EENZIJDIG, SUBJEKTIEF, GEKLEURD Bejaardensoos Leusden nu op dinsdagmiddag BLIJ MET DEZE DUIDELIJKE BRIEF Elkaar niet om de oren slaan GEMEENTESECRETARIS BROUWER OVER BERICHTGEVING LEUSDER KRANT: COMMENTAAR VAN DE REDAKTIE: alt RAAD LEUSDEN KOMT VANAVOND BIJEEN AGENDA EMEENTE LEUSDEN Bekeuring voor eigenaar loslopende hond PREDIKBEURTEN püNüfcKÜAG 31 AUGUSTUS 1972 LEUSDER KRANT 0 a in de pers wordt in toenemende mate aangedrongen op meer openheid tegenover en inspraak van de burgers Van redactionale zijde van de Leusder Krant is de plaatselijke overheid, i.e. de burgemeester, het college van bur gemeester en wethouders, of de meer derheid van de raad meerdere malen verweten deze openheid en inspraak in Leusden tekort te doen en zelfs ondemo cratisch t a v de burgerij te hande len, hetgeen zelfs tot onrust onder velen 1 hebben geleid Mag anderzijds deze burgerij van de zijde van de redaktie van de L.K. ook niet verwachten, dat deze zelf een openhartige en geen eenzijdige voor lichting geeft, welke voorlichting soms zelfs de schijn aanneemt van een ten dentieuze weergave van de feiten? Waarom in een raadsverslag wel breed uitgemeten aanvallen op het col lege van B en W. en daarbij niet ver melden het tot tweemaal toe in alle duidelijkheid gegeven antwoord van de voorzitter, dat de 50 ingediende be zwaarschriften tegen het „voorberei- dingsbesluit" van de raad t.a.v. De Biezenkamp in feite alle wettelijke grondslag misten (ergo niet ontvan kelijk verklaard dienden te worden), doch het college meende naar de geest de wet democratisch te handelen door deze bezwaarschriften aan te merken als te zijn uitgebracht tegen de formeel aanhangig gemaakte z.g. artikel 19 procedure van de wet op de ruimtelijke ordening t.a.v. de voorge nomen bebouwing van De Biezenkamp en dat deze bezwaarschriften met het verslag van de door wethouder Bijle- veld niet de bezwaarden gehouden hoor- iitting ter kennis van Gedeputeerde Staten waren gebracht? Waarom (met vermelding: van de redaktie) wel vermelden, dat de om wonenden van de Biezenkamp zo hevig teleurgesteld zouden zijn, dat in plaats de oorspronkelijke 50 bezwaar schriften nu meer dan 100 bezwaar schriften naar Gedeputeerde Staten gaan. terwijl blijkens de lijst van hand tekeningen (door G S ter kennis van tiet gemeentebestuur gebracht) dit aan tal niet meer dan 89 bedraagt. En waar- i niet ter verduidelijking van de le- lers vermelden, dat van de oorspron kelijk 50 bezwaarden nog niet de helft tet bezwaarschrift aan Gedeputeerde Staten hebben ondertekend en dat dit untal van 89 in feite slechts bereikt ion worden door ditmaal enkele tien tallen echtgenotes en nog enkele an dere inwonenden (kinderen, kost gangers?) het bezwaarschrift te laten mede ondertekenen? Zou het de lezers van de L K. niet meer duidelijkheid verschaffen, indien in het vervolg onder rubriek com mentaren en meningen" in plaats van de initialen L V. de naam vandeschij- ver voluit wordt vermeld, zoals elders artikelen worden aangeduid met ,.van de redaktie"? Dan zou het de lezers blijken, dat degene die ..commentaren en menin gen" verkondigt slechts zijn oren te luisteren legt bij personen, die aan wezig waren bij een besloten hoor zitting ten gemeentehuizen, doch dat hij het niet de moeite waard schijnt te vinden een en ander bij de andere partij te verifieren Het had L V. dan gebleken, dat - hoewel wethouder Bij- leveld inderdaad bij zijn weerwoord in de raadsvergadering van 3 augustus verzuimd heeft mededeling te doen van zijn toezegging dat bestudeerd zou worden of de Lijsterbeslaan en de Eikenlaan ter plaatse van de Acacia laan voor doorgaand verkeer kon wor den afgesloten - reeds een op 1 au gustus gedateerde brief aan de re clamanten om De Biezenkamp gereed lag om te worden verzonden, waarbij in het bij te voegen verslag van de hoorzitting (ook ter kennis van Ged. Staten gebracht), o m. deze toezegging HET WOORD IS AAN U uitvoerig werd herhaald. Ingeval van een objectieve ïnformenng door L V. had derhalve geen sprake moge zijn van het beledigende schrijven van Ove rigens maakte de heer Bijleveld zich ook donderdagavond weer schuldig aan het verdraaien van de zaken". En bij het afdrukken van de tekst van de oorspronkelijk 50 bezwaarden, gericht aan het gemeentebestuur en niet aan de raad (zoals redactioneel vermeld) heeft de redaktie van de L.K. zich zelfs aan misleiding van de le zers schuldig gemaakt, zeker waar tij dens de meergenoemde vergadering van 3 augustus duidelijk door de voor zitter aan de hand van de tekst van een artikel van de Gemeentewet is aange toond, dat dit bezwaarschrift niet bij de raad, doch ter behandeling bij B enW thuishoorde Niet in het raadsverslag noch elders in de L.K kan men deze rechtzetting tegenkomen. Het voorgaande kan aan de hand van vele voorbeelden, ook in vorige edities, worden aangevuld, waaruit als enige conclusie kan worden getrokken dat ook een objectievere en beter op de feiten afgestemde berichtgeving in de pers juist veel onrust onder de bewo ners kan voorkomen of tijdig helpen weg nemen, hetgeen alleen maar kan lei den tot een betere verstandhouding tussen burgerij en gemeentelijke over heid, Persoonlijk meen ik onder vele bur gers beluisterd te hebben, dat men nog niet zo slecht is te spreken over het door het gemeentebestuur gevoer de beleidT dat zeker wel voor verbe tering vatbaat is. zoals zovele din gen. doch dat velen zich zeker erge ren aan de wijze van voorlichting in de Leusder Krant, waarbij men zich zelfs al afvraagt of de ondertiteling van onafhankelijk nieuwsblad" in fei te soms een verdoezeling betekent van nieuwsvoorlichting van bepaalde ..kleur" De objectiviteit gebiedt in dat geval ook meer duidelijkheid, op dat de lezers zich dan een onafhan kelijker oordeel kan vellen, omtrent de gegeven voorlichting. Leusden, 25 augustus 1972. Hoogachtend, K F. E. Brouwer, Gemeente- secretaris, B de Beaufortweg 6, Leusden-c Wij zijn blij met deze ingezonden brief van gemeentesecretaris, de heer Brou wer. Niet omdat wij graag elke week be schuldigd zouden willen worden van ten dentieuze en subjectieve berichtgeving, maar eenvoudig, omdat deze brief de duidelijkheid in de zo langzamerhand door de emoties troebel geworden kwestie De Biezenkamp ten goede zal komen, en duidelijkheid juichen we al tijd toe. Onze indruk is - evenals een brief schrijver elders in deze rubriek - dat de gehele zakelijke kwestie De Biezen kamp in een emotionele sfeer terecht is gekomen. Een sfeer, die niet past bij het onderwerp. Deze emoties waren reeds duidelijk te bespeuren, toen de kwestie door raadsleden aanhangig werd gemaakt in de raadsvergadering van donderdag 3 augustus j.l. Ener zijds stonden D'66 en PvdA zo fel (emotioneel) tegenover het college van B en W. en de rest van de raad, dat van een zakelijke behandeling eigen lijk al geen sprake meer kon zijn. Dat is te betreuren Zoals wij ook het feit betreuren, dat het college van B. en W. mèt het merendeel van de raad de kans voorbij liet gaan om het één en ander recht te zetten, althans op een dusdanige wijze, dat het voor het publiek en de belanghebbenden ver staanbaar wasIn feite werd een politiek steekspel uitgevoerd over de hoofden der belanghebbenden heen en dat vooral hebben wij het college kwalijk genomen Er werd in deze vergadering driftig met het wetboek gezwaaid, waaruit zou moeten blijken, dat B enW gelijk had den en niet de bezwaarden. Burgemees ter Van der Post heeft in die vergade ring inderdaad naarvorengebracht.dat het college in de geest van de wet en niet naar de letter handelde en de be zwaarschriften ontvankelijk verklaar de, terwijl dit eigenlijk met juist was Op dat moment was de verwarring rond zich opgeven bij mevr M Brouwer- Sonneville, Kwintlaan 9 (tel 19977) of. u komt op een dinsdagmiddag eerst eens even kijken. De kontributie bedraagt voor alleenstaanden f 1,50 per maand, voor een echtpaar f 2,-- per maand. De meeste drankjes wor den verkrijgbaar gesteld voor f 0,50 Voor die personen die te ver weg wo nen, niet over vervoer beschikken of voor hen, die slecht ter been zijn, heeft het U.V.V. een vrijwillige-ver- voersdienst in het leven geroepen,die de sociëteitsleden per auto van huis haalt en weer terug brengt. Voor het komende seizoen staan er weer prettige dingen op het program ma. Men gaat o.a. een bazaar houden van de vervaardigde voorwerpen, en wil met deze inkomsten weer van al lerlei aanschaffen. Men gaat een gezellige Sint Niko- laasmiddag organiseren, en verder worden de mogelijkheden onderzocht om een gezamenlijk uitstapje te rea liseren. LEUSDEN - Dinsdagmiddag 22 au- ttstus - Klubgebouw Roda '46 in het urgeraeester-Buiningpark te Leus- tö De oudere inwoners van Leusden IJo onder auspiciën van de U.V.V. Leusden bijeen op hun tweede so- ttéteitsmiddag in het seizoen 1972- 573. Ie nieuwe sociëteitsruimte is groter ie is erg smaakvol ingericht. Er is ruim plaats voor de kaarters en wrtsters, de handwerksters, de bil- ïrters, de dammers en de schakers, •it alles werkt mee aan de prettige eest die er heerst. Door de giften van de Leusder ker en andere instellingen alsmede °or inkomsten uit de kontributie kon &Q tweede biljart worden aangeschaft. wachttijden zijn zodoende voor de Ijarters belangrijk verkort. Wat de averjassers, de schudjassers en de Tigers betreft, kan men best nog "i&e versterking gebruiken. Zijn er nog liefhebbers voor de iartsport? Als er meer spelers zijn injien er competities worden geor- aiuseerd. De handwerkgroep over at in aantal. Maar ook daar is plaats voor liefhebbers die het 'ettig vinden om te handwerken en lQdenarbeid te beoefenen en/of zo gezellig met elkaar te praten. u weet toch dat er zich nog steeds euwe leden kunnen opgeven? *e dinsdagmiddag van 14.30 uur tot 30 uur ontvangt de sociëteit de ou- re inwoners van Leusden. Dat lid schap wil niet zeggen dat u er elke JJdagmiddag moet zijn. U maakt U uit of u regelmatig of zo nu en dan U treft er doorgaans zo een 30 rsonen aan. Wie van de oudereïnwo- T* Leeft zin om mee te doen? U kunt Seniorensociëteit U.V.V Nu men in het Roda-clubhuis vertoeft kunnen de biljarters over meer ruim te beschikken Foto Janus Visser het ,,welles-nietes"-spelletje al zo ver gevorderd, dat wij er geen'aandacht aan schonken en het als één van de technische kwesties hebben beschouwd, die omwille van de leesbaarheid in de meeste gevallen niet in ons raadsver slag worden opgenomen In dit geval onjuist. Overigens hebben wij alle opmerkin gen van zowel de raadsleden als van het college uitvoerig behandeld, voor zover ze interessant waren voor onze lezers. Als de heer Brouwer gelijk zou hebben, dan zouden de raadsverslagen aanzienlijk korter in onze krant ver schijnen! De verwarring is wel verklaarbaar. De indieners van de bezwaarschriften schreven hun bezwaarschrift naar aan leiding van de officiële publikatie van donderdag 29 juni ten aanzien van het onttrekken van verschillende wegen (of gedeelten) rond de Biezenkamp aan het openbaar verkeer De officiële pu blikatie ten aanzien van het voorberei- dingsbesluit heb ik vergeefs in de ad vertentiekolommen van deze krant ge zocht en waarschijnlijk hebben de in dieners dezelfde ervaring gehad Zij reageerden pas, toen die bewuste pu blikatie van donderdag 29 juni ver scheen' In die publikatie stond, dat de bezwaarschriften aan de raad moesten worden gericht. Naar aanleiding hier van merken wij op, dat het, wat betreft de officiële publikatie (voorbereidings- besluiten, bestemmingsplannen ter in zage gelegde stukken e.d.) wel beter kan. Ten aanzien van het aantal bezwaar schriften, dat naar G.S. werd verzon den, kunnen we opmerken, dat wij deze inlichtingen ontvingen van de initiatief nemer van de protest-aktie, de heer Graansma, u wellicht bekend. Deze be woner van de Lijsterbeslaan noemde een getal van bijna honderd met de me dedeling, dat door de vakantietijd niet iedereen was benaderd en dat daar door het getal 100 nog wel eens kon worden overschreden Wij hadden geen enkele reden om aan de woorden van de heer Graansma te twijfelen. Infor matie bij de gemeente zou weinig zin hebben gehad, omdat de bezwaarschrif ten naar het provinciaal bestuur waren gezonden, niet naar de gemeente Als het gemeentebestuur dan verneemt.dat het juiste aantal 89 is, dan zou een tele foontje naar onze redaktie voldoende zijn geweest om dit aantal gepubli ceerd te krijgen Of de echtgenotes van de bezwaarden nu wel of niet getekend hebben, of daar kinderen bij waren of inwonenden, doet luer niet ter zake Het ging enkel en alleen om het aantal bezwaarden. En de heer Brouwer moet ons er echt niet boos om aankijken.dat Seniorensociëteit U.V.V. Het naaikransje. Foto Janus Visser het aanvankelijke aantal van vijftig in middels ?o sterk is gestegen. De aktie voor bezwaarschriften aan GS was reeds in Volle gang nog voordat wij met ons raadsverslag in de krant versche nen Van bei'nvloeding kan dus geen sprake zijn geweest, ook al suggereert de heer Brouwer dat tussen de regels door Wat betreft de ondertekening in de rubriek Commentaren/Meningen" kunnen we slechts opmerken, dat de Leusder Krant in tegenstelling tot tal van andere kranten, haar commentaar ondertekent. Dat dit de initialen zijn van de verantwoordelijk redakteur lijkt ons een duidelijke zaak. Die naam is voor iedereen zichtbaar in de kop van ons blad vermeld, met adres en tele foonnummer. De heer Brouwer ver denkt ons ervan, dat wij na de besloten hoorzitting van gemeentebestuur en bezwaarden niets hierover hebben ge publiceerd en verzuimd hebben te infor meren bij het gemeentebestuur over de stand van zaken na die hearing. Nu hebben wij de goede gewoonte om piets te publiceren over een besloten verga dering, tenzij belanghebbenden on? dat verzoeken. Na de besloten hearing van Biezenkamp-omwonenden met ge meentebestuur heeft ons een dergelijk verzoek dan ook niet bereikt, reden dat wij hierover in onze kolommen zwe gen. Pas vlak voor de raadsvergade ring van 3 augustus j.l. werd ons over het besprokene het een en ander ver teld, waarna wij één en ander in de krant zetten. Het vertelde kwam vrij wel overeen met hetgeen reeds in een regionaal dagblad had gestaan! Een wethouder kan best een fout ma ken of iets vergeten. Ook een wethou der is een mens. Maar wethouder Bij leveld wist, dat de afsluiting van de Acacialaan een van de belangrijkste voorstellen van de indieners der be zwaarschriften was. Daarna was het allemaal wat „verwarrend" endatmag toch wel gezegd worden! Over medewerking hoeft de heer Brouwer zich echt niet te beklagen. De afgelopen jaren hebben - dachten wij - wel bewezen, dat in samenwer king tussen gemeentelijke overheid en plaatselijke pers een uitstekende voor lichting tot stand gebracht kan worden Als de heer Brouwer dat nu ontkent door te stellen „dat het voorgaande aan de hand van vele voorbeelden ook uit vorige edities" kan worden aange vuld en de konklusie trekt, dat de be richtgeving van de Leusder Krant sub jectief en tendentieus is, dan vragen wij ons toch wel ietwat verbijsterd af wat de gemeentelijke overheid kan hebben bewogen om regelmatig informanten naar de gemeentelijke uitbreidings plannen door te sturen naar de redaktie van de Leusder Krant. Men stuurt be langstellenden toch niet naar een krant, die subjektieve en tendentieuze bericht geving brengt? Wij zijn het met de heer Brouwer eens, dat de pers zich moet onthouden van emotionele berichtgeving. Maar om onrust en misverstanden onder de be volking weg te kunnen nemen, dient de gemeente zich te houden aan de moder ne eis van inspraak. Wij zijn bereid om ten allen tijde alle voorlichting te geven die de gemeente wenst, op welk interessant terrein van het gemeente lijk gebeuren ook, maar aan de andere kant behouden wij ons het recht voor om kritiek te leveren daar, waar wij dat nodig achten. Juist op die wijze kunnen wij een onafhankelijke krant waarborgen. Geachte redactie, Met belangstelling lees ik steeds de Leusder Krant. Uw krant brengt een mooi stuk ioforraatie en houdt ons nauw keurig op de hoogte van de gemeente lijke ontwikkelingen. Dat u daarbij de vinger aan de pols houdt, weet ik ho gelijk te waarderen. De gemeente Leus den, welke zo'n snelle groei toege dacht is, is niet gebaat met oneven wichtige beslissingen en met name van gemeentebestuurders mag verwacht worden, dat zij voor en tegen nauwkeu rig tegen elkaar afwegen. Daarbij is de publieke kritiek onmisbaar en ver vult uw krant een gewichtige functie. Aan de andere kant zullen we met elkaar moeten willen begrijpen, dat we met kritiek alleen er niet komen. Het gaat er niet om, dat we elkaar voort durend om de oren slaan, doch in goe de samenwerking onze gemeente die in het kader van de rijksplanologie unieke kansen krijgt - tot een fraai woonoord uitbouwen Nu ben ik zo vrij te menen, dat het de laatste tijd wat meer weg heeft van „voortdurend elkaar om de oren slaan". Dat gebeurt dan wel publiekelijk, maar niet openlijk. Wanneer u daarbij in uw krant van 10 augustus melding maakt van 50 en een eindje verder van 100 bezwaarschriften, dan zet ik het sein op onveilig. Dan gaat het er op lijken dat het van de zakelijke in de emotio nele sfeer geraakt is en dat is voor een buitenstaander vaak interessant om te volgen, maar er komt meestal niet veel goed mee tot stand. Dat uw krant goed gelezen wordt, blijkt me onder meer uit uw ingezon den stukken rubriek. Ik verheug me er over, dat iedereen zo voluit de kans krijgt zijn mening te uiten, mits men er ook zijn naam en adres onder zet. In uw commentaar van 24 augustus geeft uw echter de mening van niet met name genoemde ingezetenen weer. Daaraan ontleen ik het recht, u te vra gen ook deze reactie niet ondertekend te publiceren. Wie zijn „sommige inwoners", „één van de woordvoerders van de protes terende", „een bewoner"? Ik zou daar overigens nog niet zo'n bezwaar te gen maken wanneer die woordvoerder niet de beschuldiging uitte, dat „de gemeente tweedracht wil zaaien". In het midden latend of de gemeentelijke voorbereidingsprocedure inzake de af faire Biezenkamp, niet beter had kunnen zijn, vind ik het toch wel be denkelijk, dat wanneer het gemeente bestuur dan luisteren wil, het nu maar gauw even van „tweedracht zaaien" te beschuldigen. In die sfeer komen we er «net elkaar niet meer uit. Het is mogelijk allemaal niet zo kwaad bedoeld, maar voor het van kwaad tot erger wordt wilde ik deze waar schuwing toch maar lanceren. Onder tussen ben ik erg benieuwd naar uw re actie. COMMENTAAR REDAKTIE: Wij geven geachte briefschrijver graag de gelegenheid om voor deze ene keer zijn brief anoniem gepubliceerd te krijgen, omdat zijn gebruikt argument juist is. Wij hebben inderdaad ver zuimd de naam van de protesterende bewoner te vermelden, overigens tegen onze (goede) gewoonte in Meestal ko men de reacties van de protesterende omwonenden van De Biezenkamp regel matig uit dezelfde koker, namelijk van de heer Graansma. de initiatiefnemer van de protestaktie, die reen enkel be zwaar heeft geuit tegen het publice ren vaa zijn naam. De fout lag dus geheel bij cns Andere reakties ver namen wij van andere indieners van bezwaarden, die in de meeste geval len spontaan reageerden op onze vra gen Er is geen enkel bezwaar om deze namen te publiceren, maar aan de andere kant zien we daar de nood zaak ook niet direkt van in. Wel, indien, zoals u terecht opmerkte, de re aktie beschuldigend is ten opzichte van der den Vandaar onze rechtzetting Ten aanzien van „het elkaar om de oren slaan" en het uit emotionele over wegingen uit het oog verliezen van de zakelijkheid van de gehele affaire zijn wij het ook gedeeltelijk met u eens, vandaar ook, dat wij met ingang van vandaag besluiten de kwestie „De Bie zenkamp", voorlopig te laten rusten om alle betrokkenen de gelegenheid te ge ven om nuchter en zakelijk over hun geschilpunten te kunnen diskussiëren, zonder beïnvloeding van buitenaf. Wat overigens niet betekent, dat wij zullen zwijgen, indien van een nieuwe ont wikkeling sprake is. Redaktie De raad der gemeente Leusden komt, op donderdag 31 augustus 1972 om 19.30 uur ten gemeentehuize te Leus- centrum, bijeen. Op de agenda staan de volgende voor stellen- 1. Opening 2. Mededelingen 3 Ingekomen stukken 4. Onderhandse aanbesteding bouw- rijpmaken Wetering-Noord 5 Voorschot op de exploitatievergoe ding 2e Prot.Chr.Basisschool te Leusden-centrum 6 Voorschot op de exploitatievergoe ding Prot.Chr kleuterschool in Leusden-centrum 7 Vaststelling exploitatievergoeding kleuterscholen over 1970 en 1971 8. Subsidiëring van de Ver.Zieken omroep „De Golfbreker" 9. Uitbreiding kantine tennis-vereni- ging op het Burg Buiningpark 10. 53e begrotingswijziging 1972: Di verse posten algemene dienst 11. 54e begrotingswijziging 1972 Res tant plankosten Zwarte Goorderweg 12. 56e begrotingswijziging: Aanleg douches Burg.Buiningpark 13 Raming diverse grond aan- en verkopen- a. 23e begrotingswijziging 1972 grondbedrijf b 59e begrotingswijziging 1972al gemene dienst 14 Raming krediet reconstructie As- schatterweg (ged.Torenakkerweg- valleikanaal). a. 24e begrotingswijziging 1972 grondbedrijf b 60e begrotingswijziging 1972 algemene dienst 15 61e begrotingswijziging 1972 in richting 2e Prot Chr basisschool Leusden-Centrum 16 62e begrotingswijziging 1972: extra krediet inrichting openbare basis school te Achterveld. 17 63e begrotingswijziging 1972: stichting 6-klassige R.K. basis school te Achterveld 18 64e begrotingswijziging 1972 ex tra krediet stichtingskosten R.K. basisschool „St. Bernadette" te Leusden-centrum. 19. Vaststelling Algemene Politie Ver ordening. 20. Structuurschets voor de bestuur lijke indeling van de Provincie in Gewesten 21 Rondvraag 22. Sluiting LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 31 augustus: 7.30uur Raad zaal Leusden. Raadsvergadering Vrijdag 1 september: „De Til", 18.30- 21.00 uur Hobbyclub, recreatie zaal open vanaf 19 00 uur Vrijdag 1 september: 't Ros Beyaart, 20.00-22 00 uur Inschrijving bromfietscross Leeftijd 13 t/m 17 jaar. Zaterdag 2 september: „De Til", 20 uur. Disco dansavond voor iedere belangstellenden vanaf de leeftijd 15 jaar Zaal open 14 15 uur Zondag 3 september: ..De Til" geo pend van 10.00-13.00 uur voor iedereen. 14.30 uur Discodans middag voor de leeftijd 11 t/m 14 jaar Zaal open 14.15 uur. Maandag 4 september: ,,'t Ros Bey aart", 19.00-22 00 uur. Bloed- afname-avond EHBO Leusden/Ro de Kruis. Donderdag 14 september: N.B.P mo deshow met medewerking firma Wieringa uit Amersfoort en firma Wisman uit Leusden-centrum Zaterdag 23 september: Bromfiets- cross Oranjevereniging Leusden. LEUSDEN/ZUID Donderdag 31 augustus Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 14.00-16 30 uur. Arnhemseweg 83 Vrijdag 1 september: Bibliotheek „De Boekenmolen" Uitlening van 19.00-20 00 uur Arnhemseweg83. Dinsdag 5 september: Seniorensocie- teit U.V.V 14 00-16.30 uur Ge zellige middag voor de oudere inwoners van Leusden-zuid in het nieuwe klubgebouw van Roda '46 aan het Burgem v. Buiningenpark. ACHTERVELD Zaterdag 2-.september: Terrein Gebr Zwambach, Hessenweg 12 30 uur Technische dag KPJ, kring Amersfoort Zondag 3 september: Kerstens Sport park. 14.30 uur. Achterveld 1 - Sporting '70 LEUSDEN Kollekte kankerbestrijding van 4 t/m 10 september LEUSDEN- De politie moest deze week een inwoner van Leusden bekeuren wegens het niet onder zijn hoede houden van een hond. Datum: 3 september 1972. LEUSDEN/CENTRUM N.H.K.: 10 u.: ds v. d Brug, Wou denberg; 19 u. ds Noordegraaf, Ede. R.K K. za 7u m m v dameskoor, zo 7 30 u., 9 u Lat Hoogmis; 11 u dienst met samenzang; 16 30 uur LEUSDEN/ZUID N.H.K.: 10 u.: ds. Overduin, Huis ter Heide; 18.30 u ds Henge- veld, Amersfoort R.K.K. Huize Den Bosch: za 19.15 u.; zo 10 u Hoogmis; 11.30 uur. ACHTERVELD N.H.K.. zo. 9.30 u ds Brasser, Voorthuizen RKK ma t/m za. 8 u. (uitgez. wo.); wo 19.30 u avondmis; vr 19.30 u.: avondmis; za 19 u avondmis; zo 8 en 10 30 u.: H Mis, 18 u.: Lof MEDISCHE DIENSTEN Weekend: 2 en 3 september 1972. (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal a.s. weekend waarnemen dr. Den Toom, Maria Stuartlaan 5, telef 03490-18881 Dinsdag van 2.00 u. tot 11.00 u. Dr. Lantink, Burg. de Beaufortweg 61, tel 03496-1210 (Dienst van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8 00 uur). De wijkverpleging wordt waargeno men door: zr. Rosa, Hamersveldse- weg 57, Leusden/C., tel. 03496-1271.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3