15e TOUR DE JUNIOR INTERNATIONAAL ACHTERVELD Ons kantoor morgen (vrijdag) gesloten DEEL VAN ASSCHATTER- WEG NU AFGESLOTEN ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN ■ij aak Meters ivint erste tappe MAANDAG Donderdag 27 juli 1972 eusder Krant Verschijnt wekelijks inACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG ITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ NV. DIREKTIE: H. J. HEINE END. REBEL 4e jaargang no. 14 Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS ACHTERVELD - Maandagmiddag tgeo onder leiding van tourleider Schouten 132 renners van start de 15e Tour de Junior te Achter- ld Deze wielrenners, waaronder 6 ilrensters, en 4 renners uit de ge- ente Leusden, zullen de komende ek het tourdorp bezig houden. De gemeente Leusden staat geduren- deze week in het teken van de Tour Junior, dat na Z/2 maand organise- toch zijn doorgang vond. Doordat de reglementen van de K.N.W.U. Idaan moest worden, heeft deze 15e ur de Junior aan een zijden draafje ourleider Jan Schouten kan nu nog bend om een bijdrage vragen maar licht dat de financiën van de volgende de Junior niet zo rooskleurig i zonder de broodnodige reklame. Foto Janus Visser tangen Op het laatste moment is akkoord bereikt betreffende de [lame. De renners zullen daarom )r de start hun shirts omkei en en zo ende tijdens het koersen geen re maken. kleinste renner onder de 14- en 15- ige, André Aupers (rechts), aan start Nadat de fotograaf de ploegfoto op namen voor de fraaie Achterveldse kerk had gemaakt, kwamen de renners voor de persoonlijke tijdrit aan de start. Daar dit niet het aantrekkelijk ste onderdeel van de tourweek is, wordt dit overdag afgewerkt. Voorde renners is het van groot belang, maar het pu bliek is hier snel op uit gekeken. Ver leden jaar werd deze individuele tijd rit over 2 dagen verspreid, maar deze keer vond de tourleiding één dag vol doende. Eerst werden c!e tijden van de-12-jarigen op de sto^watc^ °s van de heer Wessels en Johan Ossendrijver vastgelegd. De renners gingen in het begin om de minuut van start, maar daar men in tijdnood kwam werd dit verkort tot een halve minuut. Winnaar en zodoende gele trui-drager bij deze leeftijdsgroep werd nummer 72 Rusell Oliver uit Engeland in een tijd van 2 minuten en 34 sekonden. Hij zou het 's avonds zwaar krijgen, daar no. 5 Thomas Diehl uit Duitsland op 1 sekonde tweede werd. Bij de 13-jarigen ging weer een En gelsman nl 113 Nicholas Yarworth met de hoogste eer strijken en wel in een tijd van 2.29. Tweede werd no. 76 An tonio Ramaekers uit Weert met 1 se konde achterstand. Hij boekte dit jaar reeds 4 overwinningen De Duitser Heinz P. Jager, vorig jaar gele trui drager, werd derde op 2 sekonden. De strijdlustige renner van vorig jaar no 100 Ton Kokke uit St Willibrord moest met een tijd van 2 38 genoegen nemen Bij de 14- en 15-jarigen moesten deze tijden beduidend lager liggen, maar dit viel over het algemeen te gen. De 14-jange Corné Kokke met rugnummer 99 en Jos Thijs uit Etten- Leur (70) deelden de eerste plaats met een tijd van 2.24. Op een ge deelde eerste plaats bij de lö-ja^rgen kwamen no. 62 Rinus Stroes uit Hil versum en no 86 de Leusdenaar Dik Willigenburg. De gele trui-drager Ro bert Nixon deed 2 29 over de ca. 1200 meter. Nadat de heer Van Eeke ren van de Pedaalridders uit Amers foort de laatste renner het vertreksein had gegeven, werden er wegens toe gekend protest enige ritten overge- Maandag. De drie sterkste van de 14 en 15-jarige in de eerste etappe, l Sjaak Pieters, 2 Leon Kriesels. 3 Simon Meijn De jeugdige coureurs mogen niet met reclame op hun shirts koersen, van daar de striptease die voor en na elke wedstrijd plaats vindt Foto Janus Visser Maandag. Eddy Vereecken een van de pechvogels die bij een valpartij be trokken was, maar nadat er een nieuw achterwiel ingezet was kon hij toch de wedstrijd voortzetten, weliswaar met een grote achterstand op het pe- leton reden. De protesten varieerden vaneen gebroken ketting tot het last hebben van voor zich rijdende trage auto's Hierna werd er gerust tot 18 45 uur, waarna de wegwedstrijden op het 3950 meter lange parcours van start zou den gaan Doordat de bandenwagen zelf de verkeerde bandenspanning had, werd het iets later. Tourverslagge ver J. M Schouten stapte, nadat hij het laatste nieuws en de nog binnen gekomen premies bekend had gemaakt, in de rode geluidswagen. Hij rijdt voor het rennersveld uit. zodat men eventuele ontsnappingspogingen direkt via de luidspeakerboxen bij de finish vernemen kon Het parcours is dit jaar verkort en de renners starten per leeftijds groep, zodat men de renners meerdere keren de finish ziet passeren. Op een avond verrijden de 12-jarigen 3 ron den, de 13-jarigen 4 ronden en 15- jarigen 5 ronden Men ziet de renners dus 12 keer passeren Bij de 12-jarigen werd gele trui drager Rusell Oliver weer winnaar op de voet gevolgd door no. 47 René van IJsendoorn uit Tiel, die dit jaar al 2 overwinningen boekte In de tweede ronde viel nummer 12 Johan Nathans uit. Bij de 13-jarigen had men de eerste ronde al met een massale val partij te maken Richard Steffen uit Amsterdam en Rudy Nederhof moesten zich door de E H B O laten behande len. Van de valpartij werd door 9 man gebruik gemaakt, die samen een kop groep vormden Ron van Waard met rugnummer 119 uit Haarlem presteer de het om na die valpartij bij de kop groep te komen en V/2 km voor het ein de te demarreren Hij wist met 4 sekonden voorsprong als eerste de fi nish te passeren en verdiende hier mee de 3 sekonden bonifikatie. De Duitser Heinz P Jager, die derde werd in de tijdrit, werd nu tweede Vóór de start van de 14- en 15-ja rigen gingen er enkele motorenvolgers en de tourleider met de pet rond, zodat men vriidagf en zaterdag geen intree hoeït te bt uilen. Bij deze laatste groep miste men de Engelsman Rodney Patridge, die vlak voor de Tour de Junior zijn been brak en nu iedere avond als toeschouwer op de jury-wagen zit. Ook de twee voudige gele trui-drager Bert van Est uit Dinteloord is niet van de partij, omdat hij woensdag zijn verplichtingen in de Acht van Chaam heeft. De .praat jesmaker" Willy Derks uit Venlo ging eerst tweemaal vals van start, maar daarna brak het geweld los De Belg Eddy Vereecken ging in de bocht bij de kerk tegen de grond, waar aan hij een beenblessure en een krom achterwiel overhield. Bij iedere finish- doorkomst werd er fel gesprint om punten voor het puntenklassement te verzamelen en zodoende in de groene trui te komen. De eerste renner krijgt bij doorkomst door de finish 3 pun ten. de tweede 2 en de derde 1 punt Simon Meyn uit Amsterdam reed zich in de groene trui. nadat hij in de vijfde ronde als derde over de meet ging. Leon Kriesels uit Grave werd tweede, daar Sjaak Pieters uit Zwanenburg hem te snel af was. Hij boekte hier mee zijn 4e overwinning dit jaar, ofschoon hij er het jaar daarvoor ca 33 op zijn naam bracht Tegen de schemering was het wielerspekta kel van deze eerste avond tot een ge slaagd einde gebracht en werden de nummers 1, 2 en 3 van de verschillen de leeftijdsgroepen op de officiële wij ze gehuldigd. De tourmissen Karin Vlaarkamp en Evelyn Willigenburg droegen hun kusje bij. iets wat voor de fotografen nogal eens over gedaan moest worden. De tourmisskleding werd geschonken door Loek Enters uit Achterveld Ieder0 avond kan men na afloop bij café ,,Buitenlust" en hotel ,,De Roskam" een dansje maken. Op woens dag- en zaterdagavond is er in ,,Ons Gebouw" een optreden van het hippe zangduo ,,De Karina's", die een gran dioze show op de bühne kunnen op voeren. Vrijdagavond kan men dansen en springen met discjockey „The first R.R." uit Achterveld. Maandag. De 13-jarige Frans Spoor in actie tijdens de tijdrit. Foto Janus Visser Foto-puzzel rit van de Leusder Krant De Leusder Krant organiseert voor haar abonnees een foto puzzel-rit onder het motto Tour mee door het Leusder landschap. U kunt er geldprijzen mee win nen. Vooral in deze vakantie-tijd wil het wel eens voorkomen, dat u tijd over hebt, dat u iets wilt doen Wij dachten, dat het wel eens aardig zou zijn om de acti viteiten dicht bij huis te zoeken. Door deze foto-puzzel-rit kan dat. Als u komend weekeinde een -verloren uurtje hebt, begin er dan eens met uw kinderen aan. Zij zullen het leuk vinden om al puz zelend het Leusder landschap te verkennen. Een deel van de route behoort nu nog tot de agra rische gronden. Over zo'n tien jaar kan dat verleden tijd zijn. Daarom: pak de fiets, of welk vervoermiddel ook en puzzel mee. En geniet bovendien van de natuur, waarmee Leusden zo rijk bedeeld is. Trek over de smalle landbouwwegen langs de weilan den en akkers. U krijgt twee weken de tijd om de oplossing te vinden. We wensen u veel succes toe! Wegens familie-omstandigheden is ons kantoor, Finmark 3 te Leusdea/C. vrijdag (morgen dus) de gehele dag voor publiek gesloten Voor dringende zaken (familie-drukwerk e.d.^ wordt men vriendelijk verzocht kontakt op te nemen met de centrale administratie van de B.D.U. NV te Barneveld, Nieuwstraat 15, telefoon 03420-3141. Redaktie en administratie LEUSDER KRANT ft* t 'J i Maandag Sjaak Pieters ontvangt de beloning voor het winnen van de eer ste etappe van de tourmissen Karin en Evelyn. Een vertrouwd beeld op de Achter veldse wegen tijdens de Tour de Ju nior. Foto Janus Visser (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - In verband met de rekonstruktiewerkzaamheden zal het laatste gedeelte van de Asschat- terweg gelegen tussen Torenakkerweg en het kruispunt met de Hamersveld- seweg vanaf 24 juli (maandag j.l.) tot en met 18 augustus a.s gesloten zijn voor alle verkeer in beide richtingen.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 1