Bewoners Asschatterweg protesteren tegen aantasting van hun straat let op aanwijzingen van de verkeersbrigadiers WETHOUDER BIJLEVELD DOET NIET MEE AAN KNALGROEN- Rapport over S 10 en mogelijk heden van openbaar trein )- vervoer in Leusden begin 1973 te verwachten DISKUSSEE ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN NA VRAGEN VAN D '66 AAN G.S.: GEVAARLIJK KRUISPUNT HAMERSVELDSEWEG/ASSCHATTERWEG Zebra-paden hard nodig „Voorrangsweg betekent „racebaan" - wij willen een woonstraat AANWEZIGHEID BIJ INFORMELE RAADSVERGADERING IS GEWENST Het kanoor van de LEUS DER KRANT (Finnmark 3 - Leusden-C. - Tel. 03496- 1495) is op werkdagen ge opend van 10-12 uur en van 14 tot 16 uur voor het op geven van advertenties, berichten, het doen van be talingen en het bestellen van alle soorten drukwerk. Sluitingstermijn voor ad vertenties EN berichten: dinsdagmiddag 12 uur. £7^eusder Krant Verschijnt wekelijks inACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ N. V. DIREKTIE: H. J. HEINE END. REBEL Donderdag IS november 1972 4e jaargang no. 31 Redactie en administratie: Finnmark 3" Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS kent ook dat het woonmilieu en de privacy nabij deze weg meer aan dacht vragen In afwachting kenen wij. van uw reactie te met de meeste hoogachting, correspondentie adres A. E v. d Bremer, Asschatterweg 59, Leusden. Woordvoerders van Knalgroen spra ken hun teleurstelling uit over deze annulering. Wij vinden het een merk waardige zaak," aldus drs P Padmos. ,,In Noordwijk kwam de raad met b en w bijeen om de tweede fase te bespre ken. Volgens onze informatie is de heer Bijleveld daar maar korte tijd bij geweest. Wij vragen ons af, waarom de heer Bijl<\ d nu donderdagavond wel zo nodig aanwezig moet zijn, ter wijl zijn aanwezigheid in Noordwijk kennelijk van weinig belang is. Boven dien blijkt het niet mogelijk, dat een bij de tweede fase betrokken ambte naar de plaats van de heer Bijleveld inneemt bij onze diskussie om in ieder geval duidelijke uitleg te kunnen geven over het hoe en wat van de tweede fa se. Bovendien is het eveneens merk waardig, dat de heer Bijleveld, die over enkele weken naar Houten vertrekt, toch bij die informele raadsvergadering moet zijn." Het programma van vanavond is door het uitvallen van de heer Bijleveld enigszins gewijzigd. Knalgroen zal nu trachten Ue standpunten van b en v\ te goed mogelijk naar voren te brengen, zodat men weet, waarover men moet diskussiëren. ,,Maar een erg ideale gang van zaken is het helaas niet", aldus de heer Padmos, die vanavond de leiding zal hebben van de diskus- sie-bijeenkomst. LEUSDEN - Tijdens de verga dering van de provinciale staten van Utrecht op woensdag 15 no vember, werd tijdens het zoge naamde vragenhalfuurtje door het D'66 statenlid de heer K. P. B. Allard een vraag aan GS gesteld over de inmiddels berucht ge worden S 10, de op Leus- dens grondgebied geprojekteerde nieuwe provinciale weg tussen Amersfoort en Woudenberg. Meer dan een jaar geleden ver scheen in de Leusder Krant een eerste artikel over de S 10, waarna regelmatig ingezonden stukken werden geschreven. De aktiegroep met de flitsende en kleurrijke naam .Knalgroen" ging zich er mee bezig houden Dat is een konstruktieve aktie groep met een deskundige achter ban. In februari en april heb ik vra gen gesteld over de functie en het tracé van de S 10 zonder een dui delijk antwoord op dat moment- Wel werd de aktiegroep in mei door de heer Letschert ontvan gen, maar zonder konkreet resul taat. De toegezegde nota is tot dusver niet verschenen, maar de zaak is nu bijzonder aktueel ge worden, omdat me bekend is dat de aktiegroep bezig is met be trekking tot de onder de bevol king levende gedachte over de tweede en derde uitbreiding van Leusden een rapport samen te stellen En bovendien wordt er van de zijde van de Rijks univer siteit van Utrecht in deze maand een enquête onder de bevolking van Leusden gehouden waarin ook het verkeer en het vervoer ter sprake wordt gebracht. Het ligt in de bedoeling om beide rapporten nog voor het ein de van het jaar te publiceren en zonder bij herhaling gevraagd in zicht in de toekomstige verkeers- en vervoers-structuur rondom Leusden en de functie van deS 10 hierin kunnen op zijn minst ern stige misverstanden gaan ont staan. In ieder geval zou nu dan de ge legenheid zijn om tijdig confron taties te voorkomen zoals in het verleden bij de E 7, S 6 en S 8 wel is gebeurd. Ik doe dan ook een beroep op het college om in de pas te lopen met wat onder de bevol king leeft en daarom mijn vraag- Wanneer kan een nota worden verwacht inzake het tracé van de S 10 onder Leusden en de daar mee samenhangende problema tiek rondom een eventuele NS- ringlijn Amersfoort-Leusden?". antwoord van gedepu teerde c. H. LETSCHERT. ,,Het lag inderdaad in de be doeling in het begin van dit jaar zoals ook de heer Allard aangaf, om op korte termijn met een nota te komen over de provin ciale weg 10; niet zozeer, dacht ik omdat die weg in ons program ma zo urgent was, maar inder daad naar aanleiding van wat er bij de structuurplannen in Leus den aan de orde is geweest. We hebben toen afgesproken, dat er een nota over in de com missie Wegen, Verkeer en Ver voer zou komen en dat ik daarna nog eens met die aktiegroep ver der zou praten. Bij de samenstelling van die korte nota (U wijst daarop zelf al in Uw vraag) was het inderdaad noodzakelijk om ook inzicht, al thans enig inzicht, althans vol doende inzicht in de mogelijkhe den van het openbaar vervoer in deze situatie te krijgen. Dat is het punt geweest, waar door het verschijnen van deze nota wat langer op zich heeft la ten wachten, omdat de Neder landse Spoorwegen bezig waren op dit punt gedachten te ontwik kelen Die zijn nu eindelijk op een punt gekomen, dat wij kunnen toezeggen dat in de eerste ver gadering van de Commissie We gen, Verkeer en Vervoer van 1973 deze nota met de verken nende bespiegelingen over de mo gelijkheid van het openbaar ver voer ter tafel zal komen. We kunnen dan op korte termijn deze nota ook behandelen" Spreker bracht eigenlijk dank aan de heer Allard, dat hij dit onderwerp weer even onder de aandacht had gebracht. De veel heid van problemen op het gebied van Verkeer en Vervoer zou, om dat het probleem nog niet zo urgent was, mogelijk tot een verschuiving hebben kunnen lei den. De heer Allard vroeg aan het College van G.S. om e.e.a. ook ter kennis te willen brengen van de Rijks Universiteit van Utrecht en van de aktiegroep Knalgroen. is gestoeld vindt u in de brief aan b en w die als bijlage is toegevoegd Ons verzoek is voor dit probleem aandacht te vragen met het doel een oplossing te vinden die zo weinig mo gelijk afbreuk doet aan het karater van de weg. Ons inziens moet de Asschat terweg geen voorrangsweg (lees race baan) worden maar een woonstraat Het verkeer uit bv het plan Wete ring niet over de Asschatterweg maar zoveel mogelijk over de Noorderinslag. U bij voorbaat dankend tekenen wij met de meeste hoogachting, A. E v d. Bremer Aan het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente LEUSDEN Langs deze weg willen wij gaarne uw aandacht vragen voor het vol gende. Ondergetekenden hebben opgemerkt dat een gedeelte van de Asschatterweg is gereconstrueerd, waarbij gelijktij dig aan de noordzijde van deze weg een fietspad is aangelegd. Het ziet er naar uit dat dit fiets pad over de gehele lengte van de bebouwde kom zal worden aangelegd Uit de situatietekening, die zes jaar geleden bij de grondverkoop is over legd, blijkt echter niets dat hierop duidt. Daarnaast gaan er geruchten dat de gemeente voornemens is de grond te koop aan te bieden die nu een plantsoenbestemming heeft. Het zal u niet onbekend zijn dat de woningen van ondergetekenden dicht langs deze Asschatterweg gesitueerd zijn, hetgeen betekent dat een min der goede ligging van weg, voetpad en fietspad een aanzienlijke inbreuk op privacy en woongenot tot gevolg heeft. Dit heeft o m. consequenties voor de waarde van de woningen. Ons vezoek is nu ondergetekenden in de gelegenheid te stellen over bo vengenoemde aspecten mee te denken, overigens met de intentie een voor alle partijen aanvaardbare oplossing na te streven Wij denken hierbij aan de afsluiting van de Eikenlaan, ter plaatse van de Acacialaan, waarbij de belanghebben den eveneens door u werden geraad pleegd, Het feit dat de Asschatterweg voor het verkeer een veel grotere beteke nis heeft dan de Eikenlaan bete- (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Bewoners van de Asschatterweg te Leusden/Cen trum zijn met een protestaktie be gonnen tegen de verbeteringen van I de Asschatterweg, waardoor deze weg een racebaan dreigt te worden. Men ireest een ernstige aantasting van het karakter van de weg, temeer nu de Asschatterweg van status gaat ver anderen en een voorrangsweg zal wor den. De projektie van een fietspad en voetpad langs de noordzijde van de weg (op zich natuurlijk een goede zaak) is voor de bewoners eveneens een doorn in het oog, omdat dit fiets- I pad vlak langs de verschillende auto boxen loopt, waardoor het in- en uit rijden van de auto's gevaar op levert voor de wielrijders. Bovendien I worden de huurders (eigenaars) van de I boxen beperkt in hun bewegingen, want I bet autowassen (dat altijd vóór de I garages gebeurt), is door de aanleg Tan een rijwielpad vrijwel onmogelijk I geworden. De bewoners vinden het I oiet juist, dat de Asschatterweg voor- I rangsweg wordt, verbreed zal worden, I zonder dat de bewoners zelf op de I boogte zijn gesteld van hetgeen er I voor hun huis gaat gebeuren of reeds I geBeurt Zïj zijn van mening, dirTde Asschatterweg een woonstraat dient zijn en te blijven en geen door- I gaande verbindingsweg. Daarvoor is He Noorderinslag", zo is hun mening, I die bij monde van de heer A. E. I t, d. Bremer wordt vertolkt. De aantasting van het karakter van I de weg, aldus de bewoners, tast het 1 loonmilieu aan en kan waardevermin- I dernd werken voor de aanliggende wo- I oingen Het is volgens hen ook niet licceptabel, dat de plantsoentjes, die nu als een soort bumper" tussen de weg en de woningen liggen en ook beschermend werken ten opzichte van kinderen, die niet zomaar de weg op kunnen lopen, opgeofferd moeten wor den aan asfaltstroken. De bewoners hebben zich over bo venstaande beraden en hebben over deze problematiek een brief geschre ven naar b en w en naar de frak- tievoorzitters van de partijen, die zit ting hebben in de raad. Overigens zijn de bewoners tot de konklusie gekomen, dat het nuttig is om ook voor hun woongebied een wijkraad op te richten, zoals in Rossenberg is gebeurd. Daartoe zal kontakt worden opgenomen met de wijkraad in het plan Rossenberg. Volledigheidshalve laten we hier- onder de brieven volgen, die zijn ver zonden naar b en w en de raads- fraktievoorzitters. Geachte fraktievoorzitter, Het is u misschien bekend dat de Asschatterweg. binnen de bebouwde kom op korte termijn, zal worden gereconstrueerd. Het verontrustende feit doet zich voor dat gelijktijdig langs- de noordzijde "van rleze weg een fiets- en voetpad worden aange legd. Op zich vinden wij verwonder lijk dat de bewoners van de aanliggende huizen hierover niet zijn geïnformeerd. Gezien de situatie van de woningen langs deze weg, nl. zeer dicht op de weg en een uitweg hierop, stellen wij ons de vraag of dit wel kan en wel nodig is. Op alle ons tot nu toe bekende tekeningen komt genoemd fietspad nog niet voor. Wij noemen hier volledigheidshalve de tekening waarvan destijds de grond door de gemeente verkocht werd en de te kening die verzonden is enkele maan den geleden toen de discussie over het wel of niet afsluiten van de Ei kenlaan nog open was In de gemeente komen wegen voor met een pnmairkarakter zoals de Noorderinslag, Torenakkerweg, enz. De woningen zijn daar zover van de weg af gesitueerd dat de bewoners weinig hinder ondervinden De As schatterweg is nog steeds een duide lijke woonstraat gezien de situatie van de woningen Het karakter van deze weg zou ook als zodanig dienen te worden aangepast/gehandhaafd Ver dere argumenten waarop onze ongerust LVan de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Vooral van lie zijde van ouders, die dagelijks op- I treden als verkeersbrigadiers voor Ioverstekende kinderen, is een ernsti ge klacht gekomen ten aanzien van het Isteeds drukker en gevaarlijker wor- liende (nieuwe) kruispunt Asschatter- l«eg/Hamersveldseweg. Op deze Ifhats, zo blijkt herhaaldelijk, steken lie kinderen lukraak over, zonder ge- Itrulk te maken van de diensten van de l'erkeersbrigadiers. Bovendien wordt .lukraak oversteken" in de hand I tewerkt door het feit, dat er geen liebra-paden zijn aangebracht. (Het- zelfde geldt voor de oversteekplaats Noorderinslag/Asschatterweg). De verkeersbrigadiers verzoeken de ou ders in eerste instantie dringend om hun kinderen op het gevaar te wijzen, dat ontstaat, wanneer schoolgaande kinderen bij het oversteken niet wach ten op aanwijzingen van de dienstdoen- de verkeersbrigadiers. Zij staan er beslist niet voor niets! Men moetdaar- mee niet wachten, totdat er onder de ogen van de verkeersbrigadiers een ernstig ongeluk gebeurt! Bovendien - en dat is net zo belangrijk - dient de gemeente niet langer meer te wachten met het aanbrengen van zebra-paden. Dit stuk onduidelijkheid is net zo ge vaarlijk als de onachtzaamheid van de kinderen. Op de foto; Het gevaarlijke kruispunt Asschatter- weg/Hamersveldseweg. Bewoners van de Asschatterweg zijn ongerust geworden over hun woon straat. Hier een beeld van de wonin gen, met op de voorgrond de garage boxen. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Wethouder mr. W. H. Bijleveld zal vanavond niet aanwezig kunnen zijn op de dis- kussie-avond van Knalgroen in het Hervormd Centrum. De wethouder, die vanavond zou spreken over het hoe en waarom van de snelle groei van Leus den, kan niet aanwezig zijn, omdat die avond eveneens een informele raadsvergadering wordt gehouden, waarin gesproken dient te worden over de verdere aanpak van de tweede fase, met name ten aanzien van de presen tatie en de inspraak. Wethouder Bij leveld is - aldus de raad - bij deze bijeenkomst onmisbaar. Wethouder Bijleveld, hier al met een ambtsketen" om, kan de diskussie- avond van Knalgroen niet bijwonen.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 1