„Duidelijke beleidsvisie op langere termijn ontbreekt helaas geheel" $8?. 444 4 vj PONY-VEULENTJE IN NOVEMBER GEBOREN Den Echtpaar Den Ouden 55 jaar getrouwd Bewoners zijn ongerust over toekomst van hun woonmilieu RAAD HEEFT ERNSTIGE KRITIEK OP COLLEGE: Tweede fase 3 dagen in studie Van Spaendonck (D '66): „Dit is chantage ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Na ongeval overleden 50 jaar op Hainersveld seweg gewoond Blijft Zwarteweg verbinding met Rijksweg 28 eusder Krant Verschijnt wekelijks in ACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ N. V. DIREKTIE: H. J. HEINE END. REBEL Donderdag 9 november 1972 4e jaargang no. 29 Villi j Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS V. LEUSDEN/C - De 62-jarige mevrouw Van Putten-Van Essen, die op donder dag 26 okotober werd aangereden op de Lockhorsterweg, toen zij haar uitrit op de fiets kwam uitgereden, is op vrijdag 3 november in het ziekenhuis te Amers foort overleden aan de opgelopen ver wondingen. Gemeenteraad gaat in retraite: (Van de redaktie) LEUSDEN - Op 13, 14 en 15 november a.s. gaat de gemeente raad van Leusden drie dagen in .retraite" om zich zorgvuldig te bezinnen op de diskussie-nota Tweede Fase, Struktuurnota Leusden/Centrum. Samen met deskundigen en gemeente-ambte naren die betrokken zijn geweest bij de voorbereidingen van deze nota, zullen de raadsleden drie dagen lang in hotel Pallas te Noordwijk verblijven. LEUSDEN/Z - Toen mevrouw J de Bree uit Loosdrecht drie maanden ge leden aan de Arnhemseweg te Leusden- Zuid kwam wonen raakte zij in het bezit van enkele graslanden rond haar woon huis. Omdat ze niet veel zag in het regelmatig maaien van deze grasvelden vroeg ze haar neef Jochem van Doorn aan de Heetvelderweg haar enkele die ren te bezorgen, die het gras gratis voor haar wilden afgrazen. Neef stuurde een stel pinken, en de grasvelden werden keurig kort gehouden. Helaas moesten de pinken weer terug, maar korte tijd later belde mevrouw De Bree haar neef weer met de vraag haar opnieuw enkele dieren te bezorgen En voor de gezellig heid, want ze was de aanwezigheid van de dieren gaan appreciëren, èn voor het kort houden van het gras Neef zegde volgaarne een pony toe. maar drukte haar op het hart de pony vooral geen suikerklontjes te geven, want de pinken waren door haar zó verwend, dat ze niet meer bij mevrouw De Bree weg wilden. Neef moest ze met groot geweld de veewagen induwen! De pony kwam, een stevige groot - soortige bruine pony-merrie Dochter Marian de Bree (15) mocht de pony berijden, want de pony-merrie moest nodig wat afslanken. ..Rijd haar maar elke dag flink nat", zei neef nog. en Marian liet zich dit geen twee keer zeggen. Zij had veel plezier inde ritjes op pony-merrie Corrie Toen ze donderdagochtend 2 novem ber naar school ging kwam ze opgewon den de kamer bij haar moeder in hollen: ..Er is een vreemd beest bij Corrie in het land Het lijkt wel een geit. Hij is zwart" Nou, en toen vonden ze dat zwarte veulentje met twee witte achter benen en een witte rug En moeder en dochter konden hun ogen niet geloven, want de veulentjes plegen in het alge meen in de maanden april, mei ter we reld te komen. Neef doopte het welge schapen borelingske van het vrouwelijk geslacht, dat evenals de merrie in bla kende welstand verkeerde, Marian" En neef zei; dat de vader een Welse schimmelhengst was, die, dacht hij, door Corrie definitief was afgewezen dat deze weg een blijvende verbin dingsweg zal worden tussen Leusden/C en de Rijksweg 28 Dit zou verdere aantasting betekenen van het leef- en woonmilieu. Zij hopen dan ook, dat de Groene Zoom zo spoedig mogelijk zal worden aangelegd, zodat de Zwar- teweg geen last meer zal hebben van het doorgaande verkeer „We zijn bovendien extra ver ontrust door de wijze, waarop het gemeentebestuur de „Biezen- kamp-proceduretot nu toe be handeld heeft Aldus de heer Van Veen, die de mening van de Zwar- teweg-bewoners vertolkt, wanneer hij zegt ,,Wij zijn van mening, dat de Zwarteweg geen uitvals weg is. géén weg voor het trans- portverkeer (vooral niet wat be treft de zogenaamde cartranspor- ters), dat met hoge snelheid dag en nacht door de bebouwde kom, onze woonruimte en leefruimte, heendenderen, zodat de voor de mens noodzakelijke nachtrust voor velen wordt aangetast De brief aan het gemeentebe stuur is ondertekend door twintig hoof den van gezinnen, die aan de Zwar teweg wonen. Tot nu toe is nog geen antwoord van b. en w ontvangen. De heer Polak van het Bureau Ka binet en Voorlichting van de gemeen te Leusden deelde ons mee, dat de brief van de Zwarteweg-bewoners in behandeling is bij b. en w., die bezig zijn een uitvoerig antwoord te formu leren. .Uiteraard kan dat niet in een paar dagen," aldus de gemeentelijke voorlichter. En toen moesten ze de veearts waar schuwen, en die gaf de merrie een injektie ter opwekking van de moeder melk. Het veulentje kreeg een injektie tegen allerlei ziekten En toen kregen ze van bevriende zijde ..kraambezoek", en ze waarschuwden de krant. Voor de foto lieten de beide pony-dames zich niet zo gemakkelijk meer strikken, want de injektie van de veearts lag ze nog vers in het geheugen.. (Van de redaktie) LEUSDEN - De trakties van de Partij van de Arbeid. D 66 en de A R nebben vorige week donderdagavond tijdens de raadsvergadering hun ernstige twijfels geuit ten aanzien van het beleid van b en w en hun visie op langere termijn Deze raadsfrakties waren van mening, dat belangrijke voorstellen, zoals het ruim twee miljoen verslindende plan tot uitbreiding van het bestaande instruktiebad op het burgermeester Buiningpark. volkomen geïsoleerd tot stand zijn gekomen en niet zijn gebaseerd op een deugdelijke lange termijn planning. Het ontbreken van een sportnota voelden zij als een ernstig gemis Overigens was de gehele raad van mening, dat de uitbreiding zelf in een grote behoefte voorziet Daar hebben zij dan ook geen enkel bezwaar tegen ge maakt Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel van b en w aanvaard, zodat zeer snel met de realisering kan worden begonnen. Het college hoopt, dat in september volgend jaar het nieuwe overdekte 25 meter bad in gebruik kan worden genomen, zodat het schoolzwemmen zonder ernstige stagnaties kan plaats vinden en tevens voldoende ruimte kan worden gevonden voor het recreatief zwemmen buiten het gebruikelijke zomerseizoen Ernstige bezwaren waren er wel tegen het feit, dat zonder voldoende onderzoekingen dit plan tot stand is gekomen en niet getoetst kan worden aan een brede visie op lange re termijn Al eerder tijdens de vergadering was de heer van Spaendonck D'66) in de aanval gegaan, omdat het college van plan was geweest de verkoop van kavels in het plan Alandsbeek als voorstel bij de raad in te dienen, terwijl het plan zelf nog niet eens door de raad was behandeld ,,We kunnen toch geen grond gaan verkopen voor een bestemmingsplan voordat de raad weet, wat en waarom zij verkoopt? Er wordt een loopje genomen met de inspraak Dit is de derde keer dat de raad wordt gevraagd grond te verkopen zonder het plan te kennen". Het A. R. raadslid de heer Van Maanen werd later op de avond zelfs bijzonder boos, toen het voorstel tot de bouw van een sportzaal 'in het plan Groenhouten aan de orde kwam B en W waren na een excursie met de commissie R.O. met een plan op tafel gekomen, zonder dat de commis sie Ruimtelijke Ordening daarin was gekend en zonder dat het plan bij de andere raadsleden voldoende bekend was. Hij zei dan ook op die gronden tegen het betreffende voorstel te zullen stemmen. Kortom, het college van b en w hebben donderdagavond heel wat verwijten te slikken gekregen. Dat was ook de oorzaak dat de vergadering pas om half twaalf door locoburgemeester W. A van Zandbrink kon worden afgesloten Burgemeester van der Post was wegens griep afwezig. De heer Mandemaker (PvdA): „Hoe wel een uitbreiding van de bestaande accommodatie zonaer meer noodzake- LEUSEN/CENTRUM - Het echtpaar Den Ouden was dinsdag 7 november 55 jaar getrouwd. Samen met hun kinderen, klein- en achterkleinkinde ren hebben^ze dit heugelijke feit met een groot feest gevierd. Het echtpaar heeft twaalf kinderen groot gebracht, die allen nog in le ven zijn Het waren zes jongens en zes meisjes, dus keurig verdeeld. Ze hebben 35 kleinkinderen en nog 17 achterkleinkinderen en af en toe wordt het nogal moeilijk die getallen bij te houden. De heer en mevrouw Den Ouden zijn echte Leusdenaren. De laatste 50 jaar hebben ze op de Hamers- veldseweg gewoond, wat op zichzelf dus al een jubileum is. Ze zijn aan het eind van de eerste wereldoorlog getrouwd De heer Den Ouden ver telde dat ze zowat met paard en wa gen de sloot inreden op hun trouw dag Twee wereldoorlogen hebben ze mee gemaakt en vooral in de laatste heb ben ze heel wat beleefd met de mi litairen die hier gelegerd waren. Ze hebben er heel wat onderdag gegeven en met sommigen van hen hebben ze nog steeds contact. In 't begin van de oorlog zijn ze ook nog geeva- cueerd De heer en mevrouw Den Ouden zijn nu respectievelijk 79 en 75 jaar en zeer vitaal. Hoewel de heer Den Ouden het een beetje rustig aan moet doen, is hij nog steeds met het boerenbedrijf bezig. Toen hij 52 jaar was, moest hij met het zware werk ophouden wegens een hartaanval In totaal heeft hij 4 keer zo'n aanval gehad, maar het is niet aan hem af te zien. De tuin doet hij ook nog zelf en als zijn zoon. die nu de boerderij beheert er niet is. voelt hij zich weer „de baas". Ze hebben aardig wat vee en hij vindt het heerlijk om nog zo mee te draaien Rooskleurig is het voor dit echt paar gedurende al die jaren huwe lijk zeker niet geweest. De heer Den Ouden heeft 10 jaar vrijwel niets kun nen zien Alleen het verschil tusser dag en nacht kon hij onderscheiden Hij is toen aan beide ogen geope reerd en kon toen op zijn zeventig ste jaar weer zien „Het was een rare gewaarwording De kinderen van miji zoon, die in woont, had ik nog nocit gezien," aldus de heer Den Oulen De jongste zoon is nu op de boer derij werkzaam en hoewel de andere zonen ook allemaal boerenknecht ge feest zijn, hebben deze nu andere beroepen. Eén dochter woont al jaren r Canada en zal het feest dus niet neemaken. Mevrouw Den Ouden heeft al die jaren voor de huishouding gezorgd Zo'n twaalftal grootbrengen in die tijd viel heus niet mee. „De kinderen hebben niet zulke gro te gezinnen en dat kan ook niet meer", aldus mevrouw Den Ouden. De heer Den.Ouden rekent er op, De heer den Ouden rekent er op, dat hij honderd wordt, dan kunnen we nog wat jubileums meemaken. Zijn grootste wens is nog eens te gaan jagen, dat kan en mag hij echter niet meer. „We hopen over 5 iaar ons 60-jarig huwelijksfeest te vieren. Vijf jaar zijn immers zo om," aldus de heer Den Ouden. lijk is, rijzen er bij mij toch verschil lende vragen ten aanzien van de uitbrei ding van het instruktiebad. We hebben hier te maken met een strikt geïsoleerd voorstel, dat niet is gebaseerd op een bredere oeleidsvisie van het college voor de komende jaren. Dit voorstel komt bovendien als mosterd na de maal tijd, nu we vorige week reeds ons fiat hebben gegeven aan de financiering van dit plan." De heer Mandemaker plaat ste een aantal vraagtekens ten aanzien van de situering var het bad. Hij achtte een uitbreiding op het burgemeester Buiningpark uit de boze, omdat de ruimtelijke ordening van dit gebied in de groene zone ernstig wordt verstoord. „Op het sportpark ontstaat, mede door deze uitbreiding, ten aanzien van de ruimtelijke ordening een grote chaos. De bebouwing van het park is mijns inziens veel te zwaar. Wij zouden het bad dan ook liever gesitueerd zien, centraal tussen nieuwe woonwijken." De heer Mandemaker verloor hierbij echter niet uit het oog, dat een uitbrei ding bij het bestaande bad economisch gezien tal van voordelen heeft. Hij vond het echter een vreemde zaak, dat het parkeerterrein bij deze accommodatie wordt aangetast, ter wijl in werkelijk heid echter uitbre"'g dringend nood zakelijk is om straks de ongetwijfeld grotere toevloed van auto's voldoende te kunnen opvangen. Ook was hij van mening, dat de financiering anders aangepakt moest worden. Hij stelde een grotere bijdrage uit het grond bedrijf voor, waardoor nieuwe inwoners van Leusden méér gaan betalen voor de ze uitbreiding, dan nu is voorzien. Hij achtte dat een haalbare zaak. Overi gens waarschuwde hij het college voor al te groot optimisme ten aanzien van het exploitatietekort. „Hoewel ruim een ton toch al niet mis is, geloof ik toch, dat dit Dog groter zal kunnen worden, omdat het Araersfoortse Sport- fondsenbad momenteel aan het uitbrei den is en straks ook veel bezoek uit Leusden zal kunnen aantrekken. Te meer omdat de prijzen van Amersfoort en Leusden vrijwel gelijk zijn, terwijl de accommodatie van Amersfoort straks aanzienlijk aantrekkelijker zal zijn.Het socialistische raadslid kwam tenslotte tot de konklusie, dat er een weloverwogen beleid voor meerdere jaren ontbreekt en de financiële kon- sekwenties bijzonder ondoorzichtig zijn. Hij bleef bezwaren hebben tegen de gekozen plaats omdat dit ten op zichte van de ruimtelijke ordening niet juist was, maar vond daarentegen wel, dat de uitbreiding beslist in een grote behoefte voorziet en dat de eco nomische voordelen door de gekozen plaats groot zijn. lees verder op /Mig (Van de redaktie). LEUSDEN/CENTRUM - Debewoners van de Zwarteweg zijn bijzonder onge rust over de ontwikkelingen rond de Zwarteweg. Zoals bekend staat voor 1974 de aanleg van een rijwielpad op het investeringsprogramma en deze post is voor een aktiecomité, gesteund door het overgrote deel van de be woners, reden geweest om het gemeen tebestuur van Leusden een brief te schrijven, waarin zij zo spoedig moge lijk uitvoerige schriftelijke informatie vragen over de toekomst van de Zwar teweg. Deze brief werd op 24 oktober bij het gemeentebestuur ingediend. Het comité bestaat uit de heren G. Vasten- burg, D. H H. Fliek, F. F. Vos- keuil en H. C. van Veen Woordvoerder van de groep, de heer Van Veen, zegt in een gesprek met onze krant, dat de bewoners van de Zwarteweg bijzonder verontrust zijn over de toekomst van de Zwarteweg, omdat volgens hen de kans er in zit

Leusder Krant | 1972 | | pagina 1