Nationaal concours wrd groot succes EUSDEN WAS HELE DAG 'ONY-DORP" „Don Bosco" zette poorten open voor sportjeugd, gehandicapten en zieken KPJ Voetbaltoumooi De Til Spelmiddag J eugdbe weging verliep vlot ft AGENDA [EMEENTE [LËUSPEN Voetbaltoto s.v. Achterveld Activiteiten van het Groene Kruis pnt.3. Rogier Bruggeman 86 pnt.; 4. Jose Schoonderbeek 81 pnt 5 Coen Herder 80 pnt 6 en 7 Wilfned v. d. Boom en Michel Vrijhoef 79 pnt Bij de tweede spelronden t/m 9 jaar 1. Wim Herder 84 pnt., 2. Jeroen Velt- heer 80 pnt., 3. Jose Lieshout en Hans Pot 71 pnt.; 5. Andre den Ouden 69 pnt.; 10 jaar en ouder 1 Mochel Nickels 109 pnt.; 2. Michel Vrijhoef 98 pnt.; 3. Lucie Schoonderbeek 94 pnt., 4. Coen Herder 91 pnt., 5 Jan Traa 89 pnt. De inhoud van snoeppotten werd ge wonnen door Rogier Bruggeman, Rudie Schoonderbeek, Karin de Boer en Pe ter Hilhorst De beste sjoeler werd met 40 punten Gerard Schoonderbeek. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 12 augustus as zal In het Jongerencen trum ,,De Til" weer een Disco-Dans avond worden gehouden voor de jonge ren vanaf 15 jaar. De aanvang is 20 .00 uur KERKDIENSTEN DATUM: 13 augustus 1972 LEUSDEN/CENTRUM N.H.K.: 10.00 uur Ds Dekker, Apel doorn. 19.00 uur: Ds Willemse, Amersfoort R.K.K zo. 7 uur m.m.v. dameskoor zo 1.30 uur, 9 uur Lat Hoogmis. 11 uur dienst met samenzang 16 .30 uur. LEUSDEN/ZUID N.H.K. 10 uur Ds Voerduin. Huis ter Heide. H. Doop. 18.30 uur Ds Roetman, Ermelo. R.K.K. Huize Don Bosco za. 19.15 uur zo 10 uur: Hoogmis 11.30 uur. ACHTERVELD N.H.K.Zondag 14.30 u ds. Assen berg, Nijkerk R.K. Kerk. Maandag t/m zaterdag (uitgezonderd woensdag) 8.00 u.; woensdag 19.30 u Avondmis; vrij dag 14.30 u.. Huwelijksmis, zater dag 19.00 u. Avondmis; zondag 8 00 en 10 30 u.. H. Mis (hoogmis Latijn); 18.00 u Lof ;bdag 10 augustus 1912 LEUSDER KRANT LEUSDEN - CENTRUM - Onder prachtige weersomstandigheden kon zondagmiddag de Jeugdbeweging haar spelmiddag voor de jongeren van on geveer 8 t/m 13 jaar houden. In tegenstelling tot vorige keren kon het nu dus buiten plaats vinden, wat voor de organisatoren de moge lijkheid bood ook andere spelletjes te houden, die zeker ook bij jongeren goed zijn aangeslagen. Het aantal deel nemende kinderen van 72 viel de orga nisatoren wel enigszins tegen, daar er vorige keren belangrijk meer dan 100 waren. Het geheel is leuk en vlot verlopen en door de gespreidheid van spelen kon ook weer een ruim aantal kinderen een prijsje in de wacht slepen. De spel letjes, welke gedaan moesten worden waren: doelschieten, korfgooien, zaklo- pen, eierenlopen, balslalom, kussen- werpen, steltlopen, stapelen, balwer- pen in bussen en hindernisbaan. Daar naast was er de mogelijkheid tot vrij sjoelen, en kregen de kinderen bij het inleveren nog de kans door het raden van een aantal snoepjes in potten door dit aantal goed te raden deze te win nen. Het is zeker voor herhaling vat baar, wat ook wel zal gebeuren. Uit veiligheidsoverwegingen hadden de organisatoren een paar helpers ge plaatst op het oversteekpunt vandeHa- mersveldseweg met de Noorderinslag bij de Bernadetteschool waar de kin deren over moesten om op het terrein van de fa Van de Berg te komen waar de middag werd gehouden. Bij dergelij ke gebeurtenissen verdient het zeker aanbeveling dit te doen De prijzen werden als volgt behaald. In de eerste spelronden t/m 9 jaar: 1. Andre den Ouden 69 pnt 2. Jeroen Veltheer 69 pnt.; 3. Wim Herder 64 pnt 4. Jose Lieshout 62 pnt., Wilfred Herder 61 pnt 6. Hans Pot 60 pnt.; 10 jaar en ouder 1, Hetty v d Boom 92 pnt.; 2. Gerard Schoonderbeek 89 ei IJSDEN/CENTRUM -Zaterdagj.l. P Leusden-Centrum -in het teken eogd en pony, want het Nationaal loncours werd binnen onze ge- ïegrenzen georganiseerd. Onge- eeo 250 pony's deden hieraan mee ID heinde en ver zijn de ponyclubs Leusden gekomen, van Ridder- lot Twisk, van Strijen tot de j-Oostpolder. Een compliment is fop zijn plaats voor de leden van C. ,,Nimmerdor", want de orga- ie was perfect verzorgd door het orscomité, bestaande uit de 5 Hoogendoorn, Polak en v. d. to de heren Kreikamp en Pries, [dien hadden de heren v. d. Brink ries een mooi parcours opge- Federatievertegenwoordiger was eiig de heer W. A. Hamoen uit bt. Dit spectaculaire nummer werd ge volgd door een poppenrace, waarin men zo snel mogelijk een pop moest opha len. De snelste tijden werden gemaakt door: 1. Cor Bruinekreeft van Voorwaarts in 26 sec. 2. Karla v. d. Vecht van Amelis- weerd in 26,2 sec. 3. benny Achterberg van Amelis- weerd in 27,1 sec Vervolgens stond het barage-sprin- gen in de klasse L op het programma. De eerste tien werden: 1. Marjon Rijken van IJsselsprong in 59,8 sec 2. Jan v. d. Berg van Nimmerdor in 60,4 sec. 3. Gerard v. Miltenburg van Voorn- ruiters in 60,4 sec 4. Lutgard v. d. Heijden van N O.P. in 60,7 sec. 5 Koos Gondelach van Voorwaarts in 77,3 sec. 6Joke Hinseveld van Looreeruiters in 82,6 sec. Na dit springgeweld kwam een char mant onderdeel aan de beurt, n.l, het optreden van verklede paren. Hoewel die niet in de prijzen vielen, hadden de Koggeruiters hier het meeste werk van gemaakt. Zij kwamen zelfs met vijf pa ren in de ring, waarbij Ot en Sien het meest inde smaak vielen bij de speaker. Maar bu zat niet in de jury, die met de volgende klassering uit de bus kwam 1. Guntersteinruiters - Boeren Boerin naar de markt 2. Nimmerdor - Pas de deux 3. Lekzoomruiters - Hippies Als laatste onderdeel kwam het equipe-springen aan de beurt. Elk team reeds een bulletin uit te geven waar op alle uitslagen vermeld stonden. Voorwaar een kwieke service. Te vens een bewijs, dat de gehele dag in het tekend stond van een perfec te organisatie en een goede service aan het publiek. Hulde aan onze P.C. Nimmerdor". Winnaars bij de verklede paren; boer en boerin naar de markt van de Gunter steinruiters. Foto Janus Visser Leusden - Vanuit heel Nederland waren de vakantiegangers naar Don Bosco in Leusden gekomen, elke week weer zo'n driehonderf nieuwe gezich ten. Vijf weken lang waren de sport velden van Don Bosco in gebruik door de Nederlandse Katholieke Sportfede ratie. Op een trainingsveld stond het tentenkamp, waarin driehonderd jon gens met leiding gehuisvest kqnden worden. De fietsensölVing was om'ge— toverd tot keuken Door de staf werden allerlei sportaktiviteiten georgani seerd, zoals voetbal, handbal, volley bal, slagbal, enz. Ook allerlei behen digheidsspelen werden verzonnen om de pupillen op een leuke manier bezig te houden. Het was een voortdurende bedrijvigheid, wat een gezellige sfeer op het kamp bracht De gebraden haan tjes die het sluitstuk van het kamp vormden, gingen er dan ook goed ,,in" en natuurlijk ging er niemand weg zonder de handtekening van de kok, die dat allemaal zo heerlijk voor elkaar gemaakt had KINDERVERBLIJF In de internaatsgebouwen van Don Bosco waren de afgelopen vijf weken bovendien 40 gehandicapte kinderen die hun vakantie in Leusden kwamen doorbrengen Deze vakantieweken wer den georganiseerd door de vereniging „Stichting voor het gehandicapte kind in de bollenstreek. De heer Roof- sloot, hoofdleider van het vakantie werk, en lid van hpt bestuur van de vereniging, had gedurende deze vijf weken de leiding Zelf is de heer Roof- sloot leraar aan een huishoudschool, en zijn vakantietijd stelt hij belange loos ter beschikking van deze kinde ren Ook de tien a twaalf leidsters die hem voortdurend assisteerden de den dit geheel belangeloos. Steeds an dere leidsters hielpen hem bij dit zware werk. Met bewonderenswaar dige-toewijding'en geduld-speelden zij met de kinderen, verzorgden hen en deden hun uiterste best deze kinde ren een onvergetelijke vakantie te bezorgen. „ZONNEBLOEM" Deze week zal de „Zonnebloem - aktie" als laatste groep met twintig „gasten", het woord zieken mag niet genoemd worden, op Don Bosco loge ren. Bijgestaan door een groep van veertig medewerkers, waaronder bij voorbeeld dokter Asjes, verschillende verpleegsters, dieëtistes. en aller lei andere medewerkers, hopen zij een gezellige vakantieweek door te bren gen Reeds nu zijn allerlei toezeggingen gedaan door muziekverenigingen, en andere groepen, zoals de toneelver eniging uit Leusden, om een avond voor deze gasten te verzorgen. Er is dan ook geen twijfel mogelijk, dat ook deze laatste groep met veel plezier zal terug denken aan Don Bosco; aan Leusden. rna werd onmiddellijk gestart met la Flêche rijden, wat in 2 man- moest gebeuren, daar het aantal emers aan dit prachtige onderdeel u groter wordt. Uiteindelijk werd "pe van de Tournoyruiters win- [ereden door Mieke Hoek, gevolgd de Lunaruiters, de Voornruiters Lekzoomruiters. foEN/CENTRUM h 18 augustus: vanaf de Til- 18-19 uur: Wandelpuzzeltocht. dag 19 augustus: start vanaf de Assen 13.30 en 14.30 uur: puz- Ddeltochtên. ag 22 augustus: Ros Beyaart 'ond Hobbyclub. ERVELD 'Dgustus: ^eld l naar het Unitastournooi «tiendaal. Aanvang 13.15 uur. mgostus: Joetbal Hooglanderveen - Ach- d- VIOS Sportpark Hooglander- Aanvang 16.15 uur. tigustus: eDs Sportpark: Achterveld 1 - thuurse Boys. Eén van de deelnemers aan de poppen race. Foto Janus Visse Mieke Hoek van de Tournoyruiters won het onderdeel A la Flêche en kreeg voor deze prestatie een nieuw bellen tuig aangeboden. Foto Janus Visser ACHTERVELD - De Achterveldse k.p.j.-dames hebben in het k.p.j. voetbaltoumooi dat in Odijk werd ge houden een eervolle 2e plaats behaald. Er namen 9 teams aan deel. Zij wonnen in de A-poule met respectievelijk 4-0, 1-0, één gelijkspel 1-1 en 4-0. De wedstrijd tegen de tegenstander van de B-poule werd ook door Achterveld gewonnen met 2-0. In de finale moesten zij echter het hoofd buigen, zij het met slechts 0-1. Lia de Vette nam alle Achterveldse doelpunten voor haar re kening. De heren handballers waren minder fortuinlijk. Zij waren ingedeeld in de B-poule vooral de eerste wedstrijden kenmerkten zich door een gebrek aan samenspel De eerste drie wedstrijden werden dan ook verloren. Naarmate de dag vorderde kwam Achterveld ech ter beter in haar spel. De voorlaatste wedstrijd werd met 1-1 gelijkgespeeld en de laatste werd met 5-3 gewonnen. Het was toen echter te laat om nog een goede plaats in het klassement te bezetten. Achterveld eindigde op de voorlaatste plaats De doelpunten wer den gemaakt door Renè Berg (4x), ACHTERVELD - Zondag 13 augus tus a.s. gaat ook de voetbaltoto weer van start. De inlevering van de toto- formulieren dient te geschieden op de donderdag voor de wedstrijddagen. Men kan zijn formulieren inleveren bij de heer W. Schouten (bakkerij) en in de kantine op het Kerstens Sportpark van 19.00 uur tot 21.00 uur. Ook-zij, die met ingang van dit seizoen aan de toto willen gaan deelnemen kunnen zich op deze adressen vervoegen. R morgenprogramma, dat reeds om t begon, bestond uit de afdelings- pividuele dressuur, het voorspnn- finde L-, M- en Z-klasse. Nadat Jooderdelen waren afgewerkt kon mstreeks 2 uur met het middag- rarama begonnen worden. irzitter Oost ra opende het mid- ramma door de aanwezigen een lijk welkom toe te roepen en be- in het kort de moeilijkheden om lergelijk groots opgezet evene- te organiseren. Ten eerste geeft latsruimte altijd de nodige moei- len, maar ook de financiën spelen langrijke rol. Maar gelukkig werd irste probleem snel opgelost daar lilie Van Eijden haar terreinen beschikbaar stelde. Ook de kwamen rond, doordat het (cebureau KWIEK uit Amersfoort insor optrad en ook de prijzen fcbaar stelde. Ook de firma Koch Irecht bood de helpende hand door la Flêche rijden te doen slagen ïrvoor een prachtig bellentuigbe- baar stelde. Namens de gemeente heer Polak nog een kort woord 'ij hij burgemeester en wethou- verontschuldigde voor hun ge ien afwezigheid. Eén van de jeugdige ruiters tijdens het springen in actie. Foto Janus Visser l 5. Kees v. d. Maat van Rijnruiters in 61,1 sec. 6. Nico v. d Velden van Tournoy ruiters in 64,4 sec 7. Teun Mur van Guntersten in 64,6 sec. 8. Marjan v. d. Hengel van Nimmer dor in 66,1 sec. 9. Gerdie Roelofsen van Lunaruiters in 68,2 sec. 10. Anja Kleinjan van Jan W. Friso in 71.5 sec. Bij de barrage van het springen inde klasse MZ waren de besten. 1. Toon Rijken van IJsselsprong in 72,8 sec. 2. Jenneke Bouwman van Jan W. Friso in 74,8 sec 3. Robert Kindt van Develruiters in 75.6 sec. 4. Thea Bus van N O P in 76,3 sec. bestond uit drie ruiters die in estafette het parcours moesten afleggen. De snelsten waren: 1. Flevoruiters 123,8 sec. 2. Voornruiters 126,1 sec. 3 Nimmerdor 128,9 sec 4. Develruiters 136 sec 5. IJsselsprong 126,5 sec. Als hoogst geplaatste Ponyclub van het Nationaal Ponyconcours te Leus den-Centrum 1972 is winnaar gewor den 1. IJsselsprong met 117 punten 2. Voornruiters met 81 punten Het sluitstuk van het concours was de Parade, voorgereden door parade- commandant Jan v. d. Berg van Nim merdor waarbij alle deelnemers zich nog eenmaal presenteerden aan jury en publiek. Het was een geweldig einde van dit sportieve gebeuren. Het ser- vicebreeau Kwiek deed zijn naam eer Henk van Middelaar (2x) en Wout Schou ten. Zondag 13 augustus a.s. neemt de Achterveldse K.P J deel aan het grote tournooi van het gewest Arnhem van de K.P.J. Ook nu wordt weer deelgenomen met een damesvoetbal- en een heren voetbalteam. Er nemen een zeer groot aantal, waaronder sterke K.P.J.-afde lingen aan het tournooi deel De dames zijn hierdoor echter geenszins gedepri meerd. Met eenzelfde enthousiasme als zondag jl. zullen zij ongetwijfeld weer goede resultaten behalen. Ook de heren zullen alles op alles zetten om uit de onderste regionalen te blijven. Overzicht activiteiten Groene Kruis Leusden-Z. De Roo v. Alderwerelt- laan 13 Tel 03490-15818. Zuigelingenbureau: le en 3e woens dag van de maand, van 14 tot 15 uur. Kleuterbureau: 4e dinsdag van de maand na afspraak van 14-16 uur. Kraamspreekuur: le en 3e dinsdag van de maand 2-2 30 uur. Gezins- en bejaardenhulp: iedere maan dag van 2-3 uur. Dietiste: 4e maandag van de maand 10-11 uur (met verwijzing van huisarts of specialist). Zwangerschapsgym: iedere donderdag van 11-12 uur (Met toestemming van huisarts). Bejaardengym.: iedere donderdag van 10-11 uur (met toestemming van huis arts). Huisvrouwengym: iedere donderdag van 9-10 uur. Maatschappelijk werker: iedere woens dag van 9-10 uur. Uitlenen verpleegartikelen: maandag, woensdag en vrijdag 18 30-19.30 uur en volgens telef. afspraak cursussen: Eenvoudig naaien: begint in septem ber, juiste datum komt nog in de krant. 7 september Moedercursus: wordt ge geven in het Wit Gele Kruisgebouw te Leusden-C. (Indien er genoeg deel name is). 5 oktober cursus „Karweitjes thuis": aanvang 7.30 uur, 6 lessen f20,--. Inlichtingen: Zr. Landy tel 03496-2081. Zr. v Kalkert tel 15818 .Mevr. Tuin tel. 15818.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 7