Antilopen I koploper Stan Haag lost startschot bij prestatieloop KPJ De mensenbesehermer *j|*agenda 9 gemeente IlëuspéR ''131 83 Ippascentrale Leusden rsula Leguin: Sliiiig- égoocheling PLANT VAN DE MAAND Nieuwjaarsbal van PJGU GESLAAGD Kat naar het asyl gebracht Tegen verkeers heuvel gereden MEDISCHE DIENSTEN Nieuwjaars- volkscross Altis V oorrangsweg opgereden Reegeit aangereden Total-loss PROCLAMATIE UIT PIJUPE- KOPPENLAND Winterstop voorbij SVA kaart concours VOOR DE BALIE ONZE MEDEWERKERS: Programma SVA 'RIJDAG 5 JANUARI 1973 LEUSDER KRANT leusden-centrum Donderdag 4 januari:'t Ros Beyaart' 19 30 uur 5e kaartavond Jeugd- 9 beweging A B.T B. Zaterdag 6 januari: Clubgebouw Blij- hof, Ansfnduslaan, 10 00 tot 12 00 j uur ruilbeurs. =s Zaterdag 6 januari: Gemeentehuis - Raadzaal. 16 00-17.30 uur, Nieuw- I jaarsreceptie, aangeboden door B gemeentebestuur LÊÏJSDEN-ZUID Vrijdag 5 januari Bibliotheek ..De [Boekenmolen' uitlening van it 19 00 - 20.00 uur, Arnhemseweg Zaterdag 6 januari: Tot 12 uur in de nuddag inzameling van papier in de container bij Supermarkt SS Luitjens in winkelcentrum ,,De Bieshaar" Zaterdag 6 januari: 20 30 uur Café- Pfrestaurant ,De Mof"Nieuwjaars- H bal P J G U medewerking van de beatband ..S.O Four" uit Utrecht Dinsdag 9 januari: U V.V Senioren Sociëteit Gezellige middag voor B de oudere inwoners van Leusden- B Zuid in het klubgebouw van Roda, B 14 00 - 16.30 uur. Donderdag II januari: Bibliotheek ,,De Boekenmolen" Uitlening van 14 00 - 16 30 uur Arnhemseweg B 83. Mrisdag 16 januari: 19.45 uur in het Jeugdgebouw aan de Ooievaars- 9 horsterweg Lezing N.C.V.B. H I Veynes spreekt over reiservann- B gen in Indonesië iCHTERVELD Sbnderdag 4 januari: ..Ons Gebouw". ÉM 20 00 uur Demonstratie „Mode- B quick" londag 7 januari: Kerstens Sportpark. 10 30 uur, damesvoetbal: Achter veld - Limvio Veteranen Achterveld - Jeugdlei ders, 11 30 uur Nieuwjaarsreceptie leden endona- Iteurs, 14.00 uur ^ndag 8 januari: Kantine Kerstens Sportpark, 20.00 uur. Vierde ronde kaartconcours s v Achterveld Saterdag 13 januari: ,,Ons Gebouw", fa 20 30 uur Boerenkielenbal m m.v ..The Ringleaders" Bellen voor een oppas naar mevrouw LJeenink, Kon. Julianalaan 35, Leus- i-Z Tel 03490-18134 TOEKOMST EN TECHNIEK IN DE LITERATUUR VAN VANDAAG Kamer planten in de winter Als onze planten in de vensterbank achteruitgaan, ophouden met bloeien of hun knoppen laten vallen, dringt het nog niet direkt tot ons door dat de winter reeds aan de gang is Het is lekker warm in de kamer, we laten water ver dampen op kachel of radiator, wat wil len ze eigenlijk meer0 Maar de dagen worden korter, dikwijls laat de zon ver stek gaan en zodoende schreeuwen ze als het ware om licht Voor de planten, die als decoratie in een hoek van de kamer of in een plantenbak als afscheiding van zit- en eethoek dienen, kan dit lichtgebrek zqlfs leiden tot ijl en spichtig opgroei en, grotere afstanden tussen de blade ren en een bleekgroene kleur Het is niet zo moeilijk voor deze planten het daglicht te verlengen. Bij een pot of bak langs de wand kunnen we gebruik maken van een wandlampje van 40 Watt dat boven de planten wordt aan gebracht De hoogte kan variëren van 40 a 60 cm tot één meter, naar gelang de planten meer of minder donker staan We moeten zelf een beetje aan voelen wanneer we het kunstlicht moe ten inschakelen Meestal is het in het najaar voldoende als de lamp brandt van 6 uur 's avonds tot we naar bed gaan. 's Winters verschuift de begintijd naar 4 uur en bij zeer somber weer nog enige uren eerder De beste belichting is de TL-buis en voor een langwerpige bloembak is dit de meest ideale oplossing. Het is name lijk koud licht, in tegenstelling tot gloeilampen, die ook warmtestraling geven, waar niet iedere plant van ge diend is. De planten in de vensterbank hebben een streepje voor en speciaal als er vrij uitzicht en geen belemmering van huizen is. Het Kaaps Viooltje en Vlijtig Liesje kunnen we, als ze hun knoppen gaan verliezen 's avonds onder de schemer lamp zetten, terwijl het soms lukt Geraniums in bloei te houden door een temperatuur van 20 graden te combi neren met een belichting met een 60 Watt lamp vanaf 4 uur 's middags Doe in elk geval wat met kunstlicht in deze donkere maanden! Henk Hendriks. LEUSDEN - Dat er momenteel een geweldige sfeer is binnen de Antilo pen gelederen blijven de ploegen met hun formidabele resultaten bewijzen, en dat men voor de zaalcompetitie over voldoende jong talent beschikt, heeft o.a. het eerste achttal van An tilopen afgelopen donderdag in Harder wijk bewezen. UNIT AS I - ANTILOPEN I 4-10 Antilopen I is nog steeds gehan dicapt, daar Bert Hop reeds 3 maan den geblesseerd is wegens een enkel- breuk, toch was hij al weer voorzichtig in training gegaan Afgelopen zaterdag kreeg hij echter als uitslag van de specialist dat korfballen er de eerste maanden nog niet bij is, daarbij kwam Antilopen deze donderdag met nog eens 4 invallers(sters) binnen de lijnen, slechts één ingespeeld vak bleef er over De beide coaches, trainer Hans Wij nen en voorzitter Hennen van Duin kerken, hadden besloten het nieuwe vak te formeren uit de invallers(sters) en het reeds bestaande vak bij elkaar te laten Tevens zou Antilopen 1 opstellen, afhankelijk van de opstelling van Uni- tas I De uitslag bewijst het succes hiervan Met een grote inzet begon Antilopen I zeer fanatiek te korfbal len Het jeugdige aanvalsvak met routi- niere Cor Osnabrugge, was ongrijpbaar voor de tegenstander en speelde als of er een reeds lang ingespeeld vak in de zaal stond Rudi Lith verdeelde prachtig het spel in zijn vak en zag Dolf v Uffelen keurig vrij staan, uit een beheerst afstandschot brak hij de te snijden spanning, 0-1, even later zette Rudi Lith zijn tegenstander vol komen op het verkeerde been en onder groot gejuich werd de stand 0-2 Uni- tas maakte dankbaar gebruik van een fout in de Antilopen-verdediging en scoorde beheerst. 1-2 Theo v Duinkerken in de hoek van zijn vak staande, scoorde zeer sffectvol van afstand. 1-3 Weer kwam het fantasievak in de aan val, waaruit Ada de Haan van halve afstand 1-4 scoorde Rudi Lith, dit jaar doorbrekend naar Antilopes top- ploeg, nam alle tijd voor zijn schot en heel nonchalant bracht hij Antilo pen op nog grotere afstand van Unitas, 1-5. Vlak voor de rust kwam Unitas met een strafworp terug tot 2-5 Met deze stand brak de rust aan Direkt na de afworp van de 2de helft zag aanvoer- LEUSDEN - De Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht organiseert een nieuwjaarsbal op zaterdag 6 januari a s. te 20 30 uur Het bal heeft, als alle dansavonden vandeP.J G U plaats in de grote zaal van café-restau rant ,,De Mof" te Leusden-Zuid. Mede werking verleent de beatband „S.O Four" uit Utrecht. LEUSDEN - Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is de heer Th. J Hubert uit Leusden geslaagd voor het doc toraalexamen rechtsgeleerdheid. Een groep oerwoudbewoners treft e merkwaardige man met gele kat- Chtige ogen, met het lege brein van en baby aan. Zij voeden hem op tot en nieuwe persoonlijkheid. Maar hij ril zijn eigen identiteit leren kennen, lat kan maar op één manier: gaan aar de stad van de Shing. Zij ont- angen hem met open armen en ge en hem door middel van breinmani- torcomputers zijn identiteit te- maar niet zonder reden, rsula Leguin schreef met „De Shing- locheling" een uitstekend sfeervol ipannend toekomstverhaal. De Shing leugenaars. Het liegen is het fun- lent van hun levensbeschouwing. Zij in staat tot vergaande breinmani- ulaties en diepgaand telepatisch kon- ikt. Zij vegen het brein van een mens Is de band van een recorder. Maar 1e zijn zij? Mensen van de aarde die l huu grotv wijshvid het land regeren B de grote oorlog hebben overleefd niet vo èc de tweede maal een ver- iging van de aarde willen riskeren de kennis aan de bevolking te ge- Wie zijn zij? Zijn het werkelijk iugenaars, zijn het wezens van een Qdere planeet? En wie is demanFalk, e man met de katteogen? De ,,Shing-begoocheling" iseenknap erhaal. Voor mijn gevoel is het een F-roman van betere klasse, zoals er laar weinig worden geschreven, verge- jkbaar met de romans van Van Vogt, simow en Heinlein. Logisch, vlot, pinnend, maar vooral fascinerend door e hele entourage waarin het verhaal cb afspeelt. Een toekomstdroom? Een insbegoocheling? De man Falk bindt de strijd aan te- e? Je Shing. Hij krijgt zijn oorspron- eitjke brein terug, maar dat bete ent tevens de ondergang van de Shing. ■P onnavolgbare wijze tekent Ursula eguin de geestelijke spanningen van e man Falk, die uiteindelijk overwin- *r blijkt te zijn. Een voortreffelijk boek, om eens ycr Ie lezen. Uitgegeven door de llfeverij Het Spectrum in de Pris- n-reeks nr 1529. Prijs f3,—. Bert Vos. LEUSDEN - Op 26 december werd door de heer J W v.d.G. uit Leusden- zuid bij de politie aangifte gedaan van het mishandelen van zijn kat. Zijn buur man B v. P. had de kat ineen kooi ge sloten en weggebracht naar hetdieren- asyl aan de Appelweg De heer J W v. d G. kon zijn kat aldaar terug krijgen, maar in de kooi was de kat ge wond geraakt aan zijn rechtervoorpoot Ook miste de kat enkele nagels Het dier moest worden behandeld door de dierenarts Tijmensen. 'LEUSDEN/Z. - Donderdag28decem ber vond op de Doornseweg een ver keersongeval plaats De bestuurder van een Mercedes, de heer J C. de R uit Beusichem ging voorsorteren om linksaf te slaan, maar botste bij deze manoeuvre op een verkeersheuvel er sloeg over de kop Het verkeer onder vond ernstige vertraging van dit onge val ADVERTEREN KOST GELD, NIET ADVERTEREN KOST MEER Vraag onze advertentietarieven. De Leusder Krant bereikt het grootste deel van inwoners van de gemeente Leusden. Weekend 6 en 7 januari 1972. (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal a.s. weekend waarnemen dr. Den Toom, MariaStuartlaan 5, tel. 03490- 18881. (Dienst van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur) De wijkverpleging wordt waargeno men door zr. Laudy, Burg. de Beau- fortweg 4 in Leusden/Centrum, tel 03496-2081. 'LEUSDEN/Z. - Maandag 1 januari 1973 vond op de Arnhemseweg een ver keersongeval plaats De heer G K. uit Amersfoort kwam bij de Hertenkamp de afrit af, en reed, zonder op het ver keer te letten, de voorrangsweg, de Arnhemseweg, op Van links naderde uit de richting Amersfoort de heer L H uit Rotterdam De beide auto's klapten tegen elkaar, en de nieuwe auto van de heer L. H werd aanzienlijk beschadigd Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor LEUSDEN - De Amersfoortse Atle tiekvereniging Altis organiseert in sa menwerking met de voetbalvereniging „Amersfoortse Boys" haar traditio nele nieuwjaars-volkscross op zondag 7 januari Dit zal gebeuren in het Ran- derbroekerbos De start is echter op de velden van „Amersfoortse Boys" Dit jaar verwachten de organiserende ver enigingen meer dan 500 deelnemers Niet alleen voor trimmers en atleten maar zeer zeker ook voor diegenen die in het dagelijks leven niet of erg weinig kunnen bewegen Speciaal voor hen is er een 3000 meter uitgezet Deze 3000 meter is voor een ieder die ouder is dan 13 jaar Voor de kinderen tot en met 12 jaar is er een 1000 meter (Aanvang 12.00 uur). Voor hen die nu eens een 5 km wijlen proberen, krijgen daar alle gelegenheid voor Een ieder die de afstand volbrengt ontvangt bij de finish een fraaie herinneringsmedaille Inschrijvingen kunnen plaatsvinden in de kantine van de Amersfoortse Boys (op de velden aan de Rubensstraat) der Theo v. Duinkerken, Tinie de Ridder volkomen vrij staan, die op haar beurt echter Gert Nieuwenhuis vrij voor de korf zag komen, Gert maakte geen fout en de stand werd inmid dels 2-6 Dolf v Uffelen. zeer fanatiek en zeer hard werkend, bracht met een schitte rende doorloopbal Antilopen op 2-7 Unitas kwam nog terug tot 3-7, maar veel te haastig en dom spelend had men geen enkele kans meer Gert Nieuwenhuis, zeer goed op schot deze avond, scoorde zeer snel 2 doel punten achter elkaar van halve af stand, 8-3 en 9-3. De gevaarlijkste speler van Unitas I, volkomen uitgeschakeld door aan voerder Theo van Duinkerken, kon nog éénmaal van grote afstand terugko men tot 9-4 Rudi Lith sloot het doel- puntenfestijn door helemaal in de hoek van zijn vak even links, even rechts, even knipogend naar het publiek, zeer fraai 4-10 te scoren Met deze knappe overwinning heeft Antilopen I, zeer grote mogelijkheden volgend jaar, ook in de zaal landelijk te gaan korfballen De stand aan de kop is nu: Gesp. punten score. 1 Antilopen I 5 10 36-15 2 Doorn I 4 4 15-14 3 Unitas I 4 4 15-19 Antilopen II - DVS III 3-3 Antilopen III - Sparta II 8-5 PROGRAMMA Sporthal Tiel Zaterdag 6 jan. 1973 Tiel 2 - Antilopen 4 21 40 u Sporthal Nijkerk. Zaterdag 6 jan 1973 Meeuwen 2 - Antilopen 3 16 45 u Sporthal Schuilenburg, Amersfoort Zaterdag 6 jan. 1973 jun Antilopen I - jun KVOI 17 00 u Antilopen 1 - Fiducia 1 19 00 u. Sporthal De Dreef, Utrecht. Woensdag 3 jan 1973 Antilopen II - OVVO III 20 30 u. LEUSDEN - Donderdag 2§ december reed de personenauto van de heer R J. v. D uit Leusden een reegeit aan, bij welke aanrijding het dier om het leven kwam De voorbumper van de auto werd ontzet en ingedeukt LEUSDEN - In de nacht van de 31ste december werd de auto van de heer Van G. uit de Julianalaan te Leusden-zuid aangereden De politie, aan wie bekend is wie de vermoedelijke dader is, heeft de zaak in onderzoek De aanrijding was zó hevig, dat de beide auto's total loss bleken te zijn. LEUSDEN/ZUID - Op 14 januari 1973 gaat de sportcommissie van de KPJ afdeling Leusden voor de tweede maal een grote prestatieloop organi seren Misschien herinnert u zich nog wel de eerste prestatieloop van 9 januari 1972 Ruim 300 deelnemers trokken toen, oud en jong, over een schitte rend parcours, door de bossen van het landgoed „Den Treek" Gezien het grote succes hiervan en de vele goede en prettige reakties hierop heeft men de koppen weer bij elkaar gestoken en er is weer een grote prestatieloop uit de bus gekomen. U kunt inschrijven vanaf 12.30 uunn het gebouw van de jeugdsociëteit „de Grote Kuip aan de Ooievaarshorster- weg te Leusden-Zuid Kleedgelegen- heid is aanwezig. Het inschrijfgeld is ondanks alle gestegen kosten in 1972 gelijk gebleven aan dat van de eerste prestatieloop Deelnemers tot en met 14 jaar betalen slechts f 1,-- per per soon en iedereen van 15 jaar en ouder f2,-- per persoon. PARCOURS Het parcours zal u door de bossen van het landgoed „Den Treek-Henschoten' voeren en zal door prachtige gedeelten van dit bos gaan. De deelnemers van groep A. dat zijn de jongste deel nemers tot en met 14 jaar, gaan 2 km lopen en de deelnemers van groep B, dat is iedereen van 15 jaar en ouder, lopen 5 kilometer Indien u het parcours aflegt binnen de ruime vastgestelde limiettijd, dan ont vangt u een fraai herinneringsvaantje De limiettijd is voor groep A. de 2 km. binnen 20 minuten en voor groep B. de 5 km. binnen 40 minuten Het startschot zal voor de deelnemers uit groep A om 14 00 uur precies zijn en voor de groep van 15 jaar en ouder om 14 30 uur Wij raden u echter aan om een half uur voordat het startschot valt aanwezig te zijn. dit om teleurstelling te voorkomen. De deelnemers en toeschouwers van de eerste prestatieloop herinneren zich vast wel, dat het startschot gelost werd door Prins Carnaval van Leusden, Prins Janus I. Ook dit jaar is men er in geslaagd om een prominente schutter naar Leusden te halen De bekende disc-jockey van Radio Veronica 538, Stan Haag. heeft zich bereid verklaard om het startschot te lossen Indien u nadere inlichtingen wenst omtrent deze prestatieloop. dan kunt u zich wenden tot de leden van de sportkominissie K P.J. afd Leusden C Leyenaar. Ansfnduslaan 42. 1. van de Bremer, Hamersveldseweg 82. tel. 03496-1614 en H v Roomen. Lijster- beslaan 20. tel 93496-2299, allen te Leusden-Centrum Wellicht zijn er onder onze lezers mensen die zeggen „Nou voor mij hoeft het helemaal niet. ik blijf liever thuis". Wij vinden dat die lezers een beetje ongelijk hebben, want het is toch ge weldig om op een winterse zondag- ACHTERVELD - „Wij, Prins Puup de Tweede, met Zijn Raad van Elf, kunnen u, onder strikte geheimhouding, mededelen dat wij er op duistere manier in zijn geslaagd de mantel van Prins Knol uit Soest te bemachtigen. Het ceremonieel van de terugga ve van deze mantel kunt u mee maken op zaterdag, de dertiende januari 1973, tijdens het Boeren kielenbal waar Prins Knol van Soest met zijn Raad van Elf, zijn Hofkapel en Dansmariekes te gast zullen zijn. Dit vindt plaats in ,,100 gram Gebouw" te Achterveld, des avonds om half negen. De muzikale mede werking op deze avond wordt verzorgd door het kwintet „The Ringleader". Ons doorluchtig College, alsmede dat van Prins Knol, verwachten dat zowel oud als jong op deze avond aanwezig zullen zijn." middag lekker te trimmen of om lekker de beentjes los te lopen. Bovendien kunt u genieten van een prachtige natuur en van de zuivere Leusdense boslucht En als u veldsporter bent. dan kunt u nu tijdens de voor u stille winter maanden uw konditie weer eens testen U ziet, redenen voldoende om er op zondag 14 januari a s. bij te zijn en als u persé dat „potje bier" wilt drinken, dat kan na afloop in„DeGrote Kuip" ook. ACHTERVELD - De winterstop is voor allen bijna ten einde. Met de feestdagen nog in de benen is het weer de hoogste tijd om weer wat aan sport of andere aktiviteiten te gaan doen. Hier volgen enkele data die voor jullie erg belangrijk zijn. 8 Jahuari, dit is de maandag waarop de training weer begint voor de junio ren. Voor de daarop volgende dagen geldt het zelfde programma als voor heen, met dezelfde aanvangstijden. 15 Januari, op die dag beginnen de pupillen 1 en 2 weer te trainen De daarop volgende woensdagmiddag trai nen de pupillen lb en 2b. ook met de aanvangstijden, zoals voorheen Eerste competitiedag: 13 Januari: junioren, 20 januari- pu pillen. Voor de jeugd van de Sportvereni ging Achterveld staan tijdens de winter stop toch enige sportieve evenementen op het programma. Sjoelen en voet ballen staan voor 6 januari a.s. op het programma. Dit is alleen voor de pupillen Aanvang 1 00 uur, afloop 4.30 uur Op deze zaterdagmiddag zijn een aantal sjoelbakken en het allen wel bekende voetbalspel uit de cantme ter beschikking, zodat iedereen zich uit kan leven Er zijn leuke prijzen te winnen Het sjoelen en voetballen is gratis. Voor de junioren is ook nog zo'n avond in petto gehouden 13 Januari- alleen voor de junioren. Zoals beloofd is met de laatste drop ping zal op de voor iedereen wel be kende manier een bingo-avond gehou den worden Kosten zijn hieraan niet verbonden. Er wordt begonnen om 7.30 uur en geëindigd om circa 10.00 uur Het ligt in de bedoeling om nog een middag of een avond te gaan schaatsen Nader bericht hieromtrent volgt nog Met dit alles hopen de jeugdleiders een goede start te maken met het tweede gedeelte van het voetbalsei zoen en zij hopen dat het verdere ver loop even prettig en sportief zal zijn als het eerste gedeelte van de compe titie. ACHTERVELD - De derde ronde van het kaartconcours van de Sportvereni ging Achterveld is succesvol verlopen. Zestig deelnemers streden om de pun ten. Als overwinnar kwam de heer J. Rijnsoever uit de bus met 4921 punten In het totaalklassement moesten de heren de eer aan de dames laten. Me vrouw Van de Goes-van Dijk gaat aan de kop met 14154 punten Uitslag derde ronde 1 J. Rijnsoever 4921 pnt. 2. L. Teunissen 4814 pnt 3 B Beekhoven 4698 pnt 4 F Kerkhof 4695 pnt. 5 J. Zieltjes 4669 pnt 6 R Eggenkamp 4638 pnt 7 C. van de Breemer 4616 pnt. 8 Mevr Turan 4591 pnt 9 J. van Laar 4584 pnt. 10 J. Houtveen 4568 pnt 11 Mevr Van Druten-v d. Pol 4565 pnt 12. H. vandeBerg 4547 pnt. 13 W de Jong 4502 pnt. 14 Mevr. Van de Goes-van Dijk 4502 pnt 15 E. de Wijs 4493 pnt. 16 G. van Druten 4464 pnt 17 Mevr Burgers-van Dijk 4453 pnt. 18 A Horst 4442 pnt. 19 Mevr. Steenbeek-Tolboom 4422 pnt. 20. H. Turan 4391 pnt 21. P van Nimwegen 4391 pnt. 22 G van Bekkum 4390 pnt 23 H Legdeur 4383 pnt. 24 G Horst 4383 pnt 25. Mevr Marwijk-Blom 4363 pnt 26 B Tolboom 4362 pnt. 27 J. de Jong 4257 pnt. 28. C. Bakker 4241 pnt 29 G M Horst 4227 pnt 30 J. te Roller 4208 pnt. Stand na drie ronden 1 Mevr Van de Goes-van Dijk 14154 pnt. 2 W de Jong 14036 pnt 3 J Kerkhof 13649 pnt. 4. J Zieltjes 13631 pnt 5 C van de Breemer 13614 pnt. 6 J van Laar 13563 pnt 7 J Burgers 13510 pnt. 8 J de Jong 13445 pnt. 9 Mevr. Van Druten-v. d. Pol 13407 pnt. 10. B Beekhoven 13402 pnt 11 E. de Wijs 13309 pnt. 12. L Teunissen 13235 pnt. 13 Mevr. Steenbeek-Tolboom 13114 pnt 14 A Horst 13096 pnt. 15 Mevr Houtveen-Blom 13071 pnt 16. A. de Loor 12995 pnt 17 H Rutte 12925 pnt 18 J. van de Hengel 12892 pnt 19 J. Houtveen 12622 pnt. 20. J Hoefkens 12605 pnt. 21. K. Bakker 12590 pnt. 22. Mevr Van Dijk-van Dalen 12549 pnt. 23 P. van Nimwegen 12530 pnt. 24 J Hak 12498 pnt. 25. G. van Druten 12490 pnt. HET GRATIS PROEFEXEMPLAAR zat niet inde geftrtg^obank, al hoewel het ons misschien even veel had kunnen vertellen als een ander die verre reizen doet „U kunt hem toch hier laten komen", betoogde de verdachte voor het hekje, „dan kunt u zien hoe hij iedereen aanvliegt" Maar de politie rechter stelde er blijkbaar geen prijs op, te worden aangevlogen. De verdachte evenmin, daarom had hij opeen stormachtige avond een ket ting doorgezaagd, de kroongetuige uit zijn huis gehaald, hem een ge drukte kennisgeving „GRATIS PROEFEXEMPLAAR" uit een tijdschrift meegegeven en hem de straat opgestuurd Er ontstond enige verwarring op de publieke tribune, toen de naam van de belangrijke afwezige viel Televisiedokter Ben Casey werd ge noemd Later bleek dat bedoeld werd Ben, 't keessie Want dit hele geding draaide om Ben, een keeshond; volgens de tenlastelegging van de officier een zes maanden oude pup van het manlijke geslacht, naar be horen aangegeven voor de gemeentelijke hondenbelasting en geregi streerd staande als waakhond ten dienste van het bedrijf van A. J B en aldaar volgens de geldende voorschriften buitenshuis gelegerd en aan zijn hondehok verbonden met een deugdelijke, niet afneembare ketting „Maar dat is 't hem juist, meneerde rechter", riep de verdachte „Een jong hondje van 6 maanden kan geen ketting verdragen Die kun je niet kort houden Hij piept en jankt de hele dag en 's nachts kan geen mens er van slapen Dat is geen waakhond, dit is een wèkhond!" „Volgens de gemeentelijke politieverordening is dit een waak hond zei de officier nadrukkelijk „Ja, omdat meneer het goedkoopste tarief wil aanhouden voorde hondenbelasting. Daarom heeft ie dat arme schaap aan dat oude hok vastgeketend en moest ie met alle nachtvorsten buiten slapen. Als de hondenbelasting maar één tarief kende, zou die kees gewoon binnen zijn geweest en had geen mens er last van gehad" „En dan zou u die ketting niet hebben doorgezaagd?" „Dan was er geen ketting geweest, meneer de rechter" „Geeft u toe, die ketting te hebben losgemaakt?" „Ik ben lid van de dierenbescherming en „O, maar u handelde voor de mensenbescherming!" „Dat dier werd langzaamaan gek, meneer de rechter" „En dat meende u te kunnen verhelpen door het bij nacht en ontij uit zijn hok te halen en de straat op te sturen?" „Meneer, een pup van 6 maanden kan niet aan een ketting liggen" „Maar volgens uw handelwijze kan deze pup dan wel als gratis proefexemplaar tot zwerfhond worden gemaakt en misschien vele dagen en nachten zónder eten of drinken ronddolen Er werd een dierenarts gehoord als deskundige Deze getuige a décharge over moederliefde, die na het wegnemen vande moeder moet worden overgedragen op een ander levend subject, en over angst psychose, die ontstaat bij het ontbreken van voldoende subjecten voor hondetrouw en kudde-instinct. En hij kwam ook nog op de neurotische verschijnselen bij deze Ben, de zenuwkees en bij verdachte, de zenuw pees Toen hamerde de politierechter de woordenstroom af, want een dierenarts is geen mensenarts en er was niet om een psychiatrisch rapport gevraagd Al zou dat hier misschien verhelderend hebben ge werkt. De officier eiste honderd gulden boete of tien dagen wegens dief stal, maar de politierechter zag in de daad van verdachte geen oog merken om zich wederrechtelijk iets toe te eigenen. Integendeel. Hij hield het op een onrechtmatige daad, maar deze was niet ten laste ge legd, zodat vrijspraak moest volgen „Maar handenafvan 't keessie!' waarschuwde hij Hebt u iets te verkopen? Plaats een LEUSDERHEITJE! poooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooot ACHTERVELD/STOUTENBURG: (Algemeen en sport) De heer A. M v d Berg, De verjaegde Ruyterweg 10, Achterveld. Tel. 03425-311 LEUSDEN/CENTRUM: (Algemeen) Mevrouw P. A Rosenboom, Grifthorst 5, Leusden/Centrum Tel. 03496-2101. (Sport/voetbal) ook voor Leusden/Zuid. De heer J. P H v d. Berg, Asschatterweg 42a, Leusden/Centrum. LEUSDEN/ZUID: (Algemeen) Mevrouw A de Knijff, v. Hardenbroek v. Lockh laan 30, Leusden/Zuid. Tel 03490-11415 (Sport, ook voor Leusden/Centrum) De heer I. Hoogendam, K. Julianalaan 89, Leusden/Zuid. Tel. 03490-12464 FOTOGRAAF: Janus Visser, Driftakkerweg 6a, Leusden/Centrum. Tel 03490-21178 REDAKTIE: Postbus 11. Finnmark 3, Leusden/Centrum. Tel 03496-1495 SLUITINGSTIJD: Sluitingstijd nieuws en advertentie's dinsdagmiddag 12 uur. Inleveren nieuws bij onze correspondenten uiterlijk maandagavond. 0000000000Oe00000000000000000,Q0000000000WWWWoQ00C ACHTERVELD - Nu de tijd van kalkoen en oliebollen, bier en jenever weer voorbij is heeft het bestuur van de Sportvereniging Achterveld de data van de komende evenementen bekend gemaakt Het programma vande maand januari 1973 is als volgt: 7 januari: Damesvoetbal RKSVA - LIMVIO, aanvang 10.30 uur Vete ranen-jeugdleiders, aanvang 11.30 uur. Nieuwjaarsreceptie voor alle leden en donateurs, 14.00 uur Competitie: RKSVA 4 - Amersfoort se Boys 5, 12.00 uur 8 januari: Kaartconcours - maandag: de vierde ronde van het grote kaart concours wordt gespeeld. Inschrij ven 19 30 uur Aanvang 20.00 uur 14 januari: Start van de tweede helft van de competitie voor alle elftal len. ATTENTIE: Bij algehele afgelasting wordt toch een ieder verwacht om dat de sportvereniging Achterveld dan de welbekende snertdag wil hou den. 19 januari: Kaartavond RKSVA - Mij drecht in het clubgebouw Kerstens Sportpark Aanvang 20 00 uur Voor deze avond kunnen zich 28 kaarters opgeven en dit kan geschieden op de tournooiavond 8 januari Wie het eerst is, wie het eerst maalt 27 januari: Grote bingo-avond in het clubhuis Kerstens-Sportpark Aan vang 20.00 uur. Ook deze avond zijn er weer als vanouds mooie prijzen te winnen

Leusder Krant | 1973 | | pagina 5