Het gaat goed met de sportvereniging Achterveld VREDESWEEK 1972 E\ LEUSDEN GEZELLIGE SLOTAVONI VAN HOBBYCLUB- VAKANTIE-WEKEN Burgerlijke Stand JAARVERGADERING SVA Reclameborden op sportveld Nu één organisatie voor Astma- bestrijd ing De Til dit weekend Tijdelijk 'n ander adres oppascentrale Bromfietscross Maandag a.s. bloedafname- avond KOLLEKTE KANKER BESTRIJDING DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1912 LEUSDER KRANT ACHTERVELD - Het gaat goed met de sportvereniging Achterveld. Dat bleek duidelijk op de gehouden jaarver gadering in de kantine op het Kerstens Sportpark Er blijven natuurlijk nog veel wensen, maar de voorzitter, de heer H.J. Legdeur sprak in zijn ope ningswoord zijn voldoening uit over hetgeen er, dank zij de inspanning van allen, is bereikt ..Maar het mag geen reden zijn tot zelfgenoegzaamheid, als wij het zo willen houden, zullen wij al len de schouders er onder moeten blij ven zetten", aldus de voorzitter. Voor het eerst in de geschiedenis van de Sportvereniging Achterveld was de jaarvergadering niet uitsluitend een mannenzaak" meer Ook de damesle den waren uitgenodigd, en zik kwamen ook De heer Legdeur liet de ups en downs van het afgelopen jaar nog even de revue passeren Hoogtepunten daarin waren natuurlijk het behaalde kampioenschap van het eerste elftal en de promotie naar de 2e klasse De voorzitter prees de energieke leiding van de heer Ober en de goede inzet van de spelers die dit re sultaat mogelijk hebben gemaakt. Ook de dames hebben het goed gedaan. Zij be haalden een eervolle tweede plaats inde competitie. Ook de door de aktiviteits- commissie ontplooideaktiviteiten zoals puzzelritten, kaart- en bingo-avonden slaagden volkomen Maar ook tegenslag bleef de vereniging niet bespaard. Het overlijden van Mevr Kerstens-van de Broek was voor de Sportvereniging Achterveld een groot verlies. Het zeer uitgebreide jaarverslag van de sekretans, de heer P. Smink, gaf een duidelijk overzicht van alle aktivi- teiten van het afgelopen jaar Ook in dit verslag veel aandacht voor het kam pioenschap en de vele festiviteiten daarna Aan de competitie 1972 - 1973 wordt door 4 senioren- en 9 jeugdelftallen deelgenomen. De vereniging telt mo menteel 68 senior- en 137 jeugdleden De sectie damesvoetbal omvat een 20-tal leden. Daarnaast zijn er nog 170 niet-werkende leden en donateurs Uit het verslag van de jeugdsekre- taris, de heer C van Marwijk bleek de nog steeds toenemende belangstel ling van de Achterveldse jeugd voor de voetbalsport. Vooral het aantal pupil len neemt sterk toe. Dat stelt de jeugdleiding voor grote problemen. De heren H Kerkhof en J Ochse hebben wegens drukke werkzaamheden op an der terrein de jeugdcommissie vaar wel moeten zeggen. Onder dankzegging voor het vele werk dat doorhen is ver richt werd als zodanig afscheid van hen genomen. Hun plaatsen worden inge nomen door de heren B. van Beekho ven en Joh van Bekkum Ook enige jeugdleiders hebben bedankt, maar ook deze plaatsen zijn inmiddels weer in genomen. Het aantal jeugdleiders is nu weer voldoende, maar de jeugdcom missie zag nog graag enige uitbrei ding Voor de jeugd is een uitgebreid trainingsschema opgesteld Nieuw voor Achterveld is hierin de training van pupillen op woensdagmiddag Deze wordt verzorgd door de heer C. van de Breemer en de heer Snijders, onder wijzer te Achterveld. De keepers van de jeugd krijgen nov een aparte trai ning van de heer Fr. van Dalen Het junioren A-elftal zal door de heer Ober worden getraind. Hierdoor hoopt men de overgang vanuit dit elftal naar de senioren soepeler te laten verlopen Veel aktiviteiten zijn door de jeugd commissie ook ontplooid naast de voet balsport. Zo werd o a een zeer ge- slaagde zeskamp gehouden Ook de jeugd deelde in de kampioensvreugde met een grandioze feestavond. Ook de deelname aan de N K S Zomerkam pen was weer groot De heer van Marwijk bracht dank aan de leiders van deze kampweken, die er vaak een week van hun vakantie aan be steden en aan de chauffeurs die voor het vervoer hebben gezorgd. Daarna kwam een uitvoerig ver slag van de penningmeerster der Vereniging, de heer W Schouten, aan de orde. Ook financieel is het een gunstig jaar geweest. Hierdoor konden de meeste noodzakelijke benodigd heden worden aangeschaft Een zui nig financieel beleid blijft echter ge boden. Het is namelijk de bedoeling het clubhuis op het Kerstens Sport park uit te breiden Er is dringend behoefte aan een bestuurskamer en ook de keuken moet hoognodig worden uitgebreid Het bestuur hoopt dat ook nu weer de leden de handen uit de mouwen willen steken, zoals zij dat ook met de bouw van het clubhuis hebben gedaan Ook de toto is nog steeds een belangrijke bron van inkomsten voor de vereniging. De netto winst van het afgelopen jaar bedroeg bijna f 1.200.- Naast de kans op één der vette prij zen in de toto, steunen de deelnemers hieraan hun vereniging ook op een belangrijke manier De heer G. van Bekkum van de kas- commissie bracht, mede namens de mede-commissieleden H Kerkhof en G. Boersen verslag uit van hun be vindingen bij de kascontrole Zij verklaarden de kas in orde te hebben bevonden. Bovendien is de boekhouding ook nog door een accountant gecon troleerd en in orde bevonden Terecht maakte de voorzitter een compliment aan het adres van de heer Schouten die het omvangrijke financiële werk heeft verricht. De heer G. van Bek kum trad af als kascommissielid In zijn plaats werd de heer G P J Wijn tjes benoemd. De volgens rooster aftredende be stuursleden W. Schouten, H. van de Goes en P Vos werden allen herkozen. Van het recht tegenkandidaten testellen had geen der leden gebruik gemaakt Daarna kwam het agendapunt aan de orde aangaande een vraag van de heer J Ochse in de vorige ledenvergaderingen over art. 5 van de statuten. De heer Ochse had toen gevraagd of het betref fende artikel aangaande hospitantleden (dit zijn niet R.K -leden) gewijzigd kon worden De heer Ochse voelde het als een soort buitensluiting van niet R K - leden t a v. bestuursfuncties ,,Zij mogen wel iedere andere - soms vrij intensieve-functie vervullen, maar een stem in het bestuur is voor hen ta boe De samenstelling van de Achter veldse gemeenschap op levensbeschou welijke basis wijzigt zich m sterke ma te Is het daarom voor de toekomst wel verstandig om dit punt zo stringent te handhaven" aldus de heer Ochse Het bestuur heeft zich over deze mate rie met de Nederlandse Katholieke Sportstichting in verbinding gesteld Naar aanleiding van de door deze stich ting uitgebrachte adviezen ziet het bestuur voorlopig geen aanleiding om harerzijds tot wijziging van genoemd artikel van de Statuten over te gaan. Niettemin is er een - zij het vrij om slachtige en moeilijke - tnanier om het betreffende artikel toch gewijzigd te krijgen Daarvoor moet een door vijf tien leden ondertekend verzoek tot het bestuur worden gericht om een verga dering te beleggen over het betreffende artikel Het voorstel tot wijziging moet dan door 2/3 der dan aanwezige leden worden gesteund Hierna kwamen mededelingen betref fende de diverse commissies aan de orde Deze blijven ongewijzigd. De voorzitter betuigde zijn dank aan deze Zoals vorige week aangekondigd, volgt deze week het tweede gedeelte van de Vredesprijsvraag, waaraan iedereen kan meedoen. Alleen degenen, die echter ook de vra gen beantwoord hebben, die in de prijs vraag van vorige week gestaan hebben, komen in aanmerking om in de uitslag opgenomen te worden, dus zoekt U nog even de krant van vorige week op, als U alsnog besluit om mee te doen. De opgaven van deze week moeten voor 7 september ingestuurd worden naar T. Heijnes, Emmalaan 13, Leusden- Zuid, met vermelding van naam, adres en leeftijd. Ten overvloede vermelden we nog even dat de uitslag bekend zal worden gemaakt tijdens de informatie-avond op 25 sept°mber Hier volgen de vragen a. Wat is UNCTAD0 (Het antwoord zo uitvoerig mogelijk geven) b Waarom worden producten uit de derde wereld zo slecht betaald? 1 Het zijn slechte producten; 2 Wij hebben geen koffie, cacao of thee nodig, wij drinken cola; 3 Onze handel is zo machtig dat die mensen al lang blij zijn als wij een klein beetje voor hun producten betalen, 4. Als wij die producten goed willen betalen moeten alle landen in Europa daaraan meedoen en dat gaat heel moeilijk, c. Wat is UNICEF? 1. Een Engelse voetbalclub; 2. Het kinderfonds van de Verenig de Naties; 3 Een merk kinderkleren. (Bij de laatste twee vragen moet het juiste antwoord opgeschreven worden). Ook nu wordt iedereen weer van harte succes toegewenst. Wist U dat bij de voorbereidingen van de Vredesweek 1972 de Wereldwinkel uit Leusden een zeer belangrijke rol speelt? In de prijsvraag van vorige week werd U al gevraagd wat de Wereldwinkel is. Indien U wat meer over de Wereld winkel wilt weten, neemt U dan eens contact op met: Rob van der Sande, Brinkhorst 25, tel. 03496-2100. Als laatste moeten wij U nog mede delen dat in onze publicatie in deze krant van vorige week een fout is ge slopen ten aanzien van het programma Wij zijn nl vergeten te vermelden dat er sprake was van een voorlopig pro gramma Vooral wat betreft plaats en tijd zal er nog wel het een en ander ver anderen, hetgeen natuurlijk nog nader in deze krant vermeld zal worden De organisatoren van De Vredesweek 1972. LEUSDEN - Voortaan is er in ons land een organisatie voor de bestrij ding van Cara (chronische aandoeningen van de luchtwegen): de vereniging „Nederlands Astma Fonds". Op verschillende ledenvergaderingen in Leusden is zaterdag besloten dat de stichting het Nederlands Astma Fonds en de vereniging tot steun aan het N A F hun activiteiten en de zittingen aan de nieuwe vereniging zullen over dragen. De vereniging telt 21 bestuurs-, leden. Mr. J.W van Gelder is gekozen tot voorzitter, de heer M.E. Fuld tot secretaris en Drs. P.E.H.A. Peeters tot penningmeester. De Vereniging „Nederlands Astma Fonds" is de over koepelende organisatie voor alle acti viteiten op het gebied van de Cara-be- strijding. Ook de astmacentra en an dere instellingen op het gebied van de Cara-bestrijding zijn erin vertegen woordigd. commissies voor het vele werk dat zij in het afgelopen jaar hebben verricht Met ingang van de eerste competitie dag, zondag 3 sept as zal het hoofd- veld op het Kerstens Sportpark een ge heel ander aanzien hebben gekregen Aan de oostzijde van het veld zullen een 20-tal reclameborden van 3m lengte zijn aangebracht. Hiervan zijn er niet minder dan 13 van Achterveldse bedrijven Aan de westzijde zullen twee z.g. dug-outs (overdekte zitbanken voor reserve-spelers) zijn geplaatst. Deze zijn geschonken door een plaat selijke horlogerie en een horecabedrijf Een scorebord, geschonken door een plaatselijk bouwbedrijf, completeert het geheel. In de rondvraag vroeg de jeugdsekre- taris, de heer C. van Marwijk nog eens heel speciaal de aandacht voor de af deling jeugd. Er zijn weliswaar vol doende jeugdleiders, maar het vervoer van de jeugdspelers naar uitwedstrijden geeft vaak veel problemen. Hij deed een beroep op de ouders-autobezitters om zich, al is het maar eens in de maand, zich hiervoor beschikbaar te stellen. Ook kunnen de ouders veel bij dragen tot het korrekt gekleed zijn van hun voetballende kinderen. Want zelf nemen zik het vaak niet zo nauw. -7- Kappie en zijn mannen besloten om de rest van de nacht om de beurt op de uitkijk te staan, om. wanneer de mist optrok, de ..Dolfijn direct te hulp te kunnen snellen. Zodoende zaten de maat, Okki en Kappie zorgelijk in de kajuit bijeen, terwijl de meester aan dek de wacht hield Tegen de ochtend kwam de meester waar schuwen, dat het zover was ..Maar er was iets raars aan de hand met die mist sprak hij Nu hij optrekt is duidelijk te zien. dat het alleen op de plek van de ramp heeft gemist. Dat lijkt mij sinister' ..Heb je nog iets van het schip gehoord?" vroeg Kappie gespannen De meester schudde het hoofd ..Niets", antwoordde hij Maar het is nu vaag te zien, dus dat is technisch verantwoord Zolang iets nog drijft, is er hoop. zeg ik maar ..Laten we het ja hopen," zei Kappie ..Inieder geval gaan we er nou onmiddellijk op af. Lateit we goed uitkijken of dat dekselse monster soms nog in de buurt is!" Niet lang daarna schoof de .Kraak" langs de romp van het schip, dat zulke drin- .gende noodseinen had uitgezonden Maar ondanks Kappie's herhaald geroep door de scheepstoeter, gaf nu niemand aan boord van de .Dolfijn" meer enig ant woord Hoewel alle lichten nog vrolijk brandden, scheen het schip onbemand rond te drijven En ook van de zeeslang was geen spoor meer te bekennen Toen niemand aan boord van de .Dol fijn liet blijken dat hij gered wilde worden, begon Kappie zich ernstig on gerust te maken Kom mee." sprak hij tegen de meester. ,.dan gaan we kij ken wat er aan de hand is Die blik semse zeeslang zal toch niet iedereen hebben opgepeuzeld0" De Maat en Okkie bleven op de raak achter, om te zor gen. dat de sleepboot niet toevallig door t stuurloze schip beschadigd zou wor den. en ook om intussen scherp op te let ten. of de zeeslang niet terugkeerde Be hoedzaam klommen Kappie en de mees ter daarop aan boord van de ..Dolfijn" t Schip scheen werkelijk geheel verla ten te zijn en hun stappen klonken hol over 't lege dek. Plotseling greep de meester Kappie's arm ..Kijkdaar!" riep hij op gewonden De laadruimen zijn openge broken' Het is toch zonde. Al dat deugde lijk vakwerk volkomen vernield ..Hm, dan zal er ja nog wel meer zijn open gebroken,' veronderstelde Kappie ,,Het zou wel verdraaid toevallig zijn als dat zeemonster interesse voor de la ding had'" Bij nader inzien bleek, dat Kappie gelijk had Van de hutten der be manning waren alle deuren versplinterd en van hun bewoners was niets te be speuren Treurig stond de meester over het verlaten dek van de .Dolfijn" te sta ren „Wat een sinister einde voor die dappere zeelui!" zuchtte hij. „opge slokt door een zeemonster, waarin nie mand gelooft!" „Daarom nemen wij deze schuit op sleep naar Lutjewier", antwoordde Kappie. „We moeten iedereen er ja van overtuigen, dat het monster echt be staat en een deksels groot gevaar is vpor de scheepvaart. Zo is het maar nét! Haastig klommen zij aan boord van de Kraak terug, waar het relaas van hun bevindingen de maat en Okki in grote opwinding bracht. „Maar moeten wij dat snertmonster nou niet achterna9" vroeg Okki ver ontwaardigd. „Het kan intussen nog wel meer schepen tot puinpoeder slaan en De maat legde een grote hand over Okki's mond. „H-houd alsjeblieft op!" riep hij uit. „Ik wil er niet meer van horen' Als j-jongmaatje heb ik altijd geleerd, dat sleeslangen, eh zeeslangen n-niet bestaan. En ik heb niets gezien, hoor je?" 'Kappie keek hem somber aan „Ik zou er anders maar rekening mee hou den dat deze zeeslang ja wél bestaat, klont'" sprak hij ernstig, „Maar voor ons valt er niet veel tegen te begin nen. Het beest is trouwens verdwenen. We zullen het dus maar aan bevoegde instanties overlaten om er jacht op te maken dat is net iets voor de Marine, dunkt me!" Niet lang daarna verwijderde de Kraak zich met spoed van de plek des onheils, het ongelukkige schip met zich meeslepend in de richting van Lutjewier - 10 - Zodra de Kraak de haven van Lutje- wier was binnengevaren, spoedde Kap pie zich naab het gebouw van de Raad voor de Scheepvaart, die in moeilijke zeezaken altijd het beslissende woord had „Nou hoop ik maar, dat ze mijn ver haal over dat zeemonster zullen gelo ven", mompelde Kappie „Ik voel er ja niks voor om uitgelachen te worden Deze geschiedenis is bliksems belang rijk!" Maar toen hij de raadszaal binnen trad bleek, dat iedereen al van het be staan van de zeeslang op de hoogte was De raadslieden zaten namelijk net met verhitte hoofden de agenda voorde volgende vergadering vast te stellen, die geheel aan het Onderzoek naar de Gedragingen van het Monster gewijd zou zijn „Nou over die gedragingen kan ik je wel 't een en ander vertellen!riep Kap pie bitter „Het lijkt me dat wedieniet te lang moeten bestuderen, anders is er al gauw geen schip meer over". In korte bewoordingen deed hij ver volgens het verhaal van zijn beleve nissen. Zijn woorden maakten een diepe indruk „Tsjonge, tsjonge'" klonk het van achter de tafel; alle leden schudden spijtig het hoofd. Toen stond de mari ne-deskundige, de Schout-bij-Dag Jonkheer Patee de Mijzon op. „Ahem Mijne Heren", zo begon hij. „Uit het verslag van de kapitein is mij een ding zeer duidelijk geworden, namelijk, dat er maar één man is, die in staat is dit euvel te verhelpen „Dan zou ik die man maar eens dek sels gauw op dat slangebeest afstu ren!" onderbrak Kappie ongeduldig. De schout-bij-dag knikte. „Juist, kapitein," hernam hij. „Ik ben blij, dat u er ook zo over denkt, want U bent die man! Tenslotte bent u vertrouwd met de gedragingen van het monster. En dan is er de grote klacht van de zeer geringe belangstelling van de ou ders voor de prestaties van voetbal lende Achterveldse jeugd. De jeugd commissie en de jeugdleiders zetten zich volledig in voor de jeugd, zij zul len dat ook weer dit seizoen doen, maar zij zouden zo graag zien dat er van de zijde van de ouders meer belangstelling werd getoond. Het betekent voor de spelertjes vaak heel veel als zij weten dat hun ouders achter hen staan in hun streven om ook eenmaal deel van het „eerste" te kunnen uitmaken. Een der leden toonde zijn bezorgdheid over het toenemende aantal spelers van buiten Achterveld dat lid wordt van de Sportvereniging Achterveld. Hij staaf de zijn bezorgdheid met verwijzing naar enkele verenigingen waar de be langstelling van de plaatselijke bevol king hierdoor sterk zou zijn vermin derd. De voorzitter betoogde dat zeer zeker gewaakt zal worden dit te voor komen. De spelers die thans de Ach terveldse gelederen hebben aangevuld, zijn na rijp beraad toegelaten en zij zijn door de andere spelers volledig geaccepteerd. Er wordt zorgvuldig ge waakt dat de goede sfeer in de teams blijft bestaan. Hierna sloot de voorzit ter de vergadering met een dankwoord aan al degenen die tot het gunstige ver enigingsjaar hebben meegewerkt. LEUSDEN - Geboren: 19 aug Iris, d.v. H. G T. de Kort en E. Bonne- mayers, Terberghorst 15. Ondertrouwd: te Leusden- 23 aug Ferdinand Geertruidus Mannus van der Ree, oud 25 jaar, wonende te Amersfoort, Anna Paulownalaan 33 et Catharina Johanna Emmy de Boer, oud 25 jaar, wonende te Leusden, Es doornhof 35. Gehuwd: T. A. G. Counotte en A. Tijmensen; C. M. B Roche en W. Broekema. Overleden: Maria Alida Lagerweij, oud 86 jaar. LEUSDEN/CENTRUM - Het komen de weekend zal „De Til" als volgt ge- opend zijn: Vrijdagavond de Hobbyclub van 18 30 uur af tot omstreeks 21* uur De recreatiezaal is dan geopend vanaf 19 00 uur. Zaterdagavond 2 september wordt er een Disco-Dansavond gehou den voor iedere belangstellende vanaf 15 jaar De aanvang is 20.00 uur en de zaal gaat open op 18.40 uur. Zondagmorgen 3 september is de zaal geopend van 1 00 uur t/m 13 uur voor iedere belangstellende. Zondagmiddag 3 september wordt er eenDisco-Dans- middag gehouden voor de jongeren van ongeveer 11 t/m 14 jaar. Aanvang 14.30 uur. Zaal open 14.15 uur. LEUSDEN/CENTRUM - Op dinsdag 22 augustus werd in ,t Ros Beyaart te Leusden/Centrum een gezellige slotavond gehouden van de jongeren- vakantieweken van de hobbyclub. De heer G. Th. v. d. Hengel opende de avond. Hij heette alle belangstellenden welkom, waaronder veel ouders van de jongens en meisjes die aan de reis hadden deelgenomen. In het bijzon der werd verwelkomd de familie Hil- horst, gastgezin van de vakantieboer derij te Odiliapeel. De heer v.d. Hengel noemde de va kantieweken bijzonder geslaagd en hij dankte de leiding en de chauffeurs voor hun hulp. De vakantieweken naar Odiliapeel zijn gehouden in de periode van 1 tot 8 juli en van 8 tot 15 juli 1973 Tijdens deze weken zijn de jongeren op geweldige wijze beziggehouden door de leiding, die iedere dag weer nieuwe plannen en uitstapjes hadden bedacht. Het reisverslag in dichtvorm, werd voorgedragen door Roel Tijmensen. Op humoristische wijze werden allerlei annecdotes van de reis weer opgehaald en steedss klonken lachsalvo's uit de zaal als er weer een voorval werd ver teld. Uit het reisverslag bleek dat men allerlei dingen had georganiseerd: zo als een speurtocht, bingo, een drop ping, kampvuur, fietstochten. Tevens was er gekaart, gesjoeld, gezwommen en gevoetbald Als de weersomstandigheden niet zo gunstig waren had men hersengymnas tiek en quizen in petto LEUSDEN - Van 5 t/m 10 septem ber a.s. staat mevr. C. Deenink, de altijd aktieve leidster van onze Leus- dense Oppascentrale, met vakantie. Wij wensen haar plezierige dagen toe Voor opppas kunt U in die tijd terecht bij: Familie J. Kruik, Stadhouderslaan 2, Leusden/Zuid, tel. 18535. LEUSDEN/CENTRUM - Belangstel lende jongens van 13 t/m 17 jaar wel ke op zaterdag 23 september in Leus den willen deelnemen aan de dan te houden Bromfietscross kunnen zich hiervoor aanmelden op vrijdag 1 sep tember van 20.90 t/m 22.00 uur in ,,'t Ros Beyaart", Hamersveldseweg 55 Gezien de leeftijd wil de Oranje Vereniging Leusden welke deze cross organiseert, een verklaring van de ouders of voogd hebben dat deze geen bezwaar hebben tegen deelname Formulieren hiervoor zijn verkrijg baar in „De Til", R. G Schoonderbeek, Asschatterweg 56 en op genoemde avond aan de zaal. LEUSDEN/CENTRUM - Maandag 4 september vindt in 't Ros Beyaart te Leusden/Centrum weerde jaarlijkse Bloedafname-avond plaats. De avond wordt georganiseerd door het Neder landse Rode Kruis in samenwerking met de E.H.B.O., afdeling Leusden. Alle inwoners van Leusden/Centrum, Leusden/Zuid en Stoutenburg tussen de 18 en 65 jaar, die zich gezond voelen worden hierbij in het belang van de medemens, hartelijk uitgenodigd zich hiervoor op te geven. Aanvang 19 uur tot 22 uur Na het reisverslag volgde een pau» waarin allerlei foto's werden bekekei en besteld. Ook kreeg iedere deelnemer van de reis het gestelcilde verslaguit- gereikt. Na de pauze werden maar liefst 17( dia's vertoond en daarmee de vakanti; in beeld gebracht Uit alles bleek dü de vakantie weken bijzonder waren ge slaagd HOBBYCLUB De hobbyclub, die gehouden wordt ii het jongerencentrum „De Til" is eet bloeiende club In vijf jaar tijd tel: men 145 leden, die naast het creatie* ook de gezelligheid en de ontspannitf van „De Til" zoeken. De leeftijd vu de leden bedraagt ongeveer 8 tot 20 jaar Handenarbeid wordt gegeven door dt heer Waals en de heer Van Veen ter wijl ook oudere jongens assistenti- verlenen. Men doet veel aan houtbe werking. figuurzagen én mozaiëkwerl terwijl vook met andere materiala ware kunststukjes worden gemaakt INGEZONDEN: LEUSDEN - Het koliekteren een liefdadig doel is in ons land e regelmatig terugkerend verschijnt Telkenmale wordt U, hetzij op stni of wel aan Uw huis, een bijdrage vraagd voor een doel, dat vrijwelt tijd uw sympathie heeft. Want, al wc: den er dan wel eens minder aards dingen van de Nederlanders gezef weldadig zijn ze en niet in geril? mate. Vrijwel altijd zijn de doelen waarfl Uw bijdrage gevraagd wordt U syrq tiek, de een wat meer de ander ie der, maar wij mogen aannemen, de Kankerbestrijding ongetwijfeld Uw beurs zal openmaken. Kankert strijding is immers een zaak vac: gemeen belang; een doel, waarbij allen, zonder één uitzondering, nauwste zijn betrokken. Dit zal zot! ven tot de overwinning op deze zo an? aanjagende ziekte, is bevochten eerder dit gebeurt, hoe beter. het gaat om de gezondheid vanons maal, van ons en van onze kinde* Gelukkig worden er vorderingen maakt, stijgen de genezingskansen,! nen enkele vormen van kanker worden bedwongen Maar helaas val nog te vele landgenoten jaarlijks i deze ziekte ten offer. Wie vanonstfi dit in familie-vrienden- of kenniss kring niet meegemaakt? Een goed? organiseerde kankerbestrijding is* zeer kostbare zaak. Weet U. dal jaar een bedrag van 8 miljoen gul moet worden bijeengebracht om noodzakelijke werk voortgang te d vinden9 Geld, dat wij allen tezaa bijeen moeten brengen! Zult U. gewapend met deze wetenscl een kollektebus voorbijgaan zonder! te offeren? Wij menen van niet, want evei^ alle landgenoten, draagt ook U deb kerbestrijding een warm hart toe Mag het Koningin Wilhemina Fonds Uw steun rekenen9 Mocht U om dei of andere reden deze dagen geen 1 lektant ontmoeten, dan vestigen' graag Uw aandacht op het gironumi van het Koningin Wilhemina Fonds 26.000 Amsterdam. Uw geld goed besteed, weest daarvan verzet In de komende week wordt inLeoS huis aan huis gekollekteerd zullen bij U aan huis worden afgege' en U kunt er Uw bijdragen voor kankerbestrijding insluiten'

Leusder Krant | 1972 | | pagina 6