„Iedere maand een container vol" „W oningexpositie" R.K. basisschool was succesvol Sint Nicolaasfeest van „Blijhof" (O Impala Handbal overwinningen KAPPIE EN HET GEHEIM VAN DE ZEEDRAAK ALFA ROMEO WIMED0 NV Kapitein Rob: De schatten van de Esmeralda Burgerlijke stand Gemeente Leusden Schaatsmeeting KPJ was succesvol Jaarfeest P.J.G.U. Gestolen auto gevonden Daders van autodiefstal aangehouden Bromfietser onder vrachtwagen Plantennamen voor plan Wetering/Nrd Verloren en gevonden Gemeente Leusden Propaganda- avond van de „Eemelaar" Rozennamen pleinen in Rozenboom Parkeerverbod achter De Bieshaar Afscheid van ds. Willemse, welkom voor ds. Kooman Kerkdiensten Sinterklaas komt bij SVA op bezoek St. Nicolaas feest KPJ Doorgereden Kreet van de sprekende minderheid BONDSSPAARBANK DONDERDAG 30 NOVEMBER 1972 LEUSDER KRANT 6 LEUSDEN/ZUID - De Hervormde Jeugdraad te Leusden-Zuid komt met een effektieve oplossing voor het ver zamelen van kranten, oud papier, oude telefoonboeken enz. Nog steeds is er geld nodig voor het te bouwen wijk centrum bij de Hervormde Kerk aan de Arnhemseweg, waarvoor één dezer dagen de bouwvergunning is binnenge komen. De Hervormde Jeugdraad zal elke eerste zaterdag van de maand bij het winkelcentrum ,,De Bieshaar" een container doen plaatsen. U wordt verzocht zo vriendelijk te willen zijn hierin (tot 's middags 12 LEUSDEN/CENTRUM - De schaats meeting", die de sportcommissie van de K.J.P. afdeling Leusden vrijdag grt succes geworden Niet minder dan 64schaats liefhebbers togen naar de kunstijsbaan in Overvecht te Utrecht. De deelname was zo groot, dat de organisatoren ter elfder ure genood zaakt waren een grotere bus te char teren Bovendien werd een Volkswagenbusje gehuurd. Hiermee is het winterpro- gramma van de K J.P Leusden van start gegaan. Voor de komende win ter staan nog vele evenementen op het programma. Eén daarvan is de prestatieloop. Iedereen kan aan deze prestatieloop deelnemen. Ze wordt op 14 januari 1973 gehouden Inlichtingen kunt u inwinnen bij Ida v. d. Bremer, Hamersveldseweg 82 en Kees Leyenaar, Ansfriduslaan 42, beiden te Leusden/Centrum. LEUSDEN/ZUID - De P.J.G.U. afd. Leusden maakt bekend, dat zij haar jaarfeest houdt op zaterdag 9 decem ber te 20.00 uur en vrijdag 15 decem ber te 19.30 uur in café-restaurant ,,De Mof". Zaterdagavond 9 december wordt door haar leden het toneelstuk op gevoerd ,,Een gast op de boerderij" onder regie van mevrouw H. W. Bruins Slot. De diverse aktes worden „aan- eengespeeld" door accordeonist J van Loo uit Amersfoort. Ook wordt het jaarverslag voorgelezen Er zal een verloting worden gehouden, waarvoor aardige prijzen zijn beschikbaar ge steld. Vrijdagavond 15 december zal eveneens het toneelstuk worden opge voerd. Na afloop van deze voorstelling is er een groot bal De band S.T.R S. uit Schoonhoven zal beatmuziek ten gehore brengen. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 23 november werd op de Zwarteweg een Morris personenauto aangetroffen. Deze bleek op 18 november jongstle den in Amsterdam te zijn gestolen. De politie kon de gelukkige eigenaar hiervan in kennis stellen en deze kon nog dezelfde avond zijn auto komen ophalen. LEUSDEN/ZUID - Voor Ds Luyt is de gestolen auto helaas nog niet terug gevonden Wel kon de Rijkspolitie te Barendrecht de daders van deze Leus- dense autodiefstal aanhouden. Zij had den de auto, volgens hun zeggen er gens neergezet". Toen de politie op de aangeduide plek ging kijken, was daar echter geen spoor van de auto. Uiteraard is het héél wel mogelijk dat de gestolen auto is doorverkocht. LEUSDEN/ZUID - Woensdag 22 no vember vond te 13.30 uur een aan rijding plaats op de Arnhemseweg bij café-restaurant „De Mof". Een vracht auto bestuurd door de heer T. A. M. uit Houten, reed op de Arnhemseweg in de richting Leusden. Bij „De Mof" wilde de bestuurder rechts af slaan, de Leusbroekerweg op. Hij stopte even bij de kruising met het fietspad en meende geen verkeer te zien. Op dit ogenblik naderde echter een bromfiets, bestuurd door de heer P. L. van N. uit Hoogland met als duo-passagier de heer J. D. W. uit Amersfoort. De bromfiets schoot onder de vrachtauto. Het achterwiel van de vrachtauto reed over de hand van de duo-passagier, die met verscheidene verwondingen naar „De Lichtenberg" moest worden over gebracht. Gelukkig ging een en ander niet met hoge snelheid, zodat de ge volgen van deze aanrijding nog be trekkelijk meevielen. uur) uw oude kranten, tijdschriften e.d te deponeren U behoeft het papier niet bijeen te binden- u kunt het zonder meer in de container werpen. Veel moeite behoeft u er zich niet voor te getroosten: als u toch naar het winkel centrum gaat legt u even een stapeltje oude kranten achter in uw auto of bindt deze achter op uw fiets Zo'n container heeft een inhoudt van 4 a 5.000 kg De vies van de Hervormde Jeugdraad: ..Iedere maand een container vol". De Hervormde Jeugdraad wil .graag een beroep doen op de medewerking van alle inwoners van Leusden-zuid GLAS Misschien zou iets dergelijks óók georganiseerd kunnen worden voor het verzamelen van gebruikte flessen en potjes, waarvoor geen statiegeld be hoeft te worden betaald. Deze lege potjes en flessen worden door de huis vrouwen in de vuilniszak geworpen en leveren na het verbranden door de reinigingsdiensten een grote milieu vervuilende factor op. Bovendien is het weinig effektief als glas, dat ge woon weer gesmolten kan worden ter vervaardiging van nieuw glas, op deze wijze verloren te laten gaan! In vele plaatsen van ons land hebben de Spar- winkelier containers geplaatst bij hun supermarkten en daarin kan de jeugd en daarin kan iedereen zijn gebruikt statieloos glas werpen. Een glasver- werkend bedrijf uit Rotterdam komt deze containers regelmatig ledigen. Ook Leusden-zuid zou milieu- en ef- fenciency-bewust, hieraan kunnen me dewerken. LEUSDEN-CENTRUM - Voor de naamgeving van de wegen in plan De Wetering-noord ontvingen b. en w. het advies van de commissie naamgeving wegen. „Gaarne nemen wij het advies van de commissie over om aan deze wegen eveneens namen van wilde planten te geven", aldus b. en w. in een voorstel aan de raad. De volgende namen zijn door de commissie naar voren gebracht: Akkerwinde, Bolderik, Gaspeldoorn, Guldenroede, Haagwinde, Heermoes, Heggerank, Hoornbloem, Hopklaver, Knoopkruis, Knopherik, Koningskaars, Kornoelje, Sleedoorn, Vogelwikke, Wa termunt, Weegbree, Zilverschoon Overeenkomstig het advies van de commissie stellen b en w. voor, aan de pleinen c q wegen gelegen in het plan „De Wetering-noord" de volgen de namen te geven. a aan de twee pleinen Bolderikhof en Herikhof b. aan het verlengde van de straat „Walstro' ook deze naam te geven c aan de vier voetpaden Akkerwinde, Heggerank, Kornoelje en Vogelwikke GEBOREN 21 nov Bartus, zoon van B van Deuveren en L. Klarenbeek, Koedijkerweg 3. GEHUWD: C. H S de Waal en C J. M Sukel OVERLEDEN: Geen. ONDERTROUWD 21 nov Hendrik Duijzer, Groenesteeg 9 te Brakel en Cornelia de Kruif, Heiligenb. weg 5 te Leusden; 21 nov Gerbrandus A. C. Boersen, Schoonderbekerweg 5 teBar- neveld en Anna H. van Eijden, Hamers veldseweg 36 te Leusden; 22 nov. Wulbert J. M Krom, Arnhemseweg 44 te Leusden en Gijsbertha van Deelen, Arnhemseweg 44 te Leusden. GEVONDEN: Een fiets, kleur zwart, een zwart nylon jack, een klein bruin hondje, een bruin-wit zijden sjaal, een zwarte aktetas, een zwarte glacé-handschoen, een herenportemonnee. VERLOREN: Een zwarte knijpbeurs, een tas met papieren, een paraplu met benen hand vat, een legitimatiekaart, een bankbil jet van flO,-, een groene pukkel, een gouden slavenarmband WEGGEVLOGEN: Drie grasparkieten, Ardennen 32, tel 03496-1966 Inlichtingen te verkrijgen aan het politiebureau te Leusden-Zuid. LEUSDEN - In de raadsvergadering van 28 september j 1. is de raad in principe akkoord gegaan met het voor nemen van b. en w. om de pleinen in plan Rozenboom een rozennaam te ge ven De bedoeling is om de groenvoor ziening aan de te geven naam aan te pas sen. Nu het overleg met de groendeskun- dige heeft plaats gehad kunnen b. en w de raad een vijftal rozennamen voor stellen t.w.. a. Bergroos b. Bottelroos c. Duinroos d Hondsroos e. Viltroos. „Wij stellen u voor deze namen aan de vijf pleinen te geven' aldus het voorstel van b en w. LEUSDEN-ZUID - B. en w. hebben klachten ontvangen over het parkeren op een gedeelte van de uitrit, die van af de Prinses Irenelaan toegang geeft tot achter het winkelcentrum „De Bies haar" te Leusden-zuid gelegen garages. Op het desbetreffende gedeelte van de uitrit worden regelmatig auto's ge parkeerd, waardoor de garages van de bewoners aan de Prinses Margrietlaan en de Prinses Christinalaan worden geblokkeerd. Het komt het college voor, dat de geuitte klachten reëel zijn. Teneinde effectief optreden door de politie mo gelijk te maken, menen b. en w., dat het aanbeveling verdient ter plaatse een parkeerverbod in te stellen; laden en lossen achter genoemd winkelcen trum blijft daarbij mogelijk. B. en w. stellen de raad voor de genoemde verkeersmaatregel te nemen. MEDISCHE DIENSTEN ACHTERVELD - Wie in de R.K. lagere school te Achterveld de Wo ningtentoonstelling bezoekt ziet meteen al dat zelfs de woningnood in Achter veld voorkomt. Bij de ingang staat op een bord „Er zijn mensen die geen woning hebben. Dat is erg naar voor ze. Andere mensen hebben een huisje over. Die zouden de mensen zonder huis kunnen helpen. Op school zijn er 3 mensen die een huis willen hebben. Wie helpt hen?" Dan staan de namen genoemd van onderwijzend per soneel, die dagelijks van elders moet komen om hier onderwijs te geven. Ondanks het minder aangename weer trokken de tweede klassers met meester Berkhof naar de Amersfoortse dierentuin alwaar de kinderen heel wat kennis hebben opgedaan omtrent het boeiende dierenwereldje. Een groep zesde klassers ging de Modelwonin gen in Europark Leusden bewonderen. Aan de hand van deze leerzame boeien de excursies volgde o.m. een wo ningtentoonstelling in de school en die heel goede belangstelling heeft getrok ken en bijzonder interessant was te noemen De kinderen van de eerste klas hadden het moeilijker om een goede woning uit te beelden en de twee de klassers hadden zich meer gericht op de natuur. De derde klas liet dui delijk het verschil zien tussen woningen zoals een paleis, een krot, een gevan genis De vierde klassers toonden de delfstoffen, reliëfwerk en een serie to tempalen. De 5e klassers toonden op bijzonder leuke wijze hun fantasie met o m. de iglo, het houten Finse huis, de Indonesische paalwoning, de hutten van Afrika en de gigantische landbouw van Rusland De zesde klassers hadden maar liefst acht eigentijdse miniatuurinterieurs gebouwd en waren dan ook niets ver geten om het de mens zo comfortabel mogelijk te maken in zijn huis. De zeer jeugdige gidsen deden prettig en be kwaam hun werk en wat de grote mensen nog niet begrepen, werd op keurige wijze verteld De woningtentoonstelling is dan ook bijzonder geslaagd te noe men! Weekend- 2-3 december 1972. (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal a s. weekend waarnemen: dr Den Toom, MariaStuartlaanö, tel. 03490- 18881, dinsdagmiddag en dinsdag avond dr. Boersema, Julianaweg 5, Achterveld, tel 03425-222 (Dienst van vrijdagavond 18 00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur) De wijkverpleging wordt waargeno men door zr Laudy, Burg. deBeau- fortweg 4, Leusden-Centrum, tel 03496-2081 ACHTERVELD - Op donderdag 30 nov. a.s. wordt er in Hotel „De Ros kam" door de Tennisvereniging „Eemelaar" een propaganda-avond be legd. Deze avond staat onder auspi ciën van de Koninklijke Nederlandse Lawntennisbond. Er zullen onder an dere films vertoond worden en een quiz worden gehouden. Deze avond is bestemd voor leden van de vereniging, maar ook introducé's zijn van harte welkom. Aanvang 20.00 uur. De jonge vereniging streeft ernaar om in de periode dat de tennisbanen gesloten zijn, het kontakt met de leden te behouden en te versterken. Zo werd 14 nov. j.l een bingo-avond gehouden, die goed werd bezocht. En ook voor hedenavond rekenen de organisatoren op een goede opkomst ACHTERVELD - Op zaterdag 2 december a.s zal het clubhuis van de sportvereniging Achterveld ophetKer- stens Sportpark geheel in het teken van Sint Nicolaas staan. Om 2 uur worden alle pupillen verwacht. Na een puzzel tochtje zal er o a. ook nog bingo wor den gespeeld De organisatoren hopen, dat ook de Sint een bezoekje zal bren gen. Om 19.30 uur worden de junioren en adspiranten verwacht Ook voor hen staan een dropping en bingo-spel op het programma. De dropping wijkt wat af V van de meestal gebruikelijke. Het zal* een z g wilde dropping zijn De orga nisatoren hopen, dat de gehele voetbal- jeugd acte de présence zal geven Zij hebben er veel werk van gemaakt! ACHTERVELD - Hoewel Sint Nico laas en Piet verhinderd zijn ho9dt de K P.J Achterveld toch haar Sint Nicolaasfeest. Dit vindt plaats op don derdag 30 november a.s. in café „Bui- tenlust" Aanvang 20 00 uur Met sjoe len, tafeltennis, tafelvoetbal, dammen, pijlwerpen en kaarten kan het zeker een gezellige avond worden. En tussen de spelen door is er ook nog wel tijd voor een gezellig babbeltje Voor elk spelonderdeel zijn leuke prijzen beschikbaar. Deze prijzen staan geheel in het teken van het Sint Nicolaas feest. De organisatoren van het feest hebben ook nog een tweetal verrassin gen op het programma staan. Maar om te weten te komen wat dat is zal men op deze avond aanwezig moeten zijn. Ook diegenen, die geen lid zijn van de K P.J., maar er toch wel eens kennis mee willen maken, zijn op deze avond welkom. LEUSDEN - Maandag 20 november reed een trailer met oplegger een verkeersbord omver èn stuk op de Lockhorsterweg Debestuurderde heer J. Z. uit Nederhorst den Berg, reed dóór. LEUSDEN - Met medewerking van mister „Rexto" viert Speel- en Re- kreatievereniging „Blijhof" het ver jaardagsfeest van Sint Nicolaas op zaterdag, 2 december in de grote zaal van „'t Ros Beyaart". Om kwart over drie worden de kinderen verwacht en Sint Nicolaas heeft toegezegd mèt een aantal pieten aanwezig te zullen zijn bij deze viering van zijn verjaardag. Hij brengt natuurlijk voor alle aanwezige kinderen een verrassing mee en zal die door zijn helpers laten uitdelen. Mister „Rexto" verzorgt een uur amusement met goochelen, poppenkast en een wed strijd. De kinderen van de leden van „Blij hof" kunnen op woensdag 29 en donder dag 30 november tussen 14 00 en 17.00 uur kosteloos toegangsbewijzen afhalen bij mevrouw Grit, Ansfriduslaan 28. De plaatsen die vrijdag 1 december nog beschikbaar zijn worden aan alle be langstellenden aangeboden voor de leef tijdsgroep van 4 t/m 12 jaar tegen een kleine vergoeding, t.w. f0,50. U kunt telefonisch informeren naar het aantal plaatsen onder telefoonnummer 1682 (03496). RUILBEURS Zaterdagmorgen 2 december is er weer een ruilbeurs voor verzamelaars in het klubgebouw van „Blijhof", Ans friduslaan 49. Van 10.00 tot 12.00 uur zijn verzamelaars van postzegels, sigarenbandjes, munten, lucifermerken enz weer welkom. Toegang vrij WINTERCLUBS Bijna honderd kinderen zijn inge schreven voor de winterclubs van „Blijhof". Voor de leeftijdsgroep van 9 t/m 12 jaar is op donderdagavond nog plaats voor enkele jongens. De overige groepen zijn voor dit seizoen vol. Kosten: leden f7,50 en niet- leden f15,-- voor het seizoen 1972/ 1973 (t/m eind maart 1973). DATUM: 3 december 1972 LEUSDEN/CENTRUM N H K 10.00 u ds. J v. Winters wijk, Zeist; 19.00 u ds W. Wil lemse. R.K.K.. Za. 7.00 uur m.m.v dames koor; zo 7 30 uur, 9.00 uur Lat. Hoogmis; 11 00 uur- dienst met samenzang; 16.30 uur LEUSDEN/ZUID N H.K.: 10.00 u.- ds. W. Sirag, H Doop; 18.30 u.: ds. B Eijsenga, Scherpenzeel. R.K.K. (Huize „Don Bosco"): Za 19.15 uur; zo. 10.00 uur: Hoogmis; 11 30 uur. ACHTERVELD N.H Kerk zo 9.30 u.: ds. Ab- bnngh, Hoevelaken R.K. Kerk: ma. t/m za. 8.30 u.. (uitgez. wo.) wo 19.30 u.: avond mis; vr. 19 30 u avondmis; za. 19.00 u.: avondmis; zo. 8.30 en 10 30 u.: H Mis; 18 00 u.: Lof. Dealer voor Amersfoort e.o. Everard Meysterweg 54 Telef. 03490-18901 Mannekenpad 1 Telef. 03490-31170 LEUSDEN/ZUID - Voor Impala was het weer een goede sportdag. Beide teams behaalden een overwinning, de meisjes pupillen met 4-0 en de dames junioren met 17-4. De eerste wedstrijd, die van de meisjes pupillen, was de wedstrijd van de gemiste kansen Ofschoon opper machtig, wisten ze de kansen maar matig te benutten. Was er zuiverder geschoten, dan was de score zeker boven de tien uitgekomen Nu bleef het beperkt tot vier doelpunten, maar over het geheel gezien toch een be hoorlijke wedstrijd. De dames junioren zijn weer in ouderwetse vorm Tegen BDC 2, een jong team met nog niet zoveel ervaring, maar wel met zeker drie enorme schutters werd een partijtje handbal gedemonstreerd om van te watertanden. Overdonderend vertrok men van start en al binnen tien minuten stond Impala met 5-0 voor. In het verleden was het dan zo, dat men het verder wel geloof de, maar daar het doelgemiddelde vorig jaar de promotie verhinderde, werd er nu fel doorgespeeld en volledig op een hoge score gespeeld, zodat er prachtige doelpunten te bewonderen vielen. Ook conditioneel viel er weinig aan te merken en in het geheel een zeer behoorlijke partij handbal Ofschoon het seizoen nog niet ver gevorderd is, kan met de nodige voorzichtigheid toch wel gesteld worden, dat de dames junioren een zeer grote kans op het kampioenschap volledig in eigen hand hebben Wat het vorig seizoen net niet lukte, kon deze keer wel eens lukken, vooral gezien de resultaten tot nu toe. Zondag a.s. zijn er geen wedstrijden. Nu nadert ook de patroon van het eta blissement - de man, die Rob buiten gevecht heeft gesteld, is afgedropen - en zegt, dat het eigenlijk helemaal de schuld is van die stomme Hol lander. „Hij kwam hier binnen om goud en edelstenen te verkopen," ver telt hij, „en hij begon op te schep pen, dat hij zoveel sieraden bij zich had. Zoiets moet je nooit in een café doen en wat er daarna is gebeurd, kunt u zich wel voorstellen Ja. Rob begrijpt het nu wel. Stevens zit nog steeds met zijn hand onder het hoofd te kreunen. Hij heeft een grote wond boven zijn oog. Rob neemt de tabakszak op, die hij van die rare sinjeur heeft afgepakt en kijkt er in. Even staat hij met zijn ogen te knip- Toen Kappie via zijn boordradio hoor de, dat Norge de aanval op de Lutje- wierse vloot had vervroegd, geraakte hij in grote opwinding Door al dat on dersteboven hangen had hij langzamer hand een zwaar hoofd gekregen in zijn onderneming en wat hij zojuist had ge hoord bezorgde hem daarbij nog een stekende hoofdpijn. „Ik moet onmiddellijk iets doen maar wat?" dacht hij traag „Afijn, eerst moet ik zo gouw moge lijk naar boven, want van al dit va ren op grote diepte, krijg ik langza merhand een hoofd als een potvis en daar kan men ja niet mee denken „Vlug haalde hij een handle over waardoor hij dacht te kunnen stijgen, maar het enige dat steeg, was zijn ver bazing, toen hij bemerkte dat het wa ter steeds donkerder werd en dat alle vissen zich op hun rug schenen voort te bewegen. En toen hij tenslotte met een zachte plof op de oceaanbodem stootte drong het tot hem door, dat er iets mis peren: de zak is vol met antieke sieraden en goudstukken, die zeker een paar honderd jaar oud zijn. Hoe komt Stevens aan die spullen? Enfin, het is zijn zaak niet Hij stopt de tabaks zak weer in Stevens' jaszak, helpt hem op de been, verzoekt de patroon een taxi te bellen en brengt hem daar mee naar de haven. LEUSDEN - Ds. Willemse, die enkele weken door ziekte verhinderd was zijn werk te doen, hoopt a.s. zondagavond weer in het Herv. Centrum de kerk dienst te leiden. Het onderwerp van de prediking zal zijn: „Drie dagen in het leven van een dweper". Maandagavond 4 december worden de catechisaties ook hervat. Ds. Willemse, die jeugdpredikant bij het Ministerie van Justite is, heeft zes jaar lang in zijn „vrije tijd" de geestelijke verzorging rond het Herv Centrum op zich genomen. Het is voor hem een grote voldoening dat een full-time predikant binnenkort zich aan het steeds groeiend Leusden- Centrum zal gaan geven. Deze full-time predikant is ds. Koo man uit het Brabantse Waalwijk, die op zondag 28 januari zijn werk hoopt te beginnen Op een gemeente-wijkavond (donder dag 1 februari a.s.) is de afscheid»! avond van ds. Willemse en de van kennismaking voor ds. Koomiü Aan deze belangrijke gemeente avond hoopt het Kerkkoor medewerking te verlenen. INGEZONDEN: Amsterdam, 19-11-*72 Geachte redaksie, N.a.v. het stuk van de heer J. Visser in de Leusder Krant van 16-ll-'72 een stem uit de sprekende minderheid. Okay, wij hebben de media in handen op de Telegraaf na. Okay, wij zijn progressief tot radikaal en ekstreem toe. En natuurlijk is Luns populair met zijn grappen. Wie ging er ook weer mee met Hitier in WO-2? Juist, ,De Telegraaf". Zo ook kiest ze dat nieuws, wat lekker ligt bij het grote publiek: moord, doodslag, verkrach ting. Maar hoe komt het toch, dat deze dingen steeds weer gebeuren? Zegt de Telegraaf iets daarover? Nee!! Want dat wil de zwijgende meerderheid niet weten De oorzaken liggen nl. bij ons zelf Wij zijn het die anderen het licht in de ogen misgunnen, wij willen steeds meer. Met geweld slaan we toe. In het klein de huisbaas die een alleenstaande moeder uit het huis zet vanwege het feit dat diezelfde huisbaas de huur voor haar onbetaalbaar maakt. Zo ook Nixon in Vietnam, een mis dadiger aan de atoomwapens. Mag dit onophoudelijke moorden wel??? En de populaire Luns? Navo. Turkije en Spanje, Griekenland. Nee, de Nato beschermt de demokra- tie niet meer. Zij steunt het groot kapitaal "Ook Groenevelt wordt een anarchist genoemd, een ondermijner van de demokratie, omdat ie opkomt voor de werknemers Wat doen de werkgevers? Zij halen de buit binnen voordat de vakbonden over cao's onderhandelen. Is dit demokraties, mogen zij dit en moeten wij werknemers dit toelaten? Is het verkeerd als we CPN of PSP zouden stemmen omdat we een mense lijke maatschappij wensen? Nee. Laat de gevestigde orde maar eens voelen, dat zij op de verkeerde weg zijn, dat zij het zijn die om meer winst te maken ons miljeu verpesten en de natuur, de mens vernietigen Ik wil met deze kreet sluiten, nl de kreet tegen de miljeuvervuiling, tegen onfrisse journalistiek van som mige kranten en radio- en t.v.-omroe- )en. Ik hoop dat we er mèt de zwijgende neerderheid in slagen nog iets van >nze wereld te redden. Bert v. Middelaar. Linnaeusparkweg 39, Amsterdam - 1006 moest zijn gegaan bij het bepalen van zijn positie. Op de bemanning van de zeedraken had het plotselinge onderduiken van het omgekeerde bootje een tragische indruk gemaakt. Zij twijfelden er niet aan, of het scheepje was gezonken en terwijl zij nog hoofdschuddend het lot van de kleine zeeman bespraken, koersten hun draken reeds met grote snelheid in de richting van de Lutjewierse vloot, waarop niemand zich bewust was van het naderende gevaar Zilvervloot, Ambtenaren- spaarregeling, Bedrijfs- spaarregelingen etc. voor Midden en Oost Nederland

Leusder Krant | 1972 | | pagina 6