)on Bosco vierde afscheid van Gerard an Roomen JEU GDS AF ARI'S NAAR KENYA Nieuw bestuur voor de K.C. Antilopen Lockhorst krijgt baanverlichting J^>ERD AGENDA EMEENTE LEUSDEN Achterveld LeUsden/Zuid: Dorpskontaktavoi>d met de cabaretgroep van Cnldoto Wereldwinkel weer present Disco-dancing Achterveld begint weer Bridgeclub Leusden Ons Genoegen Kerkdiensten Leusden/Centrum: Jeugd hield bijeenkomst: Oppascentrale Leusden EHBO- Achterveld gaat vergaderen „►Popcorn" van start Bazar inzameling t.b.v. wijkcentrum Opbrengst kollekte kanker bestrijding FA J. C0ENEN FA J. C0ENEN Jeugdraad gevormd Vereniging bestaat bijna 10 jaar PRIMEUR VOOR LEUSDEN uitgesteld FA J. C0ENEN BEDANKT VOOR BEROEP MEDISCHE DIENSTEN ALFA ROMEO WIMEDO NV Brandjes Loterij K.C. Antilopen ((DERDAG 28 SEPTEMBER 1912 U J SDI'.K kli t\ T LEUSDEN - Op zaterdagavond heb- t inwoners van Don Bosco fees- m afscheid genomen van hun mede- roeder en groepsleider Gerard van ioomen Hij is inmiddels vertrokken air Zaire (voorheen Belgisch Congo) a daar voor een periode van 3 jaar gaan werken in een ontwikkelings- iüdbouwproject. In een buitengewoon gezellige sfeer irachl Gerard met zijn ouders, broers „zusters temidden van jongens, lera- en groepsleiders de avond door. let hoogtepunt van het feest was een ol bingo-festijn, dat nog een aardige om opleverde voor Gerard. De jon- ens hadden trouwens door enkele blik- emakties - verkoop van pannekoeken ii popcorn - de beurs van hun ver rekkende vriend nog wat gespekt Drie is Gerard op Don Bosco groeps- jider geweest. In deze jaren bereidde ij zich voor op het werk dat hij nu ut beginnen Hij leerde voor mon- mr met het doel landbouwmachines kunnen onderhouden. Bovendien volg- hij een cursus voor tropische land ouw. Zaire treft Gerard drie andere alesianen die sinds de laatste twee «ar eveneens vanuit Don Bosco zijn ertrokken. Don Bosco mist in Ge- Gerard van Roomen ingo tijdens afscheidsavond. rard van Roomen, die een geboren Leusdenaar is, een enthousiaste mede werker. Ongetwijfeld zal Gerard zich met dezelfde energie inzetten voor het toch zeer belangrijke ontwikkelings werk. ACHTERVELD - De organisatoren nu de dorpskontaktavond, .welke op !1 oktober a.s. wordt gehouden, heb- *Q thans het programma rond. Het Normatieve gedeelte zal o.a. worden verzorgd door de cabaretgroep van •e Achterveldse toneelvereniging .Culdoto". Zij geven een persiflage V de Achterveldse V.V.V. informa- irice in haar werkzaamheden. Ook de forpsomroeper zal in functie komen, o bet Achterveldse volkslied zal ten ACHTERVELD - Met ingang van icodag l oktober a.s zal de Wereld - tinkel Leusden iedere zondag zowel ..De Til", Leusden-C, als in ,,Ons rtbouw" te Achterveld aanwezig zijn *0 10 30 tot 12 30 uur. De ..Wereld zeilers" hopen, dat vele Leusde- 0ren en Achtervelders blijk zullen [e?en van hun bezorgdheid voor, en ileun aan de bevolking van de Derde Wereld landen. ACHTERVELD - A.s. zondagmiddag oktober is er voor de oudere jeugd 16 t/m 25 jaar weer de mogelijk- om zich op de dansvloer uit te *Teo. D.J. Harry Visser en de Lenada f°-Go-Girls, die beiden wel voor Radio ■Bemburg werkten, zijn a.s zondag- Biddag weer van de partij. J* professionele apparatuur zal voor "^perfecte weergave zorgen. aanvang is zoals vanouds 2.00 uur Wtuurlijk is iedereen weer van «rte welkom. gehore worden gebracht. De in Ach terveld bekende all-round show-stijl- dansband „The Ringleaders" zullen het muzikale gedeelte voor hun reke ning nemen. Op zaterdag 7 oktober begint op de navolgende adressen de kaartverkoop: Garage- Kleinveld, Hessenweg, tel. 200 Bakkerij Huppelschoten, Kerkdijk, tel 412 J. Boelsma, Deliana van Wedestraat 3, tel. 754 F van Dalen, Jan van Arkelweg 21 J. Tijmensen, Klettersteeg 1, tel. 386 Indien nog voorradig ook des avonds vanaf 19 30 uur aan de zaal van „Ons Gebouw". De zaal zal worden versierd door een klas van een Achterveldse Basisschool. De organisatoren ver kopen een beperkt aantal kaarten. Zij willen geen propvolle zaal Tijdige aanschaf van kaarten is dus geboden! LEUSDEN - Donderdag 21 sept. j.l. waren 32 spelers aanwezig waar door er een mitchell van 8^8 gespeeld kon worden De uitslag in de N-Z-lijn was: 1. Dhr. en inevr. Verhey 58.63 2. mevr. v. Wegen en de heer Veldhuizen 53.75 3. dhr. en mevr. Oudenaerde 51.79 en in de O-W-lijn: 1. dhr en inevr De Roode 72.02 2. dhr. en mevr v. d. Toorn 61.90% 3. dhr. en mevr. H ins bergen 58 63 Donderdag 28 sept. a.s. zal er niet gespeeld worden i.v m. een belangrijke voetbalwedstrijd op de televisie. De eerst volgende speelavond is op 5 oktober a.s. in Café-Restaurant Nieuw-Leusden in Leusden-Centruin Gaarne uiterlijk de woensdag ervoor afzeggen bij inevr. H. J Trojt-Ver vat, Galicië 22, Leusden, tel. 03496- 1856. Zondag 1 oktober: „Ons Gebouw, 10.30- 12.30 uur: Wereldwinkel Leusden. Kerstens Sportpark, 10.30 uur. Dames Achterveld - Radiostad. R.K. Kerk 19.00 uur. Interkerk, dienst i.v.m. vredesweek 1972. Maandag 2 oktober: Kantine Kerstens Sportpark, 20 00 uur, kaartavond s.v. Achterveld. Dinsdag 3 oktober: „Ons Gebouw". 20.00 uur- Ledenvergadering E.H.B.O. afd Achterveld, Zaterdag 7 oktober: Tuin „Huize St. Jozef". 19.30 uur Taptoe „Door Wilskracht Sterk" „Ons Gebouw", 20.00 uur. Feest avond voor Tour de Junior mede werkers. Vrijdag 29 september: Hervormd Cen trum: Dia-serie „The Automated War" Spreker Folkert Boers- ma (P.P.R.), georganiseerd door Centrale werkgroep derde wereld. Zaterdag 30 september. „De Til", 20.00 uur, dansavond, leeftijd 15 jaar en ouder, m.in.v. beatgroep „Evel". Zaterdag 7 oktober: Hervormd Cen trum, 's avonds dansavond jeugd beweging „Pop-Corn". Onder het motto „ontdek de dieren wereld" organiseren de Raiffeisen- banken en Boerenleenbanken in 6 Europese landen hun 3e Interna tionale Jeugdprijsvraag. Bij de opzet van deze prijsvraag, die voor de der de maal in successie wordt gehou den, geldt als doelstelling, dat het onderwerp een sterk educatief karak ter dient te hebben, waar de jeugd Donderdag 28 september: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitleningen van 14.00 - 16.30 uur. Arnheinse- weg 83. Donderdag 28 september: Lezing Ge reformeerde Bond, 20.00 uur Jeugdgebouw Ooievaarshorster- weg. Donderdag 28 september: Consistorie Ned. Herv. Kerk, Arnhemseweg, 20.00 uur: le inzainelingsavond voor de bazar ten bate van het te bouwen wijkcentrum. Vrijdag 29 september: Bibliotheek „De Boekenmolen" Uitleningen van 19.00 - 20.00 uur. Arnhemseweg 83 Vrijdag 29 september: Diskussie-avond in het kader van de Vredesweek, 20.00 uur: Jeugdgebouw, Ooie- vaarshorsterweg Zaterdag 30 september: Puzzelrit voor fietsers in het kader van de Vre desweek: 14.00 uur start vanaf het Jeugdgebouw aan de Ooie- vaarshorsterweg. Dinsdag 3 oktober: Senioren-societeit U.V.V 14 00 - 16.30 uur. Gezel lige middag voor de oudere in woners van Leusden-Zuid in het hiubgebouw van Roda Dinsdag 10 oktober: Jaarvergadering NCVB, afd. Leusden-Zuid. LEUSDEN 25 t/m 30 september: Jaarlijkse kol- lekte ten bate van het Prinses Beatrixfonds. Bellen voor een oppas naar Mevrouw C Deenik, Kon. Julianalaan 35, Leusden-Zuid, tel. 03490-18134 ACHTERVELD - De uitslag van de onderlinge wedstrijd van de schiet vereniging „Ons Genoegen" van de afgelopen week was als volgt- 1. G. Tolboom 47 pnt. 2. Th. van de Koedijk 46 pnt 3. Joh. van de Hengel 45 pnt 4. H. van Niinwegen 45 pnt. 5 J. J. v Hamers veld 45 pnt. 6. J. van Nimwegen 45 pnt 7. P. van Niinwegen 44 pnt. 8 J. van Rossuin 44 pnt 9. W v. d. Kletersteeg 43 pnt 10. K. Jonkman 40 pnt 11. Th. Vos 40 pnt. 12. J. Pepping 38 pnt. 13. G. Schimmel 37 pnt. 14. Th van Dijk 36 pnt. In verband met de voetbalwedstrijd Ajax - Independiente zal er op 28 september (vandaag) geen schietwed strijd worden gehouden. ACHTERVELD - De E.H.B O afde- tober a.s. een ledenvergadering in "Ons Gebouw". Aanvang 20.00 uur. De bestuursleden mej. A. Wijntjes en de heer H Berg zijn aftredend, maar beiden stellen zich herkiesbaar. De vereniging verzorgt dit jaar geen E.H.B.O. cursus, maar voor de ge diplomeerden worden deze winter 11 oefenavonden gegeven Leusder Krant LEUSDEN-CENTRUM - Tijdens een bijeenkomst van de jeugdorganisaties in het Hervormd-Centrum werd ge sproken over onder andere jeugdver- maakavonden in de ruimste zin van het woord, voor jeugdige Leusdenaren Er werd door velen verzocht om op kor te termijn een dansavond te organi seren. Hoewel er nog veel moet worden geregeld kan de eerste avond reeds op 7 oktober aanstaande worden ge houden in het Hervormd-centrum aan de Asschatterweg te Leusden-centrum onder de naam „Pop Corn" In het verleden zijn activiteiten voor jongeren georganiseerd die op den duur geen stand konden houden Daar om wordt er geprobeerd, na een on derbreking van twee jaar. met een heel nieuw bestuur, de jeugd van Leus den (van 12 tot 16 jaar) door een, grote opkomst te laten tonen, dat in groeiend Leusden behoefte bestaat aan gezellige bijeenkomsten in onze eigen gemeente. LEUSDEN/ZUID - Met ingang van donderdag 28 september (vanaf 20 00 uur des avonds) vinden op alle daarop volgende donderdagen de ïnzamelings- avonden voor de bazar plaats, die in oktober zal worden gehouden ten bate van het te bouwen wijkcentrum Op die donderdagavonden kunt u in de con sistorie van de Ned. Hervormde Kerk aan de Arnhemseweg te Leusden/Zuid al uw goede gaven^ werkstukken en bijdragen bij het Bazarcomité inleve ren. Van uw aller medewerking hangt het welslagen van de bazar en het bedrag van de opbrengst van de ver kochte goederen af' LEUSDEN - De totale opbrengst van de kollekte ten bate van de kanker bestrijding. die werd gehouden in de periode van 28 augustus tot 10septem ber 1972 in de gehele gemeente Leus den (Achterveld Leusden-centrum), Leusden-zuid enStoutenburg)bedraagt: f5 590,36 Het Leusdens comité be dankt u allen voor uw bijdrage en zegt de kollektanten gaarne dank voor het vele werk, dat zij wederom hebben willen verzetten GOUD EN ZILVER Telefoon 03425-425 zich nauw bij betrokken voelt. Nadat in voorgaande jaren de Ruimtevaart en de Olympische Spelen het thema vormden, werd deze keer, indachtig de op grote schaal levende belang stelling voor de bescherming en in standhouding van de natuur, in over leg met het Wereld Natuur Fonds be sloten de dieren en hun omgeving in de prijsvraag te betrekken Z.K.H. Prins Bernhard heeft zich gaar ne bereid verklaard het beschermheer schap van deze manifestatie op zich te nemen. Deelname staat voor ieder een tussen 6 en 16 jaar open Er zijn twee leeftijdsgroepen: Groep A van 13 t/m 16 jaar, Groep B. van 6 t/m 12 jaar. De prijsvraag omvat, naast het beantwoorden van een aantal vragen, het vervaardigen van een te kening of een werkstuk. De neder- landse jury, die zal bestaan uit Ria Bremer, Han Rensebrink en Wim Bij moer, zal voor ons land in groep A vier hoofdprijswinnaars aanwijzen die met de hoofdprijswinnaars uit Belgie, Frankrijk, Oostenrijk, West Duitsland en Zwitserland 14 dagen op jeugdsa- fari in Kenya zullen gaan De hoofd prijzen in groep B bestaan uit 14- daagse reizen samen met ouders naar een van de grote, attractieve vakan tieparken van Butlin in Engeland Ver der zijn er vele prijzen waaronder reizen naar Zuid-Ierland (Shannon-ge- bied), het Beierse woud, de Camarque en Wenen. De beste inzendingen uit alle deelnemende landen zullen boven dien meedingen naar de Europa-Prijs, welke bestaat uit een gouden fla mingo. Hiertoe wordt een Internatio nale jury van deskundigen samenge steld De jurering zal in Amsterdam plaatsvinden Inlichtingen en deelname formulieren bij de plaatselijke Raif- feisenbank in Leusden en Achterveld. UURWERKEN Telefoon 03425-425 LEUSDEN - Nadat de jaarvergade ring van Antilopen eind augustus moest worden gehouden zonder besluiten te kunnen nemen (er waren niet het ver eiste aantal leden aanwezig), werd kortgeleden opnieuw door Antilopen vergaderd Nu waren er 32 leden en kon men reglementaire besluiten ne men In de vergadering van augus tus hadden twee heren, de heren W. Sloot en Hueting zich bereid verklaard zitting te nemen in het bestuur, zo dat het grote bestuurs probleem voor een deel was opgelost De opkomst van de tweede vergadering was overwel digend en betekende een record in de geschiedenis van Antilopen, zoals voor zitter van Duinkerken naar voren bracht. Van het huidige Antilopen-be stuur waren slechts twee leden her kiesbaar, mevr. C. Osnabrugge- van Met enige moeite bereikte men het Na goedkeuring van het jaarverslag en de begroting ging men daarom snel over tot de bestuursverkiezing en het samenstellen van de nodige com missies Volgens de statuten moesten er in totaal vijf bestuursleden komen. LEUSDEN/ZUID - Op de vorige week donderdag gehouden ledenverga dering van de LTV „Lockhorst", werd het belangrijke besluit genomen om op vier banen verlichting aan te brengen. Met deze baanverlichting krijgt on ze gemeente een primeur binnen haar grenzen, wat zeer zeker door andere verenigingen in de omgeving zal wor den nagevolgd Alleen moeten er nog enkele juridische aspecten bekeken worden, maar de verwachting is dat het gemeentebestuur hierin haar volle medewerking zal willen verlenen. De goed bezochte ledenvergadering werd door voorzitter A Noordkamp geopend, waarna de beleidsnota 1972/ 1973 ter discussie werd gebracht. Het vooruitstrevende bestuur meent dat er een behoefte is aan een beleids nota en een meerjarenplan, zeker ge zien de sterke groei van de gemeen te en dus ook van de vereniging en de zich weer aankondigende ledenstop. Men heeft een verlanglijst opgesteld, die men in de komende jaren hoopt te realiseren Hierop staan de vol gende wensen. 1 baanverlichting, 2. verbetering oefenmuur, 3 squashter- rein. 4. speelgelegenheid kinderen, 5. kinderoppas. 6. permanent toezicht, 7. coaching en training jeugd, 8 ei gen stencilapparatuur Alles zal niet ineens gerealiseerd kunnen worden, maar met een over grote meerderheid werd punt 1 aan genomen en zullen er stappen onder nomen worden om in het volgende sei zoen hierover te kunnen beschikken Deze baanverlichting, op het niveau van wedstrijdtennis, opent de mogelijk heid tot toelating van meer leden De forenzen komen tot meer speel gelegenheid. De pieken tussen 5 en 8 uur worden opgeheven, terwijl ook het spelpeil verbeterd kan worden door toeneming van de trainingscapaciteit De vergadering werd tot in de klei ne uurtjes voortgezet, waarbij nog en kele voor Lockhorst belangrijke pun ten werden behandeld, waarna bestuur en leden vermoeid maar voldaan huis waarts keerden LEUSDEN - De loterij van de KC Antilopen, waarvan op 1 augustus de trekking zou zijn, is uitgesteld tot uiterlijk 1 november 1972 Hiervoor is toestemming verleend door het col lege van I) en w OPTIEK Telefoon 03425-425 DATUM ZONDAG I oktober 1912 LEUSDEN/CENTRUM NHK 10 00 u ds. Sirag; 19 00 11 ds. Van Dop, Amersfoort. R K K za 7 00 u., m m.v dames koor. zo 7 30 u 9 00 u Lat Hoogmis; 11 00 u dienst met samenzang; 16.30 u LEUSDEN/ZUID N.H.K 10 00 u. dr Maarsingh, Amersfoort; 18.30 u ds. Lugtig- heid, Zeist Open-deurdienst m.rn v Gospelgroep uit Hoevela ken R K K (Huize Don Bosco): za. 19 15 u Zo 10 00 u. Hoogmis; 11 30 u ACHTERVELD NHK. 9 30 u Weleerw heer Nouw, E'l speet. R.K K. Ma t/m za 8.00 u. (uitgez woensdag), wo. 19.30 u avondmis, za 19 00 u.: avondmis; zo 8.00 en 10 30 u H.Mis; 19 OOu Inter kerkelijke dienst i.v.m. vredes week. LEUSDEN - Ds. E. J N. Kronenburg uit Middelburg heeft bedankt voor de tweede predikantsplaats van de Ned. Herv Kerk te Leusden. WEEKEND 30 sept en 1 okt '72 (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal a s weekend waarnemen dr. Den Toom. Maria Stuartlaan 5, tel. 03490-18881 Dinsdag doet dienst dr. Boersema, Julianaweg 5, Ach terveld, tel 222. (Dienst van vrijdagavond 18 00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur). De wijkverpleging wordt waargeno men door: zr. Rosa, Hamersveldse- weg 57. Leusden/Centrum, tel. 03496-1271. Dealer ivot Amersfoort cm. Evcrard Mcvftrrweg 54-TcL 03490-18901 GcldcrvMra.il 19-TcL 03490-31170 (Van de redaktie) LEUSDEN - Zondag vloog een ou de hooischuur van de heer Van Heug- ten aan de Buurtweg inbrand. De brand weer, die snel ter plaatse was, kon bijzonder vlug het sein brand meester geven. De schade was gering Maandag en dinsdag rukte de brand weer uit voor berinbrandjes. Maan dag verbrandde ongeveer 150 m2 berm gras, langs de Horsterweg, dinsdag ongeveer eenzelfde hoeveelheid langs de Hessenweg. Het huidige bestuur achtte echter een bestuur van zeven mensen wenselijk. Met enige moeite bereikte men het vereiste aantal en het nieuwe bestuur van Antilopen ziet er nu als volgt uit voorzitter H A van Duinkerken, secretaresse mevr C. Osnabrugge- Van Dongen, penningmeester de heer Twaalftalcommissie de heren J. Be- rendse, H Wijnen. K van Buren en W Sloot. Wedstrijdsecretaresse adsp en pupil len mevrouw N J. Lith. lid en te vens voorzitter jeugdraad de heer W Sloot lid de heer J Hueting. Commissies Kascommissie D van Uffelen. mevr v.d Zande, M. van Leeuwen en R van Santen, (reserve). Twaalftalcommissie D van Uffelen en R van Santen Materiaalcommissie. D. van Uffelen en R. van Santen. Jeugdraad mej. M Osnabrugge, W Sloot, Hans Mensmg, Henny Bosch huizen, Simon de Ridder en Derk Hue ting Ook werd een jubileumcommissie ge vormd, die de viering van het tien jarig bestaan der vereniging gaat voor bereiden Tijdens de vergadering werden de na - Voorzitter Van Duinkerken dankte volgend jaar in Spanje gaan deelnemen aan een internationaal toernooi. De voorbereidingen en het zoeken naar sponsors zijn inmiddels in een ge vorderd stadium gekomen, zoals de organisator, de heer M. Meiboom tij dens de vergadering meedeelde. Voorzitter van Duinkerken dankte tenslotte iedereen, die zich hebben in gezet voor de vereniging, in het bij zonder de redaktie van het clubblad „De Prikkel" waardoor iedere week zo'n plezierig kontakt met de leden wordt onderhouden Hij hoopte, dat de opgaande lijn in de sfeer en in de prestaties van de vereniging, zal wor den gekontinueerd. Hij vond het ten slotte bijzonder belangrijk, dat een jeugdraad was gevormd, zodat meer aandacht aan de jeugd in de vereni ging kon worden besteed. Een stap in de goede richting. AMERSFOORT - Tegen het einde van de competities vermindert de belangstelling van de renners, na een lang seizoen, sterk. Zo verschenen er voor de zaterdag middagcompetitie slechts negen ren ners aan de start, terwijl er in de gezamenlijke competitie tussen de Pe daalridders en de Ren- en Tourclub „Amersfoort slechts dertien coureurs aan het vertrek waren. Voor de za terdagmiddagcompetitie werd er alleen strijd geleverd in de veteranen en ad- spirantenklassen. Omdat in deze beide klassen meer dan één renner aanwe zig was. Jeugdrenner Frits Gerhardt, nieuweling Dick van Willigenburg en amateur Leo Roeloffs waren de enige deelnemers in hun klasse en afgezien van onderlinge wedijver werden de competitiepunten al bij voorbaat ver gaard. Wout Lansing had indeadspriranten- klasse Wim Dekker als enige tegen stander Wout nam een flinke voor sprong op Wim en behaalde zo de ze ge. Dit werd hem nog eens verge makkelijkt door het opgeven van Loet van Hamersveld en de pech die Je roen Groenestein trof En zo werd de uitslag van de adspiranten 1 Wout Lansing, Scherpenzeler, 2. Wim Dek ker, Amersfoort. Veteraan Wim Dekker moest ditmaal zowaar tot de eindspurt wachten om zijn zege veilig te stellen. In de spurt wist hij Frits Gerhardt wel te klop pen, maar Gerhardt leverde door het „bij-blijven" toch een fraaie presta tie. In de ronde van Kortenhoef eindig de Matti de Koning als zevende. Een zelfde prestatie leverde Matti de Koning ook al in de daags tevo ren verreden „nacht van Breda". En verder bezette hij in een Belgische koers nog eens een twaalfde plek Vrijdag reed Jan Sandbrink een sterk militair kampioenschap en werd uit eindelijk als achtste geklasseerd Voor de gezamenlijke competitie zoals vermeld dertien renners aan de start. Frits Gerhardt jr. moest het bij de jeugdrenners alleen opknappen. In alle klassen zegevierde de renners van de Ren- en Tourclub „Amers foort" Bij de veteranen Wim Dekker, adspirant Wout Lansing, nieuweling Harry Kok en in de amateurklasse Jan Sandbrink Wim Dekker gewaar schuwd door de fraaie prestatie van Frits Gerhardt in de zaterdagmiddag competitie, nam direkt het initiatief en wist nu weer een fraaie voorsprong op te bouwen Uitslag 1. Wim Dekker, Amersfoort 2 Frits Gerhardt, Amersfoort Wout Lansing en Jeroen Groenestein nestelden zich direct tus sen de amateurs en nieuwelingen, al leen Wout Lansing kon zich in deze groep handhaven, terwijl Jeroen Groe nestein zo ver terugviel, dat hij door Wnn Dekker werd achterhaald In de spurt om de tweede plaats bleek Jeroen Groenestein echter snel ler te zijn dan Wim Dekker Uitslag adspiranten 1 Wout Lansing, Scher- penzeel. 2 Jeroen Groenestein, Leus den. 3. Wim Dekker, Amersfoort. 4 Peter Horst, Leusden Nieuweling Hans Badenbroek liep te hard van stapel Van start af nam hij het initiatief en een voorsprong, maar dat was veel te zwaar voor Hans, die werd achter haald en later het tempo niet eens meer bij kon benen Harry Kok won daardoor op gemakkelijke wijze. Er waren vier amateurs van start gegaan. De enige Pedaalridder Teus van Ekeren werd gelost en moest zelfs een ronde achterstand incasse ren. Jan Sandbrink, Evert Smit en Joop van Beek verloren elkaar niet uit het oog. De eindspurt moest de beslis sing brengen. En wie anders dan Jan Sandbrink zou hierin zegevieren Uit slag. 1. Jan Sandbrink, Amersfoort. 2. Joop van Beek, Putten. 3 Evert Smit, Amersfoort. 4. Teus van Eke ren, Amersfoort. In de amateurwedstrijd te Kortenhoef werd Wim Pater zevende. Voor een ploegenrit te Oosterwolde over een afstand van 36 kilometer is een ad- spirantenploeg van de Ren- en Tour club „Amersfoort" ingeschreven Aanstaande zaterdag vindt de klim- afdaling tijdrit op de Amerongse Berg plaats. Aanvang half drie. En zondag de competitient tussen de Ren- en Tourclub „Amersfoort" en de Pedaal ridders aanvang 10 uur

Leusder Krant | 1972 | | pagina 9