Antilopen Junioren I promoveren alsnog naar de le klasse Voorstel naamgeving wegen De Wetering 5 Verkoop grond voor de rekonstruktie van kruispunt Hertekop rvolg van pag Bromfiets contra auto BOUWRIJP- MAKEN VAN DE WETERING NOORD Auto tegen bromfiets LEUSDER KRANT iterdagavond werd in het renners- ,0ns Gebouw" de grote feestelij- lótavond gehouden. In de met Tour uQior vlaggen versierde overvolle deed tourleider J. M.Schouten het ingswoord, waarin hij iedereen van t welkom heette, waaronder burge ster Mr. A. H. van der Post en reen (ook u) bedankte. Het char- te zangduo ..De Karma's" zong Da 4 songs. J M. Schouten stelde 1 ploegen voor en zij ontvingen al- een sporttas met inhoud. Hierna te de Leusdense burgemeester Mr van der Post de eremedailles De sterkste Belg Eddy D'Herde ing de eremedaille, geschonken Zijne Koninklijke Hoogheid Ko- Boudewijn van België. De sterkste ser Gerd Salemink ontving de ere- ïille, geschonken door de Ambas- »ur van Duitsland. De sterkste En- man Robert Nixon nam de ere- aille geschonken door de Ambasse- van Engeland in ontvangst. Ten- Ie kreeg Sjaak Pieters de ereme daille. geschonken door Zijne Ko ninklijke Hoogheid de Prins der Ne derlanden Dick Willigenburg ontving Groene-trui winnaar Simon Meyn op de bühne met het duo De Karina's. eo na elke etappe worden de iers gecontroleerd, weliswaar niet doping, maar wel met welk verzet koersen. een grote sportbeker voor de sterkste Leusdense wielrenner uit handen van de Leusdense burgemeester. De burge meester. die zelf ook een sporttas ont ving, sprak vervolgens zijn waardering uit over het comité, dat door een slim me vondst toch voor elkaar kreeg, dat de Tour de Junior doorging. Verderga! de burgemeester Mr. A. H. van der Post de complimenten aan de Achter- velders voor het eigen initiatief, dat zij tijdens de tourweek toonden ,,De hele gemeente Leusden is blij en trots, dat ieder jaar dit grote wielerfestijn ge organiseerd wordt Veel mensen heb ben zich hiervoor ingespannen en er is ook door de renners weer fair en fel gestreden", aldus de burgervader. Hij sprak verder de hoop uit. dat volgend jaar de zaak weer kan draaien Uit han den van Caren de Vries, de oudste van het zangduo ,,De Karina's" ontving de burgemeester hun allernieuwste gram mofoonplaat met aan de A-kant Manana en op de B-kant .Ik zal je nooit ver geten". In snel tempo werden de ove rige 35 bekers uitgereikt Nadat ..De Karina's" weer drie songs ten gehore hadden gebracht, verscheen Prins Puup de eerste van het Puupen- koppenland in eigen persoon op het to neel. Paul Balvert, die vrijdagavond ten val kwam, kreeg de orde als groot ste puupenkoppensneller. Wout Peel kreeg als best geklede medewerker aan de Tour de Junior een onderscheiding Vervolgens werd Tour de Junior op richter J M. Schouten geprezen voor zijn genialiteit en vooral abnormaliteit om zo'n wielerfestijn te organiseren Hij werd onder dne-wervig alaaf ge ridderd en ontving het eerste paspoort, wat hem toegang geeft op de komende Puupenkoppenfeesten. Mevrouw Schou ten ontving een grote bos bloemen voor de vrijheid, die zij haar man 's avonds geeft, iets wat de Raad van Elf zelf ook nodig heeft. Na de pauze, waarin men loten, platen van de Karina's en foto's van de Tour de Junior kon kopen, was de snelle verloting. Voor de 14 jarige Jan Mees ter, die het geweld deze week niet aan kon, kwam er bij de gratis verloting onder de renners een camara uit de bus. Guus Stoots won een polshorloge en Tour de Junior winnaar Sjaak Pieters won deze geslaagde avond een transis tor. De kleine René van IJzendoorn won de prachtige sportfiets en zo kwam er een einde aan de feestavond. K.N.W.U. consul afdeling Utrecht de heer Oskam sprak het slotwoord, waar in hij de heer Schouten en zijn mede organisatoren bedankte voor dit prach tige jeugdwielerfestijn. Achtervelds Prins Puup I riddert tour- leider Jan Schouten en overhandigt hem het eerste paspoort vanPuupenkoppen- land. Foto Janus Visser. De vier winnaars van de gele-trui tijdens de huldiging, v.l.n.r. Sjaak Pie ters 15 jaar, Jos Thijs 14 jaar, Heinz Peter Jager 13 jaar en de kleinde En gelsman Rusell Oliver. Foto Janus Visser. Dick Willigenburg ontvangt de ere penning als beste Leusdense coureur uit handen van burgemeester mr A. H. van der Post. LEUSDEN - Bultendeveldkampioen Antilopen 1 senioren hetwelk zo prach tig promoveerde naar de landelijke klasse 3e klasse K.N.K.B. en de 3 Micro-kampioenen Antilopen I en II en de juniorenploeg is nu ook nog de Antilopen jun. ploeg bij keuze gepro moveerd. Soesterkwartier jun. 1 die het afgelopen jaar kampioen werden, deed afstand van promotie, daar bijna alle junioren senior werden en men wei nig kwalitatieve junioren over had om zich te kunnen handhaven in de eer ste klasse Antilopen jun.I die het af gelopen jaar op de 2de plaats eindigde werd nu door de bond voor promotie aangewezen en gaat het seizoen 72/73 spelen in de hoogste klasse van de afdeling Midden-Nederland De junio renploeg is als volgt ingedeeld. 1 Amersfoort Jun II - Amersfoort 2 Antilopen jun I - Leusden 3 RDZ Jun I - Zeist 4 Samos Jun III - Utrecht 5. S.K F Jun I - Veenendaal 6. O.V.V.O Jun I - Maarssen 7. Vinken Jun II - Vinkenveen Het grootste gedeelte van de Antilo pen junioren vertoeft momenteel in een trainings- en vakantiekamp in Vier houten, waar men een week verblijft. Ook hier speelt men elke dag wedstrij den tegen gerenommeerde tegenstan ders zoals Rapiditas uit Zutphen. Roh- da uit Amsterdam. K Z uit Koog Zaan dijk. Steeds Hoger uit Apeldoorn eet. Allemaal ploegen die in de landelijke klasse spelen Dit alles is een goede voorbereiding voor de a s competi tie. Bij elke doorkomst werd er fel ge sprint voor een klassering in het pun tenklassement. Zaterdag. Bij de 13 jarige zegevierde Antonio Raraaekers, Rob Meijn werd tweede en derde Sjaak Steur. LEUSDEN - Van de commissie naam geving wegen ontvingen b en ween aan tal adviezen inzake de naamgeving van enkele wegen in plan de Wetering, waarbij gebruik is gemaakt van na men van wilde planten, die in de Gel derse Vallei voorkomen. B en w kunnen zich met deze sug gesties verenigen en stellen de raad het navolgende voor: a. De eerste zijstraat van de Asschat- terweg, gelegen ten oosten van de Middenweg en lopende in noord- noordoostelijke richting de naam Hondsdraf te geven. b. De straat lopende van de Hondsdraf in weste-noordwestelijke richting (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdagmid dag omstreeks tien uur kwam de 16- jange bromfietser F M L. uit Leus den in botsing met de automobilist J B eveneens uit Leusden^Het onge val gebeurde op de Lockhorsterweg bij de brug over de Heiligerberger- beek. De bromfiets werd totaal ver nield De bromfietser kwam met de schrik vrij. De auto werd licht be schadigd. Zonnedauw te noemen, c De twee pleinen gelegen aan het einde van de Zonnedauw de naam Zonnedauwhof te geven d. Voor de straat lopende van Zon nedauw in noordelijke richting de naam Morgenster te gebruiken e. Het ten oosten van de Hondsdraf gelegen plein Gagelhof te noemen f. De tweede zijstraat van deAsschat- terweg, gelegen ten oosten van de Middenweg en lopende in noorde lijke richting de naam Wederik te geven g. De naam Walstro te gebruiken voor de derde zijstraat van de Asschat- terweg, gelegen ten oosten van de Middenweg en lopende in noord- noordoostelijke richting h. Het plein liggende tussen Wederiken Walstro de naam Ereprijshof te ge ven. i. Het plein gelegen ten noorden van Ereprijshof te noemen: Elatinehof. Voor de pleinen is de uitgang -hof gekozen om een eenheid ten aanzien van andere pleinen ten noorden van de Asschatterweg te verkrijgen. (Zie Es doornhof enz.) Ook is het inmiddels zo goed als zeker dat er a s. jaar een jeugdploeg vertrekt naar Spanje samen met Rohda, Amsterdam en een Belgische en Duit se jeugdploeg Voor de adspiranten van Antilopen tenslotte wordt geprobeerd ook hen volgend jaar in een trainings- en vakantiekamp onder te brengen. LEUSDEN - In de raadsvergadering van 29 juni j.l. is door de raad beslo ten de hofstede Asschatterweg 121 met landerijen aan te kopen van de heer R. B. van Daatselaar. Door deze trans actie is het mogelijk om thans het noordelijk deel van het bestemmings plan ,,de Wetering" te realiseren. Teneinde op deze grond zo weinig mogelijk rente bij te schrijven, is het wenselijk dat deze zo spoedig mo gelijk bouwrijp wordt gemaakt en weer verkocht wordt De Woningstichting Centraal Nederland heeft in principe al toegezegd de 115 kavels bouwterrein t.b.v de premie-koopwoningen aan te kopen Met de Directie Volkshuisves ting te Utrecht zijn onderhandelingen gaande voor een extra contingent van 52 woningwetwoningen t.b.v. 1972. Het aannemingsbedrijf Florie Van de Heuvel heeft toegezegd dat de 52 wo ningwetwoningen tegen nagenoeg de zelfde voorwaarden gebouwd zullen worden als de nu in aanbouw zijnde 100 woningwetwoningen in het plan,,de We tering" Uit oogpunt van kostenbespa ring is het van het grootste belang de continuïteit van het bouwen alsmede van het bouw- en woonrijp maken te handhaven. De kosten van bouwrijp maken worden voorlopig geraamd op f3.273.387,-- (excl. B T W (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Zaterdag kwam op de Doornseweg ter hoogte van ho tel Waterloo de bromfietser H M uit Stoutenburg in botsing met de auto van van D. uit Amersfoort Van D die op de parallelweg reed wilde linksaf slaan op het moment dat de brom fietser hem wilde passeren. Beide voertuigen werden beschadigd. De bromfietser werd aan zijn hand ge wond Leusden - In verband met de recon structie van de rijksweg Amersfoort- Woudenberg ter plaatse van de kruising met de Dodeweg - Lockhorsterweg en de rijksweg nummer 28, heeft Rijks waterstaat verzocht van de gemeente te mogen kopen een gedeelte van de Dodeweg en van de Lockhorsterweg. Het verheugt b en w bijzonder, dat met de reconstructie van dit kruispunt op korte termijn een aanvang zal worden gemaakt. Immers, de noodzaak ervan behoeft nauwelijks betoog, gelet op de toenemende intensiteit van het weever- keer. b Een belanrijk motief voor een spoe dige uitvoering van het werk is bo vendien het feit, dat daarvoor dit jaar geld beschikbaar is. De commissies ruimtelijke ordening en volkshuisvesting en financiën kun nen zich met het voorstel verenigen.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 7