Roda'46 (zaterdag) won doelpuntenslag-bekers Snelle bouw De Wetering in het plan namen in totaal deel Bloedafname-avonden in Leusden en Achterveld groot succes: 571 mensen EN TEN SLOTTE ALFA ROMEO WIMEDO NV Gedifferentieerd vuilnistarief niet mogelijk Bromfiets gestolen Vandalisme BRANDJE Financiering Bernadette school rond Opnieuw 31 Modeshow Verkeers maatregelen UNIEKE PRESTATIE AFSLUITING BAVOORTSE WEG IS TIJDELIJK Fiets achtergelaten 4000-ste i OPPAS VAN BABYSIT CENTRALE snelheids LICHT GEWOND FIETSEN HEARING GESTOLEN OVER S10 overtredingen op Noorder- inslag DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1972 LEUSDER KRANT Dealer toor Amersfoort c.o. Evcrard Mcystrrwcg 54-Tcl. 03490-18901 Gcldcncstraat 19-Tcl. 03490-31170 VERLOREN EN GEVONDEN LEUSDEN CENTRUM - De bloed- ifDameavond die gehouden werd op maaDdag 4 september is ook dit jaar feer een enorm succes geworden. Maar liefst 320 donors hebben zich in Leusden centrum gemeld om een balfe liter bloed af te staan voor het Rode Kruis. In Achterveld waren er 't 251U! In de grote zaal van ,.'tRos Beyaart" was een soort veldhospitaal ingericht met 22 brancards waar de goede ge vers op moesten rusten tijdens het af slaan van hun bloed. Er heerste een blijde sfeer en het was een drukte van belang. Ruim 50 medewerkers en mede werksters zorgden dat deze avond vlot verliep De E H B O. vereniging Leus den. die ieder jaar weer zorgt dat de avond kan plaats vinden, had assisten tie van het Rode Kruis afdeling Amers foort en bijgestaan door het afname- team van het centrale laboratorium bloedtransfusie Rode Kruis liep de or ganisatie bijzonder vlot Een groep medewerksters, onder leiding van me vrouw Smal. die de scepter over de keu ken zwaaide, zorgden er voor dat alle donors na afloop een welverdiend kop je koffie kregen OPMERKELIJK. Op bloedafname avonden komt het altijd voor dat af en toe er iemand van zijn stokje gaat. Dat is op zich niets ernstigs en de broeders van de E.H.B.O. zijn er direct bij om deze mensen snel weer op te knappen. Deze avond vie len er 25 mensen een beetje flauw. Op merkelijk en zelfs vermakelijk was het feit dat van deze 25 mensen, er 24 tot het „sterke" geslacht behoorden en slechts één tot het „zwakke geslacht!" Aan het einde van de avond dankte de voorzitter van de E.H.B.O. vereni ging Leusden, de heer J. Smal, alle helpers en helpsters van deze avond. De heer Smal was blij met het hoge aantal gevers. Hij noemde de avond goed verlopen en er was in hecht team verband gewerkt. De heer O. Weiier, leider van het afnameteam van het centrale laborato rium uit Amsterdam sprak eveneens zijn vreugde uit over het mooie re sultaat van de bloedafnameavond. Hij noemde het getal 320, opmerkelijk hoog, landelijk gezien. Ook belangrijk vond hij het enthousiasme van het E.H.B.O. bestuur en helpers voor dit goede doel. De E.H.B.O. vereniging Leusden kan terug zien op een bijzonder geslaagde bloedafname avond met een hoog aan tal donors, die aan de roep van het Roo- de Kruis „Er is broodnodig BLOED nodig" gehoor hebben gegeven. IN ACHTERVELD 251 De bloedafname te Achterveld ge organiseerd door het Nederlandse Roo- de Kruis in samenwerking met de plaatselijke E.H.B.O. afdeling, is ook een groot succes geworden! Niet min der dan 251 personen hebben aan de pijlaanduiding, ten teken, dat men met een scherpe bocht te doen heeft. Of dit helpt zal de praktijk uit moeten maken. Duidelijk zijn de borden in ieder geval wel. Op de Bavoortseweg bij de nadering van de Noorderinslag is een waarschuwingsbord geplaatst èn een oranje knipperlicht. Over de omvang van deze laatste hebben wij ons enigszins verbaasd. Dit knipper licht is erg miniem en valt dan ook, zo vlak onder een lantaarnpaal ge plaatst, nauwelijks op. Wij hebben waardering voor de snelle werkwijze van de gemeente ten aanzien van ver keersmaatregelen die de veiligheid ten LEUSDEN - Zondag 3 september werd uit de rijwielstalling bij het zwembad een bromfiets ontvreemd. LEUSDEN/C - Op 28 augustus werden de banden van de auto van mevrouw v.d B. te Leusden-centrum m§t eei) priem lek gestoten door onbekendje van dalen. LEUSDEN/Z - Op 28 augustus ont stond een brandje op de tankwerkplaats aan de Kolonel van Rooyenlaan Toen de brandweer ter plaatse arriveerde hadden de militairen de brand reeds zelf geblust. (Van de redaktie) LEUSDEN - De gemeente Leusden heeft een toezegging van het provin ciaal bestuur gekregen voor een le ning van f800.000,-- van de Bank van Nederlandse gemeenten ter financie ring van de nieuwe Bernadetteschool in het plan De Wetering. De raad aan vaardde deze lening. Kruispunt Noorderinslag- Hamersveldseweg ongevaarlijk (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM- Het kruispunt Noorderinslag/Hamersveldseweg is niet gevaarlijk, mits de nodige voor zichtigheid wordt betrecht Dat is de mening van b en w. in tegenstelling tot vragensteller de heer Huurdeman (KVP), die maatregelen vroeg om de verkeersveiligheid te waarborgen Burgemeester Van der Post wilde wel laten bestuderen m hoeverre een ver keerslicht met drukknop voor voet gangers noodzakelijk is Hij achtte een dergelijk systeem op die plaats wel aanvaardbaar en bevorderlijk voor de verkeersveiligheid. Verloren: een rode yersey kinder blazer met nikkelen knopen; een groen dameswindjack; een sleutelbos met 4 sleutels; een zwart lederen tas zon der inhoud; een gouden kinderring met een zeer kostbare paars-groene steen, een z.g alexandnc; een gele porte monnee met een inhoud ten bedrage van f 90,--; een chroom wieldop van een Fiat Weggelopen: een zwarte poedel Gevonden: een gouden armband; een gele regenponcho Inlichtingen: Rijkspolitie Leusden/Z tel.03490-17673 (Van de redaktie) LEUSDEN - De heer Mandemaker (PvdA) brak vorige week opnieuw een lans voor het invoeren van een gedif ferentieerd tarief van de vuilnisrech ten ten aanzien van bejaarden, kleine gezinnen en de laagste inkomens. Dit onder andere naar aanleiding van een desbetreffende brief van bewoners van de bejaardenwoningen aan de Asschat- terweg. Burgemeester Van der Post bleef het een uiterst moeilijke zaak vinden. „We hebben dit probleem uit gebreid bekeken, maar we zien geen kans een door u bedoelde differentiatie in te voeren. Wel kunnen desbetreffen de bewoners op aanvraag bij de ge meente in aanmerking komen voor een lager tarief, afhankelijk van het in komen van de betalingplichtige. „Een oplossing voor de bejaardenwoningen zag hij wellicht in het plaatsen van een gezamenlijk container. Dit zal na der worden bekeken, zo beloofde hij de heer Mandemaker en de heer van Woudenberg (CHU) die dit laatste voor stelde. Van de overigens anonieme (waar om?) schrijver (ster) ontvingen wij een berichtje, dat mevrouw Stoetman uit Leusden met haar twee dochters [na en Heieen op een modeshow met eigen gemaakte modellen een zeer goed figuur sloeg en de derde prijs van f 50,-- in de wacht sleepte. Ui teraard een fraai succes voor onze Leusdense dames. Toch zouden wij het wel op prijs stellen, indien -der gelijke tips vergezeld zouden gaan van de naam en het adres van de tipgever of üpgeefster. Bij voorbaat onze dank. Het waarschuwingsbord op de Asschat- terweg vóór de splitsing met de Lapeer- seweg. (Foto's Leusder Krant) De verkeersmaatregelen ten aan- rien van de Noorderinslag zijn onge veer voltooid, op de definitieve afslui ting van de Bavoortseweg tot aan de Hamersveldseweg na. Op de scherpe tocht Noorderinslag-Heiligenberger- *eg zijn grotere borden geplaatst met Leusden - Tijdens de vrijdagavond jl. gehouden jaarvergadering van de Leusdervoetbalvereniging Roda '46 mocht voorzitter P.A.M. Wendel uit handen van de heer P M. v.d. Spoel de door de Bameveldse krant uitge schreven doelpuntenslag-bekers in ont vangst nemen. Bekers, want voor de eerste maal in deze doelpuntenslag- historie kwamen beide bekers bij één en dezelfde vereniging terecht. Een beker voor de minst gepasseerde ach terhoede en een beker voor de pro- duktiefste voorhoede, die in het seizoen 1971-1972 beide werden veroverd door Roda '46 afdeling Zaterdag. In 1966 werd deze doelpuntenslag door deBar- neveldsekrant in het leven geroepen en waar zo'n vijfentwintig voetbalver- enigingen in het verschijnsgebied voor in aanmerking kwamen. „Geen huldi ging van een topscorer, die meestal toch al voldoende in het voetlicht komen" verklaarde Barneveldsekrant- vertegenwoordiger v/d Spoel, „maar'n waardering voor een gedeelte van een team, de voorste of de achterste linie. Of zoals in dit geval een waardering van een heel team". De doelpuntenslag voor de meeste pro- duktiefste voorhoede werd eerder reeds veroverd door de vereniging Ter- schuurse Boys 2x; De Valk 2x; De Glind en Veluwse Boys. Die van de minst gepasseerde achterhoede kwam eerder op naam van Lunteren, S.D.V.B Rens- woude, Advendo, Rood-Wit en Vallei vogels. Nu mocht Roda '46 een viertal bekers in ontvangst nemen, die allen een fraaie plaats zullen krijgen in de in het kluphuis aanwezige prijzenkast, nl. de twee doelpuntenslag (voor en tegen)- wisselbekers, alsmede twee blijvende herinneringsbekers. In zijn dankwoord sprak Roda's voorzitter tenslotte de wens uit dat de Barneveldsekrant vol gend seizoen opnieuw in het kluphuis vertegenwoordigd zou zijn; niet om deze wisselbekers op te halen, doch om deze opnieuw aan Roda '46 te kun nen uitreiken. (Van de redaktie) LEUSDEN - De afsluiting van de Bavoortseweg is tijdelijk en heeft niets te maken met de aanvraag, die b en w hebben ingediend bij GS ten aanzien van definitieve sluiting, aldus deelden b en w vorige week mee op 'n vraag van de heer Mandemaker(PvdA). LEUSDEN/Z - Op 30 augustus werd op de Arnhemseweg nr. 60 een fiets aangetroffen. Een onbekende man plaat ste daar een damesrijwiel, dat hij later zou komen ophalen Tot nu toe is de man niet komen opdagen (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Vorige week bereikte de Leusdense Babysitcentrale opnieuw een mijlpaal De vierduizend- ste babysit sinds de oprichting werd geboekt. De gelukkige familie, die een l gratis oppas kreeg, was de familie Stork, aan de Wilgenlaan te Leusden/ i Centrum De oppas was Willy Roest Met de uitbreiding van de gemeente Leusden groeit ook de vraag naar op pas De babysitcentrale van mevrouw Deenik kan daarover meepraten Overigens mag men zich in Leusden gelukkig prijzen met een dergelijke i babysit-centrale In tal van gemeen tes ontbreken dergelijke bijzonder nut tige instellingen. LEUSDEN/Z. Op 30 augustus vond op de ArnhemsewegTiïj de SchuTterhof- laan een verkeersongeval plaats, waar bij een bromfietser en een fietser wa ren betrokken. De fietser W E M uit Amersfoort sloeg op de Arnhemseweg plotseling links af naar de Schutter- hoeflaan zonder daarbij rekening te houden met de achter hem komende bromfietser J N.v.V. uit Maarn Beide personen kwamen ten val. moesten met lichte verwondingen naar het zieken huis worden vervoerd en konden na verbonden te zijn huiswaarts gaan. Geslaagd LEUSDEN - G.M Schoorl te Leus- den-Z. is geslaagd voor het examen M O Economie LEUSDEN - Op 27 augustus werden door de jongelui J.M.M en H.S. uit Valkerheide twee rijwielen gestolen ten nadele van een inwoner van Leus den De jongelui konden worden aan gehouden, en er werd proces-verbaal opgemaakt. LEUSDEN - Zodra het urgent wordt, zal GS een hearing m Leusden organi seren ten aanzien van de aanleg van de S 10, zo werd tijdens de raadsver gadering vorige week door burgemees ter van der Post meegedeeld naar aan leiding van een desbetreffende vraag van de heer Van Maanen (AR). oproep gehoor gegeven en bloed afge staan voor hun medemens. Onder de deelnemers waren dit jaar opvallend veel jongeren. Ook velen van de,.nieu we" Achtervelders kwamen zich aan melden. De komst van beide genoemde groepen verheugt de organisatoren zeer. Zij weten nu dat ook in de toe komst het Roode Kruis niet voor niets naar Achterveld zal komen. „Ons Ge bouw" was voor dit doel speciaal inge richt en het verliep zeer vlot. Enkelen van de bloedgevers gingen wel ..onder uit" maar het aanwezige E.H.B.O team wist daar wel raad mee. De „slachtoffers" verlieten weer fit,,Ons Gebouw". Het Nederlandse Roode Kruis en de plaatselijke E.H.B.O. dankt al len die hun bloed hebben afgestaan voor hun menslievende daad. voor de bocht naar "fciligenbergerweg. De knipperbol voor de Noorderinslag op de Bavoortseweg. doel hebben, maar deze knipperbol lijkt ons beslist geen goede keus toe Voor de splitsing Lapeerseweg-As- schatterweg zijn ook waarschuwings borden geplaatst. Niet ten onrechte, want ook hier wilde het nog wel eens gebeuren, dat men de bocht ietwat te laat opmerkte, ook door de slechte nachtverlichting, die gelukkig tevens weer is hersteld. LEUSDEN/C - Maandag 4 septem ber moest de politie opnieuw overgaan tot het verbaliseren van 31 bestuur ders, die zondigden tegen de maxi maal toegestane snelheid van 50 km op de Noorderinslag. Er werden snel heden van 97 km. gemeten. LEUSDEN/CENTRUM - Het plan De Wetering vordert behoorlijk snel, zo als bijgaande foto's laten zien. De verschillende hofjes beginnen reeds vorm te krijgen, terwijl men met ver schillende huizen reeds met de afwer king is begonnen. Als men bedenkt dat zo'n jaar geleden de koeien nog vredig graasden, kan men rustig vast stellen, dat Leusden/Centrum vrijwel elk moment van de dag een metamor fose, een gedaantewisseling, ondergaat. Voor de één is dat een nare gedachte (Voor de natuurliefhebber bij voorbeeld), voor de ander (de woning zoekende, om maar eens een categorie te noemen) betekent het wellicht een betere toekomst en uitzicht op een woning. (Foto's Leusder Krant)

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3