Speeltuinvereniging groeide naar een nieuwe toekomst G.S.: „Bijzonclere aandacht voor opmerkingen bezwaarden" Juistheid van gevolgde procedure wordt bekeken H I DANSLES 12V2 JAAR BLIJHOF Na vragen statenlid over „De Biezen ka nip" ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN EN TEN SLOTTE..... ADVERTEREN BETEKENT BEKEND BLIJVEN R. Bloemhof kandidaat 2e Kamer voor D '66 J5 eusder Krant Verschijnt wekelijks inACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG ITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ NV. DIREKTIE: H. J. HEINE END. REBEL Donderdag 21 september 1972 4e jaargang no. 2', i Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS Het spreekt vanzelf dat het bestuur op de eerste plaats de leden van Blijhof wil informeren over de ontwikkelde ideeën Binnen een demokratische in stelling als een vereniging hebben zij uiteindelijk het laatste woord over het beleid Deze leden worden dan ook bin nenkort uitgenodigd voor een bijzonder algemene ledenvergaderingdie in prin cipe op 26 oktober a s. wordt gehouden. Het muziekkorps Lisiduna met drum band en majorettenkorps groeit. Niet alleen qua omvang - dat misschien ook - maar vooral wat betreft de prestaties en dat is verheugend, zeker in een tijd, waarin de vrije tijd voor een al te groot deel wordt besteed aan passieve bezigheden. Met de groei van Leusden tot „stad" groeit Lisiduna mee. Dankzij het enthousiasme van de leden, maar ook van iedereen, die de muziek een warm hart toedraagt, zal Lisiduna steeds verder kunnen groeien tot een muziekkorps van allure DANSSTUDIO DAN BEARDA Clubs in de iedere leeftijdgroep AANMELDINGEN dagelijks van 10.00 uur tot 21.00 uur behalve zondags Utrechtseweg 89 - Amersfoort Telefoon 03490-14456 De Leusder Krant wordt vrijwel huis aan huis gelezen. Onze adverteerders weten dat Dansstudio DAN BEARDA Utrechtseweg 89 - Amersfoort Tel 03490-14456 Gymnastieklessen voor dames met PIANOBEGELEIDING CURSUSSEN oktober t.m. maart Mevr. BEARDA, Utrechtseweg 89 Amersfoort Tel. 03490-14456 Opening van het speeltuinterrein op 23 juli 1960 door burgemeester Burning r ••/7.V C "v - '«X2S.~ (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De speel tuinvereniging Blijhof te Leusden/ Centrum viert deze maand haar 12%- jang bestaan. De officiële datum van de oprichting was 28 maart 1960, maar het jubileum zal inplaats van op 28 september op zaterdag 30 september a s. worden gevierd. Dat gebeurt dan o.m. met een grote teken-happening in het klubgebouw, een feestmiddag voor de kinderen en een receptie in „Nieuw Leusden voor genodigden. Dat de speel tuinvereniging in een enorme behoefte voorziet, bewijst de groei van de ver eniging: in april 1960 tijdens de oprich tingsvergadering had Blijhof 70 leden. Nu, in 1972 is dit aantal gestegen tot 227. De aktiviteiten van Blijhof hebben zich niet alleen beperkt tot het speel tuinwerk. Momenteel wordt ook een peuterspeelzaal op voortreffelijke wijze in stand gehouden, terwijl het bestuur voor de nabije toekomst enkele bijzondere plannen heeft, die zij in samenwerking met het gemeentebe stuur hoopt te realiseren. Uit de geschiedenis van Blijhof te kenden we de volgende hoogtepunten op 21 maart 1960 stelt het gemeente bestuur van Leusden een stuk grond beschikbaar aan de bewoners van Ha- mersveld om een speeltuin te kre- eren (kadastraal bekend gemeente Leusden sectie E nr. 1813) gelegen Door de jaren heen zijn s winters steeds hobbyklubs gehouden in het klubgebouw. met medewerking van ouders en bestuursleden en in de laat ste periode onder leiding van leer lingen pedagogische en beeldende kunst akademies. Incidenteel werden veel aktiviteiten georganiseerd fietspuzzeltochten; vliegerwedstrijd, spelmiddagen; stands met koninginnedagen, paaseierenzoe- ken op paaszaterdag; sinterklaasfees ten en tuinfeesten op eigen terrein. Een traditie is ook gegroeid met het jaarlijks verzorgen door Blijhof van de intocht vap Sint Nicolaas in de gemeente Leusden. in samenwerking met de plaatselijke middenstand 20 maart 1971 opening peuterspeel zaal Blijhof die in eigen gebouw ge huisvest werd en na een aarzelend be gin al spoedig de aanvragen om plaat sen voor Leusdense peuters niet meer aankon Elke winter ruilbeurzen voor ver zamelaars in het klubgebouw Het programma van Blijhof voor zaterdag 30 september a s ziet er als volgt uit: 9.30 tot 11.30 uur Tekenhappening in klubgebouw, Ans- friduslaan 49 Voor leden enniet-leden van 2 tot 82 jaar! aan een besloten groep aanbieden. Niet- leden moeten dan ook iets meer, nl f3,65 betalen Voor alle tekenaars geldt, dat de verzending geen kosten met zich mee brengt Een funktionans van de Centra zal zich hiermee belasten (De borden moeten wel op 30 september worden be taald.) Men hoopt op 30 september een datum te kunnen aangeven, waarop de afgewerkte produkten kunnen worden opgehaald FEESTMIDDAG VOOR DE LEDEN Eddy de Valk uit Hilversum is in Leusden geen onbekende Hij heeft voor deze middag een programma ge kozen, dat hier nog niet is vertoond en het Blijhof-bestuur rekent er op. dat alle gasten van 4 tot 12 jaar zich hier mee kostelijk zullen amuseren Na af loop van de middag zullen de kinderen nog een kleine attentie mee krijgen. NIEUWE PLANNEN VOOR BLIJHOF De speeltuinvereniging Blijhof groeit mee met de gemeente, waarin zij werkt. Op donderdag 13 april 1972 presen teerde de gemeente in het Hervormd Centrum de speelvoorzieningen in de wijk Rossenberg Deze datum krijgt wellicht historische betekenis voor Blijhof" want een afvaardiging van 300000000000000000000000°+ LEUSDEN - Een schriftelijke stem ming onder de leden van D'66 heeft •dertig namen opgeleverd van personen, die in aanmerking komen voor plaatsing op de kandidatenlijst, waarmee deze partij de Tweede-Kamerverkiezingen ingaat. Over de definitieve plaats op die lijst wordt in een tweede ronde schriftelijk gestemd. De lijstaanvoerder van D 66 wordt aangewezen op het op zondag 1 oktober te houden congres De schriftelijke stemming eschiedde per vijf aparte kieskringgroepen, te weten Friesland. Groningen, Drente, Overijssel en Gel derland, Limburg, Noord-Brabant en Zeeland, Zuid-Holland zonder de kies kring Leiden; Noord-Holland zonderde kieskring Haarlem en Utrecht met Haarlem en Leiden. Zo is zaterdag be kend gemaakt Op de zesde plaats staat o.m. R. Bloemhof, organisatie-adviseur te Leusden. het bestuur heeft diezelfde avond een gesprek gevoerd met burgemeester Van der Post, de heer Polak en ge- meente-architekt Roggenkamp, dat veel gevolgen heeft gekregen Tijdens dit gesprek heeft de burge meester verzocht aan het bestuur, een uitvoerig rapport samen te stellen over de situatie en toekomstplannen van de speeltuinvereniging. Hiervoor zouden ook adviezen worden gevraagd bij deskundige instanties. Zodra dit rapport afgerond kon worden aangebo den zou een uitnodiging voor een ge sprek met de gemeente zeker volgen. Inmiddels zijn vijf maanden verstre ken en in deze tijd heeft het Bijhof- bestuur gesprekken gevoerd met De Stichting Ruimte voor de Jeugd, de Nederlandse Unie van Speeltuin-Orga nisaties en de Werkgemeenschap Kin dercentra Nederland. De adviseurs van beide laatste oir ."isaties hebben - samen met bhj.tv.'*- veel avonden en nachtelijke uren aan de speeltuinbe- langen gewijd De eigentijdse visie op het spelende kind en de eisen die hiervoor binnen een snel groeiende gemeente als Leus den moeten worden gesteld, zijn nu uitgekristalliseerd in een pakket plan nen dat Bijhof kan gaan verwerken in het gevraagde rapport voorde gemeen te. Er is een ontwerp gemaakt voor nieuwe statuten, de NUSO heeft een aantal mogelijkheden voor het speel- tuinterrein op tekening gezet en daar naast worden plannen gemaakt om ons klubgebouw aan te passen aan de eisen van „morgen' Ook de peuterspeelzaal, die zó dui delijk in een behoefte voorziet dat een lange wachtlijst is ontstaan, vraagt een grondige bezinning op het werken in de komende jaren. Ledenvergadering AR-kiesvereniging (Van de redaktie) LEUSDEN - De AR-kiesvereniging Leusden houdt op vrijdag 22 septem ber een ledenvergadering in het Her vormd Centrum, aanvang 8 uur Uiter aard zal men die avond over de a s Tweede Kamerverkiezingen praten en zal de heer Van Maanen, raadslid voor de AR, een aantal plaatselijke „bran dende' kwesties behandelen LEUSDEN - Het statenlid, de heer K. de Wilde (PAK) heeft aan gedeputeer de staten van Utrecht de volgende vragen gesteld: 1. Is het uw college bekend, dat bij een aanzienlijk aantal inwoners van Leusden-centrum ernstige veront rusting bestaat over het besluit van burgemeester en wethouders van Leusden aan uw college in het kader van een zeer ingrijpende wijziging van het sedert 1963 rechtskracht hebbend bestem mingsplan ..de Biezenkamp" ver klaringen van geen bezwaar als be doeld in de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50. lid 8 der Woningwet, te vragen0 2 Is het uw college eveneens bekend, dat die verontrusting behalve door materiële bezwaren tegen de voor genomen wijzigingen (opofferen van grond en open ruimte, tegen de oorspronkelijke bedoelingen in. aan meer winkels en parkeermogelijk- heden) vooral ook ontstaat door de indruk, dat een voor een zodanig omvangrijke wijziging van een rechtskracht hebbend bestem mingsplan niet toelaatbare, veel te .lichte" procedure, wordt gekozen, omdat bij burgemeester en wethou ders vah Leusder terzake dit be stemmingsplan de economische as pecten prevaleren boven de eisen van rechtsbescherming en van de mocratische besluitvorming'.' 3 Wil uw college bij de behandeling van deze aangelegenheid in het bij zonder ook aandacht schenken aan door de desbetreffende bezwaarden naar voren gebrachte opmerkingen over naar hun mening niet voldoen de zorgvuldig handelen in dezen van het college van burgemeester en wethouders van Leusden Het niet in voldoende mate per- De bouw van het klubhuis medio 1963. De opening vond plaats op 26 oktober 1963. soonlijk aanschrijven van recht hebbenden op aangrenzende of na bij gelegen gronden het opnemen van deze belangrijke wijziging in de bekendmaking van de gemeente Leusden temidden van een aantal andere kleinere artikel 19-zaken en het uitnodigen van de bezwaar den bij brief van 11 juli voor een bijeenkomst op de twaalfde daar opvolgend0 4 Ligt het in het voornemen van uw college de bezwaarden in de gele genheid te stellen hun bezwaar schriften ten overstaan van uw col lege mondeling toe te lichten? 5. Deelt uw college mijn mening, dat in een geval als het onderhavige, waarin zeer veel bezwaarschrif ten zijn ingediend, de aangewezen procedure is de normale gang van zaken, t.w vaststelling van een gewijzigd bestemmingsplan door de raad, beoordeling van eventuele be zwaarschriften door de raad, daar na uw beslissing en tenslotte de uitspraak in hoogste instantie door de Kroon, daarbij geadviseerd door de Raad van State? ANTWOORD VAN GS 1 Deze vraag wordt bevestigend be antwoord 2 Uit reacties van inwoners van Leus den-centrum blijkt inderdaad dat bedoelde verontrusting mede wordt veroorzaakt door de indruk, dat in dit geval de procedure van een ver klaring van geen bezwaar, als be doeld in de artikelen 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening en 50, lid 8. van de Woningwet, wordt gevolgd. 3 Bij aangelegenheden als deze schen ken wij steeds ook bijzondere aan dacht aan opmerkingen van be zwaarden. als de door de vragen steller bedoelde 4 Deze vraag wordt bevestigend be antwoord 5 Deze vraag kan pas worden be antwoord. nadat alle vereiste in formatie over en weer is verkre gen. Zoals gebruikelijk zal ook dit punt bij de beoordeling van het verzoek om een verklaring van geen bezwaar, als vermeld in vraag 1. worden betrokken an de Ansfriduslaan, oppervlakte !S00 m2. Voorlopig bestuur speeltuinvereni- ;iag i o voorzitter W. Revet, Sekre- sns M. Borsboom, penningmeester H M Kooijman, mevrouw Van Eijs- «d, mevrouw Kooijman. 25 april 1960 eerste algemene leden- ergadering, waarin het voorlopig be- 'uur definitief wordt gekozen en de lam: BLIJHOF bekend wordt gemaakt ledenaantal: 70. Denaam „Blijhof" is ingediend door Nange Anneke Nieuwenhuizen, die aarmee de wedstrijd om een naam °or de nieuwe vereniging te verzinnen, Unsrijk won. 20 april 1960 onder leiding van bur gmeester A F H. Burning door hon- erd schoolkinderen ruim vijfhonderd wge boompjes geplant eo' 23 juli 1960 officiële opening tuin oor burgemeester A F H. Burning met 2 jff? eri versierde sleutel van het toegangs- ek februari 1962 grote bazar in "Hos Beyaart' om aan geld te komen tor een klubgebouw op het speeltuin- •rrein maart 1963 officiële goedkeuring ®de bouw te beginnen. 18 mei 1963. eerste steen metseling tor mevrouw A. Buining-Kroeze 25 oktober 1963 officiële opening *uwe klubgebouw door burgemeester F H Buining, die daartoe het voor de gebouwtje (een houten keet) wnitief afsloot en het nieuwe ontsloot 1962 t/m 1967 werden zomer eenden en -kampen gehouden die ^namelijk werden geleid door de Sparen Borsboom, Van der Heijde Van Zanten Maarn, de Harskamp Nunspeet waren de oorden waar de deren van Blijhof heerlijke herinne ren aan zullen hebben TEKENHAPPENING Het Centra concern heeft Bijhof in de gelegenheid gesteld haar lopende aktie ,,Centra-Bonte-Borden-Rage" op aantrekkelijke voorwaarden aan te bieden aan Leusden Reeds enige tijd is het mogelijk een speciaal pakket af te halen bij Centra- winkels. waarin ronde tekenvellen zit ten die voorzien kunnen worden van een eigen ontwerp, dat dan in een kunststof bord wordt geperst. De met viltstift gemaakte tekeningen worden met een druk van enkele duizenden kilogrammen per vierkante centimeter in het bord gedrukt De onbreekbare, zuur- en krasvrije borden zijn niet alleen leuk als eigen bordje voor de kleine tekenaars. Ook volwassenen kunnen hun hart ophalen en kadootjes voor vrienden en familie leden maken die uniek zijn Er bestaat nooit een tweede exemplaar Als schaal voor hartige hapjes, fruitschaal, wand^ bord etc zal ook iedere oma zo n pro- dukt van haar kleinkinderen graag ge bruiken De kosten bij gewone deelname zijn f3,75 per bord, waarbij voor verzen ding f0.75 (heen) f 1,20 (terug) aan portokosten moet worden uitgegeven. Tijdens de happening op 30 septem ber kunnen leden van Blijhof een teke ning maken en inleveren voorf3,--per stuk Deze korting kan de Centra slechts 14 30 tot 16 30 uur: Feestmiddag voor kinderen van de leden van 4 tot 12 jaar in ,,'t Ros Beyaart" Optreden van Eddy de Valk en medewerkers. Toneel, wedstrijd en clownerie. 17.30 tot 19.30 uur: Gezellig samenzijn in ,,Nieuw-Leus- den - alleen voor genodigden.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 1