EEMLAND-OEFENING ROND GEFINGEERDE OLIE-RAMP Zilveren bondsspeld van NeVoBo voor de heer A. van Slooten Achtste Achterveldse dorpskontaktavond trok veel publiek Geslaagde bazar Leusden bracht 15 mille op ur EHBO-Achterveld plaatst hulpkoffers en tassen in 'tdorp Doesbiirgse raad op bezoek LEUSDENAAR ONTVING HOGE ONDERSCHEIDING: Winterclnbs Blijhof DONDERDAG 26 OKTOBER LEUSDER KRANT (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De volledi ge raad van Doesburg plus besturen van drie plaatselijke woningbouwver enigingen brachten zaterdagmiddag met hun dames een bezoek aan de ge meente Leusden; nadat men 's mor gens enige tijd in Buren (Betuwe) had vertoefd. Het gezelschap werd om streeks drie uur door wethouder Van Zandbrink ontvangen, omdat burge meester Van der Post was verhin derd. De heer Van Zandbrink gaf een overzicht van de eerste fase van het struktuurplan Leusden/Centrum, waarna onder leiding van de heer Po lak van het bureau Kabinet en Voor lichting een busrit door de nieuwe wijken werd gemaakt. Men bracht een bezoek aan Rossenberg, De Wetering en Rozendaal. Verder werd het sport complex aan de Bavoortseweg bezich tigd. Omstreeks zes uur vertrok het gezelschap weer naar Doesburg. VERLOREN EN GEVQNDE VERLOREN Op 10 oktober een plastic tas, inhou dende blauwe bikini, baddoek en haar borstel. Blok, P. Stormstraat 36, Ach terveld. Lang voordat de deuren van de bazar werden geopend stonden de belangstel lenden in grote getale op de stoep. En het talrijke publiek was kooplustig, en deed graag mee aan alle spelen en loterijen Er was heel wat propaganda gemaakt voor deze bazar, in de kran ten door publikaties, door middel van ïnlegvelletjes aan verenigingen en zelfs muzikaal. Woensdagavond 17 oktober ging het harmoniegezelschap „Lisi- duna" met de charmante majorettes door Leusden, vlaggetjes en stickers voor de bazar uitdelend, en voorafge gaan door tien heuse fakkeldragers. Donderdag 18 oktober ging de geluids dagen nog eens door Leusden, en om 18 uur wérden de oudere inwoners van Leusden opgehaald. Zij konden vóór de opening een bezoek aan de bazar brengen, dronken op hun gemak een kopje koffie en hadden het voorrecht de eerste keuze te mogen doen uit de vele fraaie handwerken. Om 19 uur opende ds. W. Sirag de bazar door met een spuitbus de belangstellenden met toverachtige serpentineslierten te om hullen Vier klaslokalen, het handenarbeid- lokaal en de hallen waren smaakvol ingericht en stonden vol stands, waar van de stand met het spotje op de beel dige boeketten droogbloemen de meest aantrekkelijke was. Overal was muziek te horen, en de 74-jarige mevrouw Kuyt laafde in Heintjes Eethuis" de dorstige kelen, en deelde onverdroten de vele door iedereen geprezen gebak ken cakes, koeken en wafels rond. Er was van alles te koop tegen prettige prijzen: geitenharen sokken, gehaakte spreien, wandkleden, stoven, levensmiddelen, tweedehandskleding. Er was een winkel van sinkel voor de ACHTERVELD - De plaatse lijke E.H.B.O. heeft óp diverse punten in het dorp - en ook daar buiten - een aantal E.H.B.O.- koffers geplaatst. Deze koffers bevatten een uitgebreid assorti ment verbandmiddelen en derge lijke. Dit heeft van de vereni ging een grote investering ge vergd, maar het bestuur is ver heugd dat thans een lang gekoes terde wens in vervulling is ge gaan. Deze koffers bevinden zich op de navolgende adressen: W W. van Dijk, Hessenweg 170, tel. 330, Mevrouw Kleinveld-Sijmons, Hes senweg 166 (garage), tel. 209; Mevrouw van Eist-van de Geest, Hessenweg 139 (Aannemingsbe drijf), tel. 03490-21108; W. P. van Nimwegen, Hessen weg 204 (P.T T.-kantoor), tel 230; L. H Smink, Achterveldseweg 41, tel. 317; Mevrouw De Vette-Beukeboom. Stoutenburgerweg 34, tel 284; H C. van Dijk, Pater Storm straat 6; W. J Hilverts, Walter van Amers- foortsestraat 2, H. J Legdeur, Hendrik van Vi- andestraat 2, tel 596, Mevrouw Schimmel-van de Berg, Hendrik van Viandestraat 28; Mevrouw A. Lammers-Teunisse, de Verjaegde Ruyterweg 11 E.H.B.O.-tassen bevinden zich op de navolgende adressen: Mej. A. Wijntjes, Jan van Arkel- weg 14, tel. 474; Mevr E. Ossendrijver-Huiskes, Klettersteeg 8. Deze adressen zullen ook wor den voorzien van een muurbord „E.H.B.O. verbandpost" Het E.H.B.O.-bestuur acht het dringend gewenst dat iedere in woner goed op de hoogte is van de adressen waar een verbandkof- fer - en meestal ook een goed geoefende E.H.B.O.-er(ster)aan- wezig is. snuffelaars, en er was één lokaal hele maal voor de kinderen Daar werden poppenkleertjes en speelgoed verkocht. Er werden vier poppenkastvoorstel lingen gegeven en tenslotte werd de poppenkast Amerikaans verkocht. 250 taarten vonden hun weg naarLeus- dense huisgezinnen, en de le prijs van de loterij was een schaap, de 2e een big, de 3e een legioen krielkippen. Te doen was er ook van allerlei. Er was het rad van avontuur, er waren twee grabbeltonnen en twee grabbel- juffrouwen, die vooral bij de jongens erg in trek waren. Er waren stands om ballen te gooien, te schieten. Men kon enveloppen trekken, een roos uit de rozenboom plukken, het aantal witte bonen, het aantal lucifers, het aantal stukjes fonduevlees en het gewicht van een rollade raden. En het resultaat van deze drie ge slaagde bazardagen was een aardige som gelds in handen van een tevreden bazarkommissie. LEUSDEN/CENTRUM - Van maandag 6 november a.s. tot en met donderdag 29 maart zullen de zogenaamde „Winterclubs" van de speel- en recreatievereniging „Blijhof" weer gaan draaien. De ze clubs zijn bestemd voorkinde ren van vier tot en met twaalf jaar. De clubs staan onder lei ding van studenten van deAkade- mie voor Beeldende Vorming, van de huishoudschool „Nieuw Be- kenstein" en de Pedagogische Academie St. Agnes. Het ligt in de bedoeling dat kinderen van de leden, ingedeeld in leeftijdsgroepen, twintig avon den (of middagen) hun vrije tijd besteden aan knutselen. Hiervoor worden allerlei materialen ge bruikt, zoals klei en papier ma- ché, hout, leer, linoleum, papier, karton, touw (knoopwerk), verf en inkt. Voor de vervaardiging van kleine stukjes is een email leeroventje \aangeschaft. De groepen zijn als volgt ingedeeld: Maandag van 18.30 uur tot 20 uur: kinderen van 6 tot en met 9 jaar. Woensdag van 13.30 uur tot 14.45 uur: kinderen van vier en vijf jaar. Woensdag van 18.30 uur tot 20 uur: kinderen van 6 tot en met 9 jaar. Donderdag van 18.30 uur tot 20.30 uur: kinderen van 9 tot en met 12 jaar. (Voor 6e klassers eventueel 13 jaar). De kosten per kind (voor het gehele seizoen) zijn f. 7,50. Na dit informatief gedeelte en een kopje koffie nam hét showorkest „The Ringleaders" bezit van het toneel. Zij slaagden er uitstekend in om de aan wezigen nog enige uurtjes aangenaam te vermaken ACHTERVELD - De achtste Achter veldse kontaktavond, georganiseerd door de Jeugdraad/Dorpskontakt Ach terveld is ook nu weer uitstekend ge slaagd. De „nieuwe" Achtervelders hebben terdege acte de presence ge geven, zij vormden zelfs de meerder heid. Het is een gelukkig verschijnsel dat ook zij zich interesseren voor het geen er reilt en zeilt in Achterveld. Na het welkomstwoord van voorzitter Ton Kleinveld, volgde eerst een infor matief gedeelte, hoofdzakelijk verzorgd door leden van de Achterveldse toneel vereniging „Culdoto" De dorpsomroe per (J. M. Schouten) dook - welhaast vanzelfsprekend - in de historie van Achterveld en omgeving door de vele historische straatnamen in de nieuw bouw van een toelichting te voorzien De plaatselijke VVV functionaris (Henk Smit) maakte nieuwe bewoners wegwijs in de Achterveldse dreven Ook het „Binnenhof" der gemeente, in Leusden Centrum werd doorgelicht. Het zal de nieuwe bewoners echter niet geheel duidelijk zijn of de bus die daarheen rijdt, door een busonderneming of door een politieke partij geëxploiteerd wordt! Thomasvaer en Pieternel (Bert van Wegen en Clara van de Span-Noot) namen de ruim 20 Achterveldse ver enigingen onder de loupe. De nieuwe inwoners weten nu dat er in Achter veld een bloeiend verenigingsleven be staat, waar ook zij van harte welkom zullen zijn! En al is er de laatste jaren veel gerealiseerd, vooral wat sport accommodatie betreft, die heel grote wens van een zwembad in Achterveld, bleef ook hier levensgroot overeind Dorpskontaktavond Achterveld. Tijdens dit gezellig samenzijn van de inwo ners van Achterveld werd er naast amusante gepraat en gezellig dansen ook uit volle borst gezongen en wel het kersverse dorpslied van Achter veld. (Foto Janus Visser). LEUSDEN/Z - De bazar, die werd gehouden op donderdag 18, vrijdag 19 en zaterdag 20 oktober in de Christe lijke basisschool aan de Beatrixlaan ten bate van het nieuw te bouwen wijk centrum bij de Nederlands Hervormde kerk te Leusden-Zuid is een eclatant succes geworden. De bazarkommissie en alle dames en heren, die er een jaar lang voor hebben gewerkt, kunnen trots zijn op de bruto-opbrengst van maar liefst f 15.201,82. De belangstel ling van de zijde van de Leusdense bevolking was overweldigend. LEUSDEN/CENTRUM -Onzeplaats- ;enoot, oud Amersfoorter, de heer van Slooten, heeft op de laatste ondsraadvergadering een van de hoog - onderscheidingen van de NeVoBo jekregen, n.l. de zilveren bondsspeld. was bij zijn afscheid als lid van bondsraad. Reeds in 1954 was de leer van Slooten lid van deze bonds- aad. Sinds de reorganisatie van de Ne- óBo, waarbij ons land werd inge- eeld in 24 districten, was hij de grote rganisator van het nieuw gevormde istrict Eemland. Onder zijn leiding wam „Eemland tot stand Door zijn ele andere werkzaamheden was hij enoodzaakt zijn functie als voorzit- van het district neer te leggen. Is waardering voor het vele werk at hij heeft verricht voor de volley- alsport in ons district, werd hij bij ijn afscheid tot erelid van het dis- ïct „Eemland" benoemd. De volleybalsport heeft in de jaren de 2de wereldoorlog een geweldige Pgang gemaakt De NeVoBo telt op et ogenblik ruim 60.000 geregistreer- leden en behoort hiermee tot een an de grootste binnensportbonden. De NeVoBo, afdeling Amersfoort, erd op 23 juni 1952 opgericht en op eerste jaarvergadering werd hij voorzitter gekozen De heer Van ooten heeft in zijn 20 jaren volleybal fle fucties bekleed. Hij is niet alleen het bestuurlijke vlak werkzaam ge- eest. Enkele jaren heeft hij de volleybal deling van „Wilhelmina" geleid en 'traind en daarna is hij 121/, jaar torzitter, trainer en coach van V V A. iweest. De volleybalvereniging VV A teft hij groot gemaakt, door het or- iniseren van bijzonder belangrijke ternationale toernooien. Hij was de Tste die volleybal contacten tot stand acht met Turkije. In 1960 werd »r hem een uitwisseling met ver killende Turkse clubs 4ot stand ge acht Hierdoor werd het mogelijk t V.V.A. een 16-daagse volleybal- JP naar Turkije maakte. Dat deze "wisseling op prijs gesteld werd, &ek uit het verzoek aan de heer Slooten, om voor de radio in ls- iboel een radiopraatje te houden deze sportuitwisseling. Verder laniseerde hij tijdens het 700-jarig 'taan van de stad Amersfoort een 10 fden volleybal-toernooi, waarbij 160 tenlandse gasten vertegenwoordigd ren Ook teams van achter het ijze- L gordijn kwamen graag naar de toer den van V V.A. In 1967 had hij de leiding van de fi- wedstrijden van de West-Europese npioenschappen, welke in deAmers- rtse sporthal werden gespeeld, let district Eemland is samengesteld de vroegere afdelingen. Amers- irt - 't Gooi en Harderwijk en telt menteel ruim 3550 leden, n de Amersfoortse competitie namen het seizoen '72/'73, 220 teams deel deze competitie Het ledental in ersfoort is gegroeid tot 1850 leden, 'rbij ook de jeugd een belangrijke ds inneemt. Per jaar worden er Twee Leusdense spuitgasten in actie tijdens de groots opgezette Eemland oefening. (Foto Janus Visser). AMERSFOORT - Op het terrein van de hoofdwerkplaats van de N.S. aan de Soesterweg werd een algehele grote brandweer oefening gehouden waaraan een groot aantal eenheden van de N.S.- brandweerkorpsen uit Eemland, GGD, politie, Rode kruis en E.H.B.O. deel namen. Het spoor-emplacement werd tot rampgebied verklaart toen om 19.01 uur een melding kwam van een grote oliebrand, twee wagons stonden in lich te laaie terwijl in de werkplaatsen naar slachtoffers gezocht moest wor den. De Amersfoortse brandweer rukte na de eerste melding uit met groot materieel, bijgestaan door politie en GGD. Al spoedig kwam het Rode Kruis en E H.BO.-ers te hulp om de ge wonden en slachtoffers af te voeren. De Amersfoortse brandweer had de grootste moeite om deze omvangrijke brand te bestrijden, waardoor men om 19.45 uur assistentie vroeg van de korpsen Soest en Hooglanderveen. Om 19.50 uur werden de korpsen van Leusden en Baarn opgeroepen om as sistentie te verlenen. Een eenheid van 8 brandweerlieden van de Leusdense brandweer bemande de lagedrukspuitwagen en zette koers richting Amersfoort, gevolgd door de wagens van commandant de heer J. Upperman met jury-lid Fontijn en ad- junkt commandant J J. Mol en On dercommandant J. v. Nimwegen. Op de grens Leusden - Amersfoort wer den zij opgewacht door de Amers foortse politie, die de Leusdense brand weer met sirenes en zwaailichten door het drukke Amersfoortse verkeer lood ste naar het rampgebied aan de Soes terweg. Daar werden zij ingezet bij het blussen van enige brandende wa gons, waarna zij al spoedig het sein „brand meester" konden geven. Deze groots opgezette oefening moest aantonen met welk een hulpvaardig heid en bekwaamheid een dergelijke ramp door de verschillende onderdelen bestreden kan worden. Door een groot aantal jury-leden werd rapport opge maakt over de accuratesse en bekwaamheden van de verschillende korpsen. Enkele van de brandende wagons. (Fo in de sporthal ruim 1200 wedstrijden gespeeld, terwijl de wedstrijden van de le en 3e divisie in hoofdzaak op de zaterdag worden gespeeld. Door de zeer omvangrijke organi satie en het grote aantal wedstrijden, was het rayon-bestuur verheugd, dat een gedeelte van deze wedstrijden kon den worden ondergebracht in de sport hal in Barneveld Ook onze plaatselijke vereniging, de volleybal afdeling van Impala neemt met verscheidene teams aan deze com petitie deel en zij is daar een graag geziene gast De heer Van Slooten was tot vorig jaar voorzitter van het district „Eem land", en heeft daarna tot septem ber dit jaar zitting gehad als vice- voorzitter in het districtsbestuur Hij is nog steeds werkzaam in di verse functies in de NeVoBo. Hij blijft voorzitter van het rayon Amersfoort en verder is hij lid van de sponsor commissie, de nationale financiële commissie en de commissie ad hoe, die de mogelijkheid van wederinvoeren van protesten onderzoekt. Tenslotte werkt hij nog aan een manuscript, dat de 20-jarige Amers foortse volleybal geschiedenis in al zijn onderdelen behandelt. Dii zullen we met veel belangstelling tegemoet zien. Bij aankomst krijgen de spuitgasten hun opdracht van de heer Vermeu len (witte helm) om de brand op ef- fektieve wijze te helpen bestrijden. (Foto Janus Visser). De heer A. v. Slooten... (Foto Janus Visser.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3