„Evangelist" Jan V. kocht tapijten in Marokko om drughandel te camoufleren. Thunderbirds hadden geheime bergplaatsen LET OP 5etel- erdeling jartijen VAARWEL 1972 EN WELKOM 1973 ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN b Lensdense politie ontmaskert dankzij oplettendheid politieschool -leerlingen— bende in verdovende middelen: Gelukkig Nieuwjdaaaaaaaar. Laatste raads vergadering in 1972 eusder Krant Verschijnt wekelijks inACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ N. V. DIREKTIE: H. J. HEINE END. REBEL Vrijdag 29 december 1972 - 4e jaargang no. 36 Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS LEUSDEN - Vandaag publice ren wij een uitgebreid verhaal rond de ontmaskering van een wijdvertakte drughandel. Leus- dense leden van de Rijkspolitie en leerlingen van de Gemeente politieschool „De Boskamp" te Leusden speelden in deze ont maskering een belangrijke rol. In chronologische volgorde volgt hier het verhaal, met nieuwe, nog niet eerder gepubliceerde gege vens. Redaktie. LEUSDEN - Donderdag 7 december konden door de Rijkspolitie te Leusden een tweetal jonge mannen worden aan gehouden, die werden verdacht van bandel in hasj. Tijdens hun arrestatie gooiden zij een bedrag van f 2.500, - - weg, terwijl zij op dat moment in het bezit bleken te zijn van een kleine hoe- Teelheid hasj. Twee adspirant-politie- mannen, leerlingen van de Politieschool lan de Appelweg te Leusden, dronken lie donderdagavond een kopje koffie in het restaurant .Albert's Corner". Ge- raind als zij reeds zijn in oplettendheid en opzichte van afwijkend publiekelijk ;edrag, ontdekten zij dat twee in het estaurant aanwezig zijnde jonge man- len grote bedragen aan geld uitwissel- len. Naar aanleiding van de aanhouding fan deze twee jonge mannen ondernam de Rijkspolitie te Lcusden een uitge breid onderzoek, en kon tot dusverre in het geheel tien personen aanhouden Bij dit komplot zijn zowel jongere als wat oudere mannen betrokken, afkom stig uit Zeist, Amersfoort, Eindhoven, Utrecht, Ermelo en Amsterdam. In Amsterdam bleek het een dame te zijn, die afneemster en distributrice in dit net van de drughandel was. Maandag 11 december kwam de hoofdverdachte in deze affaire, de evan gelist J. V., des namiddags te 13 uur aan in Minnertsga, een gemeente in het noorden van Friesland De politie was ervan op de hoogte dat deze hoofdver dachte een uitwijkmogelijkheid had naar Zweden Op uiterst behoedzame wijze ging de politie te werk, en des nachts om 3 uur kon de politie overgaan tot arrestatie. Per telex werd Interpol in Marokko, Spanje en Frankrijk van deze- arrestatie op de hoogte gesteld. Bij huiszoeking trof de politie weeg- materiaal aan en een kleine hoeveelheid hasj Een speciaal daartoe opgeleide „hasj-hond". die werd ingeschakeld, werd bij het doorzoeken van een caravan helemaal ,,wild" in de buurt van een aanrechtkastje Daar kwam dan ook spoedig een doosje uit te voorschijn, waarin een restje hasj aanwezig was. V. had als het ware een pendeldienst naar Tanger op Marokko Zelf nam hij het vliegtuig naar Marokko en verbleef er in een fraai hotel. Daarvoor goed betaalde knapen liet h<; in twee royale auto's, zogenaamde Thunderbirds, voorzien van geheime bergplaatsen voor de hasj, de reizen maken tussen Nederland en Marokko. Wanneer de Thunderbirds waren aangekomen na men de knapen enkele dagen hun intrek in een hotel, en J V reed met een bijzit het binnenland van Marokko in en kocht daar de hoeveelheden hasj zèlfin. Per reis vervoerde men 60 kg hasj In het totaal heeft J. V. 10 reizen kun nen organiseren en een gewicht aan hasj van 600 kg kunnen verhandelen. Daar 1 kilo hasj hem gemiddeld f 1000, - opbracht, werd er in totaal voor een bedrag van ongeveer f600.000,- omge zet Zélf borg V in Marokko de hasj in de geheime bergplaatsen in zijn auto's en zélf haalde hij het spul in Nederland er ook weer uit Voortdu rend rnoest hij zijn auto's verbouwen om er bijvoorbeeld dubbele tanks in te maken. Als hij aankwam op Schip hol huurde hij kleinere auto's om niet op te vallen. Zo verplaatste hij zich vaak in een Renault 16. De knapen, die voor hem naar Marokko reden, kregen een groot bedrag aan geld, en hoewel hun niet was verteld, dat ze hasj moesten vervoeren, waren ze er uiter aard van op de hoogte, dat ze iets ver voerden dat niet onder de normale handel kon vallen. Wanneer de Thun derbirds met de hasj terugkeerden in Holland beschikte V over twee berg plaatsen, waar hij de hasj kon opslaan Successievelijk ging hij dan over tot detailhandel in verschillende plaatsen van ons land Als voorwendsel dat hij zo vaak naar Marokko moest re'zen deed V het voor komen dat hij m Marokko een tapijt- fabriek bezat. Voor elke rit van de jongens kocht hij inderdaad een klein tapijt van f500,-, de vlag die de lading moest dekken L- jongens gaven het tapijt elke keer korrekt bij de douane aan. Het lag achter in de auto, waar ook de hasj was verborgen. Gewijzigde verschijningsdatum eerste nummer 1973: De Leusder Krant zal, in verband met het feit, dat Nieuwjaars dag op maandag valt, niet op donderdag 4, maar op vrijdag 5 januari 1973 verschijnen. Advertenties en berichten dienen uiterlijk woens dagmiddag 12 uur in ons bezit te zijn. Onze medewerkers en adver teerders worden vriendelijk verzocht met deze sluitingsdatum re kening te willen houden! Het kantoor van de Leusder Krant is bovendien op dinsdag 2 januari 1973 gesloten! Red. Adm. Leusder Krant. Een krant beslaat soms bij de gratie ran het ongeluk van anderen. Wij hopen in 1973 louter gelukkige kranten te kunnen maken, maar wensen u wel een vruchtbaar nieuw(s)jaar toe. REDAKTIE. an de redaktie) LEUSDEN - In de laatste dagen het jaar 1972 zijn er nog van kleinigheden, die nog om een kor- itie vragen. We willen het nieuwe goed beginnen, zonder de ver- ïking op ons te hebben geladen een )aalde politieke partij te willen be- ardelen. Enige weken geleden plaats- we als curiositeit een artikel over eventuele zetelverdeling in de raad de tweede kamerverkiezingen. Hoe een dergelijke verdeling natuur- niet zo erg veel waarde heeft, het dan toch leuk voor de ver- lillende partijen om een bepaalde ikatie te hebben. Welnu, de zetel deling was onjuist. Het bleek ons, wij een verkeerde formule heb ben gehanteerd, waardoor wij tot een foute samenstelling kwamen. Zelfs in de politiek worden soms moeilijke formules gehanteerd om een juiste verdeling te krijgen. Er zijn formu les voor grote en voor kleine gemeen ten. Wij gebruikten de verkeerde. Hier onder volgt een juiste verdeling, in dien de tweede kamerverkiezingen ge meenteraadsverkiezingen zouden zijn geweest. Wij gaan gemakshalve uit van een totaal van 15 zetels: PvdA 2 KVP 4 VVD 4 AR 2 CHU 2 DS'70 totaal 15 zetels Hieruit blijkt overduidelijk, dat - in tegenstelling tot onze eerder gedane verdeling - D'66 en de SGP geen zetel krijgen toebedeeld. Spijtig voor deze partijen, maar niets aan te doen. We hadden ze bet graag gegund Blijft natuurlijk wel het feit, dat "oor- al D'66 hard zal moeten werken om de huidige zetel te kunnen behcuden. Misschien dat 1973 wat dat betreft het jaar der waarheid zal worden. We wensen alle partijen wat dat be treft veel sterkte toe en politiek suc ces in het nieuwe jaar. Pinkstergemeente. Sedert zijn bekering zei hij zich bezig te houden met het geestelijk verzorgen en evangeliseren van gedetineerden. Hij exploiteerde in Utrecht een antiekbeurs, beweerde van de opbrengst een boerderij in Friesland te hebben gekocht, die hij bezig was te verbouwen om er de vrou wen en kinderen van gedetineerden op te vangen. Donderdag 21 december werden alle verdachten voorgeleid voor de officier van Justitie te Utrecht. Hangende het onderzoek naar eventuele vertakkingen van deze drugaffaire en vóór de uit spraak van de Officier van Justitie kunnen geen verdere mededelingen worden verstrekt. De kleden had V opgeslagen in Min nertsga, waar hij bezig was met de verbouw van een boerderij Om de tapijtenstroom kwijt te raken zocht hij naar een verkoper. Hiertoe bood zich één der drughandelaren, die zich uit de verkoop van de hasj wilde terug trekken, aan. Tot een verkoop van de tapijten kwam het echter niet, want toen had de politie toegeslagen. Hoofdverdachte J V. is een merk waardige figuur Hij beweert enige jaren geleden een beruchte Europese bankrover te zijn geweest, en zelfs „Revolver Johnny" van de Duitse auto banen, die het vooral op rijke Ame rikaanse toeristen had gemunt. Hij beweert in West-Duitsland tot levens lange gevangenisstraf te zijn veroor deeld, maar amnestie te hebben ver kregen Tijdens een evangelisatiebij- eenkomst van de Rotterdamse Corry ten Boom werd hij bekeerd tot de Twee en vijftig weken lang hebben wij onze krant bij de mensen gebracht. Dikke kranten, dunne kranten. Voor elk wat wils, tenmin ste dat hopen we. Er zijn mensen geweest, die hetgeen wij brach ten, niet op prijs stelden. Anderen hebben niets dan lof. Voor een re daktie is het een uiterst moeilijke zaak om iedereen tevreden te stellen binnen het kader van de mogelijkheden. Wij geloven, dat wij daar grotendeels in zijn geslaagd, ook al is alles voor verbe tering vatbaar. Wij konstateerden opnieuw een groei in onze krant, een groei, die duidelijk samenhing met de sterke uitbreiding van de gemeente. Maar we zijn er nog lang niet. Leusden blijft groeien en de krant heeft hierin een duidelijke en belangrijke taak: begeleiden en kritisch volgen van deze groei, de nieuw ingekome- nen wegwijs maken in de gemeente met haar vele verenigingen. Inlichten en voorlichten. De Leusder Krant heeft dat zo konsekwent mogelijk trachten te doen in bet afgelopen jaar, ook al zijn daar bij natuurlijk fouten gemaakt. Wij zijn (gelukkig) ook mensen. Een krant als de onze wordt (nog) niet door computers samen gesteld! Hoewel een weekblad als de onze onvergelijkbaar is met een dagblad, hebben we toch getracht zo aktueel mogelijk te zijn. We hebben daarbij de onmisbare hulp gehad van verschillende sym- phathieke medewerkers, die samen met ons er elke week weer in slaagden een krant te maken voor iedereen in de gemeente Leus den. Vaste medewerkers, fotografen, secretarissen en andere me dewerkers van verenigingen: onze dank hiervoor! Sport en spel, politiek en religie, arbeid en vrijetijd: stuk voor stuk facetten, die een vaste plaats innemen in onze krant. Natuurlijk zouden wij graag méér willen doen. We zouden graag méér verhalen willen plaatsen, méér ontspannende lectuur. We zouden graag regelmatig de lezers willen betrekken in het maken van een krant. Maar al les heeft z'n beperkingen. Met de groei van de Leusder Krant zul len al deze factoren mee kunnen gaan spelen. Voorlopig nemen we afscheid van 1972. Een jaar, waarin vooral t.a.v. Leusden weer veel is gebeurd. Het dorpsbeeld heeft weer een stadser aanzien gekre gen. Tot droefheid van velen, tot vreugde van velen. Voor- en tegenstanders van de New Town Leusden hebben volop de gelegen heid gehad hun denkbeelden te etaleren in onze kolommen. Ook anderen hebben die kans gekregen. In 1973 gaan we op deze weg voort. Onze kolommen staan voor u open. Hebt u kritiek of hebt u ideeën: schrijf het ons. Onze rubriek: Ingezonden wordt veel ge lezen. Ook uw stem telt mee. Straks gaat Leusden de tweede fase in. Als u daar iets over wilt schrijven: ga uw gang. Kortom: de Leusder Krant wil, ook in 1973, weer een krant vóór en dóór u zijn. Dat kan alleen met uw hulp. Bedankt alvast. Enne natuur lijk wensen we u een goede jaarwisseling en een voorspoedig 1973. Bert Vos. (Van de redaktie). LEUSDEN - Op de agenda van de laatste raadsvergadering van de ge meente Leusden staan onder meer de volgende punten: Nadat in de vergadering van 2 no vember door de raad is besloten om het gedeelte Asschatterweg vanaf de Hamersveldseweg tot aan de Midden weg tot voorrangsweg te verklaren, komt nu een voorstel aan de orde, waarin b. en w. de raad verzoeken ook het gedeelte vanaf Middenweg tot aan einde bebouwde kom (over het Valleikanaal) eveneens tot voorrangs weg te verklaren. Met deze maatre gel worden ook de toegangswegen van het plan de Wetering op de Asschat terweg in deze voorrangsregeling op genomen en later de wegen uit het plan Alandsbeek. Overigens zijn de voorrangsborden op het eerste gedeel te nog niet geplaatst Dat wordt nu in één keer gedaan, tegelijk met de rest van de Asschatterweg De raad wordt tevens gevraagd ten aanzien van de Ursulineweg eveneens verkeersmaatregelen te treffen. Enkele andere wegen uitkomend op de bur gemeester De Beaufortweg zijn reeds ondergeschikt gemaakt aan de Beau fortweg. Nu wordt voorgesteld ook de Ursulineweg hierin te betrekken, zodat voertuigen vanaf de Ursulineweg voor rang dienen te geven aan het verkeer op de Burgemeester de Beaufortweg. De voetgangersoversteekplaatsen op de Noorderinslag ter hoogte van de Hamersveldseweg zullen worden be veiligd met verkeerslichten die door middel van een drukknop in werking kunnen worden gesteld. Als de raad dit voorstel van b. en w. aanvaardt, zal deze kruising voor voetgangers en wielrijders een stuk veiliger wor den. B en w. merken overigens op dat de verkeersveiligheid van de Noor derinslag regelmatig opnieuw onder de loupe zal worden genomen, zodat men tijdig maatregelen kan treffen, indien dit nodig moet worden geacht. Uiter aard brengt de aanleg van verkeers lichten de nodige rekonstruktiewerk- zaamheden met zich mee. Zebra-paden zullen worden of zijn reeds aangelegd op de Torenakker- weg (nabij de Asschatterweg), de As schatterweg en de splitsing Asschat- terweg/Hamersveldseweg. Als de raad akkoord gaat met het voorstel, zullen 52 woningwetwoningen in het plan De Wetering onderhands worden aanbesteed aan het aannemers bedrijf Florie an van Den Heuvel NV te Nieuwegein voor een bedrag van f2.080.000,-- (incl. btw). OUDE JA A RS-A VONDEN COGN Vf=r\iDet\i MET BGRG W/M KAN Ar::.,, OP 2 L_N—J LANGSPEEL- PLATEN 034961235

Leusder Krant | 1972 | | pagina 1