tsingen op Noorderinslag korte tijd reeds 5 gewonden Reeks van inbraken teistert Lei«sdeii/C. EXPOSITIE GERHARD VON GRAEVENITZ FOTO-PUZZEL-RIT: RAAD LEUSDEN KOMT BIJEEN ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Bromfietser zag omleiding niet COMMENTAREN MENINGEN NOORDERINSLAG De Noorderinslag in Leusden/Cen- is sinds haar opening begin vo le maand nog niet uit het nieuws ge est Deze geasfalteerde tweebaans- I die de verbinding vormt tussen Amersfoortse Heiligerbergerweg en nieuwe woonwijken van Leusden/ nirum, is in korte tijd berucht ge- rdeo door de regelmatig voorko- nde ongelukken op deze weg. Na- rlijk kunnen de eerste botsingen naam van de onwennigheid" worden ichreven, maar nu men toch echt wel deze race-baan" is gewend, moet n aannemen, dat de veiligheid van dit cé toch niet zo erg hoog is. Afge- weekeinde was het weer raak, zo- o in deze krant kunt lezen. Hoewel natuurlijk de weggebruikers zelf i. die de brokken maken, zou devei- M toch wel wat kunnen worden ver- ?d, indien de gemeente de kom- '1en zou verplatsen. Dat betekent, Donderdag 3 augustus 1972 4e jaargang no. 15 Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS J Verschijnt wekelijks inACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG TGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ N. V. DIREKTIE: H. J. HEINE END. REBEL LEUSDEN/C - De raad der ge meente Leusden komt op donderdag 3 augustus 1972 om 19.30 uur bijeen in het gemeentehuis te Leusden-cen- trum. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Opening 2 Mededelingen 3. Ingekomen stukken 4. Notulen 5 Straatnaamgeving in plan ..de We tering" 6. Huur zaalruimte t.b.v het kleu teronderwijs 7. Toepassing artikel 50 der kleu teronderwijswet t.b.v de 2e R.K kleuterschool te Leusden-c. 8 Verkoop perceel Hessenweg 181 9. Onderhandse aanbesteding van de reconstructie van een gedeelte van de Asschatterweg 10. Onderhandse aanbesteding van het westelijk deel van het ontwerp- bestemmingsplan ..Alandsbeek" 11 Onderhandse aanbesteding noor delijk deel van het ontwerp-be- stemmingsplan ..de Wetering" 12. Onderhandse aanbesteding bouw rijp maken plan ..Groenhouten" 13. Voorbereidingsbesluit voor o.a ,,de Wetering en ..Groenhouten" 14 Verkoop bungalowkavel in plan, ..Rozenboom" aan de heer A J Hessel 15. Aankoop onroerend goed Smous- sesteeg 4 van mevrouw A. E van Meerveld. 16. Verkoop stukjes grond in ,,De Rossenberg" aan de heren P. A. Gerber en T v Hoven 17. Verkoop van een perceel grond aan de Modderbeek aan de heer F.J.G. v. d. Ven 18 Verkoop van een kavel bouwter rein in plan ,,de Wetering" aan Heilijgers N V 19. Verkoop bungalow kavels in plan ..Rozeboom" aan de heren Y J. Krol en J. F. Sunderman. 20. Verlenging ontruimingstermijn van de woning J. van Arkelweg 12 21. Voorbereidingsbesluit voor de percelen: de Verjaegde Ruyter - weg 3, Hamersveldseweg 22. Hes senweg 218 en Arnhemseweg 77 22. Verkoop 180 kavels bouwterrein aan Eurowoningen B V 23 Aankoop grond van de heer G Tessels 24 Verkoop grond aan Stichting Pro jectontwikkelingsbureau Amro - Westland t.b.v de uitbreiding van ,,de Biezenkamp" 25. Subsidie Stichting Algemene en In dividuele Blindenbelangen 26. Voorstel tot het aangaan van een geldlening groot f 1 000.000,-- 27. 45e begrotingswijziging 1972 di verse wijzigingen algemene dienst 1972; 28. Raming kosten verbetering bin nenterreinen, bomen planten en zandbakken te Leusden-z. a. 16e begrotingswijziging 1972 grondbedrijf, b. 46e begrotings wijziging 1972 algemene dienst; 29 47e begrotingswijziging 1972: ra ming krediet herplaatsing nood- lokaal openbare kleuterschool te Leusden-centrum naar Achterveld (f24.250,-); 30 48e begrotingswijziging 1972: ra ming diverse kredieten ex. arti kel 72 L. o -wet 1920; 31 49e begrotingswijziging 1972 ra ming krediet inrichting R.K kleu terschool in het plan Rozen- boom" (f22.400,--) 32 Raming opbrengst grondverkopen diverse complexen: a. 17e begrotingswijziging 1972 grondbedrijf; b 50e begrotings wijziging 1972 algemene dienst 33. Raming opbrengst grondaan - en - verkopen diverse complexen: a. 18e begrotingswijziging 1972 grondbedrijf; b 51ebegrotingswij ziging 1972 algemene dienst 34. Raming bouwkosten schaftlokaal te Leusden-zuid: a 19e begrotingswijziging 1972 grondbedrijf, b 52ebegrotingswij ziging 1972 algemene dienst 35 Raming kosten bouwnjpmaken ,,de Wetering" a 20e begrotingswijziging 1972 grondbedrijf; b 55e begrotings wijziging 1972 algemene dienst 36 Raming verbouwingskosten broe- denj achter kantoorgebouw aan de Zwarteweg 14 t.b.v de Stich ting Seminarium voor Gezond heidszorg a 21e begrotingswijziging 1972 grondbedrijf; b. 57e begrotings wijziging 1972 algemene dienst 37. Raming bouwnjpmaken en op - brengst grondverkopen Alands- beek-West: a 22e begrotingswijziging 1972 grondbedrijf, b. 58e begrotings wijziging 1972 algemene dienst 38. Verkoop grond nabij de ..Hertekop' aan Rijkswaterstaat 39. Rondvraag. 40. Sluiting. eusder Krant id de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Binnen een iek vonden op de Noorderinslag twee gevallen plaats, waarbij vijf ge- Doden vielen. Op de kruising Noor- rloslag-Bavoortseweg kwam de 17- rige bromfietser A.J.M.O. uit Ut- cbt in botsing met een auto, die hij ivoorrang zou hebben gegeven. De- auto werd bestuurd door P.J.S. Zeist. O. moest met een gecom- Iceerde beenbreuk naar het St. Eli- bethziekenhuis worden vervoerd. Maandagmorgen was het opnieuw ik. Omstreeks half negen reed de er B. uit Leusden/centrum over de Noorderinslag richting Amers - foort. Bij de kruising met de Ba- voortweg werd hij niet opgemerkt door de bestuurster van een auto, die die Noorderinslag wilde oversteken. De wagen van mevrouw O. uit Leusden/ C. werd in de flank geraakt. De be stuurder B. en een inzittende werden gewond, evenals mevrouw O. die was vergezeld van haar buurvrouw. Deze beide dames verblijven momenteel nog in het ziekenhuis, terwijl de beide heren na behandeling weer naar huis terug konden keren. Het zoontje van mevrouw O. dat ook meereed, kwam met de schrik vrij. Beide wagens werden geheel ver nield, zoals de foto ook laat zien. dat de-vijftig-kilometergrens reeds zou moeten ingaan vóór de haakse bocht, dus even voorbij het kruispunt Heili gerbergerweg- Burg de Beaufortweg- Lockhorsterweg. Met daarbij ook nog een duidelijker aanwijzing, dat de haak se bocht moeilijk te nemen is met een snelheid hoger dan 30 kilometer per uur. Verkeersgebruikers worden op een gegeven moment „bordenblind" waardoor al deze waarschuwingen wel licht niet zo veel invloed hebben op de snelheid, we weten dat, maar het kan geen kwaad, om deze maatrege len desondanks in te voeren. Zoals de situatie nu ligt, geeft men de ver keerstechnische voorzieningen de schuld van de brokken. En daarmee de gemeente. Ten aanzien van het kruispunt Noor derinslag- Bavoortseweg is een op lossing moeilijker. Het is gewoon een kwestie van verkeersgedrag. Regels zijn regels en daar moet men zich- vooral in het verkeer- strikt aan hou den om het in deze tijd van steeds groter wordende verkeersstromen te kunnen overleven. Mischien dat oranje waarschuwingslichten op de Bavoortse weg er iets aan kunnen veranderen en de weggebruikers tot meer oplet tendheid kunnen dwingen. Het is in ie der geval te proberen. DE BIEZENKAMP. De bewoners rond het winkelcentrum De Biezenkamp zullen vanavond wel licht voor een deel op de publieke tri bune zitten om te horen wat de reaktie van de raad is op hun bezwaarschriften tegen de uitbreiding. Hoewel de ge meente kort na de publikatie van de bezwaren een vergadering met de be woners uitschreef, heeft dit toch niet het gewenste resultaat gehad. Woord voerders van de bewoners waren van mening, dat de gemeente met deze ver gadering ,,wel wat erg te laat kwam", omdat aan de opzet van het plan wei nig of niets meer veranderd kon wor den, zoals wethouder Bijleveld de aan wezigen meedeelde. Het merendeel van de bewoners was overigens met op deze vergadering aanwezig. Behou dens enkele wijzigingen ten aanzien van parkeerruimten, werd op de essentiële bezwaren van de bewoners tijdens de ze vergadering niet ingegaan. De bewoners vragen zich nu echter wel af, of de gemeente nu zonder meer door kan gaan met haar plannen, met voorbij gaan aan de bezwaarschriften. Willicht dat de raad daar vanavond nog het één en ander over kan zeggen, om de bewoners duidelijk te maken, wat hen te wachten staat. VERNIELZUCHT Er zijn altijd mensen, die denken, dat ze snel de boel moeten afbre ken, als het feest voorbij is. Dat af breken gaat dan niet zo erg zachtzin nig en heeft meer te m^ken met ver nielzucht dan met hulpvaardigheid. Tourleider Jan Schouten uit Achter veld kan de ,,hulp" van derden, die hij ondervond na afloop van het Tour de Junior-feest dan ook niet erg waarderen Vlaggen werden vernield of gestolen, borden werden beklad. Onbegrijpelijk. Winst" zit er voor deze vandalen en dieven met in. Het is zuiver de zucht om te kunnen ver nielen. En het zijn heus niet alleen de opgeschoten jongens uit de omge ving. Ook Duitse gasten werden bij dit nachtelijke werk gesignaleerd. De gastvrijheid van Achterveld wordt wel op een merkwaardige manier beloond! We hopen, dat de daders snel gepakt worden en een fikse straf krijgen toebedeeld, voor deze zinloze vernie lingen. Het is voor de tourorganisatie altijd een bijzonder inspannende taak om alles zo goed mogelijk te organi seren zonder in financiële nood te komen. Dat is tot nu toe steeds aar dig gelukt, maar vernielingen als van vorige week kunnen dat snel veran deren. De schade die de tourorga nisatie daarbij oploopt, gaat ten koste van de tour-. En u en ik willen toch ook, dat in 1973 weer honderden jon geren zich kunnen uitleven op het in middels beroemd geworden wegdek van Achterveld? Nou dan! L.V. Wellicht heeft men toen het geluk geprobeerd op het sportparkcomplex aan de Bavoortseweg. Want in dezelfde nacht werden ook daar verschillende ongewenste bezoeken geconstateerd Van een op het terrein staande schaft- keet werd een ruit vernield, maar daar werd niets vermist. Het vertrek van de kaartjescontrole van het zwembad ont kwam ook niet aan de geldzucht van de inbrekers De politie vermoedt, dat de daders met een valse sleutel binnen zijn gekomen Er werden twee geld kisten opengebroken, waaruit al het aanwezige geld verdween, evenals uit een sigarenkistje, waarin fooiengeld was opgeborgen. Een portemonnee werd eveneens geleegd. De kiosk werd tenslotte ook met een bezoek „vereerd" Men brak een ruit uit de sponning en brak twee kasten open Een gedeelte van de inhoud wordt vermist. De politie zette een speurhond in, maar dit had echter nog geen re sultaat. Op 31 juli (maandag) konstateerde mej. H. uit Ridderkerk, dat uit haar auto op het parkeerterrein bij Al bert's Corner een portefeuille met f200,-- en haar rijbewijs en andere waardepapieren waren gestolen De politie stelt ook hier een onderzoek in In samenwerking met de Amers foortse politie wist men de hand te leggen op een viertal Amersfoortse jongelui, die bekenden inbraken te heb ben gepleegd in Albert's Corner, en kele maanden geleden. LEUSDEN/AMERSFOORT - Van 14 augustus toi en met 3 september a.s. f exposeert Gerhard von Graevenitz bij DHV (Dwars Heederik en Verhey NV) w aan de Laar 1914 te Amersfoort. Von 0 Graevenitz, die in 1934 werd gebo- ren, heeft il tal van tentoonstellin- J gen in verschillende plaatsen van de w wereld gehid ..(o.a. Parijs, Londen, 0 Zagreb, Venetië, Bern, Pittsburgh (VS) a en New York). Zijn werk bestaat voor een groot d>el uit grafieken en bewe- gende objelten, waarin hij dezelfde 0 vormen gebruikt als in zijn grafie- ken. Op de tentoonstelling bij DHV kan men van beide vormen verschillende 0 voorbeelden zien (en bewonderen). In 0 totaal 33 zeefdrukken en 8 bewegende objekten. 0 Op de foto Lichtobjekt van Gerhard a von Graeveiitz uit 1965. (van de redaktie1 LEUSDEN-CENTRUM - Door de bouw van nieuwe wijlen en de rekonstruk- ties van bestaande wegen, is het in W Leusden/centrun door allerlei om- 0 leidingen opletten geblazen. Dat on- dervond de 17-arige G. van E. die in de nacht van vrijdag op zaterdag met w zijn bromfiets op de Asschatterweg 0 kwam te vallet, doordat - aldus de politie - de jon?en inplaats van af te slaan, de Torenskkerweg in - toch door 0 reed net opgetroken gedeelte van de a Asschatterweg »p. Hij reed tegen een vlaggemast aai en moest met ver- W wondingen aan irmen en benen in het 0 St. Elizabeth-dekenhuis worden be- handeld. (van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Leusden wordt momenteel geteisterd door inbrekers, die verschillende gebouwen in de ge meente een al dan niet succesvol be zoek brachten. In de nacht van 24 op 25 juli werd ingebroken bij het kantoor van het Astmafonds aan de Larixlaan te Leus- den/Centrum. De nachtelijke bezoe kers kwamen via de noordzijde van het gebouw binnen door een ruit in een tuimelraam te vernielen. Op een nog al forse - en wellicht ondeskundige wijze - werd de kluis van het Astma fonds onder handen genomen. De in brekers slaagden er wel in de buiten kant van de kluis flink te beschadigen, maar de kluisdeur bleef dicht. Met een buit van slechts vier gulden moesten ze onverichterzake vertrekken. Voor onze foto-puzzel-rit zie ons vorig nummer) kunt ii nog inzenden tot dinsdagmorgen 8 augustus.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 1