Boeiende diskussie met P.H. Dirks op ouder avond Treeklopertjes Antilopen I geeft winst weer uit handen in de laatste minuten: 7-7 Uit eigen bakkerij SHI SHEIDO Jansson nieuwe NCVB-Leusden/Zuid Mevr. C.S. presidente Lookhorst sloot het seizoen af J. C. DEN TOOM T. de Smalei Ouderavond de Wipwap AMANDEL SPECULAAS roomboter CENTRA AANBIEDINGEN Leusden-C. Kwaliteit te kust en te keur Bridgeclub Leusden Nu ook Leusden 2e Cosmeticahuis ter wereld TER KENNISMAKING nagellak van f 4.95 voor f 2.- en tissuetasje CADEAU M. DEN HARTOG FRIES ROGGEBROOD 55 nu 39 TOMATENSOEP 89 CENTRA JUS D' ORANGE 99 nu 79 3 ES UP 84 79 TOMATENKETCHUP 1.33 CENTRA CHIPS 100 nu 79 OFFICIËLE OPENING OP 27 OKTOBER 11 250 gram SPECULAAS roomboter Brok SPECULAAS roomboter Hamersveldseweg 41 Leusden/C. Telefoon 03496-1238 s maandags gesloten LEUSDEN - Donderdag 12 oktober is er door de bridge-club Leusden in het gezellige recreatie zaaltje van het Bejaardencentrum in Leusden-C ge speeld wegens vakantie van Café-Res taurant ,,de Mof". Er is een Scheveningen voor 14 paren gespeeld, waarvan de uitslagen waren: In de N-Z lijn: 1. Mevr. G van Rooyen - Mevr. H. J. Trost 59.13% 2. De Heer en Mevr. H. van Rooyen 53 57% 3. De Heer en Mevr. Hofman 52.38% In de O-W lijn: 1. Mevr. v. d. Post - Mevr. Stasse 63.89% 2. De Heer en Mevr. de Roode 60.72% 3. De Heer en Mevr. v d Toren 58.73% Indien men zich nog wil aanmelden om één maal in de week een avondje te bridgen kan men zich opgeven bij de secretaresse: Mevr. H. J. Trost- Verval, Galicië 22, Leusden-C. ARTS, te Leusden, afwezig van 23 oktober tot 1 november, waarneming door Dokter J. H. Lantink. Leusden-C. Dep.: at? r/' Ardennen 2 - Leusden-C Koop bij de man die het ook repareren kan. Wasautomaten Koelkasten Stofzuigers enz. TECHN. BUREAU Eikenlaan 51 Leusden-C. Tel. 03496-2189 VAMOR N I. - K.N.A.C. Autorijschool (Tel. privé UU387-1652) voor Daf rijbewijs voor gewoon rijbewijs voor vrachtwagen rijbewijs (o.a. Bedford vrachtwagen) De lessen worden door alle gediplo meerde instrukteurs gegeven. VOOR LEUSDEN: G. H. VAN T KLOOSTER Tel. 03490-32090 De rijschool met 't mooiste lessys- teem voor U en voor ons en het meeste succes. Theorieavonden worden gehouden om de 14 dagen in Leusden, om de 14 dagen in Renswoude en een maal per week in Scherpenzeel. LEUSDER KRANT "1 DONDERDAG 19 OKTOBER 1972 LEUSDEN/ZUID - De ouderavond van de peuterspeelzaal De Treekloper tjes werd deze keer vrijwel geheel verzorgd door de heer P. H. Dirks. De heer Dirks, die deskundig is op het gebied van speelzalen, liet dia's over deze zalen zien, die hij in verschillende plaatsen genomen had Hij vertelde boeiend en zeer gedetailleerd over de kinderen die we daar bezig zagen. De ouders waren het hier echter lang niet altijd mee eens, zodat er na de pauze discussie over diverse zaken ontstond. Piet Hein Dirks vertelde tijdens het vertonen van de dia's onder meer, dat het idee van de speelzalen 7 jaar geleden ontstaan is en dat er nog steeds onderzoekingen over aan de gang zijn. Hiervoor waren er al wel dagverblij ven (deze zijn er helaas ook nog veel te weinig), maar deze hebben een heel andere opzet. Hij hamerde erop, dat nog steeds zo weinog vaders op ouderavonden te begroeten zijn en dat de ouders 's mor gens bij het wegbrengen wat langer moeten blijven; het kind als 't ware inleiden. Vooral dit werd later een discussie punt. Veel ouders waren van mening, dat op die manier het kind juist gaat dwingen. Het blijft langer huilen, om dat het weet, dat de moeder dan lan ger blijft. Oolc zou het in de speel zaal dan zo'n chaotische toestand wor den. Over deze chaos in verband met spelen was men het ook niet met de heer Dirks eens. De ouders vonden over 't algemeen, dat men voor 't kind een zekere orde moet scheppen, omdat hij het anders niet meer ,,ziet". Ook zijn er kinderen, die geen vrijheid willen. Dit in tegenstelling tot despre ker, die de kinderen liefst helemaal vrij laat of in ieder geval zo vrij mo gelijk. Straffen en belonen riepen ook zeer verdeelde meningen op De heer Dirks gelooft in geen van beide, terwijl de ouders stelden, dat straffen toch wel eens nodig kan zijn, b.v. als het kind veel en gevaarlijk wegloopt. Door de leidsters van de zaal werd nog aan de ouders gevraagd te helpen met het opknappen van de spullen. Veel dingen hebben een verfje nodig of moeten gerepareerd worden. Een boeiende avond; vooral om de opvattingen van Piet Hein Dirks, die voor veel ouders te vrij waren. Hier door kon deze levendige discussie ont staan. LEUSDEN/CENTRUM - Op 12 okto ber kwamen 78 ouders van kleuters van de Wip-Wap bij elkaar in de nieuwe kleuterschool aan de Hamersveldse- weg Daar hoorde men onder meer dat deze nieuwe school vrijdag 27 oktober officiéél geopend zal worden, 's mor gens feest voor de kleuters, 's middags het officiële gedeelte Men hoorde er ook, dat het aantal kleuters dat de Wip- Wap bezoekt momenteel 91 bedraagt, verdeeld over 3 klassen. Mét allen die reeds op de lijst staan voor de komen de maanden, verwachten de leidsters dat zij in februari met het maximaal aantal van 37 kleuters per klas zullen zitten. Gelukkig lijkt de kans groot dat er tegen die tijd een vierde lokaal in gebruik genomen mag worden, zeker wanneer het aantal aanmeldingen van kleuters voor de Wip-Wap in het huidi ge tempo door blijft gaan Voor de oudercommissie werden 4 nieuwe le den gekozen de heer Parson en de dames Hoitinga, v.d BurgenSchreurs. Zij volgden de heren Bos, Stegeman en De Voogt op. Bij het aftreden van de heer Bos en de heer Stegeman bena drukte de voorzitter het feit dat zij niet meer zijn weg te denken uit de geschiedenis van de openbare kleu terschool in Leusden-Centrum. Daar het vele werk dat zij hebben verzet nauwelijks in woorden en zeker niet in een bos bloemen of een ander kado is uit te drukken, moet de boekenbon die zij kregen dan ook slechts worden be schouwd als een herinnering aan de tijd die zij aan en met de kleuter school besteed hebben. Het besluit, genomen op de vorige ouderavond, om een kado voorde nieuwe school uit het schoolfonds aan te schaf fen, bleek inmiddels uitgevoerd In overleg met de hoofdleidster, mevrouw Reineman, heeft de oudercommissie een filmprojector gekocht, die de school bij de opening zal worden aangeboden. Tijdens de rondvraag deed mejuf frouw Powell het woord namens me vrouw Reineman, die door ziekte niet aanwezig kon zijn, en mejuffrouw Ise- rief Zij bracht de volgende punten onder ieders aandacht. 1. Melkkaarten uiterlijk donderdag middag inleveren wanneer men prijs stelt op schoolmelk in de erop volgende week; 2. gym- of balletschoentjes zijn aan te raden, in verband met mogelijk be smettelijke voetkwalen (wratten), eventueel gymbroek en truitje, al les graag voorzien van een naam en veroakt in een voor de kleuter her kenbaar zakje of tasje; 3. Laarzen s v p. duidelijk merken; 4. Absenten s.v.p melden, zomogelijk tussen 8.05 uur en 8.45 uur Naar aanleiding van. een vraag wordt nog eens gesteld dat de leidsters snoe pen op school zeker niet stimuleren, dat zij een kleuter liever een boterham dan een liga zien eten en dat zij ouders, desgevraagd, aanraden bij verjaarda gen te laten tracteren op „gezond" snoep, d.w.z. geen toffies, zuurtjes of andere zoetigheden. Na sluiting van het officiële gedeelte van de avond hebben 2$ ouders zich' nog enige tijd enthousiast bezig gehou den met het maken van wandkleden. De mooiste(n) hiervan zal (zullen) bij de opening van de school worden aan geboden. LEUSDEN/ZUID - Als laatste evene ment van dit seizoen hield de LTV „Lockhorst" afgelopen weekend het traditionele beltoernooi. De wedstrijd leiding was weer in handen van Eddy Vos, die er voor gezorgd heeft, dat alles feilloos is verlopen. Ook de voor de tijd van het jaar ongekende weers omstandigheden maakten dat dit tour- nooi op alle onderdelen zeer geslaagd genoemd kan worden. De zaterdagavond was gereserveerd voor een gezellig samenzijn, waarbij tijdens een drankje en een dansje de banden nauwer konden worden aange haald Of dit van invloed was op de prestaties van zondag kunnen we niet aantonen, maar een feit is, dat enkele gevestigde reputaties hun tenniscapa- citeiten niet waar konden maken. Al met al. een gezellig weekend voor de Lockhorsters en onderstaand volgen nog de winnaars van de diverse poules Poule 1: 1 mevr During en Peter Beunder 2. mevr. de Roode en dhr. Kruissink 3. mevr. de Jong en dhr. Velthuysen Poule 2: 1. Aafke Briiggemann en Roland Dijk graaf 2. Thea Elsackers en Henk Noordkamp Poule 3: 1 Maaike Dolhain en les Hoogedam 2. Joke Bos en Aad de Looze Poule 4: 1. Joop en Ed Vos 2 Hans en Gerrit Bolk. ANTILOPEN 1 - BADHOEVE 1 7-7 LEUSDEN - Antilopen 1 is de laat ste weken, geplaagd door inval- lers(sters), totaal van slag af en het blijkt zeer moeilijk de invallers resp. invalsters te herkennen want de z.g. vaste spelers en speelsters blijven vooral qua inzet ver beneden de maat en de resp. invallers (stersl knokken voor hun plaats. De oude kwaal van een paar jaar geleden begint weer terug te komen, veel te veel praten in het veld en 't is jammer maar waar, onderling is er ook het nodige loos. Inmiddels heeft de ploeg de no dige punten bij elkaar en handhaven zij zich zeker voor de toekomst, maar op het bestuur en de trainer rusl: een zware taak om de oude plezie rige sfeer weer terug te krijgem Inzet en feest in een ploeg bete kent meestal halve winsten als men niet wil moet men maar voelen zegt het spreekwoord en het bestuur hoopt dan ook niet dat het mes eringezet moet worden Antilopen begon deze middag zwak en moeilijk spelend te gen Badhoeve 1 notabene onderaan staand met 0 punten uit 6 wedstrij den en men pakte de zaken veel te gemakkelijk aan. Badhoeve een raar spelletje korfbal spelend en veel met het lichaam werkend, wat onbestraft bleef door de niet al te sterk fluitende scheidsrechter kwam snel voor met 0-1, liep zelfs uit door onnauwkeu righeid in de verdediging tot 0-2. Gert Nieuwenhuis maakte uiteenstraf- worp 1-2. Badhoeve bleef sterker kwam zelfs op 1-3 Kees Hendrikse bracht voor de rust de stand nog op 2-3. In de pauze is er door trainer Hans Wijnen nog wel het nodige gezegd. Korfballend was Antilopen duidelijk de betere ploeg, maar er werd ge speeld zonder het kopje te gebruiken en verdedigend was Antilopen deze middag zeer zwak. Weer kwam Bad hoeve roet in het eten gooien en kon uitlopen tot 2-4 Met een gaaf effectvol afstandschot bracht Theo v Binskerken de stand terug op 3-4. Badhoeve bleef profijt trekken van het zwakke Antilopen verweer en kwam met een doorloopbal waar een luchtje aan zat op 3-5. Tinie de Ridder na haar zware on geluk dit jaar, na 7 weken voor het eerst weer meedraaiend in Antilopens hoofdmacht kan terugzien op een zeer goeie wedstrijd Heimen v. Binskerken ging opofferend proberen zijn mede spelers (sters) schietkansen te geven Uit zo'n aangegeven bal maakte Tinie keurig vlak voor de korf 4-5 uit een prachtige combinatie tussen, aanvoer- Uit de wedstrijd Antilopen - Badhoeve. Antilopen-aanvoerder Gert Nieuwen huis scoort uit een strafworp. Foto: Janus Visser. der Gert Nieuwenhuis en Heimen v. Binskerken, maakte eerstgenoemde speler de gelijkmaker 5-5. Ineens begon Antilopen een kwar tiertje te korfballen Rob v. Binskerken maakte met een zeer ver afstandschot 6-5. Eindelijk stond Antilopen voor, Corrie de Ridder maakte uit een klein kansje met een zuiver schot 7-5. En de winst leek 10 minuten voor het einde binnen te zijn. Beter gezegd de winst had door goed balbezit spelen, binnen kunnen zijn, vlak voor 't einde te Badhoeve nog 7-6 en in de laatste minuut zelfs gelijk 7-7. De zwakst korfballende ploeg maar de ploeg met de grootste inzet pakte hiermee haar eerste punt. Antilopen 1 zal zich ze ker moeten gaan bezinnen voor de volgende wedstrijden. De eerste helf van de competitie zit er op en Anti lopen heeft nu 7 wedstrijden gespeeld en 8 punten met de score 41 voor en 39 tegen. Verdedigend is er dui delijk wat aan de hand. Antilopen 11 was vrij. Antilopen 111- D.O.S.C. 11 6-Z Telefoon 03496-1969 LEUSDEN/ZUID - Dinsdagavond 10 oktober, te 19.45 uur opende de pre sidente, mevr. T. Kuiper, de jaar vergadering van deN.C.V.B. afd. Leus den-zuid in het Jeugdgebouw van de Ooievaars, Horsterweg. Ondanks de dikke mist waren zéér veel leden ge komen om de jaarvergadering bij te wonen. Na een meditatie over Romeinen 13, „Zijt niemand iets schuldig dan el kaar lief te hebben, las mevr. C. S. Jansson de notulen voor van de bijeen komst op 12 september 1972. Ook het jaarverslag 1971 werd voorgelezen en door de vergadering goedgekeurd. De afdeling Leusden-zuid heeft nu 55 leden en de opkomst per avond is gemiddeld 33 leden. Het financieel verslag 1971 werd, bij verhindering van de penningmeesteresse, voorgele zen door één der bestuursleden, en sloot met een batig saldo. Vier jaar was er koffie gezet en rondgedeeld door een aantal dames, waarvoor de vergadering zijn dank uitsprak, en nu bood een nieuw koffie- team zich voor het komende jaar aan. De ziekenbezoeksters, die het afgelo pen jaar de zieke leden van deN.C.V.B. hadden bezocht, wilden dit graag nog een jaar blijven doen. Presidente mevr. T. Kuiper en pen ningmeesteresse mevr. J. B. Winter, die hun funktie 6 jaar hadden ver vuld, stelden zich niet herkiesbaar, en na stemming werden de volgende 2 bestuursleden gekozen: mevr. C. H. Scholtus en mevr. A. Biel. Zij zullen in overleg met de overige bestuurs leden de te vervullen funkties verdelen. Met algemene stemmen werd tot pre sidente van de N.C.V.B. afd. Leusden- zuid door de vergadering gekozen: mevr. C. S. Jansson, Maria Stuart- laan 4, Leusden-zuid, tel. 03490-17582. Na de pauze hield de heer Jansen, bedrijfsvoorlichter sierteelt, een boeiende inleiding over de verzorging van kamerplanten. De aanwezige dames kregen zéér vele nuttige wenken, en konden aan de hand van de door de heer Jansen meegebrachte voorbeel den van planten, die door verdroging of verdrinking in een benard stadium waren gekomen, hun eigen wijze van wa tergeven toetsen. Met een danklied werd deze pretti ge vergadering gesloten.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 6