PLAN DE WETERING, SNELLE GROEI VAN EEN NIEUWE WUK plan jDe Grandioze viering 5 jaar Hobbyclub Veranderend dorpsbeeld Verkoop van gronden: Bungalows en experi men tele woningen in Alandsbeek/Oost, en in De Wetering Raad Leusden komt bijeen Ontwerp- bestenimiiigs Voorstel aan de raad Verbetering Burg de Beaufortweg en aanleg deel Groene Zoom Wetering'''' in de raad Deel Zwarteweg wordt nu voorrangsweg Verkeers- brigadiers gevraagd NDERDAG 25 JANUARI 1973 LEUSDER KRANT 3 De nieuwe R.K. basisschool „Klim op" (Aan Zonnedauw). kleuterschool naast ondergebracht in de noodlokalen, die voordien aan de Bavoortseweg stonden. (Van de redaktie). LEUSDEN/CENTRUM - Wie op een gewone werkdag argeloos het ontwerp-bestemmingsplan De Wetering binnenloopt, wordt onwillekeurig verrast door de enorme bedrijvigheid op dit de Liniedijk reeds is bewoond, is het bouwverkeer daar nog bij zonder groot. Ook elders wordt bijzonder hard gewerkt. De casco-woningen ,van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten zijn (althans wat het exterieur betreft) gereed. Enkele van deze woningen zijn reeds bewoond, terwijl in andere de zelfbouwers nog met het afwerken bezig zijn. Tegenover deze woningen is in korte tijd de nieuwe R.K. basis school „Klim op" verrezen De school is inmiddels in gebruik genomen en zal binnenkort offi cieel worden geopend. Daarnaast staat de R.K. kleuterschool, be staande uit de noodlokalen, die eerst aan de Bavoortseweg als Een deel van de reeds bewoon de huizen langs de Liniedijk LEUSDEN/CENTRUM - Door het aannemingsbedrijf Florie en Van den Heuvel N.V. Berkstraat 37 te Vrees wijk (gemeente Nieuwegein) is b en w. verzocht de meest noordelijk gele gen bungalowkavel in het ontwerp-be stemmingsplan „Alandsbeek-oost" te ogen kopen. Het college heeft terza- met genoemd aannemingsbedrijf ivereenstemming bereikt. Wij stellen Ie raad derhalve voor tot verkoop te esluiten. De commissie ruimtelijke rdening en volkshuisvesting en de :ommissie financien gaan met dit voor stel akkoord. Het bouw- en aannemingsbedrijf de firma H. Hertzinger en Zn., Buurtweg lc te Leusden heeft b. en w. ver zocht 10 kavels bouwterrein te mogen „de Wetering-noord," bestemd voor de bouw van een gelijk aantal bungalows. Aangezien b. en w. terzake met de fir ma Hertzinger overeenstemming be reikt hebben stellen wij de raad tot verkoop te besluiten. De commissie ruimtelijke ordening en volkshuisves ting en de commissie financien gaan met deze verkoop akkoord. Van het Bouw- en Aannemingsbe drijf J. Bloemendal B.V. is een ver zoek ingekomen om in het noordelijk deel van het ontwerp-bestemmingsplan „De Wetering" 20 kavels bouwterrein te mogen kopen teneinde hierop een gelijk aantal schakelwoningen te kun nen bouwen (zogenaamde experimente le woningen). (Zie Leusder Krant d.d. 7 december 1972) B. en w. hebben met Bloemendal B.V. terzake overeen stemming kunnen bereiken B. en w. stellen de raad dan ook voor tot ver koop te besluiten. De commissie ruim telijke ordening en volkshuisvesting en de commissie financien gaan met dit voorstel akkoord. LEUSDEN - De raad der gemeente Leusden komt op donderdag 25 januari 1973 om 19 30 uur in het gemeentehuis te Leusden-centr urn bijeen Op de agenda staan de volgende punten 1 Opening 2 Mededelingen 3 Ingekomen stukken 4 Notulen. 5 Voorrangsregeling van een gedeelte van de Zwarteweg C. Toepassing artikel 50 der Kleu teronderwijswet ten behoeve van de Chr Kleuterschool te Achterveld 7 Voorschotverlening op de exploi tatievergoeding kleuterscholen voor 1973 8 Voorschot vergoeding lager onder wijs over 1973 (artikel 101 der Lager-onderwijswet 1920) 9 Vaststelling vergoeding ingevolge artikel 75. lid 3, der Kleuteron derwijswet over 1972 10. Scholenbouw in Leusden-centrum 11 Vaststelling ontwerp-bestemmings plan „De Wetering 12 Voorlopige vaststelling rekenin gen woning- en grondbedrijl en geineenterekening 1970 13 77e begrotingswijziging 1972: ra ming opbrengst verkoop perceel Hessenweg 181 en vorming reser ve ld. 78e begrotingswijziging 1972- ra ming diverse wijzigingen algemene dienst 1972 15. 10e begrotingswijziging 1973' ra ming kosten grondaankoop ten be hoeve van de uitbreiding van het Kerstenssportpark kleuterschool dienst deden. De lokalen zijn opgeknapt en zien er (bijna) weer als nieuw uit. Het is voor de kinderen nog wel wat „modderen" om bij hun school te komen, maar voor de rest zijn ze, evenals het onderwijzend per soneel, bijzonder tevreden met hun nieuwe school. En terecht. Zo'n jaar geleden bestond het ontwerp-bestemmingsplan De Wetering nog uit een reeks wei landen, waarop de koeien graasden Van dit typische plat telandsbeeld is maar bitter wei nig overgebleven. Het steen en beton heeft het duidelijk gewon nen Meer dan elders is het plan De Wetering een voorbeeld van hoe snel er wel wordt gebouwd in Leusden. Te snel, zeggen som mige deskundigen Hoe het ook zij: Leusden verandert Soms tot ongenoegen van automobilisten, die een tijdje niet in Leusden zijn geweest en nu moeite heb ben met het vinden van de juiste Een overzicht van dat deel van De Wetering, waar nog hard aan wordt gewerkt. (Foto's Leusder Krant). weg. Wij wandelden door het plan De Wetering en legden voor u de bijgaande beelden vast voor het nageslacht Raming diversegrondverkopen c q. gronduitnamen en schadeloosstel ling- a. 2e begrotingswijziging 1973 grondbedrijf b 11e begrotingswijziging 1973 algemene dienst Raming stichtingskosten 52 wo ningwetwoningen „Wetering - noord" a le begrotingswijziging 1973 woningbedrijf; b. 12e begrotingswijziging 1973 algemene dienst Raming kosten verbetering Burg. de Beaufort weg: a. 3e begrotingswijziging 1973 grondbedrijf; b 13e begrotingswijziging 1973 algemene dienst. Voorbereidingsbesluit. Verkoop bungalowkavel in plan .Alandsbeek-oost aan Aanne - mingsbedrijf Florie en van den Heuvel N V te Vreeswijk 24 Verkoop van 10 bungalowkavels in plan „De Wetering-noord" aan Bouw- en Aannemingsbedrijf fir ma H. Hertzinger en Zn. te Leus den Verkoop van 20 kavels bouwter rein in plan „De Wetering-noord" aan Aannemingsbedrijf J Bloe mendal B.V. te Leusden-centrum Vestiging recht van opstal ten be hoeve van de bouw van een club gebouw voor de LTV „De Eme- laar" te Achterveld Rondvraag 25. Sluiting. Hebt u iets te verkopen0 Plaats een LEUSDERHEITJE! LEUSDEN/CENTRUM - Overeen komstig het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft het ontwerp-bestemmingsplan „De Wetering" met ingang van 2 ok tober 1972 tot 2 november 1972 op de afdeling Stadsontwikkeling, als glo baal bestemmingsplan, voor een ieder ter inzage gelegen. Hierdoor is voor dit bestemmingsplan het ontwerp-stadium afgesloten Van de bevoegdheid tot het indienen van bezwaren gedurende bo vengenoemde termijn is door niemand gebruik gemaakt. B en w merken nog op, dat het bestemmingsplan ten opzichte van het plan zoals dat van 2 oktober 1972 tot |ra november 1972 ter inzage heeft ge legen aan de noordzijde nog een wij ziging heeft ondergaan, door toevoe- ging van een nieuw woongebied - „Woon gebied W8 Deze bestemming voor- ziel in de bouw van een aantal bunga lows De zeer grote vraag naar grond voor bungalows heeft er bij het college toe geleid zich nader te bezinnen omtrent ue bebouwingsmogelijkheden in dit be stemmingsplan. Daarbij is gebleken, dat aan de noordrand, op de aangege ven plaats, aan de vraag kon worden voldaan zonder dat wordt getornd aan de structurele opzet van het plan. Im mers, de geleidelijke overgang naar het landelijk gebied blijft door de ruim op te zetten bebouwing, gezien het karak ter van hetgeen wordt toegestaan, en het geringe aantal woningen, wat in dit gebied gebouwd kan wor den, gewaarborgd. De gunstige invloed, welke de onderhavige wijziging op de exploitatie-opzet heeft, zal echter het belangrijkste argument voor de wijzi ging blijken. Resumerend stellen wij u voor her bestemmingsplan „De Wete ring" gewijzigd vast te stellen. De comroisste Ruimtelijke Ordening en volkshuisvesting is terzake gehoord. LEUSDEN/CENTRUM - De hobby club heeft vorige week donderdag en vrijdag haar 5-jarig bestaan op gran dioze wijze gevierd. Vooral de feest commissie, die deze organisatie voor de eerste keer op haar schouders nam, was erg verheugd dat alles zo goed en iad verlopen is. Vooral donderdagavond was een groot succes Men had op zo'n 80 a 100 feestvierders gerekend. Het waren er ecb/er wel 150. De zaal van 't Ros Beyaart was dan ook eigenlijk veel te klein. Deze avond was bestemd voor de le den t/m 14 jaar en hun ouders en vooral bedoeld als contactavond tussen de oude en nieuwe inwoners Van deze nieuwe inwoners zijn erg veel positieve reacties ontvangen. Het was een ontzettend gezellige avond De spelletjes tussen ouders en leden (door de leden glansrijk gewonnen) vielen ook erg in de smaak Deze amusements spelletjes waren o a. taart eten, teke nen en play back zingen. De voorzitter, de heer G Th v. d Heugel, kreeg die avond de titel „Arts van Leusden" toebedeeld. Deze titel dankt hij aan het feit, dat op het ge bied van verenigingswerk alles om hem draait Het feest eindigde veel laterdan de bedoeling was Vrijdagavond was dé avond voor de oudere leden Organist Eddie van de Brink uit Achterveld zorgde voor een fijn stukje muziek. „Organist Eddie" Het eerste lustrum van de Hobby club werd uitbundig gevierd door een groot aantal jongeren. Foto Janus Visser heeft al vaak opgetreden, o.a. bij car navalfeesten, zodat hem wel toever trouwd was de stemming er in te krij gen De opkomst viel vrijdag wat tegen, hoewel 80 aanwezigen toch niet iets is om over te gaan zitten treuren. De stemming kwam er wat laat in. mede door het feit dat de winkels vrij dagavond open zijn Meerdere leden kwamen hierdoor wat later. Het was al over enen toen er aan deze avond een eind kwam De feestcommissie dankt alle ouders en leden voor de fijne medewerking. Iedereen heeft erg meegeholpen deze avonden te doen slagen. Voor diverse personen van andere verenigingen zijn ook leuke reacties en felicitaties bin nengekomen. De hobbyclub heeft nu al meer dan 150 leden Er zijn de laatste tijd veel nieuwe leden bijgekomen Hiervoor zijn leiders nodig Er wordt dan ook een dringend beroep gedaan op mensen, die dit werk kunnen en willen verrichten Ze zijn hard nodig. Voorlopig gaat de hobbyclub wel gemoed verder tot haar 10-jarig ju bileum, wat ongetwijfeld een nog groot ser feest zal worden. LEUSDEN/C. - In de 11e begro tingswijziging 1970 stelde de raad reeds een krediet beschikbaar voor de ver betering van de Burg de Beaufortweg Dit geschiedde mede naar aanleiding van een verzoek van onwonenden aan de raad. De begrotingswijziging is echter niet door het college van Ge deputeerde Staten van Utrecht goed gekeurd, aangezien met een eenvou diger verbeteringsplan van de onder havige weg zou kunnen worden vol staan Het Ingenieursbureau Dwars, Heederik en Verhey is hierop ver zocht een nieuw verbeteringsplan voor te bereiden. Tevens is verzocht een verkeerstelling te houden, zodat even tueel te nemen beleidsbeslissingen op meer exacte gegevens berusten Mede naar aanleiding van dit ad vies kan gesteld worden, dat een ver betering van de Burg de Beaufortweg moet samenvallen met de momenteel urgente realisering van het wegge deelte van de Groene Zoom tussen de Noorderinslag en deze weg. De ver betering kan beperkt worden tot het weggedeelte Hamersveldseweg - Groene Zoom. met 2.50 m brede vrij- liggende fietspaden en een rijweg van 6 m breed. Aan de noordzijde zal vanaf de Ha mersveldseweg tot aan de Ursulineweg een voetpad worden aangelegd In af wijking van voorgaande plannen houden de fietspaden op bij de Groene Zoom en behoudens herstraatwerk blijft de weg voorbij de Groene Zoom op de huidige breedte gehandhaafd, waarvoor verkeersbeperkende maatregelen die nen te worden genomen Te denken valt dan bijvoorbeeld aan het afslui ten van een zijde van de weg voor het doorgaande gemotoriseerde verkeer In dit geval zal t.z.t contact met de omwonenden worden opgenomen. De kosten van de verbetering van de weg worden globaal geraamd op 1476 000.-- LEUSDEN/C - In het kader van de voorrangsregehngen die voor een aan tal doorgaande wegen in Leusden-cen trum zijn ingesteld, doen b. en w de raad nu een voorstel om een gedeel te van de Zwarteweg als voorrangs weg aan te merken. Het gedeelte van de Zwarteweg vanaf de Burg de Beaufortw eg tot de bebouw- dekom-grens nabij de Larikslaan, heeft een duidelijk doorgaand karakter. Het verkeersgebruik op dit wegge deelte is duidelijk op voorrang gericht, terwijl de verkeersintensiteit op deze weg duidelijk groter en belangrijker is dan op de diverse wegen die daarop uitmonden. (Van de redaktie). LEUSDEN/CENTRUM - Alge- ruime tijd funktioneert de ver- keers-brigadiers-dienst van de ouders in Leusden/Centrum op uitstekende wijze. De schoolkin deren hoeven zich wat dat betreft geen zorgen te maken over het oversteekprobleem. Nu er echter een nieuwe school in het plan De Wetering is bijgekomen, is de brigadiers-dienst een beetje in moeilijkheden gekomen, want er zijn méér ouders nodig om de verkeers-zaken voor de kinderen te regelen. Ter hoogte van de Middenweg staan namelijk mo menteel kinderen van de nieuwe R.K. basisschool „Klim op" om hun medescholieren veilig over de Asschatterweg te loodsen. Als een tijdelijke maatregel is dat niet zo'n groot bezwaar, maar de verkeers-brigadiers-dienst voor ouders is juist opgezet om de kinderen van deze taak te ont lasten. Om ook deze plaats door ouders te kunnen laten bezetten, worden met spoed nieuwe mede werkers gevraagd, die bereid zijn volgens een bepaald schema de taak van verkeers-brigadier op deze plaats op zich te nemen. Wie stelt zich beschikbaar? Men kan nadere inlichtingen krijgen bij mevrouw Kerbert, Finnmark 40, tel 1818 en de heer Th. v. Dijk, Berkenlaan 18, tel. 1404. Op deze twee adressen kan men zich ook opgeven. Doet u het? U helpt er de kinderen mee! Overigens zullen binnen niet al te lange tijd verkeerslichten voor voetgangers worden ge ïnstalleerd bij de kruising Noor- derinslag/Hamersveldseweg. De ouders du daar de kinderen hel pen met het oversteken, kunnen dan elder ingezet worden, zo als op het punt Torenakkerweg en bij de Middenweg/Wetering.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 3