WEET U HET NOG Leusden 1972 foto-vlucht hé» Aan de Hamersveldseweg ging een boerderij in vlammen op. De brandweer heeft het woonhuis grotendeels voor de vlammen kunnen behoeden. Evenals de Biljartclub Leus den, is ook dit jaar de Bridge club Leusden opgericht onder leiding van de heer Van Rooyen. De Biljartclub Leusden, de to neelvereniging De Eendracht en het Crossteam Leusden organi seerden een autocross om de res pectievelijke verenigingskassen wat te spekken. De organisatie liep op rolletjes, maar de regen gooide roet in het (financiële) eten. De muziekvereniging DWS uit Achterveld, Lisiduna uit Leus den en Ceacilia uit Scherpen- zeel traden gezamenlijk op, zo wel m Leusden/Zuid als in Ach terveld. Het werd een succes, voor herhaling vatbaar Het meisjes-internaat De Ho- horst vierde het honderdjarig be staan van de zuidvleugel van het landgoed Heiligenberg, waar het internaat is gevestigd. De meis jes deden o.a. een historisch spel oktober In oktober werd de openbare basisschool te Achterveld ,,Het Startblok" officieel geopend. La ter, in november, volgde de open bare kleuterschool „DeWipwap" en de uitbreiding van de openba re basisschool De Wegwijzer te Leusden/Centrum Het dames- waterpolo team van De Haaien behaalde het kam pioenschap. Hier het team met hun trainer, de heer J. Duins- bergen (links) en hun voorzitter (rechts). De heer W. Donselaar vierde het heugelijke feit, dat hij veer tig jaar lang in dienst is ge weest bij de Fok- en contröle- vereniging Leusden enomstr.". Ook al heeft Leusden (nog) geen vliegveld, dat wil echter niet zeggen, dat het luchtverkeer aan ons voorbijgaat, zoals bijgaande foto duidelijk bewijst. Ondanks de gebrekkige luchthaven-facilitei ten, wist een zweefvlieger toch zonder brokken te landen Ook dit jaar is er weer veel gesproken over de agrariërs, die in Leusden moeten wijken voorde nieuwbouw. Het verhuizen stelt de landbouwer wel wat voor meer problemen dan de gewone burger man. Een normale verhuiswagen voldoet niet november Er werden verschillende gou den huwelijken gevierd in het afgelopen jaar. Baas boven baas was het echtpaar Den Ouden uit Leusden/C., dat maar liefst 55 jaar was getrouwd. De Achterveldse schietvereni ging Ons Genoegen organiseert een kringwedstrijd om de cup van de schietkring Gelderse Val lei. Ter gelegenheid van biertap perswedstrijden in Amersfoort kreeg burgemeester Van der Post een vaatje bier aangeboden van het biertappersgilde St. Joris, waarbij ook Leusdense bier tappers zijn aangesloten. Opper Colegem uit Achterveld nam afscheid van het korps Rijks- i politie. Dit feit werd gevierd i met een receptie op het gemeen- 1 tehuis, waar burgemeester Hosang van Woudenberg en Rens- woude de honneurs waarnam van de afwezige heer Van der Post. augustus Nimmerdor organiseerde ook dit jaar weer een nationaal Pony Concours in Leusden/C. Hier een beeld van dit gebeuren, een hippisch verkleed-festijn. De Jeugdbeweging heeft een bijzonder goede naam in Leus den. Zij organiseert talrijke eve nementen voor jong enoud(eren), zoals spelmiddagen. Ook de Oranjevereniging deed dat. september Roda'zaterdag wist een goede beurt te maken in de BDU-doel- punten competitie. Zowel de voor- als de achterhoede ver overden de wisselbeker De bekers werden overhandigd door onze sportmedewerker, de heer P. M. v. d Spoel. Leusden beleefde haar eerste kunstexpositie Het was de schil derijen-tentoonstelling van Hans Rombouts rninF""! De vogelvrienden organiseer den hun jaarlijkse tentoonstel ling. De heer A. van Slooten uit Leusden/Centrum werd onder scheiden met de zilveren bonds- speld van de Nederlandse Volley bal Bond De Noorderinslag is in. korte lukken, meestal door het te snelle tijd van baar bestaan een beruchte rijden en de ongewoonheid met de weg geworden. Er gebeurden in nieuwe situatie, het afgeloDen iaar tal van onge- VRIJDAG 29 DECEMBER 1972 LEUSDER KRANT

Leusder Krant | 1972 | | pagina 8