Uitbundige viering van Blijhof-jubileum Wel of geen informele hearing over nieuw gymlokaal Leusden/Z. SUCCESVOLLE ACTIVITEITEN TROKKEN VEEL BELANGSTELLENDEN Raadsleden vinden vroegtijdig kontakt burgerij noodzakelijk Openbare commissie vergadering naamgeving wegen Hessenweg wordt afgesloten Snelle afhandeling raadsagenda Einde aan geluidshinder: Ooievaarshorsterbrug wordt geheel vernieuwd Stemmen bij volmacht Bailey-brug; zorgt voor "n tijdeli jke vervanging Taptoe Lisidnna, DWS en Cecilia in Lensden/Z. en Achterveld DONDERDAG 5 OKTOBER 1972 LEIJSDER KRANT LEUSDEN/CENTRUM - Meer dan honderd kinderen en volwassenen heb ben zaterdag in het klubgebouw van speeltuinvereniging Blijhof hun teken talent uitgeleefd op het cliché voor hun eigen Bonte Bord. In de grote zaal van ,,'t Ros Beyaart" genoten 135 kin deren van Blijhofleden 's middags van een voorstelling van Eddy de Valk en zijn medewerkers. En met oud-be stuurders en -medewerkers haalde het huidige bestuur in café-restaurant Nieuw Leusden als slot van deze feest dag herinneringen op uit de afgelopen jaren. BORDENHAPPENING Om half tien gingen afgelopen zater dag de deuren open voor de teken- liefhebbers, die hun eigen bord kwa men ontwerpen Reeds enkele minuten later bogen veertig grote en kleine hoofden zich - vaak met de tong tussen de tanden - over dat witte rondje, waar langzaam maar zeker de mooiste en grappigste tekeningen op verschenen Ouders, die in eerste instantie mee kwamen met hun kinderen om ze te helpen, konden soms de verleiding niet weerstaan en namen al vlug zelf de viltstift ter hand. Bij het inleveren van de tekeningen ontvingen alle artiesten van een Centra - funktionaris een reep chocola en een puzzel. Een attentie, die ook voor het Blijhofbestuur een volkomen verras sing was en bijzonder in de smaak viel. Zaterdag 14 oktober kunnen alle deelnemers hun afgewerkte bord afha len in het klubgebouw van Blijhof, tussen 10.00 en 11.00 uur PROFESSOR WIJSNEUS EN ZIJN UITVINDING De kinderen die 's middagsin,,'tRos Beyaart" hun opwachting maakten, I werden door Eddy de Valk en zijn groep vergast op een spannend toneel- stuk- De avonturen van professor Wijs neus. De geleerde, die bezig is om goud uit te vinden, is zo ontzettend slordig, dat zijn huishoudster Elly en haar vriend Gijs een slim plan in elkaar hebben gezet, om hem van z'n slordig heid te genezen Natuurlijk lijkt Gijs in het begin maar een verdachte figuur en de kinderen deden met hun waarschu wingen aan de professor regelmatig een fikse aanval op de trommelvliezen van de spelers. Eddy de Valk bespeelde de zaal meesterlijk Na enkele reakties van Eddy als professor op gebeurte nissen in de zaal was wel duidelijk, dat zelfs een verstrooide professor niet veel ontging! Het optreden van August, die dommer dan dom steeds maar weer ballonnetjes kapot kneep, bracht vooral de allerkleinsten in ver rukking. De finale van de voorstelling werd verzorgd door een jongen en een meis je uit de zaal. Hans van Gils en Elly van Garderen dirigeerden om de beurt hun eigen sexegenoten en brachten poesje mauw en Pippi Langkous in een eigen bedacht tempo ten gehore De toeschouwertjes moesten met hun bestuur Een prachtig bloemstuk was hen vooruitgegaan om hun gelukwensen kracht bij te zetten In zijn welkomstwoord bracht de heer Van der Steeg dank aan alle aanwezigen voor alles wat zij voor Blijhof hebben gepresteerd ,,Het is ons in het afgelo pen jaar wel duidelijk geworden dat u enorm veel tijd en enthousiasme aan Blijhof hebt moeten geven, om de speel tuinvereniging te hebben kunnen maken tot wat zij nu is. Wij beloven u, dat het Beelden van de groots e teken-hap pening, 's morgens in het gebouw van Blijhof. applaus uitmaken wie de beste dirigeer- prestatie geleverd had Hans van Gils kontroleerde op z'n eigen boj\l,og§nauw keurig of Eddy de Valk.;gQ£<|j£ejpeten - had en kon konstateren, dat hijzelf neT' langste applaus had gekregen. Op voor stel van de heer De Valk stond hij grootmoedig zijn prijs af aan zijn vrouwelijke tegenstander. Dit sportieve gebaar werd weer beloond met twee grammofoonplaten, een prijs, die ook aan Elly van Garderen werd uitgereikt, zodat twee gelukkigen het toneel ver lieten Voorzitter A van der Steeg bood de drie spelers bloemen aan en alle kin deren zwaaiden hen uit met snel uit gedeelde papieren vlaggetjes Ook deze feestmiddag werd voor de kinderen afgerond met een kadootje en een versnapering, zodat 135 tevreden kinderen om half vijf de zaal verlieten WERKERS VAN HET EERSTE UUR KWAMEN GELUKWENSEN Veel oud-bestuursleden kwamen om half zes naar café-restaurant Nieuw Leusden op uitnodiging van het huidige |(Van de redaktie) LEUSDEN - De heer Van Spaen donck (D'66) brak vorige week don derdagavond tijdens de raadsvergade- |ring opnieuw een lans voor een tij- informatie van de burgers. Hij frong er bij b. en w. op aan om nog 'oordat de officiële ,,artikel-19-proce- in werking zou treden, de om- j'onende belanghebbende te informe le over het hoe en wat van het aleuwe gymnastieklokaal te Leusden/ paid B. en w. stelden de raad voor- [Uneinde de bouw ervan te bespoedi- een krediet van f423.000,-- be- ikbaar te willen stellen, vooruit- ode op een keuze van een ont- rp voor het desbetreffende lokaal, deputeerde Staten hebben inmiddels «o urgentie-verklaring afgegeven, toerigens is nog niet bekend, wanneer Qet de bouw van het lokaal kan worden jonnen. B. en w. zeggen te hopen, it het gymnastieklokaal bij GS hoge rtoriteit zal krijgen. En dan nog zal het lang kunnen duren, alvorens de ?rste spade de grond in gaat, aldus ^rgemeester Van der Post in ant woord op een desbetreffende vraag w®de heer Van Spaendonck. öe Democraat was van mening, dat °or het houden van een hoorzitting *1 de belanghebbenden, nog voordat men officieel kan beginnen met het indienen van bezwaarschriften, even tuele bezwaren reeds nu kunnen wor den bekeken en misschien kunnen wor den ondervangen. Op die wijze, aldus de heer Van Spaendonck. voorkomt men, dat er teveel tijd gaat verloren voordat men kan beginnen met bouwen De heer van der Post was het daar volstrekt niet mee eens. Hij was van mening, dat de artikel-19 procedure voldiende was Zoals u het voor stelt komt het er op neer, dat we tweemaal een hoorzitting moeten gaan houden, terwijl het lokaal er beslist niet eerder om klaar komt Zodra de procedure wordt ingezet hebben we nog tijd genoeg, ,,was zijn mening De heer Van Tiel (VVD) was het met de heer van Spaendonck eens ,,Als we nu reeds de belanghebben den informeren over de bouw van het lokaal met alles wat daarmee sa menhangt. dan is de artikel-19 proce dure straks nog een formaliteit Als we nu reeds informeel de bezwaren kennen, kunnen die ondervangen zijn, zodra de termijn voor de bezwaar schriften ingaat Dat noem ik tijd winst" De heer van der Post: ,,In dit geval maakt het geen enkel verschil" De heer Van Maanen (AR): ,,Ik ben het grotendeels met de heren van Tiel en Van Spaendonck eens Als we de omwonenden nu reeds de kans geven zich te oriënteren, nemen we waar schijnlijk eventuele bezwaren die zou den kunnen komen, weg". Burgemeester van der Post was het daar niet mee eens ,,We kunnen on mogelijk voor ieder nieuw objekt een hearing gaan houden Dat wordt een zeer moeilijke zaak. En dat zou be slist het gevolg kunnen zijn, als we in zouden gaan op uw voorstel. Maar we zullen de zaak nog eens bekijken" beloofde hij. De raad ging overigens akkoord met het voorstel (Van de redaktie) LEUSDEN - Op dinsdag 31 ok tober a.s. houdt de commissie naamgeving wegen om half acht in de raadzaal een openbare ver gadering. Onderwerp van die avond is de naamgeving van de wegen in de ontwerp-bestem- mingsplannen Groenhouten en Alandsbeek I. Iedere belang stellende is van harte welkom op deze vergadering. Het is gebrui kelijk, dat ook niet-commissie- leden in de gelegenheid worden gesteld mee te praten over de naar voren gebrachte ideeën. (Van de redaktie) ACHTERVELD - STOUTEN- BURG - Het is eindelijk zover, dat de Hessenweg tussen Achter veld en Stoutenburg aanmerkelijk zal worden verbeterd. Deze weg zal vanaf de Kopermolenbrug tot de bebouwde komgrens in Achter veld in de periode vanaf maan dag 9 oktober tot en met vrij dagdag 3 november a.s. worden afgesloten voor alle verkeer in beide richtingen. In die periode zal de Hessenweg namelijk wor den geasfalteerd. Het verkeer zal worden omgeleid. Het is mo gelijk dat de werkzaamheden lan ger of korter zullen duren. De lijndienst van de VAD zal tijdens de werkzaamheden aan de weg niet over Stoutenburg gaan, maar via de Asschatterweg vanaf Leus den/Centrum naar Achterveld rijden en terug, aldus een mede deling van het gemeentebestuur. bestuur zijn best zal doen, om uw werk zo goed mogelijk voort te zetten" De heer Leijenaar, jarenlang voor zitter van de vereniging in haar begin tijd, schetste onder grote hilariteit hoe het grasland, dat de gemeente aan de bewoners van Hamersveld had afge staan als speelterrein, met man en macht is veranderd in een echte speel tuin. .Wij waren toen allemaal vreem den voor elkaar", zo memoreerde de heer Leijenaar, ,,maar door de geza menlijke inzet voor onze kinderen wer den we al spoedig vrienden en dat is zo gebleven tot de dag van vandaag Voor de bestuurders van nu zie ik een moeilijke tijd aanbreken, nu alles veel wetenschappelijker moet worden aangepakt en ik wens ze daarbij alle sukses toe". Wethouder Van Zandbrink feliciteer de de jubilerende vereniging namens het gemeentebestuur Ook de heer Van Zandbrink kent de begindagen van Blij hof uit eigen ervaring en hij kon de herinneringen van de heer Leijenaar dan ook bijzonder goed aanvullen ,,Het gemeentebestuur weet bijzon der goed, dat alle besturen van uw speeltuinvereniging zich altijd met veel enthousiasme hebben ingezet U kunt er dan ook van overtuigd zijn", aldus de heer Van Zandbrink, ,,dat u voor uw werk op de steun van de gemeente kunt rekenen Uiteraard zijn niet al tijd onmiddellijk de mogelijkheden Voorhanden, om verzoeken te hono reren maar een vereniging, die zelf hard werkt, zal niet gauw vergeefs een beroep doen op de gemeente". Wethouder Van Zanbrink bracht te vens de gelukwensen over van burge meester Van der Post, die door de viering van zifn*" eigen'VerJ&trrdag niet aanwezig kon zijn. Telefonisch werd de burgemeester namens de aanwezigen gelukgewenst met zijn verjaardag Vijf gezinnen hebben nog een stukje napret gehad van deze feestdag. Onder de tekenaars van zaterdagmorgen wer den vijf taarten verloot, die door de firma H. van der Hoven waren aange boden. Ze werden gewonnen door: Mar co Boersma, mevrouw Delfgou, Mar jolein Herman de Groot, Robbie Vos en Jeroen Zoomer. Voorzitter A van der Steeg in ge- Blijhof, zaterdagavond. Burgemeester sprek met wethouder W A. van Zand- Van der Post was verhinderd hij brink tijdens de besloten receptie van vierde zijn verjaardag. (van de redaktie) LEUSDEN- De raadsvergade ring vorige week donderdag in Leusden werd, naar Leusdense maatstaven gerekend, bijzonder snel afgehandeld In anderhalf uur snelde men door de twin tig voorstellen tellende agenda. Behoudens een diskussie over de bouw van een gymnastieklokaal in Leusden/Zuid en de aanleg van een tijdelijke ijsbaan aan de Noorderïnslag, werden maar weinig woorden besteed aan de afzonderlijke voorstellen. En dat, terwijl de voetbalminnaars onder de raadsleden niet eens de hoop konden koesteren nog iets van de wedstrijd Ajax- Independiënte te kunnen zien, omdat de raad na afloop nog in een besloten ver gadering bijeen bleef om over andere zaken te beraadslagen. LEUSDEN - Voor hen, die gebruik wensen te maken van stemmen bij volmacht voorde tweede-kamerverkie zingen op 29 november a.s. kunnen dit tot 15 november a.s. schriftelijk aan vragen bij de afdeling Bevolking van de gemeente Leusden, Zwarteweg 14 Leusden/Centrum. Daarna is het tot en met de vijfde dag voor de verkie zingen mogelijk, indien zowel de vol machtgever en de gemachtigde zich sa men vervoegen bij de balie van de afd. Bevolking. Stemmen bij volmacht is mogelijk, indien zowel de volmachtge ver en de gemachtigde zich samen ver voegen bij de balie van de afd Be volking. Stemmen bij volmacht is mo gelijk door bloedverwanten tot en met de vierde graad. (van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - De Ooievaars horsterbrug over de heiligenberger- beek zal aanzienlijk worden verbeterd Dit werd vorige week met instemming door de raad besloten. Totale ver- nieuwingskosten zijn: f37.500,--. De Ooievaarshorsterbrug over de Heiligenbergerbeek verkeert in zoda nige staat dat er maatregelen moe ten worden getroffen ter verbetering Uit een ingesteld onderzoek is na melijk gebleken, dat de hoofdliggers door corrosie zijn aangetast en het metselwerk van de landingshoofden als gevolg van de wisselende belasting en de vaste oplegging van de hoofd- liggers is gescheurd. De rijvloer be staat uit oude vergane planken, waarop 5 jaar geleden hardhouten planken zijn aangebracht Doordat de nieuwe vloer niet blijvend kan worden vastgezet op de oude vloer ontstaat een hinderlijk kleppen van de planken wanneer een voertuig deze brug passeert. Gelet op het bovenstaande hebben wij een offerte aangevraagd bij de aannemers- maatschappij J de Boer uit Bussem voor het slopen van de oude brug, het herstellen van de landhoofden en het bouwen van een nieuwe brug De offerte bedraagt f28 272,-- inclusief B T W. In deze prijs zijn niet be- (Van de redaktie) LEUSDEN/Z.-ACHTERVELD- De muziekverenigingen uit Leus den (Lisiduna), Achterveld (DWS) en Scherpenzeel (Cecilia) zijn deze week bijzonder aktief. Op vrijdagavond 6 oktober a.s. ge ven deze drie muziekkorpsen een grote taptoe op het plein van de Cbr. Basisschool, Pr. Beatrix- laan te Leusden/Zuid. De taptoe begint om half acht. Op zaterdagavond half acht ge ven de drie korpsen een geza menlijke taptoe vóór Huize St. Joseph te Achterveld. Ook deze taptoe begint om kwart voor acht. Het geheel staat onder leiding van de dirigent, de heer F. Rey- nen. Ook de drumbands doen mee. In totaal niet minder dan 150 muzikanten en leden van de drumbands. grepen de bijkomende werken, zoals de brugleuning, het afschilderen van de brug en het maken van de aanslui tingen op de weg. Deze kosten wor den geraamd op f 9.228,-- Gelet op het bovenstaande verzoeken wij u een krediet van f28 272,-- f9 228,-- is f37 500,-- beschikbaar te stellen aldus b en w in hun voorstel De raad toonde zich verheugd met deze vernieuwingen. De heer van Wou denberg (CHU)- ..Ik ben blij dat de brug eindelijk vernieuwd zal worden Deze brug zal haar landelijk karakter behouden, maar ik zou u toch willen vragen te onderzoeken of een betonnen wegdek niet beter is dan het geplande wegdek van hardhout Burgemeester van der Post. "Als gebruik wordt gemaakt van een beton nen wegdek, zal de brug een geheel andere constructie dienen te krijgen Onze keuze is de meest passende ten opzichte van de omgeving en de goed koopste oplossing. We zullen uw voor stel in ieder geval bekijken De heer Van Maanen (AR), die zelf in de buurt van deze brug woont, was bijzonder blij met dit voorstel, hoe wel hij niet de hoop koesterde, dat de vernieuwing door hem was geïnspi reerd (De heer Van Maanen had het gemeentebestuur-schertsend-gedreigd met een proces wegens geluidshinder). ,,In ieder geval worden we nu vaneen bepaalde overlast bevrijd De heer Van Maanen wilde wel weten, of er tijdens de bouw van de nieuwe brug een noodvoorziening wordt getroffen. t Wethouder Van Zandbrink- ,,Dat is i inderdaad de bedoeling We hebben een gesprek gehad met de genie en deze legerafdeling zal voor een tijdelijke (bailey-) brug zorgen." i De heer Van Spaendonck (D'66): ,,Ik ga akkoord met een houten wegdek, i Als er - zoals de heer van Woudenberg voorstelt- onverhoopt toch een beton nen wegdek wordt aangelegd, ga ik niet akkoord. Beton past hier niet Mocht het beton worden, dan verwacht ik het voorstel opnieuw in de raad." Burgemeester Van der Post kon het hiermee eens zijn, waarna zonder hoof delijk stemming het voorstel werd aanvaard.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3