WEET U HET NOG Leusden 1972 foto-vlucht Een Spaans korfbalteam bezocht Leusden De Spaanse gasten wer den op het gemeentehuis ontvan gen en gingen uiteraard - samen met de spelers en speelsters van Antilopen - op de foto Een ..zware" brand trof Leus den/Centrum. Het bleek echter een goedgeslaagde oefening te zijn van brandweer en EHBO. Voor de speel- en recreatie- vereniging Blijhof veranderde er veel dit jaar. Niet alleen de naam werd veranderd, maar ook de statuten en werden er tal van nieuwe zaken voorgesteld. Zo zal het speeltuinterrein een grondige metamorfose ondergaan Al met al dankzij het bijzonder aktieve bestuur Hier de opening van het nieuwe Blijhofseizoen met een balonnenwedstrijd. Ter gelegenheid van haar tien jarig bestaan hield zwem- en polovereniging De Haaien een groot zwemfeest. Hier een beeld van debehendigheidswedstrijden Achterveld kreeg verschillen de speelgelegenheden voor de jeugd, ook al was dat dan niet al tijd tot tevredenheid van de om wonenden. Het Koninginnefeest werd met prachtig weer gevierd. Men kon onder meer genieten van een schitterende auto-cross, die ge tuige de foto, veel belangstelling trok Jan van de Berg, jeugdlid van de nog jonge Biljartclub Leusden wordt nationaal biljartkampioen Libre en wordt door burgemees ter Van der Post op het gemeen tehuis ontvangen. Een kampioen moet men eren Jan kreeg een geschenkenbon aangeboden voor zijn prestatie Uiteraard vond ook in 1972 het traditionele jeugdwielerfeest Tour de Junior in Achterveld plaats. T-anCV-™*- TCfi 6AT£ WAM PC 0"7"wi<kclih* VAH PATTER £lL ANC Een fancy-fair ter gelegenheid van een aktie voor het Ratten- eiland had - onder het motto ..Tildagen" veel succes,ondanks het regenachtige weer Half mei werd de komplete eerste fase van het struktuur- plan Leusden tijdens een voor lichtingsbijeenkomst getoond en toegelicht. Hier een woon-unit, zoals die zullen verschijnen in het plan Alandsbeek II Het is een ontwerp van het architecten bureau Zuiderhoek en Den But ter. Schoolkinderen uit Hendrik- Ido-Ambacht brachten een bezoek aan Leusden, waar ze officieel werden ontvangen door het gemeentebestuur. De Kinderen hadden een prijs, gewonnen met een prijsvraag over ,,de ideale stad" Verschillende scholen organi seerden afscheidsavonden voor de leerlingen van de hoogste klas se Zoals hier de openbare basisschool De Wegwijzer, die op uitstekende wijze een science fiction-achtig toneelstuk op de planken bracht. Ten bate van het nieuwe Her vormde wijkcentrum werd in Leusden/Zuid een rommelmarkt gehouden, die vepl belangstelling trok. Ook de middenstand van Leus den breidde zich uit Zoals het café-restaurant Nieuw Leus den dat een nieuw trefpunt in het Leusden van vandaag werd. Het museum Flehite organi seerde een tentoonstelling in de hal van het nieuwe Astmafonds- gebouw. Burgemeester Van der Post en zijn echtgenote toonden veel belangstelling voor dit oud heidkundig gebeuren Nimmerdor organiseerde ver schillende hippische evenemen ten, zoals hier, in Leusden/Cen trum waar verschillende demon straties werden gegeven. Honderden meisjes en jongens slaagden dit jaar voor hun zwem diploma. Het Achtervelds Kinderkoor onder leiding van mevrouw Snel voerde weereen tweetal musicals op. Hier een beeld uit één van die fijne zangstukken. Leusden trekt als snelgroeien de gemeente veel bekijks. Ook vertegenwoordigers van andere gemeenten komen hier kijken hoe het allemaal gedaan wordt. Zelfs uit het buitenland -waar de roem van Leusden reeds is doorge drongen- komen burgemeesters om destedebouwkundigeaspekten van een nieuwe stad met eigen ogen te aanschouwen. De dure Eurowoningen vinden zij spot goedkoop Het eerste elftal van de voet balvereniging Achterveld werd kampioen in haar klasse. Hier feliciteert Roda-voorzitter Wen- del de voorzitter van S.V A.. de heer H. J. J. Legdeur. (links) -1?-^9ii ,,Moet je je zo aanstellen, omdat mama ook eens rijden wil?" VKliDAb 29 DECEMBER iy/2 iJCiljSObrt ivi\AlN

Leusder Krant | 1972 | | pagina 5