'EZWAREN OMWONENDEN IIEZENKAMP ONGEGR OND OMWONENDEN SCHRIJVEN BRIEF AAN G.S. iOUWRIJPMAKEN iLANDSBEEK I lANBESTEED TOUR DOOR HET LEUSDER LAND RAAD LEUSDEN WONINGBOUW VERENIGING KAN BEGINNEN MEDISCHE DIENSTEN Oplossing van onze foto-puzzel-tocht Artikel 19 W.R.O. VERVOLG VAN DE VOORPAGINA Geslaagd voor arts examen Bromfietser valt ierdag 10 augustus 1972 LKUSÜKR KRANT FILMAGENDA AMERSFOORT VERVOLG VA IS VOORPAGINA Als u zegt, dat niet voldoende bekend heid aan deze zaak is gegeven, dan moet ik dat bestrijden U zegt, dat het plan niet apart in behandeling is ge weest. Het uitbreidingsplan vandeBie- zenkamp is apart behandeld tijdens een hearing, waarop ook andere deel- plannen apart zijn behandeld". (Gelach op de tribune). ,.U hebt gesuggereerd dat ik zou hebben gezegd, tijdens de voorlich tingsavond over de eerste fase, dat niets aan het plan De Biezenkamp veranderd kon worden, dat het plan vaststond Ik heb alleen gezegd, dat veranderingen op essentiële punten moeilijkheden zouden kunnen opleveren Dat is heel iets anders. U zegt, dat Amro haar stémpel op het verkoop- kontrakt heeft gedrukt. Dat is beslist niet het geval De door u aangehaalde clausule komt in elk verkoopkontrakt van deze aard voor en behoort derhal ve tot de standaardclausules" Iheer Van Tiel (VVD): Een zeer goed V met voortvarendheid door college tracht. een stempel van Imro op b opkontrakl Een ander punt, waar de heer Man- paker opheldering over wenste was artikel in het verkoopkontrakt, |rin staat: ,,De gemeente verklaart r volle medewerking te zullen ver- n bij de behandeling vandeaanvra- om bouwvergunning en daarvoor de toepassing van bijzonder 1 procedures te bevorderen". Mandemaker was van mening, [hieruit duidelijk blijkt, dat Amro |t gedomineerd bij de opstelling van Jkontrakt |ethouder Bijlevelt: Het struktuur- - u hebt het al gezegd - is geen koe. Een struktuurplan is al- bedoeld oin indikatief aan te geven. er zoal gaat gebeuren. Als u nu lagt, waarom de uitbreiding niet fde overzijde van de Asschatterweg ■plaatsvinden, dan is de reden een- Idig om een verkeersvrij winkelcen- pte kunnen realiseren raad was het daarover eens. begrijp dan ook niet, dat met vanzelfsprekendheid daar nu weer heer Mandemaker op wordt gekomen. De heer Mandemaker t 2/ jaar geleden moeten doen. Ilelijke ■heer B" Bijzonder blij met voorstel De heer an Tiel (VVD) was bij zonder blij met het voorstel. Hij vond dat er voldoende over is gepraat en dat iedere belangstellende vroegtijdig bezwaren naar voren heeft kunnen bren gen. Hij vond het overigens bijzonder jammer, dat zo weinig omwonenden deel hadden genomen aande hoorzitting van het gemeentebestuur nadat zij hun bezwaarschrift hadden ingediend Hij zei volledig akkoord te kunnen gaan met de plannen van b en w. De heer Ossendrijver (KVP) had en kele kritische vragen, maar deze wer den naar genoegen beantwoord, zodat ook hij geen bezwaren meer had De heer Van Woudenberg (CHU)-.Ik ben het volkomen eens met de heer Van Tiel Op de diverse hoorzittingen en voorlichtingsavonden zijn geen vragen over de Biezenkamp gesteld. Het is merkwaardig, dat men nu klaagt, dat er geen gelegenheid voor is geweest Ik ben van mening, dat men de nieuwe bewoners een goed winkelcentrum niet mag onthouden. Het betekent een gro tere leefbaarheid, vooral ook voorde bejaarden. Bovendien komt er een ben zinestation bij. Ik hoop dat dit centrum zeer spoedig gerealiseerd zal zijn" ,,Ik heb overigens het bezwaarschrift niet gezien. Ik dacht dat het een goede gewoonte was. dat de raadsleden er ook een afschrift van krijgen" De heer Mandemakej-, ..Het is de taak van het college om daarvoor te zórgen het bezwaarschrift is uiteindelijk ge richt aan de raad" Gom m issie R.( fnnktioneert niet goed Hij bracht opnieuw zijn ernstige be zwaren naar voren tegen de gang van zaken. ,,Er heeft geen enkele vorm van voldoende inspraak plaatsgevonden en dat is tegen de geest van de wet Als GS nu geen bezwaar heeft, kan men zon der meer met de bouw van het winkel centrum beginnen. Ik moet ook met na druk stellen, dat de raad als zodanig geen enkele inspraak bij de totstandko ming van het plan heeft gehad. De com missie Ruimtelijke Ordening krijgt in het algemeen plannen ter inzage, die in de meeste gevallen al panklaar zijn. Dat is 'n zeer onbevredigende situatie. De vergaderingen van de commissie Ruimtelijke Ordening duren dan ook nooit langer dan een uur, terwijl het de meest belangrijke zaak is van de gemeentelijke struktuur. Met alle be wondering voor de commissie R. O. moet ik dan toch vaststellen, dat zij beslist onvoldoende funktioneert en niet in staat is de nodige impulsen te geven. Het hele optreden van b. en w. is formeel wellicht niet in strijd met de wet, maar wel in strijd met de geest van de wet. Het college heeft ten op zichte van de bewoners in deze proce dure niet de nodige zorgvuldigheid in acht genomen. Het is beneden de mini male normen". n de redaktie) tëUSDEN/C ENTRUM - De onder- 1 ie aanbesteding van het plan ibeek I (aan de firma G. J. van inhoven) betreffende hetbouwrijp- ontlokte de heer Mandemaker de opmerking, dat hij niet be- waarom voor dit stedebouw- ig gezien simpele gebied nog steeds volwaardig bestemmingsplan aan J is. ,,We voeren hier overigens plan uit, dat er nog niet is. Wat we zien is een afwijkende procedure, 'eo W is kennelijk toch nog bang bezwaarschriften. Als er sprake zijn van een bestemmingsplan, zou [een bezwaar hebben, nu heb ik dat (ter wel", irgemeester Van der Post ,,U dat we een plan uitvoeren, dat er s. Dat is met elke uitvoering van *n zo We kunnen ook hier niet iten op een juridisch perfekt be- nungsplan Dat zou ons jaren kos- Het gebruik maken van de artikel irocedure is niet, omdat we angst len hebben voor bezwaarschriften, kan normaal bezwaren indienen dit plan na publikatie van het 'bereidingsbesluit. Ik maak er be lt tegen, dat wij dat iedere keer u te horen krijgen. De artikel 19- edure geeft alle waarborgen voor "irger". beer Mandemaker ,,Het nemen een voorbereidingsbesluit dient "nr voor het voorbereiden van be- 'roingsplannen. Een juridisch per- bestemmingsplan kan snel gaan. bebben we gezien bij het plan Ro- boom. Vooral als van tevoren te jken is, dat er geen bezwaren te- ln gebracht zullen worden Het plan ndsbeek 1 is maagdelijk gebied en eel het eigendom van de gemeente ls helemaal niet nodig om dat via «el 19 te gaan doen Overigens is de raad nog niet gesproken over exploitatiebegroting van het plan Plan is alleen getoond aan de com- [sie R.O, en financiën. Dat is geen Is v°or een onderhandse aanbeste- Ik wil graag meewerken aan een sneï mogelijke realisering, maar boeten we wel de gebruikelijke weg [en brgemeester Van der Post- ,.De Mandemaker vergist zich ten aan yan het plan Rozenboom Dat plan btworpen volgens de artikel 19 - "Jure Gezien de geringe omvang llPlan is nueenontwerp-bestem- plan in de maak. Het plan Alands- 1 is in een informele raad getoond ;elicht. ook in de commissies Er is geen sprake van een ..onbespro ken plan." De heer Van Spaendonck (D'66): ,,De exploitatie-begroting is inderdaad inde commissie-vergadering geweest. Wat betreft deze onderhandse aanbesteding onjuist, dat het plan niet in een infor mele raad is behandeld. We hebben het plan alleen gezien op de hearing voor lichtingsavond - red.) in het Hervormd Centrum." Burgemeester Van der Post- ,,Het plan Alandsbeek is herhaalde malen on derwerp van gesprek geweest." Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel aanvaard. (Van de redaktie) LEUSDEN - Volgens een mededeling van burgemeester Van der Post kan de Woningbouwstichting Leusden met haar werk beginnen Afgelopen week kwam de brief van de minister bij het ge meentebestuur binnen, waarin deze schreef geen bezwaar tegen de stichting te hebben Weekend 12 en 13 augustus (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema. Den Toom en Lantink zal a.s. weekend waarnemen dr. Boer sema, Julianaweg 5, Achterveld, tel. 222. Dinsdagmiddag van 2.00 uur tot dinsdagavond 11.00 uur heeft dienst dr Lantink. Burg de Beaufortweg 61, tel 03496-1210 (Dienst van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8 00 uur). De verpleging wordt waargenomen door- zr Van Kalkerts, De Roo van Olderwereltlaan 11, tel 03490-15818 in Leusden-Zuid. It urgem pester m r. 4.H. van der Post Wethouder Bijleveld ..Bezwaar schriften dienen gericht te zijn aan het college, niet aan de raad De pro cedure volgens artikel 19 van de wet R O is volledig tot haar recht ge komen. zowel naar letter als naar de. geest van de wet. Het plan is beslist niet - zoals werd gesuggereerd - door de Amro opgesteld De grondstmktuur is een volledige gemeentelijk beslis sing geweest Dat had u kunnen weten De hoofdstruktuur van het plan stond veel eerder vast dan in april van dit jaar Burgemeester Van der Post: ,,Ik maak bezwaar tegen de opmerking, dat de R O-commissie alleen maar pan klare plannen ter inzage krijgt. Dit plan bijvoorbeeld is tenminste driemaal in de commissie geweest, vanaf de eerste opzet tot aan de definitieve vorm. U doet er beslist geen goed aan derge lijke ongecontroleerde beschuldigingen te uiten U doet er de leden van de commissie Ruimtelijke Ordening groot onrecht mee aan". De heer Van Tiel (VVD): ,,U be weert dat de commissie R O geen in vloed heeft? Ik ben het volledig met de voorzitter eens. dat is pertiment onjuist Er gaat wel degelijk inspira tie van de commissie uit Herhaalde malen zijn voorstellen van de commis sieleden verwerkt in de desbetreffende plannen. Ik betreur het. dat de heer Mandemaker zijn college-raadsleden niet voldoende vertrouwen schenkt Zo iets heb ik nog nooit gezegd van de commissie financiën, waar de heer Mandemaker lid van is. Als ik de fianciële verslagen lees, dan geloof ik graag, dat het juist is wat er in die commissie is gezegd". De heer Van Spaendonck Hoe lan ger we praten, hoe verwarrender het gaat worden Als we dan niet de normale procedure van het bestemmingsplan volgen, dan toch blijft de noodzaak om de nodige zorgvuldigheid te be trachten. Ik heb sterk de indruk, dat dit niet is gebeurd. Ik vind de slotfase bijzonder slecht. Als men stelt, dat op de hearing bezwaren zouden dienen te worden ingediend, dan is dat een ver keerde voorstelling van zaken Daar is een hearing niet voor. Er is nooit eerder om bezwaren gevraagd dan tot voor kort via de officiële publikatie Ik ben van mening, dat we vanavond geen beslissingen moeten nemen Aan de bezwaren moet al het mogelijke gedaan worden Ik stel voor. dat we dit voorstel niet in stemming brengen, maar de gehele zaak mét de bezwaar schriften ineen extra raadsvergadering gaan behandelen Zo niet, dan zal ik te gen dit voorstel stemmen" (Van de redaktie) LEUSDEN - Onze foto-puzzel-tour door het Leusder Land is een groot succes geworden! Veel puzzelaars en natuurliefhebbers heb ben meegedaan en hoewel het niet allemaal even gemakkellijk was, de meeste deelnemers zijn er toch wel uitgekomen. Een moeilijk punt voor velen was de Hessenweg, waaraan maar liefst vier foto- oriëntatie punten waren gelegen. Men had het wat moeilijk met punt veertien, omdat deze plaats op het kaartje niet helemaal zui ver was gesitueerd. We hebben dan ook geschreven: ongeveer. Wanneer men de juiste volgorde aanhield, kwam men er best uit. Punt 18 en 19 leverden ook veel moeilijkheden op Wanneer men de kaart bekijkt, dan ziet men, dat punt 18 vanaf Stoutenburg gerekend rechts van de weg is gesitueerd, dus het bord en punt 19 links van de weg, dus de boerderij. Veel deelnemers hebben dat omgedraaid en hun inzending was fout. Punt 15 en 16 zijn vanaf dezelfde plaats genomen en op het kaartje is niet aangetekend welke links of rechts is gesitueerd. We hebben foto C en foto L goedgerekend, als de nummers waren omgedraaid. Het aantal kilometers van de route is, volgens onze meting onge veer 21 kilometer. Aangezien we er van uit zijn gegaan, dat ook mensen op bromfietsen en fietsen aan de tocht hebben deelgenomen, willen we ten aanzien van het aantal kilometers erg soepel zijn. Alle oplossingen tussen 20 en 25 kilometer hebben we goedgerekend. We hebben overigens wel de indruk, dat de meeste puzzelaars veel genoegen aan deze toch niet zo erg moeilijke puzzeltocht heb ben beleefd. Talrijke verzoeken bereikten ons om iets dergelijks nog eens te herhalen. Dat beloven we hierbij Nu de uitslag: A 9, B 14 - C 16 of 15 - D 4 - E 12 - F 6 - G 18 - H 10 - I 7 - J 17, K 11, L 15 of 16, M 13, N 8, O 2, P 3, Q 19, R 1 en S 5. ANTWOORDEN OP VRAGEN: 1. Asschatterweg. 2 Leusbroekerweg. 3. kruising Voskuilerdijk, Langesteeg, Voskuilerweg. 4. Horsterweg (begin Engweg). 5. As schatterweg. 6. Langesteeg 7 Horsterweg 8 Hamersveldseweg. 9. Hessenweg. 10. Hamersveldseweg. De route is 21 kilometer lang (goedgerekend wordt: 20 tot en met 25). We hebben voor de goede oplossingen een prijs van f50,-- van f25,- van f 15- - en vijf troostprijzen te weten een vierkleurenbalpen. Omdat er meer goede oplossingen zijn binnengekomen dan we prijzen beschikbaar hebben, moesten we loten Het resultaat hier van is als volgt: le prijs, f50,--: J. K. Kroon, Rossenberglaan 7, Leusden/Centrum 2e prijs, f25,--- G. v. d Burgwal, Klettersteeg 28, Achterveld 3e prijs, f 15,--G. H. v.t. Klooster, Kon. Julianalaan 6 Leusden/Z. De vijf troostprijzen zijn gewonnen door Mej. A. Huurdeman, Engweg la Stoutenburg; H. Hilhorst, Langesteeg 7, Leusden. A. A. van Zandbrink, Hessenweg 82, Stoutenburg; G. Wanner, Arnhemseweg 97 Leusden/Zuid; W. Vrijhoef, Lapeerseweg 8, Leusden/Centrum. EXTRA TROOSTPRIJZEN Omdat het aantal inzendingen zo groot was, stellen wij nog een aantal troostprijzen beschikbaar (vierkleurenbalpen) Deze werden gewonnen door: Mevr. Voorburg- De Ridder, Postweg 2a, Leusden/C.; T. M. Stule- meyer, Dalmatie 29, Leusden/C.; mej. G. Verhoef, Huize St. Jozef, kamer 147, Achterveld; N.W. Brouwer, Princenhoflaan 19 Leuseden/C. Alle winnaars en winnaressen van harte gefeliciteerd! Over de uitslag kan overigens niet gecorrespondeerd worden. Redaktie. De heer Van Spaendonck (D'66): ,,Er is gemanipuleerd met de inspraak". Bezwaren ongegrond Wethouder Bijleveld was tenslotte van mening, dat alle partijen voldoende aan hun trekken zijn gekomen. Opliet laatste moment zijn er zelfs belangrijke wijzigingen in het plan aangebracht", al dus de wethouder De bezwaren moe ten - volgens ons - ongegrond worden verklaard gezien de nu aangebrachte wijzigingen en tegemoetkomingen' Na hoofdelijke stemming bleken al leen de heren Van Spaendonck (D'66) en Mandemaker (PvdA) tegen te hebben gestemd. Het voorstel werd aanvaard met zeven stemmen voor en twee tegen. Het wachten is nu op de beslissing van GS. Verklaren die de ingediende be zwaarschriften voor ongegrond, dan kan de gemeente met de bouw van het win kelcentrum beginnen. Filmagenda voor de week van 10 t/m 16 augustus. GRAND THEATRE Van donderdag t/m woensdag: ,,The Burglars" (De inbrekers) 14 jaar CINEMA AMICITIA Van donderdag t/m woensdag ..De 4 vuisten van de duivel" 14 jaar- Zaterdag en woensdag 2 uur: Zon dagmiddag 1.30 uur ..Asterix en Cleopatra". Vrijdagavond 11.30 uur nachtvoorstelling ..Five Easy Pie ces". CITY THEATER Alleen donderdag a.s. „Tarzan con tra de Barcuna-krijgers" 14 jaar Van vrijdag t/m woensdag ,,De lin ker- en de rechterhand van de dui vel" 14 jaar Zaterdagavond 11.30 uur- nachtvoorstelling ,,De eenogige Sheriff" REMBRANDT THEATER Van donderdag t/m woensdag ,.Het intieme dagboek vaneen half-maagd" 18 jaar. AANVANGSTIJDEN: Grand Theatre: zaterdag: 2 00-6.45- 9.15 uur zondag 1 30-4 00-6 45- 9.15 uur. overige dagen 2 00 en 8.00 uur Cinema Amicitia zaterdag 6.45-9 15 uur. zondag: 4 15-6.45-9 15 uur. woensdag alleen 8 00 u. overige da gen 2 00 en 8.00 uur City Theater: zondag 2.00-415-6 45- 9.15. overige dagen 2 00-6.45-9 00 uur Rembrandt Theater zaterdag en zon dag: 2.00-6 45-9 15 uur. overige da gen alleen 8.00 uur. HOU HET FIJN: HONDEN AAN DE LIJN! (Van de redaktie) LEUSDEN - Omdat er door de gemeente Leusden veelvuldig ge bruik wordt gemaakt van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening, publiceren we hierbij de inhoud van dit berucht gewor den artikel. Artikel 19. Voor het gebied waarvoor een voorbereidingsbe- sluit geldt of een ontwerp voor een herziening van een bestem mingsplan ter inzage is gelegd, kunnen burgemeester en wethou ders vrijstelling verlenen van voorschriften van het geldende bestemmingsplan, mits vooraf van Gedeputeerde Staten de ver klaring is ontvangen, dat zij tegen het verlenen van de vrijstelling geen bezwaar hebben Alvorens de verklaring te geven horen Gedeputeerde Staten de inspec teur van de ruimtelijke ordening. Het derde lid van artikel 15 is van overeenkomstige toepas sing Artikel 19. Vrijstelling wordt niet verleend dan nadat overeen komstig beide voorgaande arti kelen kennisgeving en nederleg- ging hebben plaats gehad en gele genheid tot het indienen van be zwaren is gegeven. Artikel 15. 1. Bij een bestem mingsplan kan worden bepaald, dat burgemeester en wethouders met inachtneming van de in het plan vervatte regelen bevoegd zijn: a van bij het plan aan te geven voorschriften vrijstelling te ver lenen; b ten opzichte van in het plan omschreven punten nadere eisen te stellen. 2. Bij het plan kan worden be paald, dat vrijstelling van be paalde voorschriften slechts kan worden verleend mits vooraf van Gedeputeerde Staten de verkla ring is ontvangen, dat zij tegen het verlenen van de vrijstelling geen bezwaar hebben. 3. Aan een vrijstelling als be doeld onder a van het eerste lid mogen slechts voorwaarden wor den verbonden ter bescherming van de belangen, ten behoeve waarvan de bepalingen, waarvan vrijstelling wordt verleend, in het plan zijn opgenomen. Vast staat wel, dat de partijen, die zon der slag of stoot toestemming gaven tot verkoop van de ondergrond van de Biezenkamp aan de ontwikkelingsmaat schappij Amro/Westland/Utrecht - VVD, KVP en CHU (de AR was niet aanwezig) - niet bepaald een goede beurt hebben gemaakt. Men verbaas de zich over het gemak en de noncha lance, waarmee men de bezwaren van de omwonenden naast zich neerlegde Overigens hebben de omwonenden don derdagavond op de publieke tribune meerdere malen van hun ongenoegen te kennen gegeven door nadrukkelijk gekuch en gelach. Toen burgemees ter van der Post op een gegeven mo ment in een ander verband) zei:' ,,Als we zo gaan praten, konden de ga ik er aan twijfelen of we nog wel in een rechtsstaat leven", konden de omwonenden op de publieke tribune zich niet meer bedwingen en lachten luid op. De behandeling van hun bezwaren doo b en w en raad hebben de omwonen den in ieder geval wel op bepaalde gedachten gebracht. Momenteel is men nog bezig méér handtekeningen te ver zamelen voor het bezwaarschrift aan GS. Hoewel honderd stuks al vijftig procent meer is, dan een week geleden het geval was Ter informatie van onze lezers volgt hieronder de brief aan GS, gestuurd door de omwonenden van de Biezen kamp. Leusden-C., 6 augustus 1972. Aan de Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht te Utrecht Geacht College. Zoals U bekend zal zijn, heeft de Raad van de gemeente Leusden in zijn openbare vergadering van 6 juni j 1. besloten te verklaren, dat voor het gebied ,,De Biezenkamp", globaal begrensd door de Zwarteweg, de Po pulierenlaan en de te verleggen As schatterweg te Lusden-Centrum.aan gegeven op de bij dit besluit behorende tekening, een bestemmingsplan wordt voorbereid Dit besluit is genomen op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en biedt de gemeente de mogelijkheid bepaalde plannen in snel tempo ten uitvoer te brengen. Het be treft hier o a. de bouw van meerdere winkels en een supermarkt Als bewoners van de bij deze projec ten betrokken wijk hebben wij tegen die procedure ernstige bezwaren en wij zijn van oordeel dat door deze gang van zaken onze rechtszekerheid wordt aangetast Het is ons een raadsel waarom in dit geval, waar sprake is van een zeer ingrijpende wijziging van het woon- en leefklimaat in onze wijk de nor male procedure, dus met herziening van een bestemmingsplan (inschake ling van de Raad en rnet een beroeps mogelijkheid op de Kroon.) niet wordt toegepast. Vooropgesteld zij. dat wij tegen de vermeerdering van het aantal winkels en andere zakenpanden in deze ge meente geen enkel bezwaar hebben. ja, zulks zelfs toejuichen, aangezien hieraan door de snel groeiende be volking grote behoefte bestaat. Maar het gaat om de geprojecteerde plaats! Natuurlijk beseffen wij ten volle dat de voortgaande urbanisering in onze samenleving niet kan worden ge stuit Het gaat er evenwel om deze ontwikkeling in juiste banen te lei den en wij hebben geen vertrouwen in de wijze waarop de gemeente Leus den dit probleem wil oplossen De economische aspecten mogen o.i niet prevaleren boven de eisen van rechts bescherming. democratie en leefkli maat. Ter toelichting en motivering van onze bezwaren tegen het genoemde plan diene het volgende Hel plan heeft betrekking op een recent gebouwde wijk. waarop een goed gekeurd bestemmingsplan van toes- sing is. Op grond hiervan hebben de be woners mogen verwachten dat zij voor langere duur rechtsbescherming zou den genieten Wij weten dat detail wijzigingen via de procedure ex arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot de normale gang van za ken worden gerekend. In dit geval is daarvan echter geen sprake Na rea lisering van het ontworpen plan komen er o a naast de in deze wijk bestaan de winkels nog meer winkels en een supermarkt Een en ander zal een enorme toeneming van de verkeers intensiteit tot gevolg hebben met alle consequenties van dien. zoals ge luidshinder, stank, veel geparkeerde auto's en wat wellicht nog meer aan overlast' Wel zijn er in het plan parkeerplaatsen opgenomen, doch die zullen t.o.v. de komende behoefte in opnamecapaciteit toch wel tekort schie ten en onze smalle woonstraten gaan het dan ontgelden Als dit plan doorgaat dan betekent zulks dat de bestaande wijk zwaar wordt aangetast in privacy, ruimte en leefgenot, factoren welke in de huidige tijd een niet te onderschatten rol spe len en daarom groot gewicht in de schaal leggen Wij zijn er dan ook van overtuigd dat in onze tijd met de onmogelijk te voorspellen toene ming van de verkeersstromen de struc tuur van onze wijk met zijn smalle straten er niet op is berekend om het voorgenomen project op de juiste wij ze op te vangen. Gedurende de laatste jaren wordt onze wijk al belast met meerdere scho len, welke zich thans snel met hun leerlingenaantallen uitbreiden Dit is evenwel een natuurlijke belasting waartegen wij geen bezwaar hebben Het zal u echter duidelijk zijn dat door het voorgenomen plan de veiligheid van de schoolkinderen wordt bedreigd, want het betreft een kinderrijke buurt en de schoolgaande jeugd dient af doende te worden beschermd Kortom, als dit plan doorgaat, zal te dicht op de inmiddels nog betrek kelijk kort geleden geplaatste woon kernen worden gebouwd en deze ker nen zullen wat hun aantrekkelijkheid, geaardheid en sfeer betreft een gro te wijziging ten kwade ondergaan' En dat, terwijl deze buurt nog zo jong is en men dus de garantie zou moeten hebben dat voor langere duur geen wijzigingen van zeer ingrijpende aard zullen worden aangebracht Voorts zal moeten worden verwacht dat na rea lisering van dit plan de waarde van onze panden aanzienlijk gaat dalen. Het betreft hier immers de eigen dommen van de bewoners Gesteld dat het plan toch ten uitvoer wordt ge bracht. dan lijkt ons een schadeloos stelling op grond van artikel 49 van de wet op de Ruimtelijke Ordening alleszins redelijk. Het komt ons voor dat de gemeente Leusden de mogelijkheid bezat en thans nog bezit, gelet op de benodigde en beschikbare ruimte en gronden, het genoemde plan op een andere plaats te projecteren, zodanig dat alle be woners van Leusden-Centrum er profijt van hebben en zonder dat een bepaalde wijk zoals de onze de dupe wordt van een verkeerde planning en een zware overbelasting Het volgen van de normale procedure, dus door met vastgestelde bestem mingsplannen te werken, biedt o.i. de beste oplossing, die de rechtszekerheid van de betrokken burgers waarborgt. Op grond van het vorenstaande ver zoeken wij U dringend Uw goedkeuring aan het genoemde raadsbesluit te ont houden en de Raad van de Gemeente Leusden te verzoeken alsnog de weg van de normale procedure conform de artikelen 23 tot en met 29 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te volgen, op de wijze, dat de voorgenomen uit breiding van het aantal winkels, an dere zakenpanden en een supermarkt op een andere en beter gesitueerde plaats wordt geprojecteerd, met kloek beleid en geschapen tot een ieders nut/ Gezien het grote belang van deze aangelegenheid verzoeken wij U ons op een door U te bepalen tijdstip in de gelegenheid te stellen dit schrij ven nader toe te lichten LEUSDEN - Aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam is geslaagd voor het artsexamen, mejuffrouw M B Meyer uit Leusden (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Debromfiet ser G. uit Leusden kwam zaterdagmor gen op de Lapeerseweg met zijnbrom- fiets te vallen, nadat hij de bocht vermoedelijk te vroeg had genomen. De man moest met verwondingen aan zijn hoofd in het ziekenhuis De Lich tenberg worden opgenomen, maar kon later op de dag weer naar huis terug keren.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3