BEIS- DEVIEZEN 15e TOUR DE JUNIOR INTERNATIONAAL ACHTERVELD r- WI03L/JL- DINSDAG WOENSDAG WEM VOS JONGSTE WINNAAR ZATERDAG DONDERDAG VRIJDAG LEES VERDER OP PAGINA 7 Voor reisdeviezen en alle verzekeringen BONDSSPAARBANK .CHTERVELD - De tweede étappe de 15e Tour de Junór van Ach- rveld ging dinsdagavond precies op jd, maar niet zo traditiegetrouw als sdérs, van start. De renners bleven (i aan de bocht bij de Achterveldse ik achter de geluidswagen. De gele drager Rusell Oliver dacht daar ers over. Als er één schaap over dam is volgen er meer, en voordat •leider J. M. Schouten het tegen gaan, zat zijn wagen midden tus- d de wielrenners. 01 erwijl de strijd tussen de 12-jarigen i volle gang was, nam privé-chauf- ur de heer Meinten een bocht te snel, irdoor de tourverslaggever zijn mi- Ifoon verloor en men aan de finish niets meer vernam. De prach- grote koperen bel, geschonken de wielervereniging Reto uitArn- was dinsdagavond blijkbaar te ooi om te gebruiken. Toch streed jgehele peleton om de beste plaat- De ritoverwinning ging naargroe- ruidrager Jan Augel. jij de 13-jarigen, die 1 ronde meer en op het 3950 meter lange par rs, verzamelde Herman Lammer- E8 punten voor het puntenklasse- jnt en bleef daardoor 1 punt boven truidrager Heinz P. Jager. Hij vandaag de tweede étappe en be- d daardoor de gele trui. Ans Vriend, eergisteren hand in hand met Ann inion over (fe meet kwam, werd nu na laatste. Gerrie de Hoon >g, als laatste man, een daverend laus van het talrijke publiek. Het en stond hem nader dan het lachen. |e 14- en 15-jarigen werden bij de •t aan de hand van het algemeen isement opgesteld De motoren- jers gingen eerst met de pet rond indag werd f200,50 opgehaald), zo- renners even moesten wachten, j Rudi Goossens kreeg na 10 me- if. last van zijn ketting en kwam ide alsv laatste binnen. Simon die teveel achterstand op de gele truidragers in zijn leeftijds- !p heeft, gooit het deze tour op de me trui Hij behaalde gisteren 6 jen en kwam op eeri totaal van 15 hij als derde finishte. Sjaak Pie- die slechts 1 punt scoorde won weer deze étappe [CHTERVELD - ,,Nog steeds wordt e weinig aandacht besteed aan de irensters onder de 15 jaar en zo- Tde organiseerden wij voorde twee maal in Achterveld het officieus ferlands kampioenschap", aldus fielder J. M. Schouten. In Nijverdal pl voor de eerste maal dit jaar 1-daagse georganiseerd door mevr. Eerdink [schoon de vlam nog steeds niet ge il heeft in het tourdorp, gingwoens- Biorgen om 11.30 uur de persoon- I tijdrit over 1200 meter van start, bader van Carla Notten schonk I de wielrensters twee bekers en Jet totaal konden na afloop 17 be- j in café-restaurant Buitenkist" geeld worden. Dinsdag - Heinz P. Jager wint met groot machtsvertoon de tweede étappe voor Frits Dreyer. Foto Janus Visser De wielrensters waren ingedeeld in drie klassen alnaar gelang de leeftijd en sterkte De 12-jarige Marijke La- gerlóf kwam hierdoor in de A-klasse tussen de 13-15-jangen en maakte een tijd van 2.52 minuten. De snelste bij de 9-12-jarigen werd Hilda Dijk in 3.04 gevolgd door Thea Dijkstra in 3 07 Beppie Brinkman, dochter van de Ne derlandse coach bij de dames in de Olympische Spelen, moest met een tijd van 3.23 genoegen nemen. In de B-klasse van de 13-15-jarigen eindigden Hanny van Bruggen, winnaar in Nijverdal, Annemieke Mulder en Corrie Almekinders. die de hele Tour week meerijdt, in 2.54 op de gedeelde eerste plaats. In de A-klasse, waarin drie rensters van de Tour de Junior meerijden, eindigde Greetje Bosch, winnaar van vorig jaar, in een tijd van 2.46 min op de eerste plaats. Ondanks protesten, dat zij met versnelling reed, het verzet 19-49 was vastgezet, won zij de persoonlijke tijdrit. Bertie Smit en Marijke Lagerlöf eindigden als twee de en derde. Woensdagmiddag gingen om 13.45 uur de wegwedstrijden om het Kampioen schap van Nederland van start Daar de geluidswagen niet geheel in orde was, bleef tourverslaggever J. M. Schouten op de jurywagen, terwijl 13 deelneem sters van 9-12 jaar hun etappe over 2 ronden van ruim 3 km reden Hierin fietsten ook mee de jongste rensters, de 8-jarige Jolanda Voors en Denise. Westerdink, winnaar van de ronde van Enter zondag j.l. In de tijd 14.31 minu ten werd Dimphy Wesdorp eerste Nin- nie en Lian de Hoon konden wegens autopech niet aan de start verschijnen De 19 deelneemsters van 13-15 jaar fietsten 4 ronden, maar na 1 ronde was het al Greetje Bosch, die een lichte voorsprong nam en deze tot het einde niet meer zou afstaan, Bertie Smit en 'Corrie Almekinders, die de hele week in de Tour de Junior meerijden, kwa men ten val en moeten met de E .H .B.O. wagen naar het rennerskwartier ver voerd worden, 's Avonds verschenen zij echter weer aan de start voor de ploegentijdrit. De 15-jarige Ans Vriend, die 59 sekonden achter de winnaar binnenkwam, werd officieus Nederlands Kampioene. Marijke La gerlöf, die door een val van een paard haar arm had gebroken en woensdag uit het gips kwam, werd derde in de zelfde tijd. Om 15.00 uur was de feestelijke prijsuitreiking in café - restaurant ,,Buitenlust". Voor de rensters werd dit een waar feest, daar de tourleiding vele grote prijzen, waaronder 17 be kers, beschikbaar had gesteld. Iedere deelneemster ontving een Tour de Ju nior wielrentas, een tegel, 'n Miche- lingeschenkenpakket en een boek over de Olympische Spelen. Verder wer den er tubes, koperen openers, eau de cologne enz. uitgereikt. Ans Vriend uit Heilo kreeg de gele trui, waarin zij deze week onder rug nummer 112 zal rijden. De jeugdwiel- rensters bedankten de tourorganisa toren voor dit geweldige festijn en keerden naar hun verre woonplaatsen terug. Om 18.45 uur ging de ploegentijdrit over 3950 meter van start De Heuga- ploeg liep al een fiks aantal strafpun- ten op, doordat Wilfried Teuven te gen het parcours inreed. Ook Foto Fortgens kreeg strafpunten, omdat An ne Boersma met de handen van het stuur over de meet kwam. In het ploe- genklassement werden Michelin, He- lifrost en Mars van de eerste plaats verdreven door de TBS-ploeg Deze ploeg maakte de snelste tijd nl. 5.32 minuten en drong met een totaal tijd van 2.00.42 door naar de kop van het klassement. De AVRO-ploeg werd twee de in een tijd van 5.33 gevolgd dooi de Brink-ploeg in 5.34 ACHTERVELD - Woensdagmorgen waren het de Achterveldse kinderen van 5-11 jaar, die op hun pedalen door de nieuwe wijk fietsten, om te bewij zen, wie de sterkste zou zijn. Het wa ren er maar liefst 91, die in 5 leef tijdsgroepen van start gingen. Bij de 9-jarigen vloog Hilhorst de bocht uit en liep een hersenschudding op. Mede werker P. Bokkers kon het één en an der niet verwerken en viel zelf flauw. Paul Ossendrijver, verleden jaar ook al winnaar in zijn leeftijdsgroep, liet ook gisteren de 20 9-jarigen achter zich. Bij de 10- en 11-jarigen werd Henk Noach, die reeds een mini race fiets bezit, zwaar gehinderd door een valpartij bij de start. Corrie Almekinders en Hanny van Bruggen, twee meisjes tussen al het jongens-geweld. Foto Janus Visser ACHTERVELD - Ondanks de stro mende regen en tegen de zin van Tour de Junior organisator J. M. Schouten werd het tourprogrmamma toch afgewerkt. De tourvlam, die woensdagmiddag wel brandde, kon de watermassa ook al niet verwerken en het talrijke publiek van de vorige avonden prefereerden de huiskamer. Om 18.30 uur zou de Kokke Sport- kledingploeg, die op korrekte wijze protesteerde tegen de tijdvaststelling, voor het ploegenklassement overrij den. Dit werd uitgesteld tot vanmor- De kleinste Achterveldse coureurs gaan van start in de Mini-tour. Foto Janus Visser eerste in 17.01wiardoor hij met 3 se konden bonificatiein de gele trui kwam De Tourmisses lann Vlaarkamp en Evelyn WillegenbQ-g, haar broer Dick werd gisteren detïe, namen zelf de bloemen mee naarhuis, daar de door natte renners me in de kou bleven. Vandaag werden er voor de renners om 9.30 uur Tourie Junior films ge draaid. Vanavond wirden. als het weer het toelaat om 18.-5 uur vier ronden door de 13-jarigen»n vijf ronden door de 15-jarigen vernden. Daarna kan men in het rennerswartier ,.Ons Ge bouw" dansen en spangen m.m.v disk jockey ..The first RR.uit Achterveld. Zaterdagmiddag gan om 14 00 uur de wegwedstrijden in 41e leeftijdsgroepen van start ACHTERVELD Zaterdagmiddag kwam de ontknopig van de spannende 15e Tour de Junioite Achterveld, on der bijzonder goee weersomstandig heden en met mindr publiek als in het begin van de tourwek streden de ren ners om de besteplaatsen. Tourver slaggever J. M. Shouten, die niet zo hees was als verlden jaar, kon na af- pDERDA DERDAG 3 AUGUSTUS 1972 LEUSDER KRANT Puntenklassement (groene trui): le Herman Lammertink 26 punten, 2e Heinz Peter Jager 25 punten, 3e Frits Dreyer 8 punten Dagklassement 14-15 jarigen over 5 ronden. le no. 7 Sjaak Pieters in 28.18 (incl. 3 sekonden bonificatie), 2e no. 67 Jan Nicolai in 28.19 (incl. 2 sekonden bonificatie), 3e no. 55 Jos Somers in 28.20 (incl. 1 sekonde bonificatie). Eindklassement (gele trui): le Sjaak Pieters in 2.13.49 uur, 2e Rob Oskam in 2 13.53 uur, 3e Jos Thijs 14 jaar (gele trui), René Kokke 14 jaar, Dick Willigenburg, Jan Nicolai, allen in 2 13 54 uur, 4e Rinus Stroes in 2.13 55 uur, 5e Leon Kriessels in 2.13.57 uur. Puntenklassement (groene trui): le Simon Meyn 32 punten. Ploegen klassement: Iê Kokke Sportkleding 3.31.48 uur, 2e T B S. 3 31.51 uur, 3e A.V R O. 3.51 31, 4e Michelin 3.31.53. voor Midden en Oost Nederland Dinsdag - Jan Augel wint met mini maal verschil de tweede étappe bij de 12-jarigen. Foto Janus Visser Na afloop van een zwaar verregende etappe werden de renners direkt warm aangekleed. Foto: Janus Visser. De uitslagen in de verschillende leeftijdsgroepen zijn als volgt 18 deelnemers 5-6-jarigen: 1 Wim Vos 2. Martin Kok 3 Vincent van Doornik 17 deelnemers 7-jarigen: 1. John Verdam 2. Johan van Druten 3. Arno Vos 15 deelnemers 8-jarigen: 1. Marinus Burgstede 2. Freddie van Hamersveld 3 Adrie van Marwijk 21 deelnemers 9-jarigen: 1. Paul Ossendrijver 2. Bertie Wouters 3 Marcel Bone 20 deelnemers 10- 11-jarigen: 1. Frank Schoonerbeek 2 Nico van Druten 3. Sjef Snel Na afloop konden de rennertjes, na inlevering van hun nummer, een vaan tje of een speldje met enkele pakjes kaugum afhalen. De eerste drie ge- klasseerden kwamen tevens op het po dium, en ontvingen uit handen van or ganisatrice mevr. Enters een gedenk- tegel. gen 11.00 uur. Gisterenmorgen zaten ruim 50 tourgastgezinmoeders, wiel renners en hun moeders voor een ge zellig koffie-uurtje in ,,De Roskam". Hier kregen de moeders de kaarten voor de slotavond op zaterdag om 20 00 uur. Gisterenavond verscheen voor de ge luidswagen van verslaggever J. M. Schouten een grote Michelin geluids wagen met muziek om het geheel bij trieste weersomstandigheden een beet je op te vrolijken. Op het spiegel gladde parcours hoefde gisteren mate riaalwagen beheerder Wout Peel niet in aktie te komen. De afstanden waren ingekort en de 12-jarigen reden slechts 2 ronden van 3950 meter. Groene trui drager Jan Augel verzamelde weer 4 punten voor het puntenklassement, door in de eerste ronde als eerste en bij de finish als derde door te komen Gele truidrager Rusell Oliver won de sprint in een tijd van 12 22 minuten gevolgd door Wicher Fekken uit Eindhoven Bij de 14/15-jarigen mistten de toe schouwers Jan Meester uit Achterveld, die bij de twee vorige wedstrijden een ronde achterstand had. Terwijl tour- leider Schouten een pakje melk leeg dronk werden de renners aan de hand van het algemeen klassement opgesteld. Simon Meyn, die slechts voor het pun tenklassement rijdt, verzamelde weer 2 punten Rob Oskam uit Utrecht met rugnummer 1 eindigde na 3 ronden als loop van de verreden etappes meede len, dat Rusell Oliver bij de 12 jarigen, Heinz Peter Jager bij de 13 jarigen en Sjaak Pieters bij de 14-15 jarigen de gele trui gewonnen hadden, 's Avonds werden in het overvolle rennershuis ,,Ons Gebouw" door J. M. Schouten en burgemeester mr. A. H. van der Post voor ruim drie duizend gulden aan prij zen uitgereikt. Vrijdagmorgen werd door de Kokke Sportkledingploeg overgereden voor het ploegenklassement en ondanks het natte wegdek liet de ploeg de recordtijd van 5.30 over 3950 meter afdrukken. Hier door kwamen de 6 wielrenners met 1 sekonde voorsprong aan de kop van het klassement. Dit veranderde ook, nadat men 's avonds onder grote publieke be langstelling de 4e etappe had verreden niet meer De T B.S. ploeg werd in de tijd van 3.31.49 uur tweede, terwijl de A.V.R.O ploeg in 3.31.51 alsderdege- klasseerd werd De 13 jarigen, die vrijdagavond 4 ron den aflegden, hadden ook de 14 jarige cowboy Jan Meester uit Achterveld in hun midden. Hij werd in zijn twee vorige etappes een ronde gelapt en ondanks de lagere leeftijdsgroep eindigde hij als voorlaatste. Gele truidrager Heinz P. Jager werd tweede achter Nicolas Yar- worth, die 1 sekonde tekort kwam om zich als eerste in het algemeen klasse ment te plaatsen. Groene truidrager Herman Lammertink werd derde en sa men met Heinz P. Jager deelde hij nu het puntenklassement 3e Jan Angel totaal 110 11 uur. 5e Johan Jaspers totaal 1.10.15 uur. Puntenklassement (groene trui), le Jan Angel 19 punten, 2e Rusell Oliver 15 punten, 3e René van IJzendoorn 8 punten. Dagklassement voor de 13 jarigen over 4 ronden: le no. 76 Antonio Ramaekers in 24.47 (incl. 3 sekonden bonificatie), 2e no. 93 Rob Meyn in 24.48 (incl. 2 sekonden bonificatie), 3e no 111 Sjaak Steur in 24 49 (incl. 1 sekonde bonificatie). Eindklassement (gele trui): le Heinz Peter Jager in 1 40 22 uur, 2e Nicolas Yarworth in 1.40.23 uur, 3e Ron van Waard in 1.40 28 uur, 4e Ben van IJzendoorn in 1.40.33 uur, 5e Herman Lammertink in 1.40.34 uur, 5e Sjaak Steur in 1.40 34 uur. in de derde ronde demarreerde de En gelsman Nicholas Yarworth, die voor Heinz P Jager moest eindigen om gele trui winnaar te worden Hij finishte echter een ronde te vroeg en doordat dit teveel kracht vergde kon hij bij de eindsprint niet bij de eerste drie ko men. Hij finishte net als geletruidrager en winnaar Heinz P Jager in het pele ton. Herman Lammertink werd uitein delijk groene truiwinnaar. Antonio Ra- Drie kleine mini-coureurs op het ere-schavot. Foto Janus Visser 14-15 jarigen van start. In het klasse ment was tussen de eerste 22 slechts negen sekonden verschil, terwijl dit tussen de eerste vijf slechts 2 sekonden bedroeg. Simon Meyn, was al zeker van zijn groene trui, maar verzamelde er nog 7 punten bij In de derde ronde nam Robert Nixon, verleden jaar gele trui winnaar bij de 13 jarigen, honderd me ter voorsprong, maar geletruidrager Sjaak Pieters verhoogde het tempo van het peleton en zodoende mislukte ook deze demarragepoging. De eindsprint werd na 5 ronden voor de 4e maal deze week gewonnen door Sjaak Pieters, die zondag 23 juli 15 jaar werd. Hij legde de 23 ronden van 3950 meter plus 1200 meter tijdrit af in 2.13.49 uur wat een gemiddelde van 42 km/u betekent Jan Nicolai werd tweede voor Jos So mers In het eindklassement stonden Jos Tijs en Corné Kokke, Jan Nicolai en Dick Willigenburg, Rinus Stroes en Leon Kriessels en John Brück en Si mon Meyn op dezelfde plaats. Ieder tweetal moest nu een tijdrit over 1200 meter rijden. Jos Thijs was 0.9sekon den sneller dan Corné Kokke, waardoor hij de gele trui bij de 14 jarigen won. Dick Willigenburg uit Leusden was sneller als Jan Nicolai en werd nu derde in het eindklassement Dagklassement zaterdag voor 12 jari gen over 3 ronden: le no. 72 Rusell Oliver in 18.12 (incl. 3 sekonden bonificatie)-H- &E NO3 Wicher Fekken in 18.13 (incl 3 sekonden bonificatie), 3e no 52 Jan Angel in 18.14 (incl 1 sekonde bonificatie). Eindklassement (gele trui): le Rusell Oliver totaal 1 10 01 uur, 2e Wicher Fekken totaal 1.10.09 uur, 3e Thomas Diehl totaal 1.10.11 uur, Bij de 14-15 jarigen stelde Simon Meyn zijn groene trui veilig, door zich bij iedere doorkomst bij de eerste drie te rijden, waarvan twee keer als eerste. Bij de finish kwam hij er weer niet aan te pas, doordat Sjaak Pieters de derde overwinning voor zich opeiste. Peter van Linde werd tweede en Jan Nicolai derde In de eindsprint ging Paul Bal- vert tegen de grond en hoewel het zich ernstig liet aanzien was hij zaterdag weer van de partij De materiaalwagen beheerders Brück en Peel moesten 6 wielen verwisselen Onder het grote aantal toeschouwers bevonden zich en kele vedetten van de Tour de Junior en jeugdvoorzitter van de K N.W.U. de heer Van Gestel. Zaterdagmiddag verschenen eerst de 12 jarigen aan de meet Gele truidrager Rusell Oliver bleek na 3 ronden weerde snelste. Wicher Fekken, die in twee sei zoenen 64 overwinningen boekte, werd door zijn tweede plaats reserve kampi oen 1972 Bij de 13 jarigen streden Herman Lammertink en Heinz P. Jager om de groene trui. Steeds kwamen deze

Leusder Krant | 1972 | | pagina 5