(2) Autocross Leusden verliep vlekkeloos, maar spannend Successen voor Lisiduna I VEEL BELANGSTELLING VOOR VOORTREFFELIJK GEVARIEERDE MODESHOW Succesvolle dropping ALFA ROMEO WIMEDO NV Ons Genoegen KREATIEVE DNSTRUKTIE- <a AVOND Knalfeestavond Tour de Junior Dealer tvor Amersfoort c.o. Evcrard Meysti'rwcK 54-Tel. 03490-18901 Gcldcnotraat 19-Tcl. 03490-31170 Ons kantoor te Leusden/C is op werkdagen geopend van 10-12 en van 14 tot 16 u Afhalen van „snuffelhoeken" familie- drukwerk tussen 16 en 18 uur LEUSDEN-CENTRUM - De mode show, georganiseerd door de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen gehouden op donderdag 14 Septem ber trok veel belangstelling. De grote öil van het Hervormd-centrum was fojoa tot op de laatste plaats bezet. De acht mannequins waren leden van te bond die zelf de kleding showden terwijl twee dress-man de herenkle- 1ing voor hun rekening namen. De kleding was afkomstig van het jode-magazijn Wieringa uit Amers- ®ort. Al direct viel de nieuwe mode- rent van de herfst en winter op te modekleuren waren hoofdzakelijk fijs rood en zwart De japonnen waren 'eelal zwart of donkerblauw van onder bond met contrasterende strepen in (Uerlei kleuren, wat een gedinstin- 'eerde indruk maakte. Blouses en trui- les zijn deze winter zaken waar enorm jtee gecombineerd kan worden. Men boeg onder vrijwel de meeste truitjes 1*1 leuke blouse waarvan het boord manchetten zichtbaar waren. Er ferd bijna geen enkele blouse getoond par niet een pullover of hesje over ferd gedragen. De pullovers waren vrij N, meestal net iets over de taille, pin Shetland-wol uitgevoerd. TIENERMODE Er werd veel tiene* mude getoond. De jurkjes en overgooiers vielen vaak erg wijd. De pofmouwtjes vierden hoog tij De roklengte was heel erg kort, dus de mini is nog steeds .in" Ook hier werden uni-stoffengebruikt met leuke garneringen van biesjes en kantjes De mini rokjes hadden enige plooien en waren veelal geruit. De pantalon viel lang, op de schoen, en de brede omslag van weleer werd weer veel aangetroffen Een uitschieter was een beeldig tie ner battle-dress pakje Het was uit gevoerd in acryl jersey Het rokje was zwart wit geruit, terwijl op het zwarte jasje deze ruit voorkwam op revers en manchetten De strakke mouw was voorzien van een lange rij knopen, en het geheel werd gecompleteerd met PONDERDAG 21 SEPTEMBER 1972 LEIJSDtSR KRANT ACHTERVELD - K.P.J.-leden die zich deze winter op het kreatieve vlak vat willen ontwikkelen, krijgen deze kans Vrijdag 22 september a s wordt er in „Ons Gebouw' een kreatieve instruktie-avond gegeven. Alle K.P.J - ers die hiervoor interesse hebben, zijn van harte welkom. Improvisatie, toneel endiskussie staan o.a. op het program- De avond staat onder leiding van George Bruenes. De heer Bruenesisin KP.J.-kringen een bekend en populair figuur, vooral in kringverband heeft hij al veel van deze avonden verzorgd. Hij trad ook op als jurylid op kreatieve dagen van de K.P J Aanvang 20.00 uur voltallig college van B. en W. met echtgenotes. Burgemeester Van der Post en wethouder Van Zandbrink reik ten na afloop van de wedstrijden ook de prijzen uit. spannende finale met de eerste prijs ging strijken Tweede werd Piet van Esch uit Waspik. Derde Jaap Boon uit Leusden/Zuid en 4 en 5 M Klok uit Nijkerk. De grote wisseltrofee, beschikbaar gesteld door de fa. Pon, ging naar Piet van Esch, die zaterdagmiddag in totaal 66 punten bijeen reed en daarmee ieder een overtroefde De organisatoren kunnen terugzien op een voortreffelijke middag ontspan ning voor jong en oud, en voor zichzelf hopelijk een welkome aanvulling van hun verenigingskassen. een rood zakdoekje wat uit een zakje stak HERENMODE De heren kleding was erg vlot. Leu ke tweed-pantalons met brede omslag en warme truien in allerlei tinten ston den erg sportief. Er was gewerkt met ritsen veel zakken en kleppen De cos- tuums waren hoofdzakelijk van tweed vervaardigd en ook weer sporfief ge houden door opgestikte zakken, brede •revers en uitlopende pijpen. Ook in de herenkleding werd veel gespeeld met overhemden met daarover een trui De overhemden, soms van tri cot. hadden een mooie kleur en maak ten de combinaties compleet SCHOENEN De schoenen die geshowd werden, kwamen uit de uitgebreide collectie van de Firma Wisman uit Leusden- centrum. Het was een prachtige eigen tijdse collectie. De schoen ïfc deze winter weer grof. brede hakken, vaak een stormrand en een hoge neus De kickers, een veelkleurig van was- baar suèdevervaardigd laarsje, stond geweldig bij de pantalon De dames kunnen ook 's winters muilen met dikke zool en hak buiten en binnen dragen. De klassieke damesschoen had een hak- i je van 3 a 4 centimeter en was vaak uit lakleer vervaardigd. Aan het einde van de mode-show dankte de voorzitster, mevrouw J Be- rents- Buiter, de mannequins en dress- man en verraste hen met een attentie. De medewerkers van deze avond, de Firma Wisman, maison Desirée en de firma Jensma, die geluid, belichting en muziek verzorgde, werden voor het voetlicht gehaald en met een warm ap plaus onthaald. Het was een geslaagde avond en de aanwezigen kregen een voorproefje van wat de herfst en win termode zal bieden. LEUSDEN - Sinds het bestaan van Lisiduna" is er nog nooit zoveel activiteit in de vereniging geweest als de laatste jaren Tot voor enkele jaren was ..Lisi duna" een gewone muziekvereniging als in vele andere dorpen, om de eventuele feestelijkheden muzikaal op te luisteren Het bestuur van .Lisiduna" voor zag, als men verder mee wilde draa ien in de muziekwereld, dat er ook iets gedaan moest worden en promt werd er een drumband opgericht en ook een majorettekorps behoorde tot de eisen des tijds Met bijvoeging van beide genoem de korpsen werd ..Lisiduna niet meer alleen in Leusden genoemd maar maak te steeds meer naam buiten zijn ge meente Nu is Lisiduna" zover gegroeid dat het ook in het land naam heeft gekregen. Het bestuur durfde het aan om aan diverse concoursen deel te gaan ne men. Zowel met orkest-Tamboer en majorettes. De laatste drie zaterdagen heeft Lisiduna" aan 3 concoursen deelge nomen Zaterdag 2 sept j.l werd deelge nomen aan de marswedstrijd met het gehele korps, onder leiding van di rigent de heer Fr. Reyen, te Otter- lo Het korps behaalde een 2e prijs, de tambours behaalden op het zelfde concours een 3e prijs. De politie en patrouilles met honden hebben de hele middag hun best gedaan om ongelukken te voorkomen en de mensen van het parcours af te houden. Dat is bijzonder goed gelukt, terwijl ook van de zijde van het publiek veel begrip werd getoond voor de gevaren aan een dergelijke autocross ver bonden. Commentator van de cross was de heer Sjef Janssens uit Tilburg, die het publiek op voortreffelijke wijze op de hoogte hield van de gebeurtenissen op het overbezette crossveld. Want de belangstelling van de zijde van de rij ders voor dit crossgebeuren was bij zonder groot, zodat er zelfs een extra manche gereden moest worden. In het algemeen kan gezegd worden, dat de Leusdense rijders het niet slecht deden. De rijders, van het crossteam Leusden en het Crossteam Buitenhuis wisten verschillende manches op hun naam te brengen, maar het was tenslotte A Guliker uit Nijkerkerveen, die ineen ACHTERVELD - Als de K.P.J. Ach terveld voor haar leden een dropping organiseert is succes bij voorbaat zeker. Ook nu waren er weer een groot aantal deelnemers. Het traject was uitgezet in de omgeving van Putten. Door de vele regen overdag was eraan plassen geen gebrek, maar de pret was er niet minder om. Alle groepen be reikten het eindpunt, café ,,De Waag" in Putten. En wat maar zelden voor komt, alle deelnemers waren vóór 12 uur binnen. De groep, bestaande uit George van de Burgwal. Theo Blom en Harry van de Burgwal behaalde de meeste punten voor de vragenlijst en was het snelste (68 minuten) binnen. Zij wonnen de le prijs De groep, bestaande uit Johan Ossendrijver. Toon Huurdeman, Ge rard Verhoef en Dick Kooloos behaalde de 2e prijs. 71 minuten en 11% punt voor de vragenlijst Theo van de Wete ring. Theo Kok, Coby Hak en Clazin Hak kwamen als derde groep binnen. Zij deden 88% minuut over de afstand en kregen 12 punten voor de vragen lijst. Na nog een tijdje gezellig in ..De Waag bijeen te zijn gebleven werd de terugreis naar Achterveld weer aan vaard. 30000000000000000000000000» HENGELO - De majorettenvereni- ging van Eendracht maakt macht" te Hengelo in Gelderland hield zaterdag - voor het eerst in Nederland - een ma- jorettenconcours. Hieraan namen 777 personen deel, van wie 412 rnajoret- ten. Uitslagen jeugddivisie. 1. Majorettenkorps Crescendo uit Voorthuizen, 2. Majorettengroep Nij kerk (MGN), 3. Minirettenkorps Wils kracht uit Amersfoort Seniorendevisie beginners: 1 Majorettenkorps van het stedelijk muziekkorps Harlingen, 2. Showgirls van het jachthoorn - en trompetters- korps van de Koninklijke Harmonie De Eendracht uit Best. 3. Majoretten korps van de muziekvereniging Lisi duna uit Leusden Seniorendivisie gevorderden: 1 Majorettenkorps Wilskracht uit Amersfoort, 2. Majorettenpeloton Am sterdam, 3. Majorettenkorps van de muziekvereniging Kunst naar Kracht uit Glanerbrug, 4 Tamboer- en Ma jorettenkorps De Hoop uit Doetinchem. De majorettes van Lisiduna deden het uitstekend in Hengelo. Hier een foto van het korps tijdens hun optreden in Leusden bij de opening van Roda's nieuwe klubgebouw. Zaterdag 9 sept ging het tambour- korps onder leiding van tambourmai- tre de heer G. Striesenau deelnemen aan een drumband-concours te Soes- terberg Het resultaat was zeer goed, n 1. een le prijs Zaterdag 16 sept namen de majo- retten deel aan het nationaal majoret te-concours te Hengelo (G.L.D.) Onder leiding van hoofdmajorette mej. E. Lagerwey bond men de spor tieve strijd aan tegen 12 majoretten- korpsen uit het gehele land. Onder de aanwezige korpsen waren diverse majoretten-korpsen met goe de reputatie, maar de majorettes van ..Lisiduna" werden geinspireerd door het optreden van genoemde korpsen en traden geladen met zelfvertrouwen in het strijdperk. Het resultaat was fantastisch want zij behaalden de 3e plaats met 228 punten. Deze 3e plaats betekende dat zij maar liefst 10 korpsen achter zich lie ten en dat resultaat werd niet onder stoelen of banken geschoven, want naast het majoretten-korps was tevens ook het tamboer-korps in hun nop jes, want dit korps had de majoret- sen: Goose Step: Quich-slow-shoro sen: Goose Step; Quick-slow-show en Burlesco mars. Iedereen, die het optreden van het majoretten-korps had gezien, was het er mee eens dat het met ..Lisiduna" cresendo goed gaat en in een gemeente als Leusden moet dat in stijgende lijn blijven doorgaan ACHTERVELD - De schutters van ,,Ons Genoegen hielden weer hün onder linge wedstrijd op hun banen in ,,Ons Gebouw". De heer H. Schut behaalde het beste resultaat met 49 punten Verdere uitslag. 2 J. van de Hengel 48 pnt 3 Th van de Koedijk 47 pnt. 4. J van Rossum 47 pnt. 5. M Pothof 46 pnt. 6. W Wittebrood 46 pnt 7. J E van Hamersveld 46 pnt 8 W J Lagerwey 46 pnt 9 K. Jonkman 45 pnt 10 J van Nimwegen 45 pnt 11 11 van Nimwegen 45 pnt 12 J. Voorburg Jzn. 45 pnt 13 11 van Ruitenbeek 45 pnt 14 W van de Ketersteeg 44 pnt 15 P van Nimwegen 44 pnt 16 J J. van Hamersveld 43 pnt 17 J. Pepping 42 pnt De politie met medewerking van pa trouilles met honden, hebben er op uitstekende wijze zorg voor gedragen, dat alles op rolletjes verliep. Er de den zich gelukkig geen ongelukken voor. De Brandweer van Leusden was tij dens de cross steeds attent. Hier wordt één van de wagens geblust. Een autocross wordt in het algemeen niet verreden door standaard-model auto's, zoals deze foto ook duidelijk laat zien. ACHTERVELD - Op zaterdag 7 ok tober wordt in Ons Gebouw te Ach terveld een zongenaamd Knalfeest avond" gehouden, uitgaande van de Tour de Junior- organisatie. Deze feestavond, die alleen voor genodig den is, zal worden opgeluisterd door het dansorkest Free Sèns en het zang duo De Karma's. Er is tevens een verloting (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag middag gromden de vreemde auto- monsters" weer over de weilanden van toekomstig Leusden. Op een terrein na bij het Valleikanaal aan de Asschatter- »eg, waar over enige tijd het bestem mingsplan Alandsbeek II zal verrijzen, terd zaterdagmiddag alle energie be steed aan het fenomeen „autocross". Hoewel de belangstelling door het regenachtige weer niet helemaal was, zoals men had gehoopt, hebben toch de talrijke bezoekers bijzonder veel ge- ooegen kunnen beleven aan een hele Het voltallige college van b. en w. zat op de tribune om te genieten van een spectaculaire cross. middag autocrossen op hoog peil. Spec taculaire races voor jong en oud, geor ganiseerd door de toneelvereniging De Eendracht, de biljartclub Leusden en niet te vergeten het Crossteam Leus den, dat een niet geringe kennis aan de autocrosserij in de organisatie bracht. Het resultaat was er dan ook wel naar: zonder wanklank of ongelukken werd het spektakel tot een goed einde verreden, vanaf de tribune aanschouwd door een

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3