SPORT Antilopen handhaafde positie in kopgroep LEUSDER KRANT Veldcross van Roda- pupillen groot succes Peter Beren dse grijpt z'n kans in kringwedstrijden Rozengeur en maneschijn bij Impala-handballers Roda'46 kreeg f 10.000 sub sidie van prov. Utrecht Kersttrimloop van Altis Bridgeclub Leusden K.PJ. trainingen Kerststukjes 1 Lezing over Euthanasie BINGOMIDDAG BEJAARDEN GESLAAGD Programma De Til Kerstviering St. Jozefschool Jeugddienst Herv. Centrum JAARFEEST P.J.G.U. LEUSDEN Kerkdiensten Ons Genoegen UITSLAG VAN DE KLEUR WEDSTRIJD ACHTER VELDSE WINKELIERS VERENIGING PLANT VAN DE MAAND IMPALA I WON VAN OLYMPIA 3 DONDERDAG 14 DECEMBER 1912 LEUSDER KRANT LEUSDEN - Het bestuur van de voetbalvereniging RODA '46 ontving Torige week dinsdagavond een welkome verrassing in de voetbalschoen. Al hoewel het pakjesavond was, had de Sint er niets mee te maken. Een welkome verrassing in de vorm van een schrif telijke mededeling van de Provincie, dat het had besloten om RODA '46 een eenmalige subsidie van f10.000,-- toe te kennen, als bijdrage in de kos- teo van stichting van de kluphuisak- kommodatie op het Burg. Buiningpark. Hiermede zijn alle aanvragen tot toekenning van subsidie ingewilligd. Zo kende de gemeente Leusden, als mede de Provincie 'n subsidie toe van elk van f 10.000,- groot. De Nederlandse Sport Federatie schonk zelfs f 17.000,-. Het zal niet vreemd zijn te vernemen, dat deze laatste subsidie met veel genoegen in ontvangst zal worden ge nomen. Al met al moeten deze sub sidies voor RODA '46 toch een bete kenis van waardering bevatten, voor het vele werk dat de Leusdense voet balgemeenschap zelf heeft gedaan om kunnen komen tot de totstandko ming van een eigen kluphuis. Een kluphuis waarmede men op 23 janua- 1971 startte en dat na maanden lange zelfwerkzaamheid van velen, nu ?en jaar geleden, om precies te zijn op 11 december 1971, feestelijk werd geopend. LEUSDEN - Antilopen heeft gemak kelijk haar derde achtereenvolgende overwinning kunnen boeken. SVMM I dat met een zeer jonge ploeg binnen de lijnen verscheen kwam duidelijk routi ne te kort. De Antilopenploeg nog steeds niet beschikkend over Bert Hop die nog herstellende is van een beenbreuk en LEUSDEN - A.s. zaterdag start de tweede trimloop op het programma van de Atletiek- en trimvereniging Altis. Deze tweede prestatieloop in de serie van zes zal worden gehouden in de prachtige bossen van de Treek. Deze - enigszins vroeg uitgevallen - Kerst trimloop zal worden gehouden in de directe omgeving van Café-Restaurant Bavoort aan de Trekerweg 28 in Leus den. Daar zal een aantal Altis-mede- werkers zorgen voor een vlot verlo pende inschrijving, zodat niemand lang hoeft te wachten. Bovendien is de plaats van inschrijving hier gekozen, om de deelnemers een plezierige mogelijk heid te bieden vóór of na de loop nog even het gebeuren te bepraten. De inschrijving staat open vanaf 11.00 uur. Er zullen drie afstanden worden afgewerkt, evenals bij de vori ge gelegenheden, waarbij de Amers- foortse atletiekvereniging zorg droeg voor de organisatie. Om 12.00 uur gaat de 1000 meter van start voor kinderen t/m 12 jaar Het inschrijf geld voor deze groep bedraagt f2,--. Voor de ouderen staan twee lopen op het programma, n.l. een 3000 en een 6000 meter naar keuze. Het inschrijf geld voor één van deze lopen bedraagt f. 3,--. De 3000 meter zal om 12 15 uur van start gaan, terwijl de „dur- vers" hun 6000 meter om 12.45 uur kunnen beginnen. Aan de finish zal voor elke deelne mer een medaille beschikbaar zijn. De vereniging heeft ruim 50 medailles méér besteld dan het aantal deelnemers van de Herfstloop in de Bokkeduinen, enige weken geleden. Bavoort is te bereiken vanaf de weg Amersfoort - Woudenberg (Arnhemse- weg), de eerste afslag rechts na de Dodenweg. met invalsters voor Net v. Loenen en Jeanet v. d. Lagemaat heeft er zeker in de eerste helft een leuke wedstrijd van gemaakt. Kees Hendnkse maakte alsnelhaar- zuiver van halve afstand 1-0. SVMM kwam toch nog terug tot 1-1. Aanvoer der Theo v. Duinkerken liet van afstand met een effectvol schot 2-1 aantekenen. Gert Nieuwenhuis speelde zich knap vrij en kon alle tijd nemen om van afstand 3-1 te scoren. Goed continuerend en in een behoorlijk tempo, zonder te ver slappen, ging Antilopen verder. Rob van Duinkerken kon vlak voor de rust met zijn bekende vinger omhoog van grote afstand 4-1 door de mand laten ploffen. Uit een schitterende combinatie kon Kees Hendnkse met een handige intikbal 5-1 scoren Met deze prachtige voorsprong kon Antilopen de rust in gaan Na de rust een toch wel minder ge concentreerde Antilopenploeg, die wat moeilijker de openingen kon maken, waarbij gezegd moet worden dat SVMM 1 wat afbrekender ging korfballen. Toch kwam SVMM terug door dit spel 5-2. Gert Nieuwenhuis maakte zich uit een vrije bal prachtig vrij en zijn doorloop- bal werd beheerst in een doelpunt om gezet 6-2. Vlak voor tijd mocht SVMM nog één keer plaats nemen op de stip en kon zo nog terugkomen tot 6-3. Een verdiende en gemakkelijke overwinning voor het Antilopen achttal, dat hiermee de eerste plaats in haar afdeling blijft bezetten, niet gek voor een debutant, die daarmee alle kans heeft volgend jaar ook in de zaal misschien naar de landelijke klas se te promoveren, maar de competitie is nog lang. Verdere uitslagen: ANTILOPEN II - OVVO III 4-4. Antilopen 4 - DSV 5 5-3 Antilopen asp A - Soesterkwartier asp. A 4-1. LEUSDEN - Zaterdag 9 december j.l werden Kringzwemwedstrijden ge houden in het zwembad Den Hommel te Utrecht Deelnemende verenigingen waren: D.W.K., Het Gooi. De Haaien, HZC/ Robben, Neptunus, TZC'70, De Vecht streek, De Vest, Wilskracht, Woest- duin, Zeist, Zwemlust/Den Hommel De tijden van ,,De Haaien zijn als volgt: 100 m vrije slag m/o 14: Hanneke den Herder 1.12.9 100 m vrije slag j/o 14: Harry Abbing (ged.) 1 12.3 100 m vlinder j/o 16: Mark ten Seldam 1.18.7 100 m schoolslag heren: Ries Pasker 1.22.8 100 m schoolslag j/o 14: Peter Berendse (nieuw clubrecord) 1.25.7 100 m vrije slag j/o 16: Jan Wanrooy 107 7 Peter Berendse wist na een periode van intensieve training beslag te leggen LEUSDEN - De wielercross, die de voetbalvereniging Roda '46 zaterdag morgen voor haar pupillen organi seerde, is een overweldigend sukses geworden. Ondanks het regenachtige weer namen maar liefst ruim honderd voetballertjes deel aan deze veldrit. Bij de aanvang van het voetbalsei zoen 1972/1973 heeft men bij Roda '46 voor de allerkleinste voetballertjes een puntensysteem ingevoerd. Via ver kregen punten voor a s gedrag, sporti viteit, bezoek training etc. strijden de Roda-pupillen voor de voor dit doel beschikbaar gestelde Johan van de Pol-Cup. Om deze zaak een extra tintje te geven, worden ook andere ak- tiviteiten georganiseerd dan alleen voetbal. Via deze extra aktiviteiten kunnen de pupillen eveneens hun pun tentotaal trachten op te voeren. Nadat o a. in september een zwemwedstrijd was georganiseerd, stond zaterdag j 1. een veldrit op het programma. Klok slag half tien vertrok een lange bonte stoet van deelnemertjes, per fiets, vanaf het kluphuis naar De Treek. Niet zo ver van Aart Jansen af, was een 300 meter lang parcours uitge zet, waarin opgenomen enkele heuvel tjes en kuilen In poules van 7 ren- nertjes werden de deelnemers ver deeld en de oudste knapen gingen het eerst van start. Het bleek al spoedig dat het parcours bijzonder zwaar was. Dit was aanleiding om de drie ronden terug te brengen tot twee en voor de allerkleinsten zelfs tot één Het was een lust voor het oog om te zien hoe er verbeten werd gevoch ten voor de punten. Op enkele kleine valpartijtjes na, verliep alles bijzon der vlekkeloos. Aan het einde van dit wielerfestijn konden alle deelne mers nog een extra puntje verdienen Niet per fiets, maar te voet Alle pupillen liepen zich het vuur uit hun sloffen om dat extra puntje te kun nen verdienen. Zij moesten dan ook vóór amimator Joop Kramer de finish bereiken. Pupillen-secretaris Joop Kramer, met medewerking van diver se leiders, bezorgde zijn toevertrouw de jongens weer een onvergetelijke dag En hij blijft niet stilstaan, want is nu alweer volop bezig met zijn voorbereidingen voor het Roda-voet- balspelkompetitie, dat gedurende de komende wintermaanden georganiseerd zal worden. En men kan ook niet stil blijven staan bij deze vereniging, want de afdeling pupillen blijft groeien als kool. Zo zelfs, dat opnieuw twee elf tallen worden ingeschreven voor de pupillen-kompetitie, zodat dit aantal op tien elftallen is gekomen. LEUSDEN - Donderdag 7 december was er een ledenvergadering. Er is een definitief bestuur gekozen: De heer G van Rooyen - voorzitter De heer J Hofman - penningmeester De heer Verhey - feestcommisaris Mevr v.d. Kallen - wedstrijdleider Mevr. Trost-Verval - secretaresse Uit de vergadering kwam verder naar voren dat men zich nog steeds op kan geven als nieuw lid van de Bridge-club Leusden Verder is er besloten om een be ginners cursus te geven, waar men zich voor kan opgeven bij mevr. H. J. Trost-Vervat, Galicië 22, Leusden- centrum, tel 03496-1856 op het clubrecord 100 m schoolslag j/o 14, dat hij met liefst 1.9 sec. wist te verbeteren. Een duidelijk bewijs, dat regelmatige training en een wils krachtige inzet van de zwemmer goede resultaten opleveren. In dit verband past een warm plei dooi voor betere trainingsfaciliteiten voor de zwemmers van de L.Z P.C. ,,De Haaien", die nu ten hoogste 3 x per week een half uur kunnen trainen in een 18-meter instructiebad! ACHTERVELD - De K.P.J. heeft haar trainingen welke op de vrijdag avonden werden gehouden enigszins gewijzigd Werd voorheen de training voor jongens om 20.15 uur en voor de meisjes om 19.00 uur gehouden, nu zal de training voor zowel jongens als meisjes om 19 45 aanvangen in het gymnastieklokaal aan de Walter van Amersfoortstraat Zaterdag 16 december: Zwart Wit - Roda aanv 2.30 u O S O. 3 - Roda 2 aanv. 12 30 u. Roda 3 - SEC 3 aanv. 12.30 u. Scherpenzeel - Roda 4 aanv 12 30 u. Zondag 17 december: Roda - Hertha aanv. 2 30 u. Roda 2 - NSC 2 aanv 12.00 u Hoogland 4 - Roda 3 aanv 12.00 u VVOG 4 - Roda 4 aanv. 12.00 u Roda 5 - VVZA 4 aanv 12 00 u Soesterberg 5 - Roda 6 aanv 2.30 u. Roda 7 - Hoogland 6 aanv. 2.30 u. INGEZONDEN: Overpeinzingen bij de verkiezingsuitslag van Leusden Het opvallende voor mij was wel het grote verlies van de K V P. Men iraagt zich dan wel af, waar de oor- iaak zou kunnen liggen. Op de eerste plaats dacht ik, dat eén van de oorzaken was, dat men In de verkiezingsstrijd niets van de LV.P. heeft gehoord of gezien. Ik leb daar links en rechts eens naar leinformeerd, maar men had van de plaatselijke K.V.P niets vernomen. Het tan toch niet zijn dat de K V.P. de tieuwe inwoners en vooral de jeugd lie voor het eerst ging stemmen, uets te bieden had??? Of wordt het aisschien hoog tijd dat er in de plaat- lelijke K.V.P. wat jong, en vooral wat neuw bloed wordt gepompt??? Mannen ii vrouwen die waar nodig ja en aeer misschien nog neen durven zeg- als u begrijpt wat ik bedoel! d die niet altijd proberen de kool a de geif te sparen. Het kon dan wel ens dat de kool verrot en de geit wd gaat. Maar die plaatselijke K.V.P. eeft een troost, al is het dan 'nschra- het is in de landelijke K V.P. al :et anders Men heeft gebrek aan lensen, die voor hun principe uit dur en komen en er ook achter staan, ensen waar voor- en tegenstanders fgenop zien. Die vindt men bijna geen enkele partij meer Bij gevolg de K.V P niet katholiek, de P.v.d. A et socialistisch en zijn sommige iristelijke partijen niet christelijk eer De onduidelijkheid in de K V.P eek weer eens uit het gehouden con es waar 'n groot gedeelte voor sa- engaan met de progressieven was en enquête wees uit dat de meeste V P 'ers tegen samengaan waren. Het al net als met het pastoraal concilie, ?n rotzooit maar wat aan met de rtegenwoordiging. Daarbij heeft de V.P. ook nog tegen dat de K.R.O. aodig progressief moet doen. Had de 1.0. zoveel reclame gemaakt voor K.V.P., wat toch vrij logisch zou |d geweest, als de V.A.R.A voor de ud.A., dan was het verlies wellicht ?er beperkt gebleven. Zonder Wiegel 'n sterke figuur te imen, die naar ik verwacht de weg ral gaan van 'n Van Mierlo, blijkt ib wel, welke invloed een persoon hebben op de verkiezingsuitslag! ■U met al is het wellicht goed dat een nieuwe R.K.P.N gekomen is. I 'n variant op 'n bekende kreet, ik zeggen: alle roomskatholieken Leusden verenigt u, zodat wanneer gemeenteraadsverkiezingen gebou worden, ook op die partij gestemd worden. De C P N -de P.S.P, en Boerenpartij is ze met haar 2 pro- al de baas! J. J. Visser, Driftakkerweg 6, Leusden. LEUSDEN-CENTRUM - Evenals vo rige jaren organiseert de Hobbyclub samen met het meisjes gilde weer een Kerstbakjes (stukjes) aktie ter ondersteuning van hun werk. De modellen welke te koop wor den aangeboden, zullen te bezichtigen zijn in ,,De Til," Hamersveldseweg 30 De tijden dat ,,De Til" hiervoor geopend is, zijn: vrijdag, 15 december van 19.00 tot 21 00; zaterdag, 16 de cember van 19 30 tot 21.00 uur en zondag 17 december van 9.00 tot 13.00 uur. De bestelde stukjes zullen, indien niet anders wordt afgesproken, op za terdag 23 december worden thuisbe zorgd. Hebt u iets te verkopen? Plaats een LEUSDERHEITJE! n LEUSDEN - Op donderdag 21 decem ber a.s. hoopt D.V. ds. B. Eysinga uit Scherpenzeel voor de afdeling van de Gereformeerde Bond te Leusden, in het Jeugdgebouw aan deOoievaarshorster- weg een lezing te houden over „Eutha nasie" (leven en dood). Aanvang 8 uur. Iedereen is hartelijk welkom. LEUSDEN/C - De bewoners van het Bejaarden-Centrum, Asschatterweg, hadden donderdag 7 december een fijne middag. De heer Kuypers uit Leusden- zuid verzorgde geheel belangeloos een Bingo-middag, terwijl de winkeliers uit Leusden/C voor wat leuke pjijsjes zorgden. De zieken kregen thuis een speculaaspop Een gezellig einde van de St Nicolaastijd, ook voor de bejaarden. LEUSDEN-CENTRUM - Het jonge-, rencentrum „De Til" zal het komende weekend als volgt geopend zijn. Vrij dag 15 december om 18.30 uur voor de hobbyclub en de ontspanningszaal zal vanaf 19.00 uur voor iedere be langstellende openstaan Zaterdag 19 langstellenden openstaan. Zaterdag 16 Disco-dansavond gehouden voor jonge ren van 15 jaar en ouder Zondag 17 december is „De Til" geopend van 10.00 tot 13.00 uur ACHTERVELD - Het hoofd, perso neel en leerlingen van de R.K. Basis school St. Jozef zullen op dinsdag 19 december a.s. een eenvoudige kerst- celebratie vieren. Gezamenlijk hopen zij er als voorbereiding op het a.s. kerstfeest, een fijne viering van te maken. Zij hebben alle ouders van de kinderen van deze school uitgeno digd de viering mee te maken. De avond wordt gehouden in „Ons Gebouw". Aanvang 19.45 uur. Sluiting plm. 20.45 uur. Programma: 1Welkomswoord door het hoofd der school 2 Zang. „De herdertjes lagen bij nachte"; „Toen God in Bethle hem". 3 Toespraak Pastor J. van de Ven. 4. Zang ,,'t Is geboren"; „Wij ko men tezamen" 5. Kerstverhaal 6. Klassekoor zingt. 7. Pauze. 8 Toneel „De nieuwe kersthal van de pastoor" van Godfried Bomans 9. Zang: „Stille nacht, heilige nacht". 10. Slotwoord door het hoofd der school 11 Wens van de laagste klassen LEUSDEN/C - Zondag 17 december wordt er in het Hervormd Centrum aan de Asschatterweg te Leusden-Centrum weer een jeugddienst gehouden. Mede werking wordt dit keer verleend door ds. Van Rhoon uit Zeist. Deze dienst, welke ook ditmaal weer geheel door de jongeren georganiseerd wordt, staat in het teken van het thema. Door Duister Naar Licht Aanvang is om 19 00 uur en de Hervormde Jeugdraad hoopt ook ditmaal weer op een grote opkomst van de jeugd uit Leusden en wijde om geving MEDISCHE DIENSTEN Weekend (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN- Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal a s weekend waarnemen- dr. Lantink, Burg de Beanfortweg'61, tel 03496-1210. Dinsdagmiddag en dinsdagavond dr. Lantink. (Dienst van vrijdagavond 18.00 uut tot maan dagmorgen 8.00 uur) De wijkverple ging wordt waargenomen door: zr. Dignum, Hessenweg 287, tel. 03425-333 LEUSDEN/CENTRUM N.H.K. 10 u ds W Sirag; 19 u. ds A O. Zijlstra, Amersfoort. R.K.K za 19 u.: m m.v. dames koor; zo 7.45 en 9 u.. Lat Hoog mis; 10 u gezmsdienst; 11 u dienst met samenzang; 18.30 uur. LEUSDEN/ZUID N.H.K.10 u. ds. F. H. Kuiper; 18.30 u ds B. Eysenga, Scher penzeel R.K K Huize „DonBosco": za. 19.15 uur; zo 10 u. Hoogmis; 11 30 uur. ACHTERVELD N.H Kerk- zo. 9.30 u Eerw. heer Lieftingh, Voorthuizen R K maandag t/m zaterdag 8.30 uur; woensdag 19 30 u.-. Avond mis; zaterdag 19.00 u Avond mis; zondag 8.30 en 10 30 u.: H. Mis; 18.00 u Lof LEUSDEN - Voor Impala-Handbal was het weer alles rozengeur en ma neschijn. Beide teams wonnen weer zonder al te veel moeite, zij het, dat de dames Junioren er wel meer voor moesten doen dan de Pupillen. Die wonnen weer met speelsgemak, en zullen in de zaalcompetitie wel geen grote problemen meer tegenkomen, tenzij er 'n grote terugval zou komen, wat niet waarschijnlijk lijkt. Deze keer werd weer gewonnen met 13-1, en een grote voldoende voor het hele team is zeker verdiend. De dames Junioren moesten er iets harder aantrekken tegen Amersfoort. Na 1-0 voor Impala werd het weer ge lijk, en toen moest er echt gespeeld worden Doch toen bewees Impala weer dat er echt toch wel iets veranderd is in het team. Was het bij vorige gele- genneden nog wel eens zo, dat men het hoofd liet hangen, en er verder niet al te veel meer aandeed. Nu gaat men echter stevig door, wat op een sterkere mentale instelling duidt En de gevolgen in deze wedstrijd bleven dan ook niet uit. Men veroverde 'n overwicht en stond dat niet meer af, zodat de over winningenreeks niet onderbroken werd. Met 8-4 werd de finish bereikt, een zeer behoorlijk resultaat. Doelpunten: Wil Schoonderbeek 4x, Marian v. d Berg 2x, Yvonne de Valk en Wilma v Rooy beiden lx. Programma voor zondag 17 dec. a.s.: Meisjes Pupillen Impala-Amersfoort om 10.00 uur Dames Junioren Impala-S.D.V. om 17 00 uur. Beiden in de sporthal Schui- lenburg te Amersfoort. LEUSDEN - Het programma van het jaarfeest van de P.J.G.U afdeling Leusden voor de tweede avond luidt als volgt: Vrijdag 15 december 1972 des avonds 19 30 uur in café-restaurant „De Mof" 1 Welkomstwoord door Bertus Jansen 2. Opvoering van het blijspel „Een gast op de boerderij" door P L van Prooyen-Bogaerds Regie, me vrouw W Bruins Slot-Aalbers Na het tweede bedrijf een korte pauze 3 Dansen onder leiding van de beat- band S.T.R.S. uit Schoonhoven. Voorverkoop der kaarten- Johnie van Loenen, Arnhemseweg 84, Leusden-zuid, tel. 03498-1443 le prijs polshorloge: Jolanda v d. Berg, 9 jaar. 2e prijs panda beer: Tonny Witsenburg, 4 jaar. 3e prijs vrachtauto: Alex v. d. Brink, 7 jaar Winnaars en winnaressen van kleur boeken zijn: Frank van Reenen, 10 jaar; Ria Blo- tenburg. 11 jaar; Harold van Dijk, 8 jaar; Erik de Jong, 6 jaar; Herman Tolboom 7 jaar. Bovenstaande winnaars kunnen hun prijs afhalen bij A G. Kok, Jan van Arkelweg 34, Achterveld. PLANT VAN DE WEEK DE KERST STER De Latijnse naam van deze zeer popu laire kamerplant is Euphorbia pulcher- rima. Hij is te koop in de kleuren rood, rose en wit indiversematenenprijzen. Een foutieve naam voor deze plant is de zgn. „Kerstroos" Helleborus ni- eer) De grote gekleurde schutbladen zijn bijzonder mooi en blijven ontzettend lang de plant sieren. Hij is goed bestand tegen de warmte die 's winters in onze huiskamer heerst Wel vraagt hij dan vrij veel water wat U boven de pot moet gieten. U mag be slist géén koud leidingwater gebrui ken, maar lauw water. Na de bloei moet U de plant verpotten met humusrijke potgrond en de plant in- snoeien tot op +15 cm boven de grond. Om de plant weer opnieuw in bloei te krijgen moet U hem gedurende 6 weken een korte dag-behandeling geven Dit houdt in dat U de plant minimaal 12 uur per dag in het donker moet zetten (b.v. in de kast). Daarna zult U de schutbladeren weer zien kleuren. Familie van de Kerstster zijn o a de Christusdoorn (Euphorbia millii) en de Euphorbia fulgens, een zeer aparte snijbloem met vele kleine oranje of witte bloemetjes langs de stengel. Als U deze takken koopt bij de bloemist, moet U ze schuin afsnijden en onder de hete kraan houden, om de afscheiding van het melksap tegen te gaan. Henk Hendriks. LEUSDEN - Donderdag 7 december speelde Impala 1 tegen Olympia 3. De wedstrijd werd gespeeld in de sport hal te Soest. Het was voor Impala de eerste keer dat er gespeeld werd in een andere sporthal. Maar ondanks het feit dat de Impala dames moesten wennen aan de zaal, met andere be lichting en een andere vloer, speel den de dames grandioos in de eerste set. Deze set werd gewonnen met 15-2. Helaas hielden de dames dit hoge spelpeil niet vol. De tweede set was het tegendeel van de eerste set. Er' werd te traag gespeeld Vele aanval len mislukten. Kortom men was het zelfvertrouwen kwijt. Met veel moei te wist Impala de achterstand, die ze hadden opgelopen in te halen. Zij wonnen de set met 16-14. De derde set leek een voortzetting te worden van de tweede. Spoedig had Impala een achterstand van 4-0. Gelukkig her stelden de dames zich en de set werd gewonnen met 15-9. Over het geheel speelde Impala be ter dan de vorige keer. Hopelijk is Impala over het dieptepunt heen. 21 december komt Impala uit tegen WA 2. De wedstrijd begint om 21 30 uur in de sporthal „de Koppel" aan het Boogschuttersplein te Amersfoort. Impala staat momenteel samen met Spirit 3 aan kop. WA 2 volgt dan met twee punten verschil Wil Impala de voorsprong op WA behouden, dan moet de wedstrijd gewonnen worden Uitslagen s.v. Achterveld: Senioren: K.V.V A. 5 - Achterveld 3 2-0 Junioren: V.V.Z.A. A - Achterveld A afg. Achterveld B - K.W.A. E 2-1 Achterveld a - H.V.C. b 3-2 Hoevelaken b - Achterveld b 2-0 Achterveld c - Scherpenzeel b 0-1 Voor de junioren is thans de win terstop ingegaan, welke duurt tot 13 januari a.s. Programma s.v. Achterveld voor zondag 17 december: Senioren: Achterveld 1 - Rivierwijkers 1 14.3C Achterveld 3 - Barneveld 3 12.00 u. Veense Boys 3 - Achterveld 2 12.30 u. V.V.Z.A. 6 - Achterveld 4 12.00u Dames: Achterveld - S.V.M M (vriendschappe lijk) 10.30 u. SCHAAKNIEUWS ACHTERVELD - De schietvereni ging „Ons Genoegen" houdt tussen de wedstrijden om de SKGV-cup door haar wekelijkse onderlinge wedstrij den in ere. De resultaten van de laatst gehouden wedstrijd was als volgt: 1. J. van Rossum 49 pnt. 2. B. Voskuilen 48 pnt. 3. P. van Nimwegen 47 pnt. 4. J. Voorburg Jr. 46 pnt. 5. H. van Ruitenbeek 46 pnt. 6. J. van Nimwegen 46 pnt. 7. J. E. van Hamersveld 46 pnt. 8. J. van de Hengel 45 pnt. 9. J. J. van Hamersveld 45 pnt. 10. C. van Dort 45 pnt. 11. W. van de Kletersteeg 43 pnt. 12. H. van Nimwegen 43 pnt. 13. K. Jonkman 43 pnt. 14. Th. van de Koedijk 43 pnt. 15. T. Daatselaar 40 pnt. 16. T. Vos 40 pnt. Derde ronde van SV A-kaartconeonrs ACHTERVELD - In de kantine van de Sportvereniging Achterveld op het Kerstens Sportpark wordt op maandag 18 december a.s. de derde ronde ge speeld van het grote kaartconcours. Deelname uitsluitend voor leden en donateurs Aanvang 20 00 uur Schutjasoonconrs ACHTERVELD - Op vrijdag 15 de cember a.s. wordt in Hotel „De Ros kam" wederom een schutjasconcours gehouden. Iedereen kan hieraan deel nemen Er zijn voor deze kaartavond fraaie prijzen beschikbaar. Aanvang 20.00 uur. LEUSDEN - Het le tiental van de schaakvereniging Leusden moest op haar weg naar het kampioenschap de uitwedstrijd tegen Doorn/Driebergen spelen. Maandagavond j.l. traden de 10 spelers van Leusden aan. Het werd een interessante wedstrijd Al gauw bleek dat Leusden (met 2 invallers spelend) een gemakkelijke overwinning ging behalen. De heer v d Weijden scoorde na 1 uur spelen het eerste punt. De Jager volgde als 2e Stand na 6 partijen 5%-% voor Leusden Uiteindelijke stand* 7%-2% in het voor deel van Leusden I Dinsdagavond 5 december was het voor de schaakvereniging Leusden ook St. Nicolaas en werd dus niet gespeeld. Zaterdagavond 2 december was er een St. Nicolaasavona voor de jeugd. De jeugdleider de heer De Jager verzorg de de organisatie. Wat zou er anders gedaan worden dan schaken, zo de ouden zongen piepen de jongen zegt het spreekwoord. De jeugd was voor 90% aanwezig en vulde de avond met een simultaan wedstrijd tegen twee oud- Jeugdleden t.w. Rogier van Santen en Allard Tonneman. Er werden 10 groe pen van 10 spelertjes gevormd. De overige spelers speelden onder ling vluggertjes. Deze vluggertjes waren eerder afgelopen dan aanvanke lijk de bedoeling was. Er werden voor deze spelers tenslotte ook maar si multaan wedstrijden georganiseerd Al met al een leuke en leerzame avond voor de jeugd. Uitslagen simultaan wedstrijd van Rogier van Santen Evert Jan Hooier 0 Maarten Jansen 0 Walter Jansen 0 Remco Küh V2 Gerrit Jan van Leersum Hubert van Liefland l/2 Rob Nieborg 0 Jelle van Santen 0 Frank Stoorvogel 0 Bert Uneken 1 Van Allard Tonneman Henk Damen 0 Eko Bousema Ruud Droger 0 Niels Jansen 0 Richart Ober 1 Kees Bokhorst 0 Coen Fischer Theo Jansen 0 Roland Sekle 0 Jaap Zweigenburg 0 Uitslagen snelschaken: groep 1- Henk Fischer en Frank Arbon; groep 2- Albert van Leersum; groep 3: Theo Jansen. Richard Oberen Jaap Zweinenberg.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 7