WEET U HET NOG Lensden 1972 in foto-vlucht januari Burgemeester Van der Post opende officieel het complex be jaardenwoningen aan deAsschat- terweg door een openings-stoot op het biljart Het verenigingsleven werd dit jaar rijker. Onder meer werd de Biljartvereniging Leusden opge richt onder bezielende leiding van de heer Korzelius. maart Het lijkt al weer zo lang ge leden, maar in maart kreeg de Noorderinslag een definitieve as- faltlaag en werd kort daarna voor het verkeer opengesteld De Leusdense bossen werden in het afgelopen jaar meerdere, maken getroffen door kleine en grotere bosbranden, die effektief werden bestreden door Leusdens vrijwillige brandweer. Hier een beeld van een bosbrand in Den Treek, maart van dit jaar. In januari vierde de KPJ te Achterveld haar veertig jarig be staan. Deze aktieve vereniging deed dat met een fleurig feest. Minister Stuyt van Volksge zondheid opende in deze maand officieel het nieuwe hoofdkantoor van het Ned. Astma Fonds aan de Larikslaan. Dit gebouw is de eerste aanzet voor het werkge- legenheidsterrein Pnncenhof. Er werd het afgelopen jaar enorm gebouwd in Leusden/Cen trum. Men startte met het plan De Wetering (een groot deel hier van is nu gereed) en men maakte de eerste aanzet voor de plannen Groenhouten, Rozenboom en A- landsbeek I. Men heeft nu ook een begin gemaakt met de voorberei dingen voor het bouwrijpmaken van het plan Alandsbeek II. ""De door de gemeente opge kochte EPU-gebouwen werden in maart gedeeltelijk in gebruik ge nomen voor verschillende ge meentelijke diensten De heer Evert Schreuder vier de op 29 maart zijn eeuwfeest en dat ging niet in stilte voorbij. Veel Leusdenaren waren van de partij om de oudste inwoner van de gemeente Leusden te felici teren. Hier de jarige met zijn achterkleinkinderen. De toneelvereniging De Een dracht uit Leusden/Centrum gaf begin april een toneeluitvoering. Het werd een groot succes, maar dat kon allemaal niet verhinde ren, dat de vereniging momenteel een tekort heeft aan spelers en speelsters. Kom mensen, begin het nieuwe jaar eens met een ak tieve daad: wordt lid' De tennisvereniging Lockhorst nam haar nieuwe klubgebouw in gebruik. Loco-burgemeester Van Zandbrink nam dat voor z'n re kening De Leusdense babysit-centrale noteerde in januari reeds de 3000ste oppas-beurt. Dat deze centrale oppasdienst in de be hoefte voorziet, behoeft geen en kel betoog. Zo'n half jaar later werd de 4000ste genoteerd. De 3000ste babysitter was Jaap Swank, die de kinderen van de familie Van Es zoet hield met voorlezen voor het naar bed gaan. februari Begin februari vierde de di rectrice van huize St. Jozef te Achterveld, zuster Sylvia, haar veertig jarig professie-feest. iuNp\ 3^ Maar moeder toch! RIJDAG 29 DECEMBER 1972 LEUSDER KRANT GREEP UIT EEN JAAR FOTO'S Dit is de gemeente Leusden in 1972. In foto-vlucht. Natuurlijk konden wij lang niet alles publi ceren. Wij zijn ons ervan bewust, dat er veel meer is gebeurd dan deze foto's te vertellen hebben Wij hebben een keus moeten doen voor elck wat wils, van elck wat wils. Wij hopen onze lezers met dit jaaroverzicht een genoegen te doen. Het is een prenten-boek van één jaar, één jaar wonen, werken en ontspannen in de ge meente waar we leven. Veel ple zier toegewenst bij het plaat jes-kijken" en het ophalen van herinneringen redaktie Het jonge ventje, dat begin dit jaar het levenslicht, dat jaar 1972, zag, is bijna weer aan het eind van zijn leven gekomen. Het is een man geworden, vergrijsd en gerimpeld door het verdriet, maar met een lichte twinkeling in de wijze ogen, door de toch wel amusante perioden in z'n korte leven Een jaar is zo voor bij. Het is eigenlijk een korte flits van verbijstering, soms van berusting. Wat is een jaar? 365 dagen. Jawel, maar die dagen vliegen voorbij, laten herinne ringen achter, zij het soms vluchtige herinneringen. De tijd waarin we leven is er debet aan, dat we geen tijd meer kunnen vinden voor bezinning, voor over peinzingen. Eigenlijk- hoe vreemd het ook klinkt- hebben we geen tijd om dit overzicht sa men te stellen. De tijd ervoor ontbreekt eigenlijk. Is dat, wat we zo lichtvaardie de vooruit gang en ae weivaart noemen? Dat gebrek aan tijd? Hoe het ook zij: het is weer zover. Het groot ste deel van de 365 dagen zijn weer van de kalender gescheurd en we zijn bijna weer een jaar dichter bij het magische jaartal 2000 gekomen. De toekomst na dert met rasse schreden om even snel te veranderen in verleden tijd. Alles wordt geschiedenis, hetzij geschreven of slechts in de sluimerende herinneringen van de mensheid. Al het goede en het kwade van één jaar wordt opge borgen in de archieven. We be ginnen met een schone lei - voor zover we daartoe als mens in staat zijn. We beginnen met goede voornemens, ook al is dat volgens het oude spreekwoord de onher roepelijke weg naar de hel. We wachten op de vredesduif, maar blijven intussen schieten op alles wat beweegt en niet past in onze benauwende gedachtengang. We verheugen ons over de overwin ningen die we hebben behaald, maar denken reeds meteen zeke re agressie aan de toekomstige gevechten die we moeten leveren. Gevechten op allerlei terreinen. Levensterreinen, voor u, voor mij Het zijn simpele gevechten vergeleken bij de grote uitbars tingen van de internationale po litiek" Het zijn gevechten met de geest, met de mentaliteit, op het gebied van sportiviteit en ri valiteit Hoewel de geschiedenis zich vaker dan eens herhaalt slui ten we elk jaar af als een hoofd stuk uit een begroting. Debet en credit, met misschien een nade lig of voordelig saldo. Wie zal het zeggen? We laten het oordelen aan anderen over, maar worden kwaad als we kritiek te verduren krijgen. Wij* zijn goed, de anderen zouden wel eens kwaad in de zin kunnen hebben... Weer een jaar van vrede, verliefdheid, geluk, verdriet, ellende, agressie en oorlog is voorbij. Opnieuw een af wisselend jaar. Een jaar als al die andere jaren. Zonder dat we kun nen konstateren of dat jaar nu zoveel beter is geworden als al die andere voorgaande jaren. We wensen elkaar al het goede van de wereld en hopen op eeuwige vre de. We klinken met elkaar en zoe nen op zo'n laatste dag heel wat af. Oprecht? Of als een gewoonte? Het doet er niet zoveel toe. Een jaar is weer voorbij. En dat moet gevierd worden, hoewel we er eigenlijk om zouden moeten treu ren. Want wij zijn weer een jaar ouder geworden. En moeten we daar nou zo blij om zijn? L. V.

Leusder Krant | 1972 | | pagina 3