Kerst-trimloop van Altis succes Inzet Roda'46 beloond Öj^AGENDA -^-GEMEENTE C PQLEUSDEN Achterveld klopt Ri vierwi j kers, 5-2 BESTUUR „HAAIEN" GEEFT LEDEN IN BUITENGEWONE VERGADERING DUIDELIJK UITLEG OVER ONTSLAG VAN DE HEER DUINSBERGEN Verdienstelijk gelijk spel voor Roda (zat) Óppascentrale Leusden Inbraak in woonhuis Leusden/Zuid: Handballers Impala deden liet goed Materiële schade De heer Dninsbergen vertrekt toch ONDERDAG 21 DECEMBER 1972 LEUSDER KRANT LEUSDEN - Het idee van Roda-trai- ner Leander om in de uitwedstrijd tegen het Harderwijkse Zwart-Wit met slechts twee spitsen te opereren heeft voldoende rendement opgebracht Nadat Roda in de laatste wedstrijden nogal wat punten had verloren, endaar- door uit de kopgroep geraakt was, had trainer Leander een verdedigend spelsysteem bedacht. Met een ver sterkte verdediging, waarin André Snoek weer als ausputzer opereerde, gelukte het de Leusdenaren om in deze lastige uitwedstrijd in ieder geval één punt te bemachtigen. De eerste vijfenveertig minuten was Zwart-Wit weliswaar het meeste in de aanval, maar de beste kansen waren evenwel voor Roda'46. De kansen ont stonden doordat de twee spitsen diver se malen via lange passes goed werden gelanceerd. Vooral Henk Dekker, na lange blessure vanmiddag weer voor het eerst van de partij, onderscheidde zich hierbij. Zwart-Wit dus wel veel in de aanval, maar niet al te gevaarlijk. Zonder al te grote inspanningen kon doelman Marius Gerrits zijn doel schoonhouden. De doelrijpste kans kreeg Roda in de 36e minuut. Johan Kolthof was op links doorgebroken maar schoot vanuit een moeilijke hoek tegen de doelaman op Ook Henk Ruler had even later geen geluk, toen zijn harde kopstoot de doelman voor grote problemen stelde Na rust vrijwel hetzelfde beeld. In de 59e minuut kreeg Roda een prachti ge ruggesteun, toen Ruler met een crosspass Johan Kolthof in staat stel de te scoren, 0-1. Weinig later had het zelfs 0-2 kunnen zijn toen het omgekeerde zich nu voordeed, maar Ruler schoot rakelings naast Zwart-Wit speelde na deze achter stand alles of niets, er. zette hierdoor de Roda-veste onder grote druk. De Leusdense verdediging bleef stand hou den tot ongeveer een kwartier voor het eindsignaal. Een uitstekend geno men vrije trap ranselde doelman Ger rits nog bekwaam uit zijn doel, maar de hoekschop die hieruit voortkwam le verde echter Zwart-Wit de gelijkmaker op. De bal kwam bij de beste Zwart - Wit-speler, J. Klaassen terecht, die ineens onhoudbaar inknalde, 1-1. In de resterende vijftien minuten werden door de beide partijen alle risico's vermeden, doordat beiden blijkbaar wel tevreden waren met deze puntenverdeling. LEUSDEN/CENTRUM. Donderdag 21 december: ,,'t Ros Bey- aart" 19.30 uur kaartavond. Zaterdag 23 december: ,,De Til" 20 00 uur Kerstviering K.P.J. Zaterdag 23 december: Hervormd Centrum" 18.30 uur Kerstviering Kinderkerk. 2e Kerstdag 26 december: ,,De Til" 14.30 uur disco-dansmiddag, 15 jaar en ouder. 2e Kerstdag 26 december: ,,'t Ros Bey- aart" 14.30 uur spelmiddag voor jongeren van 7 t/m 13 jaar. Bellen voor een oppas naar mevrouw C.» Deenik, Kon Julianalaan 35, Leus den-Zuid, tel. 03490-18134 LEUSDEN - Zondag 10 december vond op de Trekerweg in een woonhuis een inbraak plaats. Een klein bedrag aan geld en een transistorradio werden gestolen. LEUSDEN - Bijna 200 deelnemers hebben de Kerst-Trimloop van Altis tot een geweldig en sportief succes gemaakt Het tamelijk koude weer was bij uitstek geschikt voor een fijne prestatie-loop over 1, 3 of 6 km Het geweldig goed gemarkeerde par cours lag ditmaal in de bossen van het landgoed ,,Den Treek" Het was voor elk wat wils. De deel nemers ontmoetten op hun weg snelle lange stukken over de bospaden, maar echter ook enkele ..pittige" heuveltjes met veel mul zand De organisatie was in handen van de technische commis sie van Altis o.l.v. Henk Morrien Ook deze keer weer was zij voortref felijk Organisator Morrien ..Ik ben blij dat er ook nu weer zoveel deel nemers zijn Zoveel mensen die echt eens actief willen zijn Ze zijn verze kerd van een goed parcours." Ongeveer 70 wedstrijd-atleten en echte prestatie-lopers gingen om kwart voor één van start voor twee ronden van 3 km Vanaf de start moesten de lopers eerst over een lang stuk bos pad, zodat er direkt een hoog tempo werd ingezet Van een aantal koplopers lag het tempo al direkt zo hoog, dat er spoedig voordat de lopers uit het gezicht verdwenen waren, tekening inde strijd kwam Evert Pijpers, de tegen woordig weer excellent meedraaien de" midden en lange afstander. nam ogenblikkelijk de leiding In zijn spoor volgden Riche Pasker(de Haaien-Leus- den) en Niels van Mechelen (Altis). Pijpers wist een voorsprong op te bouwen en stond die niet meer af Hij eindigde als eerste binnen 18 minuten Niels van Mechelen wist Rich Pasker te passeren en finishte op de tweede plaats met een kleine achter- Donderdag 21 december: Bibliotheek stand op Evert Pijpers Hans Brou wer uit Leusden, nog slechts zeer korte tijd lid van Altis, kwam binnen op een geweldige zesde plaats Deze klassering betekent voor hem dat hij in die korte tijd zijn conditie sterk verbeterd heeft De 3000 meter, voor jong en oud, betekende wederom een groot suc ces Het werd een „Haaien" aange legenheid Leon van Opbergeh eindig de als eerste Op enkele meters volg de Hans Pasker, eveneens de Haai en Altis-atleten ontbraken hier ech ter in de kopgroep Alle deelnemers ontvingen ook hier de prachtige her inneringsmedaille van de A V Al tis. De jongste deelnemers, onder de 12 jaar oogstten natuurlijk het mees te succes Zij moesten 1000 meter lopen Bijzonder leuk en vertederend was het meelopen van enkele 3 of 4 jarigen die aan de hand van vader of moeder hun afstand aflegden Moe gestreden, maar zielsgelukkig en ver vuld van trots kwamen de kinderen door de finish waar mevr Morrien hun de medaille kon overhandigen. Deze medailles zullen ongetwijfeld een ere-plaats krijgen in de slaapka mers van de kinderen Alhoewel het een prestatie-loop was vochten zij toch op het hardst. De eerst aanko mende finishte dan ook in een zeer hoog tempo Binnen korte tijd zal de A V Al tis wederom haar traditionele nieuw- jaarsvolkscross organiseren Dit eve nement, waarbij nu ongeveer 500 deel nemers verwacht worden, zal plaats vinden in samenwerking met de voet balvereniging Amf. Boys Het par cours ligt dan in het Randerbroeker- bos ,,De Boekenmolen" Uitlening van 14 00-16.30 uur. Arnhemseweg 83 Vrijdag 22 december: Bibliotheek ,,De Boekenmolen." Uitlening van 19 00-20.00 uur. Arnhemseweg83 Zaterdag 6 januari 1973. Inzameling papier tot 12 uur in de container bij supermarkt Luitjens in winkel centrum ,,De Bieshaar". Dinsdag 16 januari 1973: 19.45 uur in het JeugdgebouwaandeOoievaars- horsterweg lezing NCVB H Hey- nes spreekt over reiservaringen in Indonesië. Donderdag 21 december: Coöperatie plein, 19.30 uur: start kerstwande ling K.P.J. Uit de dames-handbalwedstrijd Im pala - S.D.V Met een prachtig schot scoort één van de Impala speelsters Foto Janus Visser. LEUSDEN-ZUID - Twee overwinnin gen van de handballers van Impala waren het resultaat van afgelopen zon dag De pupillen wonnen op de beken de manier met 16-4 van Amersfoort en hadden weer geen tegenstand van be tekenis. Dit is het laatste jaar als pupillen en volgend jaar in de adspi- ranten dan zal de tegenstand wel gro ter worden en dan zou het wel eens veel aantrekkelijker kunnen worden dan nu. De dames junioren maakten er een prachtige strijd van tegen SDO Een behoorlijke ploeg met enige goede schutters en een zeer attente keep- ster, die zeer veel redde. Impala begon overrompelend en de eerste beste aanval werd met een prachtig schet van Marian van de Berg omge zet in een doelpunt Spoedig werd het 2-0 en 3-0, maar SDO bleef komen en zag kans om via enorme afstand schoten twee maal te doelpunten. Maar bij de rust leidde Impala dank zij beter spel met 6-2 SDO kwam hierna nog even terug tot 6-4, maar verder liet Impala het niet komen Via o a een prachtige break out van Yvonne de Valk nam men afstand van SDO en de eindstand werd bepaald op 10-5 Een goede wedstrijd en als kijkspel zeer boeiend Zo kan men het gerust noemen en een overwinning op deze wijze behaald schenkt altijd grote voldoening Er volgt nu een rustpauze tot zon dag 7 januari 1973. Het programma voor die dag luidt, meisjes pupillen: Impa la - BDC 2 om 10.00 uur Dames junioren: Impala - BHC om 17.05 uur, beide keren in de sporthal Schui- lenburg te Amersfoort. Zondag 24 december: Ons Gebouw", 14.00 uur, disco-dancing Harry Visser. Kerstens Sportpark, 14.00 uur, voetbalwedstrijd jeugdleiders - Junioren A R.K. Kerk, 15.00 uur. Kerstspel Kinderkoor LEUSDEN - Vrijdag 15 december vond te ±22.15 uur een ongeval plaats op de Voskuilerdijk bij ,,de Mof' De heer B uit Utrecht verloor de macht over het stuur en kwam met zijn auto in de sloot terecht. De auto werd vernield. De heer B moest met lichte verwondingen worden overgebracht naar ,,De Uirhtonhorfr" LEUSDEN - Voor het eerst in het vijfjarige bestaan van ,,De Haaien" werd op 14 december om 19 30 uur een buitengewone algemene ledenver gadering belegd in de grote zaal van ,,het Ros Beyaart" te Leusden-Cen trum. Het belangrijkste agendapunt was: „vertrek van de heer Duinsber- gen op eigen verzoek" De heer Duinsbergen had op 18 no vember het bestuur medegedeeld zich uit de training terug te trekken. Het be stuur had dit besluit aanvaard. Een met de heer Duinsbergen be vriend echtpaar begon echter een hand- tekeningen-aktie, waarbij het bestuur verzocht werd zodanige omstandig heden te realiseren, dat de heer Duins bergen zijn taak als clubtrainer van „de Haaien" wederom zou kunnen her vatten. Door de verwarde situatie, die hierdoor was ontstaan, vond het bestuur het noodzakelijk om de leden van „de Haaien" door middel van bovengenoem de vergadering opening van zaken te geven. Slechts ongeveer 50 van de ca. 350 leden tellende zwemvereniging waren aanwezig en wel- het voltallige bestuur, leden van de zwem- enpolocommissies, de trainers, de heer J Duinsbergen, het erelid de heer G. Dietrich en een aantal jongere en oudere leden c.q. ouders van jeugdleden en donateurs De voorzitter van ,de Haaien", de heer J. Dokter, gaf ia de opening een exposé, waarin een beknopt overzicht werd gegeven van de redenen, die tot het verzoek tot ontslag van de heer Duinsbergen hadden {eleid. In het be lang van de verenigiig achtte het be stuur het niet juist on de heer Duins bergen wederom als clubtrainer aan te stellen, ondanks (b gevoerde hand- tekeningen-aktie Enkele van de aanwezige leden wen sten echter uitvoeriger ingelicht te worden De voorzitter kweet zich van deze taak door een overzicht te geven van de afgelopen jaren, waarin de moeilijkheden, die regelmatig tussen de clubtrainer en verschillende Haai- en-functionarissen optraden, zich steeds verder toespitsten Met klem wees de voorzitter op de voortreffe lijke trainerseigenschappen en de on verwoestbare toewijding van de heer Duinsbergen In een steeds groter wor dende vereniging is het vermogen tot goede samenwerking met anderen ech ter een eerste vereiste. De voorzitter betreurde het, dat de overigens be kwame trainer, er niet in was ge slaagd dit noodzakelijke samenspel met zwem- en polocommissies en trainercoach te realiseren Uit erken telijkheid voor al hetgeen de heer Duinsbergen in de afgelopen vijf jaar voor de vereniging had gedaan bood het bestuur bij het afscheid op 18 no vember j 1. de kostbare stopwatch van de vereniging aan Hoewel enkele aanwezigen opnieuw pogingen deden het bestuur door stem ming te dwingen de heer Duinsbergen toch als trainer terug te nemen, bleef het bestuur bij zijn ingenomen stand punt, dat het belang van de vereniging en van de kinderen dient te prevaleren boven dat van de enkeling. De heer G H Scholten, die enkele jaren geleden al eens fungeerde als bemiddelaar, vatte het probleem kort samen en pleitte voor het aanvaarden van de situatie, waarin „lijmen" niet meer mogelijk is. Hij verzocht de aanwezige leden het bestuur de kans te geven de training op zodanige wijze te reorganiseren, dat situaties als deze niet meer kunnen voorkomen Ook de heer G. Dietrich gaf de leden de raad zich achter het bestuur te scharen Voor de heer Duinsbergen had hij een tweetal uitnodigingen bij zich van an dere zwemverenigingen, waardeze zijn trainershobby desgewenst kan voort zetten Het bestuur stelde enkele nog niet overtuigde leden voor een motie van wantrouwen in te dienen en bij de jaar lijkse ledenvergadering een r euw be stuur te kiezen Toen echter bleek, dat niemand voor een dergelijke motie van wantrouwen voelde, sloot de voorzitter om 23.00 uur de vergadering Enkele leden van het bestuur alsmede de heer G. Dietrich, trainers en de heer J. Duinsbergen bleven nog enige tijd in vriendschappelijke sfeer bij el kaar, waarna ieder m goede verstand houding huiswaarts keerde LEUSDEN - Tegen Hertha heeft Ro- la'46 de talrijke toeschouwers op het Burgemeester Buiningpark eindelijk jetoond toch geen staartklup te zijn Na de niet overtuigende seizoenstart, raren enkele weken geleden de eerste ;ekenen van herstel zichtbaar Tegen Hertha, dat de Leusdenaren in de al lereerste kompetitiewedstrijd klop had gegeven, hervond Roda'46 zichzelf. Met >oms aardig voetbal, maar vooral door je wil er iets van te maken werden je Vinkeveners gekneveld. Lieten de Leusdenaren in de eerste ielft, evenals de gasten, enkele doel- rijpe kansen liggen, na rust was het jan ook raak. Met beter voetbal in je tweede periode werden de gasten aar een 3-1 nederlaag gespeeld. Zoals te verwachten viel, trachtte Roda'46 al sj^oedig afstand te nemen ran de ploeg die maar iets hoger stond jeklasseerd op de ranglijst Het begon dan ook furieus. Schoten van Drost en een iets te zachte boogbal van Hoogland. In de 11e minuut kwam wel de mooi ste kans. Een rush van Jan Drost eindigde in een schuiver net voorlangs. Geen der medespelers was meegeko men om de bal het laatste tikje te jeven. Vele aanvallen werden in deze perio de al vroegtijdig afgestopt, doordat de Roda-voorwaartsen te traag opereer den en zodoende vele malen in de bui- lenspelval liepen. Maar ook de aanval len van de bezoekers waren niet zon der gevaar. Zo ketste een schot af op het houtwerk en kon Wim Morkin zelfs éénmaal de bal nog tijdig uit het lege doel koppen. Henk van 't Kloos ter kon evenals in de vorige wedstrijd op het middenveld zijn aanvallende capaciteiten uitbuiten. Zo ook nam hij in'de 31e minuut een geweldige rush, tikte de bal over Jan Drost haalt uit, hetgeen het eerste doelpunt voor Roda betekende Foto Janus Visser Jan Drost volkomen vrij kon opruk ken en scoren, 2-1. Een minuut later kwam Gerard Hoog land in ideale sconngspositie, na een voorzet van Wim Morkin De deze middag niet tot een zo grote hoogte komende linksbuiten liet het afweten. De jarige Rob Slim werd door trainer Witte vervangen door Evert Schoonder- beek, die de aanval niet schuwde. Roda'46 legde het accent iets meer op de verdediging, maar moeilijk kregen Cor Hoogland en de als laat ste man opererende Jaap de Haan het niet zo erg In de laatste minuut trachtte zowel Jos van Kooy als een der Hertha-verdedigers de bal te kop pen. Het ging er niet zo zachtzinnig aan toe, zodat men eigenlijk een vrije trap verwachtte Maar de scheidsrech ter liet doorspelen, waarna Wil van den Boom de vrije ruimte kreeg Met en kele schijnbewegingen zette hij de uit gelopen Herthadoelman op de verkeer de voet, waarna hij tenslotte de ver diende 3-1 zege kon vaststellen door de bal in het lege doel te schieten. ACHTERVELD - Achterveld heeft dan eindelijk na een serie nederlagen, weer de volle wist behaald Dat ge beurde in de wedstrijd tegen Rivier- wijkers, die met 5-2 werden geklopt, Achterveld, mat Johan van Bekkum weer in haar gelederen, had haar oude vorm weer hervonden. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, de overwin ning voor Achterveld was volkomen verdiend. De wedstrijd begon met goede Ach- terveldse aanvallen die de Utrechte naren veel moeite bezorgden. Achter veld overheerste duidelijk en na 13 minuten scoorde Herman Kerkhof de openingstreffer (0-1). Achterveld gaf sterk de toon aan en vijf minuten la ter was Jan Boersen heel attent door te gaan lopen op een bal die de kee per van Rivierwijkers zich al had toe gedacht Hij zag kans de keeper te passeren en (2-0) voor Achterveld aan te tekenen. De Utrechtenaren waren door deze snelle 0-2 achterstand nogal ge deprimeerd. Hun spelpeil zakte zien derogen, het werd erg onsamenhangend Na een half uur wist Piet Vos de der de treffer voor Achterveld te scoren. Deze 3-0 voorsprong was een onge kende weelde voor het Achterveldse team dat na een goede start in de com petitie weken achtereen het onderspit moest delven. Rivierwijkers begon ech ter weer te herstellen en tien minuten voor de rust wisten zij tegen te scoren. Dat was het gevolg vaneen misverstand in de Achterveldse verdediging. Kee per Van Putten zag de bal hoog in het net verdwijnen, zonder dat hij reddend in kon grijpen. De laatste vijf minuten voor rust wa ren weer geheel voor Achterveld Een fel offensief zette Rivierwijkers zwaar onder druk Cor van Marwijk schoot zeer hard juist naast. Hetzelfde over kwam Piet Vos en Herman Kerkhof schoot recht in de handen van de kee per. De Utrechtenaren overleefden de ze kanonade op hun doel, zij het met kunst- en vliegwerk, goed! Ook in het begin ui de tweede helft was het de thuiscluj die de toon aan gaf Na een kwarti' kwam Rivier wijkers echter welii beter in haar spel. Maar zij wistdtiiniet te voorko men dat Jan Kerkhof ntt een hard schot de stand op 4-1 bracht Vier minuten la'erjscoorde de ge heel vrijstaande Jan Kerkhof weder om (5-1) De Utrechtinaren gingen nu een alles of niets-spQ spelen en dat ging niet altijd ev?n sportief De tot nu toe sportieve wtdshjd verloor een deel van haar aanrelkelijkheid Een kwartier voor het un«e, toen de Ach terveldse verdedigng Vel wat erg la coniek reageerde ip ten aanval wist Rivierwijkers te £or|n en de ach terstand op 5-2 eru) te brengen. Achterveld nam ierta echter geen risico meer Enig gCede aanvallen brachten haar nog 'ichtbij het halve dozijn doelpunten ïaar het kwam er toch niet uit Deze >veryinning en de kostbare twee puntn hiiruit vormen een goede afsluitingalvo-ens de win terstop begint. Als Achterveld d> rest»rende wed strijden met deze ormatie kan blij ven spelen en nietzovetl als in de eerste helft geplaag worrj door bles sures, kan het zeer.ekeruit de geva renzone blijven, ja z fs noj een rol gaan spelen in de bovenst helft Fc Janus Visser. Jan Kerkhof wordtuidelijk onderuit gehaald binnen de bechte lijnen, Piet Vos zal echter van?ze situatie ge bruik maken en h» derde doelpunt voor Achterveld scon Foto Janus Visser. de uitlopende doelman, maar ook aan deze zijde werd de bal nog tijdig uit het doel gekopt Vlak hiervoor moest aanvoerder Gerard van de Belt gebles seerd het veld verlaten en werd ver vangen door Jos van Kooy Tot aan de rust bleef, het ondanks enkele kansen over en weer, doelpuntloos. De tweede helft was nog maar am per van start gegaan of Jan Drost wist, op het randje van buitenspel, een voor zet van Jos van Kooy af te ronden, 1-0. Vijf minuten later sloeg Hertha ver rassend toe, toen de gehele defensie bij een uitval te traag van ingrijpen was. Even later moest de Roda-doel- man bij een verrassend hard schot opnieuw in aktie komen. Dit was even eens het geval met de Hertha-keeper, die handelend moest optreden bij kogels van Drost en Wil van den Boom. In de 80e minuut zette Hertha op nieuw de buitenspel open, maar deze klapte bij een boogballetje van Wil van den Boom te laat dicht, waarna

Leusder Krant | 1972 | | pagina 7