Ilindercircus, feestavonden autocross, voor jong en oud Niet erkende stichting mag alleen bouwen tegen woningwet-prijs De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers vraagt uw aandacht LtLSWhK KKAfVi COMMENTAREN MENINGEN Aantrekkelijk (voorlopig) progranuna van de Oranjevereniging Braderie op 5 september? Merkwaardige bedreiging tijdens passeerproblemen in Bromfiets gestolen Tegen boom en gewond Botsing Bej aarden woningen Groenhouten Vechtpartij r: j i. ~TL: <1 i i Messen slijpen... Papieraktie Leiiscleii/Z KINDERDAG 1 FEBRUARI 1913 LEUSDEN/CENTRUM - Opdemaan- lag j.i gehouden jaarvergadering van 0 v.L. opende de voorzitter de heer Th. van de Hengel met een harte- ijk welkom aan de leden die de raoei- genomen hadden te komen. Zoals ,ij vrijwel elke vergadering was de ,pkomst een tegenvaller. 8 leden van 450 waren, het bestuur niet meege rekend, aanwezig. De heer van de engel merkte op, dat de organisatie orig jaar wel goed geweest zal zijn, nders was men wel gekomen om ritiek te uiten. Een extra hartelijk welkom was er oor de burgermeester, mr. A. H van der Post, die het ere voorzit- ierschap van de vereniging aanvaard iad (De vorige burgermeesters heb- >n nog wel niet officieel bedankt, aar zij zullen het hem wel niet kwa lijk nemen) In zijn openingswoord sprak de heer ran de Hengel onder meer over de reelal minderwaardige kritiek waar- ia n de leden van ons vorstenhuis bloot taan Gelukkig is er echter ook veel ■positieve belangstelling. De verbonden en] van het Nederlandse volk met et Koningshuis is er nog steeds, maar e leven nu in een kritische maat- schappij Deze tendens ziet men over le hele wereld De Oranje Vereniging zal ook dit jaar de nodige aandacht besteden aan I feestdagen die op ons vorstenhuis letrekking hebben. Er zal geprobeerd /orden, voor elk wat wils te brengen, let accent zal dit jaar liggen op de erjaardag van H M. de Koningin en iet 25 jarig jubileum op 5 september. Tot slot wenste de voorzitter ieder een een prettige vergadering toe. Na het voorlezen van de notulen en et jaarverslag door de secretaris ,e heer J Snijder, kwam de penning meester, de heer J. Berg, met het 'inanciele jaarverslag. De O.V.L. be- chikt nu over een stevig batig saldo ari ongeveer f25.000,--. Deze stevige asis is echt wel nodig. Er kan eens en stop voorkomen of wat voor de evolking gedaan worden zonder ïn- leggeld De autocross waar men in 1971 mee legonrjen is brengt aardig wat geld in et laatje. Op een vraag of deze cross oor de snelle groei voor Leusden, wel door kan gaan, antwoordde de lurgermeester. dat dat nog zeker vele aren het geval zou kunnen zijn. Dit tan namenlijk doordat de gemeente regelmatig gronden aankoopt, die nog niet meteen bouwrijp gemaakt hoeven [e worden. De kaskommissie ging akkoord met het verslag van de penningmeester en er werd een nieuwe kommissie be noemd Hierna werd er even gepauzeerd Na het afhandelen van de contributie (blijft hetzelfde) en de bestuursver kiezing (alle bestuurleden werden her kozen) ging men over tot het bespre ken van de feestelijkheden van 1973 Het bestuur heeft hier uiteraard al diverse plannen voor gemaakt en hierover met de burgermeester ge sproken. De lampionnenoptocht zal op 27 april in Leusden/Centrum en 28 april in Leusden/Zuid gehouden worden. 30 april begint men weer met herrie schoppen, er zal geprobeerd worden iedereen zo vroeg mogelijk wakker te krijgen Voor de zanghulde was vo rig jaar aanzienlijk minder belang stelling, men wil echter toch probe ren dit te continueren. Voor de kinderen is aan een kin dercircus gedacht Men wilde hier voor een tent huren, maar dat werd erg duur Men heeft nu van de gemeen te het EPU-gebouw ter beschikking gekregen. Hierin zullen 2 voorstel lingen gegeven worden Er zal ge probeerd worden in dit gebouw nog meer te doen. De autocross staat uiteraard ook op de agenda De be langstelling was vorig jaar enorm, ongeveer 7000 bezoekers. Het avondprogramma is eigenlijk wat in het slop geraakt Men wil zowel voor de ouderen als jongeren wat organiseren In 't Ros Beyaart zal een rustig muziekje te horen zijn, terwijl de jeugd in Til haar eigen harde muziek kan laten klinken Het lid, de heer Dijkstra, was er voor een hal aan te trekken, waar eigenlijk het hele feestprogramma om geconcentreerd zou kunnen worden. Overdag kan de jeugd er terecht en 's avond de ouderen. De heer Dijkstra meent dat dit, al brengt het veel kos ten met zich mee, goed te realiseren is, mits er goede artiesten worden aan getrokken. In de toekomst is vooral voor de groep van 15 t/m 22 jaar een grotere accommodatie nodig. Het pu bliek komt wel als er een goed pro gramma is LEUSDEN - ,,Moet je nou kijken, die man richt met een pistool op ons," aldus sprak een duidelijk geschrok ken mevrouw Jeannette B. (26), die op donderdagmiddag 25 augustus om streeks één uur, terwijl zij naast haar man in de auto zat ter hoogte van de Stichtse Rotonde nabij Oud-Leus den, zag, dat een rechts passerende automobilist niet alleen boze blikken op hen wierp, maar tijdens het voor bijrijden ook een wapen op hen richt te Zij wist niet helemaal zeker of het een pistool was, maar haar man, de 27-jarige uit Malden (bij Nijmegen) afkomstige dierenarts Dirk B. B., die in dienst met wapens was omgegaan, wist het heel zeker, zo verklaarde hij voor de Utrechtse politierechter, mr K. S. Bieger, dat het een pistool was geweest. Aan die bedreiging was uiteraard een en ander vooraf gegaan. Daarover vertelde de 42-jarige in Soes- terberg werkzame magazijnmeester P. J O., die als verdachte terecht stond. Hij zou met het pistool hebben bedreigd, maar dat ontkende hij in alle ^toonaarden. Het verhaal begon ter hoogte van »de Dumoulin-kazerne te Soesterberg. paar reden de dierenarts en zijn vrouw in eenlelijke eend" achtereen vracht wagen, die B wilde passeren. Maar dat 'Voornemen had ook de magazijnmees- die in een veel snellere Rover "eed Er ontstonden duidelijke passeer- noeilijkheden, die verdachte O toe- ïchreef aan het rijden van de dieren- irts O maakte zich er zo kwaad over, u dat hij besloot de bestuurder van de M,,eend" aan te spreken. Ter hoogte van de oude „Lichtenberg" begon hij daar toe al met zijn lichten te knipperen en iaxon-signalen te geven Dat zag B. 'el, maar hij dacht: Wat heb ik metdie an te maken, ik rijd door Toen sseerde O en ging op de Stichtse lotonde schuin rechts voor de eend 'an B rijden Op gegeven ogenblik "eden de auto's naast elkaar. Toen evrouw B naar rechts keek zag zij tot haar grote schrik dat de automo bilist in de wagen naast haar een wa ll pen in hun richting hield. Haar man zag het ook Mevrouw B zei tegen haar man. Laten we maar in de kant gaan, je eet nooit wat die man wil." Aldus leschiedde Beide auto's stopten. O. gon meteen uit te varen. ,,U rijdt levensgevaarlijk," verklaarde hij, waarna hij vertelde van de politie ie lijn Dat laatste ontkende verdachte, maar de dierenarts en zijn vrouw waren in hun verklaringen zeer posi tief Zelfs vroeg O of zij wilden meerijden naar het politiebureau. De dierenarts vroeg toen, of hij zich wil de legimiteren Maar verdachte ging daar niet verder op in. Hij liep naar de voorkant van de eend en schreef LEUSDEN/C - Op vrijdag 26 februari werd bij de politie aangifte gedaan van het stelen van een bromfiets bij „De De heer Dijkstra is van mening dat dit het jaar is om het te wagen, af en toe moeten er wat risico's genomen durven worden Het bestuur ziet hier niet zoveel heil in Vorig jaar was er bij Pon ook te weinig belangstelling en een paar jaar geleden in de hal van van Heugten waren er ook maar 200 jon gelui De voorzitter sluit deze discussie met „Na de nuttige tips van de heer Dijkstra kunnen we weer vooruit. Na tuurlijk is er de mogelijkheid om nog wat aan het voorlopig geplande pro gramma bij te schaven Voor 5 september heeft het bestuur al wat sumiere ïdeeen. Deze dag zal rekening gehouden moeten worden met de nationale programma's en wel spe ciaal de hoogtepunten hieruit Het be stuur kan pas definitief plannen maken, als de t v programma's bekend zijn Er is onder meer gedacht aan een op tocht, braderie, os aan 't spit. oude ambachten (klompenmaker, stoeten- matter) en een tamboers en pijpers concours In het Centrum kan nu makkelijker wat afgesloten worden Men is dan ook van plan veel in de buitenlucht te gaan doen Weer is het de heer Dijkstra die met wat tips komt. dit zijn o.a. een Luna park, de braderie eventueel aanvullen met een draai orgelconcours, een schil- derijeninarkt of een antiekbeurs en een verzamelbeurs Na de rondvraag sloot de heer van de Hengel de vergadering met de vol gende woorden: „Ik ben blij dat een aantal leden hierheen gekomen is, niet alleen om te luisteren maar ook om wat te zeggen. Het is fijn dat we sa men over onze plannen kunnen praten. Het bestuur zal trachten een goed pro gramma in elkaar te zetten met in achtneming van de suggesties die van avond gedaan zijn. Alles zal niet fout loos verlopen, maar we doen ons best. LEUSDEN/Z - Donderdagavond 25 januari vond om 23.15 uur een ver keersongeval plaats op de Arnhemse- weg. Ongeveer 250 m van het poli tiebureau af reed mej G.J.V. uit Ede met haar Opel Kadett gaande in de richting van Woudenberg, zonder be kende oorzaak tegen een boom Zij moest met een hersenschudding wor den vervoerd naar het ziekenhuis huis „De Lichtenberg" LEUSDEN/Z - In de avond van de 26- ste januari vond op de Doornseweg bij het Chevron benzinestation een aanrijding plaats tussen twee perso nenauto's Een der personenauto's reed te veel op de linkerhelft van de weg en schrok van het naderen van een tegenligger Hierdoor ging hij nog meer naar links rijden Hij raakte de te genligger. Blikschade was er het ge volg van Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor Hebt u iets te verkopen9 Plaats een LEUSDERHE1TJE! Daarna ging een ieder zijns weegs Maar ook de dierenarts had het nummer van de wagen van O opge schreven en meldde het voorval bij de politie, waarna tegen de magazijnmees ter proces-verbaal werd opgemaakt wegens het misdrijf van een tegen het leven gerichte bedreiging Verdachte zelf had er niets meer aan gedaan „Ik heb het maar laten zitten," ver klaarde hij, „Ik het me toen goed be heerst, in andere gevallen zitten zijn handjes nog wel eens wat los." Dat laatste bleek ook uit zijn strafblad, dat boordevol stond met oplichtingen en mishandelingen. De officier van justitie, mr J. C van den Berg, zei niet te twijfelen aan de waarheidsliefde van de dierenarts en zijn vrouw, die elkaar wel op enkele kleine onderdelen iets tegen spreken - „Dat is juist het geloof waardige, het is niet exact gelijk" -, maar voor wie het kernpunt duidelijk zij hadden zich ernstig bedreigd gevoeld door het wapen - of wat het dan ook was - dat O. op hen had gericht De latere gesprekken zag dë öfiicier als steunbewijs voor de waarheid van de verklaringen, door de getuigen afge legd Hij achtte het misdrijf van ar tikel 285 bewezen en noemde het optre den van verdachte uiterst bruut. MrVan den Berg eiste vier weken gevangenis straf onvoorwaardelijk. „Ik ga toch in hoger beroep." merkte verdachte onmiddellijk op De politie wilde re kening houden met het feit, dat ver dachte na veel tobben eindelijk weer een baan had en veroordeelde hem tot twee weken onvoorwaardelijk, een „va- kantie"-straf dus LEUSDEN/Z - In de nacht van 27 op 28 januari vond er een vechtpartij plaats in Albert's Corner Er werd voor f 2 000,- in dit restaurant vernield. Aan de bloedsporen die de politie aantrof, viel te constateren dat er verschillende personen bij deze vecht partij waren gewond geraakt (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De heer Kuijpers, fraktievoorzitter van de PvdA in de raad stelde vorige week donderdag tijdens de rondvraag de bouw van 68 bejaardenwoningen in Groenhouten aan de orde. De heer Kuijpers: „Naar onze fraktie ter ore is gekomen zullen deze woningen door de zorg van de „Stichting Bejaardenhuisvesting Nederland" worden gerealiseerd. Deze stichting is geen erkende woning bouwcorporatie met recht tot de bouw van woningwetwoningen Derhalve zullen bedoelde bejaarden woningen in de premie-sector dienen te worden gebouwd. Dit brengt mee, dat de bouwkosten van deze woningen hoger dan nodig zullen zijn, hetgeen er weer toe zal leiden, dat de huurprijzen evenredig hoog zul len worden Als voorbeeld staat ons de nogal hoog uitgevallen huurprijs van de 32 bejaar denwoningen aan de Asschatterweg voor ogen. welke woningen eveneens in de premie-sector werden gebouwd. Kan het college van burgemeester en wethouders antwoord geven op de vol gende vragen 1. Wat is de reden, dat de bouw van de 68 bejaardenwoningen in het plan „Groenhouten in handen wordt ge- gegeven van de „Stichting Bejaar denhuisvesting Nederland", met als gevolg onnodige hogere bouw- en huurprijzen9 2 Is het college met ons van mening, dat de bouw van bejaardenwoningen, zijnde sociale woningbouw, op de meest goedkope wijze, dus in de woningwet-sector, dient te geschie den? De heer Kuijpers (PvdA) Vra gen over bejaardenwoningen in Groenhouten Waarom heeft het college niet de vereiste stappen ondernomen om deze 68 woningen niet zelf in de woningwet-sector te laten bouwen? Kan het college een indicatie geven van de geschatte huurprijs van deze 68 bejaardenwoningen a. indien gebouwd door de „SBN" en b. indien door de gemeente zelf als woningwetwoning gebouwd?" Burgemeester Van der Post „Des tijds zijn 68 woningwetwoningen als bejaardenwoningen in het plan Groen houten opgenomen. Het was duidelijk de bedoeling, dat de bouw van deze woningen in de woningwetsfeer zouden worden gerealiseerd. We hebben de Bejaardenstichting Leusden toen ge vraagd dit te doen. Deze stichting stelde ons voor de bouw te laten uit voeren door de Stichting Bejaarden- huisvesting Nederland. Er is toen door ons op gewezen, dat deze Stichting erkend diende te zijn ten aanzien van het bouwen van woningwetwoningen. Wij hebben in de overtuiging geleefd, dat dit inderdaad het geval was. Een dag of tien geleden bleek ons het tegendeel Deze stichting krijgt van ons toestem ming om de 68 woningen te bouwen, indien zij dat doet voor de prijs van woningwetwoningen of goedkoper. Uiteraard wil het gemeentebestuur deze prijs dan wel zwart op wit hebben. Kan de Stichting Bejaardenhuisvesting Leusden niet aan die eis voldoen, dan zullen de bejaardenwoningen op een andere wijze als woningwetwoningen gerealiseerd dienen te worden. Wij verwachten binnen 14 dagen prijsop gave van deze Stichting." Artikel 19 (Van de redaktie) LEUSDEN - In het blad „Ach ter St. Pieter" (Van de prov. persdienst) lazen wij een opgeno men commentaar, dat eerder in het Utrechts Nieuwsblad heeft gestaan. Wij vonden het een der mate interessant artikel, dat wij het graag aan u door willen geven Het is een commentaar op een vonnis van 24 januari, gedaan door de Rechtbank te Utrecht. Uit het stuk zal overigens duide lijk blijken, dat de gemeente Leusden niet de enige gemeente is, die alles bouwt via artikel 19 van de wet op de R.O. Boven dien blijkt hieruit ook, dat een voorbereidingsbesluit niet langer dan een jaar rechtmatig is. Het ziet er naar uit, dat langzaam maar zeker een einde wordt ge maakt aan de aantasting van de belangen der burgers door mid del van artikel 19. GEWRAAKT ARTIKEL De recente uitspraak van de vice-president van de Utrechtse rechtbank, mr M B van de Werk, inzake het bouwbeleid van de gemeente Zeist, is er één van groot belang De gemeente Zeist gedaagde in kort geding, werd bij dit vonnis verboden om op basis van een telkens weer ver lengd voorbereidingsbesluit-plan lengd voorbereidingsbesluit plannen tot aanleg van een par keerterrein in het plan-Vollen- hove te realiseren. Gezien het feit dat de wettelijke termijn van geldigheid van een voorberei- dingsbesluit één jaar is en in casu inmiddels niet meer geldig is, omdat de president de ver lenging jaar in jaar uit, in strijd met de wet acht, zal de gemeen te pas verder kunnen werken, zodra voor dit gebied een ont- werp-bestemmingsplan ter in zage is gelegd Er is, hoe onwaarschijnlijk het ook klinkt, voor het plan- Vollenhove. nog niet een bestem mingsplan ter inzage gelegd. De gemeente bedient zich al jaren van het in vakkringen beroemde artikel 19 van de wet opderuim telijke ordening dat b. en w voor een gebied waarvoor een voor- bereidingsbesluit geldt de be voegdheid geeft vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het geldige bestemmingsplan. Voorwaarde voor toestemming van artikel 19 is dat vooraf een verklaring van geen bezwaar van gedeputeerde staten wordt ont vangen. die eerst de inspecteur van de ruimtelijke ordening ho ren Wie bij het horen van de uit spraak spontaan hoera nep, is de Utrechtse Hoogleraar, prof. mr R Cnnce le Roy Hij wijd de bij de aanvaarding van zijn ambt als hoogleraar, vrijwel zijn gehele oratie aan het artikel 19 Deze uitspraak bevestigt precies, wat hij daarin aantoonde, name lijk, dat aan het straffeloos mis bruik maken van artikel 19 een eind moet komen. Half Overvecht is op deze manier gebouwd, inDe Bilt maakt men er gebruik van en Zeist bouwt zo al jarenlang. In de praktijk worden er verkla ringen van geen bezwaar veel vuldig afgegeven en mag men zeg gen dat gedeputeerde staten ook voldoende boter op het hoofd heb ben Het zou allemaal niet zo erg zijn, als het artikel ook de bur ger enige rechtsbescherming gaf. Maar juist deze kan praktisch gesproken niets meer doen, als eenmaal krachtens dit artikel vrijstelling is verleend En dat terwijl de geest van de wet op de ruimtelijke ordening er juist op gericht is om de particulier te beschermen tegen aantasting van zijn belangen. In zijn rede zei prof Cnnce le Roy; Er ligt voor de gewone rechter een stuk belangrijk sa- neringsgebied braak, wanneer hij tot een oordeel geroepen zou wor den Wel, dat is dan nu gebeurd, ongetwijfeld tot vreugde van vele werkgroepen, die weer licht in de ambtelijke duisternis zien Dit vonnis zal ook landelijk reële gevolgen hebben Je kunt de zaken in nieuwbouwwijken na tuurlijk niet terugdraaien (den ken we aan het afbreken van flats) maar wel is denkbaar dat men acties uit onrechtmatige daad (art 1401 B W.) instelt om schadevergoeding te krijgen. De onrechtmatigheid van derge lijk gemeentebeleid is nu immers vastgesteld, zij het dan nog niet in hoogste instantie Tenslotte bedoelt de wet het voorbereidingsbesluit als be scherming van toekomstige be stemmingsplannen en niet als middel om via artikel 19 van een bestaand plan te kunnen afwijken, zonder dat men overigens het voornemen heeft het bestem mingsplan te herzien. Er zit nog een andere adder onder het gras bij de hantering van het gewraakte artikel Niet alleen verleent men vergun ningen zonder enig planologisch inzicht, maar bevriest via de verlenging van het voorberei- dingsbesluit jarenlang een si tuatie, die de gemeente vrij waart van enige eventuele aan spraken op schadevergoeding door de burger Zolang een voor- bereidingsbesluit geldt (een jaar dus, maar in de praktijk vele jaren) kunnen bovendien aanvra gen voor bouwvergunningen en aanlegvergunningen door b en w. worden aangehouden Nu vast gesteld is dat die verlening on rechtmatig is, betekent dat. dat de burger ten onrechte jaren lang vergunningen kunnen zijn onthouden. Nb: Bovenstaand redactioneel commentaar van het l' N. is door de provinciale persdienst in haar blad „Achter St Pieter." d d 26 januari 1973, overgenomen. De voor- en achtergevel van de wo ningwetwoningen in het plan Groen houten. Scholencomplexen in Groenhouten en Alandsbeek goedgekeurd een notitieboekje het nummer op. Til" in Leusden- Centrum. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Het tweede scholencomplex in het plan Groenhouten (het eerste complex dient in het vierde kwartaal van dit jaar gereed te zijn), zal eveneens worden gebouwd door de N V. Sleutelbouw te Rotterdam. De raad ging met een desbetreffend voor stel akkoord. Een derde scholencom plex zal verrijzen in het ontwerp- bestemmingsplan Alandsbeek en zal worden gebouwd door het „Scholen bouwteam Midden Holland" te Waddinx- veen. Mits de bouwopdracht tijdig wordt verstrekt, kan dit complex in november van dit jaar gerealiseerd zijn. De raad ging ook met dit voorstel akkoord De totale kosten van deze twee school complexen zijn f. 2.181.481,20. De heer Mandemaker (PvdA) com plimenteerde b en w en de raad met de goede gang van zaken bij de com missie onderwijs Vooral de werk zaamheden van de sub-commissie, be ter bekend als het bouwteam, achtte hij een stap in de goede richting „Er is een knap stuk werk geleverd De conclusie van het bouwteam, dat er geen plaatselijke architecten zouden zijn om de ontwerpen voor de scholen complexen te leveren, bevreemdde hem echter De plaatselijke architecten had den toch wel het tegendeel bewezen, vond hij. Burgemeester van der Post was dat volkomen met hem eens, maar wees er op, dat het geen kwestie was van het wel of niet capabel zijn van de plaatselijke architecten, maar dat deze niet in staat waren op zo'n kor te termijn een pasklaar ontwerp af te leveren In de toekomst zo veronder stelde hij, is het best mogelijk dat onze plaatselijke architecten ook de ontwerpen gaan leveren voor scholen in de gemeente Leusden De heer van Tiel, lid van de onderwijscommis sie, bevestigde dit LEUSDEN/Z - Donderdagavond 25 januari werden een drietal jongens aangetroffen in de Christelijke Basis school aan de Prinses Beatrixlaan te Leusden-Zuul Zij wilden hun meege brachte messen slijpen op de in de school aanwezige slijpsteen LEUSDEN - De afdeling Leusden van de UW. werd op 21 mei 1970 opgericht door mevrouw Schneiders Haar functie van presidente werd in augustus 1970 overgenomen door me vrouw E M. E. Bijleveld-Boelen Tijdens een contact-ochtend op 23 ja nuari j.l nam mevrouw Bijleveld af scheid en werd mevrouw H C. Vrij de Buizer benoemd tot presidente Het huidige bestuur bestaat nu uit de dames Presidente: mw. H. C Vrij-de Buij- zer Seer mw A Bergsma-den Boggende le penn mw J Kerkhof-Kok 2e penn. mw A Vos-van Marwijk Lid mw M A Brinkert-Dalhuysen De reeds bestaande Bejaarden-Socie- teit in Achterveld sloot zich, direct bij de oprichting, aan bij de U.V.V. Nadat aanvankelijk enige pogingen tot het ontplooien van activiteiten in Leusden-Zuid moesten worden opgege ven, startte op 2 december 1971 de se- nioren-societeit met groot succes in het Groene-Kruis-gebouw Mevrouw M Brouwer-Sonneville is de leidster en vele andere dames verlenen hun medewerking. Er wordt veel gedaan aan handenarbeid, biljarten, dammen, schaken, bridgen, klaverjassen en an dere gezelschapsspelen Door de grote toeloop moest de senioren-societeit verhuizen naar een grotere ruimte in het Roda-clubgebouw in het Bur gemeester Buimngpark, waar de oude re inwoners van Leusden iedere dins dagmiddag tussen 14 00 en 16.30 uur van harte welkom zijn. De leden die niet op eigen gelegen heid kunnen komen, worden per auto afgehaald en thuisgebracht door da mes en heren die zich daarvoor be langeloos beschikbaarstellen Mevrouw M A Brinkert (tel 03490-10710) re gelt het vervoer Het is jammer dat toch nog veel mensen drempelvrees hebben Laat men toch vooral niet denken dat het bijeenkomsten zijn van „oude men sen' Het valt niet op dat enkele leden al op hoge leeftijd zijn, noch in Leusden-Zuid noch in Achterveld In Achterveld berust de leiding bij mevrouw J Kerkhof-Kok Iedere don derdagmiddag tussen 13 30 en 16.30 uur heerst er in „Ons Gebouw" even eens een gezellige sfeer Op 5 maart a s zal daar 's avonds een Carnavalsfeest zijn en men no digde de leden van de „soos" in Leusden-Zuid reeds uit om mee te feesten! De Soos-leden van Achter- LEUSDEN/ZUID - Ten bate van de bouw van het Herv. Wijkcentrum te Leusden/Zuid worden de bewoners van Leusden/Z. op zaterdag 3 februari opnieuw in de gelegenheid gesteld hun papier kwijt te raken voor dit goede doel Daarvoor wordt van half tien tot 12 uur een container opgesteld bij het winkelcentrum de Bieshaar. Tot elf uur kunnen bewoners van de Schutterhoeflaan en omgeving hun oud papier afleveren bij de heer J. A. Ter Maten, Schutterhoeflaan 8. Wan neer men oud papier heeft, maar niet in de gelegenheid is om dat zelf naar de container te brengen, dan kan men bellen naar J. van Loenen, Arnhemse- weg 79, tel. 03490-13040 of naar G. Veenendaal, Ooievaarshorsterweg 3, tel. 03490-19655. veld maakten in 1972 een reisje het ligt in de bedoeling iets dergelijks dit jaar ook in Leusden-Zuid te or ganiseren. De U.V V. is bezig om in Leusden-Centrum, in samenwerking met „De Zonnebloem", een grote se nioren-societeit op te richten Voorts is er contact geweest met de direkteur van het verpleegtehuis Lisidunahof een instelling voor gees telijk gehandicapte bejaarden, te Leus den-Centrum. dat in juni/juli a s. zijn eerste patiënten ontvangt. Dokter Woortman was enthousiast over de nu reeds door de U.V.V. aangeboden hulp, zoals het bezoeken van patiënten, voorlezen en wandelen met de pati ënten. De dames van de U.V V. wil len ook graag die mensen, die door omstandigheden niet in staat zijn naar de sociëteiten te komen, regelmatig te bezoeken. Ook inwoners van onze gemeente, die jonger zijn dan 65 jaar en graag eens contact hebben, kunnen worden bezocht Als u hiervoor be langstelling hebt. belt u dan nr 03490- 18254. mevrouw Vrij Ook wanneer u het op prijs stelt b v wekelijks een telefoongesprekje op een bepaald uur te voeren, kunt u via dit telefoonnummer uw wensen kenbaar maken. Dames die de afdelinvLeusden van de U.V.V. willen komen versterken (en met het oog op de uitbreiding van onze activiteiten hebben we hen hard nodig), kunnen zich opgeven bij mevrouw Bergsma, tel. 03496-1602. Ook donateurs (minimum f 10, - - per jaar) zijn van harte welkom. Het gi ronummer is 223411 t.n.v. Coop Raif- feisenbank Achterveld, t.g.v. rekening nummer 3007.03872. LEUSDER KRANT, verschijnt elke donderdag, in de gem. Leusden. Abonnementsprijs f3,50 per kwartaal; f 13,-- per jaar Losse nrs. 30 ct. Adv tar. op aanvraag verkr

Leusder Krant | 1973 | | pagina 5