Boze A.R.-fraktie weigerde medewerking zonder voldoende Negen duizend gulden voor wit-gele kruis informatie over ontwerp ST. HUBERTUSJACHT: OPENING VAN HET NIEUWE JACHTSEIZOEN Raad stelde zicli achter de heer Van Maanen Ondernemers in Leusden/Zuid verenigen zich Sint Nicolaas komt 18 november naar Leusden/Centrum Te weinig inspraak van de raad bij de bouw van sportzaal WINKEL BINNEN GEREDEN GROENHOUTEN EN ALANDS- BEEK I KRIJGEN BIJZONDER ORIGINELE NAMEN DONDERDAG 2 NOVEMBER 1972 LEUSDER KRANT De prachtige foxhounds wachten op zij op het spoor van de vos ongeduldig op het moment waar- gezet worden door huntsman v. Laar. het afhouden van een beslissing. .Uit stel betekent, dat de kans er in zit, dat we niet voor 16 september 1972 gereed zullen zijn en dat betekent weer, dat de gemeente f37.000,-- ex tra moet betalen. De tijd is toch al behoorlijk krap!" Na herhaald aandringen van de heer Van Spaendonck stemde de voorzitter toe in een schorsing. Na beraad tussen alle fracties leg de de heer Van Spaendonck bij her vatting van de vergadering een ver klaring namens de raad af: ,,Ik spreek hier namens alle frakties. De meesten zijn het eens met de bezwaren van de heer Van Maanen. Wij zijn echter ook voor uw argumenten ten aanzien van de korte tijd die we hebben en de extra kosten die vertraging zul len opleveren. Daarom trekt de heer Van Maanen zijn voorstel in, echter met handhaving van de redenen, waar om hij zijn voorstel indiende. Wij stellen b- en w. voor om alsnog een uitgebreide toelichting te geven op dit plan, alvorens wij als raad erover beslissen." Dat gebeurde bij monde van de heer Roggenkamp. Gekozen .is voor een ont werp van de firma Vaessen Alg. Bouw bedrijf N.V. te Vught. Een sportzaal van dit ontwerp was voor de com missie R.O. bezichtigd in IJselstein. De opmerkingen gemaakt door de commissieleden tijdens de bezichtiging waren overigens wel in het ontwerp verwerkt: Zo zal de te bouwen sport zaal meer mogelijkheden hebben dan de standaard-zalen van bovengenoemde firma. Er zullen drie ingangen worden gecreeerd, waardoor het mogelijk wordt, dat zowel sportzaal, kantine en bestuurskamers tegelijk voor drie verscillende gelegenheden kunnen wor den gebruikt. Terwijl men in de zaal aan het sporten is, kan in de kan tine worden vergaderd, evenals in de bestuurskamers. Door drie aparte in gangen te creeren hoeft men elkaar niet lastig te vallen. Alle verande ringen zijn in de prijs begrepen (f520.350,--). Totale kosten van dit plan: f900 000,-- De heer Roggen- kamp merkte nog op, dat de vloer van ,de sportzaal voor algemeen ge bruik is. ,,Er kunnen auto's overheen rijden, maar ook paarden of pony's." Na uitgebreide uitleg ging de raad zonder hoofdelijke stemming akkoord met het voorstel. De sportzaal in het plan Groenhouten dient 16 september 1973 in gebruik te worden genomen. Dankzij opbrengst verkoop kinderzegels (van de redaktie) LEUSDEN - De raad van Leusden ging akkoord met de bouw van een sportzaal in het plan Groenhouten. Deze sportzaal zal bij het nieuwe schoolcomplex in dit plan worden ge situeerd. Kosten bijna 1 miljoen gul den. Hoewel voor het voorstel op zich geen enkel bezwaar bestond bij de raad, was er toch een behoorlijke geïrriteerdheid bij de raadsleden te bespeuren ten aanzien van de inspraak van de raad bij de totstandkoming van dit plan. Opnieuw bleek, dat b en w het plan in de raad brachten zonder dat de raadsleden voldoende waren geïnformeerd Wel was de commis sie van Ruimtelijke Ordening op ex cursie geweest om enkele sportzalen ter plaatse te bezichtigen, maar daar was het, wat deze commisie betreft, bij gebleven. De heer Van Maanen (AR) zag hierin duidelijk een min achting voor de raad. Hij vond het bijzonder kwalijk, dat b. en w. in deze zaak de commissie R.O. had den gepasseerd, juist terwijl die com missie wel betrokken is geweest bij de voorbereiding. ,,Nu b. en w. zon der dat de commissie ruimtelijke or dening er over is gehoord een plan indient voor de bouw van een sport zaal, stel ik voor dat dit voorstel onmiddellijk wordt ingetrokken en de raad eerst voldoende wordt geïnfor meerd over het plan. Zoals het voor stel nu tot mij komt, kan iq hier beslist mijn medewerking niet verle nen" aldus een boze heer Van Maanen, die van mening was, dat de commissie Ruimtelijke Ordening op deze wijze belachelijk wordt gemaakt. Wethouder Bijleveld was van me ning, dat de commissie Ruimtelijke Ordening helemaal met gehoord hoefde te worden, omdat de plaats reeds bekend is Dat de commissie op ex cursie is geweest, was alleen maar bedoeld om de raadsleden een inzicht te geven in de estetische vormen van de verschillend gebouwen. De heer Bijleveld gaf toe, dat een verdere betrokkenheid van de commisie R.O. natuurlijk wel een plezierige af ronding zou zijn geweest". ACH TERVELD*" - Het comité Kinderpost zegels van de gemeente Barneveld heeft woensdag gezorgd voor een fees telijke stemming in Achterveld. Het wit-gele Kruis kreeg namelijk het prachtige bedrag van f 9.000 over handigd als bijdrage in de kosten van inrichting van het nieuwe kinderhygië- nische gedeelte van het prachtige nieu we wijkgebouw. Blij nam voorzitter J. van Dalen de cheque in ontvangst. Dit is opnieuw een bewijs dat er bijna ieder jaar een deel van de op brengst van de verkoop van kinder zegels in onze directe omgeving te recht komt. Laat dit een stimulans zijn om volgende week ook kinder zegels te kopen Mevrouw E Lambers - Willemars was met de dames De Vries, Haanscho- ten en Knoop naar achterveld geko men om het bedrag te overhandigen. Dat vond plaats in het oude wijkge- bouwtje De dames waren het er met het bestuur en zeker niet in de laat ste plaats de zuster over eens dat de Achterveldse kinderen 't verdienen in 'n meer verantwoorde ruimte behandeld te worden 't Einde van die ongepaste accommo datie is in zicht. Over ruim een maand zal Achterveld namelijk beschikken over een juweeltje van een nieuw wijk gebouw. Dit komt er spoedig van. Na de over handiging werd een kijkje genorron in het nieuwe gebouw De architect heeft een zeer fraai en doelmatig gebouw op papier ;ezet, dat een belangrijke aanwinst za gaan betekenen voor Achterveld Wat de financiële kant betreft is het bestuur van de kruisvereniging erg gelukkig met het bedrag van f 9.000 voor het inrichten van de kinderhygiënische gedeelte Door het nationale comité voor kin derpostzegels wordt het bestuur ge vraagd het wijkgebouw zoveel moge lijk open te stellen voor gemeenschaps- aktiviteiten Het oude gebouwtje, waarvan de deur over een maand voor goed dicht zal gaan. De heer Van Maanen: Over de planologische konklusie die wij uit de voorbeelden zouden hebben getrokken is niet vergaderd ook lang niet te spreken over het BETREURENSWAARDIG De heer Ossendrijver(KVP) was ook lang niet te spreken over het gevoerde beleid m deze zaak. ,,Ik vind" het bijzonder betreurenswaar dig, dat verschillende sportver enigingen geen inspraak in deze zaak hebben gehad Ook de Sport stichting en in ieder geval de raad zouden voldoende op de hoog te moeten worden gesteld. Dat is niet gebeurd en ik vind dat zoiets beslist niet meer mag ge beuren! Al die inspraak van bo venaf (van inspecteur Lichamelij ke Opvoeding e.d.) is natuurlijk prachtig, maar de bewoners, met name de sportverenigingen, moe ten er mee leven. Ook sportmen sen dienen er ook een stem in te hebben. Die mensen moeten er beslist in gekend worden! ,,De heer Ossendrijver was bovendie van mening dat het nog dis- kutabel is of er een sportzaal of een sporthal dient te komen Voorzitter Van Zandbrink bestreed dit beslist Voor een gemeente als Leusden is een sportzaal te realise ren, een sporthal nog beslist niet. Daar moet de gemeente qua bevol king veel groter voor zijn. Als de heer Ossendrijver zegt, dat hij meer inspraak verwacht voor de sportmen sen, dan kan ik hem alleen maar antwoorden, dat de inspecteur voor Lichamelijke Opvoeding in deze zaak een zeer grote, zo niet beslissende stem heeft. Wij kunnen daar niet zo maar tegenin omdat we er eventueel anders over zouden kunnen denken. De sportzaal is in de eerste plaats van het sportonderwijs en de licha melijke opvoeding op de scholen daar na pas voor de recreatieve sporten". PRINCIPIËLE KWESTIE De heer Spaendonck (D'66): Ik hoef niet te herhalen wat ik allemaal bij de behandeling van het zwembad heb gezegd. Ik ben van oordeel dat mijn woorden toen gezegd, ook voor dit voorstel gelden. U praat alleen om het konkrete voorstel van de heer Van Maanen heen. Wilt u het voor stel nu terugnemen of niet? Ik vind dit een principiële kwestie en vraag daarom schorsing om met alle frak ties hierover van gedachten te kun nen wisselen" Wethouder Bijleveld waarschuwde de raadsleden niet te snel te zijn met Mevrouw E. Lambers - Willemars overhandigt een bedrag van f 9.000 aan voorzitter J. van Dalen van het wit-gele kruis te Achterveld. Het geld It hoctomH vnrtr Hp kinderafdeling in Huntsman D. v. Laar sr. blaast op zijn jachthoorn de officiële opening van het nieuwe jachtsei zoen FotoJanus Visser (Van de redaktie) LEUSDEN - Vorige week zaterdag werd in de bossen van Den Treek weer de traditionele St. Hubertusjacht gehouden. Hier enkele beelden van dit folkloi*!s- tische jachtfestijn. (Foto's Janus Visser). LEUSDEN/'Z - Zaterdag 4 november vond in de Prinses Irenelaan te Leus- den-Zuid i9 15 uur in de ochtend een verkeersongeval plaats Mevrouw O. uit Stoutenburg reed met haar Daf het voetpad op en trof daarbij de winkelruit van supermarkt ,,De Kroon" In plaats van op de rem te trappen gaf zij bij het parkeren gas. De grote spiegelruit brak en de onmid dellijk zich daarachter bevindende ver warmingsradiator werd beschadigd, waardoor beduidende waterschade ont stond, ook aan de uitgestalde goederen. De schade beloopt in de duizenden guldens LEUSDEN/ZUID - De ondernemers in Leusden-zuid willen komen tot een geheel nieuwe samenwerking, zo kan worden gekonkludeerd na enige door hen gehouden vergaderingen Als proef van deze nieuwe samen werking zal met het aanstaande Sint Nikolaasfeest een gezamenlijke aktie worden gehouden, waaraan alle zeven tien in Leusden-zuid gevestigde onder nemingen zullen deelnemen Er zijn door de ondernemers voor deze aktie een veertigtal prijzen beschikbaar ge steld, waarvan de hoofdprijs een kleu rentelevisie is Voorts is er b.v. een weekendreis voor twee personen naar Londen en worden er enkele vouw fietsen beschikbaar gesteld. De aktie gaat van start op de 16e november en eindigt op de 4e de cember des namiddags om 18.00 uur, zodat de winnaars van de aktie nog vóór Sint Nikolaasavond bekend zul len zijn Iedere - bij de zeventien in Leus den-zuid gevestigde ondernemers - bestede gulden, dingt mee naar één van de fraaie prijzen Als deze aktie slaagt, en de pretti ge samenwerking die er nu reeds tussen de ondernemers is, wijst in die richting, zal men in een nabije toekomst kunnen komen tot een vereni ging van ondernemers in Leusden- zuid. Deze vereniging zal in staat zijn gezamenlijk voor het publiek in Leusden-zuid aantrekkelijke akties te organiseren. (Van de redaktie) LEUSDEN - De Commissie Naam geving wegen kwam vorige week bijeen ter bespreking van de naamgeving we gen in deontwerp-bestemmingsplannen Groenhouten en Alandsbeek I. Het werd een bijzonder geanimeerde vergade ring. Jammer was het, dat nog zo wei nig mensen belangstelling tonen voor deze openbare bijeenkomst. Het aan tal belangstellenden was op één hand te tellenHet plan Groenhouten krijgt, als het advies van de commis sie door b. en w. en de raad wordt opgevolgd, bijzonder originele namen. Het gebied midden in het plan (waar in een scholencomplex, de boerderij en de sportzaal) krijgt de naam De Meent. De rondweg om het hele plan heen (beginnend en uitkomend op de Hamersveldseweg) zal de naam Land weg krijgen. Voor elf hofjes koos men de volgende namen: Roggeland, Haver land, Gersteland, Tarweland, Vlasland, Boekweitland. Koolzaadland, Maisland, Hooiland, Klaverland en Grasland. Vijf andere hofjes krijgen de namen Ploeg schaar, Dissel, Lemoen, Wanmolen en Weesboom. Blijft over een laatste hof je, die de naam Korenschoof kreeg toebedeeld. Twee verbindingswegen tussen Noorderinslag en Landweg en Centrumweg en Landweg krijgen resp. de namen Groenhouten Noord en Groen houten Zuid. Voor het plan Alandsbeek I koos de commissie na bijzonder lang beraad, namen van mineralen, natuurstenen e.d. Er zijn zeven namen nodig. Men koos: Travertijn, Onyx, Albast, Dio- tiet, Metavier, Amiant en Olivien. Re serve-namen: Azunet, Porfier en Mo tion. Het is uiteindelijk aan de raad om te beslissen of deze beide nieuwe woonwijken bovengenoemde originele namen zullen krijgen toebedeeld. LEUSDEN - Ook in het jaar 1972 heeft de Winkeliersvereniging Leusden-centrum zich ingespannen om de goede Sint naar Leusden te halen en hem daar uitdrukkelijk te verwelkomen. De Speel- en rekreatievereniging „Blijhof" zorgt voor het orga niseren van deze gebeurtenis, waarvoor de Winkeliersvereniging Leusden-centrum een bedrag uit haar kas ter beschikking heeft ge steld. Uiteraard is met de sekretans van de Sint kontakt opgenomen, die grijze haren heeft van het bijhouden van de agenda! Gekozen is voor zaterdag, 18 november. Wel is uitdrukkelijk verzocht of de volwassenen van Leusden de kindervriend terwille kunnen zijn en zich willen houden aan de aanwijzigingen van de politie en orga nisatoren met betrekking tot de opstelling van het publiek. Aan de verzorging van afzetting en begeleiding is veel aandacht besteed; in de praktijk is het nu aan de inwoners van Leusden om de kinderen alle gelegenheid te geven te zien wat Sint en Pieten te verhandelen hebben met hun officiële gastheren: het College van Burgemeester en Wethouders De verwelkoming bij het gemeentehuis zal plaatsvinden om 14.30 uur. Uit betrouwbare bron hebben we gehoord, dat de pieten soms erg weinig rekening houden met de ernst van zo'n officiële gebeurte nis, dus we hopen dat alles volgens plan zal verlopen! Om 15.00 uur vertrekt de Sint, voorafgegaan door de majorettes en het muziekkorps van muziekvereniging Lisiduna, voor een rijtoer door Leusden. De route: Burg de Beaufortweg; Berkenlaan; Prunuslaan; Zwarteweg, Eiken laan; Lindenlaan, Asschatterweg; Hamersveldseweg; Rozendaallaan; Hohorstlaan, Rossenberglaan. Via de Noorderinslag verdwijnt de Sint naar een rustig plekje, om met een kopje koffie van de vermoeienissen te kunnen bijkomen. Voor de kinderen die bij het gemeentehuis de Sint mee verwel komen hebben de pieten nog een kleine verrassing bij zich en er zullen ook wel de nodige pepernoten verdeeld worden.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3