1""ALGEMENE BESCHOUWINGEN Belastingvoorstellen nodig om verzorgings- peil op niveau te houden Werkgelegenheid voor ons moeilijk te doorgronden beleid Verhoging personele belasting voor ons onaanvaardbaar J. H. van Dijk (KVP) De heer J.J.van Tiel (VVD J. C. T. Kuijpers (PvdA): DONDfcKDAG 26 OKTOBER LEUSDER KRANT <F Mijnbeer de voorzitter, het colle ge beeft ons van de gewone Dienst een sluitende begroting aangeboden, dit onder voorbehoud dat de Raad ak koord gaat met de aanpassing van de minimum normen, zoals vermeld in de circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken. Hoewel onze fractie niet juicht over belasting- verbogingen, kan zij het standpunt van het College wel delen, dat, wil bet Gemeentebestuur een verzorgings peil van onze gemeente op redelijk niveau houden, er niet aan is te ont komen. Mede in verband met de geld ontwaarding, zien wij dit als een re- ielijk voorstel. Anderzijds betreu ren wij het, dat de Minister van Fi nanciën heeft besloten, het accres in de uitkeringen uit het gemeente fonds te moeten verlagen. Hierdoor wordt het Gemeentebestuur ertoe gedwongen, haar eigen belastingpeil te herzien. Wel staat er tegenover, dat de uitkering wegens ongewoon bevolkingsverloop bijna f300.000,-- boger kan worden geraamd. Enkele belangrijke aspecten willen wij met onze beschouwingen aan de orde stellen. VOLKSHUISVESTING EN RUIMTELIJKE ORDENING Mijnheer de voorzitter, in het be grotingsjaar zullen wij een versnel- de uitbreiding van de woningbouw kun nen verwachten. Binnen enkele ja ren zal de realisering van de eerste fase van het structuurplan plaats- vinden. Bij realisering heeft u ge- I bruik gemaakt van de anticipatie- bevoegdheid overeenkomstig de Wet op Ruimtelijke Ordening en de Wo- I mngwet. U erkent, dat deze oplossing niet bevredigend is. Zoals uit uw I aanbiedingsbrief blijkt, zal het Col- er naar streven, bij de ontwik- I keling van de tweede fase van het structuurplan, de normale procedu res met betrekking tot de bestem mingsplannen te volgen en de parti cipatie van de burger hierin zoveel mogelijk te bevorderen. Wij zijn ervan overtuigd, dat het I streven van het College oprecht is Kunt u al reeds mededelen, op wel- 1 ke wijze u de normale procedures I denkt te realiseren. I Ook voor de Raad zelf isdeontwikke- I ling van de tweede fase nog een open I vraag. Om de Raad mede te laten den- I ken, zal een tijdige behandeling van I het globale bestemmingsplan tweede I fase zeer noodzakelijk zijn Speciale aandacht willen wij vragen I voor de verdere ontwikkeling van de I dorpskern Achterveld. Momenteel I njn er nog naar enkele perceeltjes I te koop. Onze fractie is van mening I dat een stilstand van de bouw niet De heer van Dijk (KVP) verantwoord is en wel om de volgende redenen: Het moet voor de jonge inwoners van Achterveld mogelijk zijn, zich in eigen omgeving te huisvesten. De gevestigde plaatselijke onderne mers hebben geïnvesteerd op een ver dere uitbreiding van de dorpskern. Vindt er geen verdere uitbreiding plaats, dan is het toch al hoge in vesteringen niet meer rendabel, het geen t.o.v. de middenstand niet ver antwoord is. De gevestigde actieve plaatselijke ondernemer mag niet de dupe worden, door het uitblijven van een verdere uitbreiding. Er zijn meerdere scholen, die nog maar ge deeltelijk zijn bezet; een aanbod van meer leerlingen zullen de scholen levensvatbaarder maken. Bovendien willen wij nog speciale aandacht vra gen voor de bestemmingsplannen bui tengebieden. Hiermede hebben wij vooral op het oog, het agrarische be stemmingsplan Ruim anderhalf jaar geleden hebben de agrarische stand- organisaties hun medewerking ver leend, bouwpercelen aan te wijzen. Tot heden hebben wij over concre tisering van deze plannen nog niets vernomen. Ook voor dit bevolkings deel van de gemeente is het belang rijk, dat men weet waar men aan toe is. Wij zijn bijzonder verheugd dat het College met de aankoop van de be drijven rekeing houdt met de geld ontwaarding en wij hopen, dat dit in de toekomst eveneens zal gebeuren. Gezien de vaak grote sociale pro blemen, welke zich in deze sector voordoen is een vroegtijdig en soe pel overleg noodzakelijk. WONINGBOUW Het verheugd onze fractie ten zeer ste, dat er in dit jaar in de sociale sector woningen zijn gerealiseerd, waarvan de huur omstreeks f200,-- per maand bedraagt. U heeft hier over reeds mededeling gedaan in de openbare vergadering van de Com missie Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening in 1971 Het is nu toch wel gebleken dat dit geen loze kreet is geweest Dit heeft het ver trouwen in het College versterkt. Onze fractie is bijzonder verheugd, dat de wegen buiten de bebouwde kom zo worden opgeknapt. Een gevaar dreigt er, dat men nu veel te snel gaat rijden, met als gevolg, dat de verkeersveiligheid in gevaar dreigt te komen. Wij zouden aan het College willen vragen, in studie te nemen die verkeersmaatregelen welke nood zakelijk zijn voor de verkeersvei ligheid. Speciale aandacht vragen wij voor het kruispunt bij Ooievaarshor- sterweg - Arnhemseweg. Speciaal willen wij de aandacht vragen voor de verlichting vandebui tenwegen. Vanuit een goed verlichte dorpskern komt men op de sumier verlichte buitenwegen. Onze fractie stelt u voor, de ver lichting van de buitenwegen eens in studie te nemen. Wij hopen dat u dan met ons de mening bent toegedaan, dat een verbetering zeer noodzake lijk is. REGIONALE SAMENWERKING Wat betreft de regionale samen werking, mijnheer de voorzitter, in uw aanbiedingsbrief wordt duidelijk weergegeven de mening van het Col lege, wat betreft de structurele op bouw, zoals men zich die voorstelt en de mening van Leusden, zoals de ze in de betreffende vergadering van het orgaan van onze vertegenwoordi gers naar boven zijn gebracht en uit voerig zijn verdedigd Vooral wat be treft het niveau van het onderzoek, dat volgens de gemeente Leusden lang niet voldoende is, dit om een zo goed mogelijk overleg te creëren Een eigen secretariaat, waarover wij in onze beschouwingen bij de begroting 1972 reeds voor gepleit hebben, is voor het goed functioneren van het orgaan onmisbaar Mijnheer de voorzitter, wij hebben enkele aspecten aangevoerd, waarvan wij menen, dat deze ook zeker bun aan dacht verdienen. Overigens zijn wij voornemens om bij de te behandelen hoofdstukken hierop terug te komen zonder hiervoor een beschouwing te houden. Voor de Raad en het College staat in het begrotingsjaar nog veel werk op stapel. De lieer van Tiel (VVD) Uw college biedt een ontwerp-be- groting voor de algemene dienst aan die sluitend is, voorop gesteld dat enkele verhogingen van belastingen en leges de goedkeuring van de raad krijgen. Het is thans wel duidelijk, dat de visie van uw college dat de begrotingstekorten van enkele jaren, incidentele tekorten waren en geen struktueel tekort, dit in tegenstelling met de opvatting van enkele leden van deze raad. over de voorgestelde belasting verhogingen wil ik het volgende op merken. Het door uw college voorge stelde, de belastingen jaarlijks tot de minimum norm op te trekken, ontmoet bij de V.V.D.-fractie geen bezwaar, met dien verstande dat wij onze mening zullen herzien indien in de toekomst hietoe aanleiding be staat. De financiering van diverse pro jecten in onze gemeente is thans aanzienlijk verbeterd Wij kunnen met voldoening constateren.dat toewijzing van geldleningen voor grondaankopen, bouwrijpmaken en scholenbouw vrij regelmatig plaats vinden Voor an dere urgente boveiiwijkse voorzienin gen is dit echter niet het geval. Toch zullen deze voorzieningen ook zoveel mogelijk gelijke tred moeten houden met de groei van de gemeente. Enkele investerings voorstellen willen wij thans de revue laten pas seren De sportzaal, behoort zeker tot een van de zaken die spoedig gerealiseerd dienen te worden. Uw voorstel deze geheel ten laste van de algemene dienst te brengen achten wij onjuist. Zeker is dat de sportzaal het voorzieningen niveau van de hui dige inwoners verhoogd Maar even zeer is het zeker, dat de toename van de bevolking de realisatie van de stellen wij voor een gedeelte van de investeringskosten, een bedrag van f250.000,-- zijnde 25%, ten laste te brengen van het grondbedrijf De verbouwing van het jeugdcen trum achten wij ook een van de ob jecten waarover discussie mogelijk is. Het tot stand komen van een jeugdcentrum is niet ter discussie, doch wel de investering zoals door uw college voorgesteld. Wij vragen ons af of een verbouwing van f150 000,-- wel verantwoord is Wordt het niet te luxieus. De jeugd vraagt geen luxe ruimte, doch een ruimte die door hen gebruikt kan wor den en waarin zij zich kunnen uitle ven Kunt u een inzicht geven in de kostenbegroting en de exploitatie- opzet waarin begrepen de afschrij- vings termijn. Overigens zijn wij ook hier van me ning dat een kwart van het eventueel nader vast te stellen investerings bedrag ten laste van het grondbedrijf moet komen, onder dezelfde argumen ten als die welke ook voor de sport zaal gelden De financiering van de investe ringen zal grotendeels gevonden moe ten worden uit extra belastingverho gingen. Uw voorstel de opcenten van de personele belasting hiervoor extra te verhogen achten wij slechts gedeel telijk aanvaardbaar Een bijdrage uit het grondbedrijf van f280 000,-- extra in de investering van eerder genoemde objecten zal de kapitaals- lasten voor de gewonen dienst met ongeveer f28 000,-- verminderen. De lasten waarvoor dekkingsmiddelen moeten worden gevonden kunnen dan verlaagd worden tot f32.000,-- Hierdoor kan de extra verhoging van de personele belasting worden terug gebracht van 114 tot 60 opcenten bo ven de minimum-norm Wij zijn met dit voorstel gekomen, omdat wij het onaanvaardbaar achten enige belasting, ook een gemeente lijke, met ongeveer 65% in een jaar te verhogen Daarbij bekruipt ons de angst, dat de verhoging van de op- opcenten op de personele belasting als een gemakkelijke uitweg wordt gezien bij de oplossing van de gemeentelijke financierings problemen Het zal uw college duidelijk zijn, dat de extra verhoging van 114 op centen op de personele belasting voor de V V.D.-fractie vooralsnog niet aanvaardbaar is De voltooiing vande bouwactiviteiten in de le fase van het struktuurplan Leusden is thans ineen eindstadium. Onze zorg blijft bestaan ten aanzien van des stijging van de bouwkosten zowel bij de woningbouw als de bouw van scholen en andere utiliteitswerken Een gedegen kosten bewaking is niet alleen gewenst doch ook noodzakelijk. Onze wens een onaf hankelijk kostprijs-bewakingsbureau in te schakelen blijft gehandhaafd Het resultaat van het hieromtrent door uw college toegezegde onderzoek heeft ons nooit bereikt. Met voldoening kunnen wij vast stellen, dat in de le fase de hoog bouw tot een uitzondering is beperkt. Ook voor de 2e fase zullen wij ons blijven inzetten voor een juiste in passing van bouw in meerdere woon lagen. M d v. dit is voor de V.V.D. - fractie een van de meest essentiële punten en wij zullen hierop voort durend attent blijven. Hierbij wil ik wel aantekenen dat aan iets hogere lang( i-weM Mijnheer de voorzitter, Gezien de korte tijd, die onsistoe- Ibedeeld om algemene beschouwingen |le houden, wil onze tractie een aantal iblemen van de voorliggende be- "otingen alsmede de daarbij beho rende aanbiedingsbrief in drie delen indelen, t.w. |le maatregelen en voorstellen, waar onze tractie het in principe mee eens kan zijn; voorstellen en handelingen, waar onze tractie afwijzend tegenover staat en p vragen en opmerkingen die bij onze fractie zijn gerezen t.a.v. het te voeren beleid. i Ad 1 Onze fractie kan zich in het lgemeen verenigen met Uw volgende vorstellen: aanpassing van de Straat- en Ri oolbelasting; verhoging met 38 punten van de opcenten op de personele belas ting; verhogen van de hondenbelastin gen; verhoging van leges en bouw leges; aanleg van een korfbalveld en verharding van het trainingsveld. [Ad 2. Onze fractie stelt zich afwij- pd op t.a.v. de verhoging van de opcenten op de personele belasting met 114 punten. Ter toelichting moge die nen, dat volgens onze berekening en in strijd met wat U op blz. 7 van de aanbiedingsbrief stelt, de gemiddelde aanslag niet met f 18,- stijgt, doch met een bedrag liggende tussen deze f 18,- en f32,-. Door ons is namelijk een onder zoek ingesteld bij een aantal ge middelde gezinnen. Uit dit onder zoek bleek ons, dat voor een zeer groot aantal gezinnen de druk van de personele belasting veel groter is, dan de door U berekende f60,- gemiddeld. Een belangrijk ^aantal der onderzochten bleek on geveer het peil van de bijgevoegde bijlage te halen. (Voor het gemak en om geen ongewenste publica ties te doen is op de bijlage de aanslag van ondergetekende ge nomen). Zou echter de gemiddelde stijging de door U gesignaleerde f 18,— bedragen, ook dan nog vindt onze fractie een totalegemiddelde stijging totaal f24,- (f6,- f24,-) te hoog Wat verder het door U aange haalde draagkrachtbeginsel be treft, moge nog worden gesteld, dat een groot aantal bezitters van een eigen woning al moeite genoeg heeft om het financiële hoofd boven water te houden ook zonder deze extra aanslag op hun portemonnee Om dan ook nog maar niet te spreken van vele bewoners van huurwoningen, voor wie dit soort belastingen dikwijls ten koste gaat van hun toch al niet zo hoog vakantiegeld. Nee, M d V .detotalebelasting- druk wordt, gezien de door de regering voorgestelde belasting maatregelen en verhoging van an dere kosten (BTW, inkomsten belasting, schoolgelden e.d.) toch al groot genoeg, zonder dat de gemeente daar nog eens een extra grote schep bovenop doet Bovendien zijn wij van mening, dat deze verhoging niet nodig zal blijken te zijn, omdat het begro tingstekort van f60.000,-, wat al dus zou ontstaan, geheel of gro tendeels opgeheven zal worden door de verhoogde bouwleges. De praktijk zal n.l. uitwijzen, dat bij een normale uitvoering van het bouwprogramma, de meerop brengst bouwleges (volgnr. 65), die door U is geraamd op f232.000,- (zonder de verhoging) voor 550 woningen, evenals in het lopende jaar veel hoger zal uitvallen, temeer waar U aan geeft, dat in 1973 920 woningen gereed zullen komen en in 1974 de oplevering van 900 woningen tot de mogelijkheden behoort. Een en ander geeft onze fractie de redenen om het onaanvaardbaar De heer Knijpers (PVDA) omtrent dit voorstel uit te spre ken b Orze fractie kan ook haar fiat niet geven aan Uw voorstel om (ik citeer) „voortaan jaarlijks de minimum-normen met betrekking tot de belastingen en rechten te hanteren en daarvoor direct in de primitieve begroting op de desbetreffende posten de aange- piste raming op te nemen". Het rscht van verhoging van belastin gen komt alleen toe aan de raad en kan derhalve nimmer aan het college van b. en w worden ge- celegeerd. Wel kan het college ieder jaar waar nodig tijdig vóór let indienen van de begroting een roorstel aan de raad doen om n.i.v. 1 januari d.a.v. bepaalde belastingen of rechten te verhogen c. Wat onze fractie bepaald ook niet lekker zit, M.d.V., is de wijze waarop wederom deze begroting wordt behandeld. We hebben deze afspraak gemaakt en hebben ons hieraan te houden, maar het bij Uw college voortijdig indienen van bouw in het toekomstige stadscentrum niet zal kunnen worden ontkomen. Maar dit is dan ook de uitzondering die wij kunnen accepteren Bij de voorbereiding voor de uit werking van de plannen voor de 2e fase zal een goede communicatie tussen overheid en bevolking nood zakelijk zijn. We moeten ons echter v/el realiseren, dat een goede commu nicatie geen éénrichtingsverkeer is, doch een overleg tussen beide partij en, waarbij een ieder zal moeten openstaan voor eikaars problemen. De inspraak achten wij belangrijk en noodzakelijk bij het tot stand komen van de plannen. Inspraak kan en mag echter niet tot in het oneindige wor den doorgevoerd, waardoor vertra ging zal ontstaan, hetgeen uiteraard financieel nadelige invloed heeft. De artikel 19 procedure, welke voor de gehele le fase noodgedwongen werd toegepast, zal voor de 2e fase in meer beperkte mate gebruikt mogen worden. De procedure volgens de bestemmingsplannen zal dan zoveel mogelijk gevolgd dienen te worden De werkgelegenheid is voor ons een moeilijk te doorgronden beleid van uw college De waas van geheim zinnigheid rond het aantrekken vande werkgelegenheid is voor ons onbegrij pelijk, waarbij wij uiteraard wel kun nen begrijpen dat in een bvaald stadium van onderhandeling een ge heimhouding noodzakelijk is De ver koop van gronden in het 3e en 4e sector-gebied blijft naar onze mening achter bij de planning. De vrees is niet ongerechtvaardigd, wanneer wij stellen dat deze verkoop zeer. moeizaam zal gaan verlopen nu waar schijnlijk de investeringsbelasting westen des lands zal worden inge voerd. Gaarne willen wij van uw college nadere informatie omtrent de na dere informatie omtrent de moge lijke vestigingen in Leusden. Tevens willen wij er bij uw college op aan dringen de nodige stappen te nemen teneinde te trachten dat een eventu ele investeringsbelasting voor Leus den niet van toepassing zal zijn De regionale samenwerking ver dient onze volledige aandacht Het beleid van uw college in deze steu nen wij volkomen Niettemin zullen wij ons steeds kritisch moeten bezinnen op de doelstellingen en de opzet van het samenwerkingsorgaan Wij delen u mede, dat wij ervan over tuigd zijn dat van overdracht van be stuurlijke bevoegdheden geen sprake kan zijn zolang geen uitspraak is gedaan over de herindeling van de overheidstaken. Wij zullen blijven waken voor het gevaar van de zoge naamde 4e bestuurslaag Dit wil ech ter niet zeggen, dat het samenwer kingsorgaan Eemland op een laag niveau zou moeten worden terug ge bracht. Een samenwerking en overleg bij de uitvoering van diverse plannen is met alléén zinvol maar dikwijls zelfs noodzakelijk Het contact tussen burger en over heid is in deze tijd van groot belang en dit geldt ook zeker voor Leusden. Een goed contact is naar de mening van de V.V.D. niet gewaarborgd met het uitgeven van een gemeenteblad alleen. Daarnaast zullen ook op andere wijze de inwoners zich betrokken moeten voelen bij de ontwikkeling. De V.V.D. is nog steeds van mening dat een commissie „Contact overheid en bevolking" goede diensten kan be wijzen. Deze commissie zal zich o.a. ook over de opzet van een ge meenteblad kunnen bezinnen. Het is weinig zinvol een gemeenteblad te vullen met algemene artikelen. Der gelijke artikelen zullen door velen reeds gelezen zijn in diverse tijd schriften of week- en dagbladen. Te vens kan deze commissie adviserend optreden ten aanzien van de proble matiek rond de voorlichting. Een der gelijk advies moet gevraagd en on gevraagd kunnen worden gegeven. De commissie dient de trait d'union te zijn tussen overheid en onze inwoners. INVLOED VAN DE VERHOGING VAN DE OPCENTEN MET 38 EN 114 PUNTEN OP DE PERSONELE BELASTING VOOR EEN GROOT AANTAL GEZINNEN. Gegeven. Huurwaarde: f945,--. Waarde meubilair f800,-- Kinderaftrek. 2 kinderen. de te houden algemene beschou wingen zal bij onze fractie in de vervolge toch wel op onover komelijke bezwaren stuiten, nog afgezien van het feit, dat door deze wijze van handelen een hele week van informatie en stelling- name aan de fracties wordt ont nomen. Onze fractie is van mening, dat een zodanige begrotingsbehan deling niet in het algemeen belang is, noch de raad, noch het college, noch het publiek ermee gediend is en het verrassingseffect geheel verloren gaat. Wij voorzien, dat deze begrotingsbehandeling, n.b. het hoogtepunt van het politieke gebeuren in de gemeente, evenals vorig jaar weer een slaapverwek kende vertoning gaat worden. Onze fractie zal zich in de vervolge niet meer kunnen binden aan de afspraak om voortijdig de beschouwingen aan het college ter beschikking te stellen. Ad 3. Vragen en opmerkingen, (in willekeurige volgorde) a. Hoewel U in de aanbiedingsbrief voor de begrotingen 1972 nog stel de, dat „het ontwerp-globaal-be stemmingsplan 2e fase vrijwel afgerond was" terwijl daarnaast nog door U werd gesteld, dat dit plan in de loop van dit jaar ter discussie zou worden gesteld, moeten wij constateren, dat dit tot op heden nog niet is geschied ter wijl U in Uw aanbiedingsbrief hieromtrent in alle talen zwijgt M.d.V., hoe staat het met de 2e fase? b Een andere vraag, die bij ons is gerezen, is: Hoe staat het met de verdere bouw van bejaardenwo ningen? Wij zijn van mening, dat de bouw van bejaardenwoningen in onze gemeente op de behoefte ach terblijft. Daarnaast de vraag, die hier direct verband mee houdt Is in 1973 de bouw van een bejaarden centrum /verzorgingstehuis te' verwachten? Over deze beide on derwerpen is in Uw aanbiedings brief niets te vinden. c. U schrijft in Uw aanbiedingsbrief wel, dat in plan „de Wetering" 152 woningwetwoningen worden Hoofdsom huurwaarde Hoofdsom van de grondslag meubilair na kinderaftrek Totale hoofdsom 50 opcenten voor het rijk (1971/1972) 230 opcenten voor de gemeente (1971/1972) Te betalen in belastingjaar 1971/1972 Voorgestelde 38 opcenten gemeente Voorgestelde 114 opcenten gemeente Te betalen in het belastingjaar 1972/1973 f16,27 f 5,70 f10,99 f50,53 f 8,35 f25,05 1 21.97 f 61,52 f 83,49 f 33,40 f116,89 gerealiseej in een huurprijsklas se van f199,-, terwijl er in „Groenhouten" eveneens een aan tal woningen van nagenoeg dezelfde prijsklasse zullen zijn. U vermeldt echter niet hoeveel van deze goed kopere en hoeveel duurdere wo ningwetwoningen aldaar zullen worden gebouwd. Het is natuurlijk toe te juichen, dat er aantallen goedkopere woningwetwoningen worden gebouwd, maar desalniet temin is onze fractie van mening, dat de bouw van WW-woningen in onze gemeente ver achterblijft bij het landelijk gemiddelde. De 40- 40-20% verhouding zal in Leusden wel nimmer te realiseren zijn, want als we zien, dat in 1971 het percentage WW-woningen nog maar ongeveer 10% bedroeg en in 1972 een percentage van 13 nau welijks zal worden gehaald, dan leert een klein rekensommetje, dat er in de komende 2 jaar ongeveer 1000 WW-woningen per jaar zouden dienen te worden ge bouwd om in 1975 de 40% ook maar enigszins te benaderen. En we zien zelf ook wel in, dat dit teveel gevraagd zou zijn Onze fractie dringt er toch met klem bij bet college op aan, dat ge streefd dient te worden naar de bouw van grotere aantallen wo ningwetwoningen voornamelijk in de goedkopere huurprijsklasse. Vraag: Onze fractie zou van Uw college gaarne nadere gegevens ontvangen betreffende de aantal len WW - woningen/premie-huur- en premie-koopwoningen/vrije sectorwoningen per 1 januari 1973 en de verwachting per 1 januari 1974. d Hoewel uit deze begroting méér beleidsvisie doorklinkt dan in voorgaande jaren, zo moet het ons toch van het hart, dat in Uw aanbiedingsbrief Uw visie op de toekomst weirug aan haar trekken komt. Dit houdt natuurlijk reclft- streeks verband met discussie nota 2e fase, maar wij zijn toch van mening, dat een aantal voor zieningen ook reeds tijdens de le fase minstens „voorzien" hadden kunnen worden. Een aantal vragen zullen onze mening duidelijk maken: - Hoe is de visie van het college op bevordering van cultuur? - Wat is de bestemming van de ge spaarde boederijen in enkele be stemmingsplannen? - Wat denkt het college, behalve de uitbreiding en verbetering van „de Til" nog meer in het belang van de Jeugd te doen? - Is het college bereid om initiatief te tonen t.a.v. een sportnota? - Denkt het college aan de instelling van een sportraad? - Hebben bij de plannen voor de bouw van een sportzaal ook adviezen van de NSF of enigander deskundig in stituut een rol gespeeld? Waarom trouwens geen sporthal? - Bij de plannen voor de uitbreiding van het instructiebad heeft de eigen plaatselijke commissie een bijzon der goed rapport uitgebracht. Wij kunnen deze commissie daarvoor zeker lof toezwaaien. De vraag blijft echter, of deze commissie voldoen de sociologische achtergrondgege vens had. Is er dienaangaande ook een deskundig advies ingewonnen dan wel een sociologisch onderzoek gepleegd? Allemaal vragen, M.d.V., die bij onze fractie zijn gerezen en waarvoor het voor U oiiet moeilijk moet zijn om hierop te antwoordn.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 5