SPORT TERMIJN- tournooi SPAREN een I weet u nieuws Antilopen wint in laatste minuut van Vlug en Vaardig: 7-6 SVA behaalt halve winst tegen ODIN Haaien winnen het Zeister polo- Hans Op den Camp won finale en puntenklassement van rally cross te Leende (N.B.) LEUSDER KRANT Verdiende zege van Roda'46 (zat.) op Horst s.v. De Glind onderschatte Zeist: 1-2 sm. Achterveld Betsy v. d. Belt schiet Roda- dames naar ruime zege DONDERDAG 5 UKluutli 1972 LEUSDER KRAM 6 SPWjllürWï^ASi!! ACHTERVELD-ZEIST - DeGlind.de laatste weken in de winningmood is za terdagmiddag in Zeist onverwachts met de (schoenneus) op de harde feiten gedrukt Zonder dat Zeist tot werke lijk goed spel kwam werd het een vol komen verdiende 2-1 nederlaag Deze nederlaag kwam tot stand door een drachtig falen van zowel de voorhoede als de achterhoede. Met een kwartier vertraging (scheidsrechter Methorst kon het veld niet vinden) begon om half vijf deze toch wel sportieve wedstrijd In de eerste helft had De Glind wel het beste van het spel, maar tegenover een gro te kans, die voor Kestens gemist werd, stonden drie kansen voor Zeist, die ech ter ook niet benut werden Wel werd De Glind nog een penalty onthouden, toen Van de Weerd in het strafschopgebied onderuit gehaald werd Met 0-0 ging de rust in. Na rust was De Glind nog opper machtig, maar het succes kwam van de andere kant De snelle midvoor van Zeist werd even vrij gelaten en met een hard schot werd het 1-0. Zeist haalde nog meer mensen terug in de verdediging en de gelijkmaker leek slechts nog een kwestie van tijd Vooral toen K Faber wegens hands een penalty mocht nemen Zijn slappe inzet werd echter door de Zeisterkeper uit het doel geslagen, recht voor de voe ten van Faber Opnieuw faalde deze echter, door huizenhoog over te schie ten. Toch werd het 1-1 Uit een voorzet van G. van de Berg kopte B van de Weerd hard in Drie minuten voor het einde greep Zeist toch de volle winst, toen keeper De Groot, T. Koudijs en H. van de Velden elkaar de eer gunden om een bal weg te werken Deze kans werd voor de Zeistermiddenvoorbenut, en met een forse kopstoot bezorgde hij z'n club de verdiende winst LEUSDEN - Voor de wedstrijd van Antilopen I tegen Vlug en Vaardig 1 haalde trainer-coach Hans Wijnen de spelers en speelsters bij elkaar over de nederlaag van vorige week te praten. De ploeg toonde toen in het algemeen niet voldoende inzet en het verlies was zeker onnodig. Dat deze speech heeft geholpen bleek wel uit het spel deze middag, waarin Antilopen 1 wilde laten zien dat het verlies van vorige week een vergissing was geweest Antilopen begon furieus en fanatiek spe lend tegen een toch wel hard spelend Vlug en Vaardig (overigens geen on sportieve ploeg), geleidelijk aan de overhand te nemen. De eerste aanval draaide dan ook zeer goed, waarin Cor Osnabrugge van afstand de ploeg in de beginfase op 1-0 zette, men bleef doorgaan en er werden voldoende kansen geschapen, uit één hiervan maakte Theo v. Duin kerken met een prachtig effectvol schot 2-0. Dit gaf de burger moed en dit had Antilopen zeker niet verwacht. Nel van Loenen kreeg van Heimen v Duinkerken de bal prachtig toegespeeld en vrij voor de korf werd zij ten val gebracht, de strafworp werd door spe cialist Gert Nieuwenhuis beheerst in een doelpunt omgezet, 3-0 V en V gaf zich nog lang niet gewonnen en kwam met een doorloopbal terug op 3-1 Kees Hendrikse, weinig geluk heb bend met zijn schoten, deponeerde nr 4 beheerst in de korf, 4-1 Een onacht zaamheid in de Antilopen-verdediging betekende 4-2. Met deze stand ging ook de rust in Na de rust klapte Antilopen in elkaar en Vlug en Vaardig bracht geleidelijk aan de stand in evenwicht, 4-3, 4-4 Een goed op bal bezit spelend Vlug en Vaardig bracht knap de stand in haar voordeel, 4-5 Dit vond Antilopen, de hele wedstrijd duidelijk sterker, toch te veel van het goede Heimen van Duinkerken kwam door een paar geroutineerde omdraaibal- len zeer dicht bij de gelijkmaker, ge luk had hij zeker niet aan zijn zijde Dat opofferen een sterk deel van zijn spel is bewees hij door Gert Nieuwen huis een vrije kans te scheppen, voor hem was het toen een koud kunstje 5-5 te scoren. Met nog 10 minuten te spelen was er nog van alles mogelijk 2 minuten later stond Antilopen al weer achter met 5-6 Her ma Stoffer zag haar doorloopbal beloond met een straf worp Rob v Duinkerken, die deze taak min of meer heeft overgenomen van specialist Kees Hendrikse, nam dé tijd voor deze strafworp, onder groot gejuich maakte hij de gelijkmaker Antilopen ging door en forceerde in de laatste seconden nog een strafworp Theo van Duinkerken bracht beheerst de winst binnen voor de Antilopen- ploeg. Jammer was het dat Theo van Duin kerken een formele waarschuwing van de scheidsrechter moest incasseren, terwijl een aantal waarschuwingen aan beide kanten hieraan voorafgaand alléén met de vinger werden bestraft, 't Was wel juist, maar jammer dat dit de druppel was die de emmer deed over lopen en hij duidelijk ten voorbeeld werd gesteld Bert Hop ging de eerste helft lelijk door zijn enkel en mocht de 2de helft volgen vanaf de lijn Dolf van Uffelen verving hem knap Al met al wordt het er voor de Antilopenploeg niet beter op als bijv. Theo van Duinkerken even tueel wordt geschorst en Bert Hop de eerste wedstrijden niet kan spelen Antilopen, de hele competitie al met 2 invalsters spelend, zal zijn volgende wedstrijd waarschijnlijk met 4 in- vallers(sters) moeten spelen. Hope lijk wordt dit niet te veel voor het zo voortreffelijk debuterend Antilopen, dat momenteel 7 punten heeft uit 5 wedstrijden en al bijna vrij is van degradatiezorgen De ploeg speelt dit jaar puur op handhaving en gezien de resultaten lukt dit zeker. ANTILOPEN II - DWS 1 6-5 Antilopen II moest tegen mede-kam- pioenskandidaat DWS 1 uit Kootwijker broek aantreden en heeft met succes geprobeerd zijn koppositie te verdedi gen Een ver afstandsschot van Kees v. Buren betekende 1-0, direct daarna maakte DWS met een snelle doorloopbal 1-1 Antilopen bleef goed doorgaan, Frans Termaten zette beheerst een strafworp om in een doelpunt, 2-1 Dolf v Uffelen liet zich ook met kennen en maakte uit één van de vele moge lijkheden van afstand 3-1 Rudi Lith maakte snel achter elkaar 4-1 en 5-1 D W S kwam voor de thee nog een maal terug op 5-2 Na de rust een veel feller en gevaarlijker D W S, waar Antilopen maar moeilijk vat op kon krijgen DWS gaf zich moeilijk ge wonnen en kwam met doorloopballen terug tot 5-3 en 5-4 Dit was het sein ±8 minuten voor het einde om in de aanval het spel te gaan vertragen en op balbezit te gaan spelen. Het vak van Dolf en Frans Termaten deed dit goed, zoals van hen verwacht werd De tegenpartij moest risico gaan ne men, waarvan Dolf v Uffelen grëtie ACHTERVELD - De sportvereniging Achterveld heeft in Utrecht tegen Odin de halve winst behaald. Er waren veel kansen voor zowel Achterveld als Odin, maar beide ploegen hadden een onpro- duktieve zondag. Achterveld had er op het korte en keiharde veld moeite mee om in haar spel te komen. Bovendien werd de wedstrijd gekenmerkt door voorzichtigheid van beide kanten. Bei de ploegen staan goed geklasseerd en men wilde geen onnodige risico's nemen. Achterveld was 2 competitie zondagen vrij geweest en ook dat was te merken. Enkele minuten na de start kreeg Achterveld het al zwaar te verduren. De verdediging wist zich maar amper te handhaven Een misverstand werd hen bijna noodlottig Achterveld kwam in deze minuten bepaald goed weg Nadat Achterveld zich van deze druk had bevrijd kwam men tot goed op gebouwde aanvallen. De Odin ploeg stelde hier massale verdediging tegen over Een felle Odin uitval werd door de nu effectiever optredende Achter- veldse defensie afgeslagen en onmid dellijk daarna werd de ver opgedrongen Odin verdediging door Jan Kerkhof ver rast met een goede openingstreffer (0-1). Odin zette direct een fel tegen offensief in en zij zagen kans de Ach- terveldse verdediging uit formatie te spelen Odin was erg dicht bij de gelijkmaker, maar ook nu weer kwam Achterveld goed weg. Vijf minuten later kwam er weer een pracht kans voor Achterveld Jan Kerkhof passeer de snel enige Odin verdedigers maar eenmaal oog in oog met de keeper, schoot hij recht in diens armen. De kansen wisselden snel in deze eerste helft Direct na deze goede kans voor Achterveld zat de verdediging van Ach terveld weer in moeiliikheden De hard werkende doelman Geurt van Putten wist zijn doel echter schoon te houden. Tien minuten voor de rust had een van de talrijke Odin aanvallen echter succes. Henk Rutte, de lattste man in de Achterveldse verdediging kwam te vallen en dat was fataal. Van zeek korte afstand werd de gelijkmaker ge scoord (1-1). Beide ploegen probeerden de stand in hun voordeel te wijzi gen maar er kwam tot de rust geen verandering meer Ook in de tweede helft was er van enig veldoverwicht geen Sprake Ook nu werd aan beide zijden slordig met de kansen omgesprongen Het was frap pant hoe beide ploegen hierin niet voor elkaar onderdeden. Halverwege de tweede helft kreeg Achterveld twee goe de kansen, die normaal in doelpunten omgezet zouden moeten worden De eerste werd voor een leeg doel over geschoten en de tweede schoot Jan Kerkhof juist naast Tien minuten voor het einde hing de halve winst aan een zijden draad Er ontstond een ware heksenketel voor het Achterveldse doel Doelman Van Putten was verslagen maar Henk Rutte redde tot grote op luchting door de bal vanaf de doellijn nog juist weg te schieten Een paar minuten later scheen Herman Kerk hof op weg om het winnende doel punt te scoren Maar hij werd nog juist buiten het strafschopgebied on deruit gehaald. Dit was het enige in cident van betekenis in deze overigens spor tieve wedstrijd. Maar Achterveld zag zijn zoveelste kans verloren gaan De vrije trap leverde echter niets op In de laatste minuten ontketende Achter veld nog een fel slotoffensief maar door de massale verdediging van Odin was er geen schijn van kans. De pun tenverdeling was trouwens de beste uitslag van deze niet al te beste, maar sportieve en goed geleide wedstrijd Scherpenzeel 3 - Achterveld 2 (0-5) Achterveld was duidelijk de betere ploeg in dit treffen Dat wil niet zeg gen dat zij de zege cadeau gekregen hebben, want Scherpenzeel gaf goed partij. Achterveld drukte haar over wicht al in de eerste helft uit in 3 doelpunten van respectievelijk Al- bert van Bekkum, Wim de Jong en invaller Jos van de Burgwal In het eerste kwartier probeerde Scherpen zeel serieus de opgelopen achterstand te verkleinen. Achterveld werd toen in de verdediging gedrongen, maar wist zich staande te houden. Scherpenzeel gebruik maakte en zeer beheerst 6-4 liet aantekenen Nog eenmaal liet de Antilopen-verdediging zich te grazen nemen. 6-5, maar verder liet de ploeg het niet komen Antilopen haalde een moeilijk maar dik verdiende overwinning uit het vuur en staat nu bovenaan in haar afdeling VERDERE UITSLAGEN Hellas I - Antilopen III 12 -0 Junioren: Excelsior I - Antilopen 1 8 -2 Adspiranten: Amersfoort a - Antilopen a 4 -0 Sparta b - Antilopen b 8 -0 Pupillen: Meeuwen I - Antilopen I 1 -0 PROGRAMMA A.S. WEEKEND 7 OKTOBER Kameo I - Antilopen I 16 00 u Antilopen II - Meeuwen II 16.00 u Antilopen III - Spirit U 14.15 u. Junioren: Biko I - Antilopen I 15 00 u Adspiranten: Antilopen a - Meeuwen a 16 00 u Dindoa b - Antilopen b 14.45 u. Pupillen: Antilopen I - Amersfoort I 14 00 u. UITSLAGEN Jeugd: Junioren: Achterveld A - SEC B 2-1 Achterveld B - Cobu Boys B 1-0 HVC b - Achterveld a 5-1 Hoogland d - Achterveld c 0-3 Pupillen: Spakenburg 2 - Achterveld 1 8-0 Achterveld 2 - A'foortse Boys 2 3-3 Achterveld lb - Hooglanderveen lb 5-1 Achterveld 2b - SEC 3b 1-0 PROGRAMMA a.s. weekeinde. Senioren (zondag) Achterveld 1 - NSC 1 14 30 u Achterveld 2 - NSC 3 12 00 u S.O Soest b - Achterveld 4 14.30 u. WZA 4 - Achterveld 4 14 30 u Dames (zondag) Minerva - Achterveld 10 00 u Junioren (zaterdag: KVVA B - Achten ?ld A 16.00 u Achterveld B - WZA B 16 00 u Achterveld a - S O Soest b 14.45 u WZA b - Achterveld b 14 45 u Achterveld c - KWA g 13 45 u Pupillen (zaterdag): Achterveldl - A'foortse Boysl 13.00 u. APWC 3 - Achterveld 2 13.00 u. Hees lb - Achterveld lb 13.00 u. Achterveld 2b - IJsselmv. 2b 13.00 u. Roda'46 moest daarna weer toezien hoe Ach terveld het initiatief overnam Wim de Jong bracht de stand op 0-4 en Albert van Bekkum ècoorde uit een corner op fraaie wijze 0-5 Wim de Jong zou uit een penalty het half dozijn volmaken, maar hij miste. De scheids rechter was niet de beste man van het veld hij nam vreemde beslissingen en deelde waarschuwingen uit voor onbetekenende overtredingen. En daar was zeer zeker geen reden toe Het was een sportieve wedstrijd Achterveld 3 - Soesterberg 4 2-4. In de gelijkopgaande eerste helft scoor de Soesterberg het eerste doelpunt in de 12e minuut Maar drie minuten later was de stand alweer in evenwicht Na goed voorbereidend werk van Jos Hoefkens bracht Johan Hak de stand op 1-1. Halverwege werd de bal te gen de arm van Herman van de Berg geschoten De scheidsrechter was echter onverbiddelijk en gaf een penal ty die door Soesterberg werd benut (1-2) Vijf minuten voor de rust bracht de onvermoeibare Johan Hak de balans voor de tweede keer weer in evenwicht (2-2) Achterveld startte de tweede helft met een fel offensief. Maar de schoten raakten twee keer de lat en gingen juist naast Toen Soesterberg dit ge weld goed had doorstaan trok het ten aanval en had direct succes 2-3 Ach terveld vocht verbeten voor de halve winst maar zonder resultaat. Vrouwe Fortuna was met Soesterberg dat kort voor het einde de stand op 2-4 bracht Dames Achterveld - Radiostad 6-3 De Achterveldse dames hadden op de vroege zondagmorgen een kwartier tijd ndig om wakker te worden. In dat kwartier had Radiostad drie keer de Achterveld-veste doorboord Maar Radiostad juichte toch te vroeg bij de ze 0-3 voorsprong Want nu kwamen de Achterveldse dames opzetten. Zij schudden de traagheid van het eerste kwartier van zich af. Dat resulteerde in maar liefst drie doelpunten nog voor rust van Lia de Vette Toch was Ra diostad, ondanks deze grote teleurstel ling nog geen geslagen ploeg Het eer ste kwartier van de tweede helft wis ten zij zich nog goed te handhaven Maar toen Achterveld via Lia de Vet te nog twee keer scoorde en de stand op 5-3 bracht was het met de tegen stand van Radiostad gedaan De Achter veldse dames bleven aanvallen en kort voor het einde maakte Tiny van Wes- terlaak het half dozijn vol. Een goede prestatie van de Achterveldse dames om na een 3-0 achterstand zo terug te komen! Pupillen: Roda 1 - IJsselmeervogels 1-7 Sec 2 - Roda 2 0-2 Soest 2 - Roda 3 4-1 IJsselmeervogels - Roda 4 1-0 Roda lb - APWC lb 1-0 Roda 2b - KVVA 3b 2-0 Soest 4b - Roda 3b 4-1 Soest 5b - Roda 4b 5-0 Junioren: Roda A - CJVV B 1-2 IJsselmeervogels - Roda B 1-2 Roda a - Sec a 4-2 HVC d - Roda b 3-1 Roda c - Cobu Boys a 0-0 Roda d - WZA c 5-1 Roda e - CJVV e 3-2 Senioren zaterdag: Roda - F.C. Horst 2-0 Renswoude - Roda 3 3-2 Cobu Boys 4 - Roda 4 8-2 Senioren zondag: Roda - Olympia 1-2 Roda 2 - APWC 3 2-3 Veense Boys 2 - Roda 3 1-5 Dames: Roda - B V C. 9-0 ZATERDAG 7 OKTOBER A.S. Pupillen: Hoogland 1 - Roda 1 1.00 u Roda 2 - WZA 2 1 00 u HVC 2 - Roda 3 1 00 u Roda 4 - Sec 4 1 00 u Quick lb - Roda lb 1 00 u Scherpenzeel - Roda 2b 12 00 u Roda 3b - WZA 4b 12 00 u Roda 4b - Spakenburg 3b 12 00 u. Junioren: Amersf Boys A - Roda A 4 00 u Hoogland B - Roda B 4 00 u. Roda a - WZ a 1 45 u. KVVA c - Roda b 2 45 u Hees b - Roda c 1 45 u. Quick i - Roda e 1 45 u Senioren zaterdag: Posthoorn - Roda 4 00 u Roda 2 - Altius 6 4 00 u. Roda 3 - Hoevelaken 3 2 00 u Roda 4 - Sova 4 4 00 u. Senioren zondag (8 oktober) ASV - Roda 2 30 u Amsvorde 3 - Roda 2 12 00 u Roda 3 - Hooglanderveen 2 12.00 u. Roda 4 - Kieviten 3 2 30 u Veense Boys - Roda 5 12 30 u Roda 6 - KVVA 7 12 00 u WOG 5 - Roda 7 12 00 u Dames: Roda - Candia 10 30 u P De ideale parkeerplaats voor uw termijnspaargelden (veilig en met hoge rente) BONDSSPAARBANK voor Midden en Oost Nederland LEUSDEN/ZUID - Zaterdagavond 30 september j.l. organiseerde de zwem- club „Zeist" ter gelegenheid van haar 25 jarig jubileum polo-wedstrijden in het splinternieuwe, prachtige overdek te zwembad in Zeist. De damesploegen van Sedna uit Amersfoort en de Haaien uit Leusden waren voor dit jubileum-polo-tournooi uitgenodigd. Voor de organiserende vereniging was het wel spijtig zowel van Sedna als van de Haaien met 7-0 te verlie zen. Gelukkig waren het aantrekkelijke wedstrijden, waarin de ploegen vele malen tot verbluffende prestaties in staat bleken. Uiteindelijk ging de strijd tussen Sedna en de Haaien die beide LEUSDEN - Zaterdagmiddag jl. werd Roda '46 opnieuw gekonfronteerd met de F.C. Horst, dat vorig seizoen via twee beslissingswedstrijden de Leus- denaren van het kampioenschap af wist te houden. Gezien deze ervaringen kon een interessante wedstrijd wor den verwacht. Dat werd het dan ook. Vooral voor rust een zeer goede wed strijd, waarbij beide elftallen niet tot scoren kwamen. Na rust was de kwa liteit iets minder, doch in deze peri ode wisten de rood-zwarten twee maal het doel te vinden, zodat de F.C. Horst met een twee nul nederlaag genoegen moest nemen. Zoals reeds gezegd konden de toe schouwers een interessant duel ver wachten. Geen der beide ploegen kon zich veroorloven te verliezen Bij ver lies zou de F.C Horst in de onder ste regionen blijven terwijl Roda'46 bij verlies de aansluiting met de kop lopers zou verliezen Gezien deze ach tergrond begonnen beide ploegen de wedstrijd dan ook met een versterkt middenveld. Gezien het feit dat Roda'46 technischer speelde en vooral voor rust tot bijzonder goed voetbal kwam, kreeg deze ploeg dan ook de beste kansen. Roda'46 kwam tot diverse aan vallen, waarbij Henk Ruler tot enkele goede schoten kwam, die allen echter- door de Horst-doelman onschadelijk gemaakt konden worden. Maar ook de tegenstanders zaten niet stil Doch door het ijzersterke duo André Snoek en Theus de Kruyff kregen zij echter nau welijks reële kansen Toch wisten zij na ruim een half uur spelen te scoren. doch de scheidsrechter annuleerde dit doelpunt terecht wegens buitenspel Wat Roda'46 ook ondanks haar veldover wicht trachtte te verwezenlijken geluk te niet, en zodoende ging men de rust pauze in met een dubbelblanke stand Na rust eenzelfde spelbeeld, alhoewel de thuisclub haar draai niet zoals voor de rust kon vinden. Opnieuw bij bei de ploegen een sterk gekoncentreerd middenveld. De ploeg die het eerste tot scoren zou komen kon zich hier door wel hoogstwaarschijnlijk tot over winnaar uitroepen Toen beide ploegen zich schijnbaar bij een puntenverdeling hadden neergelegd werd bij Roda'46 door trainer Leander Harm Prophi- tius uitgewisseld voor Bert Wallet Voor hem moet het vooral voldoe ning hebben geschonken dat hij luttele minuten na zijn intrede, kans zag zijn ploeg met een fraaie goal aan de lei ding te helpen, 1-0. De F C. Horst wilde na deze opgelopen achterstand uiteraard iets terugdoen, doch het mis te het raffinement om de Roda-verde- diging uit positie te spelen. Het werd zelfs nog 2-0 voor de rood-zwarten. Bij een van die counters der Leusde- naren wist Johan Kolthof na een drib bel, de in schietpositie staande, Henk Ruler te bereiken die dit aanbod met beide handen aangreep om via een hard schot de Horstdoelman het nakijken te geven, 2-0. Met het bereiken van deze stand was, ondanks de resteren de tijd, de F.C Horst een verslagen ploegen wist Roda'46 zodoende een volkomen verdiende overwinning tebe- halen en hiermede haar positie in de kopgroep te handhaven. zeer goed op dreef waren In een felle strijd maakten de Haaien uit wie de beker mee naar huis zou nemen Zij wonnen met 4-0! Het is duidelijk dat de Haaien met deze voortreffelijke ploeg nog vple tournoolen zullen winnen. De ploeg be staat uit de dames- Thea v d Hengel (doel), Corinne Witter (rechtsachter), Ria Roest (mid half), Helene Adelaar (links achter), Dicky Duinsbergen (links voor), Annie van 't Ende (midvoor) Gerda Roest (rechts voor). Als reserve stond opgesteld Janice Tonneman. On der de bezielende leiding van de trai ner, de heer J Duinsbergen. bereikten de dames in het afgelopen seizoen vele eerste en enkele tweede plaat sen. Ook de adspirant- en senioren herenploegen deden het onder zijn lei ding zeer goed Dat belooft nog heel wat voor de toekomst Proficiat Haaien LEUSDEN - De damesafdeling van RODA'46 draait momenteel bijzonder goed Dat ondervonden zondagmorgen ook de dames van BVC.diebijdeLeus dense ploeg op bezoek kwamen. Het werd voor rust een 4-0 voorsprong, doordat Betsy van de Belt bijzonder goed op dreef was en alle vier de doel punten voor haar rekening nam. Na rust was deze speelster nog niet uitgeblust, want ook het vijfde doelpunt kwam op haar naam te staan Roda'46 was heer en meester en wist zich volop kansen te scheppen, die echter bij lange na niet allen werden benut. Nadat ook Mariet Horst enkele kansen had laten liggen wist ook zij nog tweemaal te doelpun ten, alsmede Astnd Kaspers en Gerda Hilhorst Roda'46 had zo'n overwicb! dat doelvrouwe Ria Horst eigenlijk niet eenmaal in aktie hoefde te komen, iets dat zondag a.s in de-^jvedstrijd te gen Candia hoogst waarschijnlijk wet anders zal zijn Grandioos succes voor Leusdense crossers LEUSDEN/CENTRUM - Gezien de grote afstand van bijna 300 km heen en terug haddan Crossclub Leusden en Crossteam Buitenhuis uit Leusden Zuid elk maar met drie coureurs ingeschreven voor de grote Rally- Cross, die zondag j.l. plaats vond in Leende. (N.B.). Kees Kruisbergen (Buitenhuis) moest nog verstek laten gaan, omdat hij bij zijn laatste proefritje zijn versnel lingsbak in de vernieling reed De 5 overige Leusdenaren hebben Leus- dens goede naam op cross-gebied in het veld van 50 renners uitstekend hoog gehouden Het begon echter niet zo best. Reeds in de eerste manche ging Evert Bos huis (Buitenhuis) stijlvol over de kop Van Dongen uit Waspik worn deze rit. De 2e manche was voor S Damen ook al uit Waspik, voor L Leurs (Weert), v.d Sande (Drunen) en Op den Camp (Crossteam Leusden) Groot nieuws was het optreden van Sep Venrooy in de 3e serie. Deze verstokte Morris-Cooper rijder had veertien dagen geleden in Leusden zijn Mini total loss gereden en ver scheen aan de start met de van Joop v.d Hengel geleende VW! Blijkbaar moest hij hier nog aan wennen, want hij eindigde als 4e in deze door P van Esch (wederom uit Waspik!) ge wonnen race Na een bijzonder felle strijd bracht de Buitenhuis-man Jaap Boon de 4e manche op zijn naam Leusden-Zuid ging goed door in de 5e serie Bos huis versloeg v Dongen (Waspik) en Peter v.d. Vlugt (Crossteam-Leusden) De 6e rit was voor v.d Sande (Dru nen), vóór Damen (Waspik) en Hans Op den Camp (Leusden) en de 7e man che werd een zege voor P v Vught uit Esch. Sep Venrooy begon aan zijn leen-kever te wennen en werd 3e De 8e reeks tenslotte werd een adem benemende strijd tussen v Kuringen (Esch) en Jaap Boon (Buitenhuis) en eindigde in deze volgorde Na de pauze, die gevuld werd met de monstraties parachutespringen door leden van de Hilversumse Paraclub .Icarus", ging het grof geweld op de begane grond verder Bijzonder spectaculair verliep de eerste halve finale Deze eindigde na prachtig samenspel van de Leusdena ren met een overwinning van Hans Op den Camp, vóór v.d Sande en S Ven rooy. De 2e halve finale was voor P v. Esch Jaap Boon werd vierde Met grote spanning werd de finale tegemoet gezien. Nog niet eerder ver toond was, dat alle Leusdense deel nemers zich hiervoor hadden geplaatst Jammer was, dat kanshebber Evert Boshuis niet meer kon starten door wagenpech. Van kop af won Hans Op den Camp Om de 2e en 3e prijs maakten Sep Venrooy en Van Esch het elkaar wel bijzonder moeilijk In de laatste me ters werd Venrooy toch nog verslagen d Sande werd 4e, Van Kuringei en Peter v d Vlugt 6e Drie Leu naren onder de eerste zes! Ook in het puntenklassement k* het Crossteam Leusen uitstekend t de dag. Hans Op den Camp legde hie voor de 2e maal beslag op de wisselbeker. De eindstand was: 1 Hans Op den Camp 63 2. v.d. Sande 61 3. en 4 Sep Venrooy en v. Esch 59 Foto: Hans Op den Camp (winfli en Sep Venrooy (3e in het punt klassement). U) REDAKT1E I w t HOORT waanan u denkt dat E NIET I de redaktie het niet t ALLE-S I wee' maar we' <tr889 c a publiceren w bei dan geru&t 03V96-/JWS' d v0 e G] 'veld :u M 'oudi amp evit( Wit »enzei nberp eld Dgels

Leusder Krant | 1972 | | pagina 6