PLANNEN „BLIJHOF" DOOR LEDEN GOEDGEKEURD O Gespreksavond ABTB en ULG met agrarische jongeren 6% van het ledenbestand was aanwezig BLUHOF- ACTIVITEITEN NU VOOR IEDEREEN CONTROLE OP VERLICHTING: 20 AUTO'S REKEURD AGENDA GEMEENTE LEUSDEN Achterveld Leusden/Centrum: Leusden/Zuid: samenwerkingsorgaan ^3emland PROCLAMATIE VAN PRINS PUUP Kringcross KPJ Kerkdiensten Bridgeclub Leusden Oppascentrale Leusden St Hubertus- jacht Inbraak bij Van Gent INHAAL MANOEUVRE MISLUKTE Schaakclub Leusden Opbrengst collecte Bejaarden gym MEDISCHE DIENSTEN i Het sterrenhoekje Burgerlijke stand Gemeente Leusden Verloren en gevonden Gemeente Leusden DONDERDAG 2 NOVEMBER 1912 LEUSDER KRANT LEUSDEN/CENTRUM - Zoals u vo rige week reeds in de krant hebt kunnen lezen hield de speeltuinver eniging „Blijhof" vorige week donder dag een bijz. algemene ledenvergade ring. oomdat „Blijhof" rechtspersoon lijkheid wilde verkrijgen was een ver andering van de statuten noodzakelijk. Hiervoor zou de helft van het aantal leden aanwezig moeten zijn, wat he laas in de verste verten niet het ge val was. Slechts 14 van de 239 leden hadden de moeite genomen om deze vergadering bij te wonen. De verga dering werd dan ook meteen door de voorzitter, de heer A. van der Steeg, weer gesloten. Na een half uur werd de vergadering weer geopend en of koninklijke goedkeuring van de sta tuten kon worden aangevraagd hing dus enkel van de 14 aanwezigen leden af. In zijn openingswoord sprak de voor zitter een hartelijk welkom uit tot de genen, die de aangekondigde plannen belangrijk genoeg gevonden hadden om te komen Als bijzondere gasten stelde hij voor de heer J F C. Hanekamp van de Nederlandse Unie van Speel- tuinorganisaties, en de heren A. Koken P J Dirks van de Werkgemeenschap Kindercentra Nederland Deze heren hebben op buitengewone wijze gehol pen bij de studie en voorbereiding voor deze vergadering en zouden die avond op de vragen een deskundig antwoord kunnen geven De heer van der Steeg bracht de verschillende aktiviteiten van .Blij hof' naar voren en merkte op dat pas werkelijk van een eigentijdse aanpak sprake zou kunnen zijn, als alle aspec ten van dit werk grondig onder de loupe genomen zouden worden Van de peuterspeelzaal en hobbyclubs komt men dan bij de grotere schoolgaande kinderen. Om aan de spontane drang in onze kinderen tegemoet te komen, is een speciale uitgebalanceerde tuin nodig. Voor het kreatieve werk zou een uitbreiding van het gebouw en het aantrekken van deskundige leiding noodzakelijk zijn. Wanneer u het met ons eens bent, dat voor onze kinderen het beste nog niet goed genoeg is, dan zullen wij deze visie aan het gemeentebestuur kunnen voorleggen, aldus de heer van der Steeg. Na de opening kreeg de heer Hane kamp het woord Hij legde het tuin plan riader uit Er is een aparte hoek voor de kleuters gepland Hierbij hoort een pomp, waaraan ze lekker kunnen kliederen. Via stapstenen en een even- wichtsbalk komen ze bij een speel- heuvel die ze vanaf alle kanten kunnen beklimmen Boven op zou een klim- stelling komen, zodat niet alleen maar „trapje op" en dan van de glijgoot af mogelijk zijn Natuurlijk zijn er ook zandbakken gepland die samen met het water uit de pomp een heerlijk speel- object zullen kunnen zijn Aan de groteren is ook gedacht Voor hen zou een bouwhoek ideaal zijn, waar Ob i .UilU ze zelf hun speelmogelijkheden in el kaar kunnen timmeren Oude toestellen, zoals de kabelbaan, het schommelstel en de draaimolen blijven dan gehand haafd Natuurlijk zou bij zo'n opzet spelleiding nodig zijn. Hierover zou nader overleg met de gemeente moeten plaats vinden (eventueel gemeentelijke subsidie). De spelleider moet een bij detijds deskundig persoon zijn, die er ook op let, dat de kleintjes niet door de grotere in verdrukking komen Voor- (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Metde komst van nieuwe statuten van de speel- en recreatievereniging Blijhof is tevens de bepaling ver dwenen, dat niet-leden niet deel mogen nemen aan de activitei ten van Blijhof. Na afloop van de vergadering, vorige week don derdag, werd daarom het bord bij de speeltuin weggehaald waar op stond: Alleen toegankelijk voor leden. Activiteiten, die voor le den gratis zijn, zijn ook vrij toegankelijk voor niet-leden. Bij betaalde aktiviteiten betalen ook niet-leden het dubbele bedrag. LEUSDEN/ZUID - Op de avond van de 27e oktober hield de politie een ver lichtingscontrole op de Doornseweg te Leusden Er moesten maar liefst 20 automobilisten worden bekeurd we gens ondeugdelijke verlichting al de pomp met de trog zal voorde ou deren een verleidelijk object zijn De totale kosten voor het tuinplan worden geraamd op f 17 000 als het kant en klaar wordt neer gezet. Als de ouders echter de handen uit de mouwen willen steken en bouwpakketten in elkaar willen zetten, zal er f 10.000 bespaard kunnen worden Voor het verwezenlijken van de uit breiding van het bestaande gebouw, was een bouwcommissie samengesteld De heer A Grit lichtte dit voorlopige plan toe Volgens dit plan zal het gebouw L-vormig worden. De Fa Lieshout gaat erachter bouwen, wat kostenbespa rend kan werken (een gezamenlijke muur) Hier zijn dan echter wel wat juridische aspecten aan verbonden, want de Fa Lieshout wenst natuurlijk niet dat het gebouw dan verhuurd wordt aan iets of iemand wat veel geluid gaat produceren. Ook over de huidige sloot werd het een en ander opgemerkt Deze gaat da delijk dicht Het zou mogelijk zijn hem helemaal te dempen (wat het voordeel heeft, dat het ongedierte geen levensklimaat meer heeft), maar dan moet er wel voor een goed afwaterings systeem gezorgd worden De kosten voor de bouw zijn nog niet geheel duidelijk. De bouwkommissie schat echter dat deze zo'n f 40 000 gaan bedragen Als de gemeente 1/4 deel voor haar rekening neemt zal C R M er hetzelf de bedrag bijdoen. De rest zal dan uit een lening of uit een garantie van de gemeente voort moeten komen De leden keurden in principe dit plan goed Als de financiering rond zal komen, is er geen vuiltje aan de lucht Er was 1 tegenstem Hierna werd overgegaan tot wijziging van de statuten. Als koninklijke goed keuring verkregen wordt, heeft dat het voordeel, dat het bestuur niet meer verantwoordelijk kan worden gesteld voor geldzaken De vereniging beschikt dan over het kapitaal en kan failliet gaan. de be stuursleden hoeven dan niet uit eigen kas bij te springen De nieuwe statuten werden zonder al te veel moeite aangenomen De leden gaven het bestuurde machtiging, de wij ziging die het ministerie van justitie eventueel zal voorstellen, goed te keuren 7 Vrijdag 3 november: „Ons Gebouw'' 19 30 uur. Oogstdankfeest K P O.. A.B.T.B K.P.J. Vrijdag 3 november: „De Hessenkar", 20 00 uur kaa^tconcours Zondag 5 november: „Ons Gebouw", 14.30 uur, disco-dancing, Harry Visser Zondag 5 november: Sportterrein Leer- sum, 14 30 uur, H.D.S. 1 - Ach terveld 1 Maandag 6 november: Kantine Ker- stens Sportpark. 20.00 uur, tweede ronde kaartconcours. Zaterdag 11 november-„Ons Gebouw 20.00 uur. Prinsenbal met het Carnavalscollege Donderdag 2 november: Half acht. raad zaal, Leusden/Centrum Raads vergadering Zaterdag 4 november: „Pop Corn", jongeren - dansavond Hervormd Centrum, 20.00 uur. Zaterdag 4 november- ,,De Til ".dans avond 15 jaar en ouder. 20.00 uur. Zondag 5 november: „De Til", Open Huis voor iedere belangstellende. 10 00 t/m 13.00 uur Zondag 5 november: Dansmiddag voor jongeren van 10 t/m 14 jaar, „De Til", 14.30 uur. Zondag 5 november: ,,'t RosBeyaart", spelmiddag voor kinderen van 7 t/m 14 jaar, 14 30 uur. Maandag 6 november: EHBO-cursus, Wit-Gele Kruisgebouw, 20.00 uur Donderdag 9 november: 2e kaartavond, „'t Ros Beyaart 19.30 uur Tot slot sprak de heer Kok zijn waar dering uit voor de ontwikkeling in Leusden De aanwezigen heren van N.U.S. en W.K.W. hebben met interes se de plannen gevolgd en er met ple zier aan meegewerkt. Het samengaan van speelgelegenheid en speeltuin is een ongekende rekreatie mogelijkheid. PERIODIEK OVERZICHT. PERIODIEK OVERLEG MET G.S. VAN UTRECHT Op 7 september 1972 vond het perio diek overleg tussen het dagelijks be stuur en het college van gedeputeerde staten van Utrecht plaats. Tijdens dit overleg werd van gedachten gewisseld over de spreiding van industriële ves tigingen in Eemland, de mogelijkheden om in Eemland een detailonderzoek te houden, het toewijzingsbeleid bij gereedkomende woningen en de intrek king vaji provinciale subsidies. VERTEGENWOORDIGING SOEST IN HET DAGELIJKS BESTUUR In de vergadering van het Samenwer kingsorgaan op 25 september 1972 is mevrouw mr J. M Corver-Van Haaf- ten, burgemeester van Soest, gekozen als lid van het dagelijks bestuur. Hier mede is voorzien in de vacature welke was ontstaan na het vertrek van de heer mr. S. P Baron Bentinck. WERKBEZOEK AAN EEMLANDGEMEENTEN Op 20 september 1972 hebben de leden van het dagelijks bestuur, de werkgroep structuurbeleid en de werk groep voorbereiding verkeers- enver- voersonderzoek per bus een rondrit gemaakt door alle bij het Samenwer kingsorgaan aangesloten gemeenten. Het initiatief voor deze rondrit is uit de werkgroep structuurbeleid gekomen, die met het oog op haar werkzaam heden van belang vond een idee te krijgen van de ontwikkelingen in de Eemlandgemeenten. Besloten werd om ook het dagelijks bestuur en de leden van de werkgroep voorbereiding verkeers- en vervoers- onderzoek hiervoor uit te nodigen, aan gezien zij uiteraard nauw betrokken zijn bij de ontwikkelingen in de regio. Het is voor een iedereen zeer geslaag de en leerzame dag geworden, wat mede te danken is aan de uitvoerige toe lichtingen, die de vertegenwoordigers van de diverse gemeenten gaven. VUILVERWERKING Op 17 augustus 1972 heeft de heer mr. J van Haenngen, lid van het dagelijks bestuur en tevens plaatsver vangend voorzitter van de commissie volksgezondheid, de 'ambtelijke werk groep vuilverwerking geïnstalleerd Deze werkgroep die is samengesteld uit de reinigingsdirecteuren van de onderscheidene gemeenten (c.q. de ambtelijke functionarissen, die zich met de vuilverwerking bezighouden), dient na te gaan welke behoeften er in de regio ten aanzien van de centrale vuilverwerking bestaan en welke moge lijkheden er zijn om een centrale vuilverwerking te realiseren.- Het dagelijks bestuur meent dat meer samenwerking op dit gebied geboden is om de toenemende hoeveelheid vaste afvalstoffen goed te kunnen verwerken. HERZIENING PRESENTIEGELD In de orgaanvergadering'van 25 sep tember 1972 is met 23 stemmen voor en 6 tegen besloten het presentiegeld voor orgaan- en commissievergade ringen te verhogen van f35,- tot 52.50. INSCHRIJVINGSREGELING WONINGZOEKENDEN In december 1971 heeft het dagelijks ACHTERVELD - Het Achter- veldse carnavalscollege heeft zich met de navolgende proclamatie tot de bevolking gericht: „Wij, Prins Puup en Raad van 11 van Puupenkoppenland, delen U in het diepste vertrou wen en in het geheim mede. hetgeen reeds met gesloten deu ren m alle gelagkamers van onze overbekende theehuizen van Puu penkoppenland werdbesmiespeld, dat er gaat komen: Op de lie van de 11e een Prinsenbal. waar U allen getuige kunt zijn van het aftreden van Prins Puup de Eerste en het installeren van Prins Puup de Tweede. Het paspoort van Puu penkoppenland, verkrijgbaar bij leden van de Raad van 11 en Boekhandel Vos, zal U de drem- pelgrens van het dagelijkse moe ten naar de onstuimige leut met gemak doen overschrijden Het doet ons tevens deugd U te kun nen mededelen dat er in steigers staat: Een Boerenkielenbal op 13 ja nuari 1973 en een groot carna val op 2 maart 1973 met kinder carnaval op 3 maart 1973 en 4 maart 1973. Op 3 maart 1973 ook een grote optocht voor jong en oud, verenigingen, onderne mingen, bedrijven, eenlingen, ouderlingen, onderlingen. jonge lingen, jaarlingen en alle andere lingen. Dit alles in,Ons Gebouw" te Achterveld. Also opgemaakt en uitgevaar digd in oktober 1972. Alaaf, alaaf, alaaf bestuur alle gemeentebesturen in de regio Eemland een regeling voor de inschrijving van woningzoekenden in de Eemlandgemeenten gezonden, met het verzoek dienovereenkomstig te han delen De regeling was door het se- cretanssenoverleg ontworpen omdat een uniform inschrijvingsbeleid in de regiogemeenten tot dusverre had ont broken. Alle gemeentebesturen hebben het da gelijks bestuur bericht dat zij in prin cipe geen bezwaar hebben tegen de regeling en dienovereenkomstig zullen handelen in hun gemeente. GEWESTVORMING In zijn op 25 september 1972 gehou den vergadering heeft het Samenwer kingsorgaan Eemland zich, met uit zondering van de Leusdense leden, uitgesproken voor een gewest dat in grote lijnen het gebied van het huidige Samenwerkingsorgaan als grondslag heeft Wat de taakstelling betreft geeft het orgaan de voorkeur aan een geleide lijke en op de behoefte afgestemde uitbreiding van de taken van het Sa menwerkingsorgaan De afgevaardigden van de gemeente Leusden hebben een geheel eigen op vatting met betrekking tot de gewest- vorming. Zij stellen zich op het stand punt dat zolang er geen eenstemmig heid over de „gewesten als zodanig" is. nauwelijks iets concreets over een gewestelijke indeling kan worden ge zegd. Daarbij zijn zij van mening dat behalve de zes door G S. gegeven mo dellen voor indeling ook de mogelijk heid van één gewest in de provincie Utrecht zou moeten worden onderzocht WIJZIGING GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING In zijn vergadering van 11 september 1972 heeft het dagelijks bestuur de nieuwe ontwerptekst van de gemeen schappelijke regeling, zoals deze na behandeling in de vergaderingen van het dagelijks bestuur van 14 februari en 9 maart 1972 door het secretariaat was geredigeerd nadat het secreta- rissenoverleg zich had uitgesproken over de resterende amendementen, be sproken. Het dagelijks bestuur heeft besloten alsnog een aantal artikelen van het nieuwe ontwerp te wijzigen c.q. aan te vullen. Wanneer ook de laatste wijzigingen in het ontwerp zijn verwerkt zal de tekst naar de colleges van burgemees ter en wethouders in de regio gaan met het verzoek te willen mededelen of zij bereid zijn hun raad een voor dracht tot vaststelling te doen, dan wel nog nadere opmerkingen over het concept wensen te maken LEUSDEN/CENTRUM - De ge spreksavond die de A.B.T.B. en de U.L.G. woensdag 25 oktober met de agrarische jongeren hield, handelde over de beloning van de in het bedrijf van zijn vader meewerkende zoon. De heren Hein van de U.L.G. en Waalderenbos van de A BTB. lichtten deze zaken toe Over het algemeen blijkt dat de be loning van de meewerkende zoon nog te wensen over laat. In Brabant en Friesland zijn hierover steekproeven gehouden en deze wezen uit dat bij 40% de beloning redelijk te noemen was, terwijl de overige 60% het vrijwel alleen met kost en inwoning en wat zakgeld moesten doen Ook de toekomstige boerderijbeheer der wil echter zekerheid. Deze krijgt hij niet, door alleen de belofte dat het bedrijf later van hem zal zijn. In vele gevallen zal er dan bedrijfs overname aan te pas komen en de zoon heeft dan totaal geen gelegenheid gehad hiervoor enig kapitaal bijeen te sparen. Deze vermogensvorming is zeker in verband met de inflatie noodzakelijk. Bij veel boeren kan het C.A.O.-loon echter niet uit het bedrijf gehaald worden. Hier zou dus een regeling getroffen moeten worden, dat de zoon het tegoed houdt. Vooral als van één boerenbedrijf 2 gezinnen moeten leven, is het vaak geen haalbare kaart. De vraag moet dan gesteld worden, of het dan toch niet beter zou zijn, dat de zoon elders ging werken. Vroeger kwam loon bij boerenzonen niet voor en ook tegenwoordig is dit vaak het geval. Onze tijd. maakt dit echter noodzakelijk. Het gesprek werd ondersteund door stencils die weergaven wat een gezin kost, hoeveel de werkende zoon zou moeten verdienen volgens het C.A.O en hoeveel hij eventueel per jaar over ACHTERVELD - Zondag j.l nam de Achterveldse KPJ. deel aan de kringcross van de K P J Deze werd gehouden op de „Tafelberg" te Blari- cum Ten opzichte van voorgaande ja ren viel de belangstelling wel wattegen. Het startschot voor dit jaarlijkse K P.J. sportevenement werd gegeven door de heer Van Tinteren, wethouder van sportzaken van de gemeente Eemnes. De Achterveldse dames stelden wel wat teleur, maar de heren boekten een paar fraaie resultaten. De uitslag was als volgt- Dames: 1 Thea van Rijnsoever, Vinkeveen; 2 Joke van Rijnsoever, Vinkeveen; 3. Ineke de Groot, Eemnes Heren: 1 Bert van Hamersveld, Achterveld; 2. Karei Campier, Vinke veen; 3. René Berg, Achterveld. Donderdag 2 november Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 14 00-16.30 uur, Arnhemseweg83. Vrijdag 3 november: Bibliotheek „De Boekenmolen Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur, Arnhemseweg 83 Zaterdag 4 november: St Hubertus- jacht Aanvang 2 uur, vanaf hotel Den Treek. Dinsdag 7 november: Seniorensocie- teit VVV.. 11.00 - 16 30 uur Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden/Zuid in het klubgebouw van Roda. Zaterdag 18 november: Dansavond P.J G.U. in „De Mof Bellen voor een oppas naar Mevrouw C. Deenik, Kon Julianalaan 35, Leusden-Zuid, tel. 03490-18134 (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Zaterdagmiddag begint omstreeks twee uur vanaf hotel Den Treek weer de traditionele St. Hubertus-jacht, een bijzonder kleurig, folkloristisch gebeuren, dat jaarlijks veel publiek trekt. Belangstellenden, die deze jacht van nabij willen bijwo nen, worden wel verzocht om op de paden te blijven en de honden aan de lijn te willen houden. Parkeer uw auto op een goede plaats, zodanig, dat niets wordt belemmerd, ook de jacht niet. LEUSDEN/CENTRUM - Woensdag 25 oktober vond in Van Gent's Bouw bedrijf een inbraak plaats. Twee maga zijnen werden opengebroken. Ont vreemd werden 2 rollen Summerville wandbekleding, 15 m. aluminium hoek- materiaal, 144 ventilatieroosters, elektrische artikelen, 10 pakken koffie en 3 dozen suikerkontjes LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 26 oktober reed een Daf, bestuurd door E. E H. uit Leusden, opde Asschatter- weg in de richting van Achterveld. De bestuurder van een Volkswagen wilde de voor hem rijdende Daf inhalen, die op dat moment van richting ging veran deren Een botsing was het gevolg Er ontstond geen persoonlijk letsel De beide wagens werden uiteraard bescha digd. LEUSDEN - Donderdag 26 oktober is er weer gespeeld in Café-Restaurant ,.De Mof" door de Bridgeclub Leus den. Het was een goed bezette avond met 32 spelers, waardoor er twee Howell's van 8 gespeeld konden worden. De uitslagen van groep A zijn: 1. De hr en mevr. Verhey 61.90% 2 De hr. en mevr De Roode 57.94% 3 de hr. en mevr G v.Rooyen57 94% 4 de hr. en mevr H v. Rooyen--.--% De uitslagen van groep B zijn: 1 mevr. v d Kallen/de hr. v d Poll 64.29% 2. mevr v. d Post/mevr Stasse 59.52% 3. mevr. Witte/mevr. Fredenkse 56.35% 4. de hr en mevr. Rohde 53.17% In verband met het samenstellen van de spelen wordt er nog eens vrien delijk verzocht om uiterlijk woensdag avond af te zeggen Indien men nog lid wil worden van de bridgeclub, dan kan men zich opgeven bij mevr H J. Trost-Vervat. Galicië 22, Leus- den-C tel. 03496-1856. LEUSDEN - Voor u geïnformeerd wordt over het wel en wee van de schaakclub Leusden eerst een veront schuldiging. U heeft in de Leusder krant van donderdag 19 oktober het verslag van de schaakclub gemist. Het is voortaan onmogelijk de wed strijdverslagen die dinsdagsavonds gespeeld zijn de donderdag er op in de Leusder krant te publiceren De voorbereidingen die de krant moet maken om donderdags te verschijnen vangen dinsdags al aan. Aangezien wij op dinsdagavond spelen zult u begrijpen dat de copij voor de krant te laat binnen is Dinsdag 26 oktober werden er de vol gende resultaten geboekt Groep I. Visser sr. - v d Weyden v. Egdom - Flentge De Jager - Harlaar v Santen sr. - Struiwig v Santen jr. - Veenendaal Bloemendal - Boogaard Groep II. Horst - Boschman Grit - mevr. Graafland Wisman - v d Steeg De Graaf - Allard Tonneman Schram - mevr Hooyer v d Tang - Daatselaar Groep III. De Ridder - Arbon Agterberg - hr Hooyer Huis in 't Veld - De Boer Leeuwenkamp - Jantzen Groep IV. Kuyper - Pijlman v. Velzen - Marsman v Loon - Hukker Sukel - Kunneman Rijnfrank -d Putter (reglementair) 1-0 Ladder. v. Doorn - Visser jr. 0-1 Datum: 5 november 1972. LEUSDEN/CENTRUM N.H.K.: 10 u.: ds. Sirag. Dankuur voor de oogst. Onderwerp: Veel of alles; 19 u. Ds. A. v. Gmkel, Amersfoort. R.K K.: zaterdagavond 7 u.: dames koor; zondagmorgen 7.45 u.: stille H. Mis; 9 u.. Latijnse Hoogmis; 10 u.H. Mis met solozang; 11 u.: H. Mis met samenzang; 18.30 u.: lof met geden. LEUSDEN/ZUID N.H.K.: 10 u ds. Willemse, Amers foort; 18.30 u.: ds. Willemsen, Doornspijk. R.K K. Huize Don Bosco- za. 19.15 u.; zo. 10 u.- Hoogmis, 11.30 uur ACHTERVELD N H.K.: Geen opgave ontvangen. R.K K.: ma. t/m za. 8 u: (uitgez. wo.); wo. 19 30 u. avondmis, vr. 19.30 u avondmis; za 19 u. avondmis; zo 8 en 10.30 u.: hoog mis; 18 u.: Lof. LEUSDEN - De collecte voor onze Geestelijk Gehandicapten heeft in Leusden/Centrum het prachtige bedrag van f1395,- opgebracht. Nogmaals willen wij de collectanten die met zoveel enthousiasme hebben gelopen, en u die zo spontaan gegeven hebt, namens het comité heel hartelijk dank zeggen. LEUSDEN/CENTRUM - Woensdag middag 8 november a.s. begint de bejaardengym weer in het Wit Gele Kruisgebouw te Leusden/Centrum. Prijs per les f 1Men kan zich ter plaatse opgeven. Weekend: 4-5 november 1972. (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal a.s. weekend waarnemen- dr. Lantink, Burg. de Beaufortweg 61, tel 03496-1210; dinsdagmiddag en dinsdagavond dr Den Toom, Maria Stuartlaan 5, tel. 03490-18881 (Dienst van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur). De wijkverpleging wordt waargeno men door: zr. Laudy, Burg de Beau fortweg 4, Leusden-C., tel. 2081. Ons kantoor te Leusden/C is op werkdagen geopend van 10-12 en van 14 tot 16 u zou kunnen sparen om een reneiijj kapitaal te verwerven Deze avond moet vooral voor jongeren nieuwe perspectieven voor toekomst geopend hebben. In november kunt u de volgende ph. neten zien 1. Venus staat 's morgens in het oostw te schitteren. Venus beweegt zich vai de aarde af, dat houdt in a zij wordt zwakker(weliswaar blijft ze het hel derste objekt na de maan en de zon), b. zij wordt kleiner; c. zij wordj „vol" (Venus heeft net zoals de Maai ook schijngestalten Door een verre kijker ziet u dus in november Volle Venus") De maan staat in de nacht vat 2 op 3 november in de buurt vat Venus. 2. Mars is net voor zonsopkomst u het O.Z.O zichtbaar Hij is niet err helder (magnitude 2) Mars staat en 4 november in de buurt van de ster Spica die 1 magnitude helderder i« en onder Mars staat Mars is te her kennen door zijn eigen beweging tus sen de sterren. 3. Jupiter is 's avonds vroeg zeerlaaj boven de Z.W. horizon te zien Hij gaat 2 uren na de zon onder 10 novem ber staat hij in de buurt van de Maat 4 Saturnus is 's avonds in het Oostei te zien en 's morgens in het Westei Hij staat in het sterrenbeeld de Stier en staat in de buurt van de sterres Aldebaran en Bellatnx (zie het onlang; gepubliceerde sterrenkaartje). Hij i helderder dan de sterren in zijn om geving maar iets zwakker dan Sinus In de ochtend van 22 november staa. de Maan in de buurt van Saturnus Do« een verrekijker kunt u zijn ringen li zeer duidelijk zien In november en december vallen v« meteoren vallende ster). Als i belangstelling hebt om vele meteoren!' zien (bij elke meteoor mag u drie wee sen doen waarvan men zegt dat zever vuld worden Ik zelf heb al een pa>: duizend wensen gedaan maar er is e nog geen één van vervuld) kunt u h? beste kijken: tussen 1 en 14 novembt: naar het sterrenbeeld de Stier (zie te onlangs gepubliceerde sterrenkaartje; Daar vallen de meesten; tussen 15 a 18 november naar het sterrenbeeld6 Leeuw die 's morgens laag in het oosla zichtbaar is. Deze twee verschillen* meteoren zwermen - de Tauriden (al geleid van Taurus=Stier) en Leonide (afgeleid van Leo=Leeuw) - staan te kend om hun vele vuurbollen meteorai die helderder zijn dan magnitude 4 vele zijn net zo helder als de maant zelfs helderder). Het is aan te rads als er een vuurbol helderder dan vol maan recht boven u valt gauw een heli op te zetten voor de eventuele mefeu neten die op het aardoppervlak tered komen. Evert Jan Hooje LEUSDEN - Geboren: Bart Martij z.v. E. Otto en G. de Vries, Rais horst 13. Ondertrouwd: Geen Gehuwd: A. R M Smal en W. Hoefkens; G Snijders en W E Bunk; A. C. van Ruitenbeek en H Vos; A. Lenten en A G. Lobo, Schaap en E. M M. Timmerman Overleden: Ruth van den Beds oud 84 jaar. GEVONDEN Gereedschapskistje; damespolst» loge; kinderschoentje; dameshi schoen (rechter). VERLOREN Dop brandstoftank; wieldopFiatu kerkboekje Inlichtingen: Politie Leusden-0 trum, tel 03496-1535 AAN KOMEN LOPEN Dwergpoedel, Fam. Bult, Dordci 28, Leusden/Centrum. GEVONDEN Bruin bontje op de Irenelaan. Fr Kruijsbergen. Pr Fr. Hendriklaic Leusden/Zuid.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 8