ULG vierde jubileum op feestelijke wijze Achterveld mag gebruik maken van de ijsbaan van de Rudolphstichting De heer A. van Beek 25 jaar bestuurslid Container-aktie t.b.v. wijkcentrum werd groot succes Let op Kerstplaten 03496-1235 Ons kantoor is morgen (vrijdag 15 december) en dinsdag 2 januari 1973 de gehele dag gesloten. ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Kwart eeuw Utrechts Landbouw Genootschap Raad Lensden gaat ee>i wethouder kiezen Kerstwijding voor oudere inwoners van Leusden Kerstavond N.C.V.B. Redaktie met vakantie eusder rant Verschijnt wekelijks inACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ NV. DIREKTIE: H. J. HEINE END. REBEL Donderdag 14 december 1972 4e jaargang na 34 Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS LEUSDEN/CENTRUM - De afdeling Leusden van het U.L.G. vierde vorige week haar 25-jarig jubileum. Op deze feestavond werd tevens de heer A. van Beek in het zonnetje gezet omdat hij al die tijd bestuurslid van de vereni ging is geweest. De aanwezigen werden ontvangen met een kopje koffie en gebak, waarna de voorzitter Dr. J. Grashuis de avond opende. Hij heette iedereen van harte welkom, in het bijzonder burgemees ter Mr. A. H. van der Post, de voor zitter en de secretaris van het U L.G en de vertegenwoordigers van de zus terorganisaties, de A.B T.B de C.B.T.B en het U L.G Woudenberg Hierna gaf de heer Grashuis een overzicht van het wel en wee van de vereniging in de afgelopen 25 jaar. Dit overzicht had hij op rijm gezet Hierbij werden alle vroegere be stuursleden en de werkzaamheden van de vereniging genoemd. Het zou te ver voeren de hele geschiedenis te ver tellen, maar wat belangrijke feiten mo gen er toch wel uitgelicht worden. De oprichtingsvergadering werd in Huize ter Boom gehouden. Jonkheer Mr A J. de Beaufort werd toen pre sident. Later werd Jonkheer van Geen voorzitter. In 1959 was er geen leden vergadering, het bezoek op deze ver gadering was zo nihil, dat het ergste voor de vereniging gevreesd werd. Gelukkig is er nu veel meer belang- stelling onder de agrariërs voor het werk van het U.L.G. Er werd een jongeren afdeling opgericht en er is een nauwe samenwerking met de A.B T.B. en C.B.T.B Dit kwam tot uitdrukking in het probleem met de ruilverkaveling. Vergaderingen in sa menwerking met de zusterorganisaties worden nu druk bezocht Er werden cursussen op allerlei gebied gegeven. Op deze avonden werden o a. bespro ken- de B.T.W., de C.A.O., de E E G mechanisatie, industrialisatie, melk- produktie, afwatering, veeverloskunde, ruilverkaveling en recent de rente subsidies. Tot slot noemde de voorzit ter de aankoop van de gronden, wat De heer C. van Loenen, krijgt een geschenk van de voorzitter. LEUSDEN - De contaioeraktie ter inzameling van het oude papier is op deze eerste zaterdag een enorm suc ces geworden. De inwoners van Leus den - Zuid zorgden niet alleen voor een container vol kranten, papier, te lefoonboeken, tijdschriften, maar het werd een container met een enorme kop erop. De gehele ochtend brachten kinderen en volwassenen het papier aan, en de poneerden het in de container, die stond opgesteld bij de supermarkt van Luit- Gewijzigde verschijningsdata: De Leusder Krant zal, wat betreft de eerstkomende drie nummers op de volgende data verschijnen: Donderdag 21 december 1972. Vrijdag 29 december 1972. Vrijdag 5 januari 1972 Medewerkers worden verzocht hiermee rekening te willen houden. jens in het winkelcentrum ,,De Bies- haar". Toen de chauffeur tegen half één wilde wegrijden arriveerde er nog een oude heer met een karretje dat hij met veel moeite trok, en er kwamen nog twee auto's eveneens met veel pa pier op de achterbank. De chauffeur was zo vriendelijk om het dekzijl op te lichten, en de oude heer en de twee automobilisten werden van hun- papier bevrijd. Vooral de oude heer was zéér voldaan. De Hervormde Jeugdraad dankt alle inwoners van Leusden - Zuid voor hun spontane medewerking, en deelt mede dat deze eerste container de som van f150.-- heeft opgebracht. Zoals u weet komen al deze bedragen ten goe de van het te bouwen wijkcentrum waar Leusden - Zuid zo zeer om ver legen is. De eerstvolgende maal, dat er weer papier wordt ingezameld is de eerste zaterdag in januari- zater dag 6 januari tot 12 uur in de namid dag bij Supermarkt Luitjens in het winkelcentrum ,,De Bieshaar". De Hervormde Jeugdraad hoopt, dat u al lemaal weer net zoveel papier will aandragen als in de maand december. Wij zullen u in deze krant nog wel even helpen herinneren aan de datum.- LEUSDER KRANT, verschijnt elke donderdag, in de gem. Leusden. Abonnementsprijs: f3,50 per kwartaal, f 13,-- per jaar. Losse nrs. 30 ct. Adv. tar. op aanvraag verkr. voor veel agrariërs niet prettig is. De band tussen de organisaties en de gemeente is echter zeer hecht, aldus de heer Grashuis De jubilarissen werden toen gehul digd. De heer A. van Beek was 25 jaar bestuurslid, waarvan 23 jaar pen ningmeester. Ook aan de heren C. v. Loenen en A. v. Donselaar werd aan dacht geschonken. Zij zijn al vanaf 't begin lid van de vereniging. De drie he ren kregen van de voorzitter een ca deautje overhandigd en een warm ap plaus was hun verdere beloning. Hierna hield de voorzitter van het Utrechts Landbouw Genootschap, Jonk heer J W. Steengracht van Oost Ca- pelle een toespraak Hij zei: ,,Deze streek munt uit door het kleine groot te doen. Veredeling neemt hierbij een grote plaats in. Vaak komen er moei lijkheden door de uitbreiding van de dorpen De nieuwe bewoners begrijpen niet meer wat landbouw is De agra riërs zijn ver in de minderheid en hierdoor ontstaat er een druk van de overige bevolking De overheidsmaat regelen zijn niet altijd geliefd. De organisaties kunnen door hun werk het getij dat tegen ons is, keren. De aanwezigheid van de A.B.T.B. en de C.B.T.B. tekent de hechte samenwer king. Dit is een gunstige ontwikkeling, want de boeren moeten de organisaties in leven houden. Op het ogenblik wordt er nog veel werk dubbel gedaan, wat extra- geld-kost'', aldus de voorzitter van het U L.G. Tot slot drong hij er op aan, dat de agrariërs meer gebruik van hun vereniging moeten maken. Zij hebben daar recht op en de organisa tie is er voor om hun problemen op te lossen Omdat er in zijn gezin pas een baby geboren was, kreeg Jhr Steengracht van Oost Capelle een mand eieren aangeboden voor zijn vrouw. De burgemeester bracht de geluk wensen van de gemeente over Mr Van der Post vond 25 jaar bestaan een heel goede reden voor een bur gervader om te komen en bedankte voor de uitnodiging. Hij sprak zijn waardering uit voor het werk van de organisaties ,,In Leusden zijn de agra riërs nog erg belangrijk. Veel mensen komen hier wonen, omdat ze liever de landelijke dan de stadslucht ruiken" Het waren 25 jaar een aantal verstan dige mensen, die deze vereniging op gericht hebben Men moet deze men sen in ere houden, want zij toonden initiatief en dat is erg belangrijk", aldus Mr Van der Post. Tot slot sprak hij de wens uit voor het bestuur en alle leden, dat deze vereniging een erg vertrouwde organisatie in Leus den zal worden De aanwezige gasten konden hierna een korte toespraak houden. Van deze gelegenheid werd gebruik gemaakt door de vertegenwoordigers van de zuster organisaties, die een enveloppe met inhoud overhandigden. Ook de voorzit ter van de C.U.V.A de heer Donker hield een korte rede. De heer Donker heeft dit voorzitterschap overgenomen van de heer Grashuis. Er werd even gepauzeerd voor een consumptie, waarna het feestelijk ge deelte van de avond aan de orde kwam De heren Wolfswinkel (vader en zoon) werden welkom geheten. De voorzit ter zei dat hij niets van hun naam- „Brand van de Pauhof" snapte, maar dat werd vlug uit de doeken gedaan Vader Wolfswinkel heet n 1. Brand en ,,de Pauhof" is de boerderij waarop zij wonen. Nogal eenvoudig dus. Het was een erg geslaagd optreden van dit tweetal uit Lunteren. Vader kletste de boel aan elkaar vast met leuke anekdotes, sketches of zomaar wat verhalen. Er werd hartelijk om gelachen. Om pa even op adem te laten komen zorgde Hendrik voor ge zellige accordeonmuziek. Het jubilerende Utrechts Landbouw Genootschap afdeling Leusden, kan ze ker op een zeer geslaagde, gezellige feestavond terugkijken. LEUSDEN - De raad der gemeente Leusden komt op donderdag 14 decem ber 1972 om 19.30 uur ten gemeente huize te Leusden-centrum bijeen. Op de agenda staan de volgende voorstellen: Opening Installatie van de heer J. Wagenaar als lid van de raad Aankoop grond van het R.K Kerk bestuur van de Parochie van de H. Jozef te Achterveld en pachtont- binding J. Tijmensen (de stukken worden nagezonden) Verkiezing wethouder Sluiting. De heer A. v. Beek, 25 jaar bestuurs lid ontvangt uit handen van de heer Grashuis een geschenk. Voor dringende zaken (familie-drukwerk e.d.) wordt men vriendelijk verzocht kontakt op te nemen met de centrale administratie van de B.D.U. NV te Barneveld, Nieuwstraat 15, telefoon 03420-3141. Redaktie en administratie LEUSDER KRANT. Burgemeester Van der Post tijdens zijn toespraak. ACHTERVELD - Het IJsbaancomité Achterveld is verheugd dat zij ook dit seizoen de Achtervelders wederom de mogelijkheid tot beoefening van de schaatssport kunnen bieden. In de eerste plaats dankt het comité, dat bestaat uit de heren W. Groenwe gen, J. Ochse, C. van Marwijk, A. Wessels en P. van Uhm, allen die voorgaande jaren zo voortreffelijk heb ben geholpen een mogelijkheid tot ijs vermaak te scheppen en alle problemen, die daaraan waren verbonden, hebben helpen oplossen. Het comité dankt met name de eigenaresse van het perceel grond, waar met instemming van het toenmalige hoofd van de R.K. school de gelegenheid tot aanleg van een ijs baan in het seizoen 1970-1971 werd gegeven. Ook danken zij de gemeente en brandweer, die toen een enorme service boden. De wetenschap, dat de ijsbaan van het seizoen 1970-1971 niet blijvend zou zijn, heeft het comité in 1971 enige deskundigen verzocht om medewerking bij het zoeken naar een betere en blij vende oplossing. Na het inwinnen van technische informaties bleek de aan leg van een ijsbaan -in of direct nabij, de bebouwde kom van Achterveld niet mogelijk door de hoge ligging van de grond en de lage grondwaterstand. Naar aanleiding hiervan is toen met het bestuur van het jeugddorp „Rudolph stichting" gesproken over de mogelijk heid de bewoners van Achterveld gebruik te laten maken van de prach tige ijsbaan, die het jeugddorp reeds een aantal jaren heeft. Deze toestem ming is spontaan gegeven, ook voor dit seizoen, met inachtneming van enkele voorwaarden, waarvan de voornaam ste is, dat het ijsbaancomité de garan tie geeft, dat de Achtervelders zich op het terrein van de ijsbaan zodanig gedragen dat de eigenlijke bestemming - namelijk voor de meisjes en jongens van het jeugddorp - niet in het gedrang komt. Deze vanzelfsprekende garantie is alvast namens de toekomstige gebrui kers gemeend te moeten geven omdat het comité van mening is dat een gast heer, die - al is het tegen betaling - gasten ontvangt, niet mag worden be schaamd. In verdere besprekingen met ver tegenwoordigers van het jeugddorp om trent het streven naar een zo groot mogelijke samenwerking, is voorts door het jeugddorp naar voren ge bracht, dat de opbrengst van de toe gangsprijs tot de ijsbaan, die in de eerste plaats dient als aanvulling in de exploitatiekosten, zal worden gebruikt voor verbeteringen en de aanschaf van materiaal Deze opbrengst komt dus geheel aan het schaatsgenot ten goe de. Na uitvoerige informatie heeft het comité de kosten aanmerkelijk lager gesteld dan waar dan ook Het jeugd dorp gaat hiermee accoord. Het comité nodigt U uit gebruik te maken van deze gelegenheid door bijgaand formulier - ingevuld en ondertekend - zo spoe dig mogelijk, in verband met mogelijk invallen van de vorst in te leveren bij Boekhandel Vos, Hessenweg 323 te Ach terveld. Het inschrijfgeld voor een gezin zal niet meerbedragendanf4,--. Hiervoor verstrekt het comité U, na overlegging van het ingevulde formu lier, een gezinskaart, welke na 1 week bij Boekhandel Vos kan worden afge haald Op vertoon van deze gezinskaart kunnen de daarop ingeschreven gezins leden direkt bij boekhandel Vos een le gitimatiebewijs ontvangen, tegen be taling van f2,-- voor personen van 18 jaar en ouder en f 1,50 voor personen beneden de 18 jaar. Deze legitimatie- kaart van f2,-- en f 1,50 geeft recht op onbeperkt gebruik van de ijsbaan. Deze legitimatiekaart, die persoonlijk is, moet op eerste vordering van de con troleur worden getoond. Het ijsbaancomité wenst allen bij voorbaat een bijzonder prettig schaats seizoen! Inschrijfformulier Het navolgende gezin wenst in te schrijven op een gezinskaart voor gebruikmaking van de ijsbaan. Naam:Voorletters:Geb. datumM/V Kinderen: Adres:Te:Telefoon: Inleveren bij boekhandel Vos te Achterveld, Hessenweg 323. Inschrijfgeld ad f4,-- wordt bij afhalen van de gezinskaart contant voldaan. LEUSDEN - In samenwerking met de Hervormde Vrouwendienst organi seert de Hervormde Kerk een Kerst feest voor de bejaarde gemeenteleden en wel op dinsdag 19 december. Deze Kerstwijding is bedoeld voor de oudere inwoners van Leusden-zuid en Leus- den-centrum, en vindt plaats in het Hervormd Centrum te Leusden-cen trum. Aanvang om 16.00 uur. Ds. W. Sirag en ds. W. Willemse zullen de Kerstwijding verzorgen. Om 17.30 uur zullen alle aanwezigen deel kunnen nemen aan een broodmaaltijd. LEUSDEN-CENTRUM - DeN.C.V.B. zal haar kerstavond woensdag 20 de cember a.s. in het Hervormd Centrum aan de Asschatterweg vieren. Ook dit jaar zal weer gebruik ge maakt worden van de kerstliturgie, uitgegeven door de N.C V.B. De li- turgieis samengesteld door T H. Attema-Roosjen. De hierin voorkomen de declamaties zullen door enkele le den worden voorgedragen. Na de li turgie en de daarop volgende koffie pauze zullen enkele leden onder lei ding van mevr. De Vries een viertal minder bekende kerstliederen zingen Gasten zijn ook nu van harte welkom. De avond zal om kwart voor acht beginnen Vanaf vrijdag 14 december tot en met dinsdag 2 januari is de verantwoordelijke redakteur van de Leusder Krant met vakantie. Medewerkers worden verzocht hun kopij, aankondigingen e.d. rechtstreeks te zenden naar de centrale redaktie der B.D.U.- N.V. te Barneveld, Postbus 67, Nieuwstraat 15. Tel. 03420-3141. In verband met de korte voor bereidingstijd voor onze editie tussen Kerst en Nieuwjaar, zal de Leusder Krant in die week zich wat het nieuws betreft wat moeten beperken. Alleen het be langrijkste nieuws zal worden opgenomen. Wel zal onze krant, zoals gebruikelijk, weer een jaaroverzicht brengen Onze krant in de week tussen Kerst en nieuwjaar zal, in verband met het feit, dat de Kerst ditmaal op maandag en dinsdag valt, op vrijdag verschijnen. De eerste Leusder Krant in het nieuwe jaar verschijnt niet op donderdag, maar eveneens op vrijdag. Ui teraard veranderen hierdoor ook de sluitingstijden voor deze twee de edities. Voor het oudjaars- nummer wordt dat woensdagmid dag 12 uur, voor het eerste num mer in het nieuwe jaar eveneens woensdag 12 uur. De administratie zal gedurende de vakantie van de redaktie geo pend blijven, met dien verstande, dat het kantoor op vrijdag 14 december a.s. de gehele dag evenals op dinsdag JL januari 1973 gesloten zal zijn. In 1973 hopen wij u weer ten volle van dienst te kunnen zijn. Redaktie Leusder Krant

Leusder Krant | 1972 | | pagina 1