De Gouden Klomp gaat weer daverend carnaval vieren UN FEEST T.G.V. 2 JAAR BESTAAN VAN DE TIL I Raad stuurt motie naar Eemland Oogstdankfeest Achterveld geslaagd evenement NCVB GAAT JUBILEREN Financiële aspekten in ïde rundveehouderij Opening expositie „Vogel- vrienden" VVD afd. Lensden bijzonder actief )oor gladheid in de sloot lond was niet aangelijnd nbraak )on Bosco Reebok overreden BROMFIETS EVONDEN Laatste orienterings- rit en jaar vergadering Begeleiding politie bij St. Hnbertus- jacht Bekeuringen uitgedeeld Bromfietser aangereden INBRAAK IN SCHOOL VERKEERD INGEHAALD DONDERDAG 2 NOVEMBER 1972 LEUSDEN/C - De aktiviteiten, geor ganiseerd door de Jeugdbeweging ter gelegenheid van het 2-jarig bestaan van het Jongerencentrum „De Til", hebben zich in een grote belangstelling mogen verheugen, en zijn bijzonder gezellig verlopen. Zaterdagavond werd het pro gramma geopend met een dansavond waarbij de band „Stage Fright" goed verzorgde muziek bracht. Aan deze avond hebben ongeveer 100 jongeren een gezellig samenzijn beleefd. Zon dagmorgen werd zogenaamd „open huis" gehouden waarvoor een heel grote belangstelling bestond. Naar schatting zijn ongeveer 200 personen even een Üjkje komen nemen, waaronder ook diverse personen, die voor het eerst LEUSDER KRANT ACHTERVELD - Zaterdag 4 novem ber vond te ±14.00 uur een verkeers ongeval plaats op de Postweg Een Opel Kadett, bestuurd door me vrouw B uit Leusden slipte door de gladde weg in de bocht De auto. waarin een aantal kinderen achterin zaten, kwam in de sloot terecht! De 13-jarige jongen W. V. uit Leusden werd de achterklep van de auto uitgeslingerd liep daarbij een hoofdwond op. Na het ziekenhuis te zijn behandeld kon bij naar huis terugkeren. LEUSDEN - Op maandag 30 oktober moest de heer E. te Leusden-Zuid worden bekeurd, omdat hij zijn hond met aangelijnd in de straten van Leus- den-Zuid liet lopen. LEUSDEN/Z - Zondagavond 29 okto ber werd ingebroken in de openbare basisschool te Leusden-Zuid. Alle les lokalen werden waarschijnlijk op de aanwezigheid van geld doorzocht. Er werden verschillende voorwerpen ver meld, zoals een radio, een pick-up in de onderwijzerskamer, alsmede het doek bestemd voor de stencilmachine.: LEUSDEN/Z - Dinsdag 31 oktober werd om 18.15 uur een reebok dood gereden door de heer J. te Leusden- Zuid De bok werd zo zwaar gewond, dat hij overleed. De linkerkoplamp en de linkerzijde van de auto van de beer J. werden flink beschadigd. LEUSDEN - Maandag de 30ste okto ber werd in Leusden-Centrum een bromfiets gevonden De politie verzoekt de rechtmatige eigenaar zich met de politie in verbinding te stellen. Ambc Achterveld ACHTERVELD - De Auto-, Motor-, en Bromfietsclub „Achterveld" orga niseert op zondag 12 november de laatste orientenngsrit van het seizoen. :r wordt gereden in een A- en B- lasse. Deelnemers kunnen vanaf 14.00 nr inschrijven in hotel „DeRoskam", eerste deelnemer start om 14.30 Er zijn fraaie prijzen te win- ien In de A-klasse bestaan deze prij ken in natura, in de B-klasse uit ttkers. Op maandag 13 november houdt de LM.B.C. „Achterveld" haar jaarver- adering in hotel „De Roskam". Aan- ang 20.00 uur. kwamen kennismaken. Dit werd ook een heel prettig en spontaan gebeuren wat alleen maar kan hebben bijgedragen tot een goede verstandhouding. In de middag werd nog een disco dansmiddag gehouden voor de jongeren van 11 t/m 14 jaar. Hieraan werd door 45 jongeren deelgenomen en ook deze hebben een heel gezellige middag be leefd. In ,,'t Ros Beyaart" werd dezelfde middag een spelmiddag gehouden voor belangstellende kinderen van ongeveer 7 t/m 13 jaar. 115 kinderen hebben zich gedurende ruim twee uur bezig gehouden met bussen werpen, speer werpen, balsjoelen, balbussenwèrpen, kegelen, eierrekwerpen, dobbelsteen gooien enz Voor deze kinderen werden twee keer de spelserie gehouden, zodat ze meer gelegenheid kregen een prijsje te winnen. De organisatie had voor deze middag ruim 50 prijsjes beschik baar gesteld. Het werd ook hier een zeer geslaagd gebeuren en bij de prijs uitreiking bleek dat de winnende voor de series veel verschil toonde, zodat een groot aantal kinderen een prijsje in de wacht had kunnen slepen Tot besluit van de dag werd voor bestuur en de zeer vele medewerkers een gezellig samenzijn gehouden in ,,'t Ros Beyaart". De uitslagen van de spelmiddag werden: le serie 7 en 8 jaar: 1. Hans Pot 62 pnt.; 2. Hans Kok 51 pnt.; 3. Rudie Tolboom 46 pnt.; 4 en 5. Marcel Schuring en Sjonnie v. d Boom 43 pnt. 9 en 10 jaar: 1. Wim Herder 70 pnt 2. Joh v. Har ten 63 p.; 3. Henk van 'tKlooster 59 p 4. Eric Hofmeester 57 pnt.; 5. Lissel Russell 53 pnt.; 6. Dorien Pot 51 pnt 11 jaar en ouder: 1. Herman Vrijhoef 73 pnt.; 2. Wim v. d. Berg 72 pnt.; 3 Elly v Garderen 68 pnt.; 4. Gerard Shoonderbeek 66 pnt.; 5 en 6. Annie Shimmel en Michel Vrijhoef 62 pnt. 2e serie 7 en 8 jaar: 1. Rina Herder 70 pnt.; 2. Evelien v. Eijden 55 pnt., 3. Dineke Bekelaar 54 pnt.; 4. Nico Hofmeester 49 pnt.; 5. Wifred Herder 49 pnt.; 6. Marga Zwart 47 pnt. 9 en 10 jaar: 1. Alex Herder 70 pnt.; 2. MartinSmal 67 pnt.; 3. Ineke Schothorst 60 pnt.; 4. Meuro Sanderson 59 pnt.;4. Monica Kaal 57 pnt.; 6. Tineke Hak 56 pnt 11 jaar en ouder: 1. Francis v. Zandbrink 78 pnt.; 2. Michel Vrijhoef 76 pnt.; 3 Lucia Schoonderbeek 67 pnt.; 4 en 5. Paul Bakker en Coen Herder 62 pnt 6. Frank Bakker, Ben de Ridder en Ene? Zwart 59 pnt. LEUSDEN/Z - Zaterdag 4 november hielden manschappen van de beroeps- politie en de reserve-rijkspolitie toe zicht bij de Sint Hubertusjacht. Hoewel er sprake was van een aanzienlijke drukte kwamen er geen ongeregeld heden voor LEUSDEN - De afgelopen week moest de politie diverse bekeuringen uitdelen voor verkeersovertredingen. Deze overtredingen varieerden van het niet functioneren van autostoplichten en het rijden zonder rijbewijs tot het rijden met opgevoerde bromfietsen. LEUSDEN/C - Dinsdag 31 oktcber vond op de Noorderinslag bij de k*ui- sing met de Hamersveldsewegeen;an- rijding plaats om 17.30 uur. Een ;uto, bestuurd door de heer Van Z. uit Ach terveld. komend uit de richting Amers foort, sloeg plotseling links af ei zag bij deze wijziging van richtirg de bromfietser niet. die op het rijwielpad reed. De bromfietser, de heer uit Leusden-Centrum, reed tegen d« auto op Zowel de auto als de bromfies lie pen schade op. De heer S. moe.-t met een beenwond naar het ziekenhuii wor den vervoerd. (Map jpewl id voo- endi r ontf u eve' erwej ACHTERVELD - Dit zal het onder- °l:jferp z^n van de v°l£en(*e bijeenkomst wey JQ de agrarische studiegroep. Als eer- T 'e punt zal de deelboekhouding en de ioeilijkheden, die zich daarbij voor- J-' !>en, behandeld worden. Daarna bekij- en we de moderne ontwikkelingen in rundveehouderij. Het is voor ons, toekomstige en reeds elfstandig begonnen ondernemers, van groot belang deze avond bij e wonen We weten allemaal, dat monenteel in deze sektor ingrijpende veraideringen aan het ontwikkelen zijn Wilen we ons inkomen vergroten (en daar 'echten we toch allen voor), dan is hetbelangrijk dat we bij blijven Deze avond, die gehoudtfi wordt op dinsdag 14 november om 20.00 uur in „Ons Gebouw" te Achter'eld, draagt hier belangrijk aan bij Vrijdag 10 nov. LEUSDEN - Op 10, 11 en 12 november a.s. organiseert de Leusdense vereniging „Vogel vrienden" een tentoonstelling van kleurkanaries en exoten. Er zijn ±150 inzendingen en dit alles is te zien in „De Til" te Leusden-C. De opening is op vrijdag 10 november om 19.30uur. Tot 22.00 uur kunnen de vogelliefhebbers die dag alles bezichtigen. Zater dag 11 november geopend van 10.00 uur tot 22.00 uur. De slui tingsdag, zondag 12 november, geopend van 10.00 uur tot 18.00 uur. Het geheel is zeer overzich telijk opgesteld en de organi serende vereniging hoopt er vele vogelvrienden te mogen begroe ten. LEUSDEN/Z - In de nacht van zater dag 4 november werd ingebroken m „Don Bosco" Een geldkistje met een paar honderd gulden werd ontvreemd. (Van de redaktie) LEUSDEN - Ter accentuering van de overigens genoegzaam bekende standpunten van de ge meente Leusden ten aanzien van het Samenwerkingsorgaan Eem land en een eventueel te vormen gewest, formuleerde de raad don derdagavond een motie, die met algemene stemmen werd aan vaard. De motie, die tot stand kwam op initiatief van de heer Van Spaendonck (D'66) heeft de volgende inhoud: de faad van de gemeente Leusden overweegt, dat de gemeenten, die samen het Samenwerkingsorgaan Eemland vormen, bezig zijn de ruimte van het gebied der betreffende gemeenten voor de toekomstige generaties te ordenen. De ge meente Leusden is van mening, dat aan deze ruimtelijke ordening een diepgaande integrale studie over de inrichting van ons maat schappelijk leven ten grondslag dient te liggen, zodat getracht kan worden op die wijze tot een gemeenschappelijke visie te komen ten aanzien van de vraag hoe onze leefgemeenschap zich in de toekomst zal gaan ontwikke len. De raad is van mening, dat pas verantwoorde konklusies kunnen worden getrokken, nadat een dergelijke studie heeft plaatsgevonden. De raad tekent hierbij wel aan, dat een derge lijke studie zich ook dient uit te strekken tot de relaties met Kring Mkden Utrecht en het overige deel van de Randstad. De raad is van mening, dat de opdracht, die aan het Coördina tie Team is verstrekt niet vol doet aan hetgeen de gemeente Leusden in gedachten heeft ten aanzien van de ruimtelijke orde ning en een adequate bestuur lijke organisatie. Daarom acht zij het niet verantwoord tot over dracht van bestuursbevoegdheden over te gaan, zolang het door haar gewenste onderzoek niet is vol tooid. Bovendien is zij van mening, dat een overdracht van bestuursbevoegdheden mede ge relateerd dient te worden aan de nog te trekken konklusies ten aanzien van de herverkaveling van de onderscheidene over heidstaken. De raad verzoekt het dagelijks bestuur van Eemland en de deelnemende gemeenten in het samenwerkingsorgaan te be vorderen, dat alsnog een onder zoek als door de raad Leusden bedoeld, wordt ingesteld. Oogstdankfeest Achterveld. De vele oogstgaven waren prachtig uitgestald op het altaar tijdens de plechtige oogst- dankzegging. Foto Janus Visser ACHTERVELD - Het oogstdankfeest van de K.P.O., de A.B.T.B. en de K.P.J. van Achterveld mag zich nog steeds in een goede belangstelling ver heugen. Velen van genoemde vereni gingen waren aanwezig in „Ons Ge bouw" waar de feestavond plaatsvond. Maar ook de speciale dienst in de parochiekerk was goed bezet. Deze dienst werd geleid door pastor Van de Ven. De kerk was voor deze gelegen heid versierd met diverse producten van de oogst en veel bloemen. De aangepaste gebeden e.d stonden geheel in het teken van de dankbaarheid je gens de Heer van de oogst. De ge dichten „kijk naar de vogels in de lucht" en „Mens, is dat leven" maak ten veel indruk op de aanwezigen. Oogstdankfeest Achterveld. Een caba retgezelschap uit Eemnes bracht een leuk programma, o.a. met een act van twee bejaarde boertjes. Foto Janus Visser Pastor Van de Ven legde in zijn toe spraak zeer nadrukkelijk het accent op de inhoud van beide gedichten, spe ciaal het eerste, ontleend aan de Bijbel. „Alle vooruitgang op technisch en maatschappelijk terrein moeten ons blindmaken voor de werkelijk belang rijke zaken die een volwaardig mens zijn noodzakelijk maken. Wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen", aldus pastor Van de Ven. Na de kerkdienst begaven allen zich naar „Ons Gebouw", waar na een kopje koffie het cabaret „Eén pot nat" de spits afbeet Ondanks het gebrek aan muzikale begeleiding - daar heeft de ze groep zich op ingesteld - werd het gebodene toch goed gewaardeerd. Daar na werd onder leiding van de heer J. C. T. Kuijpers uit Leusden geanimeerd bingo gespeeld. Hij deed dit op de hem eigen, geestige manier. Er wa ren veel fraaie prijzen te winnen. Tot besluit van de avond traden „The Valley's" op Met goede muziek slaag den zij er uitstekend in een fijne sfeer te scheppen. Het sluitingsuur kwam voor velen dan ook* nog te vroeg. LEUSDEN/C - In het nieuwe, zeer gezellige bovenzaaltje van café restau rant „De Mof" hield de WD afdeling Leusden op maandagavond 30 oktober haar jaarlijkse algemene ledenverga dering. 45 leden gaven deze avond acte de presence, hetgeen tevens een beves tiging was van het feit, dat het de afde ling de laatste tijd bijzonder voor de wind gaat. In zijn openingswoord heette de voor zitter, de heer J Wagenaar, de vele leden en met name de vele dames van harte welkom. Hij dankte tevens de heer Van Droffelaar, eigenaar van „De Mof", die speciaal voor deze gelegen heid, zich tot het uiterste had ingespan nen om de bovenzaal met de intieme bar op tijd klaar te krijgen Het afgelopen jaar werd gekenmerkt door talloze activiteiten zoals uit het jaarverslag van de secretaris, de heer A. J. de Wijze bleek. Speciale aandacht werd dit jaar besteed aan de nieuwe inwoners van Leusden. Iedere nieuwe Leusdenaar kreeg de VVD-welkomst- folder „Leusden slaapplaats of Leusden woonplaats?" in de bus Vele positieve reacties zijn hier op bij de bestuursle den binnengekomen, zodat de vergade ring besloot met deze actie door te gaan. Een andere activiteit van de afdeling is de maandelijkse sociëteitsavond, waarvan er zeven werden gehouden en die alle druk door zowel leden als niet- leden werden bezocht. De sociëteits commissie werd verzocht om met hun avonden door te gaan, daar alle aan wezigen het er over eens waren dat deze avonden in een grote behoefte voorzien. WD-ENQUETE In verband met de behandeling van de nieuwe Algemene Politie Verorde ning werd door de afdeling een enquête gehouden onder de eigenaars van horeca-bedrijven, naar hun mening over het m de nieuwe APV aangekon digde sluitingsuur Het resultaat van deze enquête mag als bekend worden verondekteld. Gebleken is wel, dat de VVD met deze enquête veel goodwill heeft geboekt. Ook werd met betrekking tot de nieuwe APV een hearing gehou den De opkomst bleef bij deze hearing wat onder de maat. Dat de VVD zich in een grote belang stelling mag verheugen, bleek ook uit de toename van het aantal leden Liefst 36 mensen gaven zich in het afgelopen jaar als lid van de VVD op. Nadat de voorzitter de vergadering gesloten had, werd de avond in socië- teitsvorm voortgezet en konden de vele leden op een aangename manier nog met elkaar van gedachten wisselen LEUSDEN/CENTRUM - Het is al weer 10 jaar geleden dat de afdeling Leusden-centrum van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond opgericht werd. Prinsenbal met verkiezing earn avalsprin s ACHTERVELD - Op 11 novem ber a.s. (de elfde van de elfde) kan Achterveld een voorproefje on dergaan van het aanstaande Car- navalsgebeuren. Op die dag wordt in „Ons Gebouw" het Pinsenbal gehouden. Hoogtepunt van deze avond is het aftreden van Prins Puup de Eerste en de verkiezing van zijn opvolger. Om 11.11 uur zal de nieuwe prins zich dan aan den volke vertonen. Het bal vangt aan om 20.00 uur. Het eerste uur neemt Eddy van de Brink, voor wat het muzikale gedeelte betreft, voor zijn rekening. Om 9.00 uur verschijnt Prins Puup de Eerste met zijn gêvolg, de Raad van Elf. Hun inkomst wordt begeleid door de boerenkapel van „Door Wils kracht Sterk" Deze kapel blijft tot het zoete einde van de avond. Tijdens de verkiezing van de nieuwe prins - achter gesloten deuren - en de daarop volgende plechtigheid zullen ook de deuren van „Ons Gebouw" korte tijd ge sloten zijn. De laatkomers zullen dan dus even geduld moeten heb ben. Dit jubileum zal gevierd worden op maandag 13 november aanstaande. De avond zal worden gehouden in het Hervormd-Centrum aan de Asschat- terweg. Er zal om kwart voor acht begonnen worden. Het programma voor deze avond is als volgt: Na het huishoudelijk gedeel te zal het trio Klark uit Amsterdam de avond verder verzorgen. De dames zullen voor de eerste pauze enkele serieuze liederen zingen. Na de pauze volgt dan een programma van liedjes, sketches en een leuk spel waar iedereen aan mee kan doen. Gezien de lengte van het programma zal deze avond wat later afgelopen zijn, dan een gewone avond. Ook gasten zullen maandag weer van harte welkom zijn. LEUSDEN/CENTRUM - Vanaf za terdag a s. de elfde van de elfde om elf over elf kan men zich weer naar hartelust in het carnavalsleven storten en zullen de kreten „alaaf, alaaf, alaaf" weer schallen. Voor het ALAAF, ALAAF VOOR ERICK EN ELLA. Vrijdagmiddag 3 november j.l. vol trok zich de huwelijksplechtigheid tus sen de heer Erick Bloeme en mej Ella van Nieuwenhuizen in het Slot van Zeist Erick Bloeme, een bijzon der gewaardeerd lid van de Raad van Elf van Prins Janus 1 van de Carna valsvereniging „De Gouden Klomp", tekende de verbintenis van zijn leven Voor een drie-werf Alaaf voor het jonge echtpaar zorgde Prins Janus I en zijn Raad van Elf tijdens een bij zonder gezellige receptie in restau rant Oud London te Zeist. Foto Janus Visser eerst zal de carnavalsvereniging De Gouden Klomp haar Boerenkieltjes- bal niet in de vertrouwde zaal van de Mof houden maar in café/restaurant Nieuw Leusden te Leusden-Centrum. Deze eerste avond voor het nieuwe carnavalsseizoen begint om 20.15 uur en zal muzikaal omlijst worden door het Tijuana Combo uit De Bilt o.l.v. Cees Pouw. Zoals gebruikelijk op deze avond zal de huidige Prins Carnaval, Prins Janus 1, en zijn Raad van Elf tegen plm. 22.00 uur aftreden en komt de nieuwe Prins Carnaval en zijn Raad van Elf voor het seizoen '72-'73 om elf minuten over elf op Leden van de carnavalsvereniging De Gouden Klomp hebben op deze avond vrij toegang, introducées betalen f5.00 entree. Buiten de avond van de Elfde van de Elfde om heeft de carnavalsvereniging het volgende programma op stapel staan: Stuif eens in voor carnaval, zaterdagavond 3 februari 1973 aanvang 20.15 uur. GROOT CARNAVAL. Zaterdagavond 3 maart 1973 in café- restaurant „De Mof" te Leusden-Zuid. Aanvang 20 00 uur. Muziek: Tijuana Combo o.l.v. Cees Pauw Organist „Eddy" Een boerenkapel en dans mariekes. Ook de kinderen worden weer in de gelegenheid gesteld om zich te „be kwamen" in het carnaval-vieren Op zaterdagmiddag 3 maart 1973 organi seert de carnavalvereniging een spon taan kindercarnaval waar alle kinde ren vrij toegang hebben, indien zij enigszins gekostumeerd zijn. Nadere bijzonderheden worden tijdig bekend gemaakt. OPTOCHT. Evenals vorig jaar zal er voorafgaan de aan het kindercarnaval weer een rondrit van Prins Carnaval en zijn Raad van Elf gemaakt worden door Leusden. Indien de weersomstandigheden het toelaten is het de bedoeling dat tle kin deren zich in Leusden/centrum ach ter Prins Carnaval en zijn Raad van Elf scharen om zo in een carnavales ke optocht door de straten van Leus den/centrum te trekken en vervolgens een bezoek te brengen aan het ge meentehuis om daar de sleutel van de gemeente Leusden in ontvangst te ne men van de burgervader. Natuurlijk zijn er voor de best, origineelst, gekste of meest komisch gekostumeerde kin deren weer prachtige prijzen te be halen. Zij die geen lid zijn van de Car navalsvereniging De Gouden Klomp zul len zich misschien afvragen wat het lidmaatschap en kontributie inhoudt nadat zij het programma gelezen heb ben. Het antwoord is vrij simpel, een ieder lid heeft vrij toegang op alle door de Carnavalsvereniging georga niseerde feestavonden waarvoor men f9.00 kontributie per jaar per persoon betaalt Zij die het komend carnaval in Leusden willen vieren en eventueel lid wensen te worden van de carnavals vereniging De Gouden Klomp kunnen zich in verbindingstellen met de sekre- teris, Janus Visser, Driftakkerweg 6, Leusden/centrum, tel. 03490-21178. LEUSDEN/Z - Dinsdag 31 oktober vond om 17 .45 uur een aanrijding plaats op de Arnhemseweg, waarbij een Opel en een Ford betrokken waren De Ford, bestuurd door de heer Van P. uit Woudenberg, wilde een bus passeren en ging daartoe op de linkerwegzijde rijden. De Opel, bestuurd door de heer B. uit Amersfoort, kwam de passerende auto op dezelfde weghelft tegemoet rijden, en een botsing was onvermijde lijk. Voor beide auto's ontstond er zware materiële schade.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 5