beginselen van het paardrijden al onder de knie hebben Met deze nuttige vrije tijdsbesteding leggen ze een basisvoor een latere en hopelijk succesvolle rui- tercarrière. Het volgende nummer was het A la Flêche rijden, waarbij een viertal char mante amazones hun kunnen toonden. Graag willen wij de dames B v d Pol, M. Oostra, J. ter Strake en H Goemaat een complimentje maken voor hun ge durfde en fraaie demonstratie voor dit toch al zo moeilijke onderdeel van de ruitersport. Ook' hier moest er iemand een eerste prijs krijgen en terecht werd deze gewonnen door mej B. v d. Pol met de paarden Igolda en Faviola Vervolgd werd met de demonstratie van eenspan tuigpaarden gereden door dames, waarbij door de jury gelet moest worden op de gang van het paard en op het schoonste geheel Ook hier weer een bijzonder zware taak voor de jury, maar uiteindelijk werd winnaar het paard Ereda, wederom van de heer W Meer- veld uit Barneveld en bereden door mevr. A. J Hoogendoorn-Klomp Weer was het de beurt aan de jeugd van Nimmerdor en nu stond het sprin gen met de pony's op het programma. Dit leuke en hartverwarmende num mer had als uitslag: 1. Rene v. d. Eijden op Flokie 0 fout, 8/ punten 2. Jan v d. Berg op Imonika, 0 fout, 7 punten 3 Walter Geerts op Stephy, 0 fout. 6 punten 4 Erik Batavier op Tanja. 3 fout, 8/2 punten 5. Henk Rouwendaal op Donar, 3 fout. 61/2 punten LEUSDEN - Eén van de jeugdige ruiters van .Nimmerdor" neemt fout loos één van de zware hindernissen. Als intermezzo stond een shownum mer op het programma, waarbij de jury weer voor de schier onmogelijke taak stond een beoordeling te geven over een tiental combinaties, variërend van luxe tweespanwagens tot een grote huifkar. Deze demonstratie was zo moeilijk te beoordelen, dat men besloot alle deel nemers met een prijs te laten vertrek ken, waarmee een ieder het roerend eens was. In de inmiddels ingevallen scheme ring kon begonnen worden aan het sprin gen met de paarden Als eerste kwam hier mej. R Klomp op Idoeska met 0 fout en V/2 punt voorstijl uit de bus, ge volgd door mej. H. Goemaat op Clenny met 0 fout en 7 punten en dezelfde mej Goemaat op Zoef met 0 fout en 6 3/4 punt. Vierde werd C Wernsen op Fa viola met 0 fout en 6l/2 punt en de vijfde plaats werd behaald door mej. J ter Strake op Herolien Töt besluit van dit grandioos ruiter festijn werd een demonstratie gehouden door een drietal tweespan tuigpaarden voor de concourswagen, waarmee aan dit sportieve evenement een einde was gekomen en de talrijke aanwezigen en deelnemers kunnen terugzien op een zeer geslaagde avond, vol hippisch ge noegen schoolboeken woordenboeken agenda's schrijf- en tekenartikelen multobanden vulpennen enz. enz. Hessenweg 323 Achterveld Telefoon 472| Onze winkel is wegens vakantie ge sloten vanaf 31 juli tot en met 12 aug Textielhuis HESSENWEG 321 ACHTERVELD LEUSDEN - Twee lieftallige meisjes in een Dos a Dos uit 1895. LEUSDEN - De pony-miters en ama zones van „Nimmerdor" brachten een kleurige carroussel. ACHTERVELD/TOURDORP - Deal- lerjongste deelnemer aan de 15e int. Tour de Junior Achterveld is Enrico Rupert uit Haaksbergen (O) die op de eerste Tourdag zijn 12e verjaardag zal vieren. Enrico mag dan het allerlaatste rugnummer 126 van de Melittaploeg dragen. Hij zal absoluut niet achterin het klassement eindigen, integendeel zelfs! Tijdens de jeugdwielerwedstnj- den in Nijverdal onder eminente leiding van jeugdwieleranimatorGerrit Weste rink viel het de Achterveldse Tourlei- der op dat Enrico een bijzonder sterk wielrennertje is. De Tourjarige is lid van de Enschedese wielerclub ..Het Oosten" en boekte maar eventjes vier en twintig overwinningen' Misschien kan de 15e Tour de Junior hem de zil veren 25e overwinning brengen want Enrico is er een goede kanshebber voor LEUSDEN - Een prachtige show m gebracht door enkele amazones met! onderdeel A la Flêche. HOU HET FIJN: HONDEN AAN DE LIJN! RIJWIEL- EN BROMFIETSHANl/EL '.v.üMv j<o:qj Jc, ARNHEMSEWEG 93 - LEUSDEN-ZUIDJ TELEFOON 03498 1461 Ook het adres voor uw reparatie. Koop bij de man die ook repareren kan

Leusder Krant | 1972 | | pagina 4