Geslaagd jaarfeest van de a.m.b.c. Achterveld Stijging van spaargelden en leningen bij de Raiffeisenbank Leusden Liever schaatsen dan vergaderen I ffil*AGENPA ^EMEENTE LEUSDEN VVD-borden weg gehaald Tegen boom gereden Tijdens StJNikolaasaktie Draaiorgel- muziek in Lensden/ c. Leaden/Centrum:' Leusden/Zuid: Ledenvergadering IJsclub „Zwanenburg Eén lid was aanwezig Oppascentrale Leusden Raad Leusden komt bijeen Raad komt vanavond om 6 uur bijeen Achterveld Onderhandse aanbesteding gymlokaal Leusden/Z EENDRACHT MAAKT MACHT: MAAK DE EENDRACHT STERK Geslaagd Verkoop van 481 kavels in Alands- beek Bromfietser rijdt wandelaars aan Schaakclub Leusden Lensden 1 wint van Barneveld 1 Zwangersschaps- gymnastiek DONDERDAG 30 NOVEMBER 1972 LEUSDER KRANT ACHTERVELD - Het jaarlijkse feest van de Auto-, Motor- en Bromfiets club Achterveld is wederom goed ge slaagd. Het bezoekersaantal was ook nu niet zo groot als in de beginjaren, maar was ongeveer gelijk aan de voorgaande jaren. Na het openingswoord van de voor zitter van de AM.B.C. Achterveld, de heer W. Meinten, werden allereerst de clubkampioenen gehuldigd. In de A-klasse viel deze eer te beurt aan: 1. G Bos, Amersfoort 2. H. van Nes. Amstelveen 3. J. Bebing, Woudenberg. In de B-klasse waren debestgeklas- seerden: 1. Mej. Hofland, Leusden 2. J. Blotenburg, Achterveld 3. C. Lorist, Achterveld. Zij allen mochten de kampioensbe kers in ontvangst nemen. De heer J. van Hamersveld werd gehuldigd voor de 15 jaren die hij als aktief bestuurslid de vereniging heeft gediend. Direct daarna begon het cabaretpro gramma Los Amigos del Parana welke Zuidamenkaanse folklore en songs bracht. Zij deden dat op een wijze die van de aanwezigen enorm applaus ont lokte. Zij hebben onbetwist de show gestolen. Ook Peter Grooweg en echt genote die de conferences en sketches verzorgden, Ger Atsma met accordeon en Ben Schuring als parodist droegen het hunne bij om het feest te doen sla- Het trio Los Amigos del Parana had zeer zeker een belangrijk aandeel in het welslagen van een gezellige feest avond van de A.M.B.C. Achterveld. Foto Janus Visser Peter Grooweg bracht met zijn gezel schap een leuk programma op de plan ken voor de leden van de A.M.B.C. Foto Janus Visser gen In de pauze van het cabaret werd een grote verloting gehouden Dankzij de vele fraaie uitgestalde prijzen gin gen de loten vlot van de hand. Het slot stuk van het feest werd verzorgd door het Midland Quintet". Dit orkest slaagde er uitstekend in om de aan wezigen tot in de kleine uurtjes op de been te houden. LEUSDEN - In de nacht van vrijdag 24 op zaterdag 25 november werden de verkiezingsborden van vele op de VVD stemmenden in Leusden wegge haald en elders in de struiken wegge worpen. Na enig zoeken konden de Leusdenaren hun verkiezingsborden weer in hun tuin zetten. LEUSDEN/ZUID - Vrijdagavond 24 november vond te 23.15 uur een onge val plaats op de Arnhemseweg bij de ingang van ,,Don Bosco". Een B.M.W., komend uit de richting Woudenberg geraakte op niet na te gane wijze van de weg en reed met een daverende klap tegen een boom De auto was total loss. De bestuurder moest in het Eli- zabeth-ziekenhuis worden opgenomen met snijwonden aan het gezicht, een kaak-fraktuur en een hersenschudding (Van de redaktie). LEUSDEN/CENTRUM - Sint Nicolaastijd - gezellige tijd. Dat is het motto van de winkeliers vereniging Leusden - Centrum. Daarom heeft de winkeliersvere niging gedurende de Sint Nico- laasaktie gezorgd voor een flinke dosis gezelligheid door middel van een draaiorgel, dat door het dorp zal trekken en natuurlijk ook in het centrum van het dorp het winkelen zal veraangenamen met vrolijke klanken. Donderdag, 30 november: Raadzaal. 18 00 uur raadsvergadering, vrijdag 1 december: ,,De Til" St. Nicolaasavond K.J.P.-Hobby-club (ouderen) 19.30 uur trum Popcorn" Jongerendans- avond. 20.00 uur zaterdag 2 december: ,,De Til" 20.00 uur. Disco-dansavond 15 jaar en ouder. zaterdag 2 december: ,,'t Ros Be yaart". St. Nicolaasfeest „Blijhof" voor kinderen van 4 t/m 12 jaar 15.15 uur Zaterdag, 2 december: St. Nicolaas feest Blijhof - 't Ros Beyaart 15.15 uur. Zaterdag, 2 december: Gebouw Blijhof, Ansfriduslaan van 10 tot 12 uur. Ruilbeurs Iedere zaterdag. Kleine zaal Ros Be yaart van 14.00 tot 15.00 uur: Uitleenuur van de R.K bibliotheek Iedere zondag: Kleine zaal Ros Be yaart van 10.00 tot 11.00 uur: Uit leenuur van de R K. bibliotheek, zondag 3 december: ,,De Til" 14.30 uur Dansmiddag voor jongeren van 10 t/m 14 jaar maandag 4 december: ,,'t Ros Be yaart" 19.00 uur. St. Nicolaasfeest jongere leden hobbyclub, maandag 4 december:Wit Gele Kruis- gebouw" E.H B O.-cursus 20 00 uur Donderdag, 14 december: Raadzaal, 19 30 uur Wethoudersverkiezing Raad Leusden Donderdag, 28 november: Raadzaal, 19.30 uur: Raad Leusden. LEUSDEN/CENTRUM - De jaarver gadering van de Coöperatieve Raiffei senbank Leusden werd dit jaar in plaats van in mei in novemeber gehouden. De oorzaak, dat deze vergadering een half jaar later dan anders gehouden werd, was een accountantsverklaring over de jaarrekening. Deze wordt thans vereist. De voorzitter de heer W. A. van Zandbrink opende de vergadering. In zijn openingswoord meldde hij onder anderen een stijging van de spaargel den met drie miljoen gulden Hij sprak verder de hoop uit. dat de rust in deze sector weerkeert, door een spoe dig intomen van de inflatie. Men ging met de benoeming van de secretaris akkoord. In het boekjaar 1971 was er een stijging van de spaargelden en leningen Dit laatste komt vooral door de vele nieuwe inwoners, aan wie geld ver strekt werd voor de aankoop van een nieuwe woning. De voorzitter, de heer van Zand brink en de heer A. J A Verkerk, lid van de raad van toezicht, werden herkozen Er waren geen tegenkandi daten De heer G Apeldoorn, bestuurs- secretaris was niet herkiesbaar De heren G Wanner en J van Esveldt waren kandidaat gesteld voor deze functie. De heer Wanner won met 20 tegen 18 stemmen In 1938 was de heer Apeldoorn reeds bij de Raad van Toezicht werkzaam. In mei 1952 werd hij lid van het bestuur en in 1962 nam hij de functie van secre taris op zich Als dank en waardering voor het vele werk wat hij gedurende al deze jaren voor de bank heeft verzet, kreeg hij van de heer van Zandbrink een enve loppe met inhoud. Na de rondvraag, dankt de voorzitter het bestuur van de Raad van Toezicht voor de prettige samenwerking, de le den voor hun vertrouwen en de direc teur en zijn medewerkers voor de vele verichtte werkzaamheden op de bank Hiermede werd deze vergadering ge sloten. Donderdag, 30 november: Bibliotheek ,,De Boekenmolen Uitlening van 14.00-16 30 uur. Arnhemseweg 83 Vrijdag, 1 december: Bibliotheek ,,De Boekenmolen". Uitlening van 19.00-20 00 uur Arnhemseweg 83. Vrijdag, 1 december: P.J.G.U Sint Nikolaasfeest in het Jeugdgebouw aan de Ooievaarshorsterweg Aan vang 20.00 uur. Dinsdag, 5 december: N V V Senioren- sociëteit van 14 00-16.30 uur. Ge zellige middag voor de andere inwoners van Leusden-Zuid in het klubgebouw van Roda. Zaterdag, 9 december: P J G.U. Jaar feest in café-restaurant ,,De Mof". Aanvang 20 00 uur Vrijdag, 15 december: P J G.U Jaar feest in café-restaurant.De Mof' Aanvang 29.30 uur. Maandag, 18 december: N.C.V B Kerstviering in het Jeugdgebouw aan de Ooievaarshorsterweg. Aan vang 19.45 uur. Bellen voor een oppas naar me vrouw C. Deenik, Koningin Juliana- laan 35, Leusden-Zuid, tel 03490- 18134. LEUSDEN - De raad der gemeente Leusden komt op donderdag 30 no vember 1972 om 18.00 uur bijeen op het gemeentehuis te Leusden-centrum. Op de agenda staan de volgende voorstellen: 1 Opening 2. Mededelingen Donderdag, 30 november: ..Buitenlust" 20 00 uur St. Nikolaasfeest KP.J Donderdag, 30 november: Hotel ,,De Roskam" 20 00 uur.-Propaganda- avond K.N.L.B (Eemelaar) Vrijdag, 1 december: De Hessenkar- 20.00 uur. 3e ronde kaartconcours. Zaterdag, 2 december: Kantine Ker- stens Sportpark 14.00 uur St. Nikolaasfeest. S V Achterveld (voor pupillen) 19.30 uur idem voor junioren Zondag, 3 december: Ons Gebouw 14.00 uur Discodancing Harry Visser Maandag, 4 december: Kantine S V. Achterveld 20 00 uur- 3e ronde kaartconcours. LEUSDEN/CENTRUM - De leden van de IJsclub Zwanenburg" gaven er vorige week donderdag duidelijk blijk van liever te schaatsen dan te vergaderen. De IJsclub is één van de grootste verenigingen met haar 176 hoofdleden en 377 gezinsleden. Slechts één lid had de moeite genomen de vergadering bij te wonen. De agenda kon dus vlug afgewerkt wprden. Er was geen kaskommissie, dus ook geen verslag hiervan. Een kaskommissie kon nu ook moeilijk gekozen worden uit het enige aanwe zige lid. De heer Tolboom stelde zich hier echter wel voor beschikbaar. Er waren twee bestuursleden aftredend, nm.l de heren J. Dijkstra en J. Lantink. Het was maar goed, dat beide heren herkiesbaar waren Het was anders een moeilijke zaak geworden zonder tegenkandidaten Het vaststellen van de kontnbutie leverde ook niet veel moeilijkheden op. Het bestuur wilde geen verhoging van de contributie, gezien de lande lijke tendens van bezuiniging en het feit dat de ijsbaan nog geen definitieve plaats heeft. Wel vroeg het bestuur de vrijheid, de entrégelden eventueel te verhogen, waarmee de heer Tol boom akkoord ging Deze verhoging geldt niet voor hoofdleden, 's Avonds zal door gezinsleden en niet-leden wel extra betaalt moeten worden voor de verlichting. Dit is vooral voor de schaatsers van buiten Leusden, die hier zo goedkoop terecht kunnen. Het bestuur moest helaas de mede deling doen, dat de trainingsgroep „Zwanenburg" opgeheven is Deze groep trainde in Utrecht. Het is echter gebleken, dat gerekend naar het aantal deelnemers, ook juryleden, baan commissarissen en tijdwaarnemers nodig zijn. Hier waren erg moeilijk mensen voor te vinden. Ook de jongens die trainden, waren niet bereid dit ka derwerk op zich te nemen. Met het be stuur heeft de voltallige groep een gesprek gehad. Men werd het erover eens dat ze het zelf zouden doen. Hier is helaas niets van terecht geko men. De trainer, de heer Bros werd ziek en er was wrijving tussen de ouderen en jongeren uit de groep De heer Bros heeft zich teruggetrokken als trainer Dit probleem geldt niet alleen voor Leusden Ook in andere Plaatsen heeft men moeilijkheden met het verkrijgen van mensen voor de oevenbaantjes. Verder deelde het bestuur nog mee, dat deze ijsbaan de laatste „voor lopige" zal zijn. Het bestuur was erg blij met het crediet van f9.000,- van de gemeente. Zolang de voorlopige ijsbaan bestaat, zal de helft van het batig saldo aan de gemeente terugbe taald moeten worden. De ijsclub hoopt de volle f 9.000,- terug te kunnen betalen, dan zouden ze zelf n.l. ook heel wat in kas hebben. Van deze gelegenheid wil het be stuur tevens gebruik maken, alle in woners van Leusden te informeren over de nieuwe accomodatie van de ijsclub. Het komende seizoen hebben zij beschikking gekregen over een ter rein, gelegen aan de Noorderinslag, tegenover de Torenakkerweg. Dit ter rein is inmiddels bijna gereed om onder water gezet te worden. Als koning Thialf een beetje mee wil werken, zal iedereen hier fijn en veilig kunnen schaatsen. Vooral de nieuwe inwoners worden aan gespoord lid te worden van deze vere niging. De contributie bedraagt f 6,- per lid en f 1,- per gezinslid. Na 1 december wordt de contributie volgens het huishoudelijk reglement met f 5,- per hoofdlid verhoogd. Inlichtingen bij de heren J Dijkstra, Oranjelaan 14, Leusden-Z.; R. M. Bergsma, Berken- laan 19, Leusden-C. en W. M. Reukers, Kleinhorst 22, Leusden-C. LEUSDEN - Door middel van de 69e begrotingswijziging voor het dienst jaar 1972 heeft de raad een krediet ad f423.000,-- beschikbaar gesteld, voor de bouw van een gymnastieklokaal te Leusden-zuid. Inmiddels is door b. en w. in overleg met de inspekteur voor de lichamelijke opvoeding een keuze gemaakt uit de ontwerpen van diverse bouwondernemingen. Bij de selectie is vooral gelet op de prijs, de kwali teit, de esthetische vormgeving in het kader van de stedebouwkundige opzet van de wijk Leusden-zuid, alsmede op de bouwtijd van het lokaal. Uiteraard is ook onderzocht of het lokaal voldoet aan de aan het onderwijs te stellen eisen. Op basis van deze uitgangspunten zijn in eerste instantie twee firma's uit genodigd om een offerte in te dienen, te weten: Leussink's bouwbedrijf B.V. te Zwol le en B.V. Nederlandse Bouwmaatschappij N.B.M. te 's-Gravenhage. Later werd ook nog een aanbieding van Heilijgers B.V. te Amersfoort in het onderzoek betrokken. ,,Wij zijn tot de conclusie gekomen, dat het ontwerp van Leussink's bouw bedrijf B.V het meest aan de door ons gestelde eisen voldoet. De B V biedt het lokaal aan voor de prijs van f286.650,- (exclusief B T.W.), waarbij nog dient te worden opgemerkt, dat deze prijs gestand zal worden gedaan tot aan h^t einde van de bouw van het gymnastieklokaal Genoemde prijs is bijzonder concur rerend ten opzichte van dedoordeB.V. Heilijgers gedane aanbieding. Hetzelfde geldt voor de B.V. Nederlandse Bouw maatschappij N.B.M ook nadat laatst genoemde B V. werd verzocht bij de prijsaanbieding rekening te houden met een eventuele gekombineerde opdracht om zowel het onderhavige gymnastiek lokaal als de geplande Sportzaal te Leusden-centrum te bouwen. Zowel de inspekteur voor de licha melijke opvoeding als de stedebouw kundige, de heer Zuiderhoek, kunnen zich met het ontwerp van Leussink's bouwbedrijf verenigen. Uiteraard zijn wij er van uitgegaan, dat het lokaal zal worden geplaatst op het daarvoor aangekochte perceel grond aan de Prin ses Margrietlaan te Leusden-zuid. Met de keuze van dit terrein kunnen bedoel de functionarissen akkoord gaan. Gelet op het vorenstaande stellen wij u voor: 1 te besluiten, de bouw van het gym nastieklokaal te Leusden-zuid, on derhands aan te besteden aan Leus sink's bouwbedrijf B V. te Zwolle voor een prijs van f286 650,- (ex clusief B.T W.) 2. te besluiten, dat het te bouwen gymnastieklokaal zal worden ge sticht op het perceel kadastraal bekend gemeente Leusden, sectie D, nrs. 1168 en 1173 gedeeltelijk. Aldus een voorstel van b en w aan de raad. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De to neelvereniging De Eendracht zit in moeilijkheden. Ondanks her haalde oproepen in onze krant heeft zich niemand gemeld, die bereid is mee te gaan spelen in het team toneelamateurs en -ama- trices van De Eendracht. Dat is bijzonder jammer, want daar door raakt ons Leusdense toneel leven wel wat in het slop. Door gebrek aan spelers en speelsters kan De Eendracht voorlopig geen stuk op haar repertoire nemen. Bovendien - en dat is weer een extra moeilijkheid - is de voor zitter door omstandigheden ge noodzaakt af te treden, zodat de vereniging ook zonder voorzitter komt te zitten. Allemaal redenen genoeg om op deze plaats eens extra aandacht voor De Eendracht te vragen. Deze Leusdense toneelvereni ging bestaat dit jaar veertig jaar. Het lag in de bedoeling om dit heugelijke feit extra te gaan vie ren. Maar hoe? Niet voldoende spelers, geen voorzitter. Geluk kig groeit Leusden/Centrum enorm hard en wij zijn er van overtuigd, dat het mogelijk moet zijn om een sterke vereniging op te bouwen. Gebruik uw vrije tijd met plezier, door mee te spelen, toneel te spelen, met De Een dracht, in de Eendracht. Eendracht maakt macht is het gezegde, wij vragen: Maak Een dracht sterk! U kunt zichjelefoniscb opgeven als lid van De Eendracht via tel. 03496-2545 (de heer Buis). Niet langer wachten, nu doen! En vraag ook uw kennissen eens of ze er misschien voor voelen. I LEUSDEN/C - Geslaagd voor regis- ter-ingenieur de heer W F Faber te Leusden. 3. Ingekomen stukken 4 Notulen. 5. Aanbesteding en plaatsbepaling gymnastieklokaal in Leusden-zuid. 6. Voorlopige vaststelling bedragen openbaar kleuteronderwijs over 1970 7. Vaststelling vijfjaarlijkse afreke ning openbaar kleuteronderwijs over de periode 1966-1970. 8 Voorlopige vaststelling bedragen openbaar kleuteronderwijs over 1971 9 Voorlopige vaststelling bedragen lager onderwijs over 1971 10 Naamgeving wegen in plan ,,De Wetering-noord". 11 Naamgeving inplan „Rozenboom" 12. Voorstel tot wijziging van de Le gesverordening 13 Vaststelling verkeersmaatregel na bij het winkelcentrum te Leusden- zuid 14 Huurovereenkomst methetSemina rium voor Gezondheidszorg 15. 71e Begrotingswijziging 1972; kre diet ten behoeve van de openbare kleuterschool te Leusden-zuid 16 5e Begrotingswijziging 1973, kre diet bouw 7e lokaal openbare ba sisschool te Leusden-zuid. 17. 18e Begrotingswijziging 1971 van het grondbedrijf: eindwijziging 18 le Begrotingswijziging 1971 van het woningbedrijf: eindwijziging. 19 BeróepTègen weigering bouwver gunning aan de heer E. F Go- vaërt. 20. Verkoop 481 kavels bouwterrein in plan ,,Alandsbeek-oost" aan de Woningstichting Centraal Neder land 21. Rondvraag 22. Sluiting LEUSDEN/ZUID - Donderdag 23 no vember vond op de Doornseweg een ongeval plaats, waarbij een bromfiet ser en een voetganger waren betrokken. Ongeveer een kilometer van het res taurant van Aart Jansen reed de brom fietser A H uit Maarsbergen, rijdende in de richting van Amersfoort, op het fietspad de rechts lopende wandelaar uit Gouda aan, die in gezelschap van een tweede wandelaar op dat fietspad liep De 'bromfietser kwam met de schrik vrij, de wandelaars konden hun weg vervolgen, de bromfiets werd vrij ernstig beschadigd LEUSDEN - Het le tiental van de schaakvereniging Leusden is op weg naar het kampioenschap tegen het eer ste tiental van Barneveld. niet ge struikeld Een enigszins gewijzigd Leusdens tiental door ziekte van de heer Moslerd aan bord 4) maakte Barneveld al gauw duidelijk dat zij kampioens aspiraties heeft Dit stre ven werd al gauw duidelijk aan bord 10 De heer Zwart had nog geen 70 minuten nodig om de eerste punt voor Leusden binnen te halen De heer De Jager aan bord 5 deed niet minder en wou ook. Zo ook met bord 2 waar aan de heer Struiwig zat, haalde de volle winst binnen. Het frapantste van de hele ontmoeting was wel dat geen enkel bord verloor Dit leverde voor de schaakvereniging nog eens 3/2 punt op Een prachtige overwinning dus, waar hieronder de gedetailleerde uit slagen Leusden I Barneveld I J. v Santen - A Schilder f-l/2 H H. Struiwig - E. J. S. Kersloot j-0 H Visser - J. v d Brink L. Boogaard - H Vaarkamp J de Jager - J H. v Ee 1-0 O A Harlaar - H. v Bentum y,-/ W T. Fleutge - J. A de Boer %-% J. v. d Weyden - W de Koning C. Veenendaal - M L. C Vermaas y2-y2 T. Zwart - C. Geugjes 1-0 LEUSDEN/CENTRUM - Op 5 de cember a s 's morgens om kwart over 9 begint in het Wit Gele Kruis- gebouw te Leusden/Centrum weer een cursus zwangerschapsgymnastiek U kunt zich ter plaatse hiervoor opgeven LEUSDEN-CENTRUM - De Woning stichting Centraal Nederland, Prin- sessenweg 1 te Nieuwegein, heeft ver zocht van de gemeente 481 kavels bouwterrein te mogen kopen voor de realisering van een gedeelte van het ontwerp-bestemmingsplan Alandsbeek (oostelijk deel) Met de Woningstichtig werd over eenstemming bereikt op basis van de voorlopige koopovereenkomst B en w stellen de raad voor tot verkoop van de gevraagde kavels te besluiten. De commissie ruimtelijke ordening en de commissie financiën zijn over dit voorstel gehoord Totaal Sy2-3l/2 De huiscompetitie werd ondanks de spanning van de bondswedstrijd, ge woon gespeeld door de overige leden. De uitslagen van deze gespeelde wed strijden zijn: Groep I: Rogier van Santen - v. Egdom Groep II: Boschman - Daatselaar x/-y2 Grit - Tonneman 0-1 Mevr Graafland - Wisman 0-1 Mevr Hooyer - v d Tang 0-1 Schram - de Graaf 1-0 Horst - v. d. Steeg 0-1 Groep III Hooyer - v. Doorn 1-0 C. J. Boersma - Den Boer 0-1 Huis in 'tVeld - v. Vliet 1-0 Jantzen - N. R. Boersma 0-1 Groep IV Putter - Marsman 0-1 Visser jr. - Rijnfrank 0-1 Hukker - v. Velzen 1-0 Sukel - v. Loon afgebroken LADDER: Kunneman - Bloemendal 0-1 Het eerste tiental van de schaakvere niging Leusden is de nieuwe competitie gestart met een wedstrijd tegen Barne veld Foto Janus Visser

Leusder Krant | 1972 | | pagina 5