Mej. M. Poel nationaal jeugd- kampioene vierde klasse libre EERSTE VROUW m61 JAAR AAN DE TOP m HAAR KLASSE BOERENKIELBAL IN „100 GRAM GEBOUW Bridgeclub Leusden werd lid van de Nederlandse Bridge Bond TEVEEL PILSJES Roda-spelers Jan Drost en Gerard v. d. Belt gehuldigd NARIGHEID NA oud-papier-aktie voor 'ukcentrum opnieuw :en succes Iii februari start cursus voor beginners I „„Popcorn" j start met disc-jockey wedstrijd I i L Uitstekende organisatie van de Biljartclub Lensden LEUSDEN - Met de aanvang van het nieuwe kalenderjaar 1973 start ook de Bridge-club Leusden met het volgen van een nieuwe lijn. Zoals bekend is de club in juni 1972 opgericht en startte met een 20 tal leden Eind december was het leden-aantal gegroeid tot 39 leden. Elke donderdagavond was en is er clubavond in Café RestaurantDe Mof" Leusden (Z). Daar het spelen van bridge in club verband voor velen geheel iets nieuws was is er dan ook in het afgelopen jaar met verschillende wedstrijd- speelmethoden geexperimenteerd, niet alleen om hiermede bekend te raken, doch ook enigszins om de sterkte van de leden te leren kennen. Op al deze avonden werd er zeer geanimeerd ge speeld en vindt men het leuk om met bridge in clubverband door te gaan Doordat 1972 bewezen heeft, dat er voor een bridgeclub in Leusden de bestaansmogelijkheid aanwezig is, be sloten de leden op de in december gehouden ledenvergadering dan ook om lid te worden van de Ned. Bridge Bond, waardoor tevens demogelijkheid geschapen wordt om eventueel in de toekomst deel te nemen aan Bonds- competities of eventueel individueel deel te nemen aan verschillende toer nooien, waardoor men ongetwijfeld ook zijn eigen kunnen door het spelen van bridge tegen spelers die men niet kent kan verbeteren, daar men hierdoor on getwijfeld meer ervaring kan opdoen Zover is het echter nog niet, maar het bestuur heeft wel gemeend stappen te moeten ondernemen om de kwali teit van het spelen te moeten gaan opvoeren. Daarom heeft men beslo ten in 1973 onderling een competitie te gaan spelen en wel op de volgende wijze. De eerste 6 donderdagen in 1973 Howell-wedstrijden, te spelen met een top-integrale telling, waarbij na af loop hiervan de behaalde percentages LEUSDEN-CENTRUM - De dansavonden van .Popcorn" die elke veertien dagen in het Her vormd Centrum worden gehou den, blijken een groot succes te zijn. Deze avonden zijn voor jongeren van 12 t/m 16 jaar. Behalve dansen kan men er ook andere dingen doen, hierdoor ont staat er een aparte sfeer. ..Popcorn" gaat aanstaande za terdag met een nieuwe stunt van start. Men gaat wedstrijden orga niseren voor disc-jockeys Ieder een die meent een paar plaatjes aan elkaar vast te kunnen praten, kan zich voor deze wedstrij den opgeven. Al naar gelang het aantal deelnemers, zullen diverse van zulke avonden gehouden wor den. Men is van plan de finale te houden op de dag dat Radio Noordzee" met haar Drive-in show naar Leusden komt. Disc-jockeys in de dop of ge vorderden, jullie kunnen je opge ven bij de volgende adressen voor deelnemers uit Achterveld Rijk Rijnders, Havikshorster- pad 7, Achterveld en voor Leus den: Paul de Voogd, Wiggenis- laan 1, Leusden-C de maatstaf gaan vormen voor het formeren van groepen naar sterkte, die dan onderling een competitie gaan spelen Op donderdag 4 januari j.l is hier mede een aanvang gemaakt en het re sultaat van de eerste 5* plaatsen was als volgt: 1. dhr v d. Poll en G v Rooijen 60.00% 2 dhr. en mevr. v Toorn 55,00% 3. dhr en mevr. Versluis 53,64% 4 dhr en mevr. Hofman 53,64% 5. dhr. en mevr Verheij 53,19% Zoals reeds eerder aangekondigd zou er een cursus in Bridge-spelen voor beginners worden gegeven. Hier mede zal nu een aanvang worden ge maakt in de eerste helft van februari op de woensdag-avond De juiste da tum zal nog nader bekend worden gemaakt De cursus zal ongeveer 10 avonden duren en wordt gegeven in Café Rest. ,,De Mof" Leusden Zuid Aan de cursus zijn geen kosten voor de deelnemers verbonden, en deze wordt geheel gratis gegeven. Tot op heden hebben zich hiervoor aange meld ca. 20 personen. Mochten er nog liefhebbers zijn om bridge te leren en zich nog niet voor de cursus heb ben gemeld, dan bestaat er ook voor u nog gelegenheid, (echter in beperkte mate) om hieraan deel te nemen, door zich hiervoor omgaand op te geven aan mevr H. J Trost - Vervat, Gali- cie 22 te Leusden/Centrum tel 03496- 1856. Na 20 januari is dit echter in verband met de organisatie van de cursus niet meer mogelijk Verder is het nog steeds mogelijk voor bridgeliefhebbers om ook lid te worden van de Bridge-club Leusden". U kunt zich ook hiervoor opgeven aan het reeds eerder genoemde adres. U bent van harte welkom. Tot slot nog de volgende belangrijke mededeling Wegens vacantie is Restaurant ,,De Mof" op 11 en 18 januari a.s. voor het houden van de Bridge-avond ge sloten en word in verband hiermede op 11 januari gespeeld in een zaal van het Astma Fonds, Larixlaan 1 (Laatste straat links Zwarteweg) Leus den/Centrum en op 18 januari in Res taurant Nieuw-Leusden tegenover het winkelcêntrum in Leusden/Centrum. ACHTERVELD - Op zaterdag 13 januari a.s. kunnen de Achtervelders alvast een grandioos voorproefje van sfeer en gezelligheid, zoals die heersen op het grote Carnavalsfeest, mee maken. Die dag wordt in Ons Gebouw" - volgens het Carnavalswoordenboek ,,100 gram Gebouw" - het Boerenkiel bal gehouden. De feestklanken zullen worden verzorgd door het kwintetThe Ringleaders". Als klap op de Car- navalspuup zullen Prins Puup de Twee de en zijn Raad van Elf deze avond als gasten ontvangen Zijne Doorluchtige Zwoelheid, Prins Knol van de Narre Knol uit Soest, zijn adjudant en Raad van Elf. Zijn zullen zijn geëscorteerd door hk hofkapel en Dansmariekes. Prins Knol zal de reis naar Achter veld zonder mantel moeten maken, want op de een of andere duistere wijze is dit vorstelijk gewaad in het bezit gekomen van de Regeerders van Puupekoppenland. Maar de ontmantelde Prins Knol is toegezegd dat hij zijn gewaad op het Boerenkielbal weer in ontvangst zal kunnen nemen Het Boe renkielbal vangt aan om 20 30 uur. Prins Knol en zijn gevolg zullen om 21 30 uur hun entree maken. DONDERDAG 11 JANUARI 1973 LEUSDER KRANT LEUSDEN - Een 24-jarige inwoner van Leusden liep in de nacht van zondag 22 op maandag 23 oktober lelijk tegen de lamp toen hij na een stuk of zes pilsjes te hebben gedronken, van Amersfoort naar Leusden reed Op de Vermeerstraat te Amersfoort kwam hij bijna in botsing met een politie-auto De agent achter het stuur - de politie mannen waren overigens in burger en het was ook een burger-auto - moest op het fietspad sturen om een botsing te vermijden. Direct draaiden de agen ten om en zetten de achtervolging in over de Arnhemseweg. Het duurde enige tijd vóór ze de Leusdenaar te pakken hadden, ,,want" vertelde tegen over de Utrechtse politierechter, mr K. S Bieger. de als getuige ge hoorde agent ,.Hij reed zo slingerend en zo vaak links van de weg, dat het levensgevaarlijk was om hem in te halen En bovendien stonden er links en rechts bomen langs de weg. Pas in een binnenbocht konden we hem voor bij komen". Verdachte gaf maar aarzelend toe, dat hij die avond eigenlijk teveel had gedronken. Hij was omstreeks half tien van huis gegaan en had in twee gelegenheden bier gedronken In totaal zes glazen volgens zijn eigen opgave ,,Vond u het verantwoord", vroeg de politierechter, „om toen nog te gaan rijden?" ..Ik dacht toen van wel", luidde het antwoord ,,Maar hebt u dan niet op de Ver- meerstraat die auto gezien, waarin de agenten zaten? U zat toen bijna hele maal op de linker weghelft De politie mannen moesten toen het fietspad op" Ik kan het me niet voorstellen", zei de Leusdenaar, ,,ik heb er niets van gemerkt". Maar de agent wist er alles van Met zijn collega was hij op patrouille geweest Zij reden verdachte tegemoet en zagen toen al direcht, dat het ..mis" was Daarna vertelde de agent het ver haal van de bijna-botsing en de ach tervolging. ,,We hebben hem daarna mee geno men naar het bureau. Hij was toen onvast ter been en ging wat moeilijk de trappen op van het politiebureau. Op het bureau herstelde hij zich redelijk snel". ,,Ja", sprak de politierechter. ,,de schrijfproef ziet er ook inderdaad re delijk uit. En wat die trappen betreft, het Amersfoortse bureau staat bekend om die moeilijke trap Verdachte heeft mij overigens een brief geschreven, dat hij zijn rijbewijs zo moeilijk kon missen Dat begrijp ik niet goed. U hebt het toch niet nodig voor uw werk?" Dat bleek gedeeltelijk wel het geval te zijn, want de Leusdenaar moest wel eens spullen wegbrengen naar klan ten. Op 30 november had verdachte zijn rijbewijs teruggekregen met de mede deling. dat het door een vonnis van de politierechter weer ingetrokken zou kunnen worden. De officier van justitie, mr. A Somerwil, achtte het primair gestel de: rijden onder invloed, duidelijk be wezen, gezien het slingerende rijden - ..zonder noodzaak" - en de verklarin gen van de verbalisant ,,Voor hetzelf de geld hadden erdoden kunnen vallen", aldus mr Somerwil. Hij wilde echter wel rekening houden met het feit, dat verdachte nog een blanco strafblad had Daarom eiste hij één week gevangenis straf en acht maanden ontzegging van de rijbevoegdheid De Leusdenaar voerde nog aan, dat hij die dag weinig had gegeten ,,Maar dat is geen excuus", aldus de politierechter, integendeel, dat zou het bijna nog erger maken. Waarom hebt u overigens geen advocaat ge nomen. De kranten staan vol van dit soort zaken Dat moet u toch niet on bekend zijn" ,,Ik heb niet gedacht, dat het zo zou uitpakken", aldus verdachte, die van de eis kennelijk was geschrokken. ,.We kunnen het ons gewoon niet veroorloven mild te zijn", aldus de politierechter, ..maar ik wil wel re kening houden, dat het de eerste keer is. U krijgt één week voorwaardelijk, proeftijd twee jaar, een boete van f350,-- of tien dagen en acht maanden ontzegging van de rijbevoegdheid". De jeugdige biljarters(sters) die het eerste tournooi, dat de jonge biljart vereniging Leusden organiseerde tot een bijzonder geslaagd en sportief eve nement maakten. v.l.n.r. G. de Vries uit Groningen; J. Brouwer uit Arnhem; J. v. Toor uit Eindhoven; mej. M Poel uit Heerle- heide; P. Peterse uit Den Haag; A. Goverde uit Zevenaar. Foto: Janus Visser. distrikt Eemland meegaat naar ver schillende delen van Nederland (door middel van de gewonnen be kers). ,,Het was een bijzonder sym pathiek ..burgeroorlogje" van twee dagen, waar ik erg van heb geno ten. Er is een sportieve strijd ge leverd Ik hoop jullie allemaal nog eens terug te zien Bondsafgevaardigde Even hoopte, dat de gemeente alle steun zal geven aan de Leusdense Biljartclub, zodat nog meer dan nu het geval is het biljarten als sport in Leusden een extra sti mulans zal kunnen krijgen Hij ver trouwde er op dat dit inderdaad het geval zal zijn De heer Korzelius bracht dank aan allen, die op zo'n voortreffelijke wijze hebben meegewerkt aan het slagen van dit evenement. De wedstrijdleider Jan v d. Berg reikte tenslotte de rest van de prijzen uit: voor iedereen had de vereniging een bekertje beschikbaar gesteld,zodat niemand met lege handen naar huis ging. De einduitslag was: 1. Mej M Poel uit Heerlerheide. 2. J Goverde uit Zevenbergen. 3 P Petersen uit Den Haag. 4. J. Brouwer uit Arnhem, 5. J van Toor uit Eindhoven. 6. J de Vries uit Groningen LEUSDEN/Z - De inzameling van oud papier, waarvan de opbrengst be stemd is als bijdrage aan de bouw kosten van het in Leusden-zuid zo nodige wijkcentrum, is opnieuw een groot sukses geworden De container, die zaterdag 6 januari bij Supermarkt Luitjens in het winkelcentrum ,,de Bieshaar" was geplaatst, kwam met ae medewerking van de inwoners van Leusden-zuid nog voller dan de eerste keer Gerrit Veenendaal, de enthou siaste organisator van allepapierinza- melingen, kon in Amersfoort ditmaal een bedrag van f187,50 in ontvangst nemen. De eerste container in de maand december 1972 bracht f150,- op. De Hervormde Jeugdraad bedankt alle in woners van Leusden-zuid voor hun medewerking. Zij deelt mee, dat de eerstvolgende container-aktie zal plaats vinden op de eerste zaterdag van februari: zaterdag 3 februari des ochtends vóór 12 uur Eventuele in- ïnlichtingen worden gaarne verstrekt door Gerrit Veenendaal, Postkantoor, Trekerweg, Leusden-zuid LEUSDEN - De traditie geworden Nieuwjaarsinstuif werd zaterdag j.l. door en voor de eerste maal in de geschiedenis van de Leusdervoetbal- vereniging RODA '46 georganiseerd. De plaats van samenkomst was het sfeer vol versierde kluphuis op het Burg. Buiningpark, waar het een bijzonder prettige en levendige bijeenkomst is geworden. Tevens werd deze gelegen heid aangegrepen om twee spelers te huldigen Spitsspeler Jan Drost en aanvoerder Gerard van de Belt vielen deze eer te beurt, daar zij 12% jaar onafgebroken in het eerste team hadden gespeeld. Zoals reeds gezegd profiteerde de voetbalvereniging RODA '46 gedurende 12% jaar, nagenoeg, wekelijks van de kwaliteiten en ijver van beide spe lers. Mannen die clubliefde kan wor den toegeschreven Een liefde die sinds zaterdagavond j.l. is ..beantwoord" met een huldiging Wegens ziekte van wnd voorzitter Leyenaar werden zij door sekretaris Slim in het zonnetje gezet. Beide heren ontvingen een zil veren voetballer, terwijl Drost een viskoffer en Van de Belt nog mate rialen voor zijn bandrecorder in ont vangst mocht neinen Ook de echt genotes werden bij deze feestelijke gebeurtenis betrokken en deelden zo doende in een bloemenhulde. Als jonge knapen melden Drost en Van de Belt zich aan bij het toen kleine clubje Hamersveld. en daar werden spoedig de passende kenmerken ont dekt Mede mogelijk doordat Jan en Gerard speciale feeling bezaten voor de kansjes om respectievelijk te sco ren en dit te verhinderen en die zij dan naar hartelust uit buitten Op 16-jarige leeftijd werden zij dan ook opgesteld in het eerste elftal en daarin zouden zij dus 12% jaar onafgebroken blijven. Hoeveel doelpunten Drost in die jaren maakte, weet hij bij lange na niet meer Belt, nog een periode in de voorste linie, bezat meer kwa liteiten als afstopper en verhuisde zodoende naar de verdediging. Ook hij zou bij lange na niet meer we ten hoeveel doelrijpe kansen hij zijn tegenstanders in de loop der jaren heeft ontnomen. Het past ook niet bij deze sportmensen om prat te gaan op in dividuele successen," temidden van een team. Toch mogen we niet ver geten dat Jan Drost na het seizoen 1970/'71 werd uitgeroepen tot schut- terskoning, waar hij met voldoening nog over praat In de afdelingskom- petities hebben ze geweten wie Jan Drost en Gerard van de Belt waren. Een groot aandeel hadden ze dan ook in de kampioenschappen Na de huldigingsceremonie bezorg den de RODA-gastheren de talrijke aanwezigen een gezellige avond. Na een trage start wist het nu welbeken de duo KoKo, het geheel op te voeren tot een grandioze avond, waarop het bestuur en leden met voldoening op terug zullen kijken. De nieuwjaars-instuif van Roda'46 groeide uit tot een gezellig feest, waar in een ieder het nieuwe jaar voor de vereniging met de beste voornemens inluidde. Foto: Janus Visser. J (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Voor het eerst in de geschiedenis van de Konin- klijke Nederlandse Biljartbond (KNBB) i is een vrouw uitgeroepen tot biljart- kampioene in haar klasse. Dat gebeurde I het afgelopen weekend in Leusden, waar de nationale jeugdkampioenschappen Li- i bre vierde klasse werden gehouden, op voortreffelijke wijze georganiseerd door de Biljartclub Leusden. Mej. M. Poel uit Heerlerheide was haar vijf mannelijke tegenstanders op vrijwel alle fronten de baas en ging niet al- leen met de kampioensmedaille, maar ook met verschillende andere prijzen 1 strijken, waaronder de prijs voor het beste gemiddelde en de kampioensbeker, beschikbaar gesteld door de Leusder 1 Krant. J. Goverde uit Zevenbergen werd een eervolle tweede, die in de laatste partij tegen Mej. Poel de kans heeft gehad kampioen te worden, maar die kansen helaas niet wist te benutten, ook al won de heer Goverde de partij I op zich wel. De belangstelling voor dit nationale biljartgebeuren was ook van de zijde van de Leusdenaren bij zonder groot. Vooral op de laatste dag 'j was de zaal van de vereniging aan de Zwarteweg geheel gevuld en moesten velen zich tevreden stellen met een I staanplaats. De jeugdige Jan van de Berg (lid van de jeugdafdeling van LBC) fun- I geerde beide dagen als wedstrijdlei- 3 der en hij deed dat op een uitstekende wijze. Woorden van dank van verschil- I lende aanwezige biljart-funktionarissen waren dan ook op hun plaats. De alge- hele leiding van de organisatie was in i uitstekende handen van de heer Kor- 3 zelius. voorzitter van de Leusdense I vereniging, bijgestaan door zijn bij- I zonder aktief bestuur. De kampioensmedaille werd uitge- I reikt door de bondsafgevaardigde de heer D.N.H. Even, secretaris van de I Commissie Jeugdzaken en Kadervor- I nung van de KNBB De heer Even i komplimenteerde mej. Poel met haar bijzondere prestatie waarbij hij memo reerde, dat zij de eerste vrouw was, die in de KNBBeen kampioenstitel behaalde in de 61 jaar van het be staan van de biljartbond Op zich was dat eveneens een prestatie. Wethouder W A. van Zandbrink, die zaterdag de kampioens-wedstrijden of ficieel voor geopend had verklaard, reikte de prijs uit voor het beste gemiddelde. Deze prijs, een gloednieuwe biljartkeu, geschonken door de biljart- makerij van Eeken, werd eveneens ge wonnen door mej. Poel. Wethouder van Mej. M. Poel ontvangt als kampioene Ide eerste prijs uit handen van wethou- Ider W. A. Zandbrink. Foto: Janus Visser. trikt Eemland, de heer H.J. Deijs komplimenteerde eveneens de Leusdense biljartclub met de uit stekende organisatie en mej. Poel met haar voortreffelijke overwin ning. ,,Men zegt wel eens, dat één vrouw duizend mannen teveel is," aldus de heer Deijs. ,,nu was er in dit geval geen sprake van duizend mannen, maar de vijfman nen hebben in ieder geval wel de eer moeten laten aan de enige vrouw in het gezelschap Ik heb ook veel bewondering voor de bij zondere aktieve Biljartclub Leus den, die in één jaar tijds niet alleen een vereniging uit de grond wist te stampen, maar bovendien grotendeels (met samenwerking van de gemeente) op eigen krachten deze prachtige zaal inrichtte Dat deze vereniging dan ook nog even tjes een nationaal kampioenschap organiseert op een meer dan emi nente wijze, dat is iets, wat maar weinig clubs in Nederland zullen presteren of hebben gepresteerd". De heer Deijs was verheugd, dat de naam Leusden en dat van het Wedstrijdleider J. v. d. Berg reikt hier de beker uit, beschikbaar gesteld door de Leusderkrant. Foto: Janus Visser. Zandbrink zei bijzonder van de wed strijden te hebben genoten en het een eer te hebben gevonden, dat de kaïn- pioenschappen in de gemeente Leusden werden gehouden. De voorzitter van de KNBB, dis-

Leusder Krant | 1973 | | pagina 5