i Toelichting op nieuwe E.E.G.- regelingen JONGERENAVONDEN WAREN Schaatsmeeting BIJZONDER SUCCESVOL! „Een goede Kerst voor iedereen DWS won tweede prijs op concours GROTE OPKOMST BIJ DEMONSTRATIE-AVOND VOOR LANDBOUWORGANISATIES: VERGADERING VAN DE VOGELVRIENDEN KPJ Sinterklaas en de PJGU Jongens waren zoek [Botsing na afremmende auto Voorgesorteerde Lagen niet ïezien Kindermiddag Achterveld Hervormde Vrouwen Dienst: Kreatieve groep van KPJ Jaarlijkse feestavond van ambc Achterveld Oproep om adressen van eenzamen Verloren en gevonden Gemeente Leusden OPBRENGST TRYFOSA- BAZAR 6153.- Kerkdiensten T.B.C ONDERZOEK WORDT OP 18 DEC. VOORTGEZET d"ia© Verbetering J en uitbreiding R van het openbaar vervoer d1 J^Eeriijk delen in een JU schoon land WINKELS IN ACHTERVELD TOT 9 UUR GEOPEND WD-soos op 29 nov. GOEDE PRESTATIE VAN HET KORPS Ons Genoegen Fancy Fair t.b.v. de Zonnebloem Burgerlijke stand Gemeente Leusden MEDISCHE DIENSTEN DONDERDAG 23 NOVEMBER 1972 LEUSDER KRANT ACHTERVELD - Aan door de Jeugd/ dorpskontakt - Achterveld jongeren- ivouden is door een 60-tal jongeren fan 14-16 Jaar deelgenomen. Een be hoorlijk aantal als men bedenkt dat het au niet aleen dansen, muziek e.d. be- trof- Als thema voor deze avonden tas genomen het „te gast" zijn, in al I iijD schakeringen. De eerste avond terden de jongeren in groepjes ver deeld. Zij moesten aan de hand vaneen opdracht in enveloppe een toneelstukje maken en daarna spelen. De opdrach ten bestonden uit maatschappelijke pro blemen en situaties. Gastarbeiders, I militaire dienst e.d. waren de onder- I werpen waarvoor de visie van de jonge ren gevraagd werd. De opdrachten wer den over het algemeen goed uitge roerd. Uiteraard leverde dat nogal wat maatschappijkritiek op. Maar daar in waren toch ook een aantal positieve geluiden te horen. De tweede avond werden de jonge- I ren. na enige instructies, in groep- I jes van vier „uitgezonden" naar de I door de leiders daarvoor gevraagde L-astechtparen. Deze avond is buiten- I gewoon goed geslaagd. De Leiders I (sters) stonden werkelijk verbaasd van I het enthousiasme van de jongelui. Zij Ifcwamen niet uitgepraat over de voor treffelijke wijze waarop zij allen te gast waren geweest bij de gastecht- paren. Zij waren dan ook geen van al len weer op tijd in „Ons Gebouw". Typerend voor deze avond was wel de uitspraak van een der jongens „De Gastheer, zo'n kerel (bekend gebaar met de duim) en praten, goed joh' En zijn knappe vrouw verrekte lek kere, koffie en koek! „Vele van de gast-echtparen wonen nog maar sinds kort in Achterveld. Hun medewerking heeft de organisatoren zeer verheugd. De derde avond werd een zeskamp gespeeld met zes wedstrijdonderdelen Hiervoor was veel behendigheid en lui sterkunst noodzakelijk Speciaal het 6 meter lange paard van St. Nicolaas (de Sint kwam het zelf brengen) berij den, was een grote kunst De spelen waren verzorgd door de heer T Schol- tens, leraar aan de Technische School „Don Bosco". De heer Scholtens geeft ieder jaar zijn gewaardeerde mede werking aan de Jongerenavonden. De groep o.l.v. Pieter Bokkers werd ten slotte winnaar van de zeskamp. Daar na was het dansen o l.v. disc-jockey's Theo van Laar en Jan van Hamers- veld. Tegen half elf sloot voorzitter Ton Kleinveld de jongerenavonden af. LEUSDEN - Op vrijdag 1 december I aanstaande houdt de P.J G.y zijn sin- 1 terklaasfeest in het Jeugdgebouwaande I Ooievaarshorsterweg te Leusden-Zuid. I Dezë avond zal tevens de film worden I vertoond, die gemaakt is op de Landdag I in Mijdrecht. Het is de bedoeling dat I iedereen een cadeautje meebrengt van I ongeveer f5,--, voozien vaneensinter- I ilaasvers. Willen de leden, die zijn I verhinderd, vóór 22 november aan- 1 staande dit laten weten aan Tijmen I tpeldoorn (tel. 03496-1527) of Johnie Iran Loenen (tel. 03498-1443). Als de I P.J.G.U afdeling Leusden geen bericht I van verhindering ontvangt krijgen de I leden vóór 25 november een uitnodiging, Ivaarop zal worden vermeld de naam Ivan het lid, voor wie het cadeautje |moet worden meegebracht. Op zaterdag 9 en vrijdag 15 decern- Iber houdt de P.J.G.U. zijn jaarfeest 1 in één der zalen-van Café-Restaurant l„De Mof". LEUSDEN/Z - Donderdag 16novem- lier kwamen bij de politie berichten Itinnen over twee zoekgeraakte jonge- Les Omstreeks 11.30 uur liep de 10- Iprige P. K. uit Leusden weg, en's mid- liigs tegen 15.30 uur bleek zijn 12-jarig l.-oertje V. K. óók van huis te zijn Leggegaan. Er werd een zoekaktie ïn- IffSteld en men vermoedde dat de twee l ogens samen op stap waren gegaan la Amersfoort. Des nachts om 2 uur l:eldden de twee jeugdige avonturiers Inch ontdaan bij de ouderlijke woning LEUSDEN/Z - Vrijdagochtend 17 no- 1'tmbeF vond om 11 uur een aanrijding liiaats op de Arnhemseweg ter hoogte l^n de inrit van slagerij Schakel. De lieer E S. uit Barneveld reed met zijn Iwto in de richting Woudenberg. Daar- Irhter reed op de Arnhemseweg de l'rachtwagenkombinatie bestuurd door heer P. H. van P uit Tiel. De heer S. uit Barneveld remde plotseling af I ai de inrit van slagerij Schakel in te Injden De bestuurder van de vracht- l'igenkombinatie vreesde een ernstige l^ntale botsing, waarbij de auto van de |ksr E. S. zéér zwaar zou zijnbescha- l»?d. en week ogenblikkelijk vaardig uit l-ur links, waar op het fietspad op dat lament niemand naderde Juist nader- |!'de plaats des onheils een auto be- Ifaurd door de heer T. H. uit H. Deze log het plotseling remmen van de heer I- S. en zag eveneens dat de vracht- l'igenkombinatie het niet zou redden. I* heer T H. week naar rechts uit en l^am inde berm terecht! Niemand werd Itfond De auto van de heer E. S. werd |*aar beschdigd. llEUSDEN/ZUID - Vrijdagochtend 17 gember vond te 8.30 uur een'aanrij- N Plaats op de Arnhemseweg ter °fte van de Schutterhoeflaan. I Mevrouw E. J. L. uit Hoevelaken reed J=ihaar auto op de Arnhemseweg inde Jbting van Woudenberg. Doormarke- ^slichten ten behoeve van de ter fctse uitgevoerde asfalteringswerk- Niheden werd haar aandacht eenma al afgeleid. Mevrouw E. J. L. zag Indoor de auto niet, die werd bestuurd *de heer G N. H. uit Putten 'en die '-$ stond voorgesorteerd om een inrit |*njden. Mevrouw E.J L. botste met l'oorzijde van haar auto tegen de ach- u'jde van de auto van de heer G. N H F Gelukkig kwamen beide personen lionder verwondingen af. De voorzij- Uar> de auto van mevrouw E. J L y zwaar beschadigd. De organisatoren zijnervan verzekerd, dat deze avonden dank zij de medewer king van diverse Achterveldse gezin nen, de afstand tussen de jongeren en de volwassenen op een prettige wijze is overbrugd ACHTEREVLD - Op woensdagmid dag 29 november a.s. wordt om twee uur een grote kindermiddag georgani seerd, aangeboden door de winkeliers vereniging Achterveld. Dit feest is bedoeld voor kinderen tot 9 jaar. LEUSDEN/C - Er zijn nog enkele plaatsen vrij in de bus, die de sport- commissie vandeK P J. afdeling Leus den, morgenavond 24 november naar de kunstijsbaan Overvecht in Utrecht, laat rijden Zij die nog mee willen met deze „schaats-meeting" kunnen zichheden- avond nog opgeven bij de leden van de sportcofnmissie. Dit zijn Ida v. d Bremer, Hamersveldseweg 82 en Kees Leyenaar, Anfriduslaan 42, beiden te Leusden-C. Zoals bekend, zijn de kosten laag gehouden; leden van de K P J afdeling Leusden betalen f3,-- pp en met- leden, die ook van harte welkom zijn, behoeven slechts f4,50 p p te betalen. De bus vertrekt om 19.00 uur vanaf de parkeerplaats bij de jeugdsociëteit „De Til" aan de Hamersveldseweg te Leus den-C. Om ±22.30 uur wordt deze weer terug verwacht. Iedereen is verplicht een goed hu meur mee te nemen, zodat de schaats- vorm weer vlug terug is. ACHTERVELD - De K.P.J. van Ach terveld en Leusden hebben gezamen lijk een kreatieve groep opgericht. Voorlopig bestaat deze uit 16 jongens en meisjes. De oprichting is geschied tijdens een kreatieve instruktie-avond o.l.v. de heer G. Bruens. Het is zijn initiatief om zowel Leusden als Achter veld hierin te betrekken. Het is de be doeling, dat de groep op 15 opeenvol gende donderdagen bijeenkomt, te be ginnen op donderdag 23 november a.s. in „Buitenlust". Op deze avonden zal een assistente van de heer Bruens aanwezig zijn voor de nodige instruk- ties. Deze samenwerking op kreatief terrein houdt waarschijnlijk in dat ge zamenlijk zal worden deelgenomen aan de kreatieve K.P.J-dag welke op 27 januari a.s. te Hoogland wordt gehou den. ACHTERVELD - De Auto-, Motor en Bromfietsclub Achterveld houdt op zaterdag 25 november a.s. haar jaar lijkse grote feestavond. En zoals ge woonlijk is ook nu weer alle moeite gedaan om er een daverend feest van te maken. Aan deze avond werken o.a. mede: Los Amigos Del Parana metZuid- amerikaanse folklore Peter Grooney met echtgenote - confrencier en sketches Ger Atsma met accordeon Ben Schuring parodist In de pauze is er een grote verlo ting met fantastische prijzen! De hoofd prijs is een fiets. Op deze avond zullen ook de club kampioenen worden bekend gemaakt en gehuldigd. Na afloop Groot Bal met het bekende dansorkest Het Midland quintet. Ieder lid kan voor deze avond gratis 2 entréekaarten afhalen bij de heer A. Bron, Jan van Arkelweg 35 te Ach terveld of bij H. Lemaire, Langegracht 25 te Amersfoort ('s avonds na 6 uur). Ook introducée's en niet-leden kunnen deze avond bezoeken met een daglid maatschapskaart, welke op dezelfde adressen verkrijgbaar zijn. en vanaf 19.15 uur aan de zaal van „Ons Ge bouw" te Achterveld op de avond van het feest. Zaal open 19.15 uur, aan vang 20.00 uur. LEUSDEN/Z - De commissie van de Hervormde Vrouwen Dienst te Leus den-Zuid besprak tijdens haar laatst gehouden vergadering haar werkzaam heden tijdens de Kersttijd. Ieder jaar organiseert de Hervormde Vrouwen Dienst een Kerstmiddag voor de oudere inwoners van Leusden, en ongetwijfeld zullen er vele oudere mensen zijn, die verlangend uitzien naar die Kerstmid dag. Maar, vroeg de commissie zich af, is dat, in deze tijd van toenemende menselijke eenzaamheid alles wat we voor de mensen kunnen doen? De commissie dacht aan de een zamen, de alleenstaanden, die het juist rond Kerstmis en de jaarwisseling erg moeilijk kunnen hebben Verwonderd vroegen enkele commissieleden: „Zijn hier dan wel eenzamen?" Het antwoord zou moeten kunnen zijn: „Welnee, we zijn immers één grote gemeenschap. We zorgen met elkaar en voor elkaar". Kunt U. inwoner van Leusden, zo ant woorden? Eenzamen kunnen zijn. oude ren, ook jongeren, kamerbewoners, echtparen zonder kinderen, alleen staanden. En misschien kunt U zelf, al zoekende, nog meer eenzamen vinden. De commissie stelde zich de vraag Wat kunnen wij doen voor deze mede mensen? In de eerste plaats kunnen we zelf gastvrij zijn en een alleenstaande tijdens de Kersttijd bij ons thuis ldten komen en laten delen in de huiselijke vreugde en warmte. In de tweede plaats kunnen we, wanneer we zelf niet in staat zijn iemand uit te nodigen, en wanneer we tóch iemand kennen die graag één van de feestdagen in een gezin zou wil len doorbrengen, dit doorgeven aan Zuster Van Kalkert, De RoovanAlder- wereltlaan 13, tel. 03490-15818 In de derde plaats kunnen we, wanneer we niemand gevonden hebben, maar toch bereid zijn iemand in de vreugde van ons Kerstfeest te laten delen, ook dit doorgeven aan Zuster Van Kalkert. De Hervormde Vrouwen Dienst hoopt dat U, inwoners van Leusden, bereid zult zijn om U heen te kijken en er eens over na te denken. Het gaat om alle gezindten en om geestelijke steun aan alle werkelijk eenzamen Krijgen wei de namen en adressen spoedig van U door? LEUSDEN/C - De avond van de Ned. Plattelandsvrouwen Bond, die geheel verzorgd werd door de firma Conimex uit Baarn, is een groot succes gewor den. Er was een geweldige opkomst: 32 leden en 60 niet-leden waren aan wezig. Degenen die deze interessante avond bijwoonden, kwamen niet alleen uit Leusden, maar ook uit omliggende gemeentes; zelfs uit Nijkerk. Voor deze avond moest het jubileum van de N.B.P. afdeling Leusden, verzet worden naar december. DezeConimex- avond was namelijk al twee jaar geleden aangevraagd Wel een bewijs hoe gewild zo'n deinonstratie-avond is VERLOREN: Zilveren kinder armbandje met naamplaatje, Karin Smal, van Oldenbarneveltstraat 22, Achterveld. LEUSDEN - De bazar, die de Herv Vrouwenvereniging „Tryfosa" op 17 november j.l. heeft gehouden t b v. de G.Z.B en de I Z B heeft een bruto- bedrag van f6153,--opgebracht Allen- die medegeholpen hebben om tot dit prachtige bedrag te komen, hartelijk dank hiervoor Voor de pauze werd een NasiGoreng maaltijd bereid door de heer Taling. Hoe men deze maaltijd klaar kan maken werd bijzonder leuk verteld door me vrouw Dibbits. Alle bijzonderheden werden door haar haarfijn uit de doeken gedaan; wat men allemaal voor deze rijstschotel kan gebruiken, tot het per fect koken van de rijst toe. Deze avond ging het erom, met zo weinig mogelijk geldmiddelen, een uit stekende maaltijd op tafel te brengen. De aanwezigen konden in de pauze de klaargemaakte, voordelige Nasi Goreng proeven Men was het er unaniem over eens dat deze uitstekend smaakte De firma Heineken serveerde er een heer lijk glaasje bier bij. Dit hoort uiteraard bij Chinese en Indische gerechten De heer Nijenhuis vertelde in deze pauze hoe men bier nu eigenlijk moet behande len. Vooral de temperatuur (8 graden Celsius) en de toestand van het glas (wat eigenlijk nooit met een afwasmid- del afgewassen mag worden) zijn be langrijk voor een goede schuimkraag voor het bier. Na de pauze werd een Bami Goreng schotel klaargemaakt, die al even lek ker smaakte als de Nasi Goreng. De belangstellenden, die deze avond aan wezig waren, zuilen zeer zeker op een heel gezellige en instructieve avond terug kunnen knken (Van de redaktie) LEUSDEN - van de daarvoor uit genodigde bewoners van de gemeente Leusden boven veertig jaar, hebben volgens officiële telling 52,34 procent deelgenomen aan de het recent gehou den onderzoek op TBC. Landelijk ligt dit gemiddelde rond de vijftig procent Zoals bekend raakte de apparatuur in de beeldwagen in Leusden/Zuid on klaar, zodat zij, die nog niet zijn on derzocht opnieuw worden uitgenodigd op een later tijdstip en wel op 18 de cember vanaf zes uur 's avonds. Datum: 26 november 1972. LEUSDEN/CENTRUM N.H K.: 10 u ds W Sirag (H. Avondmaal). 19 u ds. J.deGroot, Apeldoorn (Open Deurdienst) R K.K.: za 7 u m m.v dameskoor, zo. 7.30 uur; 9 u Lat Hoogmis; 11 uur; dienst met samenzang, 16 30 uur LEUSDEN/ZUID NH.K.: 10 u.. ds Th M. Loran, Leusden, 18 30 u ds. L. Roet- man, Ermelo R K.K Huize „Don Bosco": za 19.15 uur; zo. 10 u Hoogmis: 11.30uur. ACHTERVELD N H Kerk 9 u. Kand Sliedrecht, Bilthoven. R.K. Kerk ma. t/m za. (uitgez. wo.); wo 19 u avondmis; za 17 45 u H Mis; 19 u avondmis met kinderkoor; zo. 8.30 u H. Mis; 10 30 u.. Hoogmis (Latijn); 18 u.: Lof Ons kantoor te Leusden/C is op werkdagen geopend van 10-12 en van 14 tot 16 u ACHTERVELD - De winkels in Ach terveld zijn op 30 november, 1 decem ber en 4 december 's avonds tot 9 uur geopend. LEUSDEN/CENTRUM - De socië teitsavond van de V.V.D. zal 29 no vember gehouden worden. Deze avond zal danook geheel in het teken van de verkiezingen staan. Men is sinds de vorige sociëteits avond van de grote benedenzaal naar de zeer gezellige bovenzaal met de sfeervol ingerichte bar van restau rant „De Mof" verhuisd Voor de aan staande „Soos-avond" worden deleden van de afdelingen en belangstellenden uitgenodigd om hier de uitslagen van de verkiezingen te komen beluisteren en bekijken. De sociëteitscommissie heeft hier toe de heer Van de Berg uit Leusden-C bereid gevonden een kleuren-televisie zowel als een zwart-wit-toestel te komen plaatsen Twee toestellen, omdat het heel goed mogelijk is dat op deze avond een voetbalwedstrijd wordt uit gezonden, zodat ook de voetbalfans aan hun trekken zullen komen Intro- ducées zijn van harte welkom. De bovenzaal is geopend vanaf 20.00 uur. ACHTERVELD - De Achterveldse muziekvereniging „Door Wilskracht Sterk" heeft voor de eerste keer na haar promotie naar de le klasse, deel genomen aan het Federatief Bondscon- cours te Groessen bij Zevenaar. Onder leiding van de heer F. H. Reijnen be haalde het korps op dit concours een 2e prijs. Een goede prestatie voor de jonge le klasser! Op elk concours moet er een ver plicht- en een vrij nummer worden gespeeld. Als verplicht nummer moest „Door Wilskracht Sterk" een arrange ment van Robert Clerisse „Marjolei- ne" vertolken Door de jury werd dit met 128 punten gehonoreerd. Als vrij nummer was de keus gevallen op „Car- pricieuze", recreaties van Cor Kee. Ook dit nummer leverde 128 punten op. In totaal 256 punten dus ruimschoots genoeg voor een 2e prijs. Met 7 punten meer zou het korps een eerste prijs hebben behaald. Een goed resultaat, waarmede de vereniging heeft bewezen, zich in de eerste klasse zeker te kun nen handhaven En dirigent en leden zul len zich zeker inspannen om volgend jaar dit succes nog te overtreffen. De laatste repetities voor het concours waren beslist goed. Dat gaf de dirigent en de leden een zekere rust Vooral de. generale repetitie was bijzonder goed. Ondanks het koude weer op de concours- dag was de stemming van de instrumen ten goed Toch hebben de zenuwen nog wel een rol gespeeld. Enkele foutjes waren er het gevolg van. Maar deze plankenkoorts in de nieuwe afdeling zal een volgende keer ongetwijfeld over wonnen zijn. Allen waren ondanks deze kleine foutjes toch zeer tevreden over de uitslag van de jury welke bestond uit de prominenten Joh. K Pinkse (Am sterdamse politiekapel), de heer J. van Ossenbruggen uit Haarlem en Marinus van 't Woud (K R.O. Hilversum) Kaarten met de Roskam ACHTERVELD - De tweede ronde van het Roskamkaartconcours werd gewonnen door J. E. van Hamersveld Hierdoor is hij de aanvoerder van het totaalklassement, E Heilijgers, tot op 1 punt genaderd 1 J. E. van Hamersveld 83 pnt 1. J. E van Hametsveld 83zpnt. 2. E Heilijgers 82 pnt 3. Mevr. Lammers 79 pnt. 4. N. Lammers 72 pnt. 5. E. de Wijs 70 pnt. 6. P van Uhm 59 pnt. 7. G. van Marwijk 55 pnt. 8 J. van Laar 54 pnt Stand na 2 ronden: 1. E. Heilijgers 142 pnt 2 J E van Hamersveld 141 pnt. 3. E. de Wijs 135 pnt. 4. P. van Uhm 134 pnt. 5 J van Laar 111 pnt. ACHTERVELD - De schutters van „Ons Genoegen" hielden tussen de „cupwedstrijden" van de schietkring Gelderse Vallei, toch ook nog hun onderlinge wedstrijd op de banen in „Ons Genoegen". H. v. Nimwegenschoot het beste resultaat, 49 punten. Verdere uitslag: 2. J. E van Hamersveld 48 pnt. 3 P. van Nimwegen 47 pnt. 4. C. van Dort 47 pnt. 5. K Jonkman 46 pnt. 6. J. J. van Hamersveld 45 pnt. 7. M. Pothof 45 pnt. 8 B Voskuilen 45 pnt 9. W. Wittebrood 44 pnt 10. Th van de Koedijk 44 pnt. 11 W. J. Lagerwey 44 pnt. 12. J. van Nimwegen 43 pnt 13 W. van de Kletersteeg 41 pnt 14 T van Daatselaar 41 pnt. 15. G. Tolboom 39 pnt LEUSDEN/CENTRUM - De ge zamenlijke landbouworganisaties, de A.B.T.B. Hamersveld en Achterveld, het U.L.G. en de C.B.T.B., hielden maandag jongstleden een gespreksa- vond. Deze avond ging over de nieu we regelingen in de E.E.G. met als belangrijkste punt, de rentesubsidies. De heren W. H. Waalderbos en H. Heijnink gaven toelichting op deze nieu we regelingen. Brussel geeft de richtlijnen voor deze rente subsidies aan; niet het be treffende land wordt dan naar een middenweg gezocht, die voor beiden aanvaardbaar is. Deze subsidies wor den dan ook door deels Brussel en gedeeltelijk Nederland gefinancieerd. Voor elk land ligt dit anders, om zo veel mogelijk harmonie in de E.E.G. te krijgen Om in Nederland voor zo'n rente subsidie in aanmerking te komen, moet men minder dan f20.000,-- bruto per jaar verdienen. Men moet dan een ontwikkelingsplan indienen ter verbe tering van het bedrijf. Dit plan mag slechts één keer in gediend worden. Met dit bedrijfsplan moet men dan boven de grens van f20.000,-- komen. Hiertoe worden een financiering en begroting gemaakt, waaruit moet blijken of men aan de verbetering toekomt. Deze rentesubsidie van 4% zal de ondernemers die willen investeren, heel wat kunnen schelen Het blijft echter een feit, dat er aan heel wat voorwaarden moet worden voldaan. Na de pauze kwamen -dan ook nogal wat vragen los. Men wilde graag we ten of het vermogen buiten beschou wing gelaten werd. Dit is nog niet geheel duidelijk. Als men gebruik moet LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 25 en zondag 26 november aanstaande, wordt er in „De Til" een fancy-fair gehouden. Er worden werkstukken ten toongesteld, welke door de dames van de Welfare-handwerkclub zelf zijn ver vaardigd. Deze handwerken kunnen ook gekocht worden. Er wordt een verloting gehouden en er zijn nog andere attrac ties De openingstijden zijn zaterdag 25 november 11 00 uur-20.30 uur, zon dag 26 november 9.00 uur-17.00 uur. Het Zonnebloemcomité hoopt dat er voor deze fancy-fair grote belangstel ling zal bestaan maken van het borgstellingsfonds, wordt het eigen vermogen afgetrok ken; is dit niet het geval, dan wordt het waarschijnlijk niet helemaal in be schouwing genomen. In gebieden met ruilverkaveling geven deze regelingen ook moeilijkheden, vooral als men een stuk grond pacht. De verpachter moet dan toestemming geven Zoals altijd is Nederland weer haan tje de voorste wat betreft het uit voeren van nieuwe E.E.G.-regelingen Zoals we al vaker gezien hebben zijn we wat te netjes. Voor velen zal deze regeling een uitkomst zijn, maar het blijft de vraag of het wel verstandig is, altijd het eerst te zijn en niet af te wachten wat de anderen doen De E.E.G heeft de rentesubsidies gesteld op een maximum van 5% over 15 jaar Met deze 4% lijken we dus niet gek te zitten. De Nederlandse regering wilde geen subsidies op rundvee, maar dit werd in Brussel verplicht gesteld, zodat dit nu op een rentesubsidie van 1% over 6 jaar gesteld is (niet al te veel dus). Deze regelingen zullen, selectief ge bruikt, zeker nuttig zijn. Niet voor iedereen, maar wel voor velen. LEUSDEN-CENTRUM - De verga dering van de „Vogelvrienden" maan dag j.l. werd begonnen met een cau serie van de keurmeester de heer D. v. Ginkel. De start van het kweken van een goede vogel begint al in de winter met een goede voeding Als de vo gels broedrijp zijn, dan komt het gro te moment Men gaat kweken voor de tentoonstelling Degenen die dit al wat jaren doen, zien precies welke vogels ingezonden kunnen worden en welke niet. Voor zo'n tentoonstelling komt heel wat kijken. De vogelliefhebber heeft zijn dieren meestal in een volière. Voor een tentoonstelling moeten deze dan opgekooid worden. Een goede hou ding kan echt een punt in de waar dering schelen Hiervoor is een ge ijkt trucje een spiegeltje bovenin de kooi te bevestigen De vogel ziet bo ven zich wat bewegen en neemt auto matisch de goede houding aan. Som mige vogels laten zich niet opkooi en, maar de meesten wel Nadat het tentoonstellingsbestuur op een verga dering is gekozen en de inzendingen binnengekomen zijn, komt de keur meester m actie Hij keurt volgens kooinummers. Het spreekt vanzelf dat een keurmeester geen voorkeur mag hebben voor een bepaalde kleur of variëteit. Hij kiest enkel volgens de punten, die de bond vastgesteld heeft. De punten worden als volgt gegeven: eerst voor de kleur, dan voor hou ding (vleugels en staart gesloten), grootte, vorm (aangepast aan de vo gel), bevedenng (glad en strak) en de algehele conditie. De heer van Ginkel vertelde nog veel facetten, die bij het kweken van vogels belangrijk zijn. Voor leken zou deze gespreksstof echter als „ada- cadabra" klinken. Na het slot van deze causerie en de pauze werd tot de vergadering over gegaan. t/m 16 november 1972 Geboren. 8 nov 1972 Mariana, d.v. H Barten en D van Laar, Berken- laan 4. 11 nov. 1972: Catharina Aldegonda Maria d.v. H.C. Prinsen en A M Tijmensen, Hamelsveldseweg 70. 15 nov. 1972 Jiska theodora, d.v. J.L. van Beers en C.G van Loenen, Asschatterweg 12 I Gehuwd- Geen. Overleden: C.A. Niehoff, oud 78 jaar. Ondertrouwd te Leusden: 9 nov 1972 J.B. Webers, oud 28 jaar, wonende te Gulpen en C M van de Brug, oud 24 jaar, wonende te Leusden Weekend 25 en 26 november. (Alleen voor spoedgevallen). -LEUSDEN: - Voor de praktijken van de artsen Boersema. Den Toom en Lantink zal a.s weekend waarnemen, dr. Boersema, Julianaweg 5, Achterveld, tel. 03425-222 Dinsdagmiddag en dinsdagavond dr. Lantink, Burg de Beaufortweg 61, tel. 03496-1210. (Dienst van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur). De wijkverpleging wordt waargeno men door: zr. Rosa, Hamersvelder- weg 57, tel 03496-1271

Leusder Krant | 1972 | | pagina 7